NSW schakelt NEC uit Ook Italiaans rood voor Maradona SPORTTRIBUNE £cidócSoutant Zuid-Amerika boycot WK junioren Kempes wacht op Grasshoppers Libische club niet naar Egypte Oostenrijkse pers razend op UEFA BAYERNMUNCHEN HEEFT HET AANVALLEN VERLEERD KNVB- beker in het kort MAANDAG 19 NOVEMBER 1984 PAGINj Schoeters neemt rust BRUSSEL Scheidsrechter Schoeters schitterde zaterdagavond door afwezigheid bij de wedstrijd Ander- lecht-Club Luik, de topper in de Belgi sche voetbalcompe titie. Schoeters heeft een maand rust genomen. Hij heeft zich de zware kritiek op zijn arbi trage van het Euro pese bekerduel Real Madrid-Rijeka sterk aangetrokken. LIMA De Zuidamerikaanse landen zullen de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal voor junioren in 1985 boy cotten. Dat verklaarde Teofilo Salinas, de voorzitter van de Zuidamerikaanse voetbalbond, gisteren in de Peruaanse hoofd stad Lima. Aan de boycot liggen geen politieke of mensenrech- telijke redenen ten grondslag. De Zuidamerikanen zullen niet deelnemen, omdat de wereldfederatie (FIFA) het toernooi van Chili naar de Sovjet-Unie verplaatst heeft. Chili werd de orga nisatie ontnomen omdat de voorbereiding niet voldeed aan de normen van de FIFA. Het kwalificatietoernooi voor Zuid-A merika zal in januari in Asuncion in Paraguay normaal door gang vinden. De eerste twee plaatsen zich reglementair voor de eindronde. Salinas: „De twee zullen niet naar de Sovjet- Unie gaan. Wij zien dat niet als rebellie, maar als een gebaar van sportiviteit tegenover Chili". Tas met vuurwerk ontploft BARCELONA Vlak voor de aftrap van de wedstrijd Barcelona- Malaga, in het kader van de Spaanse voetbal competitie, ontplofte op de tribunes van het sta dion Nou Camp een door een supporter van Malaga binnengesmok kelde tas met vuur werk. De explosie ver wondde zeven toe schouwers, van wie één ernstig. MADRID De Argentijnse aanvaller Mario Kempes, die deel uitmaakte van het nationale voetbalelftal dat in 1978 Nederland versloeg in de finale van het toernooi om de wereldbeker, heeft bekend gemaakt, dat hij van plan is te gaan spelen voor de Zwitserse vereniging Giasshoppers Ztlrich. „Ik zit te wachten op een telefoontje uit Zürich en desnoods kan ik morgen al naar Zwitserland afreizen", zei Kempes, die geen verdere details kwijt wilde. De Ar gentijn tekende voor het wereldkampioenschap van 1978 een contract bij de Spaanse club Valencia. Daarna kwam hij uit voor River Plate in Buenos Aires, maar keerde in 1982 terug bij Valencia, dat aan het begin van dit seizoen de verbintenis niet wilde voortzetten daartoe gedwongen door een enorme schuld. Kempes voetbalde de laatste maand in de zaal bij een commercieel team. CAIRO De Libische voetbalclub Ahly Tripoli is vrijdagmiddag niet op komen dagen voor de eerste finalewedstrijd om de Afrikaanse beker voor be kerwinnaars in Cairo. De Malinese scheidsrechter gaf het officiële beginsignaal, wachtte dertig secon den en floot vervolgens af. De Egyptische thuis club National SC zal het nu in de finale moeten opnemen tegen Canon Yaounda uit Cameroen, dat in de halve finales was uitgeschakeld door Ahly Tripoli. De reden van de weigering van de Libische voet balclub naar Egypte te komen, moet worden ge zocht in de gespannen politieke situatie tussen bei de landen, die sinds 1979 geen sportieve en diplo matieke relaties meer onderhouden. John Bosman brengt Ajax tegen DOVO op 1-0. Er zouden nog vier treffers volgen. Heerenveen - Fortuna Sittard werd in de sneeuw afgewerkt. De laatste Europa Cupdeelnemer won met 5-1. DEN HAAG De helft van de zaterdagclubs, die hun duel uit de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker nog moesten afwerken, heb ben de tweede ronde be reikt. NSW deed het door eerste-divisieclub NEC uit te schakelen (1-0), Rijnsburgse Boys kwam zo ver via een overwinning met 4-1 op een andere zaterdagclub, Valleivogels. DOVO werd door Ajax uitgeschakeld, 0-5, en Kozakken Boys verloor van FC Den Bosch met 0-2. Zwolsche Boys was gisteren de enige van vier amateurclubs, die de eerste ronde van de strijd om de KNVB-beker over leefde. De Zwollenaren hadden het gemakkelijker dan de collega's van Gel drop en Elinkwijk, die beiden tegen sterke be taalde clubs (Sparta en PSV) moesten optornen. NSW heeft NEC overtroefd door een geweldige agressivi teit en een opmerkelijke con ditie. NEC-trainer Pim van de Meent had het gevaar van de Numansdorpers onderkend en zijn meest ervaren man Sije Visser gekoppeld aan topsco rer Rini van Trigt. Deson danks stond de gevaarlijkste spits van NSVV aan de basis van het doelpunt. Na een goe de actie op rechts zette hij Abe Knoop op het goede spoor en daarna was er voor doelman Nico Hanssen niets meer te redden. Na het doelpunt heeft NEC de zaterdag-amateurs vrijwel constant onder druk gehouden. Met de Nijmeegse pressie groeide echter ook de afweer van NSVV en de sti mulans van de voorsprong zorgde voor een sfeertje van onpasseerbaarheid, waarin doelman Jacob van der Ree kleine en grote wonderen ver richtte. Ajax is in Veenendaal lang niet tot de bodem gegaan voor 6000 toeschouwers. DOVO kon daardoor in de eerste helft de schade beperken tot een doel punt van Bosman. In de twee de drie kwartier werd het ver schil tussen de lijstaanvoerder van de eredivisie en de in de eerste klasse laag geplaatste Veenendalers enorm groot. Vanenburg, Spelbos (straf schop), Bosman en Koeman legden de eindstand van 0-5 vast. Kozakken Boys heeft FC Den Bosch behoorlijk partij gege ven, maar stond al na enkele minuten voor een onoverko melijk probleem door een vroege openingstreffer van Scholten. Doordat Kozakken Boys ook mooie mogelijkheden ongebruikt liet, was het twee de doelpunt van Den Bosch (Gillhaus) beslissend. Zwolsche Boys moest op be zoek bij een andere hoofdklas ser, Caesar uit Beek. Zwolsche scoort met een fraaie kopbal de winnende treffer tegen PEC Zwol- Boys nam al in de elfde mi nuut een voorsprong door Fer ry Neuteboom. Die hoefde slechts te knikken na een door Prins 'verlengde hoekschop van Van der Horst (0-1). In de volgende 79 minuten dicteerde Caesar de wedstrijd. Elinkwijk had in de thuiswed strijd de steun van 5500 Utrechtse supporters, maar kwam tegen PSV niet tot sco ren. De Eindhovense ploeg won met 5-0. Elinkwijk zorgde heden van het bekerduel. P! 'fv had de foutjes van verdediger Van Leeuwen nodig om al voor de rust de wedstrijd te beslissen: 0-2. Lokhoff en Tho- resen waren de profiteurs. Na rust lieten weer Thoresen en Van den Boogaard (2x) zien, hoe met kansen omgesprongen dient te worden. Landskampioen amateurvoet bal Geldrop nam tegen Sparta brutaal een voorsprong. Meu- lendijks, onlangs in Singapore bij het toernooi om de Merlion Cup de uitblinker van het na tionale amateur-elftal, passeer de na een half uur Bas Van Noortwijk. De Rotterdammers, die bepaald niet overtuigden, kwamen tien minuten later door een fortuinlijke kopbal van Slagboom op gelijke hoog te. Na rust bleven de partijen gelijkwaardig. Doelman Wil- lemse, ook lid van het nationa le amateurelftal, hield Sparta van een voor de hand liggende voorsprong af door een straf schop van Schmidt te stoppen. Spits Ronald Lengkeek zorgde drie minuten voor tijd toch voor de Spartaanse winst. WENEN De Oostenrijkse pers is unaniem in zijn veroor deling van de tuchtcommissie van de Europese Voetbal Unie, nu dit college heeft uitgespro ken het niet nodig te vinden de Europa Cupwedstrijd van 7 november tussen Celtic en Ra pid Wenen (3-0) over te spe len. Tijdens de wedstrijd werd de Oostenrijkers het spelen be moeilijkt, doordat allerlei voorwerpen van de tribunes werden gegooid. Het hardste kwam een whisky-fles aan, die Rapid-speler Rudolf Wein- hofer velde. Het Oostenrijkse team moest toen met tien man verder, omdat de toegestane wissels al waren gebruikt. Bij de behandeling door de tuchtcommissie bleek dat nie mand iets van dat voorval had gezien. De Zweedse scheids rechter Johansson - in alle kranten afgeschilderd als thuisfluiter - had in het veld de bloedende Weinhofer niet opgemerkt. De grensrechters wisten ook van niets, evenmin als de Westduitse UEFA-waar- nemer Claessen. De vaststelling van de UEFA, dat het om een „manipulatie van de bank" zou kunnen handelen, is door Rapid-secre- taris Franz Binder als een „on- gelooflijke brutaliteit" afge daan. Volgens het dagblad Kurier is op een schandalige wedstrijd een schandalig oordeel ge volgd. De Arbeiter Zeitung vindt het oordeel uit Zürich nog erger dan verwacht en Die Presse stelt vast, dat blij kens het vonnis de schuld niet bij de moordenaar ligt, maar bij de vermoorde, ROME Net als in voor gaande seizoenen in Span je zorgt stervoetballer Diego Maradona in Italië voor rood getinte opwin ding op de velden. De Ar gentijn, die voor een be drag van 22 miljoen gul den naar Napels is ge haald, werd gisteren in Ascoli van het veld ge stuurd. In de 74e minuut kreeg Mara dona na handtastelijkheden met Nicolini de rode kaart. Ni- colini zelf moest van scheids rechter Ciulli ook naar de kant. Met tien tegen tien bleef de 1-1 op het scorebord. Penzo had in ae negende minuut na een pass van Maradona de gas ten op voorsprong gezet. Vi- cenzi maakte in de tweede helft gelijk, waarna de wed strijd uit de hand liep. De grootste tik van de negen de speeldag was, evenals vori ge week, voor landskampioen Juventus. De houder van de Europa Cup voor bekerwin naars verloor de thuiswed strijd tegen stadgenoot Torino met 2-1. Juventus is naar de elfde positie afgezakt, met ze ven punten achterstand op Ve rona dat op eigen vel dmet 0-0 gelijk speelde tegen Sampdo- ria. West-Duitsland Bayern München, ongenaak baar aan het begin van de competitie, heeft in de West duitse Bundesliga in één week drie punten moeten inleveren Na het midweekse gelijke spel tegen VfL Bochum gaf Lever- kusen de koploper nog wat meer reden na te denken over de terugval en de spanning die zich de laatste weken binnen de ploeg heeft geuit: 3-0. Bayern heeft overigens nog steeds drie verliespunten min der dan naaste concurrent Bo- russia Mönchengladbach. Bo- russia won van landskampioen Stuttgart met 2-1, maar scoor de pas nadat de Belgische spits van de Stuttgarters, Nico Clae- sen, van het veld was ge stuurd. Op de veertiende speeldag verdwenen nog twee spelers op last van de scheidsrechter naar de kleedkamer: Wester- winter en doelman Kneib van Arminia Bielefeld dat de laat ste twaalf minuten in Braun schweig met negen man stand hield. Eintracht miste de beste kans om de 0-0 in winst om te zetten, toen Kneib een door Lux genomen strafschop keer de. Hamburger SV, dat met 5-2 won van Waldhof Mannheim, kwam voorlopig op de met FC Kaiserslautern en Werder (2-2 in hun onderlinge duel) ge deelde tweede plaats, twee punten achter Bayern en met één wedstrijd meer gespeeld. Bayern München heeft het aanvallen verleerd en ver bergt bovendien de lust offen sief te spelen. In anderhalf uur voetbal verkreeg de lijstaan voerder één scoringskans, die Grobe ongebruikt liet. De ne derlaag was dus zeker geen verrassing. Al in de negende minuut nam Leverkusen een voorsprong door de Noor Gis- ke en de ploeg uit het Ruhr- gebied had in het volgende half uur de wedstrijd moeten beslissen. Na de hervatting zette trainer Lattek twee ex tra-aanvallers (Hoeness en Kögl) in en onder impuls van Lerby werd er door Bayern ook harder gewerkt. Aan de Diego Maradona kijkt vertwijfeld naar de scheidsrechter, die is echter onverbiddelijk. rand van het strafschopgebied viel het elftal echter volledig stil. De 14.000 toeschouwers zagen tot hun genoegen dat Leverkusen wel verder kwam. Röber en Waas scoorden nog. Engeland Everton, de lijstaanvoerder van de Engelse eerste divisie, is aan een indrukwekkende serie resultaten bezig. Zater dag tegen Stoke City (4-0) boekte het elftal uit Liverpool de tiende opeenvolgende zege in competitie- en bekerwed strijden. In het stadion Goodi- son Park viel de beslissing snel in het voordeel van Ever- ton uit. De kleine aanvaller Adrian Heath scoorde in de 29e en 35e minuut. Na de rust deden Peter Reid en Trevor Steven er elk nog een treffer bij voor Everton dat zijn voor sprong van drie punten op achtervolgers Manchester Uni ted en Arsenal intact hield. Manchester United handhaaf de zich op de tweede positie via een zwaarbevochten zege van 2-0 op het door veel bles sures getroffen Luton. Arsenal won de Londense derby tegen Queens Park Rangers: 1-0. Een andere stadgenoot, Tottenham Hotspur, bleef ook in het goe de spoor ten koste van Ips wich: 3-0. Koploper Aberdeen heeft za terdag in de Schotse competi tie de voorsprong van drie punten op belager Celtic be houden. Aberdeen won de moeilijke uitwedstrijd tegen Glasgow Rangers met 2-1. Cel tic gaf in Edinburgh Heart of Midlothian een pak slaag: 5-1. België Anderlecht heeft zaterdag avond de topper in de Belgi sche eerste klasse tegen Club Luik met 3-0 gewonnen. Door de nederlaag zakte Luik naar de met Club Brugge gedeelde derde plaats. De achterstand op Anderlecht bedraagt nu zes punten. Waregem, dat hekkes- luiter Racing Jet met 4-0 weg stuurde, komt vier punten op lijstaanvoerder Anderlecht te kort. Club Brugge, AA Gent en landskampioen Beveren kwa men de veertiende wedstrijd dag schadevrij door. Brugge was bij Lokeren (3-2) erg ge lukkig. Twee blunders van doelman Hoogenboom bezorg den de gasten een riante start. Stadgenoot Cercle werd het slachtoffer van de dadendrang van AA Gent: 1-0. Beveren, op acht punten van Anderlecht, zegevierde met 3-0 over Wa terschei. Overige Door een gelijkspel van 0-0 te gen Bröndby is Vejle BK giste ren voor de vijfde keer Deens voetbalkampioen geworden. Door het resultaat behield het één punt voorsprong op Aar- hus GF dat in eigen huis met 6-0 won van titelverdediger Lyngby Kopenhagen. Op de tiende speeldag in de Portugese eerste divisie liet kampioen Benfica een steek vallen in de uitwedstrijd tegen Farense: 1-0. Lijstaanvoerder Porto, dat met dezelfde cijfers won van Penafiel, breidde de •voorsprong tot drie punten uit. Barcelona verstevigde de eer ste plaats op de Spaanse rang lijst door een zege met 2-1 bij Malaga. De doelpunten voor de koploper werden gemaakt door de buitenlanders Bernd Schuster en Steve Archibald Real Madrid ging verrassend ruim onderuit Dij Betis: 4-1 DEN HAAG De karakter tieken van de wedstrijden uil eerste ronde van de strijd orr KNVB-beker zijn: DOVO - Ajax 0-5 (0-1): 21 I man 0-1, 47. Vanenburg 0-2, Spelbos (strafschop) 0-3, 70. B man 0-4, 81. Koeman Scheidsrechter Verhoef, schouwers: 6000. Kozakken Boys - FC D Bosch 0-2 (0-2): 9. Scholten 0 31 Gillhaus 0-2. Scheidsrech Bannet. Toeschouwers: 1800. Rijnsburgse Boys - Vallei gels 4-1 (4-0): 7. Gillessen 25. Thomassen (eigen doel) 40. Zwaan 3-0, 45. Zwaan 4-0 Valkenburg 4-1. Scheidsrecl Floors Toeschouwers: 1 Gele kaart: Van der B (Rijnsburgse Boys) en Van Ham (VaÏÏeivogels). Elinkwijk - PSV 0-5 (0-2) Lokhoff 0-1, 42. Thoresen 68. Thoresen 0-3, 76. Van Boogaard 0-4, 81. Van den B gaard 0-5. Scheidsrechter BI kenstein. Toeschouwers: 5500 Caesar - Zwolsche Boys (0-1): 11. Neuteboom Scheidsrechter: Van den Broj- Toeschouwers: 500. L>€ Geldrop - Sparta 1-2 (1-1): u.. Meulendijks 1-0, 42. Slagbo 1-1, 87. Lengkeek 1-2. Sche in rechter: Smeenk. Toeschouw 1500. Gele kaarten: Meulendi Methorst en Duyker (Geldro 03 NSVV - NEC 1-0. (00) Knoop 1-0. Scheidsrechter Vliet. Toeschouwers: 1300. we daj 1 Uil De karakteristieken van I tweede ronde zijn: Haarlem - ACV 2-0 (2-0) Foi Kleton 1-0, 18. Collewijn Scheidsrechter Manuel, schouwers: 500. Go Ahead Eagles - PEC Zt le 2-1 (00 52. Muller 0-1. Ten Cate 1-1, 68. Tular Scheidsrechter Thomas. "Lo p schouwers 2000. Gele k Wilkins (PEC) SC Cambuur - Vitesse 1-1 |*Q( 10. Huitema 1-0, 58. Van de ker 1-1. Scheidsrechter Mul Toeschouwers: 2000. Gele ki ZEL Klop (Vitesse) 0lyi Heerenveen - Fortuna 1-3 in 10. Hoyer 0-1, 26 Van Well ,u 36 Hoyer 0-3, 65. Elzinga Scheidsrechter Van der I iese Toeschouwers: 4600. eum MVV - Noordwijk 54) (2-0) ns,.]t Driessen 1-0, 27. Maas 2-0 Van de Luer 3-0, 65. Nannf,„ 4-0, 67 Nanninga 5-0. rechter: Hobé. Toeschout ter 1750. >ann NAC - DETO 8-2 <44» 1 htig der Borgt 1-0, 9. Cornelissen lerui 18 Schrijvers 3-0, 37. Ful jona 4-0, 47. Zwamborn (eigen 4-1, 53 Futcher 5-1, 59. Rl 6-1, 73. Futcher 7-1. 79. L 'K boer 7-2, 82. Cornelissen teert Scheidsrechter Van der Ifrdig Schrijve (NAC) c Kamp (DETO). FC Twente - De Graaf» 1 Wo: 84) (2-0 24. Sanchez Torres ren 45. Sanchez Torres 2-0, 50.1 ert bo 3-0, 56. Bleuming 4-fl. Vreijsen 5-0, 69. Koopman lf 77. Sanchez Torres 7-0, 'ld*1 Koopman (strafschop) KC Scheidsrechter: De Mun oosti Toeschouwers 4.600. Gele k idt t ten: Pouls en Carbo (FC Tv [„i, te) en Wildenbeest (De Ci schap). RB<5 - Volendam 1-2 «M lr'Stir Meijer 0-1, 58 Molenaar 0-1 uien Van Seeters 1-2. Toeschou' e Ka 3 500 Scheidsrechter Bosm rprv Wageningen - RCH 3-2 19 Gozems 14) (strafschop) wei1 Nijhuis 2-0, 44 Werdekker «U 60 Nijhuis 3-1, 65. Werd< >rden 3-2 Scheidsrechter: U r pj Toeschouwers 1500; Gele i ten Van Leeuwen (RCH' Van Leuer (Wageningen). 01 M poeh

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12