Noord wijk kan niet stunten „MVV, Rijnsburgse naar PSY Geïnspireerd Roodenburg deelt met De Spartaan t we komen eraan 99 UVS sleept punt weg bij Xerxes 3 LISSE BETER OP SCHOT DAN DOSR: 3-1 SPORTTRIBUIME ftudae Sou-tont ANGST VAN BARRY HUGHES ONGEGROND NA 4-1 WINST OP VALLEIVOGELS E Sü MAANDAG 19 NOVEMBER 1984 PAGlNj Uoa AMSTERDAM Rooden- burgtrainer John Huguenin heeft deze week z'n pupillen nog eens duidelijk gemaakt, wat hij van hen verwacht. Hu- guenins woorden sorteerden gisteren tegen De Spartaan volgens de Hagenaar het ge wenste effect. „We hebben kwaliteit genoeg, maar vaak missen we het beetje extra, dat een tegenstander wel heeft. Tegen De Spartaan legden we een gezonde dosis agressiviteit aan de dag. Ik heb tegen de jongens gezegd dat spelers met onvoldoende inzet plaats kon den maken voor spelers met misschien mindere kwalitei ten, maar waar ik wel op kan bouwen". Roodenburg bleek door deze woorden geïnspi reerd en hield De Spartaan op 1-1. De Leidenaars, die in de afge lopen weken al Sjaak Nievaart en Richard Gottmer in de zie kenboeg zagen plaats nemen, moesten het gistermiddag ook nog eens zonder Aad de Groot stellen, die last heeft van een knieblessure. De Spartaan bleek in de eerste rondgang wel wat sterker, maar kon door Roodenburgs felheid niet echt in haar spel komen. Bo vendien had doelman Hans Rosheuvel knappe reddingen in huis na een kopbal en een schot van Frans Aussems. Roodenburg was gevaarlijk middels Ronald Jansen, die al leen voor doelman Ton Tho mas echter besloot breed te leggen, vergeefs wachtend op een ploeggenoot. Ook Arno Lancel was gevaarlijk met een schot, maar ook hij zag z'n po ging zonder resultaat blijven. Ook na de pauze golfde het spel heen en weer, zonder dat een hoog niveau werd gehaald. In de dertiende minuut na rust nam Roodenburg de leiding. Koos Siera werd binnen de zestienmeterlijnen tegen de vlakte gewerkt, waarna Ro nald Jansen vanaf de penalty stip mocht aanleggen. Hij liet doelman Thomas kansloos. De Leidse vreugde was echter van korte duur. Twee minuten later kwam De Spartaan langszij. Uit een hoekschop kon Jan de Vries inkoppen. Kansen over en weer in het resterende half uur, maar de beide ploegen hielden elkaar in evenwicht. Een terechte 1-1 deling stond na 90 minuten dan ook op het scorebord. Geen onverdienstelijk resul taat tegen de koploper en Hu guenin was er dan ook best te vreden mee. „Op dit niveau moet er een hele wedstrijd jV 1 genaan. Die drie tegengoals gen Zeeburgia vorige week ven dat duidelijk aan", de Hagenaar. jakk moe ianb: Scoreverloop: 58. Jansen (stral 0-1; 60. De Vries 1-1. Roodenburg: Rosheuvel, Jurgen Koree, Pikaar, Luc Kok, Vervei berga, Lancel, Siera, Jansen, Oi kerk (Tegelaar). ti ee lgde deze Hnne edstr ~rla.n MAASTRICHT Het lag nog vers in het geheugen bij Barry Hughes, de trai ner van MVV. Hoe Noordwijk enkele jaren geleden de derde ronde van de KNVB-beker be reikte, hoe zijn ploeg Haarlem toen werd uitge schakeld en hoe Dick Dortmundt een paar Haarlemse strafschoppen keerde. Hughes had dan ook zijn maatregelen ge nomen, stuurde drie keer een „spion" naar de wed strijden van Noordwijk en waarschuwde MVV voor de snelle counters van de amateur-eersteklasser. Na de 5-0 overwinning van de Maastrichtse ploeg was Hughes dan ook opge lucht: „Ik had me een moeilijker partij voorge steld, Noordwijk is één van de betere ploegen in het zaterdagvoetbal. Het ging eigenlijk te gemak kelijk voor ons." De kansen op een bekerstunt van Noordwijk waren vooraf op bijna nul geschat. Toch hoopten de Zeekanters natuur lijk wel op een plaats in de derde ronde. Eelman: „Dan moet alles meezitten. Zo hoop te ik op slechte weersomstan digheden. Dan zou de animo van MVV wat minder zijn, terwijl wij wèl fel zouden zijn. Maar het was prima voetbal- weer". Een andere tegenvaller voor Noordwijk was, dat de eerste Maastrichtse treffer erg Dick Nanninga scoorde twee keer voor MVV vroeg in de wedstrijd viel. Al in de tiende minuut kopte middenvelder Huub Driessen uit een voorzet van ex-War- munda speler Arie van Stave ren raak. Een doelpunt, dat in die fase van de wedstrijd niet meer dan terecht was. Vooral over de linkervleugel creëer den de Maastrichtenaren ge makkelijk openingen. Mark Vink kwam er begrijpelijker wijs tegen een vooral in de eerste helft sterke Pierre Ver meulen niet aan te pas, Arie van Staveren haalde met ster ke soli regelmatig de achterlijn en linksback Linders zorgde aan die linkerkant voor een nummerieke meerderheid van MVV. Daarbij hanteerde MVV zeker niet het concept „alle balen naar het hoofd van Nan ninga". De lange spits liet zich regelmatig terugvallen om ruimte te maken voor de op komende middenvelders Maas en Driessen. Na een kwartier wierp de ploeg van John Eelman de nervositeit van zich af. Mede dankzij de naar het midden veld schuivende laatste man, Andries Wendt, kon Noord wijk de richting van het door Baetsen verdedigde doel zoe ken. Klaas Vink kreeg zelfs een kansje op de gelijkmaker. De snelle spits kon de bal uit een voorzet van Geert-Jan Bakker net niet intikken. Vijf minuten later was het duel eigenlijk beslist. MVV' brak weer uit over de linker vleugel, de vrijstaande Maas mocht inkoppen en Dort mundt kon niet meer doen dan de bal nog een extra zetje meegeven. Toch probeerde Noordwijk weer terug in de wedstrijd te komen. René van Hensbergen en John Marijt mochten vanaf de rand van het zestienmetergebied uitha len, maar konden Baetsen niet verrassen. Van Hensbergen le pelde de bal nog een keer over de MVV-doelman centimeters naast het doel, maar die actie was voorafgegaan aan een (on terecht) vlagsignaal voor bui tenspel. Verdere kansen ble ven eigenlijk uit, ook omdat Bert van Marwijk, de laatste man van MVV, geen enkel ri sico nam en achter zijn verde diging bleef opereren. Ondanks de uitzichtloze 2-0 achterstand probeerde de Eel- man-brigade er toch nog iets van te maken in de tweede helft. De ploeg bouwde zelfs brutaal aan een veldover- wicht, maar een ongelukkig moment van Dortmundt ver anderde de situatie. De doel man wilde in plaats van de bal naast stompen, die er naast „kijken". Dat lukte niet en de inzet van Van de Luer ver dween via de binnenkant van de paal in het doel. Het derde doelpunt luidde een fase in, waarin Noordwijk het verdedigend niet meer zo nauw nam en fel op jacht ging naar in ieder geval een tegen treffer. De beste kans daarop kreeg René van Hensbergen. Hij kreeg de bal aangespeeld van Bakker en schoot vrijge komen tegen Baetsen op. Om dat John Marijt, Mare Vink en Geert-Jan Bakker de juiste richting niet konden vinden, bleef de verdiende tegentref fer uit. Door twee doelpunten van Nanninga kon MVV zelfs naar een geflatteerde 5-0 door lopen. John Eelman had best vrede met de uitschakeling van zijn team: „Een blik in de historie leert dat er maar twee ama teurclubs tot de derde ronde zijn doorgedrongen, IJssel- meervogels en Noordwijk. Succes in de betaalde beker is voor amateurs zelden wegge legd. We zijn een keer in de derde ronde gekomen, nu zijn we in de tweede uitgescha keld. Volgend jaar liggen we er misschien weer gewoon in de eerste ronde uit..." WILLEM SPIERDIJK Scoreverloop: 10 Driessen 1-0; 27 Maas 2-0; 55 Van de Luer 3-0; 70 Nanninga 4-0; 72 Nanninga 5-0. Opstelling Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, Wendt, Van Beveren, Sluijs, Marijt, Wetzel (van Veen), Van Hensbergen, Smits, Vink, Bak- tw MAASTRICHT Al luttele seconden na het laatste fluitsig naai van scheidsrechter Hobé luidde Andries Wendt tweede fase van het Noordwijkse bezoek aan de stad aan Maas in. De aanvoerder maakte naar de op de tribune zit tende Noordwijkers met zijn rechterhand de bekem' „drink-beweging". De zogenaamde derde helft moest nit meer op de grasmat van De Geusselt plaatshebben, maar c de „Vrijthof", het in het hartje van Maastricht gelegen pleit eid: >reh -11 rgd de indt ;eft aats et c erca el e gen et ti 17. 0/ d^veli en I Hoewel de tweede deel van de missie naar Limburg zonde\ lias meer als „geslaagd" betiteld zal worden, dachten de Noord >n t£ wijkers toch met gemengde gevoelens terug aan het gedeelt^olU in het MVV-stadion. „Onbegrijpelijk, dat we ons in de eerst eds fase van de wedstrijd zo lieten wegdrukkenwas het vai en z vele kanten gehoorde commentaar. De eerste drie goals wei an f Pi" den unaniem als „weggevertjes" beoordeeld. René vai ri Hensbergen over de dekkingsfouten bij het eerste en tweedia'kte doelpunt: „Of je nu tegen MVV of Kagia speelt, zulke foutje. >eilij mag je niet makenMark Vink was bepaald onder de in n oc druk van het sterke spel van Pierre Vermeulen: „Ik heb we »rd€ eens eerder tegen hem gespeeld, toen hij in Feyenoord)mer speelde. Toen had hij er niet zo'n zin in. Dat was vandaag eede wel anders. Die man is erg snel op de eerste meters en als jt rfi hem dan ingehaald hebt, kapt ie de bal weer terug". Ik Et tweede helft was de Limburger niet zo gevaarlijk meei irend Vink: „In de eerste helft volgde ik hem over het hele veH »r. 1 in de tweede helft liet ik hem maar lopen en dat leveri orgde toch minder gevaar op". roord. Sjaak Sluijs was, uren later in de nacht, minder onder i Geerlir indruk van Pierre Vermeulen: „Hij passeerde steeds tfoMnn man, maar wel vier van zijn eigen ploeg". De linksachjt gesdn van Noordwijk had zelf een vrij rustige avond: „Ik zoui mul i meest vooruitgeschoven middenvelder voor m'n re ken in nht nemen, dat was Van de Luer. Die man deed eigenlijk nil zoveel". Nadat het spelershome van MVV was verlaten en Sluijs zici nog tevergeefs bij manager Nico Jongen had aangeboden - ren „als je nog een goeie linksback nodig hebt"... Noordwijk zich op het Vrijthof in het café van Willy Bro orde kamp, die zelf de tap bediende. Bezoekers van de divengrd i etablisementen zouden wellicht de indruk krijgen, dat d ame ploeg van Barry Hughes op een flink pak slaag was getrak erlin teerd, want het „MVV, we komen er aan" en „Noordwijk onze glorie" schalde luid over het Vrijthof. Tot de Maastrichtse café-bezoeker die ene kroeg binne skarr stapte. Want daar hing het duidelijk boven de tap: „MVV Noordwijk 5-0". Bir. ROTTERDAM De punten beginnen zwaar te wegen voor UVS. Melbi Raboen, trainer van de hekkesluiter in de eerste klasse B, had tegen Xerxes dan ook z'n maatregelen genomen. Met twee in plaats van drie spitsen werd geprobeerd een puntje in Rotterdam weg te slepen. Een opzet die uiteindelijk ook lukte, al kwam daar wel wat bij kijken. Op het moment dat Hans de Kruys er 0-1 van maakte, had Xerxes al lang voor kunnen staan. Vervolgens verzuimde Mario Faber er 0-2 van te maken, waarna Martin de Waard alsnog de stand gelijk trok. Arthur Mandos kopte daarna nog op de lat boven Selier, maar 1-1 bleef het. De lucht boven UVS is echter nog lang niet opgeklaard. Door het gelijke spel van DCV hangt de rode lantaarn nog altijd in de Kikkerpolder. Bovendien is de sfeer in de selectie niet be paald aangenaam. Na eerdere conflicten met Cock van Weerlee en Bert Jansen heeft Raboen nu ook problemen met Ton Kamp- hues, die gisteren op de bank zat en geen trek had om twee mi nuten voor tijd nog in te vallen. Voorzitter Van Leeuwen ont kent dat er sprake zou zijn van een vertrek van Raboen: „We houden ons gewoon aan het contract. We hebben een optie voor volgend seizoen en we zijn niet van plan op zoek te gaan naar een andere trainer". Al met al loopt het na het succes van vorig jaar nu in de eerste klasse nog zeker niet lekker met UVS. Tegen Xerxes werd het vierde gelijkspel geboekt in een duel van laag kaliber. De Rot terdammers draaien bovenin aardig mee, maar missen aanval lend wat scherpte. Omdat ook Hans de Kruys en Sam Eradus zelden voor enig gevaar konden zorgen, bleven de kansen tot een minimum beperkt. Alleen Martin de Waard had een zeer reeële scoringskans. Peter Selier reageerde knap op een kopbal van Jaap Allart, maar de gekeerde bal kwam voor de voeten van De Waard, die van dichtbij echter over schoot. Aan de an dere kant was de opgekomen Bert Jansen bijna gevaarlijk, maar hij werd op het laatste ogenblik gestuit. Vlak na de pauze moest Selier redding brengen op een schot van Rob Ouwendijk. Na een kwartier spelen was het toch UVS, met Leen de Goey weer in de gelederen, dat de leiding nam. Uit een vrije trap van Hans van Leeuwen legde de voor Sam Erades in gevallen Mario Faber met het hoofd de bal terug op Hans de Kruys, die de bal half, maar toch voldoende raakte om 0-1 aan te laten tekenen. Luttele minuten daarna had Faber een ideale mogelijkheid de stand naar 0-2 te tillen. Hij nam de bal echter verkeerd aan, waardoor Jaap Allart nog gelegenheid had zich op de doellijn te posteren en de ingeschoten bal te keren. Een mi nuut )ater was het aan de andere kant wel raak. Uit een vrije trap van Wienand van Loon kon de volledig vrij gelaten De Waard inkoppen: 1-1. UVS ontsnapte vervolgens aan een nieuwe achterstand toen Pe ter Selier bij een kopbal van Arthur Manders assistentie kreeg van de lat. De Leidenaars betoonden zich dik tevreden met de 1- 1 en Xerxes drong onvoldoende aan om het tij nog te keren. Het enige wapenfeit uit de slotfase was het wegzenden van Cock van Weerlee. De besnorde middenvelder herinnerde arbiter Oomkes na een tegen Hennie Koet gefloten overtreding aan een voorval van vorig seizoen, waarbij de arbiter in de slotfase van het duel tegen VELO een dubieuze vrije trap toekende, waaruit VELO gelijk maakte. „Ik vond die opmerking beledigend", aldus Oom kes. „Hij twijfelde aan mijn onpartijdigheid". Van Weerlee's goede geheugen kan hem wel een schorsing kosten, terwijl ook Aad Neuteboom tegen een boeking aan liep na een overtreding op De Waard. PAUL VAN DER BIJL Scoreverloop: 60. De Kruys 0-1; 64. De Waard 1-1. UVS Selier. Meijs. Jansen, Neuteboom. Vermeer, Koet. De Goey, Van Weer lee. Van Leeuwen. De Kruys, Erades (Faber). rd RIJNSBURG Rijns burgse Boys mag zich we derom opmaken voor een bekerduel met een betaal de Brabantse vereniging. Op een positieve uitslag, zoals vorig seizoen tegen Willem II, hoeven de Rijnsburgers evenwel niet te rekenen. De mannen van trainer Arie Lagen dijk moeten het immers gaan opnemen tegen PSV. Echter, indien de Boys zo weten te spelen als ze in de eerste helft van de met 4-1 gewonnen wedstrijd tegen Valleivogels hebben gedaan, dan kan het nog een leuke wedstrijd wor den in Eindhoven. Kan het op het sportieve vlak een interessant duel worden, ook de clubkas lijkt een zonni ge toekomst tegemoet te gaan. Reeds vóór de wedstrijd tegen Valleivogels rekende de Rijns burgse voorzitter Van Egmond de bestuurlijke leider van de gasten, Van der Put, voor, dat in Eindhoven mogelijk veer tigduizend gulden te verdie nen valt. Precies het bedrag dat Van Egmond nodig heeft voor de aanschaf van ver plaatsbare garages, die zullen dienen als extra kleedgelegen heid. Zijn Gelderse collega re- Hans Zwaan brengt Rijnsburgse Boys op 3-0, nadat doelman Jan Blaauwendraat een kopbal van Rob Gillissen uit de handen laat vallen. filiceerde, dat wat de financië- e noodzaak betreft, zijn vere niging eerder in aanmerking zou komen voor een duel te gen PSV, daar het nieuwe complex van Vallei vogels vierhonderdduizend gulden Van der Put. Onder aanvoe- gaat kosten. ring van de zeer sterk spelen- Op het voetbalvlak werd al de Huug Aandewiel haalden gauw duidelijk, dat het Rijns- de Boys met name in de eerste burgse elftal geen gehoor wil- rondgang het hoge niveau van de geven aan de wens van het vorige seizoen. Naast de nadrukkelijk aanwezige Aan dewiel kwamen ook Jan Hoge- woning en Martin Toet tot aansprekende prestaties. Voor al Hogewoning wilde aantonen dat zijn wanprestatie van vori ge week eenmalige zaak was. De middenvelder is daar dui delijk in geslaagd, gezien het feit dat hij een aandeel had in drie van de vier Rijnsburgse doelpunten. Daar waar Hoge woning tegen PPSC steeds trachtte zijn tegenspeler uit te spelen en Toet voor niks liet opkomen, gaf hij de bal in de zesde minuut wel door aan de vleugelverdediger. Diens voor zet bereikte Rob Gillissen, die de bal van dichtbij hard achter Jan Blaauwendraat kopte. Veertien minuten later gaf Hogewoning, na op schitteren de wijze door Aandewiel de ruimte ingestuurd te zijn, de bal zo scherp voor, dat de door Aandewiel op de huid gezeten Thomassen niets anders wist te doen dan in eigen doel te mikken. Hogewoning stond ook aan de basis van het vier de doelpunt. Vlak voor het rustsignaal legde hij de bal panklaar op het hoofd van de eerder ook al doeltreffend uit halende Hans Zwaan, die sim pel inknikte. De strijd, die overigens derma te onstuimig begon dat binnen zestig seconden de namen van Paul van der Blom en Hans van der Ham in het bo van scheidsrechter Floon recht gekomen w streden. Rijnsburgse Boys gas terug en liet het initi aan de ploeg, die in het v< seizoen weliswaar geen p detitel voor zich opeiste een tweede plaats haalde ter het toen reeds voor de taalde) beker geplaatste R burgse Boys. Ook al or Valleivogels vanwege bli res enigszins verzwakt aar karwei begonnen was, het hen niet de wedstrijd zich toe te trekken. Toch de Scherpenzeelse eer gi Jack Manuputty en M Toet moesten overigens j eerst in de fout gaan, vo- de nul van het scorebon haald kon worden. De menlijke onachtzaamheid! Aart van Ginkel de gele heid de bal achter Cees St koppen. Als het Einhovense pul mee wil werken en de I penningmeester niet teve eigen voordeel rekent, Van Egmond zijn verplaa re garages bestellen. ARNOLD VAN DER CAI LEN Scoreverloop: 6 Gillissen massen (e.d 2-0. 35 Z- Zwaan 4-0, 75 Van Ginkel 4-, Opstelling Rijnsburgse Boys: i IDE min dc bi itie bak Toet, Manuputty, Drieberger ufJjQ Kroon, Hogewoning, Aandewit royo, Paul van der Blom. Gilf1 QC Zwaan (Marcel van der Blom) LEIDEN FC Lisse boekte een 1-3 zege bij DOSR. LFC heeft de kans om zich naast VCS aan de top van de rang lijst van de derde klasse A te nestelen voorlopig aan zich voorbij laten gaan. Na de 2-2 tegen HVV staat het Leidse team op een punt van de kop loper. In de derde klasse C hebben zowel NSV'46 als Nieuwkoop een 3-2 nederlaag moeten slikken. DOSR - FC Lisse 1-3 (0-1) De Roelofarendsveners ken den een sterke openingsfase en kregen ook een paar "dot ten" van kansen. Walter Koek en Leander Rietbroek lieten die echter voor wat ze waren. Lisse kwam gaandeweg wat beter in haar spel en nam vijf minuten voor rust zelfs de lei ding. Wim van Beek bediende Wim Bouckaert, die vanaf rand strafschopgebied uithaal de. Vijf minuten na rust ver grootten de Lissenaren de marge naar twee. toen Ruud van der voort na aangeven van Wim van Beek er 2-0 van maakte. Ger van Emmerik moest vervolgens met een brancard van het veld gedra gen worden met een kniebles sure en Lisse maakte gebruik van de verwarring aan DOSR- zijde door de stand naar 3-0 te tillen. Wim Bouckaert tekende voor die treffer. Pim van der Meer bracht met een afstands schot de achterstand voor DOS terug tot 3-1, maar hoe de We ners het ook probeerden, ver der liet Lisse het niet komen. HVV - LFC 2-2 (2-0) Mede omdat LFC Sjaak Rie- bergen bij een doelrijpe kans door een zweepslag getroffen zag worden en HVV scoorde nadat Peter van der Wal on heus aangevallen was, zag het er in de rust hopeloos uit voor de kanaries. De Leidenaren kwamen goed terug. Boven dien bleek de wissel van Hans de Kruyff voor Edwin Ver hoogt vlak na rust een sterke zet van trainer Wim Visser. De leerling van het Rem brandt zorgde voor twee tref- DHS - NSV'46 3-2 (0-1) Nadat Ton de Jong en Arjan van Koert de Noordenaren op een verdiende voorsprong hadden gebracht, produceer den de Noordenaren drie blunders op rij. DHS profiteer de simpel en doeltrefferfl Nieuwkoop - Bodegrave (1-1) Nieuwkoop is er weer nl geslaagd de eerste ovei ning te behalen. Welis zorgde de thuisploeg vod eerste (Ferry van der Zd laatste (Ton Rijnbeek) punt van de streekderby, het kon niet voorkomen tussen die treffers drie Bodegraven het levensli gen. ren ede n Lit i ve: b Tc idfUek iposi keer d voc ombc bescl

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16