Foreholte blijft Hellas-reserves voor Gemini verspeelt koppositie CetdoeSowa/itt Leiderdorp bedwingt MSY Vlietwijk op weg naar eerste plaats loalballteams De Sleutels vallen terug SIDEN In de tweede ronde van de landelijke competitie verspeelde t teerste team van de Sleutels haar tweede plaats en verloor het tweede if'l* is de kop. 2oa» Utrecht wisselden de Leidse Goalballers erg goede wedstrijden af met »ee- akke en dat zorgde er voor dat zij in de tweede klasse de tweede plaats ^moesten staan aan Zeeland 2. Het Roosendaalse Blauw Wit is onver- anbaar, zodat de spelers van coach Waayer moeten knokken voor de reede promotieplaats. Tegen rivaal Zeeland werd zaterdag begonnen ,sc >t een forse overwinning (7-2) waarna een nederlaag tegen Blauw Wit Turgen ftlgde (1-3). De vierde wedstrijd werd voor de Leidenaren het breekpunt Verver, deze ronde. Er werd in een spektakulaire wedstrijd van Hengelo 2 ge- 0u innen, maar de spanning en de vermoeidheid deden zich gelden in de ■dstrijd tegen de Peperbus 2 die dan ook met de grootste competitiene- Haag ooit verloren ging (4-6). >t tweede team (in de derde klasse) verspeelde in Utrecht haar kopposi- Tegen de nieuwe leider BSV 5 uit Zeist werd met liefst 2-6 verloren, winst tegen Ooievaars 2 (5-3) volgde een scheidsrechterlijke blunder het duel tegen BSV 4. In afwachting van de behandeling van het inge- snde protest reageerden de Leidenaars zich af tegen BSV 6 (6-2). MAANDAG 19 NOVEMBER 1984 PAGINA 17 Rene Guyt en Eddy Kouiss overheersen LEIDEN Zowel na de veldritten in Sint Michels- gestel als Zaltbommel eenzelfde beeld op het erepo dium Rene Guyt eerste en Eddy Kouiss tweede. De manier waarop was toch enigzins anders. In het Bra bantse was het Guyt die kort na de start weg was met twee man in zijn wiel. Opgejaagd door een ach tervolgend groepje met daarin Kouiss demareerde Guyt al vrij snel om op het modderige parkours een maximale voorsprong van 50 seconden op te bouwen. Kouiss was in de laatste ronde zijn zes medejagers te snel af zodat het succes uit de regio Leiden kompleet werd. In Zaltbommel was het weer Guyt die de snelste start had, maar dit keer lette de Katwijker Kouiss beter op en wist tot de laatste bocht met de Swift coureur samen op te rijden. In die laatste bocht dwong Guyt de koppositie op aan zijn rivaal om van achter zijn rug weg te spurten en te winnen. Europees kampioen BRUSSEL Het Nederlandse damesteam heeft in Brussel de twee jaar geleden in Scheve- ningen veroverde Europese bowlingtitel met succes verde digd. Het Nederlandse vijftal Irene Gronert, Wilma Jansen, Farida Pasqual, Marja Kwak en Betty Vissers behaalde achttien punten uit elf games. Engeland werd met veertien punten tweede, gevolgd door West-Duitsland met hetzelfde totaal, maar een minder ge middelde. Individueel reikte Irene Gronert naar eenzame hoogte. De Haagse bowlster haalde over elf games een ge middelde pinfall van 204, een beter totaal zelfs dan de Fran se nummer één bij de heren. Hapoel Tel Aviv naar Blitz-toernooi VOORSCHOTEN Blitz heeft voor haar jaarlijkse Kerst-toernooi dit jaar een bij zonder sterk deelnemersveld weten te strikken. Grootste publiekstrekker is ongetwij feld het Israëlische Hapoel Tel Aviv. Daarnaast staan de Ne derlandse topploegen Nashua Den Bosch en Elmex Leiden en de Belgische topper Hellas Gent genoteerd als deelnemer. In het voorprogramma zal een juniorenteam van Blitz de strijd aanbinden met het Ame rikaans collegeteam de „Mil waukee Wildcats". 5IDEN - Plantenhoek ireholte heeft met en 11 zege op Hellas 2 ge- rgd voor enige tekening de eerste divisie zaal- indbal dames. Foreholte ieft zich nu op de vierde aats genesteld. Het gat et de achtervolgers be- nu vier punten, eel wat slechter staat ercasol Saturnus. Goed el en veel inzet leidde gen koploper Tornado >t tot een overwinning, 17. De dames van HVS OASE verloren respec- ndt d velijk van UVG met 12- en van De Treffers met 10. De streekderby ympia - MMO eindigde laaroi een 9-10 overwinning pleit or Hoogmade. zondei >llas toonde zich in Voorhout ./Voorden taaie tegenstandster. Fo- edeelt iolte nam in de eerste helft eerst eds een voorsprong maar et vaten zo vaak werd die onge- ls wei an gemaakt. Een ver uit- vai ppende 5-1 verdediging tweedi iakte goed combinatiespel foutje leilijk. Foreholte speelde de inm ook niet optimaal maar leb wefcorde wel op de beslissende ioord ^omenten. Dat was in de anc/aaj eede helft (rust 9-7) ook wel n alsjfpdig. De Haagse ploeg startte Di et vier doelpunten overdon- meet, rend en kwam met 10-11 veld, oor. De Voorhoutse routine orgde voor een passend ant ioord. Eerst scoorde Nel ider (jjjjeerhngs 11-11. Direct daarop ids vj orv&TOchepte de ver vooruit- sachji geschmen Ellie Hoek twee- zoumiil dt bal en tweemaal ook 'keni\ rs hel Ellen Warmerdam die break-out succesvol afrond- Binnen drie minuten wa de bezoeksters afgebluft. - »en de geconcentreerd kee- ;cu UC geuUULCHUCCIU ivcc- ield ide Olga Almekinders Bro orden zij niet meer. Het diver$ró nog 14-11. De scores dat dramen van de hand van Nel getrak erlings 4x, Thea ter Heide ïwijki Jacqueline Aartsman 2x, en Warmerdam 2x, Hannie binne skamp, Marianne de Groot Mens lx. heren van Saturnus kwa- tegen Tornado uit zonder geblesseerde Heico Vögler Wim van Leeuwen, maar Ide nieuwe aanwinst Don en. Zij stemden hun tac- af op een snelle break-out r de kansen die hieruit rtkwamen werden maar iradisch benut. Tornado inde zich een homogeen m dat tot goede combinaties staat was. De leidse defensie rd in beide helften meer- als volledig uitgespeeld ter- de roodwitte aanvallers moeite hadden met de ESsieve 4-2 verdediging. strijd Toch ?er i n Ml De" gele e pul ovei Welis u VOOl ;r Zfl ?ek) erby, drie Topscoorster Ellie van Leeuwen onderneemt namens MMO een van haar succesvolle doelpogingen Olympiaspeelster Mariken Hofland Is yitgespeeld. Aanvankelijk was dat niet fa taal. Via 0-2, 3-2 en 3-6 werd het 5-7 bij rust. Ondanks de grote inzet van de thuisploeg namen de mannen uit Breda vier doelpunten voorsprong, na 25 minuten waren dit er zelfs zes (10-16). De Leidena ren ondernamen daarop van uit een 4-2 verdedidiging nog een slotoffensief maar verder dan drie door Anton Klok be nutte strafworpen, een benutte break-out en een 14-17 neder laag kwam Saturnus tegen de koplopers niet. De ploeg was wat al te slordig met de kan sen omgesprongen. HVS hield het niet vol tegen de tweede lijn kanonnen van UVG. De 6- 0 met actieve uitstap was toch vaak te laat om dit gevaar te beteugelen. Al bij rust was een marge van drie doelpunten be reikt,5-8, maar direct daarna knokten de dames van Wim Jansen zich langszij de Schie- damsen. Op dat moment werd er goed handbal gespeeld, maar ongelukkige afspeelfou- ten waren even vaak breaks tegen. Daarom ook won UVG met 12-15. OASE speelde een slappe eerste helft tegen kop- loopster De Treffers. Deze ploeg speelde in een stevig tempo de Oud-Adese verdedi ging op de cirkel uit. Helma van der Geest zette, na de kansloze 2-7 ruststand, met een donderspeech de zaken op een rijtje. Gerrie Hoogeboom moest actiever in de punt van de 5-1 staan. Aanvankelijk was dat succesvol. Het werd 4- 7, maar Treffers herstelde het verschil, 4-10. Evenals vorige week volgde een slotoffensief met zelfs een 4-2 verdediging. Vier doelpunten op rij waren net te weinig om het in paniek geraakte Treffers nog van de punten af te houden, 8-10. In de derde divisie eindigde de streekderby Olympia-MMO in een 9-10 overwinning voor de laatste ploeg. Olympia, dat nog puntloos was maar vorige week zeer goed spel liet zien was gebrand op een overwin ning. Aanvankelijk leek dat te lukken. Hoogmade kwam tel kens achter maar onder lei ding van Ellie van Leeuwen, die vijf maal scoorde, kwam de ploeg ook terug. Met nog zeven minuten te spelen koes terden de Wassenaarsen een 8- 6 voorsprong, maar de onerva ren benen van de de pupillen van Henk Simonis konden deze weelde niet dragen. Drie hoekballen betekenden een 9- 10 voorsprong voor de forma tie van gelegenheidscoach Jan van Leeuwen. Twee schoten die op de paal uiteen spatten mochten toen Olympia niet meer baten. De heren van Rijnstreek speelde een moei zame wedstrijd tegen het on deraan bungelende Actief. De individuele klasse van man nen uit Alphen was duidelijk maar de robuuste Rotterdamse ploeg behield de aansluiting. De strijd werd daarom onno dig spannend maar leverde wel een 16-14 overwinning voor Rijnstreek op. De dames van HVV ontmoet ten in ODIS een van de top ploegen uit de eerste afde lingsklasse. De Voorschotense verdediging, met keepster Ai- mee Visser weer in een hoofd rol, voldeed wel, maar aan- valllend was het een rommel tje. Zelfs de break-out functio neerde niet. Met 5-8 noteerde de equipe van NIeuwenhuizen de eerste verliespunten. De heren van HVS speelden slecht, maar wonnen wel met 16-15. Hun onderschatting van SOS had fataal kunnen wor den als sluitpost Mart van der Helm niet in een bloedvorm gestoken had. De Saturnusda- mes bedwongen vanuit een hechte verdediging Foreholte 2 met 12-5. HVv moet na het 9-10 verlies tegen VELO de koppositie van 2b delen met deze ploeg en met Olympia dat met 10-20 won van Hercu les 1. Rijnsoever verloor met 11-19 van Hellas 3. Het Fair- play herenteam verloor van Foreholte 2 met 17-14, de da mes van Rijnsoever bereikten een 20-5 zege op Verburch 5. AD VAN FESSEM ajIDEN - De dames van mini/Kangeroes heb- door een 3-0 neder- K 20 g bij Madjoe hun kop- jaJ.,Htie in de tweede vol- s: baldivisie verspeeld, ndewï' ^on (heren) is onder- Gilde ranglijst gekomen Blom), ur ook tegen Madjoe 3-1 te verliezen. De ren van NOVO moesten de door een blessure n Lieuwe van der Meu- verlies incasseren te- i Tonegido. In de pro- tffend rtieklasse bezetten Do- bij de heren en DAC de dames nog altijd Jposities. dames van Gemini boekten 1 nimmer een goed resultaat Madjoe in Enkhuizen. Ook keer was dat niet wegge- 1 voor de ploeg van Buddy "rnbosch. Alleen de derde Inschikte de Voorschotense Leython kon in het verleden slechts éen keer van Madjoe winnen. Dit keer was de Lei- derdorpse ploeg daar even dicht bij, toen met de smash- service van Hans Broere als belangrijkste wapen een 5-12 achterstand werd goedge maakt in de vierde set. Bij de stand 12-14 zakte Leython echter als een kaartenhuis in een: 15-5, 10-15, 15-4, 16-14. De Leiderdorpse dames ver zuimden naar de middenmoot door te stoten. Tegen Inter mezzo verloor Leython met 3- 2: 15-5, 10-15, 15-4, 16-14. NOVO speelde een aantrekke lijk duel tegen Polisport. De Noord wijksen hadden lange tijd goede kans op winst tegen de nummer twee op de rang lijst, maar bij een 1-2 en 2-8 voorsprong stokte het ritme: 22-20, 6-15, 8-15, !5-8, 15-11 De heren van NOVO moesten Jan Sevenster wegens verhui zing en Lieuwe van der Meu- len door een blessure missen. Invaller Jaap Kuyt had na de derde set verplichtingen te genover het tweede team. Kuyt had zijn team na een IWilfried van Duuren van NOVO valt aan in het door de Noord wijkers met 2-3 verloren duel met Tonegido. verloren eerste set net weer op het goede spoor gezet. In de vierde en vijfde set kon NOVO net de winst niet grij pen: 8-15, 15-10, 15-11, 11-15, 13-15. Promotieklasse Donar had het twee sets lang moeilijk tegen Zovoc 2. Pim Lindhout wees zijn ploeg ech ter de weg naar de overwin ning met goed geplaatste aan vallen: 12-15, 11-15, 4-15. Ley thon 2 bracht het er teleurstel lend slecht vanaf tegen DOS 2: 5-15, 12-15, 12-15 De damesreserves van Ley thon zetten de goede lijn door tegen VVV. Vooral Ariene van Vliet was op dreef: 7-15, 15-12, 8-15, 10-15 Gemini 2 liet een punt liggen bij het Zoetermeerse Zovoc. Setstan den 6-15, 15-2, 6-15, 15-8, 9-15. LUSV kwam er thuis tegen DAC niet aan te pas: 1-3. "J'i LEIDEN In Tubbergen gaven de MSV vrouwen Jol ly Jumpers uitstekend partij, maar verloren toch met 79-65. Het Lisse vrouwenteam moest afhaken tegen Dragons (56-72), terwijl LUSV ook bij JRC Boxtel on geslagen bleef (44-48). In het rayon boekte koploper Blitz in Rotterdam een 83-92 zege op AMVJ De streekderby Leiderdorp-MSV was voor de thuisploeg succesvol: 98-88. De mannen van Grasshoppers wonnen opnieuw, nu van Juventus (92-64). De Grasshoppers vrouwenploeg zegevierde, met 79-50, ook royaal. De Katwijksen waren echter zeer slecht te spreken over de veel te tolerante arbitrage. MSV heeft zich, na de wanprestatie in Rotterdam, gerevan cheerd bij het Tubbergse Jolly Jumpers. De ruim in lange speel sters gesorteerde thuisploeg nam spoedig afstand: 20-6. De lengte missende Noordwijksen waren daardoor echter niet uit het veld geslagen Keihard werkend was het door blessures verzwakte MSV pal na rust weer heel dichtbij: 45-43. Toen volgde een kor te terugval van de nu collectief sterke ploeg van Peter Vogelaar, waarin Carla Krauwel in verdedigend opzicht een hoofdrol voor zich opeiste. De bij de korte inzinking opgelopen schade was er aan het eind nog steeds: 79-65. Topscores MSV. Jolanda Tokkie 23, Tineke Vos 17, Monique Rijnders 12. Tot driekwart van de wedstrijd hield Lisse gelijke tred met Dragons uit Ridderkerk. Vooral Lida van der Voort acteerde in alle opzichten sterk. Vier minuten voor tijd was de achterstand voor de Lissesen nog lang niet beslissend: vier punten. Vervol gens was de bijna traditioneel wordende forse inzinking even wel aan de orde. Dus was de kloof tenslotte toch flink: 56-72. Bij JRC Boxtel opende LUSV met een krakkemikkige press- verdediging: 6-0. Dat euvel was snel verholpen, maar door het vele balverlies en de angstige aanval konden de Leidsen in de eerste helft niet verder komen dan langszij: 24-24. Na rust nam LUSV, met de nu overtuigende Lieke Smits, geleidelijk wat af stand en hield de ontstane voorsprong in de slotfase soepel over eind, resultaat 44-48. Topscores LUSV: Conny van Stralen 16, Annette Mazur 12. Het Rotterdamse AMVJ bleef tot aan de rust op gelijke hoogte met het bezoekende Blitz: 43-43. Vervolgens sloegen de Voor schotenaren toe, na twaalf minuten hadden zij even zovele pujo- ten voorsprong. Blitz etaleerde een sterke rebound, met een hoofdrol voor Rolf van Oort, en ziet de gewenste spelpatronen langzamerhand uit de verf komen. Eindstand: 83-92. Topscores Blitz: John Raan 27, Ton Kallenberg 23. Leiderdorp had in de openingsfase even een kleine achterstand op MSV. De gecontroleerd spelende Leiderdorpiers verschalkten de Noordwijkse verdediging hierna evenwel keer op keer en ga ven door een zeer behoorlijk sluitende verdediging niet te veel kansen weg aan de met scherp schietende MSV'ers Aan Leider- dorpse zijde speelde Daan van Egmond zich in de kijker met sterk verdedigen, vele rebounds en ook nog eens 39 punten Voor MSV liet Peter Goosen 24 punten aantekenen tegen 80%. Na een 58-48 ruststand naderde MSV nog één maal tot op drie punten, maar aan het eind was de kloof terug: 98-88 Voor zon dagwedstrijden is Lisse altijd gehandicapt, omdat de ploeg de dan principieel niet aantredende topschutters mist. Bij het Am sterdamse Mosquito's werd dat gemis na de rust (36-34) fataal, aangezien de thuisploeg van man-to-man overschakelde op een zone-defensie. Om die verdediging te bestrijden had Lisse im mers juist een sterk afstandschot nodig. Het eind kwam bij 82- 56. Topscores Lisse: Simon Kooiman 20, Theo Koomen 14 Grasshoppers opende tegen het Schiedamse Juventus, zoals ge bruikelijk wordt, met een povere eerste helft Na de pauze werd veel meer vaart in het spel gebracht en werd een serie breaks uit de kast gehaald. Ietwat geholpen door de groeiende fouten- last van Juventus was de kleine marge bij rust (42-37) aan het eind uitgebouwd naar 92-64. Topscores Grasshoppers Ben de Jong 24, Anton Nijgh 18. Enige lange mannen missend en zeer matig schietend ging LUSV met 69-57 onderuit bij Vent-Axia Lakers (topscore Peter van de Geer 17). Thuis, egen het Delftse Achilles opende de ploeg van Hans van Rooyen ook al niet zo best (28-30 bij rust). Daarna herstelde LUSV zich echter en haal de een 64-59 winst binnen. De van een knieblessure herstelde Erwin Snelting was met 16 punten de Leidse topscorer De Grasshoppers vrouwen wonnen, na 45-30 bij rust, met 79-50 van Hurricanes uit Spijkenisse. Coach Ed Zaal was toch niet zo blij met het resultaat, aangezien hij opnieuw had gezien hoe de scheidsrechters een „ware hakpartij' hadden toegelaten. „De partijen zijn kwaad op elkaar het veld afgegaan Kennelijk e> het de arbiters een kick, als ze zo n stoeipartij toelaten. Gen was er een bondswaarnemer. Hopelijk wordt er een eind maakt aan deze wantoestanden.'' ..De LEIDEN Het Voor schotense Vlietwijk lijkt op weg naar een kopposi tie in de eerste klasse van de landelijke kompetitie na hun winst tegen het Alphense Flair. Het twee de team incasseerde het eerste verlies terwijl het derde over Veglo walste. BC Leiden behield kansen op promotie door tegen koploper Sio een 4-4 uit het vuur te slepen. Meren- wiek vergrootte de voor sprong op de concurentie door te winnen bij Eridos. Vlietwijk won in Alphen aan den Rijn vrij eenvoudig van Flair. Met regelmatige over winningen van Henk Wester beek en Dick Oostergo in de singles (tegen rcspektievelijk Hofman en Wieten) volgde een 15-11, 8-15, 15-8 nederlaag van Leslie Tjoo tegen Wim de Rooy. Het vierde heren enkel bracht door Buddy Pamgema- nam winst waarna ook de da mes enkelspelen werden ge wonnen. De mixed dubbels werden overtuigend gewon nen, Klaren-Hofman voor Flair en De Vlind-Oostergo voor Vlietwijk. Bij de heren- dubbels hetzelfde met dit keer Westerbeek-Oostergo en Hof man-Wieten als winnaars. Het tweede team incasseerde het eerste verlies in een slech te wedstrijd waarin het de Vlietwijkers ook ontbrak aan concentratie. In het met 6-2 verloren gegane duel tegen Slotermeer zorgden Cor van Duin met Helga van Balgooy- en en Ron Lapré met Marion den Dien voor de twee winst punten. Het derde team walste zoals verwacht over Veglo dat halverwege de competitie nog puntloos is. Toch hoopt Ben Steenbergen op betere tijden „Ook vorig jaar stonden we er zo beroerd voor en hebben we het nog gered." BC Leiden won net niet van de koploper in de derde klasse, Sio uit Leidschendam. Na een 4-3 voorsprong opgebouwd te heb ben met overwinningen van Guus de Vogel en Jan Slinger land in de singles en Bram Se- gijn met Joyce Herklots en Se- gijn met Vogel in de dubbels bracht een erg spannende en in drie sets verloren gegane dames dubbel een gelijkspel op het scorebord BCL behoudt daarmee de derde plaats en doet daarmee nauwelijks on der voor het tweede team Na een eenvoudige overwinning van 8-0 tegen Weesp 2 bezel- ten zij een gedeelde tweede plaats Merenwiek heeft na dit weekeinde een voorsprong van vijf punten op de nummer twee uit de hoofdklasse regio naal. Ook het Zoetermeerse Eridos was niet bestand tegen het geweld van de Merenw^- kers Jan Willem de Vree ze. Monique Fleers, Elly Tuithof en de duo's Ron Guerin-Ma rieke Kersten. John van Eijck- Ron Guerin, Monique Fleers- Marieke Kersten zorgden voor de ongeslagen koppositie.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17