AANGESLAGEN Cao-overleg kan wel eens ten koste van werklozen gaan £eidóc(Sou/i£mt Sony begint met 8 mm-video Directeur beleggingsbedrijf wegens oplichting aangehouden Technopolis Twente naar Japans voorbeeld Gebrek aan animo Smartegeld onbelast SS TROOST INTERIEURS BV 7 Beurs van Amsterdam ECONOMIE ZATERDAG 10 NOVEMBER 1984 PAGINA Industriebond: aandeelhouders laten VDT stikken EINDHOVEN Het Ameri kaanse bedrijf Borg Warner heeft door tijdens de aandeel houdersvergadering van Van Doorne's Transmissie in Eind hoven zijn vetorecht te hand haven op een kapitaalemissie, het gisteren onmogelijk ge maakt dat er in de huidige structuur van het bedrijf een oplossing wordt bereikt. Hier door kan ook geen oplossing worden gevonden voor de hui dige problemen bij VDT. Dit zegt de directie van VDT na mens de drie overige aandeel houders; Fiat, Volvo Car en de financieringsmaatschapopij in dustrieel garantiefonds 's-Gra- venhage FIGG. Borg Warner heeft op de aan deelhoudersvergadering welis waar de bereidheid uitgespro ken zijn aandelen aan te bie den aan de overige aandeel houders, maar deze vonden dat de gevraagde prijs daar voor onrealistisch was. Direc teur Van Ham van VDT zei voor de poort van het bedrijf de kans dat het bedrijf in een andere structuur in Nederland wordt voortgezet met andere aandeelhouders, op meer dan vijftig procent te schatten. Hij noemde de ontwikkeling van gisteren „niet acceptabel" en een „schandalige zaak". De huidige problemen bij VDT hebben er nu al toe geleid dat de lonen van de 150 werkne mers voor de deze week niet meer betaald kunnen worden, aldus Van Ham. Hij verwacht dat de faillissementsaanvraag over VDT volgende week vrij dag behandeld zal worden bij de rechtbank in Breda. Als er al een oplossing voor VDT in het verschiet ligt, moet deze wel voor het einde van deze maand komen, aldus Van Ham. Hij wees erop dat anders de auto-modellen voor 1986 met hun automatische versnellingsbakken in de knel komen te zitten „en dan is het helemaal verloren". Maandag praten dr. Leliveld van het ministerie van economische zaken en president Richard C. Curran van Borg Warner nog met elkaar over de VDT-pro- blematiek. Volgens de Industriebond FNV hebben de aandeelhou ders van het bedrijf „VDT la ten stikken". Tegenover perso neel dat zich bij de poort had verzameld, zei bonds bestuur der Verdijsseldonk dat er zich bii VDT „een onvoorstelbaar schandaal heeft afgespeeld". De schuld ligt volgens hem bij de vorige directie van VDT, die „heeft geknoeid" door een twee jaar geleden gelanceerd pl?n van het adviesbureau Beerenschot naast zich neer te leggen. Verdijsseldonk zei ver der „sterk de indruk te heb ben" dat de Amerikaanse aan deelhouder Borg Warner er al geruime tijd op uit is, om de macht over het produkt naar zich toe te trekken. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 20.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 16.00 uur. teletoonnr. 190888 en uw krant wordt nog dezelfde dag gebracht. DEVENTER Sony gaat begin volgend jaar in de Verenigde Staten de eerste 8 mm-video op de markt brengen. De appa ratuur zal pas later in Europa te koop zijn. In vakkringen wordt dit initiatief als een doorbraak beschouwd voor een nieuwe wereldstandaard. Sony denkt per maand 200.000 apparaten te maken. Tot voor de introductie van de 8 mm-video waren er drie systemen: Betamax, VHS en Video 2000. Het laatste systeem, vooral gemaakt door Philips, heeft de strijd om de gunsten van de kopers intussen verloren. Philips en Kodak presenteerden als eerste belang rijke fabrikanten 8 mm-apparatuur. ROTTERDAM De 42-jarige directeur J. den E. van het in Rotterdam gevestig de beleggingsbedrijf Interestco Invest ment Foundation ltd., heeft tegenover de Rotterdamse politie bekend een aantal voornamelijk buitenlandse investeerders te hebben opgelicht voor een bedfag van omgerekend 10 tot 16,6 miljoen. De man is vorige week aangehouden en in bewaring gesteld. Meerdere aanhoudin gen in deze zaak worden verwacht, aldus de Rotterdamse politie. Volgens direc teur Gerla van de Vereniging voor Ef fectenbescherming in Den Haag bestaan in Nederland tientallen soortgelijke ma lafide beleggingsbedrijven, waarin meer dan vele tientallen miljoenen guldens worden omgezet. Naar zijn mening heb ben dit soort schimmige bedrijven alle kansen hun praktijken in Nederland uit te oefenen, omdat hier geen vestigings- en toelatingsbeleid geldt voor belegger sadviseurs en vermogensbemiddelaars. „Nederland is de achterbuurt van de in ternationale effecten wereld. De invoe ring van een wet waarin het vestigings- en toelatingsbeleid is geregeld, kan daar in veel verbetering brengen", aldus Ger la. Hazelhoff nieuwe topman ABN AMSTERDAM Mr. R. Ha- zelhoff is per 1 mei '85 be noemd tot voorzitter van de raad van bestuur van de Alge mene Bank Nederland (ABN). Hazelhof volgt dr. A. Baten burg op die per 1 mei met pen sioen gaat. Hazelhoff (54) was al in dienst van de Nederland- sche Handel-maatschappij, de voorganger van de ABN. Hij vervulde onder meer verschil lende functies in het buiten land, zoals tot '71 mana ger van het kantoor van de bank in New York. Hazelhoff is sinds '71 lid van de raad van bestuur vban de ABN. DEN HAAG De door de vakbeweging felbe- streden „tweedeling" in de maatschappij dreigt zich in de komende cao onderhandelingen tegen de bonden te gaan keren. In het arbeidsvoorwaar denoverleg in onderne mingen en bedrijfstakken zal, en alle tekenen wij zen in die richting, het zwaartepunt komen te liggen op de aanvulling van het ziekengeld tot honderd procent. Voor dè prioriteit van de afgelo pen jaren, herverdeling via arbeidstijdverkorting, blijft weinig ruimte over. De beroemde solidariteit van werkenden met uit keringsgerechtigden komt hierdoor op het spel te staan, hoewel de vak beweging dat ontkent. Mede om die reden lijken de komende cao-onderhandelin gen plaats te gaan vinden in een sfeer van „we zien wel". De jarenlange roep van zowel werkgevers en werknemers om zelf in de bedrijfstakken, zonder overheidsbemoeienis het cao-overleg te mogen voe ren, is gehonoreerd. Hoewel minister De Koning van soci ale zaken steeds maar weer de partijen pusht tot verdere ar beidstijdverkorting, vaak tot ongenoegen van de werkge vers, zal hij dit niet dwingend opleggen. De wensen van de vakbewe ging zijn legio: Aanvulling van het ziekengeld tot hon derd procent, verdergaande arbeidstijdverkorting met daaraan gekoppelde herbezet ting, handhaving van de koopkracht en als het even kan een loonsverhoging. En hoewel men geen echte prio riteiten stelt is het duidelijk dat het ziekengeld het groot ste deel van de beschikbare ruimte in de bedrijven zal op slokken. Maar, zeggen FNV en CNV, invulling laten we over aan de cao-partners op decentraal niveau. Solidariteit Om in ieder geval op papier toch wat aan de solidariteit van werkenden en niet-wer- kenden te doen, willen FNV en CNV de kortingen van de uitkeringen krachtens ww, wwv en wao per 1 januari, in de onderhandelingen onge daan maken. Eventueel door het niet laten doorgaan van de aangekondigde verlaging van de werkgeverspremies: wat de regering van de uitke ringsgerechtigden afpakt zal bij de werkgevers moeten worden teruggehaald. Momenteel is voor vier van de vijf werknemers per cao geregeld dat bij ziekte de werkgever het ziekengeld (nu nog tachtig procent, maar het kabinet wil het verlagen naar 75 procent) aanvult tot 100 procent. Voor één op de vijf werknemers worden ook de wettelijke uitkeringen krach tens werkloosheid (ww en wwv) en arbeidsongeschikt heid (wao) door de werkgever aangevuld. Vooral dit laatste wil de vakbeweging uitbrei den over meer cao's, omdat de wettelijke uitkeringen zo sterk worden gekort dat ze onvoldoende zekerheid bie- Het CNV heeft verschillende ideeën over hoe de aanvulling van de wettelijke uitkeringen gestalte moet krijgen. Bijvoor beeld door per cao af te spre ken dat bij een vakbond aan gesloten werknemers vijf pro cent meer uitkering krijgen bij ziekte, werkloosheid of ar beidsongeschiktheid, of een deel van de loonsom te reser veren in een pot waaruit werklozen en arbeidsonge schikten een paar keer per jaar een extraatje krijgen, iets wat in België gebruikelijk is. Veel plannen, maar als het op de financiering aankomt is er geen „Zoete Lieve Gerritje" te vinden. Of zoals aanstaand VNO-voorzitter mr. C. van Lede het uitdrukte: „Meer ziekengeld kost werk of loon". Volgens Van Lede kost doorbetaling van honderd procent ziekengeld de bedrij ven na 1 januari ruim ander half procent van de loonsom. Ook het kabinet gaat, hoe sympathiek ze het plan ook vindt, niet akkoord met het solidariteitsplan van de vak beweging, om de premieverla ging te laten zitten ten behoe ve van het op peil houden van de uitkeringen. Het re geerakkoord gaat uit van een verlaging van de collectieve lasten. Die lasten kunnen ech ter alleen omlaag als de uitke ringen dalen. Bovendien moet de premie- en belastindruk conform het regeerakkoord omlaag. De voorkeur voor handha ving van het ziekengeld op 100 procent en bovengenoem de standpunt van werkgevers en kabinet, plaatst de solidari- teitsgedachte van de vakbe weging op een wankele basis. Ook de vakbeweging erkent, zij het met niet zoveel woor den, dat het in de praktijk zal uitlopen op of-of en niet en en. CNV-voorzitter Harm van der Meulen verzuchtte vorige week op een bijeenkomst van de christelijke ambtenaren bond CFO in Oss, „dat aan vulling van het ziekengeld ten koste zal gaan van ar beidstijdverkorting en her verdeling van werk". Details Een centraal arbeidsvoor waardenbeleid wordt door de vakbeweging afgewezen. Van der Meulen benadrukte de noodzaak van decentraal Mr. C. van Lede: „Meer zie kengeld kost werk of loon" overleg vorige week bij de presentatie van de CNV-dis- cussienota arbeidsvoorwaar denbeleid 1984, nogmaals: „Centrale aanbevelingen die gedetailleerd op alle zaken in gaan zijn niet hanteerbaar vanwege de grote verschillen in de bedrijfstakken". Het ge volg van deze stellingname is dat alle kastanjes tijdens de komende cao-onderhandelin gen uit het vuur zullen moe ten worden gesleept, wat tot grote verschillen tussen de bedrijfstakken zal leiden. Welke vakbondseisen uitein delijk zullen worden gehono reerd zal de praktijk van de cao-onderhandelingen leren. De diversiteit van eisen kan zelfs tot gevolg hebben dat de nadruk op de handhaving van koopkracht wordt gelegd. Vanuit de visie van bijvoor beeld de Voedingsbond FNV en Shell is dit niet ondenk baar. Ook kunnen er grote ver schillen tussen de bedrijfstak ken onderling ontstaan. Een tweedeling tussen sterke en zwakke bedrijven. In het „ge zonde" bedrijf krijgt de werk nemer bij ziekte, werkloos heid of arbeidsongeschiktheid een uitkering tot honderd procent, hij gaat korter wer ken en misschien op de koop toe nog wat extra's in zijn loonzakje. Daar staat zijn „ar mere" collega tegenover die langer moet werken en de klos is wanneer hij aangewe zen wordt op een uitkering. De huidige uitkeringsgerech tigden hebben het nakijken omdat in de meeste cao's geen geld rpeer over zal blijven voor herverdeling van arbeid met de daaraan gepaardgaan- de herbezetting. De CN V-discussienota zal H. van der Meulen: „Aanvul ling van ziekengeld gaat ten koste arbeidstijdsverkorting of herverdeling van werk". door de bonden de komende weken met de leden worden besproken, in Utrecht zal op 19 november het definitieve arbeidsvoorwaardenbeleid worden vastgesteld. De con ceptnota is binnen de eigen gelederen niet overal even positief ontvangen. „Er za] nog het nodige moeten wor den bijgesteld", aldus een vooraanstaande CNV'er. Vol gens deze.zegsman zal er een concretere invulling op cen traal niveau aan de nu voor liggende CN V-plannen moe ten worden toegevoegd. „Ik kan niet met een blanco che queboek de onderhandelingen in, anders zie je dat in de ene bedrijfstak alleen het zieken geld wordt aangevuld, terwijl men in de andere bedrijfstak gretig toehapt op het rinkelen van de geldbuidel van de werkgever en loonsverhogin gen worden binnengehaald. Als onze bond dan herverde ling van arbeid centraal stelt, zullen onze leden verwijzend naar andere cao-onderhande lingen zeggen: „ja, maar en hoe moet het dan met het zie kengeld en onze koopkracht? Vindt die bijstelling niet plaats dan zal hoe dan ook de herverdeling van arbeid op een laag pitje komen te Van der Meulen onderkent het gevaar van uit elkaar groeiende bedrijfstakken: „het decentrale beleid zal een gro tere belasting leggen op bon den en leden en zal een groot stuk. creativiteit vergen". Een creativiteit die al met al wei eens ten koste zou kunnen gaan van de ruim anderhalf miljoen werklozen en arbeids ongeschikten. MARGA RIJERSE ENSCHEDE De Technische Hogeschool Twente (THT) en de provincie Overijssel hebben gisteren een plan gepresen teerd voor de sociaal economische herstructurering van Twente. Uitvoering van het plan houdt in dat Twente naar Japans voorbeeld de komende jaren toegroeit naar een zogenoemde Technopolis. Dat is een internationaal geo riënteerde gemeenschap in een bepaalde regio, die zich toe legt op de ontwikkeling en toepassing van hoogwaardige technologieën. Met Overijssels gedeputeerde drs. Dijkema is prof. Draijer van mening dat met het ontwikkelen van een Technopolis wordt ingespeeld op wat al enkele jaren in Twente aan de gang is: de sterke groei van het aantal hoogwaardige bedrij ven in met name de omgeving van de Technische Hoge school. Afstudeerden van de TH beginnen er ondernemingen in nauwe samenwerking met dit wetenschappelijk instituut en ook andere bedrijven profiteren van de kennis waarover de TH op bijvoorbeeld het terrein van de micro-elektronica be schikt. Wetenschap, industrie en overheden kunnen in een Techno polis nauw samenwerken met behoud van de culturele tradi ties en waarden van de streek. In Japan zijn hiermee volgens prof. Draijer, rector magnificus van de THT, zeer goede er varingen opgedaan. Technopolis Twente krijgt een internationale opzet. Zo wordt voorkomen dat de streek bij de ontwikkeling van hoogwaar dige technologieën achterstand oploopt. Zo gaat de TH nauw samenwerken met een vergelijkbaar instituut n Noorwegen, met als doel kennis uit te wisselen. goud en zilver De goud- en zilverprijzen zijn als volgt vastgesteld (tussen haakjes de vorige prijs): Goud onbewerkt: 37.030-37.530 (36.850-37.350). bewerkt: 39.410 verkoop (39.220). Zilver onbewerkt: 785-855 (idem), bewerkt: 900 (idem). KAASMARKT ALKMAAR - Commis sienoteringen in gulden per kg: fa- brieksedammer 6,67, middelbare 6,77 en Goudse volvette 6,79. ZUIVELBEURS LEEUWARDEN - Commissienoteringen in gulden per kg: Goudse kaas 6,65, Edammer kaas 6,53 en broodkaas 6,53. De handel GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIILAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIEOVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA AMSTERDAM De Am sterdamse effectenbeurs w«rd gisteren gekenmerkt door een groot gebrek aan animo. Evenals de Ameri kaanse beurs wacht men in Alnsterdam af wat de politie ke koers in Amerika zal brengen. Ook door de be richten over een eventuele irtvasie in Nicaragua nemen beleggers een afwachtende houding aan. Unilever noteerde twee gul den hoger op 305. Hoogo vens, Philips en KLM gingen iets vooruit. Akzo zat met 98,90 nog een dubbeltje on der de vorige koers. Het suc ces voor Koninklijke Olie sudderde nog wat na waar door dit fonds 1,70 vooruit ging naar 173,20. Banken en verzekeraars ^kwamen haast niet in beweging. In de scheepvaartsector moest Nedlloyd ƒ2 achteruit naar 148,50. Ahold zakte 1 naar 182. Ook Gist-Brocades en Heineken leden geringe ver liezen. De lokale markt herbergde nogal wat fondsen die enige winst boekten. In de voe dingssector waren dat CSM en Wessanen. De eerste ging 2 vooruit naar ƒ148,10, de tweede boekte 1,20 winst op 155,20. Stad Rotterdam kon met een winst van 1,10 op 111,60 weer iets goedmaken van de verliezen van de voorgaande dagen en ACF trok 3 bij op 185. Ook Nij- verdal-ten Cate kon wat te rugkeren op haar verliesge vende schreden en klom 2 op 200. Boskalis zag daar geen kans toe. Er ging giste ren twintig cent af op 15,-. Op het voor belastingbetalend Nederland weinig rooskleuri ge terrein van de fiscale behandeling van schadevergoedin gen, deed ons hoogste rechtscollege eindelijk weer eens een uitspraak die hoop geeft voor de doorgaans toch al zwaar getroffenen. Wat was het geval? Jaap Richer, een allround autoricht-specialist in dienst van carosseriebedrijf „Als Nieuw" kreeg onder een hefbrug in de garage van zijn werkgever een ernstig ongeval. Dit ge beurde toen Jaap in de werkkuil benzine aan het aftappen was. Een vonk, ontstaan door een defect in de verlichting van de werkplaats, deed de benzinedampen exploderen. Hierdoor ontstond een enorme ravage. Maar dat was nog niet het ergste. Jaap moest met ernstige brandwonden en verminkingen in een speciaal brandwondenziekenhuis wor den opgenomen. Ondanks de vele ziekenhuisopnames en operaties die volgden, bleef Jaap na het ongeval volledig ar beidsongeschikt. Het duurde een hele tijd voor Jaap zich kon schikken in zijn lot, maar uiteindelijk bemerkte hij dat ondanks zijn arbeids ongeschiktheid het leven zijn aantrekkelijkheid niet had verloren. Tevens werd na een jarenlange juridische strijd duidelijk, dat Jaap van zijn werkgever een bedrag van f 137.500,- zou ontvangen als smartegeld. Gezien de konsek- wenties van het ongeval, de arbeidsongeschiktheid, was dit zeker geen onredelijk bedrag. Wie denkt dat hiermee tenminste het financiële leed gele den was, vergist zich. In het volgende bedrijf van dit drama verscheen namelijk de fiscus ten tonele. Alsof de ellende nog niet groot genoeg was, rekende de inspecteur nog maar even een bedrag van 78.000,- van de zwaarbevochten schadevergoeding tot het belastbaar inkomen van Jaap. Hierop volgde een gerechtelijke procedure waarin het Hof besliste in het voordeel van de fiscus. Naar de mening van het Hof was de vergoeding gegeven „voor schade waarvan de oorzaak was gelegen in het niet naleven door de werkge ver van op hem rustende verplichtingen uit hoofde van de dienstbetrekking". Op grond daarvan moest volgens het Hof de vergoeding voor immateriële schade (het smartegeld) en het ontvangen bedrag wegens verminderd arbeidsvermogen tot de belastbare inkomsten uit dienstbetrekking gerekend worden. Hiervan stond Jaap toch wel even te kijken. Ge wonnen gaf hij zich echter niet. Hij besloot de zaak voor te leggen aan de Hoge Raad. En niet zonder succes! De Hoge Raad oordeelde dat de door de werkgever betaalde vergoedingen voor het aangedane leed niet zo zeer hun grond vinden in de dienstbetrekking, dat zij als inkomsten hieruit kunnen worden aangemerkt. Omdat ook het arbeids contract van Jaap geen afspraken bevatte over regelingen bij ongeschiktheid voor arbeid, hoefde Jaap geen belasting te betalen over het bedrag van het smartegeld. Uiteindelijk toch nog een beetje een goede afloop voor Jaap. En het mag dan een schrale troost zijn, maar het ziet er naar uit dat deze uitspraak van de Hoge Raad voor vele belas tingplichtigen perspectieven biedt. ADVERTENTIES Ketel tapijt u wenst topkwaliteit in lederen zitmeubelen bezoek onze JORI show van 16 t/m 26 november 3-7 herenstraat 2681 bc monster 1749 12512 open ma 13.00-18.00 di wo do 9.00-18.00 vr 9.00-21 00, za 10.00-16.00 hoofdfondsen Amev 192.0C Amro-bank 63.4C DordtSChe petr 152.7C Idem petr pre» 151.9C Elsevier-NDU H3.0C FGH 5S.4C Gist Brocades 161.0C Heineken 141.3C Heineken Hotd. 125.0C Hoil.Beton.Gr. »1.3t Hoogovens 64,f£ Nedlloyd Gr. Oce v. Grinten v. Ommeren Pakh. Hotd. eert 55.40 160.50 140.70 125.00 111.80 65.00 55,40 67.60 134.20 303.00 109.00 30.00 106150 106.50 overige aandelen Aut. Ind. Rt BAM Batenburg Beek. van Begemann CSM CSM ert Ceteco Clalmlndo Credit L.B.N. Oeli My Econosto Gamma H Gel. Dellfc Gerolabr Goudsmit Hoek s Mach HALL Trust. Slot- Slot- beurs beurs 00-11 09-11 254,00 256.00 250.00 250,00 110.50 111.60 233.50 233,50 955.00 945.00 55.60 55,10 445,00 435.00 104.00 102.00 167.00 167.00 112,50 100.50 407,00 400.00 43,20 43.00 326,00 327,00 119.80 119.00 100.00 100.00 201.00 200.20 15.90 15,00 101,00 100.00 NBM-bouw - Ned. Scheep 12.00 2.20 163.00 163.00 60.50 60.50 395.20 390.50 2240.00 2250.00 145.10 147.11 Slot- SlOt- beurs beurs 00-11 09-11 25,10 25.50d 0.40 0.35 105.50 105.50 196.50 197.00 - 4400.00 1140,00 1140.00 122.50 123,00 960,00 965.00 412.00 415.00 5.10 0.10 191.0 191.00 192,00 15.50 15.50 20.20 27.00 409.50 407,00 65.90 66.00 86.50 86.50 74,50 74.90 141.00 141.00 67.40 67.10 256.00 258.00 151.00e 150.00e 69.70 69.50 28.20 28.00 104.10e 104.50 21.60 137.00 45.20 45.70 100.00 101.00 66.00 66.00 100.00 100.00 43.20 43.00 72.20e 71.50 185.00 183.00 117.00 117.00 223.00 221.00 170!00 164^00 31.00 30.10 32.00 31.50 480,00 480.00 332.00 332.00 37.00 36.80 40.00b 50;00b 99,00 98.00 126.00 125.50 171.00 171,00 115,00 262,00 262.50 395.00 400,00 121.00 123.00 63.20 62.50 8.70 8.70 700,00 725.00 8770,00 8800,00 Schuttersv. Smit Intwnat. UbbMk*' Ver. Glasf. Vmf-Stork Verto eert. VRG Gem. Bez. Wegener c eer to Wolters Samsom Wijk en Her 46.00 45.00 171.00 173,00e 371,00 376.00 172,00 172,00 beleggingsfondsen 243.20 244.50 170.00 169.00 143.90 144.00 251,00 251.50 Chemical F Col.Growth Holland"?3 Interbonds Japan Fund Leveraged MK Int. Vont. New York Ind Old Court Dlr Sci Tech Technology F Tokyo PH Unifonds ikelij I voo mele rist v; ur scl i verd I de 1 FBC 1390,00 1415.00 I 41.50 41.30 f 660.00 660.00 39.50 38.60d 150.00 150.00 18,00 10,00 41,00 41,00 172,00 171,20 12.75 Ned. 81-91 12.50 id 81-91 12.25 Id 81-88 12.00 id 81-91 12.00 Id 01-88 11.75 Id 81-91 11.50 Id 80-90 11.50 Id 81-91 11.50 id 81-92 11.50 Id 82-92 11.25 id 82-92 11.25 Id 81-96 11.00 id 81-88 11.00 Id 82-92 10.75 Id 80-95 10.75 id 81-91 10.50 Id 74-86 10.50 Id 80-00 10.50 id 82-92 10.50 id 82-89 10.25 Id 80-90 10.25 id 80-87 10.25 id 82-92 10 00 id 80-90 10.00 Id 82-92 10.00 id 82-89-1 10.00 id 82-89-2 9 75 id 74-99 9.50 Id 76-91 9.50 id 76-86 9 50 Id 80-95 9.50 id 83-90 9.25 id 79-89 9 00 Id 75-00 8 75 Id 75-90-1 8.75 Id 75-90-2 8 75 Id 76-96 0.75 Id 79-94 8.75 Id 79-89 8.75 Id 84-94 8.50 Id 75-90 8.50 id 75-91 8.50 Id 78-93 8.50 Id 78-89 8.50 Id 79-89 8.50 Id 83-94 8.50 Id 84-91-1 8.50 Id 84-91-2 8.50 Id 84-91-3 8.50 Id 84-94-2 8.50 Id 84-94-1 8.25 Id 76-96 8.25 Id 77-92 8.25 Id 77-93 8.25 Id 79-89 8.25 Id 83-93 8.25 Id 84-94 8.00 Id 69-94 8.00 Id 70-95 8.00 Id 70-85-1 8.00 Id 70-85-2 8.00 Id 70-85-3 0.00 Id 71-96 8.00 Id 76-91 8.00 Id 77-97 8.00 Id 77-87 8.00 Id 78-88 8.00 Id 83-93 7 75 Id 71-96 7.75 Id 73-98 7.75 Id 77-97 116.10 116,10 107.70 107.70 110.20 110.20 105.40 105.40 101.70 102.00 102,90 102,90 104.00 104.00 107,40 107.40 102.50 102,50 102.20 102.20 103,00 102.10 102.40 102,40 102,60 105.60 105.60 105.60 105.60 107.80 107.95 105.80 105.80 104,70 104.70 104,80 104,90 102.90 102,80 102,40 102,50 102.80 102,90 102,60 102.60 103,20 103.20 104.40 104,40 102.30 102.30 102.00 102,00 7.75 Id 77-92 7.75 Id 82-93 7.50 Id 69-94 7.50 Id 71-96 7.50 id 72-97 7.50 id 78-93 7.50 id 78-88-1 7.50 Id 78-88-2 7.50 id 83-90-1 7.50 id 83-90-2 7.20 id 72-97 7.00 id 66-91 7.00 id 66-92 7.00 Id 69-94 6.75 Id 78-90 6.50 id 68-93-1 6.50 Id 68-93-2 6.50 id 68-94 6 25 id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 id 65-90-1 5.75 id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 id 64-89-2 5.00 id 64-94 4.50 Id 59-89 4.50 Id 60-85 4.50 id 60-90 4.50 Id 63-93 4.25 Id 60-90 4.25 Id 61-91 4.25 id 63-93-1 4.25 id 63-93-2 4.00 id 61-86 4.00 Id 62-92 3.75 Id 53-93 3.50 id St.47 3.50 Id 56-86 3.25 id 48-98 3.25 Id 50-90 3^25 id 55-95 101.50 '*J, 99.20 fstelJ 99.60 j,„ 99.60 QU< 99.00 kccpf 97.30 97.70 ae kt al buitenlands geld 101.41 102,00 102,00 100,90 100.90 102,20 102.30 101.70 101.70 102.10 102.10 102,00 102,00 102,00 102.00 103.20 103.20 101,10 101,00 101.00 101.00 101,00 101.00 Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische tr. (100) Duitse mark (100) Ital. lire (10.000) Port, escudo (100) Canadese dollar Fr. trank (100) Zwlts trank (100) Zweedse kroon (100), Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) Ierse pond 3.28 3.40Jc VO 4,06 4.36 5.42 5.72' Yan 110.50 114.50 drie 17,20 19.20 Qp f 1.80 2.30 ff 2,47 2,59ri7Ve 35,50 38,50\tball 135.00 139,50 37,50 40,50! f 37,00 40,00Qrdei 29,50 32,50U.ev «SUe, 2,30 3.1I 52.0( ven beurs van New York Am. Motors Chevron Citicorp Cons. Edison Du pont Nemours Exxon Corp Ford Motor General Electric Gen. Molors Goodyear Hewlett-Pack. IC Indus 34 3/4 35 3/8 64 63 5/8 49 7/8 49 3/4 17 7/8 18 56 3/8 57 7 37 1/2 37 33 3/8 33 5 31 3/8 30 7 35 7/2 36 20 3/8 28 3 48 3/4 48 72 3/4 73 7 44 1/2 44 47 3/8 57 3/4 58 00 1/2 77 26 7/8 26 37 3/8 35 28 1 28 1, Nabisco Brands Owens Illinois RCA Corp. Royal Dutch Un. Brands US Steel United Technotog Westinghouse 12 3/8 13 70 3/4 77 1, 88 1/2 88 1, 30 3/0 29 5/f 53 3/4 53 3/1 39 1/2 40 3/1 37 7/8 37 1, 50 7/8 52 1/f 32 3/4 32 1, 24 1/2 25 1, 53 3/4 54 3/1 Omzet 82.650.000 Stemming h

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10