Gas definitief 2,3 cent duurder REGI0(J0UR)NAAL Schoute houdt vast aan uitbreiding aantal burgerraadslieden dagpuzzel Ff-f Grondige aanpak huizen Schenkelweg van start Universiteitspenning voor Zeeuwse mosselenschippers B ff k "i LEIDEN/REGIO QeidóaOowumt DONDERDAG 29 NOVEMBER 1984 PAGINJ -LI dienstverlening APOTHEKEN De apotheken waarger Haven Apotheek kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur per patiënt. Sin» Kraamafdeling: dag. 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van .30 u. Kinderafdeling an 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku- volgt: Dagelijks 14.15- 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: rnstige patiënten i kinderkliniek zijn lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 i in moeilijkheden spreekuren ma. en dl. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde- -.30 18.30-20.30. Afdeling belas- CDA wil lagere gasprijs LEIDSCHENDAM De CDA-fractie in de gemeente raad van Leidschendam zal 10 en 17 december bij de behan deling van de begroting voor stellen de gasprijs niet met drie cent maar met twee cent per kWh te verhogen. Me vrouw K. P. Bregman-Lugtig- heid (CDA) heeft dit gisteren in de raadscommissie voor het Energiebedrijf meegedeeld. Voor de burger zou dit boven dien niet één cent minder ver hoging betekenen maar door de BTW 1.2 cent. Het CDA vindt dat dit ook van toepas sing moet zijn voor de abonne mentstarieven. De fractie wil op deze wijze de burger tege moet komen in de steeds hoger wordende woonlasten. Het voorstel betekent voor de be groting een lagere opbrengst van 318.400 gulden. Gezien de jaarlijkse winst van het Ge meentelijk Energiebedrijf, al dus het CDA, is deze mindere opbrengst geoorloofd. Politie te paard VOORSCHOTEN Tot aan het einde van dit jaar krijgt de groep Voorschoten van de rijkspolitie assistentie in de be bouwde kom van politie te paard. Deze bereden politie, bestaande uit een mannelijke en een vrouwelijke wacht- meester en twee paarden, komt uit Wassenaar, waar een groep bereden politie van de rijkspolitie gevestigd is. Dage lijks wordt heen en weer naar Wassenaar gereden waar de paarden hun stal hebben. De bereden politie is begin deze - week gekomen en de burgerij vindt het een verlevendiging van het dorpscentrum, pas send in een historische dorps kom. p- 2 1 1 1 1 r - J l_ I» 1 1 1 i J -| L-. rr 1 1 1 i _J "1 L_ bft - J MAGISCH FIGUUR betekenis verkregen kunnen worden: 4 zinnebeeldige voorstelling. OPLOSSING: Kenteken bewijzen uit garage gestolen HAZERSWOUDE Bij een inbraak in een garagebedrijf in de nacht van dinsdag op woensdag zijn drie kente kenbewijzen gestolen. De da ders zijn het bedrijf aan de Rijndijk binnengekomen door een garagedeur te for ceren. Het hele kantoortje werd doorzocht en daaruit werden de kentekenbewijzen meegenomen. Tarief kabeltelevisie in Zoeterwoude omhoog ZOETERWOUDE Omdat met terug werkende kracht tot 1 juli 1984 de abon nementhouders van kabeltelevisie verplicht zijn auteursrechten te betalen zullen de in woners van Zoeterwoude worden geconfron teerd met een tariefsverhoging van 1,55 per maand. Daarmee komt het abonnementsta rief op een bedrag van 18,70 per maand, of wel bijna 225 gulden per jaar. In Zoeterwou de zijn momenteel 7 buitenlandse zenders te ontvangen. Het gemeentebestuur stond voor de keuze de verrekening van de auteurs rechten in één of twee jaar te doen plaats vinden. Het college heeft gekozen voor de voordeligste oplossing voor de burger. Verre kening in één jaar zou namelijk betekenen een bedrag per maand van 19,05 en bij twee jaar 18,70. Onderscheidingen bij muziekverenigng DSS AARLANDERVEEN Twee bijzondere onderscheidingen zijn uitgereikt aan leden van de Aar- landerveense muziekvereniging DSS. De heer Th.J. Her vierde zijn 50-jarig lidmaatschap van DSS en daarom kreeg hij uit han den van voorzitter Van Gerwen van de R.K. Bond van Muziekge zelschappen Zuid-Holland de gouden onderscheiding met sma ragd van de Frederatie Katholie ke Muziekbonden. Mede-muzi kant H. Hoogervorst vierde zijn 25-jarig lidmaatschap. DSS-voor- zitter C. Oerlemans overhandig de hem daarom een speld met in scriptie. WOONWAGENBEWONERS BLIJ MET KLEINE KAMPEN LEIDEN De opheffen van grote regionale woonwagenkampen en het maken van een groot aantal kleine kampen in de regio is een goede zaak. Het resultaat is voor de meeste be trokkenen positief. Dit concludeert een werk groep van de Leidse Universiteit na een onder zoek van twee jaar. Het onderzoek werd in opdracht van de minis teries van WVC en VROM uitgevoerd. Volgens de werkgroep waarderen veel woonwagenbe woners het opheffen van de grote kampen om dat ze daarmee uit hun sociaal isolement ge haald zouden worden. De werkgroep wijst er wel op dat het vertrouwen in het huidige beleid niet overal even groot meer is, omdat het vesti gen van de kleine kampen erg lang duurt. Vol gens de onderzoekers mene velen betrokkenen dat over een paar jaar toch maar weer tot grote regionale kampen besloten zal worden. LEIDEN/STREEK De gasprijs in Leiden en om geving gaat volgend jaar met 2,3 cent omhoog. De regering wil de gasprijs met drie cent verhogen. Het Energiebedrijf Rijn land besloot de vele wins ten om te zetten in een korting van 0,7 cent per kubieke meter. Wat de elektriciteit betreft, be sloot Rijnland gisteravond de kilowattprijs met 0,8 cent te verlagen. Door zelf op winsten in te teren, be spaart Rijnland de gemid delde verbruiker volgend jaar zo'n 45 gulden. Voor grootverbruikers zoals tuinders loopt dat voordeel in vergelijking met andere delen van het land waar geen kor tingen worden gegeven, op tot ruim 200 gulden. De kortingen kosten het energiebedrijf 7,4 miljoen gulden. Het EBR maakte vorig jaar ruim 16,5 miljoen winst. Duidelijk werd gisteravond tij dens de vergadering van de Algemene Raad van het EBR dat de kortingen op de ambte narensalarissen voor een aan zienlijk deel van de winsten hebben gezorgd, namenlijk zo'n 3,5 miljoen gulden. De ambtenaren hebben dus in fei te ingeleverd voor een verla ging van de gasprijs, consta teerde één van de leden van de raad. Volgens de heer Heemskerk van het bestuur is het de bedoeling het geld in de toekomst wel te gaan gebrui ken voor onder meer arbeids tijdverkorting. Tevens is al een deel (3,7 ton) besteed aan een bedrijfsschool waar nu 15 werkloze jongeren zijn onder gebracht. Een voorstel van het Leidse CDA-raadslid W. Bleijie om alle kleinverbruikers volgend jaar het vaste bedrag van 45 gulden terug te geven, werd door een overgrote meerder heid afgewezen. De meeste vertegenwoordigers vinden dat degenen die veel gas- ge bruiken, ook veel geld terug moeten krijgen. Bleijie vindt dat hierdoor grote verspillers achteraf worden beloond, ter wijl juist energiebespaarders een extraatje zouden moeten krijgen. Ook een voorstel van J. van Meygaarden, Leids raadslid voor de PvdA, haalde het niet. Hij wilde de korting van 0,7 cent al over dit jaar la ten verrekenen, zodat de ver bruiker er al meteen van kan profiteren. Een meerderheid was van mening dat dat „te gen het gebruikelijke beleid Schilderij Een voorstel van het college van beheer om een schilderij van de Lakenhal te laten res taureren voor 25.000 gulden, zaaide nogal wat verdeeldheid onder de gemeentelijke verte genwoordigers. Het gaat om een groepsportret van acht hoofdlieden van het turfdra- gersgilde, in 1677 gemaakt door de Leidse schilder Mat- thijs Naiveu. Het bestuur van Rijnland wilde een uitzonde ring maken door eenmaal een bedrag te geven voor de res tauratie van het werk dat nu in bezit van de Lakenhal is. Na de opknapbeurt komt het bij Rijnland te hangen. Een groot aantal gemeentelijke vertegenwoordigers bleek niets te voelen voor herstel van het cultuurgoed. Na een hoofdelijke stemming wonnen de voorstanders het uiteinde lijk net aan. Volgens de heer H.A. Rijks uit Oegstgeest is het „onpsychologisch" om geld dat voor gas is betaald, nu voor kunst te gebruiken. Vooral mensen met betalingsmoeilijk heden zouden dit niet erg op prijs stellen, betoogde hij. Burgmeester Houdijk van Zoe terwoude rekende uit dat het slechts ging om een kwartje per aansluiting. Toch was ook hij tegen. Dankzij steun van onder meer de burgemeesters van Nieuwkoop, Alkemade, Hazerswoude, Ter Aar en on der andere de Leidse raadsle den W. Bleijie en fractiegenoot J. Walenkamp werd het toch aangenomen. Nieuwe gereedschappen kosten 21 mille ZOETERWOUDE Als de afdeling gemeentewerken van Zoeterwoude enkele gereed schappen kan aanschaffen zal aanzienlijk efficiënter gewerkt kunnen worden. Dat schrijven burgemeester en wethouders aan de raad bij het voorstel een snoeihoutsnippermachine, een frontsneeuwschuiver en een aanbouw-frontveegmachi- ne aan te schaffen. Daarmee is een bedrag gemoeid van 21.000 gulden. De gemeenteraad zal zich daarover vanavond uit spreken. Tot op dit moment wordt het snoeihout verzameld, vervoerd naar de opslagplaats van de gemeente achter het gemeen tehuis aan de Noordbuurtse- weg en vervolgens in brand gestoken. Een bijzonder ar beidsintensief karwei dat te vens uit een oogpunt van het milieu niet erg gewenst is. Met een snoeihoutsnippermachine kan het „klein goed" ter plek ke worden verpulverd en wor den uitgestrooid. De fronts neeuwschuiver en de zoge naamde aanbouw-frontveeg- machine zijn noodzakelijk om bij sneeuwval de wegen, maar met name de fiets- en voetpa den begaanbaar te houden. Juist voor de fietspaden is géén goed materiaal beschik baar terwijl veel fietsers toch gebruik moeten maken van de paden. Veelal wordt het werk uitbesteed dat evenwel voor die taak niet specifiek is uitge rust en daarom streeft het col lege er naar de zaak zelf in de hand te nemen. ZOETERWOUDE Er is een begin gemaakt met het plegen van groot onderhoud aan 14 woningen aan de Schenkelweg te Zoeterwou de. Het zijn de allereerste woningen die door de plaat selijke woningbouwvereni ging „Willibrord" vlak na de oorlog zijn gebouwd. De ach terstand in onderhoud was erg groot. De verbeterings- kosten zijn becijferd op f 31.200,- per woning zodat het hele project 450.000 gul den kost. Het leeuwendeel daarvan komt voor rekening van de woningbouwvereni ging terwijl ook het rijk een bijdrage levert. Het opknappen van de wo ningen, het betreft de „even zijde" de nummers 12 t/m 38, dient erg secuur te geschie den omdat de bewoners tij dens het groot onderhoud niet tijdelijk elders worden gehuisvest. Het is dus passen en meten. Wel is er een wis selcabine waarin bepaalde spullen kunnen worden op geslagen. Het meest in het oog springend is wel de ver nieuwing van het dak. Het oude dak bestond uit zoge naamde Oosterhoutse bouw platen van een soort strokar ton, die in de loop der jaren zijn doorgezakt. Er komt nu op alle woningen een geïso leerd dak. Er zullen repara ties worden verricht aan ko zijnen en deuren. De huizen worden opnieuw geschilderd, de kopgevels worden geïso leerd, waar nodig het metsel werk vervangen en de totale elektrische installatie wordt vernieuwd. Aan de ramen wordt niets veranderd om De werkzaamheden aan de huizen aan de Schenkelweg zijn in volle gang. het karakter van de wonin gen niet te zeer aan te tasten. onderhoud" omdat in zo'n gulden per maand. Het is geval - in tegenstelling tot niet precies bekend wanneer „renovatie" - de huurprijs het karwei achter de rug is Het is voor de betreffende geen wijziging ondergaat. De omdat de weersomstandighe- bewoners gunstig dat gespro- huur van de woningen ligt den daarbij een doorslagge- ken kan worden van „groot thans tussen de 350 en 400 vende rol spelen. LEIDEN De Rijksuniver siteit Leiden heeft de univer siteitspenning toegekend aan twee Zeeuwse mosselen schippers. De gebroeders J. Schot en W.C. Schot worden daarmee geëerd voor hun bijzondere verdiensten voor de Leidse universiteit. Op in- stignatie van de twee schip pers stelde hun vader, wijlen schipper B.W. Schot, hun kotter met bemanning een maal per jaar ter beschikking aan een aantal deskundigen uit museum- en vakwereld in het bijzonder van het Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie in Leiden om deze in staat te stellen in de Zeeuwse wateren te vis sen naar fossiele beenderen. Voor het Rijksmuseum Geologie en Mineralogie Leiden heeft dat een unieke collectie fossiele beenderen van zoogdieren opgeleverd van ruim 10.000 exemplaren die naar schatting een waar de hebben van 70.000 tot 100.000 gulden. De weten schappelijke waarde is uniek, bijvoorbeeld door de vondst van een paardebot van twee miljoen jaar oud, de kies van een olifant die een schouder hoogte van vijf meter had, een tand van een sabeltijger en olifantsbotten met knaag sporen van een hyena. Dit doelbewuste vissen met behulp van slepende korren van een mosselschip bete kende een wezenlijke uit breiding in de verzamelmo- gelijkheden en een nieuwtje in de verzameltechnologie. Door het afdreggen van der tig tot vijftig meter diepe geulen van de Schelde werd nog onontgonnen terrein toe gankelijk gemaakt. Voor het mosselschip was dit niet zon der gevaar, temeer daar drloe tot vijf maal zo diep werd gesleept dan voor de mosselvangst gebruikelijk is. Verlies van korren of het vastlopen van het sleepnet zouden het schip verloren kunnen doen gaan. Na de dood van hun vader zetten beide zoons dit werk voort. Mini-expositie Het koffiehuis De Twee Wezen aan de Sassenheimst Hoofdstraat herbergt tot 1 februari weer een mini-ex positie. Het zijn waterverfschilderijen van Lex Fried- hoff. Deze autodidact heeft een geheel eigen, naïevt stijl ontwikkeld vanuit zijn hobby tekenen en schilde ren. Zelf zegt hij geïnspireerd te worden door schilders als Vincent van Gogh, Gaugin en Jan Steen. De exposi tie is open van maandag tot en met zondag van twaall tot tien uur. Dc na voc aan! den scho auto scho litie De vereniging IJssport Leiderdorp houdt zaterdagmorgen zitting van tien tot twaalf uur in het clubgebouw bij de ijs baan aan de Mauritssingel (pad naar jachthaven, langs rijksweg). Dan kan contributie worden betaald en kunnen nieuwe leden zich aanmelden. De ijsbaan staat reeds onder water. Er wordt een strenge winter verwacht. De contribu tie, vijf gulden voor kinderen tot en met 11 jaar, zeven gul den vijftig voor de jeugd tot en met 15 jaar en vijftien gul den voor 16 jaar en ouder, kan ook worden overgemaakt op postrekening 367042 ten name van de penningmeester ijssport, Brunelkamp 23 in Leiderdorp. Barok Het Barokensemble Voorschoten geeft zaterdag een concert in de Voorschotense Dorpskerk. Op het pro gramma staan werken uit de vroeg barok van Purcell Marcello, Hacquart, Stradella en Telemann (concert voor twee altfluiten en orkest). De muzikale leiding is in handen van Malcolm Hund-Davies. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk. Het concert begint om kwart over acht, de toegangsprijs is vijf gulden, kinde ren hebben gratis toegang. Zevenhoven De Motorclub Zevenhoven organiseert zaterdag wee rock and rollavond. Er zal deze avond een life optreden plaatsvinden van de band Ko and the Cattle show in dorpshuis 't Trefpunt aan de Van Drielstraat. De zaal gaat om half negen open en de toegangsprijs is tien gulden. Vouwen Origami is de kunst van vouwen in Japan. Als iemari daar ziek is, vouwt men voor hem of haar bijvoorbeeld duizend kleurige kraanvogels en de patiënt wordt weer beter: duizend jaren gezondheid wordt hem dap namelijk gewesnt. Zaterdag geeft mevrouw Van Nie- kerk uit Den Haag een demonstratie van deze Japan», vouwkunst in Jaap Kooy's tuincentrum aan de Heerè weg in Lisse. De demonstratie begint om tien uur. WA! oeve in V bur^ won van duiz kna] ruin avor gaar Heti den de 2 Goet ende Fyn Het „Gheselscap Goet ende Fyn"geeft zondag een koffie concert in de Alphense Bron vanaf half één. De toegang kost vijf gulden. Het gezelschap brengt oude wereldlijke et geestelijke Nederlandse en Vlaamse liederen. Zij spelen op historische muziekinstrumenten. Touw Harry Touw komt zondagavond als Sinterklaas naar Blues Brothers aan het Dunantplein in Hillegom. Hij komt daar enkele schuine Spaanse bakken vertellen. De zaal gaat om acht uur open. De kapel „Solex" ver zorgt de muziek. Kegelen Het open jongerencentrum Magnifiosi houdt zondagavond een voor iedereen toegankelijke kegelavond. Dat gebeurt in het Qbus-gebouw aan de Ruishornlaan vanaf half gen. Beheer bibliotheek tijdelijk bij gemeent ALKEMADE „We gaan proberen het bibliotheekwerk zo s pel mogelijk te laten voortduren. Na 1 januari aanstaande, het bestuur van de bibliotheek zijn werkzaamheden staakt, 2 len alle in- en externe contacten worden verzorgd door de cl afdeling welzijn, de heer-F. X. Lempers". Dit antwoordde w houder L. Beelen gisteravond op vragen van mevrouw L. Cas lein-van der Hoorn in de vergadering van de raadscommis welzijn. Beelen vindt dat de lezers in geen geval de dupe mog worden van alle geharrewar rond de bibliotheek. „We hebb goede contacten met de Provinciale Bibliotheek Centrale (PB Deze instantie zal ons behulpzaam zijn bij de organisatie en de nieuwbouw- en exploitatieplannen. Een afgevaardigde v de PBC zal dan ook als adviseur worden toegevoegd aan Commissie ad hoe voor vestiging van de bibliotheek in Dor huis „De Alkeburcht". We gaan het boekenbestand in de 1< volgend jaar geleidelijk uitbreiden genduizend boeken. Dit betekent dat u met april of mei tijdelijk een deel van bliotheek in gebruik moeten gaan ne Beelen van welzijnszaken. drieduizend wegens ruimtegebi e Ignatiusschool als jen", aldus wethoui PVDA EN VVD STELLEN 'GEHEIME' VOORWAARDEN LEIDEN Geheimzinnigheid en boosheid voerden gisteravond tijdens de bespreking van een in allerijl aan de agenda van de raadscommissie MVC toegevoegd punt over de uit breiding van het Instituut Burger Raadslieden (IBR) met één kracht de boventoon. Aanleiding tot de agitatie vormde het uitlekken van een „ge heime" brief aan de voorzitter van de raadscommissie maatschappelijke aangelegenheden, volksgezondheid en cultuur, wethouder P.H. Schoute. De brief, die vergezeld ging van de nota „Rechtshulp Leiden" is verstuurd door de directie maatschappelijke dienstverlening- /gemeentelijke sociale dienst en „vertrou welijk" alleen ter inzage gelegd voor VVD- en PvdA-raadsleden. In de brief zou kritiek zijn gegeven op het functioneren van het Instituut Burger Raadslieden (IBR). Het IBK werd erin vaak te lastig genoemd en daar om werd voorgesteld om ambtenaren van de gemeente Leiden meer grip te geven op dit instituut. In de brief zou voorgesteld zijn om het algemeen maatschappelijk werk een deel van ae taken van de burgerraadslieden te laten Over een uitbreiding van het Instituut Bur ger Raadslieden met een derde kracht wordt al lang gediscussieerd en eigenlijk was iedereen het er al over eens dat die uit breiding er moest komen. Om tot een ver antwoorde beslissing te komen werd in juni dit jaar voorgesteld om een nota op te stel len, waarin zou worden nagegaan wat er zoal in Leiden bestond op het gebied van rechtshulp. Dit om overlappingen in de rechtshulp te voorkomen. Deze nota zou be gin deze maand gereed zijn en één dezer da gen worden besproken. Het IBR is een zelfstandige instelling onder gebracht bij de Stichting Welzijn. Het IBR is echter wel afhankelijk van subsidie van de gemeente. Omdat het instituut onafhanke lijk is kan de gemeente geen invloed uitoe fenen op het functioneren ervan. Maar door aan de subsidie bepaalde voorwaarden te verbinden zou dat dus kunnen veranderen en daar was iedereen, behalve de PvdA- en VVD-raadsleden, gisteravond nu zo onge rust over. Onrust bij zowel de werknemers van het IBR als bij de oppositiepartijen. Grote ge heimzinnigheid ontstond doordat wethouder Schoute helemaal geen mededeling wilde doen over de „geheime" brief en doordat zo wel mevrouw A. Boot (PvdA) als mevrouw L. Driessen (VVD) beiden nadrukkelijk stelden dat de uitbreiding van het IBR tijde lijk zou zijn en aan voorwaarden verbonden moest worden. Nog geheimzinniger werd het toen beiden na uitdrukkelijke vragen naar die voorwaarden door H. de la Mar (PSP) en P. Biegstraten (CDA) geen ant woord gaven. Boosheid was er verder ook bij de leden van de oppositiepartijen, omdat zij nog geen kennis hebben kunnen nemen van de in houd van de notat „Rechtshulp Leiden". Maar ook was men boos over de inhoud van de uitgelekte „geheime" brief. Biegstraten (CDA):„Ik vind dat een instituut dat zich ten dienste stelt van de burgers, juist lastig moet zijn. Het instituut bewijst daarmee daadwerkelijk op te komen voor burgers met problemen". Wethouder Schoute probeerde de gemoede ren te sussen door te zeggen dat hij een voorstander is van uitbreiding van het insti tuut en dat hij dat voorstel ter bespreking aan het college heeft voorgelegd. Vrijdag praat het college daarover. Verder stelde Schoute: „Als u stelt dat er gezegd zou zijn dat het Instituut Burger Raadslieden hin derlijk is en daarom gas terug moet nemen, dan is dat natuurlijk onzin. We vinden het IBR iuist een goede instelling en ik vind dat die uitbreiding er moet komen." De twee werknemers van het Instituut 1 ger Raadslieden, die gisteravond bij de v gadering aanwezig waren, voelen zich bei veld. Over de uitbreiding van de IBR derhandelen zij al bijna een half jaar met directie maatschappelijke dienstverlenii /gemeentelijke sociale dienst. Dezel dienst die de „geheime" brief aan wethi der Schoute gestuurd zou hebben. „We v len de brief zeker hebben. Als we hem t zo krijgen dan zullen we hem op grond i de Wet Openbaarheid opeisen. Door alle heimzinnigheid is onze hoop op een uitbi ding wel de grond ingeboord", aldus de b gerraadslieden. Ze voegen er nog aan „Bij ons komen mensen die overal al weest ziin en nergens zijn geholpen, mensen laten we niet in de kou staan c dan maar te zeggen, sorry aan uw proble mogen we niets doen. Dat is toch te gek 50 x dlsU' een i tebr kran POS! Stuur i 2S001 1

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4