Oevers van Zijlwatering "Wassenaarworden hersteld ftzidóe Sornant „GEDEELTELIJK ROTTEND EN WEGGESLAGEN" lencfld®011^ forma0* C&idóc Sou/ta/nt Bezwaar tegen plan Keukenhofdreef Lisse Nog geen spoor van vermiste man POLITIE PAKT INBREKERS Al voor f395,- h kroon-ofbrugdeel! Cl Rehadent b.v. Ontsluitingsweg voor plan Postwijk Pleidooi voor verhoging marktgelden in Warmond Katwijkse jongeren eisen inspraak innieuwbouw- plannen -LEIDEN/REGIO DONDERDAG 29 NOVEMBER 1984 PAGINA 5 Doorgereden na aanrijding VOORSCHOTEN Nadat hij een geparkeerd staande aanhangwagen had aangere den die op zijn beurt door schoof naar een geparkeerde auto, is een 29-jarige Voor schotenaar thuis door de po litie in zijn kraag gevat. De man was namelijk na het ge beurde op de Prof. Eintho- venlaan doorgereden. De po litie kwam hem snel op het spoor en de man heeft een bloedproef moeten onder gaan, waaruit bleek dat er al cohol in het spel- was. „Opsporing verzocht' in Rijnsburg RIJNSBURG De Avro televisie heeft gister morgen opnamen gemaakt voor de Rijnsburgse ABN-bank aan de Oegstgeesterweg. Dit werd gedaan in samenwerking met de Rijkspolitie voor het programma „Opsporing verzocht". De roofoverval, die 17 augustus in de bank werd gepleegd, werd gedeeltelijk gerecon strueerd met getuigen en de plaatselijke recher cheurs de heren W. van Dijk en F. Blom. Wil Simon deed de interviews en vertelde wat er aan de hand is geweest. De roofovervaller heeft zich eerst bediend van een motorfiets, maar moest zich na de overval lopend uit de voeten maken, met achterlating van he't groot ste gedeelte van de buit. Het programma wordt donderdag 13 december op de televisie uitge zonden. Motor gestolen uit Keukenhofbos LISSE De motor van een werknemer van het landgoed De Keukenhof is giste ren op brutale wijze gestolen. Het ver voermiddel stond ge parkeerd op het ter rein bij het kasteel. De daders zijn het terrein opgekomen en hebben met een schroevendraaier het contactslot gefor ceerd. Meisje geschept door vrachtauto OEGSTGEEST Een 6-jarig meisje uit Kat wijk is vanmorgen geschept door een vracht wagen op de kruising Leidse Buurt in Oegst- geest, waar Rhijngeesterstraatweg en Gevers- straat samenkomen. Het kind stak gelijk over toen het voetgangerslicht op groen sprong. De vrachtwagenchauffeur, een 44-jarige inwo ner van Delft negeerde vrijwel zeker het rode licht. Het slachtoffer werd door de bumper ge raakt en liep een hersenschudding en inwendi ge kneuzingen op. Zij is voor onderzoek overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis Lei den. De politie verzoekt de dame, die het kind bij het zebrapad vond en de bestuurder van een beige personenauto, die naast de vrachtwagen voor het verkeerslicht stond, zich te melden bij de politie, tel 155440. „Meetlint hindert reconstructie" HILLEGOM/ALKEMADE ..Het meetlint staat de reconstructie van het glastuinbouwgebied in de weg", consta teerde een jonge kweker uit Roelofa- rendsveen gisteren tijdens de jaarver gadering voor tuinders van de LTB in Hillegom. Volgens hem komt de over heid pas met subsidies als een nieuw bedrijf zo'n zestig meter breed wordt „En dat is in veel gevallen in Alkema de een onmogelijke zaak. Je mag blij zijn als je aan ruim veertig meter komt", betoogde hij. De overheid heeft het liefst brede vierkante kassen omdat daarin minder energie voor de verwar ming nodig is. „Laat ze minder aan meetlatten en meer aan de ontwikke ling van ons gebied denken", aldus de tuinder. e ijs- 'angs nder Wassenaar en Valken- WASSENAAR De wordt omschreven als „ge- oevers van de Zijlwatering deeltelijk rottend en wegge- slagen". Volgens een keur burg - tot aan "de Rijn"- <een wet) van het Hoog- worden voor een bedrag heemraadschap van Rijnland 1 IS Wassenaar ook verant- van bijna zevenhonderd- w00rdelijk voor de oevers in duizend gulden opge- Valkenburg. Wassenaar knapt. De raadscommissie krijgt van de zeven ton op- knapkosten iets meer dan een kwart terug van het Hoogheemraadschap. VVD-raadslid ir. K. W. Nieuwzwaag en CDA-raads- lid mevrouw mr. A. G. Graafland wilden gister avond van de verantwoorde lijke wethouder mr. A. F. ruimtelijke ordening en openbare werken van Wassenaar is daar gister avond mee akkoord ge gaan. Het is ruim vijftien jaar gele den dat de beschoeiing van de Zijlwatering werd ver nieuwd, en de huidige staat Cocheret de la Morinière de toezegging dat de kosten van de operatie niet hoger uitval len dan die zeven ton. Voorts wilden zij weten hoe het is gesteld met controle op te hard varen met plezierjach ten, die wel eens de afkal ving van de oevers kunnen hebben versneld. PvdA- raadslid H. Goulooze legde een direkt verband met de onlangs in de wetering aan gelegde jachthaven, en vroeg de wethouder te onderzoe ken of de kosten niet gedeel telijk kunnen worden door berekend aan de jachthaven, als blijkt dat door plezier jachten veel schade wordt aangericht. Wethouder Cocheret: „De herstelwerkzaamheden val len onder het normale on derhoud. De bedoeling is dat er met hardhout zal worden gewerkt, in tegenstelling tot het vurehout dat vroeger werd gebruikt. Wat betreft de snelheidscontrole op ple ziervaartuigen kan ik zeg gen, dat deze controle wordt uitgeoefend door Rijnland, Goulooze over de jachthaven merkte Cocheret op: „Het is ons niet duidelijk of er wel een direct verband kan wor den gelegd tussen de schade en de jachthaven. Het is ove rigens zo, dat boten die nu nog in de bebouwde kom lig gen, dus in de wetering, vol gens de PAV niet meer mo gen afmeren. De politie zal daar op letten. Volgens mij is nu overigens nog niet te zeg gen of de kosten van de her stelwerkzaamheden hoger en er zal mogelijk wel eens uitvallen dan de raming, te hard worden gevaren". Na een herhaalde vraag van Bloembollen voor Portugal Toen minister-president Ruud Lubbers gistermorgen in gezelschap van de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Hans van den Broek, voor een tweedaags bezoek naar Portugal vertrok, nam hij in de koffer naast de diverse officiële papieren, ook pakketten bloembol len mee. Tijdens het bezoek dat mede plaatsvindt in het kader van de aanstaande toetre ding van Portugal in de EEG, zal door de bewindslieden een pakket worden overhandigd aan de president van Portugal, Ramalho Eanes, en aan de eerste minister Maria Suares en aan de burgemeester van Lissabon, Nuno Krus Anecassis. De pakketten van het Inter nationaal Bloembollen Centrum in Hillegom staan voor een beplanting met 3000 zomer bloeiende bloembollen in een park in de Portugese hoofdstad. Deze zending zal in het voorjaarsplantseizoen ter plekke arriveren en de basis vormen (met onder andere dahli a's, gladiolen en lelies) van heel veel kleur. Een luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. NAAM: ADRES: i POSTCODE/PLAATS TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal automatisch per maand cw STUUR EEN LUXE HANDDOEK NAAR: NAAM. ADRES: POSTCODE/PLAATS: I Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). DEN HAAG Er is geen behoefte aan een speelterrein in een gebied met overwegend oudere bewoners en de vrees bestaat dat het fietspad een soort racebaan wordt. Dat waren de bezwaren die een bewoner van de Van Bönninghausenlaan gisteren bij de provincie aanvoerde tegen het bestemmingsplan Keukenhof- dreef van de gemeente Lisse. De bewoner richt zich met name tegen het geplande speelterrein en het fietspad ten zuiden van het plangebied, tegen de rest van het plan heeft hij geen bezwaar. Ben W van Lisse stellen daar tegen dat over de aanleg van het speelterrein overleg is gevoerd met de omwonenden. Toen bleek dat daartegen geen bezwaar bestaat mits over de definitieve inrichting ervan tevoren overleg wordt gevoerd. Het college heeft dat toegezegd en gesteld dat bij de inrichting aandacht zal worden geschonken aan de aanleg van een brede groenvoorziening rondom het terrein zodat het woongenot van de omwonenden niet achteruit gaat. Bovendien wijzen B en W erop dat er voor de ongeveer 50 kinderen in de directe omgeving op dit moment geen speelterrein aanwezig is. De Provinciaal Planologische Commissie adviseert Gedeputeer de Staten de bezwaren van de hand te wijzen, omdat het speel terrein op die plek acceptabel is en voorziet in een behoefte en dat verkeersmaatregelen kunnen worden getroffen om te voor komen dat het fietspad een racebaan wordt. Het duikteam van de Koninklijke Marine heeft gisteren in de Put van Menten ook geen spoor kunnen vinden van de 32-jarige G. Baars uit Abbenes. De zoekactie is eergisteren begonnen toen de man na zijn eerste dag werken niet naar huis terugkeerde. De man was betrokken bij het storten van puin In de plas tussen Sassenhelm en Warmond en gebruikte daarbij een tractor. Het duikteam heeft gisteren wei op twintig meter diepte de tractor van de man teruggevon den. Het zoekwerk wordt bemoeilijkt door het slechte zicht in het water en bovendien zijn na het verdwijnen van het slachtoffer nog enkele vrachtwagenladingen puin ter plekke gestort. De politie neemt aan dat het slachtoffer overleden Is. WASSENAAR Professione le achterdocht van een Wasse- naarse politieman heeft giste ren geleid tot de aanhouding van drie inbrekers. De politie vermoedt met de arrestatie een goede slag te hebben ge slagen. De rechercheur zag gistermor gen om kwart voor elf een personenauto geparkeerd staan op de Prinsenweg. Hij maakte een praatje met de be stuurder, een 37-jarige Am sterdammer. die een warrig verhaal vertelde over een noodzakelijke rustpauze. Hoe wel hij vertelde alleen te rei zen, was de stoel naast hem nog warm. Mede vanwege het feit dat in de omgeving van de Prinsenweg de laatste tijd veel inbraken, ook op klaarlichte dag, worden gepleegd, werd de man meegenomen naar het bureau en werd de auto nauw gezet in de gaten gehouden. Een half uur later kwamen een man en een vrouw aan wandelen, die recht op de auto afstapten en gingen zitten. Dit tweetal, 22 en 24 jaar oud en afkomstig uit Columbia, had den enkele kostbarheden en cheques bij zich. In het hand tasje had de vrouw een grote schroevedraaier. Ook zij wer den naar het bureau meegeno men. Korte tijd later kwam er een melding binnen van een in braak aan de Hoflaan. De bij de inbraak te zijn gestolen. Daarbij was ook de schroeve draaier van de dame gebruikt. De politie vermoedt dat het drietal wel meer op de kerfs tok heeft. (ADVERTENTIE) fllw natuurlijk gebit behouden: Het wordt nu voor bijna iedereen mogelijk zijn eigen tanden en kiezen met kronen te behouden Rehadent BV levert u in samenwerking met ervaren Nederlandse tandartsen een kroon- of brugdeel voor slechts t. 385.-. Ook In uw omgeving kunt u zich kosteloos en geheel vrijblij vend door één van deze tandartsen laten adviseren over een eventuele behandeling Informatietan Administratie! Centrum, Postbus 45. 2865 ZG Bleiswi|k.Tei 01892-7 SASSENHEIM De notaris woning aan de Hoofdstraat 87 zal gesloopt moeten worden om een ontsluitingsweg voor de wijk Postwijk te kunnen aanleggen. De gemeente is na melijk van plan de Koetsiers- weg vanuit Postwijk door te trekken en ter plaatse van die notariswoning te laten aanslui ten op de Hoofdstraat. Dit plan ligt vanaf vandaag tot en met 12 december ter inzage in het gemeentehuis zodat iedereen er eventueel bezwaren en op merkingen over kenbaar kan zijn er bovendien 190 wonin- maken. Bovendien wordt er gen in aanbouw genomen en dinsdag 11 december een in formatie- en overlegavond over het nieuwe plan gehou den in het gemeentehuis en aansluitend zullen de gemeen- die zullen over niet al te lange tijd ook bewoond worden. Daar volgt op dat in 1985 nog eens een complex van 100 wo- telijke commissies voor ver- ningen in aanbouw wordt ge- keer en openbare werken het nomen. Overigens houdt het plan behandelen in een open- plan niet op bij het slopen van bare vergadering. de notariswoning. Ter plekke van de aansluiting daar zal De ontsluiting van Postwijk is ook de Hoofdstraat gerecon- hard nodig nu de eerste 75 wo- strueerd moeten worden Het ningen bewoond zijn. Dit jaar nieuwe kruispunt zal volgens het plan worden beveiligd met voetgangers-oversteekplaatsen en verkeerslichten, terwijl op de rijbaan voorsorteervakken zijn geprojecteerd. De bestaan de bushalteplaatsen bij huize St. Bernardus en het autobe drijf LIAM zijn in de nieuwe opzet buiten de rijbaan gesi tueerd. Als laatste voorziet het plan in de aanleg van een aan tal parkeerplaatsen op de Koetsiersweg ter hoogte van de aansluiting met de Hoofd straat. WARMOND De heer Vree- ken en de leden van de VVD- fractie hebben er gisteravond in een vergadering van de raadscommissie financiën op aangedrongen de marktgelden voor de ambulante handel drastisch te verhogen. Dit om oneerlijke concurrentie met de in de dorpskern gevestigde middenstanders te voorkomen. Aan de orde was de begroting voor 1985. Wethouder Van Schagen stelde dat een vergoe ding voor het gebruik van ge meentegrond dan ook zou moeten gelden voor de mid denstanders. Hij vond dat de ambulante handel de Dorps straat verlevendigt en daarom in ere moet worden gehouden. Vier raadscommissieleden wa ren het met hem eens. De heer Van der Geest pleitte nog eens met klem voor aan sluiting van de zogenaamde „onrendabele gebieden" op het CAI-net. Omdat uit een en- quete is gebleken dat daar niet veel belangstelling voor be staat, schaarden de meeste commissieleden zich achter het voorstel om 400.000,- te investeren om het zendernet uit te breiden en het rijgnet in Endepoel II te vervangen. De uitbreiding van het aantal zen ders betekent geen verhoging van het abonnementsgeld. Dat kan echter nog wel beïnvloed worden door te betalen Buma- rechten. De integratie van het basison derwijs zal veel meer gaan kosten dan aanvankelijk was gepland. Om de lokalen bij de Leerhoeve geschikt te maken zou ongeveer 600.000,- neer geteld moeten worden. Omdat het hier noodlokalen betreft, vinden zowel het schoolbe stuur als de commissieleden dat eigenlijk geen goede inves tering. De heer Corijn opperde de mogelijkheid om de Leer hoeve af te stoten en naast de Hummelburcht nieuwbouw te plegen en daar tevens een nieuwe sportzaal te bouwen. Dat plan werd niet negatief ontvangen maar konkrete voorstellen daartoe worden van het schoolbestuur tege moet gezien. Voorlopig acht men het onmogelijk om de ruimtelijke integratie per 1-8- 1985 gestalte te geven. De kwaliteit van de sportzaal Klim Op vraagt een grondig onderzoek naar kosten van onderhoud, renovatie, nieuw bouw en sluitende exploitatie- opzet. Dat onderzoek zal in 1985 worden uitgevoerd. De subsidies aan de verenigingen zullen voor 1985 1% lager wor den gesteld dan het vorig jaar als de raad daarmee akkoord gaat. Dhr. Duynhoven noemde die maatregel eigenlijk niet nodig nu de begroting er zo gunstig uitziet. Het modale ge zin in Warmond hoeft het ko mend jaar minder belasting te betalen dan het afgelopen jaar. De OGB gaat 3% omlaag, de rcnigingsrechten blijven ge lijk. De hondenbelasting en de leges gaan 3% omhoog. De commissieleden konden zich met dat voorstel verenigen. Zwembadrapport aangeboden De voorzitter van zwem- polovereniging „De Does", H.J. Ver- dier, heeft gistermorgen het rapport over de vernieuwingen van het zwembad aan de Hoogmadeseweg aan het college van B en W van Leiderdorp aangeboden. Het rapport dat de veelzeggende titel „Drijven of kopje onder" meekreeg Is mede op verzoek van het college samengesteld. Zoals be kend zal een renovatie van het zwembad 2.750.00 - gaan kosten. De gemeenteraad heeft in het kader van de beleidsuitspraken al een hoge prioriteit aan de vernieuwingsplannen van het zwembadbestuur toegekend. De nodige gelden moeten ech ter nog worden uitgetrokken. De presentatie van het rapport komt juist op tijd voor de begrotingsbehandeling in de ge meenteraad morgen. Inbraak bij SJJO OEGSTGEEST Dieven hebben de vorige nacht een bezoek gebracht aan het ge bouw Taberna van de Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk aan de Julianalaan in Oegst- geest. Zij beklommen de brandladder en kropen naar binnen door een zolderraam. In het gebouw werd een flip perkast opengebroken en het geld dat erin zal gestolen. Ver der werden een geldkist met een kleine hoeveelheid geld en een videorecorder meegeno men. KATWIJK De Stichting Jongeren Huisvesting Kat wijk wil nauw betrokken worden bij de herbouwplan nen in Molenwijk-Noord. Hier zal een groot aantal oude flatwoningen moeten worden afgebroken omdat renovatie te kostbaar is. De SJHK wil dat bij de nietiw- bouwplannen, zoals die zijn ontworpen door de Katwijk- sche Bouwvereeniging (KBV), de belangen van de vele jongeren die in deze (goedkope) flats gehuisvest zijn op de juiste wijze behar tigd worden. Dat werd gis teravond naar voren ge bracht tijdens een vergade ring van de stuurgroep voor één en twee persoons huis houdens. Als vervanging voor dc flat woningen in Molenwijk-Noord wil de KBV nogal wat eenge zinswoningen terugbouwen en de SJHK is nu bang dat de jongeren min of meer noodge dwongen naar duurdere flat woningen moeten uitwijken. Men wil dan ook dat de belan genorganisaties in een vroeg stadium bii de plannen, die in middels al zijn goedgekeurd Wethouder W. van der Plas bestreed dat de belangen van de jongeren zullen onder sneeuwen ten gunste van de groep gezinnen met kinderen. „Als opzet is gekozen voor wat hoogbouw aan de rand waar bijvoorbeeld jongeren kunnen worden gehuisvest. In het midden zijn de eengezinswo ningen gepland en dat is vol gens mij een goede opzet". De wethouder had overigens geen bezwaren tegen een discussie over deze materie in een vol gende vergadering van de stuurgroep. De SJHK maakte gisteravond ook duidelijk dat de door de politiek gesignaleerde (drei gende) leegstand in de flats geen reden mag zijn om de bouw van kleine huurwonin gen op een laag pitje te zetten. „Eerst zal goed onderzocht moeten worden wat de reden van die dreigende leegstand is", meent de stichting die ove rigens zelf al wees op de voor jongeren te hoge huren in de flats. Uit de belangstelling voor wal met name in Rijnsoe- ver wordt gebouwd mag vol gens de SJHK worden afgeleid dat de behoefte aan betaalbare kleine woningen nog steeds erg groot is.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 5