Geharrewar in Zevenhoven over aanbesteding sporthal Snackbar op parkeer terrein Hertogspark REGIOMOURINAAL MEER RUIMTE VOOR „NIEUW BELEID" IN ZOETERWOUDE CDA Alphen tevreden LEIDEN/REGIO £eidóe0outont VRIJDAG 23 NOVEMBER 1984 PAGD^Jp] ARTSEN Leiden: Groep 1: Mastenbroek. Tan. Van Tol. Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen. Verhage, Groeneveld en Kloprogge: za. en zo. dr. Van Leeuwen, tel. 218661. Groep 2: Pieterse. Van Gent. Taytelbaum. Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za. dr. Klaassen, tel. 213546, zo. dr. Kruis. tel. 126371. Groep 3: Pleiter. J. van Leeuwen. Smit,_W. de Bruij- ne. J. de Bruijne. Stblk, Engel en Fogelberg: za. dr Fogelberg. tel. 132877. zo. dr. Jurgens, tel. 125820. Groep 4: Van Winger den. Van Rijn. Bènit, Nieuwen- huis. Roos, Boer. Van de Waard en Arnou: za. dr. Van Rijn. tel. 314349, zo. dr. Benit. tel. 720404. Groep 5: Schaefer, Jasperse. Crul, Kooyman, Oe Jong. Prince, Reinders, Ham- merstein en Hammerslein: za. dr. Jasperse. tel. 124961, zo. dr. De Jong. tel. 123752. Oegst geest: vanaf za. 10 uur: dr. Van Overvest. tel. 173994. Patiënten van dr. Steenhoven of dr. Voor zaal: bellen naar 176867. Spreekuur za. en zo. 11.30- 12.30. Leiderdorp: za. en zo. dr. Ouwerkerk. tel. 891037. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Tromp, zo. dr. Schotanus. Warmond - Voorhout: dr. Sleeboom. tel. 02522-11393 Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Noordwijkerhout - Lisse: Ant woordapparaat eigen huisarts Katwijk aan Zee: dr. Di(k Van Riet. tel. 11777. Alkemade - Rijnsaterwoude - Leimuiden: dr. Stoffels, tel. 01713-2329. Alphen: groep 1. za. dr. Van Ge- rrveren, zo dr. Stehouwer, groep 2. za. dr. Eradus. zo. dr. Bos. Hazerswoude -Koudekerk: dr. Van Buuren. tel. 01714-2020. Benthuizen - Boskoop: dr. Leeuwenburgh, tel. 01727-5700. Lengeraar Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Nooter, tel. 01729-8104. Nieuwkoop Noorden: dr. Sanders, tel. 01725-1555. TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest: dr. Broeckhuysen, tel. 768019, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Leidschendam: Voor spoedge vallen tel. 238356. Bollen streek: Dr. Van der Kaaij, tel. 02521-10939. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Haven Apotheek in Lei den en Apotheek Hofland in Voorschoten. Alphen: Apo theek Stuifzwam. Alkemade: Apotheek Alkemade. open: zat 12-13. 17.30-18 u. zon feest dagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Katwijk: De Jong Apotheek. Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. WIJKVERPLEGING Leiden: Interkruis. tel. 122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opgave via het ant woordapparaat. tel. 02520- 16217. Leidschendam: Leid- schendamse Kruisvereniging, tel. 070-455300. DIERENARTSEN Leiden: dr. Roest. tel. 890405 en dr. Van der Wouw. tel. 764058 Oegst geest: dr Van Duyn, tel. 173266. Voorschoten - Leidschendam: dr. Westgeest. tel. 070-768616. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizaboth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafcfeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14 30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaklng: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik baar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreekuren ma. en dl. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; Alde- do. 18.30-20.30. Afdeling I tingen: dl. 18.30-20.30. wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: dl. 18.30-20.30. do. 18.30-20.'30, DIERENHULPDIENST Hulp- vedonlng aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. In de gemeenten Lelden. Leiderdorp. Oegstgeest. Warmond en Zoe- terwoude Tel 071-220021 BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., dl. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging. Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). Sjaloomschool voert actie voor Ethiopië ZOETERWOUDE Leerlingen van de Zoe- terwoudse Sjaloomschool gaan actie voeren om op die wijze geld in te zamelen voor de mensen die honger lijden in Ethiopië. Volgende week maandag, dinsdag en woensdag zullen de jon- fens en meisjes langs de deur gaan om allerlei lusjes op te knappen. Gedacht wordt aan au to's wassen, boodschappen, stoepen vegen, herfstbladeren opruimen en zo meer. De idee van de actie is afkomstig van de kinderen. De oudercommissie waardeert dat initiatief bijzon der en heeft toegezegd een evenredige bijdrage te leveren. Om de actie enigszins in goede ba nen te leiden krijgen de jongens en meisjes een stencil mee en wordt aan de bewoners van hui zen waar men is geweest een soort „herken ningsvignet" afgegeven om te voorkomen dat hetzelfde adres meer keren wordt bezocht. Hazerswoude beheert NS-overgang HAZERSWOUDE B en W van Hazerswoude stellen aan de gemeenteraad voor het be heer en onderhoud van de spoorwegovergang bij de Ge- meneweg van de Nederlandse Spoorwegen over te nemen. Het geld dat de gemeente no dig heeft om de overgang te onderhouden, kan achteraf worden gedeclareerd bij de NS. Gevolg van deze over dracht is dat als de spoorbo men niet functioneren, de ge meente zelf veiligheidsmaatre gelen moet nemen. De ge meenteraad beslist hier vol gende week donderdag over. Banken voor Hazerswoude HAZERSWOUDE Woning- bouwvereniging Volksbelang wil haar 65-jarig bestaan vie ren door vijftien plantsoen- banken te schenken aan Ha zerswoude. De zitjes moeten door de hele gemeente worden verspreid. Burgemeester en wethouders stellen aan de raad voor de schenking in ont vangst te nemen. De woning bouwvereniging stelt wel als voorwaarde dat de gemeente verantwoordelijk is voor het onderhoud an de banken. De gemeenteraad beslist volgende donderdag of de schenking wordt geaccepteerd. GEMEENTE MOET MEER BETALEN AAN SCHOLEN ZOETERWOUDE Het provinciaal bestuur heeft bepaald dat de gemeente Zoeterwoude een hogere onderwijsvergoeding moet geven aan de katholieke kleuterscholen in Zoeter woude. Het gaat om de bijdrage in de exploita tiekosten over de periode van 1976 tot 1980. De gemeente heeft de bijdrage bepaald op ruim 25.000 gulden, terwijl het bestuur van de Stich ting Katholieke Scholen op bijna 34.000 gulden uitkomt, omdat ook de administratiekosten worden meegerekend. Die zijn door de gemeen te buiten beschouwing gelaten. Aangezien het openbaar onderwijs de administratiekosten wel vergoed krijgt, werd door het bestuur in 1981 beroep aangetekend bij de provincie. Men wil de een gelijke behandeling ten aanzien van de openbare scholen. De provincie heeft de stich ting nu in het gelijk gesteld en het besluit van de gemeente vernietigd. ZEVENHOVEN De gemeenteraad van Zeven hoven heeft gistermorgen alsnog vergaderd over de brief, die vier Zevenho- vense aannemers aan het gemeentebestuur hebben gestuurd over de aanbe steding van de bouw van een nieuwe sporthal. De aannemers zijn er boos over dat het college heeft gekozen voor een aanne mer, zonder dat zij de kans hebben gekregen op het werk in te schrijven. Afgelopen maandag had raadslid Jaap Aartman (GBZ) gepoogd deze brief tijdens de rondvraag te behandelen, maar dit werd door burgemeester J. Huigsloot afgewezen. De CDA-fractie liet gisteren duidelijk merken niet terug te willen komen op genomen be sluiten. Na een korte algemene beschouwing over de voorbe reidingen voor de sporthal kon woordvoerder C. van Veen meedelen dat het bestuurlijk een onhoudbare situatie zou worden als de zaak nu terug gedraaid moet worden. „De zakelijkheid mag niet uit het oog verloren worden. De fi nanciën mogen niet uit de hand lopen en dat risico zit er met een onderhandse aanbe steding met bijvoorbeeld vijf aannemers eerder in dan nu bij de open aanbesteding met één aannemer. Er zijn afspra ken en besluiten genomen en alle raadsleden wisten waar ze aan toe waren". De heer J. Aartman noemde de door het CDA geschetste procedure correct en verweet zichzelf tekort geschoten te zijn als lid van de commissie bouw sporthal. Hij was door omstandigheden niet aanwezig geweest bij een commissiever gadering waarin de besluitvor ming te proberen het agenda punt uit te stellen en had ook niet zijn mening schriftelijk kenbaar gemaakt. Hij vond het verder vreemd dat de no tulen van een ingelaste verga dering van 21 mei j.l. nu pas ter tafel kwamen en nog niet waren goedgekeurd betreffen de het beschikbaar stellen van een krediet voor de sporthal, en zodoende geen rechtskracht hebben. Hij meende dat B en W nu formeel niet gemachtigd waren om beslissingen te ne men. In die bewuste vergade ring van 21 mei had Aartman duidelijk gevraagd naar on derstaande aanbesteding. „Dat het werk nu is toegeschoven naar een plaatselijke aanne mer (Van Wengerden) is een doorn in het oog van GBZ. De commissie bouw sporthal mag dan wel besloten hebben vóór deze aanbesteding te zijn, vol gens mij stond het al lang vast dat de Heer Van Wengerden deze mocht gaan bouwen. Er is niet open gesproken over de aanbesteding. Ik verzoek nu de gezamenlijke Zevenhoven- se aannemers de kans te geven die ze verdienen". Verschil van mening bleef er bestaan over de bevoegdheden van B en W en gemeenteraad inzake aanbesteding van bouwwerken Volgens J. Aartsman kan de raad ten alle tijden anders beslissen. De heer Aartman wilde de inge komen brief graag in stem ming brengen en hij stelde voor gehoor te geven aan het verzoek van de vier aanne mers. De heer Van Veen merkte op dat als het voorstel verworpen zou worden en men deze week met de fa. Van Wengerden niet rond komt, men niet meer op deze aanne mers terug kan vallen. Voorts kwam het reglement van orde betreffende stemming ter ta fel, waaruit volgens de heer Huigsloot bleek dat drie raads leden dit voorstel moesten on dersteunen alvorens tot stem ming over te gaan. Aangezien slechts twee raadsleden dit voorstel ondersteunden, kon er niet gestemd worden. De heer Huigsloot stelde voor de brief voor kennisgeving aan te nemen. Het CDA was voor, GBZ tegen. ALPHEN AAN DEN RIJN Het huidige college heeft het afgelopen jaar veel werk verzet. Dat stelt de fractie van de CDA in Alphen in haar algemene beschouwin gen. Men denkt hierbij aan een aantal zaken zoals het opstellen van het nieuwe so ciaal-culturele plan, de aan koop van het park Rijn stroom, de aanzet tot het op lossen van het probleem van het doorgaande verkeer, de oplossing voor de Asphaltfa- briek, de ingebruikname van de nieuwe sociale werkplaats de Spoorhaven, de ontwik kelingen voor Kerk en Za- nen en de Rijksweg 11. Naast goede dingen ook vele wen sen die, vindt het CDA, niet allemaal gerealiseerd kun nen worden omdat het geld op is maar waar bij toch ruimte is om een aantal din gen te verbeteren. Daar moet dan ook de nodige aandacht aangeschonken worden. Een sluitende bègroting moet echter uitgangspunt blijven hoewel ook binnen het CDA ieder persoonlijk zijn mening kan hebben over de wijze waarop. Het CDA verwacht veel van de automatisering bij de poli tie, ook zijn in de toekomst gerichte verkeersacties nodig om de deelnemers met de neus op de feiten te drukken. De verkeerschaos in de ge meenten door het verande ren en verbeteren van we gen en bruggen zoals die dit jaar voorkwam, zal nog lang in het geheugen blijven vindt men bij het CDA. Er zijn nu verbeteringen maar zaken als de bocht bij het Hazeveld naar de Conrad- straat en duidelijker marke ring bij de oversteekplaatsen in het centrum moeten nog aangepakt worden. Ook dient het college te blijven hameren op een oplossing voor de opstoppingen bij de Leimuider brug. Het klein onderhoud van scholen zou moeten gebeuren door of vanwege schoolhoof den. Ook moet men erop achten dat schoolgebouwen in de toekomst niet leegstaan door niet overmatig veel lo kalen neer te zetten. De ambtenaar bijzondere contro le moet niet als een boeman gezien worden maar als een onmisbare schakel binnen het stelsel van voorzienin gen. Pastor Claessen is weer thuis HAZERSWOUDE/RIJN- DIJK Pastor Godfried Claessen is terug van zijn bedevaartstocht naar San tiago de Compstela. Gister middag kwam hij op Schiphol aan. Daarmee kwam een einde aan zijn zes maanden durende reis. „Een vreemde gewaarwor ding om in twee uur vlie gen dezelfde afstand te overbruggen, waarover ik vier maanden heb gelo pen", zei de pastor. Op Hemelvaartsdag begon pastor Claessen aan de tweeduizend kilometer lange reis naar Spanje. Vijftienhonderd kilometer daarvan zijn door hem te voet afgelegd, de rest per trein. Onderweg sliep hij zoveel mogelijk in kloos ters en pastorieën. In Spanje in de speciale ho tels voor pelgrims. De weg die de pastor heeft gelopen is een eeuwenou de pelgrimsroute. Al in het jaar 850 zijn de eerste be richten over bedevaart stochten naar Santiago de Compostela. Volgens de le gende is in die plaats de apstostel Jacobus begraven door zijn leerlingen, nadat hij door Herodes was ver moord. „Ik heb onderweg veel ge luk gehad en fijne contac ten gelegd", vertelt pastor Claessen. Pastor Claessen voordat hij aan zijn voettocht begon. Leimuiden krijgt woon- botenhaven LEIMUIDEN Er komt in Leimuiden een woonbotenha- ven. De gemeenteraad ging gisteravond akkoord met het voornemen van het college om in 1985 plannen te ontwikke len voor de aanleg van een dergelijke haven. Het huidige femeentelijke beleid legt veel eperkingen op aan woonboot- bezitters, zo kan een ark mo menteel slechts verkocht wor den aan de kleine groep van erkend woningzoekenden bin nen de Gemeente. Tijdens een hoorzitting op 8 november stelden eigenaars ongeruste vragen hieromtrent, temeer daar door het voornemen de woonbotenhaven te stichten én de onzekerheden over de verlenging van de ligplaats vergunningen op de versprei de locaties de waarde van de woonarken zou verminderen. De drie fracties gingen ook ac- coord met de in de voorgestel de verlaging van de onroerend goedbelasting. Het tarief voor gebruikers (waaronder huur ders én eigenaar-gebruikers) wordt in 1985 verlaagd van f 3.- tot 2.80 per 3.000.-. Za kelijk gerechtigden (waaron der ook de gemeente als huis eigenaar) gaan ƒ3.50 inplaats van 3.75 betalen per J 3.000.-. Een verzoek van de VVD om met een wandelpad van Meer- ewijck langs de Muizestaart en de Kerksloot aan te leggen, wilde wethouder Van Dam verder bespreken in commis sieverband. Het CDA wilde dit voorstel, gedaan door de heer Twisk, verwijzen naar „Dis- neyworld." RIJPWETERING De inwoners van Rijpwete- ring kunnen, als alles meezit, begin volgend jaar hun patatje halen in een gezellige prima verwarm de snackbar op het par keerterrein van het Her togspark. Deze lokatie is fekozen om tegemoet te omen aan de bezwaren gericht tegen de oorspron kelijk geplande vestiging aan de H. P. van der Poel laan. De procedure die nodig is voor een beperkte wijziging van het teldende bestemmingsplan is oor het gemeentebestuur van Alkemade inmiddels in gang gezet. Volgens gemeentelijk woord voerder Van Elk staat het ge meentebestuur nog steeds ach ter de oorspronkelijke lokatie, maar „gelet op de vele bezwa- ren daartegen, werken wij deel de geënqueteerden rea- snackbar komt er een extra mee aan de alternatieve loka tie". Aannemer Jos Janssen vertelt dat er duidelijk behoef te is aan een snackbar in Rijp- wetering. Hij heeft dan ook sa men met de toekomstige eige naar/exploitant een soort en quête gehouden in de buurt en bij de Sportverenigingen die gebruik maken van het Her- togspark. Geen van de bewo ners van de Binnen- en Bui tenweg, Blijversweg, Oud Adeselaan en H. P. van der Poellaan hebben enig bezwaar tegen de vestiging van een ca fetaria op het parkeerterrein van het Hertogspark. Integen- geerden juist zeer positief. Ook de voetbal-, tennis- en hockey- verenigingen hebben niets te gen de nieuwe lokatie. De snackbar zal worden ge vestigd in een semi-permanent laag houten gebouw in de kleuren groen en bruinrood. Het wordt gebouwd aan de zij de van de Oud Adeselaan op een afstand van circa 25 meter van de ingang van het Hertog uitpad voor voetgangers en fietsers om verkeersgevaarlij- ke situaties te voorkomen. Zodra de beperkte wijziging van het bestemmingsplan en de welstandsgoedkeuring er dóór zijn, wordt het gebouw waarschijnlijk direct na Sin terklaas in de werkplaats van aannemer Janssen gebouwd. Zodra de bouwvergunning af komt, wordt het gebouw op de spark en aan de andere kant definitieve lokatie in ongeveer een afstand van ongeveer zes weken afgebouwd. De aan- 35 meter van de tennisbanen. De huidige groenstrook blijft gehandhaafd. Ten behoeve van de bezoekers van de genomen. nemer verwacht dat de snack bar eind februari of begin maart in gebruik kan worden fIA. Concert Arti Arti et Religioni uit Langeraar geeft onder leiding v G. Stellaard morgen weer het jaarlijkse concert in I parochiehuis. Aanvang is acht uur. Toegang en kotl gratis. Deze avond wordt ook het nieuwe mini-major^ tencorps gepresenteerd, dat uit 25 meisjes bests Voor vervoer kan men bellen naar 01722-3209. Witkop Postduivenvereniging De Witkop houdt morgen en zon weer een tentoonstelling in het clubhuis aan de Schooli in Oude Wetering. Deze maal is er een open klasse postduivenliefhebbers waaraan diverse kampioenen me doen. De tentoonstelling is morgen van acht tot elf uur zondag van twaalf tot vijf uur open. De toegang is grati Oud papier In Oud Ade wordt morgen weer papier opgehaald tt behoeve van het Dorpshuis. Men wordt verzocht h papier gebundeld aan de stoeprand te leggen of h naar de container aan de Dirk Thomaszstraat te AretLekk gen- netee Artesia-loop igeni ielt. De Artesia-loop in Koudekerk begint morgen om twee ui iipen De start is bij De Ridderhof. Het parcours is uitgezet ovi geasfalteerde fietspaden. De afstanden zijn 5, 10, 16,1 en jmn' kilometer. De inschrijving is bij De Ridderhof vanaf éi eerd uur 's middags. - dal oert Voetbaltoernooi foofd uggei Cees Goudkuil en Bon Gebert organiseren morge js on avond een zaalvoetbaltoernooi in De Ridderhof Dran Koudekerk aan den Rijn. Hieraan doet ook het TR( zaalvoetbalteam mee. De aftrap is om acht uur door i :^s heer A. Hogenes. Prijsuitreiking om kwart vot. ?Vc twaalf door de wethouder M. Tensen. ijdscl" itgee Pancratius eer an De Veense toneelvereniging Sint Pancratius speelt zond eerd- 25 november en 2 december de klucht „Schat ik ben i pjma hoor". De uitvoeringen zijn elke keer om acht uur i dorpshuis De Alkeburcht op de Noordhoek in Roelof, rendsveen. Man en vrouw draaien de rollen in bedrijf e jd- huishouden om. Entree 5, 65+ 3. Kaarten aan de za en. verkrijgbaar of telefonisch te bestellen onder de nummei et e 01713-3914, 3439, 3534 of 4809. 10rg( Het Verleden rordt Drie verhalen over vrouwenlief en -leed van Geert vs Oorschot, alias Peskes, en gespeeld door Dora van d e Groen, Ton Lutz en Jeroen Krabbé, vormen de nieuv, m( Nederlandse drieluik op filmgebied die zondag dot luit, het SKAN-filmhuis in Noordwijk wordt vertoom ens: Aanvang: 20.15 uur, entree in bet Lidotheater f6,5 (j0 SKAN-begimstigers, scholieren, CJP- en Pas 65-hoi ,,nl„. ders f4,50. £ia| Bernardus ?®a Het jubilerende Hazerswoudse Bernarduskoor geeft zonwfk.ke tijdens de Eucharistieviering van tien uur in de Bernardükaar kerk een uitvoering van een vierstemmige mis van Hayqien j De oud-leden Heieen en Gertruud Verkleij verlenen daje vo onder andere hun medewerking aan. jeg j e be Flageolet ?n, De kinder-blokfluitgroep Flageolet in Valkenburg l staat tien jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum i vanë medewerking worden verleend aan een jeugddienst B d' 25 november om 18.30 uur in de Nederlands JTervormirage Kerk. Meer dan 100 leden en oud-leden zullen deeln^or men met tien verschillende instrumenten. nen r iaar Belli toni on 1 is 1 Het Leids Symphonie-orkest Bellitoni geeft zondag ha najaarsconcert in het Groene Kerkje aan de Haarlemme straatweg in Oegstgeest. Op het programma staan de sen êder nade voor blazers no 12 en en het vioolconcert in d vi Mozart en de sèrenade no 1 van Brahms. Dirigent is Juh van Hessen, soliste Marijn Mijnders. Entree/6,50, CJP/65 ïj 1 4,50Kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O Leiden en aan j zaal. k IJsclub De Lissesche IJsclub houdt maandag 26 november z jaarvergadering in C.R. De Beurs. De bijeenkomst l gint om half negen. Na afloop van het huishoudel gedeelte is er een grote verloting. Woubrugge reserveert voor sport WOUBRUGGE .De ge meente legt 30.000 gulden opzij voor de sport in Woubrugge, wat mede voortkomt uit plan nen om een sporthal te bou wen. De 30 mille is afkomstig uit de totaal 75.000 gulden die de gemeente dit jaar over houdt. Na discussie in de raadscom missie financiën besloot men het bedrag in de volgende re- serveposten onder te brengen: sportvoorzieningen 30 duizend gulden, jeugdvoorzieningen 12.500 gulden, recreatieve voorzieningen 8.500 gulden, verkeer 8.000 gulden, onbe schermde monumenten 7.000 gulden. Het resterende bedrag werd verdeeld over nog wat kleinere posten. Raadslid Markx vroeg zich af „of het mogelijk is de kunst werken, die zich door de BKR-regeling in het Wou- brugse gemeentearchief opsta pelden op de een of andere manier ten toon te stellen aan de bevolking, die er ten slotte voor heeft betaald". Deze vraag bleek door burgemeester Brouwer de Koning niet on middellijk te beantwoorden. ZOETERWOUDE Zoeterwoude reserveert meer geld voor een aantal culturele en recreatieve projecten in de gemeente. Met deze wijziging werd de begroting voor 1985 gisteravond aanvaard met dien verstande dat de hele fractie van Progressief Zoeterwoude tegen de verhoging van de post wegenonderhoud met 25% stemde. Het CDA kwam met een motie om de subsidies aan jeugdorgani saties, „Platform", ouderenvoorzieningen, muziekverenigingen te verhogen. Tevens pleitten de christen-democraten voor net reserveren van een structureel bedrag voor het uitbouwen van het zwembad tot een completer recreatiebad. Burgemeester I9) Houdijk liet duidelijk blijken dat het college voor onoverkomen- lijke problemen zou komen te staan indien de motie in de oor spronkelijke vorm aangenomen zou worden. De CDA-fraktie had namelijk gesteld dat „in ieder geval" financiële ruimte ge creëerd zou moeten worden voor nieuwe zaken. Ook het struc tureel reserveren van een bepaald bedrag voor het zwembad ging het college te ver. De raadsvoorzitter stelde dan ook voor in ieder geval geen doeleinden te noemen. CDA-woordvoerder Ho- genelst ging daarmede akkoord en stelde dat het slechts de be doeling was geweest „nieuw beleid gestalte te geven en er in commissieverband nader op terug te komen". De motie kreeg de steun van wethouder Graniewski, waardoor zij met zeven stem men voor en zes tegen werd aangenomen. De andere frakties hadden geen goed woord over voor de CDA- motie. De woordvoerder van Progressief Zoeterwoude, Wil Ooij- endijk, sprak zelfs van een „volstrekt willekeurige greep". Ooij- endijk verder: „Het CDA gaat in op de vergrijzing van de bevol king. Dat is niet nieuw en wij hebben daar al vaker op gewezen. Is dat misschien een gebaar van het CDA in de richting van P.Z. al kan ik me dat nauwelijks voorstellen". Ook de VVD-fraktie bij monde van P. Kremer kon nauwelijks een goed woord vin den voor de motie. Desondanks werd de CDA-zienswijze - dank zij de stem van VVD-wethouder mevrouw Graniewski - toch in meerderheid aanvaard. PPR Alphen: j Gemeente gee minimumlijd^ ALPHEN AAN RIJN De PPR zé haar algemene besef wingen op de begr<| voor 1985 grote vrai kens bij de opmerj van wethouder van f ciën dat Alphen een i mumlijder is. De radicj ontkennen niet dat i zuinigd moet woi| maar zij willen de i waarop aan de kaak len. 'De PPR wijst erop dat rieven voor de gemeenti belastingen tot de hoogst# het land behoren terwij voorzieningspeil ernstig schiet en toch is er geenfóf hoogd uitgavenpatroon te zichte van vergelijkbar! rte I meenten. De radicalen co ejme deren dan ook dat Aljdt h geen zwakkere financiële r kir tie heeft dan andere genjirte I ten. De tekorten in dc levo meenten worden weggenDe door correcties op de tyentr tingscijfers en in veel mil mate op de bezuinigingen De PPR zou dan ook wei pp. len weten of de financiële atie nu meevalt of dat ro Alphen op een failli: afstevent. Er moet een beeld komen over de fini le positie. Dit kan bereikt een goede bedrijfsecono belast wordt met het van een administrat steem waaruit de benoc betrouwbare manager formatie komt. el G. °p JS itiï

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4