Ton Lokhoff ondergeschikt aan iet totaalbelang raP Lotto:...elke week opnieuw spannend Eieren en vuurwerk maken einde aan wedstrijd FC Lisse Ceidoe-Oowiant ELFDE DUEL WIMKIEFTOPDE WACHTLIJST .VEREN ZWEEP NOOTDORP Hoofdklasse fÓRT" DINSDAG 13 NOVEMBER 1984 PAGINA 13 ietballer klaagt eidsrechter aan -4'1EN Een voetballer van de hoofdklasser heeft een aan- ht ingediend tegen een scheids- ter. Dat gebeurde naar aanlei- de vier minuten voor tijd Lakte voetbalwedstrijd Hubert k-WKE. Scheidsrechter Bouke uit Drachten keurde op dat mo- een doelpunt van Sneek-speler 7]oo t goed, waarmee de laatste zijn op een 2-1 voorsprong zette. volgens WKE scoorde Schat de hand. De Emmer spelers be dilden vervolgens de scheidsrech- Booi voelde zich dermate be- d dat hij WKE-aanvoerder Jan met een goed geplaatste op de maag velde. NIEUW STADION FC DEN BOSCH DEN BOSCH FC Den Bosch kan binnen twee jaar beschikken over een nieuw stadion. Tijdens een com missievergadering werd gisteravond overeenstemming bereikt over de plannen van het college het stadion De Vliert in fasen vanaf 1 mei aanstaande af te breken en medio 1986 vervangen te hebben door een nieuwe accommodatie (20.000 toe schouwers), dat zal lijken op het on derkomen van FC Utrecht. Een be legger heeft zich garant gesteld voor de kosten, die worden geraamd op 31 miljoen gulden. Voorwaarde daarbij is de zekerheid, dat van de commer ciële ruimten onder de tribunes op voorhand zestig procent is verhuurd. 17 mille voorverlies Oosting ANTWERPEN Menno Oosting is giste ren in de eerste ronde van het ECC-tennis- toernooi in Antwerpen uitgeschakeld. Hij ver loor met 6-4, 6-1 van de Tsjechoslowaak Libor Pimek. Het leverde Oosting, die 's ochtend eerst in een kwalifika- tieduel Tom Nijssen met 6-3, 6-1 had versla gen, 17.000 gulden op. Weer remise MOSKOU De 23e partij in de schaakt weekamp om de wereldtitel tussen kam pioen Anatali Karpov, die met wit speel de, en uitdager Gary Kasparov is gisteren in Moskou na 22 zetten geëindigd in remi se. Het was de veertiende achtereenvol gende deling van het punt. Karpov staat nog steeds met 4-0 voor. De speler, die het eerst zes partijen wint, is wereldkam pioen. Het zettenverloop is Wit (Karpov) Zwart (Kaspa rov): 1. Pgl-f3, d7-d5, 2. d2-d4, Pg8-f6. 3. e2-c4, e7-e6, 4. Pbl-c3, Lf8-e7, 5. Lcl-g5, h7-h6, 6. Lg5-h4, 0-0, 7. Tal-cl. d5xc4, 8. e2-e3, c7-c5, 9. Lflxc4, c5xd4, 10. Pf3xd4, Lc8-d7, 11. 0-0, Pb8-c6, 12. Pd4-b3, Ta8-c8, 13. Lc4-e2, Pf6-d5. 14. Lh4xe7, Pc6xe7, 15. Pc3xd5, Pe7xd5, 16. Tclxc8, Dd8xc8, 17. 18. Le2-f3, Pd5-f6, 19. Pb3-c5, Vanenburg in Jong Oranje WENEN Het elftal van Jong Oranje, dat van avond in het 80 kilometer ten westen van Wenen gelegen Krems in een wedstrijd voor de kwalifica ties van het toernooi om het Europees kampioen schap tegen Jong Oostenrijk speelt, is vrijwel ge lijk aan het team, dat op 13 oktober in Breda met 1-0 Hongarije versloeg. De belangrijkste wijziging is het meespelen van de Ajacied Gerald Vanen burg, die de naar het A-team gepromoveerde Ma rio Been vervangt.Jong Oranje speelt in de vol gende opstelling: doel: Snelders (FC Twente); ach ter: Van Benthem (FC Twente), Teuben (Helmond Sport), Rutjes (Excelsior) en Boessen (Fortuna S); midden: Boerebach (G.A. Eagles), Godee (FC Utrecht) en Roossien (FC Groningen); voor: Va nenburg, Bosman (beiden Ajax) en Bakker (Wil lem II). Reserves: Menzo (Ajax), Van de Boogaard (PSV), Verkuyl (FC Utrecht), Corbijn (PSV) en Bijl (Heerenveen). Aad Kila naar BTC DEN HAAG Aad Kila gaat voor BTC spelen. De vroegere prof van FC Den Haag en FC Twente heeft daartoe overschrijving aangevraagd van ADO naar BTC. Kila speelde vorig jaar november zijn laatste bindende wedstrijd voor ADO en kan dus binnen de kortste keren bij BTC aan de slag. Zoals be kend heeft BTC al de nodige routiniers aan getrokken, onder wie Rob Ouwehand. 2000 00 1200'50 i 52.50 CNEN Ton Lokhoff zich nauwelijks een ere voorbereiding op debuut in het Neder- J ids elftal kunnen wen- o L Met PSV werd hij SS "Se week twee uur ""])g beproefd door Man ster United. In zijn wedstrijd voor £anje hoeft hij zich mor- navond „slechts" ne- Jitig minuten staande te pden. jl Old Trafford bewees Lok- i elk geval ook onder 2.oouk goed te kunnen spelen. 140.00^ in d%»st van de ploeg. Dat isoioaatste zaï ook in het Hanap- ü'Ujpfadiön van Wenen zijn be- 23!oo!pijkste taak zijn. Bonds- 1400 00 ^inus Michels zegt wei- 41.401 behoefte te hebben aan die tegen Oostenrijk i49.ooPigen roem uit zijn. Ieder- i 54.50i zal zich ondergeschikt 1"°'°gieten maken aan het totaal- 9a!ooang. En dat is een zege op 3620Oostenrijkers, omdat an- i37,5(^ de deur naar de eindron- 2o!io| van het toernooi om het 4°;°oeldkampioenschap van i72i5<S in Mexico vrijwel in het jvalt. t Ton Lokhoff betreft kan ius Michels blind op hem »npn Want de nog altijd het nabij Breda gelegen hsenbeek woonachtige is het gewend zichzelf weg te cijferen. Illustratief daarvoor was zijn optreden in het tweede duel met VorwSrts Frankfurt an der Oder in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup. Met al een gele kaart uit de eerste ont moeting tegen de Oostduitsers op zak schroomde Ton Lok hoff in het geheel niet in Eindhoven een opponent over de knie te leggen toen deze dreigde te gaan scoren. Lok hoff kreeg opnieuw geel, maar de boete werd op gezag van trainer Jan Reker door PSV gedragen. „Hij heeft na melijk eerder een premie ver diend dan een boete", aldus de oefenmeester, „want als hij die man had laten lopen had den we de tweede ronde kun nen vergeten". Zonde Lokhoff zelf miste daardoor wel het eerste treffen met Manchester United. „Dat was natuurlijk zonde, maar het moest gewoon. Had ik het niet gedaan dan waren we nooit in Engeland terecht ge komen". En Lokhoff mogelijk nooit in Oranje, want ziin goe de spel op Old Trafford, waar assistent bondscoach Dick Ad vocaat als toeschouwer pre sent was zou voor Michels wel eens de doorslag gegeven kunnen hebben bij diens be slissing de ruim twee jaar ge leden nog bij NAC spelende middenvelder in zijn selectie op te nemen. Lokhoff: „Hoe wel hij natuurlijk niet op één wedstrijd zal zijn afgegaan, zou me dat inderdaad niet verbazen, ja. Daar hebben we als ploeg gewoon erg goed ge speeld. Vooral taktisch zat het allemaal keurig in elkaar, de hele wedstrijd was de speldis- cipline voortreffelijk. Ik heb begrepen dat het op de televi- Hongarije goed voor Oranje 's enige treffer, zich daarom maar op de wachtlijst plaatsen. naar Wenen de nodi ge problemen onder vonden. De spits van Pisa merkte gister morgen tot zijn schrik dat op de luchthaven van Milaan geen tic ket voor hem klaar lag voor het volledig volgeboekte vliegtuig dat hem samen met de voor AC Torino uitkomende Oosten rijker Walter Schach- ner naar het Weense vliegveld Schwechat In het hotel ontmoette Wim Kieft zijn ploegge- moest brengen. Nood- Been de hand schudt. blonde Ajacied, tegen Tot zijn opluchting bleek er toch een plaatsje vrij, zodat hij in het gezelschap van Schachner in Wenen arriveerde. Daar was echter niemand na mens de KNVB aan wezig om hem af te halen. En aangezien Kieft ook niet wist waar Oranje zijn trai ningskamp opsloeg, moest een plaatselijk journalist hem daar naar toe brengen. Rinus Michels kijkt glunderend en doet daarbij niet onder voor Lokhoff (links) en Brandts, die er rond voor uitkomen blij te zijn (weer) bij Oranje te zitten. sie allemaal iets minder posi tief is overgekomen, maar er was daar volop strijd en daar in zijn we eigenlijk voortdu rend de geliike van Manches ter geweest Prima „Als voorbereiding op morgen was dat natuurlijk prima. Want van zo'n wedstrijd leer je een hoop. Je weet dat je zult moeten aanpakken, want je kunt niet even uitblazen. Het was daar een kwestie van 120 minuten bij de les zijn en feconcentreerd blijven spelen, ligenlijk moet je dat tegen elke tegenstander zo kunnen, ik weet het, maar dat wil nog wel eens te wensen overla ten". „Maar", haast de op 25 de cember 1959 in Breda geboren Ton Lokhoff er aan toe te voegen, „in wedstrijden voor het Nederlands elftal hoef je natuurlijk helemaal niet meer gemotiveerd te worden. Zeker niet als het ook nog eens je Het door zijn uitverkiezing blij verraste „kerstkind", dit seizoen goed voor twee tref fers bij PSV, maakt zich voor lopig weinig zorgen om de op ponent. „Echt verdiept heb ik me niet in die ploeg. Ik vind het ook niet zo belangrijk om alles van de tegenstander te weten. Ik weet wel van Oos tenrijk dat het altijd een tech nisch sterk elftal op de been WENEN Oostenrijk en Nederland staan morgen voor de elfde keer tegenover elkaar. Van de voorgaande tien duels won Nederland er drie, terwijl het er vier verloor. De doel- cijfers zijn wel in het voordeel van Oranje: 15-12. De laat ste onderlinge ontwikkeling dateert van 14 juni 1978. Beide landen troffen elkaar toen in de tweede eindronde van het toernooi om het WK in het Argentijnse Cordoba. Oranje won toen onder leiding van Ernst Happel met 5-1. Ver moedelijk zes spelers, die toen tegen elkaar in het veld stonden, zijn er nu weer bij: de Oostenrijkers Friedel Kon- cilia, Bruno Pezzey, Herbert Prohaska en Kurt Jara en de PSV'ers Ernie Brandts en Willy van de Kerkhof. Brandts opende destijds al na zes minuten de score, terwijl zijn clubgenoot voor de eindstand tekende. meestal staat als stantie van Ton Lokhoff ge vraagd. Zelfdiscipline brengt hij in elk geval moeiteloos op. VoÖr elk seizoen worstelt hij tijdelijk met zijn lichaamsge wicht, dat normaliter rond de 77 kilogram schommelt. „Ik moet altijd een beetje uitkij ken met wat ik eet en drink aldus de man die een opmer kelijke gelijkenis vertoont met clubgenoot Hallvar Tho- resen, „maar overdrijven doe ik dat nou ook weer niet. Met die 77 kilootjes voel ik me pri ma. Je kunt wel proberen twee of drie kilo per week af te vallen, maar als je te licht bent word je zo slap als een vatdoek en dat kan ook niet goed zijn". Morgenavond wordt Ton Lokhoff („Ik ben een pure middenvelder en blijkbaar doordat ik veel explosief trai- ningswerk doe toen wat snel ler dan ik op het eerste ge zicht lijk") door Rinus Michels op de weegschaal gelegd. Een nieuwe fase in de carrière van Ton Lokhoff staat voor de deur. En een, waarvan de Brabander hoopt dat die goed 5:2!orp Elf draverijen heeft Nootdorp morgen op het program 7.6<Jootdorp heeft e'J- - J Marco, Ymke Zuid velde en Yonnie DOUBLE K-PRIJS (1): Wodan Notice, Yvonne Hazelaar en Yon- >$N DOUBLE K-PRIJS (2): Ware Prinses. Willem Wilkes en Werda. iM 'TRIJS: Yline, Vinnie Tukker en Yvere Westfrisia. 5'l&ON HARVESTERPRIJS: Wals Boszorg. Vartan en Unica. JJVOLANNPRIJS: Vonny Albo, Uffi D en Weisbuch du Bois. TEREN ZWEEP: Vip D. Titana P en Udo Rotary. jRIJS: Vanda Cornelia. Unit Fortuna en Uno van de Lente SILKPRIJS: Ricardo Nora, Udo Buitenzorg en Pluno W. ADVERTENTIE Vol met allerlei ileuwtjes. Over 15 vakantie parken In Nederland en Duitsland. Over fijne bungalows en ruime kampeerplaatsen. En over allerlei leuke aanbiedingen en arrangementen (óók met Kerst en Oud en- Nieuw!) Vul gauw de bon in of bel in kantooruren naar AEGON Vakantlelijn 070-523141. 4 Nederlanders kunnen 5 sdag aanstaande hun '4 nat maken. En als ze '2 zen, dan klim ik naar de an de hoogste berg in de I® ving en blijf ik een week 40 Uit schaamte". En: „En 43 len kunnen ze hier ook. 16 lat betreft ben ik blij dat 2 tls nu weer de baas is. 55 eeft in Zeist dan wel ge- 2n dat in Nederland meer 3 tbald en minder gebik- ■jmoet worden, maar dat t hij natuurlijk niet. Die ijax er vroeger ook te- in gaan als het nodig 12!En het Nederlands elftal 21 litsland bij de WK ook. J aat om de punten. Nees- e: is indertijd de vernieling 2 chreven toen hij in de trijd voor de kwalificatie 3! Wcst-Duitsland zo liep te telen tegen de Belgen, het bleef wel 0-0 en Ne- Daar gaat het dc ndigt en Hilversum zien j esberg als concurrent, *n ongelijke strijd tot ge- blijft, krijg je wél een toe gangskaartje met korting. Dat ■liike l prestatie zijn voor het kopen van een aandeel. Dat zou je ook kunnen overwegen met het verkopen van seizoen kaarten. In plaats 'van 240 gulden betaalt de aandeelhou der slechts 180 gulden. Als de club winst gaat maken, dan is het logisch dat de aandeelhou der eigenlijk steeds minder voor zijn kaartje gaat betalen. Het mes snijdt dan aan twee kanten. De club kan op deze wijze de winst grotendeels vasthouden en de aandeel houder zit voor weinig geld bij de competitiewedstrijden, die hij verkiest. Je kan ook nog aan een andere aanpak denken. Vijf aandelen geven recht op vijf plaatsen naast el kaar op de tribune. Of mis schien is er een aandeelhou dersvak te maken?" (Mr. G.II. de Marcz Oycns, eerste secretaris Amster damse effectenbeurs, in het Algemeen Dagblad) „Kapot gaat het voetbal niet. De fantasie, de improvisatie en de inventiviteit zijn min der. Cruijff, Van Hancgem en Keizer hadden het echte in stinct. Het voetbal is veel een voudiger geworden. Het mooie is cr af. Nu is het alleen lopen, lopen cn nog eens lo pen. Ik vind dat heel jammer. Vroeger had je in Duitsland vijf spelbepalers, pu is er am per één te vinden. Het is voor volg heeft. Juist nu de tijd is gekomen om met z'n allen te proberen om onze sport er bo venop te helpen, liggen de verhoudingen scheef. Lim burg wordt vanaf bestuurlijk niveau stiefmoederlijk behan deld en achtergesteld. Alleen Duindigt en Hilversum tellen. Maar ook daar lopen de in komsten sterk terug en wordt gevochten om er bovenop te komen. Dat kunnen de Ne derlandse banen beter geza menlijk doen. Maar nee, in plaats van het streven naar een groot aantal goed functio nerende banen, zien sommi gen liever een baan verdwij nen. Weer een concurrent minder". (N.II. Wiarila, vicc-voorzit- Icr Draf- cn renbaan Lim burg, in Trouw) mij moeilijk de nieuwe gene ratie te pakken. Bij HSV heb ben Kaltz, Magath en Jakobs al heel wat meegemaakt. Toch zijn ze niet volgevreten van het succes. Te veel spe lers kunnen nu geen vuist meer maken. Ze hebben geen hart. Als de zon op het veld schijnt, hebben ze al last van de eigen schaduw. Geen ka rakter zoals Rinus Israël had of Willem, die aparte vogel. Vaak zie je ook spelers met wil en karakter, maar in het hoofd zit niets. Voetballers als Cruijff, die een heel elftal meenemet, zijn er niet meer". (Trainer Ernst Happel in De Telegraaf) „Wil hij ooit uitgroeien tot een wereldvedette, dan dient Vanenburg onverwijld te vluchten, omdat hij hier altijd achtervolgd zal worden door het sleutelwoord rendement. Brussel, lees Anderlecht, zou hem al beter begrijpen, Parijs zou nog beter zijn, maar Ma drid zou voor hem op de ban ken gaan staan. Het bevroren slotbeeld van de film staat wat dat betreft - ongewild - letterlijk stijf van de symbo liek. Trots en rechtop als een uitroepteken, de rug ietwat hol en het kontje naar achte ren, dankt Vanenburg zijn publiek. Hij lijkt dan op een matador en dat is hij in feite ook: een matador die de bal als zijn muleta gebruikt. Al leen in een land van zon en schaduw zal Gerald echt uit groeien tot Geraldinho". (Columnist Cor Snel in Pa norama) „Ik heb veel bloemen gehad, en telegrammen en telefoon tjes. Ik geef toe dat ik die on dersteunende reacties erg hard nodig heb. Ik proef uit sommige commentaren dat „men" denkt dat ik nu opge lucht ben, maar het tegendeel is waar. Dit is het ergste wat me had kunnen overkomen. Ik was er zo dichtbij. Zó dicht bij het door iedereen gewen ste eindresultaat. Waarmee ik bedoel dat er eindelijk weer een Nederlands elftalgroep ontstond. Een bruikbaar plan rondom de nationale selectie. We zijn gezamenlijk van slag geraakt door die nederlaag te gen Hongarije. Ik ook. Maar ik bleef optimistisch, ben nóg optimistisch". (Ex-bondscoach Kees Rij vers in Voetbal Internatio nal) Sportwereld Wielrennen De amatcur- -wielerploeg van Batavus heeft voor volgend seizoen de volgende renners nieuw onder contract: Tom Cordes (18), Ar jen Jagt, Daan Luykx, Stefan Rakers en Peter Harings. Kop man is Jan Spijker. Autosport De exploitant van het circuit van Zandvoort, de CENAV, heeft minister Winsemius van VROM om speciale maatregelen ge vraagd, die moeten leiden tot het ondanks verbiedende nieuwe wetgeving toch laten organiseren van de grand prix. Zeilen Verbondscoach Henri van der Aat zal tot en met Seoel 1988 de Nederlandse zeiltop begeleiden. Tijdens een persbijeenkomst in Oud-Loos- drecht, hoorde Van der Aat tot zijn verrassing, dat hij een vierjarig contract was aange gaan met het Koninklijk Ne derlands Watersport Verbond. Wielrennen Verzoenings pogingen van de vice-presi dent van de Amsterdamse rechtbank, mr. E.W. de Kruijff, in het kort geding aangespannen door Joop Sta kenburg tegen Jan de Nijs, Sport International en diens uitgever (Weekbladpers BV), zijn zonder resultaat gebleven. In het oktobernummer van het sportmaandblad verklaar de De Niis, dat hij één keer in zijn loopbaan als stayer was „geflikt", daarbij doelend op Stakenburg. Autosport De Amerikaan se autocoureur Terry Schoono- ver is overleden aan de ver wondingen die hij zondag op liep bij een ongeluk in de 500 mijl van Atlanta. Wielrennen De 51-jarige Robert Buker is benoemd tot ploegleider van de amateur wielerformatie Gazelle. Buker, die 27 jaar in Canada heeft ge woond, neemt de functie over voorlopig zeker zes weken niet voor AC Milan kunnen spelen. De Brit scheurde zondag een band in de rechterknie. Hij wordt vandaag geopereerd. Autosport Autocoureur Mario Andretti is voor de vier de keer in zijn loopbaan Ame rikaans kampioen in de for mule Indy geworden. /sportuitslagen ?kèn twee afstanden s (500 en 1000 meter): I. Jan kema (Harlincen) 39,8 - 1.21,1. 2. Feltz (Enter) 40.6 All-rounders (500 en 1500 meter): 1. 1 der Duim (Heerenveen) ft Zand) 41.5 - 2.05.7, 5 Henk Groen (Emmen) 41.3 - 2.08,1. 6. Rob Vunderink (Raalte) 42.6 - 2 13.0. VOETBAL Competitie Tsjecho-Slowakije -aac-Slovan c Tmava- Bratislavj Elfde ronde: Slavia Praac-Slovan Spartak Bankska Bystrica l-ó. Banik Ostrava- TJ Vitkov.ce 2-O.BM Praag 1-2. Sigma Olomuc-2 2-0. Dukla Pra; Stand aan kop: 1 17. 3 Slavia 16. LEIDEN Het interre gionale zaalvoetbalduel tussen Ceverbo en FC Lis- se duurde gisteravond niet langer dan vijf minuten. Omdat er op dat moment vanaf de tribune al enige keren met eieren en vuur werk was gegooid, besloot de scheidsrechter het tref fen (definitief) te staken. Er zou op aandringen van bestuursleden van de Af deling Dordrecht gister avond overigens helemaal niet meer worden gezaal- voetbald in Ceverbo's thuishal, Wielwijk. Hoe wel niet geheel duidelijk werd waarom een aantal tribunezitters tot de actie „vuurwerk en ei" was overgegaan, mag worden aangenomen dat een con flict tussen hen en de „ei genaar" van Ceverbo, de heer Huizer, aan de basis van de ongeregeldheden lag. Zwartewolf voetbalde wel vijftig minuten. Te genstander Datarex bleek net iets te sterk: 3-2. Jos Smits had in het duel met THB Boys duidelijk een zeer productieve bui. Maar liefst vijf maal haalde de blonde Noordwijker gisteravond doel treffend uit Ómdat ook Rcné van Hensbergen twee maal scoorde, kwam Noord wijk in Lisse tot een totaal van zeven. THB Boys zelf bleef op drie steken. Rcné Griffioen (2) cn Gert Jan van der Valk doel puntten. KOAC '79 benutte de laatste vijf minuten van de strijd te gen Cleijn Duin om een 3-2 achterstand alsnog in een 5-3 overwinning om te buigen. Hans Wecnink, Hans Witte- man en Ruud Wecnink profi teerden van het gegeven dat dc Katwijkcrs in die slotfase nogal wat tijdstraffen tegen kregen. Voor Cleijn Duin scoorden Mart van der Plas (2x) en Jan van Dijk. Wilco van der Meer had dc eerste twee goals van ROAC voor zijn rekening genomen. (ADVERTENTIE) EN VERGEET HETCIJFERSPEL NIET. DUS DEZE WEEK OP TUD INLEVEREN. J jjjgj

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13