gehoordgezien Youp van 'f Hek grimmig als „Man vermis DIO/TELEVISIE QeXdóaQowumt WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 lat de volgende week een nieuwe serie uren van het A-Team t, haalt de TROS herin - op aan het bezoek, rie leden van het A-Team ril aan Nederland brach- )e heren Face, Murdock A. reisden toen per heli- naar diverse plaatsen, reid over het land en benen in de TV-show vo Niehe, waar zij een je fans ontmoetten, uur Nederland 1. ld Cup Latin '84 de strijd om de World 'jatin hadden zich in „De Wever" te Slagharen \aren verzameld, afkom - lit alle werelddelen. Be- uit heel Europa waren deze wedstrijd ook deel- rs uit Canada, Australië pan naar Slagharen ge- n. De TROS zendt een tage van dit kampioen- uit, waarvan het com- lar wordt verzorgd door Dobbe samen met Mar- Ratna de Rijk. Dezelfde is in „De Bonte Wever" estreden om de Neder- titel in de Grand Prix lom voor professionals, uur Nederland 1. gewest tot est regionale nieuwsrubriek cht voor een vijftal on- irpen. Op 9 november koningin Beatrix het 1 exemplaar aangeboden het Woordenboek van de e taal. De Groningse ge ile Muntendam heeft be de BKK-kunstwerken, een vochtige kelder la- opgeslagen, aan de plaat- ke bevolking cadeau te Diverse steden zijn op vgnblik druk bezig ons uiOverleden voor het na- dtht te bewaren. Verder tsht „Van gewest tot ge- een van weinige biolo- iynamische slagers in md en tot besluit volgt Reportage over de aanleg fe vierbaans autoweg tus- jrnhem en Woeste Hoeve, uur Nederland 2. Bezuinigingsspel op radio en tv HILVERSUM Het Open Schooltijd-schema van zondag 2 de cember a.s. gaat over „het bezuinigingsspel". Andermans me ning over bezuinigingspolitiek in het groot en in het klein. Da ling van koopkracht betekent bezuinigen. Dat bezuinigen moei lijk is bleek de afgelopen jaren. Dat geldt voor de huishouduitga ven, maar ook voor de overheidsuitgaven. Twaalf Open School- cursisten spelen in deze uitzending de rol van minister om te bezien hoe zij op de overheidsuitgaven 10 miljard gulden zouden bezuinigen. Dat blijkt niet makkelijk te zijn. Hierop wordt com mentaar gegeven voor de kamerleden Ien Dales en Robin van Linschoten. Zij waren het beslist niet eens over een aantal be slissingen door de „ministers". De televisie-uitzending, geproduceerd door Teleac, is te zien op zondag 2 december a.s. van 18.00-18.30 uur via Ned. I. De herha ling hiervan vindt plaats op woensdag 5 december a.s. van 13.30- 14.00 uur, eveneens via Ned. I. De radio-uitzending, geprodu ceerd door de NCRV, is te beluisteren op zaterdag 1 december a.s. van 09.30-09.50 uur, op Hilversum 5. Belgische weerman ATN komend voorjaar van start Pien minder op buis (Van onze correspondent) BRUSSEL Armand Pien, de weerman van de Belgische radio en televisie, gaat met pensioen als hoofd van het Koninklijk Metereologisch In stituut in Ukkel. Als weerpro- feet van de BRT zal hij echter na zijn 65ste verjaardag aan blijven, zij het dat zijn mede werking teruggeschroefd wordt van drie tot twee keer per week. Bovendien zal hij door blijven gaan met het hou den van zijn weerbabbel op de radio, elke vrijdagavond om halfacht via BRT-1. Hij geniet al jaren een grote populariteit. ZANDVOORT Abonnee Televisie Nederland (ATN), de nieu we tak van VNU, hoopt komend voorjaar in samenwerking met Amerikaanse bedrijven acht uur per dag ontspannings-tv te brengen op de kabel. Dit bestaat uit informatieve documentaires en minstens drie speelfilms. Dit heeft drs. J. L. Brentjens van de Raad van Bestuur van de Verenigde Nederlandse Uitgeverijen meegedeeld. Hij stelde dat abonneetelevisie het terrein is van het bedrijfsleven en niet dat van de omroep. De nieuwe media bestaan niet alleen uit abonneetelevisie. Deze is vooral ook een opstapje naar andere nieuwe media als bijv. tele-informatiedien- sten, meende hij. Bij de ontwikkeling van nieuwe diensten kan de abonneetelevisie een belangrijke voortrekkersrol vervullen, aldus Brentjens. Ze heeft een uitstraling naar de Nederlandse film- en theaterproduktie. Gaandeweg ontstaat een economisch draagvlak voor verdere verdeling van abonneetelevisie met aparte kanalen voor bijvoorbeeld kunst, vrouwen, kinderen, maar ook voor de nieuwste speciale tele-informatiediensten. De „pretbuis" groeit dan uit tot een serieus informatiemedium, voorspelde hij. Jaren werkend in kleine theaters met zijn eigen „Cabaret Nar" brak begin jaren '80 de roem van Youp van 't Hek plotse ling door, toen hij in zijn eentje „Man vermist" op de planken zette. Ivo de Wijs en Jan Boerstoel le verden tekstbijdragen, maar het merendeel aan woord en zelfworsteling en ook de man, die hij op de planken zette, ontspro ten aan zijn eigen brein, zijn eigen niet-uitgewerk- te woede. Hij had met die voorstelling ruim een jaar succes voor volle zalen en verschijnt er nu mee op VARA-tv, morgen op Ned. II om 20.28 uur, twee uur aan een. De man in kwestie, de mens die hij neerzet, schildert hij als slachtoffer van het maatschappelijk systeem, dat ons allemaal op de hielen zit, dat alleen met levenskunst te ontlopen is. Zijn figuur toont daarin niet een al te grote be drevenheid, komt derhalve over als een herkenbaar mens, het gemiddelde van ons alle maal. Meer grimmig dan gees tig toch. In de kritiek op dit cabaretes ke stuk solo-toneel over die verloren lopende man, in wiens geestesgesteldheid Youp zich helemaal thuis voelt, was sprake van stijl-plagiaat van Freek de Jonge, in toon, in toenadering tot het publiek en ook in de trant en trance van werken, het zich vergooien aan de figuur die uitgebeeld en uitgebeend moet worden. Youp ontkent de invloed van Freek op zijn werk niet, maar wijst er op, dat Freek in zijn optreden iets universeels over zich heeft en dat men dat ui teraard ook in het werken van een ander kan herkennen. Daarmee behoeft er nog geen sprake te zijn van plagiaat, zo min als Toon en de twee Wim- men ooit wederzijdse stijlroof is aangewreven. Niet opwekkend Opwekkend komt het levens verhaal van de vermiste man niet over. Het gaat vooral over een man die zich langs de schaduwrand van'de samenle ving beweegt. En als dan toch naar Freek moet worden ver wezen, moet vastgesteld wor den, dat Youp in mindere mate in staat is illusies op te roepen, hetgeen tot harde taal leidt, en dat hij ook geringer neigt tot relativeren, hetgeen ten koste van de humor gaat. Hier komt nog bij, dat hij werkt in een hoog spreektem po. In zijn Nar-tijd al wisselde hij bittere absurditeiten als: „Het duurt niet lang meer of elke Nederlander krijgt zijn ei gen glasbak voor de deur" af met een boutade als: „Laatst werd een vriend ten grave ge dragen op een Amsterdamse gracht. De eerste auto wachtte respectvol, de achterste van de file begon ongeduldig te toete- humor en huiver in. Zo is het leven, vindt hij. En waar hij, zelf onvoldoende het tempo in zijn voorstelling regelt, ver zuimt de zaal de kans te geven te lachen, bewust of onbewust, krijgt men soms zo'n stapeling van woorden uit zijn mond over zich heen, dat men zijn reacties niet altijd kwijt kan. Het onbehaaglijke gevoel, dat zich daarbij van je kan mees ter maken, wordt ook opge wekt door het verhaal van de vermiste man, ene Johan van Breukelen, die na een avondje hijsen het voor gezien houdt en uit zijn directe omgeving verdwijnt. Terwille van de op sporing wordt een signalement verspreid. Het hele program ma wordt gebruikt om de an tecedenten van de vermiste te schetsen. Het wordt steeds meer een opsomming van de kwalen, waaraan we allemaal lijden, voor de een ellende in het huwelijk, voor de ander gedonder met zijn kinderen, voor de derde het slavenwerk van de dagelijkse arbeid met té weinig mogelijkheden om de eigen persoon te ontplooien. Het blijft tobben met ons alle maal, dat wil Youp maar zeg gen, en zeker met de vermiste man. Youp, gelovig opgevoed, is duidelijk niet blij met de schepping, de onvolmaaktheid ervan, maar hij ontleent aan dit levensgevoel een groot me dedogen met de mens, zij het dat hij dit pousseert als gram. Youp met „Man vermist" tussen humor en huiver. Opstandig Veel wat hij zegt ligt tussen Die vermiste man is in dit pro gramma bezig zichzelf terug te vinden. Hij heeft zich terugge trokken op zijn kamer, waar hij eigen wedervaren de revue laat passeren. Hij doet dit in een opstandige stemming, die hem uiteindelijk naar berus ting zal voeren. Die richting gaat Youp op in een voorstel ling, waarin hij het alleen voor het zeggen heeft, slechts bijge staan door zijn pianist Hans van Gelder. Youp heeft na zijn Nnr-tijd voorlopig geen behoefu aan assistentie op het podium. Elk mens staat er in het leven al leen voor. Dat ontdekt ook de vermiste man en daarvan staat Youp een prototype te geven. Over humor en publieksbereik vertelde Youp: „Je kiest in zo'n programma een mens die het niet meer ziet zitten. Die laat je natuurlijk niet dram men en doordraven. Je moet voortdurend zijwegen inslaan en je publiek voor onverwach te wendingen en ontladingen plaatsen. Dan gaat het verras singseffect meespelen". Mede daaraan dankt hij het succes met zijn „Vermiste man", want erg opgewekt klinkt het allemaal niet. TON OLIEMULLER HELEEN Heieen van Meurs, Guikje Roethof. Celia Nufaar, Mariëlle Fiolet en Maria Stiegelis zijn momenteel bezig zich te verdiepen in de levens en de lotgeval len van de vrouwen in het leven van Willem van Oranje. Door allerlei om standigheden huwde hij vier keer. Van zijn moe der en die vier vrouwen zijn de geschiedenissen de moeite van het vertellen en volgen waard, omdat deze nauw samenhangen met'de staatkundige bete kenis van deze Vader des Vaderlands. NCRV-radio maakt er in hoorspelvorm werk van op teksten van Thera Coppens, overwe gend in de vorm van mo nologen. Te beginnen al morgen as. op Hilversum 1 om 11.03 uur. Dan horen we Heieen van Meurs in de rol van Juliana van Stolberg, de stammoeder van het geslacht Oranje- Nassau door haar moeder schap van Willem, de late re prins van Oranje. Zij wordt niet alleen uitge beeld als moeder, maar ook als hoedster van de tradities van het vorsten huis. Dan volgt op 29 no vember Willem eerste vrouw, Anna van Eg- mond, een rol van Guikje Roethof. Zij baart hem kinderen, maar sterft aan haar zwakke gezondheid. Zij kent de schaduwzijden van Willems carrière. Ce lia Nufaar vervult op 6 de cember de rol van Anna van Saksen. Die is gebo cheld en zoekt troost in de drank Zij raakt uitzinnig en Willem laat haar op sluiten. Charlotte de Bour bon horen we op 13 de cember, een rol van Ma- riélle Fiolet. Zij redt bij een aanslag het leven van haar man, maar sterft zelf aan uitputting. Willems vierde vrouw. Louise de Coligny, blijft als weduwe achter na de dodelijke aanslag op Willem. Maria Stiegelis geeft cachet aan het karakter van deze vrouw, die de zorg krijgt voor Willems tien kinde ren. SETH Seth Gaaikema krijgt don derdag 29 november op NCRV-radio in het pro gramma „Globaal" de kans van zichzelf te doen spreken. Van 13.20 tot 16.00 uur draait alles om hem. Deze Uithuizense do mineeszoon, ex-student Nederlands, musicalverta ler, tekstleverancier van Wim Kan en tenslotte zelf cabaretier, leent zich in die uitzending voor eigen keus muziek, het spel „Woordraden" en ant woorden op vragen van luisteraars. Alles heet van de naald. Voor wie Seth nader willen leren kennen dus. £2 IERLAND 1 'roa erve Voetballen met Wiel er (8). Tijd voor Marijke, een ■^arieerd programma. Jakob en Adele, Duitse serie. Een opdringerige ikelaar wordt door Jakob Adele flink bij de neus nomen. S Journaal. I0S Formule 1, poppro- imma. Teleac: 'n Eigen bedrijf ginnen (7). Het A-Team in Neder- id. Herhaling. >S Journaal. Socutera: St. Foster Pa lts Plan. OS EVan de koele meren doods (1), tv-serie van kichka van Brakel, geba- Brd op de roman van fre- rik van Eeden over de gewone levensgeschiede- van Hedwig Marga de ntayne (Renee Souten- Met: Erik van 't Wout, rek de Lint, Adriaan Ol- e.a. World Cup Latin '84, re- rtage. Tevens dansen derlandse professionals n 1e Grand Prix Ball- 23.05 De Benny Hill Show. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.10 Staatsloterij. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CQJeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de RPF. 19.22 Van gewest tot gewest. Vanavond (onder voorbe houd) 1. Drukkersverleden bewaard. 2. Muntendam: kunst a.h. volk. 3. Het Groot Fries woordenboek. 20.20 Nederland C, program ma over kunst en cultuur. Presentatie: Cox Habbema en Cees van Ede. EO 21.Q0 Meer dan goud, Carl Lewis. Gedeeltelijke herha ling van een programma over de christen-atleet Carl 21.40 Hemel of hel, BBC-do- cumentaire over het werk van de Argentijnse evange list Luis Palau. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 19.00 An hellen Tegen... Aus Salz- 19.45 ...und er weinte bitterlich. Me- didatie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. 20.15 Don Carlos, Infant von Spa- nien, tv-spel. Met: Rolf Boysen, Mari- ta Marschall, Jacques Breuer e.a. Re gie: Franz Peter Wirth. Ter herden king van de 225e geboortedag van Friedrich Schiller wordt deze vriend schapstragedie met wereldhistorische dimensies uitgezonden. De film speelt aan het Spaanse Hof in de zestiende eeuw. De jonge Spaanse kroonprins Carlos is hartstochtelijk verliefd op zijn stiefmoeder. Elisabeth de Valois. die hem als bruid was beloofd. Hij moest haar echter aan zijn vader, ko ning Philips II. afstaan. 23.15 Tagesthemen. 23.45 Quincy, misdaadserie. Afl.: De twee kanten van de waarheid. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.30 Anneliese Rothenberger stellt von Stars aus Oper und Konzsrt. Met o.a. Doris Soffel. Douglas Ahl- stedt, Sylvia Greenberg e.a. 18.10 Sport aktuall. Bundesliga- -voetbal. 18.55 Mittwochslotto - 7 aus 38. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.15 Umkehren zum Laban, medi tatie bij Buss- und Bettag. 19.30 Kennzeichen D, nieuws uit 20.15 E Die Unbezwingbaren (Ame rica. America). Amerikaanse speelfilm van Elia Kazan (1963). Deze vijfde en laatste film in de Kazan-cylcus is de verfilming van zijn gelijknamige ro man over de Grieken, die rond de eeuwwisseling naar Amerika emi greerden. In de hoofdpersoon Sta- vros komen zowel zijn eigen ervarin gen als die van zijn vader tot uitdruk king. Omstreeks het einde van de ne gentiende eeuw worden in Turkije de Armenische en Griekse minderheden vervolgd. Bloedige terreur en brute uitbuiting maken het dagelijks leven ondraaglijk. Voor de jonge Griek Sta- vros (Stathis Giallelis) wordt de ge dachte een leven lang zo te moeten leven een obsessie. Langzaam rijpt in hem het plan in Amerika zijn geluk te zoeken. 22.55 Heute. 23.00 Die Heimlich# Ehe, komische opera van Domenico Cimarosa, opge voerd In het slottheater Drottnlng- holm in Zweden. M.m.v. Erik Saeden. Kerstin Meyer, Karin Mang-Habasi. 00.00 Heul#. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuele Stunde. Gesprekken over God en de wereld. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Prozess (1), driedelige do cumentaire serie over het Majdanek- 21.45 Eff-eff: Freizeit und Fitness. 22.15 E Junge Herzen (Jonge Har ten). Nederlandse speelfilm uit 1936. Met: Leo de Hartogh. Rini Otte, Lizzi Dernburg e.a.- 23.20 Journaal. 17.50 E Gagomania: De man aan de 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.). 18.05 Zeppelin, informatief program ma voor de jeugd. 18.30 Tim (12). Vlaamse jeugdserie. Afl.: Hand in hand. 18.55 Joshua en de „Blop", teken film. 19.00 Programma van de KTRO. 19.40 Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje. 20.25 Namen noemen, spelprogram- ma. 21.10 Allemaal beestjes. Magazine (4). 21.40 IJsbreker: Mode. Over creati viteit In de toegepaste kunst-van-het- -kleden. 22.35 Nationale Loterij-uitslagen, Journaal, paardekoersen en Coda: „Knossos" door Dirk Chrlstlaens. BRT 2 19.00 Made in Belgium: De Antwerp se Academie (1). De eerste 3 jaar „mode-ontwerp". 19 40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19 45 Journaal. 20.15 E De derde man. Engelse speelfilm van Carol Reed (1949). Deze rolprent naar het werk van Graham Greene wordt algemeen en ook door de schrijver zelf als de beste verfil ming van zijn werk beschouwd. In het gedeeltelijk verwoeste na-oologse Wenen komt de Amerikaanse schrij ver Holy Martin (Joseph Cotton) een bezoek brengen aan zijn jeugdvriend Harry Lime (Orson Welles). Maar Martin komt nog net op tijd om zijn begrafenis bij te wonen. Lime zou bij een auto-ongeval omgekomen zijn. Martin merkt al gauw dat er iets an ders achter steekt. Op zoek naar mensen, die Harry gekend hebben, krijgt hij langzamerhand een heel an dere beeld van zijn vriend. 21.55 Basketbal: België - Joegosla vië, uit de Simonethal te Brussel. RTBF 1 16.30 Graffiti, jongerenprogramma. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein Jeu, famllleprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal programma. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Cap 60, spelprogramma. 21.05 Au nom de tous lee miens (5). tv-serle naar het boek van Martin 21*55 La Guerre d'Algerie (4). docu mentaire serie over de Frans-Algerijn- 22 50 Journaal. 23.05 Informations, reflexions, inter rogations laiques TV 5 19.00 Vagabondages. Amusements programma met Jean Guldoni en' Pierre Philippe. 20.02 Les mystères de Paria. (1). Afl: Fleur de Marie 20.53 Ocean secrete (3). Documen taire. Afl: Het evenwicht Engeland BBC 1 17.15 Jackanory, kinderprogramma. 17.30 Screen test series. 17.55 John's Craven's newsround. 18.00 Box of delights. 18.25 The Good Life. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19.55 I've got a secret. 20.30 Sharon and Elsie. 21.00 Dallas, tv-serie. 21.50 Points of view. 22.00 Conservative Party. 22.05 Journaal. 22.30 In at the deep end. Afl. Fas hion designer. 23.20 Sportsnight. 00.23 Nieuwsoverzicht. 00.25 We got it made. 00.50 Weerbericht. BBC 2 16.50 Shogun inheritance. 18.25 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.30 Willo the wisp. 18.35 Fast forward. 19.00 High Chaparral. 19.50 Phil Silvars. 20.15 Ebony, programma over de zwarte gemeenschap. 20.45 My music. 21.10 Bookmark. 22.00 Dear Ladies, tv-serie. 22.30 Oxbridge Blues. 23.15 Out of Court. 23.45 Conservative Parly. 23.50 Newsnight. 00.40 Buongiorno Italia. ITV 17.15 Rub A Dub Dub. 17.20 Chish and Fips. 17.50 Razzmatazz. 18.15 Blockbusters. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20 00 Name That Tune. Muzikale 20.30 Coronation Street. 21 00 This is your life. Met Esmond Andrews 21.30 Mike Yarwood in persons. 22.00 Travelling man. Serie rond Lo- max, een uit de gevangenis ontslagen ex-drugsspeurder 23.00 News at Tan. 23.30 28 Up. 00.15 Alice Cooper. 01.30 The big question. SKY CHANNEL 17.00 Sky music box premiere. 18 00 Sky-fi muelc. Engelse Top 50 met Gary Davies. 19.00 Green Acres. Afl: A hunting we won't go. Lisa probeert het jachtsei zoen een halt toe te roepen 19.30 The Brady Bunch. Afl Juliet is the sun Marcia kriigt verbeelding wanneer ze een rol mag spelen in ..Juliet" 20.00 The Magician. Afl Ovation for murder 20 50 Wild, wild west revisited. Ko mische speelfilm. Twee gepensioneer de ex-geheim agenten Jim West en Artemus Gordon gaan op jacht naar Michelito Loveless. 22.25 International Motor Sports. Formule 2-races. 23.35-00.30 Sky music box. Video- clips TV-morgen Bert van der Veer regisseert het middagprogramma „Tine ke". Ned. 1 om 16.00 uur. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevisie: Asje menou (3); 10.30-10.50 Taalcursus voor niet-Fries- taligen, Feduco-ROF; 11.00 In Holland staat hun huis (5); 11.30-12.00 Hier en Nu voor de scholen (10). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Tineke, middagpro gramma met Tineke de Nooij. 17.20 Superted, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VOO 17.40 Agenda. Culturele infor matie. 17.50 Feduco: Medelanders Nederlanders. „Omschake len - arbeidsongeschikt heid" (herh.). DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Das Ka- nincheninsal, kinderprogramma. 10.00 Heute. 10.03 Bundesliga-voet- bal (herh.). 10.50 Kampf urn Rom (1) (herh 12.25 Bilder aus der Wissen schaft. 12.55 Persoverzicht. 13 00 Heute. 13.15 en 15.40 Teletekst-o- verzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Philharmonische Revue, mlt Loriot. Fragmenten van een concert t.g.v. het 100-jarlg bestaan van het Berlijns Filharmonisch Orkest In 1982. 16.55 Kembeitser, jeugdprogramma over moerassen Georg van Ronn neemt jongeren mee naar de moerassen Duitsland was vroeger voor een groot deel met dit soort landschap bedekt Hier onstonden ook de lugubere le genden over plotselinge verdwijnin gen Hei ..Kernbeisser -team heeft druk naar nog ongerepte moerassen moeten zoeken, omdat de meeste drooggelegd zijn Het was moeili|k filmopnamen te maken, zonder dat er straten, akkers of hoogspannings masten in beeld kwamen, maar het is uiteindelijk gelukt. 1740 Tele-Lexi- kon, kinderprogramma. Afl Luchtfo to's 17 50 Tagesschau. 18 00 Hier DUITSLAND 2 10.00-13 15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Enorm in form (herh 15.40 Teletekst-over zicht. 15.56 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Un-Ruhestand, verhalen over ouder worden. Afl.: Mijnheer Baldauf (herh.). Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen. 16.35 Enid Blyton: Funf Freunde auf Schmugglerjagd (1). Engelse jeugdserie. 17.00 Heute. Aansl.. Aus den Landern. 17 15 Te- le-ltlustrierte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: Heute-Schlag- DUITSLAND 3 WDF: 08.00 Tele-Gymnastik. 08 10-12 15 Schooltelevisie (09 25 Die Kanincheninsel, kinderprogram ma). 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv- -cursus geschiedenis. RTBF 1 11.30 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 16.10 Teletekst. 16.30 ONEM-va- catures. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, jeugdprogr. 17.50 Plein jeu, familieprogramma. BBC 1 07 00 Teletekst-overzicht. 07 30 Breakfast Time. 10 05 Taking sides. 1130 Play school. 13 30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at One. 14.45 Fipger Bobs, kinderpro gramma. 15.00 The Afternoon Show. 15.40 Beauty is in the eye. Afl At the crown court of King Solomon 15.50 War at sea. AflBattleship Bis marck 16 40 Tekenfilm. 16 50 Play school. 17 10 Bananaman. |eugdpro- gramma. 17.15 Jackanory, kleuter programma. 17.30 Godzilla, jeugd programma 17.55 Johns Craven's newsround. BBC 2 10 38 Schooltelevisie. 12 55 Infor matieve series. 14.10 Informatieve serie. 14.20-16 00 Schooltelevisie. 16.10 Onbekend. 16.50 The great egg race. 17.20 Top sailing. 17 55 Just another day. ITV 07 25 Tv-am. 10.30 Schooi-tetevisie. 13.00 Buttercup buskers. 13 10 Mooncat and Co. 13.30 The Sulli van». 14 00 Nieuws. 14 20 Anglia news. 14 30 The champions. 15 30 Daytime. Nieuwsmagaxme met Sarah Kennedy 16 00 Take the high road. 1630 Sons and daughters. Sene 17 00 Buttercup buskers Sene 17 15 Wil Cwac Cwac. 17 20 Stanley Bagshaw. 17 30 First Post 17 45 Murphy's mob. SKY CHANNEL 16 00 Sky music box. Videoclips. 1700 Sky music bos premiere. 18 00 Sky-fi music. The Blast From The Past Show met Pat Sharp HILVERSUM 1 NOS 18.00 Nieuws. 18.06 Met Teddy aan tafel NOS 19 02 In t voorbijgaan. 19.07 Leger des Heilskwartier 19.25 NCRV-woensdag-sport NOS 20 03 Hobbyscoop. 20.30 Langs de lijn. sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV 0.02 Volgspot 1.02 Metropolis 1.30 Romance. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 18 10 Meer over minder EO: 19 30 Het arendsnest. 20.00 Nws 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De Bi|bel open 2105 Wilt heden nu treden. 21 30 EO-Metterdaad hulpverlening. 21.32 De open cirkel 22.00 EO in de regio 22.30 Nws. 22.35 De schoola genda. 22.50 Zicht op Israel. 23 10 Theologische verkenningen 23.30 Kayen Rasja 23 45 lyi Haberler HILVERSUM 3 NOS 18 04 Oe avond- spits VPRO: 19.02 Gonzo-radio 20.03 The John Peel Show 2102 Frontlijn 22.30 Live Concert 23.02 Heartlands. HILVERSUM 4 AVRO 18 00 AVRO'S radiojournaal 18.03 Afliche 4 18 07 Praatgraag 19.00 Puur cultuur. 19,15 Rauwkost. 20 00 Tlefland, opera van Albert. 22.30 Klass. pianomuz 23.15 Jazz Spectrum. HILVERSUM S IKON 18 05 Kwartier PP 18.20 Uitzending CPN KRO-RKK: 18 30 Uit de grond van mijn hart NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders 19 40 Medelanders Nederlands RADIO RIJNMOND 16 30 Middag- progr. met Erik Post Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws NCRV: 7 03 Het levende woord 7 10 Vandaag., donderdag, vervolg 8 06 Hier en Nu. 8 54 Perspectief 9 03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10 30 Muziek bij de koffie 11 03 De vrouwen van Willem van Oranje (1). 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpau- z©dienst 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal KRO 16 03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-magazine HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7 06 AM 9 00 Menselijkerwijze gesproken 9 30 Nws 9 33 Uit de regio 9 50 Snotneus ahoyl 10.00 AVRO s radio journaal 10.03 Buiten 11 03 Holly wood Boulevard 1130 Nws 11.33 Kijk op kunst 12 03 Buitenland spec trum 12 16 Overh voort 12 30 Nws AVRO 12 36 AVRO s radiojournaal 13 00 Nws 13 10 AVRO s sportpano- rama 13 30 Nws 13.33 Hersengym nastiek 14 05 Hilversum 3 bestond nog niet 15.03 De burgemeester is (morgen) jarig. 16.03 In de wandel gangen HILVERS .VERSUM 3 TROS 7.03 De haver- moutshow 9 03 De Hugo van Gelde renshow. 11 03 De Poklerpopparade 12 03 50 Pop of een envelop 14.03 TROS top 50 show HILVERSUM 4 VARA. 7 00 Opmaat. 9 00 Werken van Beethoven 9 40 De 20e Eeuwee pianosonate 11.00 Leo pold Stokowski dirigeert werken v. Rachmanmov 12 00 Operette Ar chiefvondsten VPRO 13 00-22 00 De beweging Met om: 13 00 Mux actua liteit 14 30 De wandelende tak De boventoon 16 00 Portret van Lex van Delden 17 00 Het concert HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-$por- tief 9 25 Waterstanden RVU 9 30 Alleen op 5 KRO-RKK 10 00 Uit de grond van mijn hart. herh 10 30 Straks boeken lezen 10 41 Hobbel- tje-2 (1) 10.54 Jeugdkatechese 1104 Liedjes uit Europa. 1110 Switch on (11). RADIO RUNMONO 7 30 Ochtend- 18 20 Middagprogramma

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17