„Met kinderen moet je telkens iets anders verzinnen Ceidóc Gouiant IKON hoort niet op Hilversum 5 TV-spel „Mercedes" nog te experimenteel er i^DIO/TELEVÏSÏË VRIJDAG 16 NOVEMBER 1964 PAGINA 19 bj-1 nieuwe Zwitserse serie \a!t de komende acht we- van de lotgevallen van 'arbeiders in Zwitserland, geschiedenis van Peppino st.heoint in Sicilië, waar de jon- 1600'i met z'ïn ouders' een yertje en een opa woont. als tr een uitbarsting van de gaat een groot deel van e 197( waasappelboomgaard van vader verloren, die daarop schutt r het buitenland vertrekt op 2827 naar werk. 9 '79 W uur Nederland 1. >r en Nu ijl op het ogenblik Ethio- in het brandpunt der be- stelling staat, vraagt de aliteitenrubriek van de W aandacht voor een an- land in nood: Bangladesh, jaar heeft Bangladesh tot rnaal tot met overstromin- te kampen gehad. Reeds ■enden mensen zijn hierbij gekomen. Daar een groot van de winteroogst verlo- is gegaan, wordt voor nog I mensenlevens gevreesd, amenwerking met de NO- maakte „Hier en Nu" een )rtage in Bangladesh. 5 uur Nederland 1. Isten en lusten jen en lusten is een praat van de IKON over on- )rpen, die betrekking Iben op alledaagse aktuele ilieproblemen. De rode 3d die door alle uitzendin- heen loopt is: hoe gaan we en het gezin om met ver- gelijkheid en eerlijkheid en open zijn we als het gaat het delen van emoties? In eerste uitzending komt het derwerp werk en werkloos- d aan de orde. Hoe reageer op de dreiging van werk- sheid? Ga je bij de pakken irzitten, of probeer je an- irszins aan de slag te ko- >n? In het door Willem Ney- in gepresenteerde program- i komt steeds eerst de gefin eerde familie Witteveen aan rt woord. Deze scènes, ge- ireven door de Engelse au teur Alan Plater en bewerkt en herschreven door Hugo Hei- per, belichten vooral de emo- yiele kanten van het onder- YPDaarna volgen „echte" Vnsleden, die over het vin- f of kwijtraken van werk l/en. »45 uur Nederland 2. Misdaad op KRO-radio HILVERSUM Op dinsdag 20 november is op KRO-radio voor de 250e maal KRO's Misdaadrecon structie te horen (15.00-15.30 uur, Hilversum 2). In dit programma van Dick de Vree wordt iedere week het verhaal verteld van een opvallende moordzaak of, of ficieier, „een misdrijf tegen het leven" in Nederland of het buitenland. Waarom dit radioprogramma? Dick de Vree: „Er is in Nederland nog weinig gedaan aan criminele historie, aan geschiedschrijving van de mis daad. Daaraan wil ik met dit programma een bijdrage leveren. En bovendien hoop ik te bereiken dat er meer waardering komt voor het werk van politie en justitie". De Vree bekijkt de misdaden vanuit ver schillende invalshoeken. De ene keer staat in het pro gramma het technisch onderzoek centraal, dat aan de oplossing van een misdrijf voorafging. De andere keer is het een briljant pleidooi van de advocaat, of het eindeloos „vasthouden" van de politie, of de ach tergronden van de verdachte die bepalend waren voor zijn daad. HILVERSUM/DEN HAAG De radiozendtijd van de IKON mag niet om reden van zender kleuring worden ingedeeld op Hilversum 5. De president van de rechtbank te Den Haag heeft daarom dit besluit van minister Brinkman (WVC) buiten wer king gesteld. IKON en de erbij betrokken kerkgenootschappen hadden de rechter, mr. M.R. Wijnholt, ge vraagd te bevelen dat haar zendtijd vanaf 1 januari weer op Hilversum 1 en 2 komt. Op dat verzoek is hij niet ingegaan. „Zo'n voorziening zou inbreuk maken op de beleidsvrijheid van de betrokken organen". Sinds 1 oktober zit de radio- zendtijd van de IKON op de „minderhedenzender" Hilver sum 5. Vorige maand boekte het Hum. Verbond hetzelfde resul taat als de IKON nu met een kort geding tegen deze verhui zing. De IKON had al met een AROB-procedure bot gevangen bij de Raad van State. De uitspraak van de rechter houdt in dat de verhuizing van de IKON van Hilversum 5 naar een van de algemene zenders op snel mogelijk moet plaatsvin den. De interkerkelijke omroep rekent erop dat de NOS en de omroepverenigingen in staat zullen zijn om het zendschema zo te wijzigen dat de IKON-pro- gamma's uiterlijk 1 januari weer op Hilversum 1 en 2 te beluiste ren zullen zijn. De IKON geeft er de voorkeur aan om weer de oude zenduren terug te krijgen: op zondag twee uur op Hilversum 1 en twee uur op Hilversum 2, en daarnaast nog eens een half uur doorde weeks. De NOS verwacht dat de ver huizing van de IKON grote pro blemen zal geven, omdat in overleg met de andere omroe pen er nieuwe schema's ontwor pen moeten worden. FLORY KINDEREN VOOR KINDEREN" ANSTADT: HILVERSUM „Kinderen voor Kinderen" viert dit jaar zijn lustrum. Het kinderpro gramma, dat in het leven werd geroepen ter ondersteuning van de VAR A-speelgoed-actie komt zaterdag voor de vijfde keer (Ned. II om 19.12 uur) op de buis. Kosten noch moeite lijken dit jaar gespaard om er een hoog tepunt van te maken. Hoewel samenstelster Flory Anstadt het steeds moeilijker vindt om met een nog leukere show dan het voorgaande jaar op de proppen te komen, is ze er op nieuw in geslaagd er een spek takel van te maken, dat zelfs „grote kinderen" aan het tele visie-apparaat zal kluisteren. Verschil met andere jaren is bijvoorbeeld dat elk liedje een andere kleurzetting heeft. Dat betekent dat de kinderen voor elk nummer een ander kos tuum aan hebben en dat deze kleding past in het decor en de belichting. Bovendien zijn er kleine extraatjes zoals de rol lende tekeningen bij een liedje zoals „Trammelant", van Ro bert Long. Flory Anstadt: „Het is nóg meer dan vorig jaar een echte show geworden, waarbij ik de cor-ontwerper Hans Christi- aan speciaal wil noemen, want ik vind dat hij zichzelf heeft overtroffen". Hoewel Flory nu met veel ge noegen naar de liedjes luistert en kijkt, zegt ze: „Werken met 39 kinderen valt niet mee. Nu hou ik van ze, maar er zijn momenten geweest dat ik ze intens heb gehaat, dat ik, na de repetities, kotsend het VAR A-gebouw verliet". Elk jaar is het een hele heisa om de juiste kinderen bij el kaar te zoeken. „Dat betekent aan het begin van het jaar op zes zaterdagen naar 200 kinde ren luisteren, van wie er na tuurlijk heel veel afvallen. Dat ze niet gekozen worden is niet alleen erg voor de kinderen, maar ook voor de ouders. Die Afwas Potpourri (links) en Dieet (boven) zijn twee van de actuele kinder- onderwerpen die te zien zijn in de vijfde „Kinderen voor kinderen", komen soms zo trots binnen met hun zoon of dochter in de veronderstelling dat hun kin deren goed kunnen zingen". Flory is elk jaar weer op zoek naar gewone kinderen, die re delijk zuiver kunnen zingen. Maar of er volgend jaar nog een „Kinderen voor Kinde ren" komt, weet ze niet. „Dat moet je mij nu niet vragen. Ik ben er nog teveel bij betrok ken. Zodra ik denk, ik kan het eerste draaiboek wel weer uit de kast halen, is het tijd om er mee te stoppen. Misschien kom ik volgend jaar wel met een musical". Deze vijfde aflevering levert een eigentijdse show op waar in actuele kinderonderwerpen op voortreffelijke wijze wer den verwoord en van muziek voorzien Flory: „Als de lichtjes doven" zou een grote Kerst-hit kunnen worden. Ik heb be wondering voor de kinderen die het zingen. Zij zeggen wat wij niet durven uitspreken. Waar ik ook heel blij mee ben, zijn de twee liedjes van Robert Long". Bewondering heeft Flory An stadt ook voor de arrangeurs. „Die hebben, nog meer dan vorig jaar, met noten zitten schilderen en zijn aan de steeds hogere eisen tegemoet gekomen". Aan het begin van het pro gramma zit een terugblik op de vier voorgaande jaren. De hoofdrolspelers en -speelsters zitten ook in de zaal van het Casino in Den Bosch en pre sentator Willem Ruis stelt daarbij meerdere keren vast: „Wat ben jij een spetter ge worden, zeg' De opbrengst van de elpee en van de single „Als ik baas zou zijn (van het Journaal)" gaan o.m. naar drie projecten in Bangla Desh. De eerste is een Novib-project waarbij straat kinderen worden opgevangen. Ze kunnen een opleiding vol gen om later zelf een bedrijfje op te zetten. Er wordt ook fi nanciële steun verleend aan een Boeddhistisch weeshuis in de buurt ven Dakka. Boven dien krijgt Terre des Hommes geld om een primitieve kliniek in de buurt van de hoofdstad te kunnen inrichten. In Ne derland krijgen zo'n 25.000 kinderen steun. Een groepslei der uit een kindertehuis in Zwolle komt vertellen waar om de speelgoed-actie steeds noodzakelijker wordt. HANS PIËT 'HILVERSUM Toneel en tv raken nader tot elkaar, waarbij de liefde kennelijk van twee kanten komt. Uit de wereld van de tv reppen zich mensen naar de theaters, terwijl toneelmensen steeds beter de weg naar de Hilversumse electronica weten te vinden, opleidingen volgen in studio Santbergen. Dit leidde in het geval van de VPRO tot bewust gezochte sa menwerking met „Discordia". het nieuwe, overwegend Amster damse toneelcollectief, dat niet alleen zoekt naar uitingen van acteurs op de podia, maar ook op video, electronische vormge ving. Dit medium heet de toekomst te hebben, het medium ook dat in staat is liefhebbers van „verbeeld drama" in huis te hou den. Na de leegloop in de bioscopen, staat nu de verlatenheid van de theaters te wachten. Komende zondag al verschijnt Discordia op VPRO-tv (Ned. I om 22.20 uur) met een spel dat „Mercedes" heet en geschreven is door de Duitser Thomas Brasch, die de regie en de eindmontage in eigen hand hield, wat ze in Hilversum nu weer niet zo leuk vonden. Voor deze produktie gaf WVC een financiële tegemoet koming als aanvulling op wat de VPRO er aan kon besteden. Nu mogen experimenten niet bekeken worden op enigermate afge ronde kwaliteit. Nieuwe wegen kunnen verrassingen opleveren, maar de kijker meenemen op een doodlopende weg is weer het andere uiterste. Vooralsnog ziet „Mercedes" er mislukt uit In een moeizaam proces wordt uit de beelden de handeling achter haald, de beweegredenen voor een leefwijze, alsmede voor een moord, waarbij de overwegend bespiegelende tekst niet veel houvast biedt. Met het oogmerk de trage, de handeling omzei lende dialogen beter op de kijker te laten inwerken, gaat het beeld van tijd tot tijd over in zwart, hetgeen het effect van een storing oplevert. Dat ligt dus niet aan uw toestel, maar hoort bij dit spel, net als de stilstaande beelden. Meespeler Titus Muizelaar liet weten, dat tv-drama nog uitge vonden moet worden. Maar deze „Mercedes" bevat deels drome rige discussie, deels obstinate teweerstellingen en dat schept niet perse drama. Het drama zit in de mens zelf. Juist het theater moet dit boven water brengen. Dit gebeurt hier te experimen teel en te schoorvoetend, te tastend en te actieloos. De vertraagde handeling wil, dat de autoberijder Sacco een meisje, Oi geheten, een lift aanbiedt. Daar ontstaat liefde uit, als mede een ontmoeting met een industrieel, een verwijzing naar de enige jaren geleden vermoorde Duitse grootkapitalist Hans Schleier. Deze ontmoeting in de Mercedes mondt uit in die moord en in nog meer, maar naar noodzaak en oorzaak blijft het raden. Het gaat volgens de toeliching om „een machteloze con frontatie tussen vastgelopen mensen in het post-industriële tijd perk". Vertelt meespeler Titus Muizelaar. een van de oprichters van Discordia, dat tv-drama nog uitgevonden moet worden, d w z. electronisch gerealiseerd drama, want door tv geregistreerd dra ma bestond al eerder. Dit electronische Mercedes-ritueel in overwegend dorre dialogen lijkt niet direct het eigentijdse dra ma dat nog uitgevonden moet worden. TON OLIEMULLER Nederland 9ERLAND 1 Kareis kat, tekenfilmse- Pluizerd, tekenfilmserie. Wissels, NCRV-matinee. intatie: Legien Krom- ip en Dick Passchier. Met om 17.30 Journaal IOS). Kleine Isar (7), teken- ilmserie naar het gelijkna mige verhaal van Bertus iafjes. Teleac: Engels voor ge- irderden (herh. 37 b 38). Peppino (1), jeugdserie )ver een Siciliaanse gastar- jeiderszoon. Als Pepplno's /ader op Sicilië geen werk teer kan vinden vertrekt hij laar Zwitserland. 15 Popsjop-tv. Presentatie: jaap de Groot. Met Julian Lennon, Status Quo en Ul- ravox. IS Journaal. :RV 18 BZN '84, Concert opge- mmen in de Evenementen- in Groningen. Hier icht de Volendamse roep voor een grote scha- fans een aantal nummers in de elpee „Reflections". Tijdens deze uitzending vorden ook drie op come- /-capers lijkende filmpjes irtoond. Farce Majeure, pro- jramma van Fred Benaven- 3, Jan Fillekers, Henk van f-lorst, Alexander Pola. Spookschip (slot), En- le serie. In opdracht van Britse Geheime Dienst it Sir Peter Hillmore raylor beschermen. Hier en Nu, actualitei- I Kerk vandaag - spe- iaal, verslag van de giste- in gehouden dankdienst Pg.v. het 60-jarig bestaan Jvan de NCRV in de Paulus- Jkerk in Rotterdam. Cheers, Amerikaanse hedy-serie. Als een nieu- 3 gast in café Cheers be iert dat hij een spion is, 'Ordt hij door Diane snel [ontmaskerd, mos f5 Journaal. 1 Studio Sport. EK rltmi- 3 gymnastiek in Wenen. 1LipERLAND 2 Feduco: Taal, tekens regels (herh. 4). Feduco: Na LBO-MAVO *1. 4). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Kinderen voor kinde ren, vijftien nieuwe kinder liedjes als start van de VARA Speelgoedaktie. 20.35 Coronation Street, En gelse serie. Gail Tilsley krijgt een oude vriend uit Londen op bezoek. 21.00 EFons Jansen: Zullen we handhaven (2), tweede deel van het theaterpro gramma dat in november 1983 werd opgenomen. 21.48 VARA's Speelgoedactie 1984, de resultaten van VA RA's Speelgoedaktie 1983 en aandacht voor de kinde ren in Bangladesh. 22.12 Gesprek met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Lasten en lusten (1), een praatshow over alle daagse en actuele familie problemen gepresenteerd door Wim Neijman. 23.28 Wilde Ganzen. NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 23.35 D Touchez pas au gris- by. Franse speelfilm van Jacques Becker (1953). Max Ie Menteur en Riton, twee middelbare gangstérs, heb ben een groot aantal staven goud gestolen. Ze laten de buit een tijdje verdwijnen. Niemand weet iets, totdat Riton zijn mond voorbij praat. Met: Jean Gabin, Je anne Moreau, Dora Doll e.a. Adrienne Kleiweg speelt de rol van moeder Witteveen In „Las ten en lusten". Ned. II om 22.45 uur. Duitsland DUITSLAND 1 George Burns en Walter Matthau (r) in een scène uit de film „The sunshine boys". Duitsland 1 om 20.15 uur. in drie delen. Afl.: Ochtendnevel. Met: Günter Strack, Claus Theo Gartner, Heldelinde Wels e.a. Privè-detective Matula wordt In het grauwe morgen licht wakker naast het lijk van een Zuideuropeaan, die blijkbaar tijdens het openen van een safe is doodge schoten. 21.15 Der Sport-Spiegel. Uit het Ie-' ven van een Bundesliga-manager. Portret van dr. Norbert Muller. 21.45 Heute-Journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Sport am Freitag. 23.15 E Edgar Wallace: Die selfsa me Grëfin, Duitse speelfilm van Josef von Baky (1961). Wie kan er belang bij hebben een eenvoudige secreta resse te vermoorden? Wie pleegt er doorlopend aanslagen op haar. waar aan zij steeds ternauwernood ont snapt? Margaret Reddle (Brigitte Grothum) is blij haar baantje bij ad vocaat Shaddle In Londen te kunnen verruilen voor het kasteel van gravin Moron (Lil Dagover), waar zij gezel schapsdame wordt. Ze hoopt hier vei lig te zijn. 00.45 Heuta. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Meister Eder und sein Pu- 19.00 WWF-Club. 19.58 Heute im Eraten. 20.00 (UTagesschau. 20.15 Die Sunny Boys, Amerikaanse speelfilm van Herbert Ross (1975). Met de verfilming van de populaire boulevard-komedie van Neil Simon over de haat-liefde verhouding' van twee oud geworden vaudeville-arties ten start een serie, gewijd aan Walter Matthau. Meer dan veertig Jaar amu seerden de komieken Willy Clark (Walter Matthau) en Al Lewis (George Burns) het publiek met hun wervelen de grappen. De laatste elf jaar zijn ze echter niet meer samen opgetreden en staan nu vijandig tegenover el kaar. Als ze voor een televisieshow nog een keer hun vroegere glans nummers mogen brengen, draait dat op een fiasco uit. 22.00 Gott und die Welt - Niemand ist unser Feind, filmreportage over de oecumene van christenen In de vredesbeweging. 22.30 Tegesthemen. Met verslag uit Bonn. 23.00 Moment mal, gesprekspro gramma vanuit Hamburg. Aansl.: Ta- gesschau. 4 DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus der Lën- dem. 17.15 Tele-llluatrierte. 17.45 E Vater der Klamotte, tv-se- rie. Afl.: De vliegende taarten. Met: Edgar Kennedy en Vivien Oakland. .20 Rate mal mil Roeenthal, spel- 18°56al Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auelandajoumal. 20.15 Ein Fall fttr 'zwel, misdaadfilm DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursua bedrijfseconomie. 18.30 Hallo Spencer, tv-serie. 19.00 Aktuelle Stunde. Met Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Lënder-Menschen-Abenteur Durch die Wüste, over een expeditie door de Slmpson-woestijn van Au stralië. 21.00 Wissenschaftsshow - Natur und Technik: Rund urns Trinkwasser. 21.45 Landessplegel. 22.15 Claire (3), Engelse tv-serie. Met: Lynn Farleigh, William Gaunt. Carolin Embllng e.a. 23.05 Rockpalast. Herbert Groena- meyer und Band. 00.15 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Bassie en Adriaan (11), kleu terserie (herh.). 18.10 Sprookjestheater. De reus van Brussel (herh.). 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Afl.: Het geweten van de koning. 19.20 Programma van de VNO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.20 Videomatch, videospelletje. 20.25 Mayerling, Frans-Engelse speelfilm van Terence Young (1968). Bij het dramatische liefdesverhaal van de Oostenrijkse kroonprins Rudolf (Omar Sharif), zoon van keizer Franz- -Josef, en de jonge baronesse Marie de Vetsera was het Young niet zozeer om een historische benadering te doen, dan wel om een kleurrijk kijk spel met veel spectakel. 22.35 Premiere, filmnieuws. 23.25 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 VIP. Met om 19.00 Alles kits?, discussieprogramma. Thema: Racis me. Om 19.25 Uit je doppen: Een tweede kans, serie over toekomstmo gelijkheden i.v.m. werk. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.00-24.00 Tennia vanuit Antwer pen, het EEC-Tournooi. RTBF 1 17.50 Plein Jeu week-end. 19.00 Ce aoir, regionaal magazine. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre. Informatief magazine. 21.05 Cinema comique italien: Toto, Apotre et Martyr (San Giovanni De- collato), Italiaanse filmkomedie van Amleto Palermi (1940). TV 5 19.00 Programmes pour la Jeunes- 19.20 Printemps de Bourges. Song festival van Bourges 1982. 150 arties ten en musici gaven concerten op verschillende plaatsen In de stad. 21.20 L'homme en rouge. TV-flIm. Leo leidt een rustig en eenzaam le ven. Op een ochtend wordt hij door een onbekende in rood gekleed ge- Omar Sharif en Catherine De- neuve In de film „Mayerling". BRT 1 om 20.25 uur. BBC 1 17.10 Th® family Ness, kinderpro gramma. 17.15 Jackanory, kinderprogramma. 17.25 Commander McBragg. 17.30 Benji, Zax and the Alien Prin ce, kinderprogramma. 17.55 Hartbeat, kinderprogramma. 18.15 Crackerjack, spelprogramma. 16.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19.55 Tekenfilm. 20.05 Blankety blank, spelprogram ma. 20.40 What a carry on. 21.05 Bergerac, politieserie met Do nald Pleasance. 22.00 Journaal en weekend-weer bericht. 22.25 Hard Contract, Amerikaanse speelfilm van S. Lee Pogostin (1969). 00.08 Nieuwsoverzicht. 00.10 Aristocrats. 01.00 Weerbericht. BBC 2 16.55 The capture, Amerikaanse de tectivefilm van John Sturges (1950). 18.25 Nieuwaoverzicht met onderti teling. 18.30 The four great seasons. 19.00 The Invaders, Amerikaanse 19.50 Choir of the year, kwartfinale. 20.30 Three in the wild shak (2) 21.00 Call my bluff, spelprogramma. 21.30 Italians: The Venetian dance master. 22.00 MASH, Amerikaanse tv-serie. 22.25 Arena. Afl.: Bacon. 22.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 E The Defiant Ones, Ameri kaanse speelfilm van Stanley Kramer (1958). ITV 17.00 Rainbow. 17.20 Rub A Dub Dub. 17.25 Wind in the Willows. 17.50 Illusions: Quickness. 18.15 Blockbusters. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20 00 Alrwoif. 21.00 Play your 21.30 Hallelujah. 22.00 Eh Brian, it's a whopper. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia reports. 23.30 Cross question. 00.10 The thing from another wc Sf-fllm (1951). 01.45 Graham Ksndhck sings. SKY CHANNEL 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. 19.00 Green Acres. Afl.: A day In the life of Oliver Wendell Holmes. De za ken lopen alles behalve gesmeerd wanneer Lisa zich aanbiedt als secre taresse bil het nieuwe advocatenkan toor van Oliver. 19.30 The Brady Bunch. Ad.: Ghost town USA. 20.00 Mork en Mindy. Afl.: Mork's greatest hit: Mork en the immigrant. 21.05 Starksy an Hutch. Afl.: Hut chinson murder one. 22.00 The dsedly ernest horror show. Blood on Satan's ciaw. Film. 23.40-00 45 Lhre from London. Pop muziek. TV-morgen De intocht van Sinterklaas is te zien op Ned. II om 12.00 uur. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10 05 Teleac: C ad cam (2). herh. 10.35 Teleac: Programmeren met Pascal (5). 11.05 Feduco: Taalcursus voor niet-Friestaligen (6). NEDERLAND 2 NOS 12 00 Intocht Sint Nicolaas. Aankomst van de Sint op Terschelling. DUITSLAND 1 10 00 Tagaaachau und Tagoathe- 10.55 Gott und dia 1 ist unser Feind 11.25 Hollywood '84(2). DUITSLAND 2 11.00 Programma-ovarzicht. 11.30 Mikro-Prozaaaoran -Computar (herh.). 12.00 Nachbarn in Europa. DUITSLAND 3 WDF 08 50 Taie-Gymnaatik. 09.00 Samatag-Kollag. tv-cursussan. BBC 1 09.30 Tha Parishars, kinderprogram ma. 09.35 The littlest hobo, kinderpro gramma. 10.00 Saturday Superstore. ITV 07.25! ten met Henry Kelty 10 30 Fraggte Rock 11.00 12 20 Mr. T. HILVERSUM 1 NOS: 18 00 Nieuws TROS: 18 06 Aktua (18 30 Sport) 19.02 TROS Country. 20 03 Blad goud. 21.02 Coulissen 22.02 Sesjun. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. V00: 0.02 De stemband. 2 02 in the i mix. 3.02 Peter Teek amp 5.02 Ook goetemorgen. HILVERSUM 2 VARA 17.36 Dingen van de dag. 18.00 Nws 18.10 BZ Overheid svoorl: 18.30 Onder ande ren. VARA: 18 40 Monogrammen 19.30 Luchtruim. 20.00 Nws. 20.03 VA RA-vrijdagavond (22.30 Nws.). HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. VOO: 19.02 Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 EO 18.45 Orgelbe speling. 19.15 De Cantates van Bach. NOS: 20.00 Internationaal Concertpo dium. Het Alban Berg Kwartet: Muz. van Schubert (ca. 20.40 Muzlekspie- gel). 22.00 Horizon, volksmuziek en niet-westerse klass. muz. 22.30 NOS- -Jazz - Michlel de Ruyter HILVERSUM 5 IKON: 18 05 Kwartier. PP: 18.20 Uitzending CDA KRO-RKK: 18.30 Taal en teken. 18.50 Tussen de regels. NOS: 19 00 Nieuws voor buitenlanders. 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyacoop (computers) RADIO RIJNMOND 16 30-18 20 Mid- dagprogr. met Enk Post. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VARA: 7 03 Radio Sterrebos 7.30 Hallo hier Hilversum (806 Dingen van de dag 8.55 Het socialistisch strijdlied) 10.03 De stand van zaken. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws NCRV 7 03 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop noo stop 9 03 Gospel rock. 10.03 Popsjop (ca. 11.30 Weer man Hans de Jong) HILVERSUM 4 AVRO 7 00 Dag nacht, dag dag 8.30 Mooi zo 9.30 Concerto mattinale. 11.00 Kurhaus- concert: Orchestre de Chamber de Wallonië et de la Communaute Fran- caise de Belglque VOO 1200 Strauss en Co HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-spor- tief 9 25 Waterstanden 9 30 (Fedu- co-Teieac) Themaprogramma 10 00-10 15 (Feduco-TROS) Taal. te kens en regels (5). 10.30-10 45 (Fedu- co-VARA) Na LBO-MAVO (4) 1100-1130 (Feduoo-NOS) Medelan ders Nederlanders (herh RADIO RIJNMOND 10.00 Zaterdag- progr met Henk van Hoorn Johan Anthierens zorgt voor de dagsluiting in „Met het oog op morgen". Hilversum 1 om 23.02 uur.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19