Van Gogh in Arles verovert New York stormenderhand Nederlands priester promoveert in Parijs op Herman de Man 1 SeidóaQowumt Sieraden in Des Indes Leidse selectie i jzersterk Kostelijke muziek met een glimlach KUNST DONDERDAG 22 NOVEMBER 1984 PAG» Vondsten uit VOC-schip Dr. B.A.H.G. Juet- te, adjunct-direc teur van het Cen traal laboratorium voor onderzoek van voorwerpen van kunst en we tenschappen, toonde gistermid dag enkele van de vondsten uit het VOCV-schip „Am sterdam", zoals een vat stearine, een kruik wijn, een fles azijn en, in zijn hand, een borrel glaasje. Nieuwe expositiezalen in Vaticaanse musea VATICAANSTAD Op 30 no- vember worden volgens de Vati caanse radio op dinsdag twee nieu we expositieruimten in de Vati caanse musea in gebruik genomen waarin een 70-tal zeldzame Griek se en Slavische ikonen en werk van de architect Gianlorenzo Ber nini worden ten toon gesteld. Het werk van Bernini bestaat uit voorstudies in klei voor de bron zen in de St.-Pietersbasiliek. Een derde zaal, gewijd aan het werk van de 15e-eeuwse kunstenaar Me- lozzo da Forli, is geheel gerestau reerd. Voorheen was in de zalen de collectie moderne kunst van het Vaticaan ondergebracht. DEN HAAG Van 27 november tot 3 december expo seren Simons Juweliers uit Den Haag en Amsterdam in Hotel Des Indes in Den Haag antieke sieraden en wer ken van tekenaar en portrettist Corstiaan de Vries. Daarbij is een drieluik van een vrouw getooid met sie raden. De gedragen sieraden vormen een set, gemaakt rond 1770. De tiara, het collier, de oorhangers, de arm band en de ring liggen in een vitrine te kijk. Er zijn veel diamanten stukken in de gehele collectie voor de jaar lijkse verkoopexpositie. Volgens directeur Hugo van Wezel is de vraag naar diamant weer toegenomen. Men kocht de laatste jaren minder diamanten en naar verhouding meer briljanten, met name Art Déco-siera- den. De prijzen variëren van de getoonde stukken va riëren van f 500 voor een Victoriaanse broche tot tien duizenden guldens voor een halsketting van de Franse meester Fouquet of een armband die met ontelbare briljanten is bezet. Sieraden uit de 18e en 19e eeuw. Russische kunstenaar Tomski overleden MOSKOU In Moskou is gisteren de dood bekend gemaakt van de Russische kunstenaar en exponent van het Sovjetrealisme in de kunst, Nikolai Vasile- vitsj Tomski, die borstbeel den van Russische leiders heeft gebeeldhouwd. Hij werd 83 jaar. Tomski had veel onderscheidingen en zijn eerste, de Stalinprijs, dateerde van 1941. Hij was van 1968 tot 1983 president van de Academie van Schone Kunsten van de USSR. NEW YORK Lang voor de deuren van de tentoonstelling „Van Gogh in Arles" opengin gen, bleek de belangstel ling boven alle verwach tingen. Men sprak bin nen het Metropolitan Museum in New York van een stormloop die waarschijnlijk nog groter zou zijn dan gedurende de grote „Vatican Art Collection" van afgelo pen jaar - ja zelfs zo groot als de roemruchte „Tut Art Amon"-expositie van vijf jaar geleden. En dus besloot het museum d« Ticketron computer van dt New Yorkse theaterwereld in te schakelen teneinde de kaartverkoop enigszins in de hand te houden. Maar zelfs de computer-terminals konden de enorme vraag niet bijbe nen. Nu nog staan tijdens de lunchpauze lange rijen vooi het museum in de hoop om voor het eind van het jaar wanneer „Van Gogh in Ar les" voorgoed sluit, nog een reservering te kunnen boe ken. Wie nu in de rij staat, heeft kans om in december twee uur lang langs de schil derijen van de Arles-periode van Van Gogh te mogen schuifelen. Drama Vanwaar deze Amerikaanse hartstocht voor de Nederland se kunstenaar - een enthou siasme dat in geen enkel an der land, zelfs niet in Neder land, wordt geëvenaard? Daar is ten eerste de enigszins onstuimige levensloop van Van Gogh, die als „high dra ma" door de Amerikaan ho gelijk wordt geapprecieerd. De algemene lijnen van zijn leven zijn in verbazingwek kend brede lagen bekend: het zoeken naar een levensver vulling, de herhaalde teleur stellingen met vrouwen, en de typerende levensstijl van een rasechte „bohémien"; de cog nac, absinthe, de bordelen en de kroegen, zonder artistieke erkenning of een rooie sou op zak. En tenslotte, de dramati sche climax par excèllence: het verminken van zijn oor. Dat is de Van Gogh (de Ame rikanen spreken van „vèn Goo") die tot leven komt in de roman „Lust for Life" van Irving Stone. Het miskende genie, de door sociale en artis tieke miskenning tot waanzin gedreven volksheld - met een happy end in de overvolle za len van het Metropolitan. Gedurende de week van de opening stond de Amerikaan se televisie bol met films en documentaires over het leven van Vincent van Gogh. Op nieuw slenterde Kirk Douglas als „het schildermanneke" door het bos achter de Colse molen - gevolgd door Leonard Nimoy, de verteller in een nieuwe produktie „Van Gogh Revisited" die op beeldplaat is verschenen. De dikke catalo gus „Van Gogh - Al Zijn Wer ken" van Jan Hulsker wordt in de Engelse vertaling grif verkocht. Arles Dat ondanks de algemene t„Van Gogh Mania" de ten toonstelling toch een nieuwe, frisse kijk biedt is opvallend, en dat ligt met name aan het thema dat het museum en gast curator Ronald Pickvan- ce gekozen hebben: „Van Gogh in Arles." Van Gogh, dat is met name voor ons Nederlanders de kunstenaar van de eerste, iet wat onbehouwen tekeningen uit Etten; van de donkere im- Zelfportret Vincent van Gogh. pressies van Scheveningen uit de Haagse periode, en bovenal de ruwe schoonheid van het Brabantse land, en de indrin gende portretten van zijn be woners. Met zijn vertrek naar Parijs (via Antwerpen) in 1886, wordt Vincent een in ternationale schilder. De Parijse periode is een ver snelde opname van verschil lende impressionistische in vloeden, en Arles is wellicht de meest vruchtbare en „ori ginele" fase in het werk van Vincent. Maar na de emotio nele troebelen van St. Rémy, is er een verandering (kunst historici spreken van een „Al- terstil") merkbaar. We her kennen een vroegere Vincent in de donkere hemel van Auvers-sur- Oise, in het over dadig groen en geel van de akkers van het Noorden. Van Gogh is weer thuis, al is het maar voor kort. Visie Daarom is deze indringende visie van énkel de periode in Arles van zo'n bijzonder be lang. Hier is een andere Van Gogh aan het werk. Een kunstenaar die, overladen met nog niet geheel verwerk te indrukken van Montmart- re, van Japanse prenten, van impressionisme en de groep van de „Petit Boulevard", zich verplaatst in de kleine geïsoleerde wereld van Arles - een provinciale stad onder de felle zon van de Provence. De nieuwe omgeving werkte als een katalysator. Binnen 3 maanden na zijn aankomst produceert Vincent werken die getuigen van een nieuw, oorspronkelijk creatief ver mogen: het Landschap van La Crau, de Pont de Langlois, de Schepen op het Strand van Saintes- Maries de la Mar. In l-^ vfftV* i' Stijl van Arles: klare vormen. deze korte periode in de voor zomer van 1888, vóór de komst van Paul Gauguin, be reikt Van Gogh een hoogte punt in zijn kunst - volgens sommigen, een klassieke pe riode in zijn oeuvre. Onverdraaglijk Tegen het eind van 1887 be gon Parijs op Vincent's zenu wen te werken. Modellen weigerden voor hem te pose ren en er waren ruzies met Theo van Gogh, met wie hij een appartement aan de Rue Lepic deelt. „Het leven is hier bijna onverdraaglijk", schrijft hij in een brief aan zijn zuster Anna, en meldt dat het tijd wordt dat Theo alleen gaat wonen. Hij heeft een korte af faire met Agostina Segatori, eigenares van het café-cabaret „Le Tambourin" waar Van Gogh z'n schilderijen mocht hangen. Maar het einde van deze verkering laat Vincent nog meer verbitterd achter. Het is niet precies bekend waarom Vincent Arles ver koos als zijn nieuwe werk plaats in het zuiden. Toulou se-Lautrec schijnt de schoon heid van de Arlésiennes ge prezen te hebben (een veel gehoord thema in de Franse literatuur), en tenslotte lag Arles halfweg tussen Aix, waar Cézanne woonde, en Marseilles, de stad van Monti- celli, een kunstenaar die Vin cent en Theo zeer bewonder den. „Daarbij wordt Arles ge noemd in de roman „Max Ha- velaar van Multatuli", zo meent Pickvance in het voor woord van de catalogus, „en het is goed mogelijk dat Vin cent het boek gelezen heeft". Op zondag 19 februari 1888 brengt Emile Bernard hem tot de Boulevard de Clichy en neemt afscheid. De volgende dag arriveert Van Gogh in Arles, maar het landschap is een scherpe teleurstelling: Ar les is met sneeuw bedekt. Toch pakt hij de penseel en begint aan een oeuvre dat bij het eind van 1889, na 15 maanden tijds, niet minder dan 200 schilderijen en meer dan 100 tekeningen en góu- ches telt. Bloesemtuin „Arles lijkt niet veel groter dan Breda of Mons", zo schrijft hij, maar het land schap doet hem denken aan zijn geliefde Japanse „cré- pons" (prenten). Een vroege lente verandert de Provence in één grote bloesemtuin, en Vincent voelt zich nu in een waar Japans paradijs. Het re sultaat is de beroemde reeks van studies in olie van fruit bomen in bloesem. Het schiet onuitputtelijke scala aan bloe- semtinten biedt Vincent de gelegenheid naar hartelust te experimenteren met alle im pressionistische inzichten die hij zich uit zijn verblijf in Pa rijs kan herinneren. Rond mei 1888, kort voor hel bezoek aan Saintes- Maries de la Mer, een pittoresk stadje aan de Middellandse Zee, ont staat de „klassieke" stijl van Arles: klare vormen, scherp afgetekend tegen het land schap en de horizon; een kleurenpalet waarin pure tin ten domineren over comple mentaire kleuren, en eer krachtige zelfbewuste pen seelstreek. Voor het eerst zijn deze voor treffelijke werken van de eer ste Arles-periode uit collecties in alle hoeken der aarde sa mengebracht, en dat is waar schijnlijk de grootste verdien ste van de tentoonstelling. Wie binnen de komende dris maanden door Manhattar koerst moet niet verbaasd zijr meisjes te zien met fraait blauwe sjaals - met hier er daar een Van Gogh-citaa' over, zeg, complementairs kleuren, in fraai witte druk Gewoon een jonge aanbidstei van de Nederlandse volks held, Ven Goo. JEAN-PIERRE ISBOUTS WOERDEN De Neder lander Jan Groot (55) uit het Belgische Marche-les- -Dames promoveert zater dag aan de Sorbonne in Parijs bij de hoogleraar Ietteren prof. dr. Pierre Brachin. Hij verdedigt •daartoe in het Grand Pa lais een proefschrift over de Nederlandse joodse en later katholieke verteller, schrijver en journalist Herman de Man 1898 - 1946). De promovendus is van de op richting in 1978 af lid van de vereniging, die zich bezig houdt met het verschijnsel streekroman. Haar leden inte resseren zich ook voor de streek van Hollandse en Utrechtse IJssel en het leven en werk van de schrijver De Man die een groot deel van zijn leven in Oudewater heeft doorgebracht. Als theoloog en filosoof behan delt hij in zijn proefschrift de symbolische en actuele beteke nis van De Man en ziin werk, uitgaande van de theorieën van Jung, aldus dr. G. J. Vaandrager, voorzitter van de Herman de Man-vereniging. De dissertatie draagt als titel „l'Inspiration romanesque de Herman de Man - protohistoi- re du regionalisme matricen- trique". Herman de Man is het speudo- niem van Salomon Herman Hamburger die sedert 1943 of ficiéél Salomon Herman de Man heet. Hij werd in Woer den geboren en kwam om bij een vliegramp op Schiphol. Hij ventte met textiel in boeren dorpen en polders, leerde er de bevolking kennen, deed er inspiratie op voor vele van zijn verhalen. Overgegaan tot het katholicisme, koos hij andere onderwerpen. Hij behoorde tot de letterkun digen van De Gemeenschap. Hij woonde enkele jaren in Noord-Brabant waar hij zich ook als journalist ontplooide. In de oorlog werkte hij in Londen. De Man schreef tussen 1922 en 1941 22 romans. Veel van zijn werken werden ook vertaald. Tot de bekendste behoren: Rijshout en rozen uit 1924, Het wassende water uit 1925, De barre winter van '90 uit 1936, Scheepswerf De Kroonprinces, ook uit '36, De koets uit 1937, en Heilig Pietje Booy uit 1940. LEIDEN De Leidse zaal voetbal-selectie is tijdens het West li-toernooi in Dordrecht zeer goed voor de dag geko men. De ploeg van coach Jan Schoen won beide wedstrijden, maar maakte vooral in het duel met Dordrecht een zeer goede indruk met een 9-2 overwinning. Ook bondscoach Evert Theunissen complimen teerde de Leidse ploeg met het sterke spel en nodigde het team uit voor een oefenduel tegen de nationale selectie. Na het sterke optreden in Dor drecht is het niet ondenkbeel dig, dat daar ook enige Leide- naars in zullen acteren. In de eerste wedstrijd maakte Leiden korte metten met de Dordtenaren en toonde weinig ontzag voor bekende zaalvoet balnamen als Arie Riedijk en Frans Bouwman. Door treffers van Hans van Leeuwen (2x), Mario Faber (3x), Wim Bouc- kaert en Piet Alders kwam de formatie van Jan Schoen op een 7-0 voorsprong. Toen pas kon Dordrecht tegenscoren. Dat lukte de thuisploeg nog één keer: toen hadden Hans van Leeuwen en Wim Bouc- kaert de stand al naar 9-1 ge tild. Het tweede duel tegen het meer verdedigend ingestelde Rotterdam eindigde in een 4-1 overwinning voor Leiden. Hans van Leeuwen (2x), Piet Alders en Hennie Koet zorg den voor de doelpunten. Coach Jan Schoen was van zelfsprekend zeer tevreden over de verrichtingen van zijn team: „We weten dat we lan delijk een goed niveau hebben, maar met drie nieuwe spelers was het natuurlijk afwachten hoe het zou lopen Dat ging uiteindelijk zeer goed.^Het was eigenlijk een demonstratie van hoe zaalvoetbal gespeeld moet worden met snel spel en veel kaatsen van de bal. Dordrecht werd echt helemaal zoek ge speeld". Óp maandag 3 december staan er voor Leiden nog twee wed- (ADVERTENTIE) J LENFANT ET LES SORTILEGES Jlrl Kyllan r 23 *242015Ï CIRCUSTHEATER plaatsen va heden ad kassa van 10-16 uur "S" KASSA in .6iw> 558800 strijden op het programma. Dan moet de ploeg het opne men tegen Den Haag, dat ook twee keer won, BBK-gewesten willen ledenvergadering AMSTERDAM Veertien ge westen van de Beroepsvereni ging van Beeldende Kunste naars (BBK) hebben zich uit gesproken voor het houden van een buitengewone leden vergadering op korte termijn, om onder meer te spreken over de bestuurscrisis die is ontstaan na het aftreden van voorzitter Bart Houtkamp en vice-voorzitter Henk Willigen- dael. Deze ledenvergadering dient te worden voorbereid in de vorm van een vergadering van het nog zittende landelijk bestuur met de gewesten. Langs deze weg moet binnen de BBK orde op zaken worden gesteld. Tevens moet worden bereikt dat er een op goede af spraken berustend beleid wordt uitgestippeld. Dit heeft Peter Appel van het gewest Overijssel en landelijk pen ningmeester van het zittende landelijk bestuur namens de gewesten meegedeeld Presentatie concert van Theater Orkest DEN HAAG Het deze zo mer opgerichte Nederlands Theater Orkest, dat uit 45 be roepsmusici bestaat, geeft mor genavond in de Kees van Ba- renzaal in het Koninklijk Con- cervatorium een presentatie- concert. Het programma om vat uitsluitend werk van Hin- demith: balletouverture voor orkest, vijf stukken voor strijkorkest, treurmuziek voor altviool en strijkorkest en twee fragmenten uit de opera Das Nusch-Nuschi, septet voor bla zers en „Hin und Zurtlck", eert schets op muziek door diverse solisten. Afgelopen zomer nam een aantal musici het initiatief tot de oprichting van het Neder lands Theater Orkest, dat zich wil toeleggen op het spelen van theater- en filmmuziek, zonder direkte overheidssteun. Het orkest kan in elke gewen ste formatie optreden, van klein ensemble tot klein sym fonie-orkest. Ook wil dit or kest via sponsoring tot finan ciering van projecten zien te komen. Het Nederlands Theater Or kest wil per iaar één of twee eigen produkties uitvoeren. Het orkest presenteert zich thans met werk van Hinde- mith, tot eind maart volgend jaar verzorgt een deel van het orkest de muzikale ondersteu ning van de produktie Eg- mond van de toneelgroep Theater. Medio 1985 staat een project op het programma rond de „Groupe des Six", een groep Franse componisten die in de jaren twintig boeiende theater- en filmmuziek heeft geproduceerd. De muzikale leiding berust bij Jules van Hessen; het orkest is gehuis vest aan de Swammerdam straat 38 in Amsterdam. Gelukkig is de belangstelling voor de kamermuziekconcer ten door leden van het Resi dentie Orkest nog altijd zo groot, dat ook voor het volgen de seizoen twee parallelseries op stapel staan. Zou het con cert dat gisteravond in Dili- gentia werd gegeveb model staan voor de kwaliteit van een gehele serie, dan is de op komst van het publiek (w.o. opvallend veel jongeren) meer dan gerechtvaardigd. Winst punt was de programma-toe lichting. Op zich nog wat aan de magere kant maar het be gin is in ieder geval gemaakt. Vermeldenswaard is tevens, dat het concert niet ten onder ging aan veelzijdigheid of aan uitvoerigheid. Hoewel gister avond aan afwisseling geen Kamermuziek van o.m. Heinrich von Herzogenberg en Caaella door le den van het Residentie Orkest. Her haling op 28 november. Diligentia, Den Haag. Boeken op postzegels DEN HAAG „Boeken op postzegels" heet de tentoon stelling die tot 3 januari wordt gehouden in de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. De tentoonstelling kwam tot stand in samenwerking met de Fila telistische Motiefgroep „Papier en Druk" in Nederland en de fa. Joh. Enschedé en Zonen uit Haarlem. De laatste drukt on der meer postzegels en heeft bij gelegenheid van de ten toonstelling het boekje „De Postzegelmakerij" uitgegeven, geschreven door Henk Haan die al jarenlang de produktie van de Nederlandse postzegels begeleidt. gebrek was bezat het gebodene voldoende evenwichtigheid en daardoor kreeg de gehele avond een boeiend karakter. Naast Haydn (Divertimento a Tre) en Fauré (Kwartet nr. 1) waren 't Heinrich von Herzo genberg en Alfredo Casella die zelden gehoord worden en die door hun zeldzaamheid het concert levensvatbaar maak ten. Baron von Herzogenberg was bevriend met Brahms en die vriendschap zal wel meer dan eens gepaard zijn gegaan met goede raad. Immers, het ongeveer honderd jaar oude Quintett van Von Herzogen berg ademt dc geest van Brahms maar bezit in de laat ste twee delen voldoende per soonlijkheid om te boeien. Pia nist Jan v.d. Meer en de bla zers Minderaa, De Jong, Jeu- rissen en Kerstens maakten er iets moois van. Muziek voor een glimlach is „a la manière devan Casel la maar het publiek nam het spel van Jan Sprij bloedse rieus. En toch is het kostelijk (en knap) hoe Casella bijv. Brahms is het zonnetje zet met een Intermezzo of Strauss met de schitterende woordspeling „Symphonia molestica". Ook Ravel doet mee met een „a la manière de Borodine" en Jan Sprij gaf meesterlijke typerin gen. Zoals gezegd, op die ma nier worden deze RÓ-avonden tot een plezierig geheel en vor men zij een aangename onder breking van het „normale" kamermuziekprogramma. ADR. HAGER Voor een uitgebrei agenda, ook voor de 1 CStat mende dagen raadple g Zijl men „UIT", de gratis kelijkse bijlage van dt krant. ilDEN ing it zc loop" vijf Ook mar bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN ROCINEMA I (Van Boetzeli-den. straat 6. tel. 01720-20800): V f dag de 13e IV (16); 18.45, 21 (di alleen 21.15). «EUROCINE II: Splash (al); 18.30, 21.00. alleen 18.30). za. zo. wo. 13.30. *EUROCINEMA III: the Creek (16); 18.45, 21.15. zo. wo. ook 13.45. *EUROCl 1 MA IV: Vrolijke Tiroler sei r niek (16); 19 00, 21.15. ook 13.45. 10.15 wore Watei laribot kostei de ji 50 vo< ion. EP NACHTVOORSTELLING EUROCINEMA I: Die chen von Pigalle (18); za. 24 EUROCINEMA II: Numms op de schoolbank (18); 24.00. EUROCINEMA III: the Creek (16); za. 24.00. ROCINEMA IV: Vrolijke Tin sexkliniek (16); za. 24.00. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA I: Pinkeltje i za. zo. wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stations) 19, tel. 071-121239): Tightr (12); 14.30, 19.00, 21.15. 14.15, 16.30, 19.00, LIOO I (Steenstraat 39. 124130): Amadeus (al); 20 I zo. ook 14.30. LIDO II: L woman in red (al); 14.30, 19 21.15. zo. ook 16.45. LID0 Top secret (al); 14.30, 19 21.15. zo. ook 16.45. LIDO Once upon a time in AmegETE. (16); 19.30. STUDIO (0Tj£ trair iden itsj: 133210); Paris, Texas 20.15. zo. ook 14.3 NON (Breestraat 123875): Blame it on Rio 14.30. 19.00, 21.15. zo. 140' 16.30, 19.00. 21.15. (Haarlemmerstraat 52, tel. 125414): Wellustig en onveiilc- digd (16); 14.30, 19.00, 21.15jeg. een dank er t ilope ipt h séover dag NOORDWIJK LIDOTHEATl. (Pr. Bernhardstraat 56, 01719-12800): Indiana Jonea t the Temple of Doom (al); di. 20.15). KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Alice in Wonderli I); za. zo. wo. 14.30. zo. 16.45. NACHTVOORSTELLING REX: Confessions of 6); vr. za. 23.30. ■by" KATWIJK CITY THEATEI e voe (Badstraat 30. tel. 01718-740/ j Angel (16); do. vr. za 14.45, 19.00, 21.15. - 19.00, 21.15. CITY THEAT im d II: Laasiter (al); tijden zie Cit> vo CITY THEATER III: An Ami js can Werewolf in London (lf"j j tijden zie City I. CITY THEj a TER IV: Stripes (al); do. vr. za a en 21.15. ma. di. wo. 19.00 (al); zo. 20.15. ma. dl. wI KINDERVOORSTELLING l„u CITY THEATER IV: Do Z koning en de kraal (al); *a-j. 14.45. Fen ;r bij itaal inie c 01717-4354): Diamonds are rever (12); za. wo. zo. 15.45. 20.00. |f ■a. zo. 19.00. rbur| ining Ie m ordei KINDERVOORSTELLING Vol gas met Herbie; za. zo. 14.00. straat 32. tel. 01751-13269): lice Academy (al); do. t/m 20.00. The dresser (al); wo. 20.00. DEN HAAG* BIJOU (Spui tel. 463500): Under the vulc (16); 14.00, 19.00, 21.30. 13.30, 16.00, 19.00, 21 DEJ BABYLON 1 (naast Cent) e nj Station, tel. 471656): Amad (al); 14.00. 20.00. BABYLOI gOe« (12); Police academy (al); 14 Wei 19.15, 21.30. zo. 13.30, 16 10 19.15, 21.30. 8ABYLON 3: iU~ diana Jones and the TemplPn Doom (12); 14.00. 18.45. 21 zo. 13.15. 15.45, 18.45, 21 ,ae CINEAC 1 (Buitenbol 20. 630637): The woman in red Harr 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13 j" 16.00. 18.45, 21.30. CINÖde 2: Tightrope (12); 14.00, 18 e 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18 2V.30. CINEAC 3: FirestaPS K (16); 14.00. 18.45. 21.30. lerk 13.15. 16 00. 18 45. 21 EURO CINEMA (Leyweg c" 1 tel. 667066): Gebroken spieGOen (12); 14.00, 20.00. za. wo. 20u METROPOLE 1 (Carnegiel tel 456756): Under fire (F 14.00, 18.45. 21.30. zo. 12 Ide I 16.00, 18.45, 21.30. MET po, POLE 2: Once upon a tim e£ Ameririca(12); 13.30, 191 METROPOLE 3: Paris. Ti 1 (16); 14.00, 20.30 METROPVen LE 4: Top secretl (al); 14 spel 18.45, 21.30. zo. 13.15, l6lAlpt 18.45, 21.30. METROPOL Purple rain (al); 14.00, 18 21.30. zo. 13.15, 16.00, 11 21.30. ODEON 1 (Herengr 13, tel. 462400): „1984" 13.45, 18.45. 21.30. zo. 11 16.00. 18.45. 21 30. ODEO j Alone in the dark (16); 11 IS 18.45, 21.30. zo. 13.15. 11 karate kid (al); 13.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 21.30. ODEON 4: The br< sn:< from another planet (16); 1 18.45, 21.30. za. zo. wo. 1 16.00, 18.45. 21.30. LE PII'.i 1 (Kettingstraat 12b, Bd 656402): Babylon blue Vo. 12.00 tot 22.30. zo. v.a. 1! jk LE PARIS 2: Prille pot die veheiden (18); 12.15 22.45. vr za. 22 45. zo. 13.45. LE PARIS 3: 1 meisjesfantasieën (18); tot 23.00. vr. za. 23.00. SAGE (Passage 63, tel. 46C Startrek III (al); 14.00, 1 21.30, zo. 13.15, 16.00, 11 21.30. HAAGS FILMH I/oor onbepaalde tijd geslol 4 2 dwijk NACHTVOORSTELLING 1*: CINEAC 1: The woman in 2 - (16); za. 00.15. CINEAC 2-J Tightrope (16); za. 00.15. "sbu NEAC 3: Cheech Chonff in smoke (16); za. 00.15. 2 ROCINEMA Joseline Mut |Boy bacher: zoals ze werkelijk 'p' (18): vr. za. 12.02. LE PAR 3 Wilde meisjesfantasieën 1 2- 123.00. 5-C KINDERVOORSTELLING f^en EUROCINEMA: Billie Khol contra Kwel; za. wo. CINEAC 3 Walt Disney'* J Wo val; za. wo. 14.00. zo. 1- c, SV 16 00 PCI HO- ^$leute

Leidse Courant | 1984 | | pagina 8