Liefje van het leger nu ook op VPRO-tv Ome Jan weer in trek DOCUMENTAIR PORTRET VAN FOTOGRAAF CAS OORTHUYS DIO/TELEVISIE Ecidoe Soman! DONDERDAG 15 NOVEMBER 1964 PAGINA 11 choolplein t Amsterdams Lyceum is eerste school, die als lo- tie dient voor het nieuwe ogramma Schoolplein". In t kader van de Club Vero- ra-activiteiten maken in de komst zeven scholen uit voortgezet onderwijs hun ]en televisieprogramma. De rlingen kiezen welke on twerpen aan de orde ko- >n. Zo wil het Amsterdams &um o.m. praten over de van computers in de toe- mst. de toelatingseisen kunstacademies en de ressie op het voetbalveld, arnaast wordt er ook ge- eg tijd uitgetrokken voor iziek. Een vast onderdeel Schoolpleindat wordt presenteerd door Alfred garde, vormt de videoclip 13. 00 uur Nederland 1. t grote verwarring tonica 's themaprogramma udt zich bezig met de laat- ontwikkelingen op media ted en de toenemende cht van kabelexploitanten gemeenten. Het aanbod televisieprogramma 's emt steeds grotere vormen In „De grote verwar- zal dat aanbod beke- worden en de invloed irvan op het Nederlands iroepbestel. Hoe zal Hilver- m zich onder deze concur- tie staande houden en wat de financiële consequen- voor de kijker? 10 uur Nederland 1. •mses if fabrieksmeisje Jutka, dat or haar omgeving „Prin- Gs" wordt genoemd, omdat in tegenstelling tot haar endinnen niet aan flirtspel- jes meedoet, helpt haar endin Zsuzsa, als deze een by moet krijgen. Ze treedt en toe in haar plaats als >50 moeder, totdat ze haar zes- tiende verjaardag viert en m*Jfes ontmoet. Deze ken- taking loopt voor Jutka een teleurstelling uit. uur Nederland 2. Brinkman houdt politiek op Hilversum 5 HILVERSUM/DEN HAAG Minister Brinkman van WVC blijft van mening dat de uitzendingen van de politieke partijen thuishoren op de nieuwe radio zender Hilversum 5. Volgens Brinkman is de indruk dat Hilversum 5 alleen programma's voor bepaalde doelgroe pen zou verzorgen onjuist. Hilversum 5 verzorgt uitzendingen die gericht zijn op een algemeen publiek. Dus passen de uitzendingen van de politieke partij en wel degelijk op Hilversum 5. Aldus de bewindsman in antwoord op schriftelijke Kamervragen. Hierin werd gevraagd de politieke uitzendin gen weer terug te plaatsen op de eerder hiervoor bestemde zender. Opnieuw „Minjon' voor jongeren HILVERSUM Met ingang van 1 januari 1985 beginnen AVRO-radio en -televisie met een nieuw initiatief: „Minjon '85". De naam Minjon Miniatuur Jeugdomroep Nederland stamt uit 1953, toen naar een idee van Herman Broekhuizen de AVRO jonge mensen de ge legenheid bood zelf radioprogramma's te ma ken. Naar schatting hebben meer dan 1500 jon gelui, onder wie vele radio- en tv-prominenten van nu in de twintig jaar van zijn bestaan, een zinvolle vrije tijdsbesteding bij Minjon ge vonden. De AVRO is van mening dat jongeren van van daag als journalisten/presentatoren/tekstschrij vers en ideeënmakers ook hun weg naar de omroep moeten kunnen vinden. Vandaar „Min jon '85". Iedereen tussen de 15 en 25 jaar die aspiraties heeft kan schrijven naar Minjon. Jubileum in NCRV - programma's HILVERSUM Het 60-jarig bestaan van de NCRV staat vandaag en morgen centraal in de programma's van de NCRV op radio en tv. De NCRV heeft hiervoor zendtijd geruild met de KRO. Alle vaste programma's hebben het ju bileum als onderwerp. Vanavond is er een NCR V-jubileumconcert te horen vanuit de Rotterdamse Doelen. De jubi leumdag op Hilversum 1 wordt afgeslo ten door Skip Voogd, Amerikaanse evergreens uit het geboortejaar van de NCRV. Op de tv is morgen het middag programma „Wissels" gewijd aan het jubileum, terwijl laat op de avond in Kerk Vandaag een samenvatting is te zien van de herdenkingsdienst in Rot terdam, eerder op de dag. wordt zij afgeschilderd als adorable, lovable en glamou rous, aanbiddelijk, liefelijk en ook op het punt van glamour staat zij haar vrouwtje, en ze ker haar mannetje. Een Britse generaal zei over haar: „Voor het moreel van de mannen is zij meer waard dan een hele tankdivisie". Het gaat dan over Jane, een hartveroverende stripfiguur in de dagen van WO II en boven alles aanbeden als „het liefje van het leger", sweetheart of the forces. Jaren na de oorlog verdween zij. Zij had toen zo'n beetje al les beleefd en bovendien bleek ook haar de eeuwige jeugd niet beschoren. Onlangs keer de zij terug op BBC-tv, die haar opnieuw tot leven wekte. Komende zondag laat zij zich doorzien op VPRO-tv, Ned. I om 21.35 uur. Na haar weerkeer op de Britse tv schreef The Guardian: „Jane is een openbaring, gees tig, elegant en precies dwaas genoeg". Zij ontstond in 1932, vloeide voort uit de tekenpen van Norman Pett, die haar verkocht aan de Daily Mirror, welk blad toen net aan een nieuwe strip toe was. Als mo del liet Pett zijn vrouw pose ren, maar bij het verstrijken van de jaren en het toevloeien van gelden uit die strip schafte hij zich een betaald model aan, een mooi meisje, dat hij ergens op een middelbare school let terlijk tegen het lijf liep, toen hij daar tekenlessen gaf. Bij het uitbreken van de vijan delijkheden in 1940 nam Jane het op voor de jongens aan het front. Zij bond de strijd aan met Duitse spionnen, die zij stuk voor stuk te vlug af was. De jongens aan het front voel den zich door haar in de rug gedekt. Een oorlogscorrespon dent schreef zelfs: „Als Jane als een geheim wapen stript, schiet het front vijf mijl voor uit". En toch is Jane geen gehaaide tante. Zij komt even onschul dig als ondeugend over. Om dat een meisje zindelijk be hoort te zijn op haar lichaam, begeeft zij zich vrij regelmatig in bad, maar juist zit zij daar te poedelen temidden van ge schetste schuimwolkjes of er wordt voor haar gebeld. Dan moet zij er helaas fluks uit. Ook houdt zij haar uiterlijk goed bij, ofschoon de natuur haar attent bedacht en bedeel de. Echt een meisje van: in het oog. in het hart. Zij beschikt over een menigte goede vrien den, maar is intelligent genoeg om hun verleidingskunsten te doorzien. Zij kleedt zich graag vlot, maar de flap van haar jurk wil nogal eens blijven ste ken achter een deur of een spijker en dan fladdert dat ding van haar weg, zodat zij nogal eens in luchtig goed moet opereren. Lastig vooral Jane tegelijk vlinder en de mannen te vlug af. omdat zij geheime stukken veilig direct op het lijf be waart. Zij wordt mooier naar mate zij minder draagt, een ty pisch tekenfoefje. Tegelijk vlinder en de mannen te vlug af heeft zij iets Onbereikbaars over zich. De kus ziet zij als een proef op de som, omdat de eerste klapzoen een daalder waard is. Zij belichaamt het eeuwige raadsel vrouw, maar wie de oplossing niet ziet, noemt zij „stupid", een dom- Zij doet haar anti-spionnen- werk samen met een kolonel, waarvan het voordeel is dat die getrouwd is, zodat de avan ces bescheiden kunnen blij ven. Gezamenlijk nemen zij het tegen een spionne op, die er ook weer vrienden op na houdt, allemaal van het zui verste nazi-slag. Die worden door Jane stuk voor stuk mis leid. ook al met behulp van haar hondje, een Duitse Taks hond. die weliswaar Duits, maar trouw is aan Jane en aan Engeland. BBC-tv koos voor deze rol de blonde Glynis Barber, die net als haar medespelers figureren tussen de getekende interieurs door, zodat „Jane" tv-trekken aannam en toch duidelijk strip bleef. TON OLIEMULLER VPRO-filmers Maarten Schmidt en Thomas Doebele trokken met hun camera op scherp naar de Amsterdamse Bank van Lening, meerge- naamd de Lommerd, ook wel Ome Jan. Daar verschijnen -aan het loket de mensen, die krap bij kas zitten, verlegen zitten met directe betalingen voor huur en gas en licht, en dan desnoods het vloerkleed de huiskamer uitslepen om die om te zetten in baar geld. Dat kan men zondagavond bekijken op VPRO-tv op Ned. I om 20.30 uur. Ome Jan biedt er een bedrag voor en bewaart het een half jaar vóór het in veiling te brengen. Is het eenmaal ver kocht, dan kan men op ver toon van het pandbriefje als nog het meerdere ontvangen als het goed heeft opge bracht. Voor de oorlog had iedere stad van enige omvang zijn eigen Bank van Lening. In de oorlog werden die opge heven, behalve in Den Haag en Amsterdam. Die onder vinden stijgende toeloop in deze barre tijden. In de prak tijk blijkt, dat 88 pet. van het beleende goed wordt terug gehaald. Men heeft dan de eerste nood kunnen lenigen. Maar er ging vorig jaar in Amster dam wel voor meer dan 46 miljoen gulden aan beleend goed door het loket van de i»i Hele tapijten gaan door het loket bij de Bank van Lening. Bank van Lening. Dit jaar schat men dit bedrag op 50 miljoen. Aan het loket van de Lom merd, gehuisvest in een oud gebouw aan de Nes in de Amsterdmse binnenstad, troffen de fimmakers schuchtere typen aan. men sen die niet op film wilden, omdat zij in hun buurt niet bekend willen staan als fa milie van Ome Jan. Anderen praten heel wat openhartiger over huurachterstand, kro nen op je kiezen en het tor nen aan uitkeringen. Die verhalen willen zij wel kwijt. Thomas Doebele: ..Een dame die een smartelijk ar- moeverhaal vertelde, belde ons later huilend op of we het er uit wilden knippen Dat hebben we gedaan" De belening stamt uit heel oude tijden, toen Lombardij- ers, officieel benoemd tot bis schoppelijke geldwisselaars, voor die functie tekenden. Vandaar de Lommerd. Dit leidde later tot woeker. Dat is geweest. Heden ten dage raakt Ome Jan weer in trek. TON OLIEMULLER HILVERSUM Een van de grootste fotografen van ons land is zonder twijfel Cas Oor- thuys. De op 22 juli 1975 over leden Oorthuys liet een vol strekt uniek archief na van 500.000 foto's. John en Douwes Fernhout maakten in opdracht van de NOS een film: „Mijn generatie is zwart-wit" over het leven en werken van Oor thuys. Uitzending zondaga vond 18 november via Ned. II om 21.40 uur. De in 1908 geboren Oorthuys verloor als bouwkundig teke naar bij de stad Amsterdam in de crisistijd van de dertiger ja ren zijn baan. Dat gaf hem wellicht de stoot de boer op te gaan met zijn foto's. Als gra fisch vooraangever voor de bioscoop De Uitkijk en voor de Filmliga was zijn werk door trokken van de strijd tegen het opkomend fascisme. Tij dens de oorlog legde hij als lid van de verzetsgroep „De On dergedoken Camera" vast wat „de mens aan vreselijks kan waarnemen". Hij wordt door de Duitsers opgepakt en be landt in het concentratiekamp te Amersfoort. Zwaar ziek wordt hij hier tenslotte ontsla gen. Na de oorlog kennen we Oorthuys als illustrator van talloze reisboeken (Contact-fo toboeken). Hij reisde mee met Kees Brusse en A. Den Dool aard en voorzag hun reisver halen van foto's. Als Amster dammer wist hij een voortref felijk boek over Rotterdam te maken. Hij was erbij toen in Amerika ae Apollo 11 voor een vlucht naar de maan werd gelanceerd. En hij was het die et Nederlandse paviljoen op de Wereldtentoonstelling van 1967 in het Canadese Montreal inrichtte. In het jaar van zijn overlijden ontwierp hij een postzegel ter gelegenheid van 30 jaar bevrij ding: een stuk prikkeldraad met op de achtergrond het hoofd van zijn dochter Hansje Uit het werk van Oorthuys spreekt steeds weer de betrok kenheid met de werkende mens. Als geen ander legde hij bovendien de opbouw van Ne derland vlak na de oorlog in foto's vast Het is een plezier om naar de film van John en Douwes Fernhout te kijken. Het gesproken commentaar is van Arnold Gelderman. De produktie berustte bij Ben Ei kerbout. JOCHEM GREVEN Nederland dra Reemer ontvangt in de „Show van de maand" als een haar gasten zanger Marco Bakker. Ned. II om 20.30 uur. slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. derland 1 oo K) Tineke, middagpro- iramma met Tineke de 4ooij. !0 Superted, tekenfilm. I0S iO Journaal. VOO IO Agenda, culturele infor- natie. I0S >0 Feduco: Medelanders- Nederlanders. Omschake- en - werkloosheid. IO Teleac: Duits voor be- linners (4), herh. '00 IO Schoolplein (1), pro- iramma gemaakt door cholieren van het voortge- et onderwijs. Presentatie: Alfred Lagarde. I0S >0 Journaal. '00 18^ Master of the game (7), irikaanse tv-serie. Een 'an de kleindochters van (ate, Eve, heeft kwaadaar dige trekjes, die niet zo on schuldig zijn als ze lijken. 15 Op jacht naar de schat, 'pelprogramma. Afl.: Lu xemburg. 10 De grote verwarring, hemaprogramma over de laatste ontwikkelingen op Jtattronisch media-gebied. 55 Journaal. ierland 2 113 HOS 6 3/* 15 Nieuws voor doven en IKON 19.12 D Prinses (2), Hongaar se jeugdserie over de bele venissen van fabrieksmeis jes. Jutka heeft Andres le ren kennen, maar de ont moeting loopt op een te leurstelling uit. 19.38 Kenmerk, actualiteiten. AVRO 20.00 Vinger aan de pols, in formatie over medische- en gezondheidszaken. 20.30 Show van de maand. Presentatrice Sandra Ree mer ontvangt: Marco Bak ker, Margriet Eshuys, Jody Pijper, Julia Loko, Ferdi Bolland, Romina Power en Al Bano. 21.15 Opsporing verzocht, programma ter assistentie van politie en justitie. Pre sentatie: Catherine Keyl en Will Simon. 21.55 CD Babbelonië, spelpro- gramma. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. AVRO 23.00 Volgende vraag (2), programma waarin kijkers over problemen kunnen dis cussiëren met kamerleden, ministers, staatssecretaris sen, vakbondsmensen e.a. Presentatie: Kees Mijnten. NOS 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland duitsland 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Jokebook Witzbuch. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). 19.58 Heute im Eraten. 20.00 ïTagesschau. 20.15 Unser Afrika wird 100. „Wie Europa sich einen Kontinent besorg- te", documentaire. Vandaag is het 100 jaar geleden, dat de Europese machten op de Berlijnse Kongo-con- ferentie het werelddeel Afrika ver deelden. In de „Scramble for Africa" probeerde elk land zijn eigen han delsgebieden en invloedsferen te be machtigen. De grenzen van toen be palen nog steeds de landkaart van Afrika. 22.30 Tageathemen. 23.00 Tatort, misdaadserie. Afl.: Moord In de metro. 00.30 Tagesschau. duitsland 2 18.20 Ein himmlisches Vergnügen, tv-serie. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der groBe Prei», spelprogram- ma in samenwerking met Aktion Sor- genkind. 21.00 Ein neuer Typ Mensch. Afl.: Over veranderde maatschappij-op vattingen. 21.45 Heute-journal. 22.05 Altersversorgung: Ein Riese gerat in» Wanken, reportage over de financiële aspecten van de bejaar denzorg. 22.50 Filmforum: Geschundenes Zelluloid. Documentaire over de ge schiedenis van de filmklassieker „lm Westen nichts Neues". Vier jaar lang heeft het ZDF met behulp van talrijke binnen- en buitenlandse archieven en filmhistorici deze wereldberoemde anti-oorlogsfilm gereconstrueerd, ge restaureerd en onder regie van Otto- kar Runze in het Duits nagesynchro niseerd. „lm Westen nichts neues" naar de roman van Erich Maria Re marque is een van de markantste werken uit de filmgeschiedenis met een avontuurlijke geschiedenis, die Hans Beller in deze documentaire probeert na te trekken. 23.25 Cat Ballou - hangen aollst du in Wyoming, Amerikaanse speelfilm van Elliot Silverstein. In 1965 won Lee Marvin tot ieders verrassing een Os car voor zijn rol van dronken revol verheid in deze film, een westernpa rodie, gebaseerd op de roman „The Ballad of Cat Ballou" van Roy Chans- lors. Het is het verhaal van onderwij zeres Cat Ballou, die de moord op haar vader wil wreken. Ze richt zelf een bende op om de moordenaar Strawn te zoeken. 00.55 Heute. duitsland 3 WDF 18 00 Tv-curau» geschiedenis. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 UTagesechau. 20 15 D Film em Donnerstag: All meine Söhne (All my sons). Ameri kaanse speelfilm van Irving Reis (1948). 21.45 Landesspiegel. 22.15 Nachtstudio: Treffpunkt im Unendlichen, tv-film naar de roman van Klaus Mann 00.50 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.). 18.05 Rondomons: Een wolf in de nacht. Als Minna bij haar grootmoe der in Karelia op vakantie is, blijkt dat er in de buurt 's nachts een wolf ronddwaalt (Finse EBU-bijdrage). 18.35 De Freggels, kinderserie. 19.00 Chapi Chapo: Schepen 19.05 Tijdrover: Kwizien. Rijstberei- ding met fruit. 19.20 Programma van ACV-Infor- 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Hoger - Lager, spelprogram- 21.00 Panorama, actualiteiten. 21.50 Hotel (20), tv-serie van Jerry London. 22.35 Journaal en Coda. 19.00 Nederlandse literatuur na 1830 (3). 19.30 Juk» Box. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.00 Tennis vanuit Antwerpen, het ECC-Tournooi. rtbf 1 17.50 Plein jeu, familieprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal programma. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal. 20.00 Le Parrain (The Godfather), Amerikaanse speelfilm van Francis Ford Coppola (1972). Met: Marlon Branddo, Al Pacino en James Caan. 22.50 Carrousel aux images, film- 19.00 Discopucé. Kinderprogramma met oude Franse chansons. 19.10 Sido et Remi. Sido en Remi ontdekken het werk van een compo- 19.15 L'ecole des fans. Jeugdpro gramma. Gast: Gerard Lenorman. 20.03 Vivre ma vie. TV-film. De ge schiedenis van twee groepen kinde ren uit verschillende milieu s. 21.26 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. Marlon Brando als The Godfa ther in de gelijknamige film van Ford Coppola. RTBF 1 om 20.00 uur. bbc 1 17.10 Bananaman, kinderprograrn- Jackanory, kleuterprogramma. Codzilla, kinderprogramma. Johns Craven's newsround. Blue Peter. Henry's cat, kinderprogram- Weerbericht. Journaal. London Plus. Tomorrow's world. Top of the Pops. Don't wait up, tv-serie. Zoo 2000. Afl.: Techno Zoo Journaal. Morgan's boy (6), tv-serie. Question Time. Men en work, informatieve se- bbc 2 18.30 Documentaire. 19.05 Smokey en the Good Time Outlaws, speelfilm. 20.30 Open space. 21.00 Commercial breaks. 21.30 Food en drink. 22.00 Entertainment USA. 22.30 Forty Minutes. Afl.: Grendon experiment. 23.10 Karen Kay. 23.40 Newsnight. 00.25 Open University. 17.00 Buttercup buskers. Serie. 17.15 Rub A Dub Dub. 17.20 Stanley Bagshaw. 17.30 Firat post. 17.45 Murphy's mob. 18.15 Blockbusters. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Crossroads. 20 00 Knight rider. Bandits 2100 Never the twain. Komische 21.30 Miss World '84. 22.30 TV Eye. Met Alastair Burnett. 23.00 News at ten. 23 30 Folio. 00 00 Ladbroke darts festival. 01.30 Wait around. sky channel 17 00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-ti music. The Blast From The Past Show met Pat Sharp. 19.00 Green Acres. Afl.: Law part ners. Oliver wordt door een student rechten gevraagd samen met hem een advocatenbureau te beginnen. 19.30 The Brady Bunch. Afl.: Alice's september song. Het oude vriendje van Alice komt op bezoek. 20.00 Charlie's Angels. AflAngel's child. Kelly ziet dat een agent zijn kind slaat. Dit incident heeft verre gaande gevolgen 20.50 Skyways, tv-serie. Een uitge ver gebruikt Pacific Airport om een nieuw blad ten doop te houden. 21.45 Th» Untouchables. Afl Little Egypt Eliot Ness raakt betrokken bij de moord op een sheriff en majoor. 22.35 Davis Cup tennis. 23 40-00.35 Sky music box. Video clips. TV-morgen nederland 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevisie. Met om 10.00 Telebord. Folks- ferhalen (herh). 10.30 Lief en leed (1); 11.00 Schooltv weekjournaal (9 11.30 Aar de, water, lucht en zon (4). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 15.30 De Carsons, Australi sche tv-serie. Jennifer gaat zelf naar Donnegan om in formatie los te krijgen over het verdwenen geld van haar man. 16.15 Kareis kat, tekenfilmse rie. 16.20 Pluizerd, tekenfilmserie. 16.45 Wissels, NCRV-matinee. Presentatie: Legien Krom kamp en Dick Passchier. Met om 17.30 Journaal (NOS). nederland 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.45 Feduco: Taal, tekens en regels (herh. 4). 18.00 Feduco: Na LBO-MAVO (herh. 4). duitsland 1 08.10 Schooltelevisie. 09.05 Politik aktuell. 10.00 Tagesschau und Ta- gesthemen. 10.03 Impressionen von Mensch. 12.55 Presseschau. 13.00 Tagesschau. 13,15 en 14.35 Teletek- st-overzicht. 14.55 E Sherlock Hol mes (1). Engelse detectiveserie Afl Noodlottige reis. Basil Rathbone en Nigel Bruce spelen de rollen van de grote speurder en zijn hulpje, dr Watson. De twee heren bevinden zich in deze eerste aflevering In Washing ton om het verdwijnen van een be- heeft het gestolen en is sindsdien van de aardbodem verdwenen. 17.50 Ta gesschau. duitsland 2 10.00-13 15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst overzicht. 14.55 Program- ma-overzicht. 15.00 Ich heirat» eine Familie..., komische serie van Curth Flatow Met Peter Weck. Thekla Ca rols Wied, Julia Biedermann e.a. 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann. 17 00 Heute. 17 15 Tele-lllustrierte. 17 45 1 Vater der Klamotte, tv-serie Afl De vliegende taarten Met: Edgar Kennedy en Vi vien Oakland brt 1 14.00 Schooltelevisie. 17 55 Jour- Voor de jeugdige kijkers zendt de NCRV de tekenfilmstrip „Karls Kat" uit. Ned. I om 16.15 uur. rtbf 1 11.30 Teletekst, nationaal magazine. 14.00 Schooltelevisie. 15.45 Tele tekst. 16 30 ONEM-vacatures. 16 45 Schooltelevisie. 17 15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein Jeu week-end, familieprogramma. bbc 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time. 10.00 Everyday yoga. 10.10 Mastermind. 11 30 Play school. 13 30 Journaal. 13.55 Weer bericht. 13.57 Financieel en nieuws overzicht voor doven en slechtho renden. 14.00 Pebble Mill at One. 14.45 Little Misses en Mr. Men, kin derprogramma. 15.00 Paardesport Ascot. 16.25 A moment to talk. 16 50 Play school. 17.10 The family Ness, kinderprogramma. 17.15 Jac- kanory, kinderprogramma 17.25 Commander McBragg. 17 30 Benji. Zax and the Alien Prince, kinderpro gramma. 17.55 Hartbeat, kinderpro gramma. bbc 2 10 30 Schooltelevisie. 13 05 Infor matieve series. 14.38 Schooltelevi sie. 16 25 Paardesport Ascot. 16.55 The capture, Amerikaanse detective- film van John Sturges (1950). itv 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Gideon. 13.10 Rainbow. 13 30 Never too early, never too late 14 00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 The Ringer. Britse film. 16 00 That's my dog. 16.30 Sons and daughters. 17 00 Rainbow. 17 20 Rub A Oub Dub. 17.25 The Wind in the Willows. 17 50 Illusions. sky channel 16.00 Sky music box. Videoclips 17.00 Sky music box premiere. 18 00 Sky-fi music. Europese hitpa rade met Gary Da vies HILVERSUM 1 NOS 18.00 Nieuws NCRV: 19 06 Hier en Nu - donder dagmagazine extra 19 02 De wereld zingt Gods lof 20.03 NCRV-|ubileum- concert. 22.15 Een song van 60 |aar jong. NOS 23.02 Met het oog op morgen VPRO: 0 02 Rust zacht, met Joop van Tijn. 1 02 La Nuit Amencai- ne 3 02 Plus belle qu'une poubeiie 5.02 Rockers in the mornm'. HILVERSUM 2 VOO 17.36 Nieuwsra dio (18.00 Nws) 19 00 Sport NOS 20 00 Nws. AVRO 20 03 Broedplaats Broekhuizen 20 30 Oud-Minjonners op toeren. 21.00 Anders terecht ge komen... 21.30 „Zullen we maar weerT 22 30 Nws AVRO'S radio journaal. 22 55 Minjon en het wereld. 23.55 De AVRO nog steeds een ba- HILVERSUM 3 NOS 18 04 De avond- spits. TROS 19 02 De Nederlandstali ge top tien 20.02 Ferry Maat s soul show 22.02 De LP- en Computer show. HILVERSUM 4 VPRO: 18 00 Tafel van IV. 19.30 De laatste beweging: New Music FM 20 30 Live vanuit de IJs breker: „De Staat" van Louis An- driessen NOS 22.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance 22.30 Akkoord 23 00 Musica Nova. HILVERSUM 5 IKON 18 05 Kwartier PP 18.20 Uitzending PPR. IKON 18 30 Liturgie en kerkmuziek NOS 19 00 Nieuws voor buitenlanders To- leac. 19.40 Turkse vrouwen proiekt Bizim (6). herh 20.10 Duits voor be ginners (4), herh. 20 40 Cadcam (2). 21.10 Follow me II (37), herh RADIO RIJNMOND 16.30-18.20 Mid dagprogramma met Enk Post Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws KRO 7 03 Het levende woord 7 10 KRO's ontbi|tshow 8.50 Pastoor A C. Raadschelders 9 03 Adres onbe kend. 10.03 In antwoord op uw schni- ven. 11 50 Pastoor A C Raadschel ders. 12.03 Van twaalf tot twee (13 06 Echo.) 14 03 Ratel TROS: 1503 Raad een lied of niet. 15.30 Cafe de praatstoel. 16 03 Piekuur HILVERSUM 2 VPRO 7 00 Nws. 7.06 Het gebouw Met om 7 06 Nieuws uit eigen land. 7 23 Dorrestl|ns Pers Agentschap (OPA) 8 30 Nws 8.33 Oe media 9 00 Het beeld 9 30 Nws 9 33 Het onderzoek 10 00 Het Euroburo 10 30 Nws 10 33 Nieuws u.t e«gen land 11 00 Kwesties 11 30 Nws 1133 Nieuws uit eigen land 12 00 Ondervragingen NOS 12 26 Mede- dV?STl2 12 30 Nws 12.36 Nieuws uit eigen land 13 00 Nws 13 10 NL-bu.- tenland bericht (13.30 Nws) 14 30 Nws. 14.33 Aktie en verzet 15 00 Oe opdracht. 15 30 Nws 15 33 Het sym posium 16 00 De afloop 16.30 Nws. 16.33 Welingelichte knngen. HILVERSUM 3 EO 7 02 Ronduit op 3 8.03 Tijdsein 9 03 De muzikale fruit mand NOS 10 04 Jaargenoten 12.04 Radio Thuisland VOO 13.03 Tipparade 15 03 Top 40 HILVERSUM 4 VOO 7 00 Ochtend stemming 9 00 Veronica's Meester werken (op compact-disc). 10 30 Muz voor miljoenen EO 12 00 Lunchconcert 13 00 Songs of praise. 13.30 Metronomium Werken van Dvorak 15 00 Zeggen en schrijven Cultureel magazine 15.30 Klein be stek 16 30 Uit de schat der eeuwen 17 00 Creme du Baroque HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-spor- tiet 9 25 Waterst Teleac 9 30 Eigen bedrijf (6) RVU 10 00 Met angst en beven 10 20 Leergeld. AVRO-VARA 10 40 Schoolradio RADIO RUNMONO 7 3O-«.30 Och- 16 30-1(20 Mtddagprogr

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11