Randactiviteiten moeten meer publiek naar HYS lokken „Dopingcontrole soms onmenselijk" sportuitslagen Sport op tv JURIST VAN STAVEREN: voetballerlei Borussia MG eindelijk verslagen -SPORT QeidóaQounant ZATERDAG 1 DECEMBER 1984 PAGINA 9 BETAALD VOETBAL VANDAAG ;nveen-FC VVV Helmond Sport-SC Cambuur AZ'67-Feyenoord Fortuna S-FC Utrecht FC Den Bosch-FC Groningen Eerste divisie Vitesse-RKC FC Den Haag-NEC DS'79-De Graafschap Eindhoven-SW Telstar-RBC Willem ll-Wageningen WEER CANADESE IJSHOCKEYER DOODGEBLOED MONTREAL Voor de twee- de keer binnen een paar maan den is in de Canadese ijshockey- competitie een jeugdspeler om het leven gekomen na een halsslagaderlijke bloeding. Don derdag kwam de 17-jarige Step- hane Aubin bij een botsing met een tegenstander waarschijnlijk in aanraking met de schaats van zijn opponent waardoor zijn halsslagader werd doorgesne den. Hoewel Aubin direct werd overgebracht naar het naast de ijshal gelegen ziekenhuis, mocht eerste hulp niet meer baten. Na drie maanden olympisch brons LAUSANNE Drie maanden na de Olympische Spelen van Los Angeles heeft het dage lijks bestuur van het IOC als nog besloten een bronzen me daille te geven aan Michèle Chardonnet. De Franse atlete was op de 100 meter-hordenloop, ook volgens de finish-foto, als derde geëin digd in dezelfde tijd als de Amerikaanse Kim Turner: 13,06 seconden. Vlak voor de prijsuitreiking kreeg Chardon net evenwel te horen, dat zij slechts als vierde in de uitslag was opgenomen. Vermist De bekende Franse windsurfer Baron Arnaud de Rosnay wordt sinds een week vermist. De sportieve heer van stand, die zijn be kendheid regelmatig opvoert door het per zeilplank afleg gen van grote af standen over zee, begon op 24 no vember aan de oversteek van de 100 mijl brede straat van Taiwan. Het betrof een trai ningstochtje voor het „grotere werk". Schakers niet in goede doen THESSALONIKI Hans Ree is er gisteren niet in geslaagd de afgebro ken partij bij de schaakolympiade te gen de Spanjaard Martin te winnen. Nederland verloor daardoor van Spanje met 2,5-1,5. In de elfde ronde verloor Nederland van Frankrijk met 3-1. De Britse grootmeester Mi chael Stean hangt levenslange uit sluiting van alle FIDE-schaakevene- menten boven het hoofd, omdat hij in augustus van dit jaar heeft deelge nomen aan een toernooi in Zuid-A- frika. Dat verklaarde gisteren in Thessaloniki Bojidar Kazic, vice- -voorzitter van de FIDE. VAN DER WAL WEER DE OUDE BAKOE De terugkeer van Jannes van der Wal op zijn oude damniveau is een kwestie van weken gebleken- In oktober verbaasde de 28-jarige grootmeester uit Groningen met een reeks van tegenvallers tijdens de strijd om het wereldkampioenschap in Dakar, gisteren werd hij tot win naar gehuldigd van het sterk bezette toernooi van Bakoe. Het was de der de toernooizege in de Sovjet-Unie in de grillige loopbaan van Van der Wal, de wereldkampioen van 1982. De tegenstand van vier Russische grootmeesters! Gantwarg. Mitsjans- ki, Baljakin en Tsjegolev) in het kuuroord aan de Kaspische Zee ver ontruste Van der Wal geen r Nederland 1, 2^25 uur: Voetbal ker (onder voorbehoud). wereldbeker(onder Duitsland 3, 20.15 uur: Sport ii BBC 1, 13.15 uur: Grandstand. BBC 1,23£5 en 00.45 uur: Snoo- ITV, 13.15 uur: World of Sport. Sky Channel, 22.40 uur: Ameri- Nederland 2, 19.00 uun Studio België Nederlands 1, 20.05 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 16.30 uur. paardesport, concours hippique België Frans, 18.30 uur. Sport. Duitsland 1, 18.23 uur: Die Sport schau. BBC 1,15.25, 21.35 en 23.55 uun BBC 2, 15.50 uun WK schaken. ITV, 15.30 uur: The Big Match. Sky Channel, 16.10 uur: Ameri kaans worstelen. Sky Channel, 17.15 uun Ameri- Tafeltennissers uitgeschakeld RENNES Het optreden van de Nederlandse tafeltennis-af- vaardiging in het landentoer- nooi van de open Franse kam pioenschappen is van korte duur geweest. Alleen het he renteam haalde gisteren in Rennes de tweede ronde. Bob Potton en Han Gootzen slaagden er in Finland (3-2) in de eerste ronde te overmeeste ren. Daarna werd met 3-0 van China verloren. Het dames team verloor in de openings ronde teleurstellend van Frankrijk (2-3). Bettine Vrie- sekoop versloeg beide Franci ses Thiriet en Daviaud. Jan tien Jansma won haar enkel- lelen en met Vriesekoop het dubbelspel. lis acht jaar voor doodslag supporter pRUSSEL De officier van justitie in Brussel heeft giste ren wegens doodslag acht jaar gevangenisstraf geëist tegen de barkeeper Albert Neucker- (nans (32), die in mei van dit jaar na de eerste wedstrijd in fle finale van het UEFA-be- jiertoernooi tussen Anderlecht én Tottenham Hotspur de En gelse supporter Brian Flana gan heeft doodgeschoten. Uit spraak is op 7 december. DEN HAAG Een vrij dagavond op De Uithof. HYS speelt een thuiswed strijd tegen Data Union Geleen. Er wordt een overwinning verwacht van de Haagse ijshockey- formatie, omdat de bezoe kers uit Limburg in het lopende seizoen nog wei nig hebben laten zien. En dan, Ted Meijer is weer terug bij HYS, recht streeks uit Canada. „Een bekende, tamelijk popu laire jongen, toch", meent voorzitter Boy Keysers. De praeses is te nuchter om ui terlijk te laten blijken, dat de toeloop ondanks Ted Meijer weer tegenvalt, een afknapper is, eigenlijk. Ruim tweehon derd man. Praktisch steeds dat aantal, gevormd door oude ge trouwen. Zo'n relatief brede kern kent HYS toch nog altijd. Maar genoeg om de club zon der zorgen te laten draaien? „Zeshonderd gemiddeld heb ben wij nodig", had Boy Key sers aan de vooravond van het seizoen laten weten. En: „Een periodetitel zou mooi meege nomen zijn", was zijn volgende wens. Wel, de eerste twee pe rioden kwam HYS daarvoor volgens verwachting bij lange na niet in aanmerking. Gisteravond ging zelfs de par tij tegen Geleen onverwacht met 8-6 (1-4, 3-2, 2-2) verloren. Het loopt bij HYS tot dusver Het leidende driemanschap van HYS: v.l.n.r. de heren Brugman, Keysers en Van Wanrooy. niet helemaal volgens de ver wachting. Minder belangstel ling, dus financiële zorgen? Boy Keysers kalm: „Zorgen? Dat is een groot woord. Het kost nu meer moeite de zaak jes rond te krijgen, maar wak ker liggen doe ik er niet Van. Maar wel moet het van mijn hart, dat ik had gedacht, dat er meer ijshockeyliefhebbers in Den Haag zouden zijn". Ver volgens meldt hij ietwat strijd vaardig: „Wij", met wie hij zijn medebestuursleden Brugman en Van Wanrooy bedoeld, „hebben nog wel wat pijlen op onze boog om na de jaarwisse ling het toeschouwersgemid delde op te krikken" en maakt onder de foos gewag van en kele plannen. Wie de situatie een beetje kent, moet gewoon erkennen. dat HYS sportief boven noch onder de verwachtingen draait. Een grote, talentvolle kern met wat geroutineerde „imports". De jeugd zou volop kansen krijgen om aan de eer ste divisie te wennen. Maar toch, steeds kwam er van buL tenaf iemand bij: Wolfs, Jon- geneel en nu dan Ted Meijer. sers: „Het is niet zo, dat wij ons met HYS in een hachelijk avontuur hebben gestort. Doordat er geen tijd was voor een goede voorbereiding, ver liep het begin rommelig. Ech ter, met de wedstrijd steeg het spelpeil. Die jonge jongens gin gen het steeds beter doen. Er waren er ook bij, die deze ont wikkeling niet konden bijbe nen. Die haakten af. Om de beter draaiende jongens te blij ven bijsturen, hebben wij er toch weer spelers bij laten ko men. Overigens, omdat de mo- felijkheden zich voordeden, 'ed Meijer wordt geheel be taald door een sponsor. Hij kost de club niets. De komst van een nieuweling veroor zaakt voor zo ver ik weet geen wrijving in de spelersgroep. Ik leg wel uit, waarom het ge beurt en meestal wordt hij wel geaccepteerd". Typerend De nederlaag van gisteravond tegen Geleen, dat toch kan worden beschouwd als één van de zwakkere broeders in de eerste divisie, was typerend voor de wisselvalligheid van het huidige HYS. Wisselvallig heid is ook kenmerkend voor de onervarenheid bij de in overgrote meerderheid aanwe zige jeugd in de selectie van speler/trainer Doug Baran, die al vrij spoedig moest afhaken wegens een blessure. De puck trof de Canadees uitgerekend op een onbeschermd deel van zijn been. Ondanks zakken ge blokt ijs moest hij de hoop op een snelle terugkeer op het vlakke ijs laten varen en zijn zijn inbreng beperken tot coa chen. Het leek succes te gaan heb ben. Immers, in de tweede pe riode leek HYS de in het eer ste bedrijf opgelopen achter stand van 4-1 snel ongedaan te gaan maken. Echter, op beslis sende momenten liet de thuis club het afweten. Bij de laatste perspectieven op minstens een puntendeling liet de anders zo betrouwbare doelman Ed Nienhuis de puck door de be nen gaan. Prompt nam de jon ge Marcel van der Heiden zijn taak over, maar de nederlaag kon niet meer worden afge wend. Ondanks het feit, dat de toeschouwers zich niet ver veelden, waren zij wel teleur gesteld. Vanwege de neder laag. Meer klandizie kan het huidige HYS daarom toch niet lokken. Dat zal voorlopig nog moeten gebeuren met randac tiviteiten, die voorlopig nog niet worden ontsluierd. FRANS LEERMAKERS Scoreverloop eerste periode: 6.56 Morrison 1-0, 12.56 Joosten 1-1, 14.27 Houben 1-2, 16.13 Conroy 1-3. 19.25 1-4. Tweede periode: 2.35 periode: 7.51 Edwin Troch 5-6, 11.36 Tenbult 5-7, 13.31 Rhodes 5-8, 17.10 Ted Meijer Straffen HYS 1 UTRECHT De doping controle is in sommige ge vallen onmenselijk. Dat zei de Utrechtse jurist Heiko van Staveren giste ren tijdens het vervolg van het tweedaagse con gres „Doping en Sport" in Utrecht. Hij gaf een type rend voorbeeld van een jonge Nederlandse wiel renner, die in België posi tief werd bevonden, om dat hij eenmaal opge sloten en volgegoten niet binnen de voorge schreven tijd kon plassen. Van Staveren pleitte voor een wijziging van de rechtspositie van de sporter. „De bestrafte sporter moet meer kansen krijgen zich te verweren. Het inschakelen van de burger rechter heeft nu weinig zin, omdat de rechterlijke macht meestal pas duidelijkheid schept als de door de bond ge geven straf al verlopen is". Van Staveren stelde ook voor de macht van de laboratoria terug te dringen: „een bepaal de hoeveelheid anabole steroï- den zegt op zich niets. Het gaat er om het gevaar te taxeren". Tijdens de afrondende discus sie van het congres bevestig den twee topkrachtsporters, oud-wereldkampioen body- -building Attie Steenbeek en body-builder/powerlifter Jan- mo Brizzi, en de huisarts Kar stens respectievelijk het ge bruik en het voorschrijven van anabole steroïden. Dat laatste is overigens gebeurd met medeweten van de inspec teur van de volksgezondheid. Beide sporters wezen wel na drukkelijk op het gevaar van onoordeelkundig gebruik door jeugdigen. Steenbeek: „mijn ervaring is dat je minstens een jaar of tien moet trainen voor dat je aan dit soort middelen begint". De tienduizend body builders in Nederland die ana bole steroïden gebruiken, wa gen zich aan een mogelijk de sastreus experiment, daar hun kennis louter op een Ameri kaans (vertaald) boek is geba seerd. De dopingcontrole mag ethisch en juridisch niet al te stevig onderbouwd zijn, de voorstan ders overtreffen de afschaffers vele malen en hebben ook be tere argumenten in handen. Preventie, herbezinning en nuancering waren de woorden die congres-voorzitter Van Wi- mersma Greidanus bij de af sluiting in de mond nam. De conclusies van het congres zul len in een later stadium wor den samengevat in een be leidsnota, die uiteindelijk bij Daarbij zal zeker worden ge pleit voor meer onderzoek en nuancering om de controle uit slagen. Er moet verschil kun nen worden gemaakt tussen toeval en opzet. Of het inder daad zo ver komt, is een kwes tie van geld. „De mensen die dat voorstellen, weten niet waar zij het over hebben", al dus professor Becet in Utrecht. „De hele controleprocedure zou daarmee volkomen onbe taalbaar worden". Verkiezingen De tijd waarin diverse tijd- i schriften hun verkiezingen i voor de beste voetballer van j het jaar houden, is weer aan- I gebroken. De uitslag van de eerste verkiezing is zelfs al i bekend. Het Nederlandse maandblad Internationaal j Voetbalnieuws hield met het Britse voetbalblad World 1 Soccer een enquête onder de lezers. Daaruit bleek dat Mi chel Platini de wereldvoet baller van 1984 werd gevon den. De Franse international van Juventus kreeg 54 pro- j cent van de stemmen. Twee de werd Ian Rush, de top schutter van Liverpool, en derde de Braziliaan Zico, in dienst bij het Italiaanse Udi- nese. De (inmiddels ex-)coach van het Franse elftal, Michel Hidalgo werd uitgekozen tot de wereldtrainer van het jaar, gevolgd door Joe Fagan van Liverpool en Sepp Pion- tek van Denemarken. Om het Franse succes compleet te maken werd het nationale elftal uitverkoren als de we- reldploeg van het bijna voor bije iaar. Liverpool werd tweeae en Juventus derde in de verkiezing. Mike Small nu al rood Hoewel Mike Small pas bij Standard Luik voetbalt, is de ex-speler van Go Ahead Eagles al een keer geconfron teerd met een rode kaart. Dit gebeurde tijdens de wedstrijd van afgelopen zondag bij FC Brugge. De donkere Brit kreeg eerst geel wegens pro testeren bij de scheidsrechter en daarna voor het weggooi en van de bal. Het tweede nog al formele geel impli- ceertde rood. Trainer Henk Hou waart van FC Brugge vond het optreden van Small dom. „Ik zou zo'n speler, die zijn ploeg zo onnodig ver zwakt, een boete geven", al dus de tot Belg genaturali seerde Hagenaar. Töröcsik naar Lausanne Sports De 29-jarige Töröcsik mag binnenkort Hongarije verla ten om elders munt te slaan uit zijn niet geringe voetbal capaciteiten. De 45-voudige Hongaarse international schijnt inmiddels al een voor- contract te hebben getekend met Lausanne Sports. Indien hij na de winterstop inder daad naar de Zwitserse club overstapt, zal wellicht de Zweedse international Sunes- son daar moeten vertrekken. Lucratief verlies Zelden zal een voetbalclub zo vergenoegd in de handen hebben gewreven als vorige week Friesen Hanigsen, af komstig uit een piepklein dorpje in de buurt van Han nover. Hoewel het met 8-0 verloor voor de Westduitse beker tegen Bayern Mtln- chen, bleek de amateurclub nog nooit in zijn historie voor Mike Small: onnodige over tredingen. zoveel toeschouwers te heb ben gespeeld en ook nog nooit over zoveel inkomsten te hebben beschikt. De 16.000 kijkers brachten een recette binnen van ruim 3,5 ton aan Duitse marken. Degradatiespook door bekersucces Een opmerkelijke verschij ning in de huidige bekercom petitie in West-Duitsland is SC Geislingen. Deze ama teurclub heeft inmiddels faam gemaakt als reuzendo- der. Eerst moest Hamburger SV er aan geloven, en vorige week werd Kickers Offen bach, een club uit de tweede Bundesliga, geëlimineerd. Toch blijken die bekersucces sen niet zo'n goede uitwer king te hebben op SC Geis lingen. Sinds de club in de landelijke belangstelling staat, zijn de prestaties in de competitie voor de Oberliga, de hoogste afdeling in het Westduitse amateurvoetbal, ver onder de maat. Het degradatiespook waart zeer nadrukkelijk rond voor Geis lingen. Geen ontslag tijdens seizoen Trainer Hannes Linssen van Fortuna Köln heeft een bij zondere clausule in zijn con tract laten opnemen. Volgens die bepaling kan hij tijdens het seizoen niet worden ont slagen. Linssen kende voor zitter Jean Löring van Fortu na Köln maar al te goed, om dat hij zelf jaren voor de club als speler uitkwam. En als de resultaten en de klassering niet naar de Löring wa ren, verscheen er vaak ge noeg een nieuwe oefenmees- ter op de training. Dit wil Linssen nu via die clausule in zijn contract voorkomen. Nu al zegt Linssen overigens te weten, dat hij na het sei zoen moet verdwijnen. Want", zo verklaarde hij on langs, „lager eindigen dan een derde plaats is voor de voorzitter een belediging. Ik voorzie, dat mijn ploeg een hogere klassering dan een derde plaats niet haalt". Vooral Liverpool verslaan telt le Everton deed onlangs een zeer opmerkelijke uitspraak. De manager van de huidige koploper in het Engelse voet bal en afkomstig uit Liver pool, verklaarde, dat de toe loop van de toeschouwers maar zeer betrekkelijk moet worden gezien. „Want", zo zei hij. „het belangrijkste voor de club is niet de eerste plaats en eventueel later de titel, maar wel winnen van de plaatselijke rivaal Liver pool. Ook al zouden wij op de laagste plaats staan van de vierde divisie". Trouwens, Liverpool werd ooit opge richt door een lid van Ever- ton, dat uit onvrede was weg gegaan. Hij had verklaard, dat Liverpool alleen was op gericht om Everton te bestrij den. ZIANraakt oudste zwemrecord kwijt AMERSFOORT Zwemmers van AZ&PC hebben gisteren in Amersfoort twee Nederlandse verenigingsrecords verbeterd, waar onder het oudste dat nog in de boeken stond. Het viertal Edsard Schlingemann, Peter Drost, Patrick Dybiona en Frank Drost scherpte de beste nationale verrichting in clubverband (50 meter-baan) op de 4 x 100 meter vrije slag aan tot 3 minuten en 33 seconden. Het oude record stond sinds 15 juli 1983 met 3.34,90 op naam van een estafetteploeg van HPC, eveneens in Amers foort gezwommen. AZ&PC nam ook het Nederlandse record over op de 10 x 100 meter vrije slag. Met als basis de tijd van genoemde zwemmers kwam de ploeg, waar in verder nog Tor- mod van Riessen, Jan Louis Geutjes, Ronald Taling, Jos Huizer, Edwin van Norden en Jacob Nienhuis, bij deze aangevraagde re cordpoging uit op een totaaltijd van 9 minuten en 20 seconden. Het betekende een ruime verbetering van de beste nationale tijd, die nog dateerde van 9 juli 1972 Een tiental van ZIAN kwam indertijd in Den Haag uit op 9.40,5. DAMMEN Internationaal toernooi In Bakoe Abldin (Sov)-Tsiegolev (NedFGantwarg Abdoelajev (Sov)-Sysel (Tsj) 2-0; Koezinskl (Pol)-Skllarov voorlopig; 2. Verenigde Staten 26,5; 3. Usland Mlje-Lematajko 0,5-0.5; De Greef-Bi- llnskl 1-0; Belle-Vogel 0,5-0,5. Vere nigde Staten-Sovjet-Unie 0,5-1.5 Bulgarije-Hongarije Eindstand (een kop): 1. Van der Wal 19 punten: 2 Tsjegolev 18; 3. Mits- janski 17; 4 Gantwarg; 5. Baljakin 16; 6. Vermin 15; 7. Abdoelajev; 8 Kel- Spasskl 0.5-0.5; Sosonko-Haik 0.5-0,5. Ree-Serret 0-1; Scheeren- Andruet 0-1; Sovjet-Unie-IJsland 2.5-1.5. Zweden-Verenlgde Staten 1.5-2,5; Joegoslavle-Engeland 0-1 voorlopig; Hongarlje-Spanje 3.5-0,5; Roemenie-Bulgarlje 1.5-0.5 voorlopig; Nederland-Frankrl|k 1-3; West-Dults- land-China 1,5-1,5 voorlopig; Filippij- nen-Tsjecho-Slowaklje 0,5-0,5 voorlo pig Stand: 1. Sovjet-Unie 30,5 1); voorlopig. Nederland-Zwitserland 2-1 DEN HAAG Borussia Mön- chengladbach is zijn ongesla gen status in thuiswedstrijden in de Westduitse voetbalcom petitie, inmiddels 29 in getal, kwijt. Op de Bökelberg ver loor het elftal van Jupp Heynckes gisteren met 2-0 van Fortuna Düsseldorf VfB Stuttgart, de regerende lands kampioen, werkte na een ne gatieve serie (1 uit 4) aan her stel in Leverkusen: 0-2. VfL Bochum, dit seizoen uitstekend op dreef, verloor op eigen veld met 1-0 van Walahof Mann- Santana Tele Santana keert terug als bondscoach van het Brazili aanse voetbalelftal, zo ver klaarde de Braziliaanse bonds voorzitter gisteren. Hij volgt in deze functie Edu Coimbra op die na het wereldkampioen schap voetbal van 1982 trainer Het bestuur van de Europese voetbalfederatie (UEFA) heeft in Zürich de schorsing van de Noordier Norman Whiteside en de Westduitser Uwe Rahn kwijtgescholden. Beide spelers kregen tijdens een kwalifica tiewedstrijd voor het wereld kampioenschap voetbal speelveld hadden verlaten. Het bestuur van de FIFA heeft voorts een leeftijdsgrens van 23 jaar bepaald voor voet ballers (voortaan twintig per land), die deelnemen aan de Olympische Spelen. Southampton heeft Steve Wil liams toestemming gegeven een andere werkgever te zoe ken. De 26-jarige international en middenvelder van de En gelse voetbalclub, uitkomend in de hoogste divisie, deed daartoe een verzoek, omdat hij hogerop wil. Roessingh redt zaalhockeyteam DEN BOSCH Het Neder- lands zaalhockeyteam, voor het eerst met Joost Bellaart als coach op de bank, heeft gister avond in Den Bosch een on verdiende overwinning be haald op Schotland: 4-3. De Schotten, die de 500 bezoe kers in de Maaspoort het tech nisch beste hockey lieten zien, kregen liefst negentien straf- corners toegewezen door de Belgische scheidsrechters te gen Nederland zes. Het grote struikelblok voor de Schotten was echter Carel Roessingh in het Nederlandse doel. De Gro ninger bracht keer op keer redding en stopte ook nog een Nederland-Schotland 4-3 (1-0). 3. Hidde Kruizc 1-0. 34 Christie 1-1, 38 Van Heeswijk 2-1. 44. Van der Meu- len 3-1 (strafbal). 51 McPherson 3-2 (strafcorner). 52. Kruize 4-2, 56. Knapp 4-3 (strafcorner). Lotto 47a DEN HAAG De midweekse lotto 47a heeft geen winnaar van de hoofdprijs opgeleverd De uitslagen zijn: le prijs: geen winnaar 2e prijs: geen winnaar 3e prijs: 51 x f. 5.114,70 4e prijs: 2.697 x f 96.70 5e prijs: 43.218 x f. 5,00 Sportwereld Voetbal Hoofdsponsor Hammink van SC Heracles en de club van 100 hebben zich volgens het bestuur van Hera cles bereid verklaard, de di recte financiële problemen van de eerste-divtsieclub op te lossen. Naast de nu bestaande stichting SC Heracles 74 ont staat straks de stichting be taald voetbal Almelo, waarin alle belangengroepen zullen plaatsnemen. Handbal In de eredivisie dames won Ook meer gister avond thuis met 17-10 van Ni- 6-4. 6-4; S. Davis {VSt)-L«wls (NZo) i kampioenschap- 6-4. 6-2, 6-0; NyatrOm (Zwe)-Oowdos- well (GBr) 6-4. 6-2. 6-4, Forgot <Fr*a>- Amrltraj (Ind) 6-3. 6-1, 7-6; Gilborl - (VStpGltlin (VSt) 6-1. 6-2. 6-2; Londl Shriver (VStpVanior (Fraj 6-2^ 6-1; (Ts/)-Scanlon (VSt) 4-6. 6-4, 6-4. 6-1 Gonzalez (ParpGerulaitla (VSt) 7-6, 6-4. 6-2; Pfister (VStpShiras (VSt) 7-5. Navratllova (VStpPlatek (VSt) 3-6. 6-3. 6-4, 6-2. Maurer (WdD-An- 6-2. 6-1. TemesvarI (HonpWade (GBr)|-------- Boeker (Wdl)-Mayot1o (Vat) 6-4. 7-6. 2-6. 6-4; F roem an (Vat>-Te$torman 5-7. 4-6. 6-4, 6-4. 6-3. (Vat) 7-6, 5-7, 6-4. 6-1 Boorno (Vat).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9