Rudi van Dantzig beleeft balletliefde Roddy Frame: romanticus in hart en nieren a ADIO/TELEVISIE EeidaeSotmwl DONDERDAG 22 NOVEMBER 1984 PAGINA 19 hou het IJ scherm in het oog >s ter of the game I a aan het einde van deze \erikaanse serie naar de tseller van Sydney Sheldon erft Kate haar niet zo aardi- kleindochter Eve, nadat ie een stapje te ver is ge- n in grootmoeders ogen. prikkelt Eve des te meer tot een wraakactie over te n. 8 uur Nederland 1. foor itorsport Gala dag of tien geleden verza nden zich 10.000 bezoekers iet Rotterdamse sportpaleis :y voor het vierde Indoor torsportgala, waarvan Vero verslag uitbrengt. Dit eve- lent, dat intussen is uitge lid tot een mengsel van w en sport behoort tot een de topattracties op motor- rtgebied. In het onderdeel torcross was o.a. Mike Bei de winnaar van de stran- ce dit jaar, te zien. De trial- ers, onder wie Eddie Lejeu- beheersten hun motor tot de perfectie en ook de edwayers zorgen voor het ende spektakel. 10 uur Nederland 1. in vermist liedje „Susanne" en de vs te Nederlandse Echt- eidingelpee" maakten Youp 't Hek lang niet zo bekend een optreden in de Alles is lershow. Na die avond ken- iedereen ineens dat hoofd die warrige haardos en dat lerwetse brilletje. En sinds 1982 reisde hij al met zijn iprogramma „Man vermist" r Nederland en België. Zo- wij al eerder schreven kan avond iedereen kennis ma- met de man, die een hekel cabaret heeft, zoals hij zelf In dit door hem zelf ge- teven verhaal kruipt hij in wid van de burgerman Jo- lan Breukelen, een brave employee, die besloten met zijn vroegere be- \n te kappen. Tijdens dit laai geeft Youp zichzelf te genoeg om zijn grappen actuele gebeurtenissen en 'anden te slijten. uur Nederland 2. TOPPOP BEST BEKEKEN HILVERSUM - Van de middagprogramma's op de Nederlandse tv blijkt „Toppop" van de AVRO met anderhalf miljoen kijkers het best bekeken. Dit programma wordt direct gevolgd door „Tine ke" van Veronica met 1,4 miljoen en de Konsu- mentenman van de VARA met 1,3 miljoen. De waardering voor alle middagprogramma's ligt ge- midddeld op 6,5. Over het algemeen wordt dage lijks door een miljoen kijkers de middag-tv ge volgd, met enkele uitschieters als „Formule 1" van de TROS, het half zes-journaal, sportpanora- ma en „Wordt vervolgd" van de AVRO en „Bij Koos" van de VARA. De laagste kijkdichtheid hebben de middagprogramma's van de VPRO, nl. 200.000. De kinderprogramma's van de AVRO in de middag worden het best bekeken, ruim twee niljoen. Omroepen tegen meer NOS-zendtijd door derde net HILVERSUM - Het merendeel van de omroepen heeft be zwaar tegen het toenemen van de zendtijd van de NOS als er een derde net komt. Dit heeft NOS-voorzitter mr E. Jurgens meegedeeld naar aanleiding van het verschijnen van een programma-concept voor het derde net van het dagelijks bestuur van de NOS. Als Kabinet en Tweede Ka mer instemmen met de invoering van een derde net, zou de zendtijd van de NOS groter worden dan het huidige aantal uren, dat twee keer de zendtijd van een A-omroep bedraagt. Zo'n uitbreiding is veel omroepen een doorn in het oog. omdat de NOS naar hun mening met de huidige zendtijd al een belangrijke inbreng heeft. Als Nederland III van de grond komt, krijgen de omroeporganisaties op Nederland I en II meer ruimte. Elke A-omroep kan dan per week een vaste uitzendavond op elk van de bestaande netten vullen. De B-omroepen krijgen een vaste avond op één van beide netten. SKY CHANNEL: MEER ZENDTIJD EN NIEUWS HILVERSUM - Sky Channel gaat begin volgend jaar z'n zendtijd in de middag uitbreiden en ook nieuws brengen. Het Engelse tv-station, dat bin nenkort door het binnenhalen in Rotterdam in 1,2 miljoen Nederlandse huishoudens te zien is. begint met ingang van 14 januari al om half drie 's middags. Ook komt er begin 1985 nieuws op Sky Channel, in de vorm van een op Teletekst lijkende rubriek genaamd 'Skytext', die regelma tig tussen de programma's door te zien zal zijn Dit heeft G. Davey. hoofd van de tv-dienst van Sky Channel, in Hilversum bekendgemaakt. Er komen voorts een Europese hitparade en meer pop, vier uur per dag. Zaterdagavond 19 januari viert het tv-station de duizendste uitzendavond met een zes uur durend live-concert. Een choreograaf op de voet volgen, terwijl hij bezig is een ballet te onderbouwen, en in samenhang daarmee een ge reed zaalprodukt filmisch vastleggen. Een dergelijk dub belportret stond filmer Frans Zwartjes voor ogen, die van VARA-tv daartoe het verzoek kreeg. De keus viel op Rudi van Dantzig, die al jaren het Nationale Ballet op de hielen zit en gedreven werk aanle vert. Het resultaat van deze filmiek laat zich op het scherm volgen vanavond od Ned. II om 23.00 uur in de rubriek „De verbeel ding*'. Van de zijde van de VARA wordt er op gewezen, dat men in tegenstelling tot eerdere gelegenheden geen tv- regisseur op dit onderwerp af zond, maar een los van de tv staande filmer. Inderdaad, een min of meer nieuwe stap, maar niet zonder gevolgen. Dit heeft te maken met de verschillen in werkopvatting tussen een onafhankelijke fil mer en een tv-regisseur. De eerste staat een zo artistiek mogelijk produkt voor de geest, gemaakt vanuit eigen subjectieve kijk op het onder werp. Een tv-man bestijgt van nature minder hoog de ivoren toren van de persoonlijke kijk, heeft beter weet van een groot kijkpubliek achter zich. Hij zal zich daartoe in sterker mate richten dan een zelfstandige filmer. Op zijn minst had Frans Zwar tjes in zijn film een gesprekje kunnen inlassen met Rudi van Dantzig. Hierin had deze in het kort kunnen uitleggen, wat hem bezig hield, toen hij „Romeo en Julia" op muziek van Prokofjiev aan een nieu we zetting met tachtig dansers hielp met pas de deux van meerdere paren, alsmede wat hij zag in net letterlijk van de straat geraapte ballet „Ik hou gewoon mijn adem in" op mu ziek van de straatmuzikanten gebroeders Flint en eerder vertoond in Holland Festival- kader. Schone schijn Als filmer Zwartjes door Rudi nu eens had laten vertellen wat hem tot beide balletten bewoog, dan had de kijker in de geest zwevend ideaal en uiteindelijke danstaal naast el kaar kunnen leggen en mis schien beter kunnen verstaan. Dat lijkt geen onredelijke eis voor ballet. Want geen artiest of hem zweeft een schepping voor, die schoner schijn ver toont dan het uiteindelijke re sultaat van al het zwoegen. Filmer Zwartjes dringt close en in totaalbeelden diep in van Dantzig's balletten door, maar tegenover de kijker schept hij een zekere afstand door die net als zijn camera mee te la ten tasten, zoekend bezig zijn. Een tv-filmer met minder ar tistieke pretenties, maar een meer publieksgerichte instel ling zou op een meer toelich tende toer te werk zijn gegaan en dieper de kijker hebben kunnen raken door begrip aan zijn beelden toe te voegen. Zo werkt dat nu eenmaal en zo doende laat „De verbeelding" van de VARA teveel aan de verbeelding van de kijker over. Maar daarvoor kan men dan ook bij de filmer Zwartjes te recht. Hij verzuimt dan wel duidelijk te maken waarom Rudi van Dantzig een vrije vormentaal koos voor zijn Ro- meo-ballet en hoezeer deze door de straat-taal in een lief deslied van de Flint-broers werd aangesproken, zodat hij er een ballet van maakte, maar van Dantzig wordt men wel gewaar in dit dubbelport ret, mits men als belangstel lende in de zaken van de kunst en speciaal het ballet over enige voorkennis be schikt, bijv. door uitvoeringen van die balletten gezien te hebben. De happy few. de weinige gelukkigen, die in die situatie verkeren, halen het niet bij het getal tv-kijkers, hoe gering ook op de late avond. Tv blijft een publieks- medium en geen speeltuin voor mooifilmers. Gedanste beleving Over Romeo en Julia gespro ken, de filmer voert de kijker langs dit ballet, van het losma ken aan de barre tot de uitein delijke, gestileerd gedanste be leving van deze hopeloze lief de. In de costumering kiest van Dantzig voor de stijl van die tijd, maar in de belijning wijkt hij vrijmoedig van de klassieke vormen af. Hier en daar moet Kurt Jooss hem aangesproken hebben De moeite waard is dan te zien Scène uit het van de straat geraapte ballet ,,lk hou gewoon mijn adem in". hoe hij zijn dansers hierbij als het ware handleidingen ver strekt. De onvolmaaktheid van de liefde of beter de onbe reikbaarheid van de volmaak te liefde moet spreken uit dit ballet en dat vergt brekelijke vormen. Bijvoorbeeld in niet afgemaakte, niet uitgewerkte bewegingen, tot gespeelde schrik en ontzetting toe. In het Flint-ballet op voor een deel harmonica-muziek werkt van Dantzig in nog vrijere op vattingen. Hier ging Martha Graham niet ongemerkt aan hem voorbij, met dien verstan de, dat hij bewust afziet van haar nogal eens hinderlijke herhalingen. Maar ook hier gaat het om de primaire le vensdrift van de liefde, gestal te gegeven in schijnbaar doel loos en radeloos rondspringen, maar telkens toch uitmondend in paarvorming. De gestileerde liefde van Romeo en Julia ligt zeker geen straatlengte verwij derd van de straatliefde van gebroeders de Flint. TON OLIEMULLER HILVERSUM Om de tele visiekijker een goed rockpro- gramma voor te schotelen is meer nodig dan het voor de camera's halen van in de be langstelling staande artiesten. Dat bewijst het veertiendaagse muziekprogramma „Villa Tempo" van de Belgische staatsomroep BRT. Over elke aflevering uit die serie is nage dacht. Gevolg is dat het meer kijkplezier oplevert dan de uitgekauwde formule van „Toppop" met de overjarige Ad Visser en „Popsjop" waar in Jaap de Groot wil bewijzen dat hij nog steeds jong en dy namisch is Presentator Bart Peeters is met zijn medewerkers werke lijk met muziek bezig. Hij ana lyseert zijn gasten voor ze bij hem op bezoek komen, kan ze daardoor in een passend decor plaatsen en weet door middel van korte interviews een dui delijk beeld van de artiesten te scheppen. Dat is nog eens iets anders dan de vaak lollig be doelde vragen van Adam Cur ry in „Countdown" Morgenavond (BRT 2 om 19 00 uur) is één van de gasten in „Villa Tempo" de Engelse groep Aztec Camera Roddy Frame, de „Boy Wonder" uit het Schotse East Kilbride, is de belangrijkste man binnen dit gezelschap. Als componist is hij verantwoordelijk voor het sfeervolle materiaal van de groep, die verder bestaat uit David Duffy (drums), Camp bell Owens (basgitaar) en Mal colm Ross (gitaar). Roddy is een romanticus in hart en nie ren. Zijn akoestische gitaarspel roept dezelfde emoties op als dat van Mark Knopfler en het lijkt dan ook niet zo vreemd dat juist deze Dire Straits-gita- rist de tweede elpee „Knife" heeft geproduceerd Roddy: „Ik koos Mark omdat hij niet trendgebonden is. Hij hanteert bijvoorbeeld niet de werkwijze van Trevor Horn (Frankie Goes To Hollywood) die je een bepaald geluid op dringt. Bovendien weet Mark. omdat hij zelf gitarist is. hoe je het beste de gitaarpartijen kunt vastleggen en dat is heel belangrijk, vooral bij de akoes tische gitaar". De muziek van Aztec Camera is niet onder één noemer te Roddy Frame: „Succes is net zo belangrijk als andere waar den in het leven". vangen. Belangrijkste aspect is dat het romantisch klinkt, met vaak prachtig gitaarspel. Het is muziek om bij weg te dro- men. Soms tonen de composi ties overeenkomsten met de psychedelische klanken die muzikaal het einde van de ja ren zestig vulden Roddy, een dromer en idealist laat weten dat zijn muziek de meeste overeenkomsten vertoont met die van de ex-Teardrop Explo- des-componist Julian Cope „Naar zijn platen heb ik dé laatste tijd heel veel geluisterd. Andere favorieten zijn New Order en Scritti Politti. Green is een geweldig componist, die zich door allerlei muzieksoor ten laat beïnvloeden en er vervolgens een heel interes- santé draai aan geeft". - Roddy, de anti-ster. die het hebben van succes net zo be langrijk vindt als andere waarden in het leven. Iaat op „Knife" horen hoe hij als tekstdichter is gegroeid Wat bescheiden zegt hij dat zijn teksten slechts reflecteren wat het leven heeft te bieden. „Ik geloof dat mijn leven niet zo heel anders is dan dat van an dere mensen. Ik gebruik de dingen die ik meemaak als in spiratiebron. Het moeten wel positieve gedachten zijn. Als ik iets aardigs over de mensheid kan vertellen, moet ik dat niet laten. In deze slechte tilden is een beetje licht in de duister nis een belangrijke zaak" HANS PIET DERLAND 1 NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 [^Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 D Prinses (3), Hongaar se jeugdserie. De beide vriendinnen gaan met de baby op bezoek bij Zsuz- sa's ouders. 19.38 Kenmerk. VARA 20.00 Coronation Street, En gelse tv-serie. Emily heeft ontdekt dat haar vriendin Deirdre heimelijke ontmoe tingen heeft met Mike Bald win. 20.28 SlMan vermist, Youp van 't Hek in een zelf ge schreven verhaal over een spoorloos verdwenen admi nistratief medewerker. M.m.v. Hans van Gelder, piano. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. VARA 23.00 De verbeelding, portret en ballet van Rudi van Dantzig, gemaakt door Frans Zwartjes. (Zie elders op deze pagina). NOS 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO DO Tineke, middagprogram ma met Tineke de Nooij. 20 Superted, tekenfilm. NOS 10 Journaal. VOO ^0 Agenda. Culturele infor- natie. 50 Feduco: Medelanders Nederlanders. „Omschake- en - arbeidsongeschikt- Pf leid" (herh.). 30 Teleac: Duits voor be- jinners (5). )0 Countdown, poppro- jramma. NOS 10 Journaal. VOO ,e_ 28 Master of the game (8), lv-serie. Eve wordt onterfd. 15 Hollanders, met Will Lui- cinga, Paul Vasseur, Moni- 3ue Emmen en Alexander 1 Curly. llj» 30 Indoor Motorsport Gala. O.a. motoball, speedway, trial, ATC-trikes en moto- ■cross. RUR, Jan Lenferink >raat met drie gasten. 00 Today's FBI, politie-se- FBI-agent Ben Slater komt voor een dilemma te staan als hij met zijn team n een onderzoek naar een miljardenroof en moord be trokken raakt... NOS 50 Journaal. 55 Nieuws voor doven en slechthorenden. onderdeel trial tijdens het Motorsportgala in het Rotterdam- sportpaleis Ahoy*. Ned. I om 21.30 uur. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tageeschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Tiere und Menschen. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). 19.58 Heute im Eraten. 20.00 m Tageaschau. 20.15 Pro und Contra, discussie o.l.v. Emit Obermann. 21.15 Scheibenwiacher, cabaretpro- gramma van en met Dieter Hilde- brandt. 22 00 Titel, Thesen, Temperamente, cultureel magazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Schwarz Rot Gold: Kalles Fleisch, tv-spel van Dieter Meichsner. Met: Uwe Friedrichsen, Siegfried Ker nen, Edger Bessen (herh.). 00.40 Tageeschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lön- 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 Ein himmliachea Vergnugen, tv-serie. Afl.: Wat een poppenkast. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dalli, Dalli, spelprogramma van Hans Rosenthal. 21.00 Lehrjahre aind keine Herren- jahre, programma over het leerlin genstelsel uit de serie „Kinder Kin der". 21.45 Heute-journal. 22.05 Daa Kind in meinem Bauch lat behindert, documentaire over vrucht- wateronderzoek. 22.35 D Die Aache, tv-film van Tho mas Mauch. 23.05 O Deutacher Kamerapreia 1964: Der Stille Ozean, tv-film van Xaver Schwarzenberger naar de ro man van Gerhard Roth. Met: Hanno Poschl, Marie France Pisier en Bert Breit (herh 00.35 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schoolteleviaie. 18.00 Tv-curaua geschiedenis. 18.30 Die Kanincheninsel, kinderpro gramma. 19.00 Aktuelle Stunde. 20 00 Taoeaachou. 20 15 n Vo«tcht, Gmpmtwl (Hold that ghost), Amerikaanse speelfilm van Arthur Lubin (1941). Het komi sche duo Abbot en Costello richten als de hulpkeiners Chuck en Ferdte in de nachtclub „Chez Glamour" al snel een enorme chaos aan. Ze worden ontslagen en gaan samen een tank station beheren. Het toeval brengt echter Moose Matson. staatsvijand nr. 1 en de politie naar hun benzine pomp. Chuck en Ferdie zijn gedwon gen Matson te helpen vluchten. Deze laat hen een afgelegen saloon op het platteland na. dat een spookhuis blijkt te zijn. 21.35 Demnachst: Blue Gardenia. 21.45 LandeMpiegel. Portret van een Turkse familie. 22.15 Nachtstudio: Varsunkenes Stadtel. Over de wereld van de Oost joden. 23.00 Nachtstudie Spatauagabe. Ac tuele discussie. 00.10 Journaal. BRT 1 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.). 18.05 Rondomons. Mijn zus Camille. Een man met een zoontje van tien hertrouwt met een vrouw die een dochter van 11 heeft (Franse EBU-bij- drage). 18.30 De Freggels, poppenserie. 18.55 Jan, Ko en de Microben, te kenfilm. 19.00 Leo gaat op jacht, tekenfilm 19.10 Tijdrover: Kwizien. Mousseline van kip. 19.25 Programma van Middengolf. 19.40 Mededelingen en programma- •overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Hoger - Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama, actualiteiten. 21.50 Hotel, tv-serie naar het boek van Arthur Hailey. Afl.: Rechtszaken. 22.35 Journaal en Coda: Variatie uit „Don Quixote" van Leon Minkus. BRT 2 19.00 Nederlandse literatuur na 1830. De vierde aflevering van deze cursus behandelt het gezicht van de negentiende-eeuwse Nederlandse li teratuur: Multatuli. ofwel Edward Douwes Dekker In deze uitzending komen een aantal vragen aan de orde. waarover met columnist Stoker (Hugo Brandt Corstius) gesproken zal worden. De vragen hebben vooral be trekking op de motieven, de invloed en het effect van zijn voornaamste werk. Max Havelaar. 19.30 Gagomanla: Lenteschoon maak; Het vispartljtje. 19.40 Msdelingen en programma^»- 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20-22.55 Macbeth, toneelstuk van William Shakespeare onder regie van Jack Gold. RTBF 1 16.10 Teletekst. 16 30 ONEM-vacatures. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, jeugdprogr 17.50 Plein jeu, familleprogramma. 19.00 Ce eolr, regionaal programma. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal. 20.00 Le Parrain (The Godfather). Amerikaanse speelfilm van Francis Ford Coppola (1974). Met: Al Pacino, Robert de Niro, Diane Keaton en Ro bert DuvalI. Deel 2. 23.50 Journaal. 23.05 Lee Chretiens dsns Is vie eoci- TV 5 19 00 Discopucé en Sido at Rami. Kinderprogramma. 19.15 L'ecole dee fane. Afl: Les Char- lots. 19.59 L'Atteniseage. Film over een man en vrouw die van elkaar houden. Zij hebben geen reden om uit elkaar te gaan, maar hun beroep scheldt hen. 21.26 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver Engeland BBC 1 16.40 Tekenfilm. 16.50 Play school. 17.10 Bananaman, jeugdprogramma. 17 15 Jackanory, kleuterprogramma. 17.30 Godzilla, jeugdprogramma 17.55 Johns Craven's newsround. 18.05 Blue Peter. 18.25 Henry's cat, tekenfilm. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19 30 London Plus. 19.55 Tomorrow's world, weten schappelijk programma 20 20 Top of the Pops. 21 00 Don't wait up, tv-serie 21.30 Zoo 2000. Afl. Techno Zoo. 22 00 Journaal. 22.25 Morgan's boy. tv-serie. 23.15 Question Time. 00.15 Men... at home, informatieve 00.40 Nieuwsoverzicht. BBC 2 16.50 The great egg race. 17.20 Top sailing. 17.55 Just another day. 18.25 (X Nieuwsoverzicht. 18.30 Sheridan Morley meets... 19 00 Bandido, Amerikaanse speel film van Richard Fleischer (1956) 20 30 Open space. 2100 Commercial Breaks: Million dollar scan 21 30 Food A Drink. 22.00 Entertainment USA. 22.30 Forty Minutes: Love in exile. 23.10 Karen Kay. 23.40 Newsnight. ITV 16.00 Take the high road. 16.30 Sons and daughters. Serie. 17.00 Buttercup buskers. Serie. 17 15 Wil Cwac Cwac. 17.20 Stanley Bagshaw. 17.30 First Post. 17.45 Murphy's mob. 18.15 Blockbusters. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. 19.30 Crossroads. 20 00 Knight rider. 21.00 Never the twain. Komische se rie rond twee antiekhandelaren 21.30 Hotel. Amerikaanse serie. 22.30 TV Eye. Met Alastair Burnett. 23.00 News at ten. 23.30 Folio. 00 00 Lsdbroke Festival of Darts. 00.35 Levkas Man. 01.30 Wait around. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. Videoclips. 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. The Blast From The Past Show met Pat Sharp 19 00 Green ACres. All Oh promise 19 30 The Brady Bunch. Afl.: The wheeler-dealer 20.00 Charlie's Angela. Afl.: Catch a falling Angel. 20.50 Skyways, tv-serie Twintig En gelse dames reizen voor niets naar Australië 21.45 The Untouchable*. Aft.; Unhi- red assassin (2). 22.35 Davis Cup tennis. 23 40-00.36 Sky music boa. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevisie: Oe VS vandaag (3); 10.30 Lief en leed (2); 11.00 Schooltv weekjournaal (10). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 15.30 De Carsons, Australi sche tv-serie. Jennifer blijft hardnekkig proberen van Donnegan informatie over haar man los te krijgen. 16.15 Karel's kat, tekenfilm. 16.20 Pluizerd, tekenfilmserie. 16.45 Wissels, NCRV-matinee. Presentatie: Legien Krom kamp en Dick Passchier. NOS 17.30 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.45 Feduco: Taai-tekens en regels (herh. 5). 18.00 Na LBO-MAVO (herh. 5). DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.05 Politik aktuell. 10.00 Heute. 10.03 Schei benwiacher (herh.). 10.50 Kempl um Rom (2), herh. 12.10 Kennzeichen D (herh.) 12.55 Pereoverzicht. 13.00 Heute. 13 15 en 14 35 Teleteket-o- verzicht. 14 55 E Sherlock Holmee (2). Engelse tv-serie All Spoken in het kasteel 16 00 Tageeschau. 16 10 Die Neuentdeckung. '6 20 Was heisst hier nsch Heuse?, tv-spel voor de ieugd naar de roman ..Statsange- horigkeit Griechisch" van Sigrid Schuster-Schmah De vijftien jarige Irma heeft met haar ouders, broertje en zusje veertien jaar In Duitsland ge woond. Wanneer de ouders het be richt ontvangen, dat een oom is ge storven, die hen zijn koffiehuis heeft nagelaten, zien zij daarin een mooie gelegenheid om naar hun vaderland - naar Griekenland terug te keren. 17.50 Tageeschau. DUITSLAND 2 10 00-1155 Zie Duitsland L 13 15 Teletekst-overzlcht. 14 35 Program- ma-overzicht. 15 40 L Feust, Duitse speelfilm van F W Murnau (1926) Met Gosta Ekmdh. Emil Jannings. Camilla Horn e.a Aansl Heute-Sc- hlagzeilen. 16.30 Freizeit... und wee man deraus mechen kenn. 17.00 Heute. AanslAus der landern. 17.16 Tele-IHuatrierte. 17.45 O Va- ter dar Klamotte: Immer wieder neue Autos. Met: Edgar Kennedy en Flo rence Lake. AanslHeute-échiagze»- DUITSLAND 3 WDF: 08.00 Tele-Gymneetik (18). 08 10-12 00 Schooltelevisie. 17 00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-eursus be drijfseconomie. BRT 1 14 00-16 00 Schooltelevisie. 17 00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18 00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.). RTBF 1 11.30 Tefetekst-magazine. 14.00-15 00 Schooltelevisie. 15.30 Teletekst-megazine. 16 30 ONEM- - vacatures. 16.50 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma 17 50 Plein Jeu week-end, tamilie- programma. BBC 1 07 00 Teletekst-overzicht. 07 30 Breakfast Time. 10 00 Everyday yoga. 10 10 Mastermind. 11 30 Ptay school 13.30 Joumsal. 13 55 Weer bericht. 13 57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14 00 Pebble Milt et One. 14.45 Little Misses en Mr. Men. 15.00 Purely for pleasure. 15.45 D Melds night out. Ameri kaanse speelfilm van Ben Holmes (1938). Met: Joan Fontaine. Allan Lane. Hedda Hopper e.a. 16.50 Play school. 17.10 The family Ness, kin derprogramma. 17.15 Jackanory, kin derprogramma 17.25 Commander McBrsst. 17.30 Benji, Zax and the Alien Prince, kinderprogramma. 17.55 Hartbeat, kinderprogramma BBC 2 10 30 Schooltelevisie. 1305 Infor matieve series. 14 36 Schooltelevi sie. 16 00 C The men in Hall Moon Street. Bntse film (1944) ITV 07 25 Tv-em. 10.30 Schooltelevisie. 13 00 Teetime and Claudia. 13 10 Rainbow. 13.30 Never loo eerty, ne ver too late. 14.00 Newt et One. 14 20 Anglia news. 14 30 The Try- gon factor. Bntse film (1967) 16 00 That's my dog. 16 30 Sons sod daughters. 17 00 Rainbow 17 20 Wit Cwac Cwac 17 25 The Wind in the Willow* 17.50 Illusions. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. Videoclips 17 00 Sky music box premiere. 18 00 Sky-fi music. Vanuit de Blue- befc-ln discotheek te Rotterdam t g.v. de toegang tot het Rotterdams kabel net. Presentatie Pet Sharp en Yvon ne Paay Gesten o.a. Amta Meyer, The Golden Earring en Stephanie Radio HILVERSUM 1 KRO 16 03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-magazine (17 55 Meded (NOS). Vervolg Echo- -magazme 18.20 Kruispunt interview 18.30 Discussie). 19.02 KRO's Coun try Time. 19 55 Ter overweging. 20.03 KRO's Tombola. 22 02 Goal op don derdag. NOS: 23.02 Met het oog op morgen EO: 0.02 EO's Country Time 1 00 Zingen in de nacht 2 00 Muziek motief. 3.00 Snarenspel HILVERSUM 2 16 00 AVRO s radio journaal 16.03 In de wandelgangen 17.00 PM 17.30 Nws. VOO 17 36 Nieuwsradio 19 00 Veronica sport NCRV 20 00 Nws 20 03 De wereld zingt Gods lof 21 00 In beweging 21 30 Bij de tijd. 22 00 Literama-don- derdag 22 15 Onder de kop 22 30 Nws 22.35 Hier en nu 23.00 Waken HILVERSUM 3 NOS 18 04 Oe avond- spits TROS: 19.02 De Nederlandstali ge top tien 20 02 Ferry Maat s soul- show 22 02 De LP- en Computer show. HILVERSUM 4 VARA 16 00 Portret van Le* van Delden 17 00 Hel con- cert 18.00 De tafel van IV 19 30 De laatste beweging 20 30 Jazz live NOS 22.00 Muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance 22 30 Akkoord. 23.00 Musica Nova HILVERSUM 5 IKON 18 05 Kwartier PP 18 20 Uitzending VVD IKON 18 30 Liturgie en kerkmuziek NOS" 19 00 Nieuws voor buitenlanders 20 10 Duits voor beginners (5) 20 40 Cadcam (3) 21 10 Follow me II (38) RADIO RUNMONO ló 30 18 20 Mid dagprogramma met Enk Post Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7 03 Het levende woord. 7.10 KRO's ontbijtshow 8 50 Pastoor A C Raadschelders 9 03 Adres onbekend 10 03 In ant woord op uw schrijven 11 50 Pastoor AC Raad schelders 12 03 Van twaall tot twee (13 06 Echo) 14 03 Ratel TROS 15 03 Raad een lied of met 15 30 Cafe de praatstoel 16 03 Piekuur HILVERSUM 2 VPRO 7 00 Nws 7 06 Het gebouw Met om 706 Nieuws uit eigen land 7 23 Do»- restijns Pers Agentschap (DPA) 8 30 Nws 8 33 Oe med.a 9 00 Het beeld 9 30 Nws 9 33 Het on derzoek 10 00 Het Euroöuro 10 30 Nws 10 33 Nieuws uit eigen land 11.00 Kwesties 11 30 Nws 11.33 Nieuws uit eigen lend 12 00 Ondervragingen. NOS 12.26 Me dedelingen voor land-en tuin bouw VPRO 12 30 Nws 12 36 Nieuws uit eigen land 13.00 Nws. 13 10 NL-öuiten land bericht 14 33 Aktie en verzet 15.00 De op* dracht 15 33 Het symposium HILVERSUM 3 leder heet uur nieuws EO 7 02 Rondml op 3. 8 03 Tijdsein 9 03 De muzikale fruitmand NOS 10 04 Jaargeno ten 12 04 Radio Thuisland VOO 13 03 Tipparade lS03Top40 HILVERSUM 4 VOO 7 00 Och- iendslemming 9 00 Veronica s meesterwerken 10 30 Muz. voor miljoenen EO: 12 00 Lunchcon cert 13 00 Songs ot praise 13 30 Melronomnim 15 00 Zeggen en schrijven 15.30 Kiem bestek. 16 30 Uit de schat der eeuwen RADIO RUNMONO 7 30-8 30 Ochtendprogr met Nwo Haas broek 1630-1620 Middagprogr meI Enk Post

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19