Klein programma voor atleten KNWU in alle rust naar nieuw bestuur COME-BACK VAN NOAH MISLUKT Argentijnse voetbal oorlog duurt voort Weinig publiek bij kunst rijden •Ie groepsoefening is (compositie, nering en totaal): lulgarije 9.95 - 9,95 - 19,90. 2 jet-Unie 9,85 - 9,80 - 19,65, 3 cho-Slowakije 9,70 - 9,25 - 18,95, tenrijk 9,45 - 9,50 - 18,95, 5 lt-Duitsland 9,35 - 9,50 - 18,85, 6. terland 9,35 - 9,35 - 18,70, Spanje - 9.15 - 18,70, 8. Frankrijk 9,05 - i- 18,50. sportuitslagen DEN HAAG De Nederlandse atletiektop heeft in het komen de seizoen slechts een klein interlandprogramma. De dames en herenploeg hebben slechts twee interlandwedstrijden. De Nederlandse dames komen op 10 en 11 augustus in Boedapest uit in de B-groep van de strijd om de Europese beker tegen Hon garije, Roemenië, Zweden, Joegoslavië, Frankrijk, Finland en Denemarken. Op dezelfde data starten de Nederlandse heren in Schwechat (Oostenrijk) in de C 1 groep van de strijd om de Eu ropese beker tegen Oostenrijk, Portugal, Roemenië en Luxem burg. De Europese bekerstrijd is, evenals in 1983 toen ook het toernooi om het wereldkampioenschap op het programma stond, onderverdeeld in drie finales. De winnaars van de B-finales plaatsen zich voor de A-finales, die op 17 en 18 augustus in Mos kou plaats vinden. Mede aan de hand van de resultaten in de diverse Europese bekerfinales zullen de Europese dames en he renploeg worden samengesteld, die van 4 tot en met 6 oktober in Canberra (Australië) met de winnaars van de Europese bekers in het vierde toernooi om de Wereldbeker voor continentale teams uitkomen. De Nederlandse ploegen treden op 31 augustus en 1 september, waarschijnlijk in Hengelo, aan tegen Noorwegen en Zwitserland. (ADVERTENTIE) Voor de Europese bekers meerkamp zijn de Nederlandse dames ingedeeld in groep A Op 7 en 8 september wordt de zevenkamp in Krefeld gehouden. Tegenstanders van de Nederlandse zeven- kampsters zijn daar Bulgarije, Oost-Duitsland, West-Duitsland, Groot-Brittannië en de Sovjetunie. De Nederlandse tienkampers komen op hetzelfde weekeinde in Kopenhagen in de C 2 groep uit tegen IJsland, Denemarken, Ierland en Zweden. In het indoorseizoen wordt op 9 en 10 februari in de Eurohal in Maastricht tijdens de nationale jeugdkampioenschappen een in terlandwedstrijd tussen de dames en herenploegen van Neder land en België gehouden. Een week eerder vindt in Maastricht de nationale titelstrijd indoor voor senioren plaats. De nationale atletiekkampioenschappen worden op 6 en 7 juli in Zwolle gehouden. Veertien dagen later wordt, eveneens in Zwolle, gestreden om de nationale titels zeven- en tienkamp. Om financiële redenen zal de KNAU niet deelnemen aan de strijd om de wereldbeker marathon, die voor 13 en 14 april in Hiroshima (Japan) op het programma staat. Het is nog niet zeker of Nederland zal uitkomen in de strijd om de Europese mara thonbeker, die voor 15 september in Rome is vast gesteld. Met uw krant naar de wintersport: 10-daagse skipendelreizen WATTENS en MIEDERS 395.-// 495.- 8-daagse standplaatsreizen TERFENS en WATTENS 440.-//515.- 8-daagse standplaatsreis WAIDRING 545.-//565.- 4, 5 en 8-daagse pendelreizen WINTERBERG 221.-//606.- Deze winter kunt u bij uw krant kiezen uit een ge varieerd aanbod reizen naar sneeuw en zon. Naar 5 bestemmingen, afhankelijk van datum en duur vanaf half december tot begin maart voor i vvi it mjjtfr* prijzen vanaf nog geen vierhonderd gulden tot evenTzeshonderd gulden. Aan onze balie vindt u de uitgebreide informatie ter inzage en als u even belt en uw wensen kenbaar maakt krijgt u een folder toegezonden waarin u e.e.a. op uw gemak kunt bekijken. Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur), 'SIJTHOFE POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882 ERS BUENOS AIRES Opnieuw heeft de Argentijnse voetbal competitie aanleiding gegeven tot ernstige vormen van ge weldpleging. Elkaar vijandig gezinde ben den supporters hielden giste renavond huis in een trein Gewapend met geweren, mes sen en stenen zorgden ze voor een vervolg op, de al weken woedende voetbaloorlog. De gevechten braken uit in de trein van La Plata naar Bue nos Aires tussen supporters, die terugkeerden na een com petitieduel, waarin Boca Ju niors met 5-1 had verloren van lijstaanvoerder Argentinos Juniors. Volgens de politie werden zes tig mensen gearresteerd. On langs keerden Boca-fans zich tegen de politie, toen die pro beerde de orde te herstellen tijdens de ontmoeting met Cnaearita Juniors Twintig agenten raakten daarbij ge wond. CajdóaQowiant VRIJDAG 16 NOVEMBER 1984 PAGINA 17 ifcaramanolis daagt Blanchard uit t MARSEILLE Volgens de Franse pro- lotor René Espig heeft de Europese oks Unie Richard Caramanolis aange ven als uitdager van Alex Blanchard, Europese kampioen in het halfzwaar- •wicht. Espig verklaarde, dat hij „al het ogelijke zal doen om het titelgevecht februari in Marseille te houden". lianchard veroverde op 29 mei van dit verlcri fr de Europese titel op Caramanolis. In taat. msterdam sloeg hij de Fransman in de sde ronde knock out. Kort daarvoor d Caramanolis een einde gemaakt aan 6n it tijdperk van Rudi Koopmans. Blan- 'ard verdedigde zijn titel tot nu toe één Ifcer met succes tegen de Westduitser anfred Jassmann. Mijlpaal voor bridgebond AMSTELVEEN De Nederlandse Bridge Bond heeft, nog geen vier jaar nadat het 40.000e lid werd geïn stalleerd, een nieuwe mijlpaal bereikt. Per 1 oktober 1984 is het le dental de 50.000 offi cieel gepasseerd. De Ne derlandse Bridge Bond is één van de snelst groeiende sportbonden: 20.000 leden in 1975, 30.000 in 1977, 40.000 in 1980 en dan nu 50.000. VOETBAL VAKBOND LOOFT TH A TCHER LONDEN De Britse premier Margaret Thatcher en haar conservatieve regering heb ben uit onverwachte hoek een lof betuiging gekregen: de nationale vakbond van beroeps- voetballers. Secretaris Gordon Taylor zei op de jaarvergadering van deze organisatie, dat 530 jeugdige voetballers dit jaar onderdak hebben gevonden bij profclubs dank zij een speciaal project van de regering. De overheid had voor dat „jeugdtrainingsplan" 1.5 miljoen pond (bijna 7 miljoen gulden) uitgetrokken. Met dit geld kon eep intensieve begeleiding van talenten worden gefinancierd. Volgens Taylor debuteeerde dit seizoen tien procent van de jonge voetballers in het eerste elftal van een betaalde club. „Eerlijk is eerlijk, in ons land zijn nu meer prof spelers actief dan ooit te voren", verklaarde Taylor. Tafeltennissers snel uit toernooi LJUBLJANA Op de eer ste dag van het toernooi om de open Joegoslavische tafel tenniskampioenschappen heeft het Nederlands heren- team geen rol van betekenis gespeeld. Het trio Henk en Ron van Spanje en Anne Vlieg werd in Ljubljana in het eerste optreden in het landentoernooi uitgescha keld. China, de favoriet voor de eindzege, won heel sim pel met 3-0. Het damesteam kwam niet in actie, omdat Jantien Jansma het enige vrouwelijke lid in het Ne derlandse gezelschap is. Mahorokan Maassluis krijgt herkansing MAASLUIS Het judoteam van Mahorokan Maassluis krijgt een herkansing in de kwartfinales van de Eusopa Cupcompetitie. Het duel met Raika Union werd in eerste instantie op doelsaldo verlo ren. maar de Oostenrijkse club had een judoka in de verkeerde gewichtsklasse in gezet. De Europese judobond heeft besloten het duel over te doen voorafggaande aan de halve finales. De winnaar treedt aan tegen Het Praagse Vysoke Skoly. Plannen voor marathon om wereldbeker DEN HAAG Er bestaan plannen om vol gend jaar in Nederland een schaatsmara- thon om de wereldbeker te organiseren. Vandaag houdt de ltc marathon van de schaatsbond een vergadering over dit on derwerp. In de plannen, die zijn gelanceerd door het Haagse schaatscentrum De Uithof, wordt rekening gehouden met zo n wereld beker-marathon op 17 maart. Dat is de eni ge open dag op de kalender van volgend jaar. Het ligt in de bedoeling om als de plannen van de grond komen rijders als Eric Heiden, Rolf Falk-Larssen en Tomas Gustafsson uit te nodigen. De schaatsbond zou nog roet in het eten kunnen gooien, omdat op 17 maart in Amsterdam een groot WK short track-toernooi wordt gehouden. D.P. Lindhout voorzitter van schaatsgewest DEN HAAG De heer D.P Lindhout is binnen kort actief in de schaatswe reld Op 24 november wordt het vroegere hoofd sportzaken van de gemeen te Den Haag benoemd tot voorzitter van het district Zuid-Holland van de KNSB. Lindhout. die met deze benoeming terugkeert in de sportwereld na enige jaren geleden voorzitter te zijn geweest van de honk balclub Storks, is de opvol ger van P.J. Bliek. ILGRADO De Joego- ivische voetbalbond zal snog een klacht depone- n bij de Europese Voet- il Unie (UEFA) over de bitrage van de Belg hoeters tijdens de wed- ijd Real Madrid-FC jeka. De return voor de reede ronde van het ïrnooi om de UEFA-be- »r eindigde vorige week >ensdag in een overwin- met 3-0 voor Real, irdoor Rijeka, dat thuis 3-1 gewonnen had, •rd uitgeschakeld. 1 Joegoslavische bond zal de tFA een protestnota zenden, jarin de arbitrage „partijdig schandalig" wordt g ind. Schoeters stuurde jadrid drie spelers van Rijeka t het veld, onthield de Joe- Islaven in de eerste helft een latschop en gaf er na de rust Ifladtilenen één cadeau vol- f de lezing van de Joego- iJoegoslaven beseffen dat protest weinig zal uilhalen, (j z'jn ons ervan bewust dat klacht niets aan de feiten veranderen. Real heeft k geplaatst voor de derde ie", aldus de woordvoerder (i. de bond. „Maar wij willen UEFA op de hoogte houden (i wat er in Europese beker- Istrijden gebeurt". aorburg wint tiaalwedstrijd bij volleybal I HAAG Starlift heeft jteren een inhaalwedstrijd 6or de volleybalcompetitie pdivisie heren uit tegen Bre- jk met 3-0 gewonnen. De borburgers waren met uit- pdering van de eerste set su- rieur, maar drukten dat pr slordig spel niet nadruk- lijk in cijfers uit. Na winst Ide eerste set met slechts 16- realiseerden de Voorbur- s in beide volgende reeksen i grote voordelige marge, jar de setstanden werden (eindelijk tweemaal 15-11. fcte speler bij Starlift was roll Rooy. DEN HAAG Onder ge ringe publieke belangstel ling zijn gisteren op De Uit hof de kunstrijwedstrijden om de Aegon Cup voortge zet. Sinds het ontstaan van dit internationale kunstrije- venement. nu acht jaar ge leden onder de naam van Challenge Cup. is het voor het onderdeel paarrijden weinig belangstelling. Dit jaar deden er slechts zes pa ren mee, twee afkomstig uit Amerika, twee uit Canada, een uit Rusland en een uit Tsjecho-Slowakije. Woensdag bij het korte ver plichte programma werd al duidelijk dat Larisa Selesn- jeva-Oleg Makarov een klasse apart waren Via een geweldige vrije dans greep het Russische paar de titel. Het Canadese paar Kunhe- gyi-Johnston zorgden voor een sensatie en klom in het klassement van de laatste naar de tweede plaats Het Amerikaanse koppel Natha lie en Wayne Seybold werd derde. Ook de ijsdansers kwamen gisteren voor het eerst in actie voor hun korte ver plichte programma. Van de dertien paren kwamen de Russen Klimova en Pono- marenko aan de leiding voor de uit Canada afkom stige broer en zus Garossi- no. Ook de derde plaats is voor een koppel uit Rus land. Usova en Julin. De dames werkten gisteren hun programma af en hier zegevierde, geheel volgens de verwachting, de Oost- duitse Constanze Gensel, die een zeer bekwame kur op het ijs bracht met vele drievoudige sprongen Tweede werd de Japanse Yukari Yoshimori en derde de Amerikaanse Yvonne Gomez Vanmiddag kwa men de heren voor hun vrije kur in actie en van avond om 19.30 uur is de fi nale van het ijsdansen Yannick Noah slaagde er opnieuw niet in te overtuigen ANTWERPEN In het Antwerpse Sportpaleis flonkeren vooralsnog al leen de diamanten op het witgouden racket, dat als wisselprijs dient. Het zit de organisatoren niet mee. Eerst verdween John McEnroe als gevolg van een schorsing uit het deel nemersveld. daarna hield Andres Gomez het na één partij voor gezien en giste ren mislukte de comeback van Yannick Noah. Ramesh Knshnan. dc kleine, gezette Indiër, die per partij nog niet de helft aflegt van wat lopend patient Noah pleegt te doen. versloeg na vijf nederlagen zijn Frans/Ameri kaanse opponent met 7-6 6-1. waardoor het schrikbeeld van een eindfase met louter Zwe den en één Tsjech (Ivan Lendl) een stuk dichterbij kwm In de eerste avondpartij zorg de de Amerikaan Gene Mayer voor een geduchte verrassing door de als tweede geplaatste Zweed Mats Wilander uit te schakelen Mayer won in twee sets: 6-4 6-2 en ging als zeven de over naar de kwartfinales. Dc nog open plaats is gereser veerd voor de winnaar van de partij tussen de Argentijn Vi- iar en de als eerste geplaatste Tijech Lendl >oi in Antwerpen sde ronde: ikim Nyström (Zwe) - José Higue- M(Spa) 6-1 6-2, Ramesh Krishnan - Yannick Noah (Fra) 7-6 (9-7) li Gene Mayer (Vst) - Mats Wilan- r(Zwe) 6-4, 6-2, Ivan Lendl (Tsj) - %rmo Vilas (Arg) 6-4, 6-2. ATSEN Irijden Den Haag ijden eindstand: arissa Selesnova/Oleg Makarov 1.4 punten. 2. Melinda Hunke- ILyndon Johnston (Can) 4.4, 3. i Wayne Seybold (Vst) 4.8, y Hurtubise/Cralg Maurizi (Vst) l 5. Dagmar Kovarova/Joset Ko- jf (Tsj) 6,2, 6. Christine Ladret/Hu- g (Can) 7.6. stand na de verplichte [Marina Klimova/Sergei Ponoma- o (Sov) 0.4. 2. Karin en Rod Ga- (Can) 0,8, 3. Marina Oeso- sksander Joelin (Sov) 1,2, 4. in Christoff Beck (Oos) 1.6. e Joergensen/Robert Yoka- 8 (Can) 2.0. 6. Vera Minasiko- n Havranek (Tsj) 2.4. leolieten eindstand: 1. Con- Gensel (DDR) 1,4 punten. 2 1 loshimori (Jap) 3,2, 3. Yvonne a (Vst) 3,8, 4. Hana Vesela (Tsj) 15. Maradith Feinberg (Vst) 7.6. 6. 'li Yanagihara (Jap) 8.4. 'ESPORT Hira hippique Hannover nationale springproef na barra- J 1. Norbert Koot (Wdl) Fire 0 - E'6. 2 Fritz Ligges (Wdl) Rodney 0 T-«0. 3. Stetan Schewe (Wdl) Wilst- 8 0 - 42.80. 4. Willlbert Mehlkopt Salut 0 - 47,08, 5. Norbert Kooi ODomlerche 4 - 39.97. 6. Gerd ~0 (Wdl) Picadilly 4 - 40,37. UTRECHT De sprint naar de plaat sen in het hoofdbe stuur van de KNWU is gisteravond tijdens de jaarvergadering te Utrecht veel rustiger verlopen dan ver wacht. in maart benoemde Unie voorzitter Piet van der Molen maakte namelijk voor de ver kiezing van de nieuwe wieier- bestuurders bekend dat hij was teruggekomen van zijn streven het aantal leden van het hoofdbestuur te beperken. Van der Molen, die bovendien aanvaardbaar uitsprak over de „plakkers" uit het vo rige bestuur, ging akkoord met Piet van der Molen zorgde er voor dat de met veel spanning tegemoet geziene vergadering rustig verliep. het maximaal statutair toege stane aantal van dertien hoofdbestuursleden. Doordat er tien plaatsen beschikbaar waren en slechts elf kandida ten, werd veel van de span ning weggenomen. Met uitzon dering van de al zittende Leen Huissoon werden de kandida ten van het hoofdbestuur, de districten en de leden tot be stuurder benoemd. De tegenstellingen, naar bui ten gekomen tussen het aftre den van de vorige voorzitter Jan Karei Hylkema en de vrij wel gelijktijdige benoeming van Van der Molen en de ver gadering van gisteravond in Utrecht, bleven binnenska mers bij het bestuur. De verga dering die een zware bergetap pe voor ogen had, kwam geen helling van betekenis tegen. Van der Molen had de hinder nissen geslecht door zijn „zachte" opstelling, door de vergadering te vragen vroege re spanningen te vergeten en niet de personen van de aan- blijvers of afstappers in de dis cussie te betrekken. Die tolerantie van de voorzit ter ten opzichte van zowel oude als nieuwe kandidaten stemde de vergadering zo mild dat de voorkeurskandidaten van Van der Molen, Ebben, Houterman, Westerveld en Rombouts de meeste stemmen kregen. Uit het bestuur ver dwenen Roosenburg. Dinge- nouts, Van den Bosch, Hessing en Verbruggen, die zich niet herkiesbaar hadden gesteld. Bakker en Van Riessen waren tussentijds al opgestapt Her kozen werden Tesselaar, Schattenberg en Leurs. Nieuw gekozen werden behalve de vier door Van der Molen be geerde kandidaten ook Atsma, Draayer en Elshof. In het nieuwe bestuur zal Ebben de functie van penningmeester vervullen, Westerveld wordt secretaris. Later zullen de res terende twee leden worden aangewezen uit de wielren- sportcommissie en de commis sie beroepsrennen. Kanttekeningen De begroting voor 1985 werd zonder stemming aangenomen. De financiële commissie had niettemin kritische kantteke ningen over de dekking van het tekort in de begroting en de uitgaven voor het baanplan. De vergadering stemde in met een egalisatie-rekening voor buitenlandse afvaardigingen. Door grotere spreiding van in ternationale kampioenschap pen over de wereld kunnen de kosten per jaar sterk verschil len. Dit zal worden opgevan gen door een meerjarenbegro ting, waardoor „duur"- evene menten geen overmatige aan slag doen op andere begro tingsposten over dat jaar. Hana Vesela (Tsjecho-Slowakije) moest in de finale genoegen nemen met een vierde plaats.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17