Proef met verkeersvrij maken van winkelerf Herfstveiling „de Veen" brengt 66.000 gulden op REGIOfJOURlNAAL Tonneprossen op hoog niveau Fancy fair Oud Ade brengt veertig mille op Nieuw wereldrecord klaverjassen L LEIDEN/REGIO CeidaeSouAont MAANDAG 5 NOVEMBER 1984 PAGINA' Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen 21.00. •EUROCINEMA lli: Class (16); 18.45. 21.15. wo. ook 13.45. •EUROCINEMA IV: Police aca demy (al); (beh. di.) 18.30, 21.15. wo. ook 13.45. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA II: Walt DiS- ney's tekenfilmparade (al); wo. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Greyatoke (al); 14.30. 19.00, 21.15. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130): Bolero (16); 14.30, 19.00. 21.15. LIDO II: The woman in red (al); 14.30. 19.00. 21.15. LIDO Romancing the stone (12); merstraat 52. tel. 071-125414): Sextheater (16); 14.30. 19.00, Indiana Jones and the temple of doom (al); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00. 21.15. CITY THEATER II: My tutor (12); tijden zie City I. CITY KINDERVOORSTELLING CITY THEATER IV: Dik Trom en zijn dorpsgenoten (al); wo. 01717-4354): Max Ha velaar (al); 20.00. KINDERVOORSTELLING Ciske de rat; wo. 14.30. diensti/erieningj APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 9 november waargeno- ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- elke dag Academisch Zie- is behalve 1 (Diaconessenhuis) e 13.00 u. tot zater< (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur Kraamaldeling: dag. (alleen voor 15.00-16.00 u. 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten- verpleging: dag. van 14.00- 14.30 i Sport-Medis Spreekuur n i 18.30-19.00 u. t ernstige patiënten doorlopend Dezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken De bezoektijden Voor allen verkeren of trouwelijk. Dag en nacht berelk- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreekuren ma. en dl. 10.00- 12.30 u wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en warken: ma. 18.30-2030, wo. 10.00-12.00, do. 16.30-20.30. Afdeling belas- dl. 18.30-20.30. do. 18.30-20.30. DIERENHULPOIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den. katten, vogels, e.d. In de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude Tel 071-220021. BURGERRAADSUEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., dl. en wo 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp voor bejaarden 60 jaar gereformeerde kerk herdacht SASSENHEIM Het 60-jarige bestaan van de christelijk gereformeerde kerk in Sassenheim is zondag tiidens de morgendienst op eenvoudige wijze herdacht door ds. J.M. Aarnoudse, de huidi ge predikant. Op zaterdag 8 september werd door de gemeenteleden al, als onderdeel van de her denking, een boottocht gehouden over de Kager- Classen. Tot 1926 kwam men voor kerkdiensten ijeen in de vroegere kleuterschool in de Kerk- laan, en daarna in het huidig kerkgebouw, ook aan de Kerklaan. Een hoogtepunt was de inge bruikname van het nieuwe kerkorgel in 1966. Eerste predikant was ds. I. de Bruyne van 1936 tot 1940. Hij werd opgevolgd door ds. H. Visser van 1941 tot 1955, ds. L.S. den Boer van 1958 tot 1973 en van 1974 tot 1979 ds. Jac. J. Rebel, terwijl de huidige predikant ds. J. M. Aarnoudse in mei van dit jaar aan de gemeente werd verbonden. Grote buit bij kraak Voorschoten VOORSCHOTEN Een Friese staartklok met een waarde van tien mille en een schilderij ter waarde van 25.000 gulden worden vermist na een inbraak in een Voorschotense woning afgelopen zaterdag. De in brekers kwamen de woning aan het Sweelinckhof bin nen door de schuifpui te forceren. Naast de grote stukken verdween ook nog wat zilverwerk. B en W-Ter Aar positief over sporthal Langeraar TER AAR B en W staan positief ten opzichte van de plannen om een sport hal in ter Aar te bouwen. Dat blijkt uit de aanbiedingsbrief die het college heeft gemaakt bij de begroting voor 1985. B en W stellen voor eenmalig geld voor de sporthal ter beschikking stellen, maar verder zal het object geen financiële gevolgen voor de gemeente mogen hebben. Ben W doen deze dui delijke uitspraken in de jaarlijkse be leidsnota, omdat een projektgroep mo menteel de bouw van een sporthal on derzoekt. Deze sporthal zal worden ge bouwd in Langeraar. De plaats is nog niet bekend, doch onlangs werd er in de projektgroep, onder leiding van de heer Lem tevens voorzitter van de sectie sport van de Welzijnsraad ge speculeerd op een lokatie bij het ge bouw De Schakel of bij de huidige sportvelden in Langeraar. Of de sport hal er echter ook werkelijk zal gaan komen is nog de vraag. De medewer king van de gemeente zal daarvoor be palend zijn. Deze gaat ervan uit, dat er sprake moet zijn van particulier initia tief en dat er aantoonbare behoefte moet zijn. Daarnaar wordt nu door de Projektgroep onderzoek ingesteld. Ver der zal men de beheerscommissie van de sportzaal „De Wip", welke in Aard- am is gevestigd, zeer nauw bij de be sluitvorming betrekken. Een mogelijk negatief effect van de nieuwe sporthal voor de exploitatie van „De Wip" zal namelijk gevolgen hebben voor de ge meentebegroting omdat daarin het te kort moet worden opgevangen. MUZIEKSCHOOL BLIJFT PROBLEEM IN SASSENHEIM SASSENHEIM De Mu ziekschool Bloembollen streek en het winkelerf zullen twee van de be langrijkste discussiepun ten zijn als de Sassen- heimse gemeenteraad zich morgenavond in een tweede instantie over de begroting Voor 1985 buigt. Een van de opvallendste punten met betrekking tot het winkelerf werd deze week bekend gemaakt. Rond 15 november zal een proef worden gehouden om het winkelerf op de Hoofdstraat grotendeels verkeersvrij te maken tij dens koopavonden en op zaterdagen. Ook zal wor den bekeken of een aantal parkeervoorzieningen van het winkelerf kunnen worden verwijderd. Ge dacht wordt daarbij aan het gebied tussen de J.P. Gouverneurlaan en de Hervormde Kerk. Het doel van dit alles is het weren van het auto- en (brom)fiets verkeer en de beveiliging van het krui send verkeer. Overigens was de gehele raad het er al over eens dat het winkelerf een riante aanwinst is voor Sassenheim. Er moeten echter nog wat problemen worden opgelost en men hoopt dat de eerdergenoemde proef daartoe zal bijdragen. Iets geheel anders is „alweer" de muziekschool. De kosten van het deelnemen aan deze gemeenschappelijke regeling drukt zwaar op de Sassen- heimse begroting. Door tegen vallers moet Sassenheim bij voorbeeld over 1984 nog eens ruim tweeëneeenhalf duizend gulden bijpassen. Uit bereke ningen is gebleken dat een groot aantal kosten van de muziekschool gestegen is met met percentages variërend van 25 tot 40. Daarbij tekent de Sassenheimse raad aan dat het bestuur van de muziekschool nog steeds het tegenvallend aantal leerlingen nog niet ver werkt heeft in de begroting. Volgens wethouder W. Maris zullen de deelnemende ge meenten daarom met nog meer tegenvallers rekening moeten houden. Voor de mees ter Sassenheimse raadsleden is de maat echter al lang vol. Het CDA-raadslid Th.G. van der Plas stelde: „Ik hou er niet van alsmaar te blaffen, en niet te bijten". Ook mevrouw C. Kuijsten (PS) vond dat er nu maar eens geluisterd moest worden naar de gemeenten en de VVD vond bij monde van G.C. Ciggaar dat er nu duide lijk stappen genomen moesten worden en dat er niet alleen steeds gepraat moet worden over het uittreden van Sassen heim uit de gemeenschappelij ke regeling. Wethouder mevrouw Maris heeft de gemeenteraad erop gewezen „dat als er een ge meente uit de regeling treedt, je in wezen spreekt over de opheffing van de Muziek school. In afwachting van het resultaat uit de overleggroep van de werkgroep van ge meentesecretarissen van de deelnemende gemeenten werd besloten de datum te verleg gen naar medio 1985, waarbij onverkort de tweede begro tingswijziging 1984 niet geac cepteerd wordt". Ook hebben de deelnemende gemeenten hun standpunt over de Mu ziekschoolbegroting voor 1985 gehandhaafd: de kosten moe ten worden gedrukt en veel gemeenten eisen invoering van algemeen vormend mu ziekonderwijs op alle lagere scholen. ROELOFARENDSVEEN ..De Veen was de Veen weer". Met deze woorden bedankte Lions president R. van Berkel de vele honderden kopers, schenkers en sponsors van de grote succesvolle herfstveiling, die het afgelopen weekend werd gehouden. De totale bru to opbrengst was 66.000 gul den, inclusief de opbrengst van de grote herfstloterij en de advertenties in het veiling boekje. Naar verwachting zal er meer dan 50.000 gulden net to overblijven. Ongeveer 8.000 gulden is bestemd voor de ju bileumviering van de veertig jarige zangvereniging „Vox Laeta". De rest wordt besteed aan video-apparatuur voor de bejaardencentra in Alkemade en de aanzet voor een kostbaar alarmeringssysteem speciaal voor alleenstaande bejaarden. Na muzikale rondgang van de Veense en Nieuwe We- teringse muziekkorpsen „Lief de voor Harmonie" en „Door Gunst Verkregen" opende burgemeester J.S. Wagenaar het festijn door het bekendma ken van de winnende num mers van de loterij, waarna het veilingspektakel kon be ginnen. De laatste kavel werd tegen drie uur middernacht geveild in een zaal die te klein was om alle belangstellenden te bergen. De gezelligheid werd verhoogd door de aan wezigheid van levende have: een haan met kippen en een heus varken in een kunstig vervaardigd hok op een soort brancard. De kopers werden bovendien aktief gehouden door de inzet en bespraaktheid van de drie pro deo optreden de veilingmeesters, Piet Broekhof. Hetik Augustinus en Cor Noordermeer. Flessen jenever en bossen paling gin gen weg voor over de honderd gulden per kavel. De hoogste prijzen werden betaald voor een speedboat en een tuincon- cert door Zangvereniging Vox Laeta. Het concert is voor diertienhonderd gulden ge kocht door de eigenaar van Café-Restaurant „De Hane- poel" aan de Huigsloterdijk. Erg veel belangstelling was er voor een poppenkasttentoon- stelling op een kinderfeestje door Irma van Dueren. Het etentje bij wethouder L. Beel- en bracht 225,- op. De uitslag van de Herfstloterij luidt: de hoofdprijs: (videorecorder) voor H. van der Hulst, Roelof- arendsveen; drie dagen Parijs voor Van Emmerik in Oude Wetering; automatische came ra voor J. Vesseur. Oude We tering; radio-cassetterecorder voor A. Bakker uit Roelofa- rendsveen. OUD ADE Voor het zestiende achtereenvol gende jaar was de Oud Adese fancy fair een gi gantisch evenement. Dit jaar bracht het evene ment 41.600 gulden op, waarvan na aftrek van de kosten 20.000 gulden overblijft en dat is als vanouds bestemd voor de instandhouding van het Oud Adese dorpshuis en de uitgaansdag van de bejaarden. Vorig jaar bracht de fancy fair in het dorp met zijn 800 in woners iets meer op: 43.800 gulden. Bij de vakaturebank, die 1755 gulden opbracht, werd erg hoog geboden voor de biest van de beste koeien van een plaatselijke boer en voor een jaar gratis kaarten bij OASE en het beiaardencomité. Ook de aangeboden portretteke ning door Piet Pouw was een topper. Het schieten werd bij de volwassenen gewonnen door Kurt van der Heden (34 punten) en bij de kinderen door Alexander Veldenboer (32 punten). G.H. van der Dé strijd om het langst aan de paraplu te hangen. dichtst bij de pot, de naam van de beer (Thijs) werd geraden door Ans Verhaar uit Rijpwete- ring en winnaar van ae fiets- verloting was Jan Koetsier uit Hoogmade. Het paraplu- hangen leverder de beste rendsveen (1 minuut 25), bij de dames voor Ineke Verdel uit Roelofarendsveen (1 mi nuut 13) en bij de heren voor Wijnand van der Meer (1 mi nuut 47). Prijswinnaars van de grote loterij waren Theo de Koning uit Rijpwetering (vakantie in een zomerhuisje), Jan van der Geest uit Oud Ade (stof zuiger), Theo de Haan uit Oud Ade (diner voor vier personen); Theo van der Geest uit Oud Ade (workma te); Elly van der Geest uit Oude Wetering (radio-casset terecorder). Zaterdagavond won tot slot Rob Wuobe uit Roelofarendsveen radio we reldontvanger bij de verlo ting. Toch subsidies voor muziek in Ter Aar TER AAR De muziekvere niging Dice Musica en de op te richten jeugddrumband van de muziekvereniging Arti et Reli- gioni krijgen toch met ingang van 1985 een exploitatiesubsi die. Burgemeester en wethou ders van Ter Aar leggen daar mede het advies van de Wel zijnsraad om deze verenigin gen geen subsidie te verlenen naast zich neer. Het laatste woord is donderdag aan de ge meenteraad, die bij de vaststel ling van jaarprogramma Wel zijn voor 1985 moet bepalen of er nu wel of niet subsidie zal worden verleend. Diepere achtergrond voor het afwijzen de advies van de Welzijnsraad is, dat men vreest dat met het subsidiëren van een nieuwe muziekvereniging in Aardam de muziekvereniging Arti et Religioni, gevestigd in Lange raar, zodanig concurrentie wordt aangedaan dat dit tot le denverlies zal leiden. In het verlengde van deze redenering wordt ook geadviseerd om de jeugddrumband van Arti et Rligioni niet te subsidiëren, omdat dit weer bedreigend is voor de jeugddrumband Klein maar Dapper in Aardam. Jonge honden mochten dagje ervaring opdoen Tachtig hondeliefhebbers heb ben zaterdag de kans waarge nomen om hun jonge honden wat ervaring op te laten doen voor toernooien of om gewoon eens te zien wat hun rashond „waard" was. Dat gebeurde tijdens de „jonge hondendag" van de Kynologenvereniging Rijnland in de Noordwijker- houtse Schelft. Er liepen prachtige exemplaren bij van de meest uiteenlopende soor ten. Zo was er een schuwe wolfshond (kruising tussen een Duitse herder en een wolf) en terriërs: van die felle jongens van soms'maar twee decimeter hoog. Verder waren er natuur lijk de gezelschapshondjes en collies. Er waren Mastifs waar van een bezoekertje zei dat hij dat van die leuke honden vond. Hij moest eens weten dat dit tamme afstammelingen zijn van de honden waarmee de Romeinen ooit Europa ver overden. Ze stuurden de bees ten voor hen uit om alvast alles te verjagen en te verscheuren wat zich aan Germanen in de bossen schuil hield. Er waren ook naakthondjes, die oor spronkelijk in het Incarijk leef den en het gemis aan vacht compenseerden door een li chaamstemperatuur van veer tig graden. Als je ze beet pakt zijn het net kacheltjes. Door de jury werd vooral gelet op ras kenmerken. Er is voor ieder ras een bepaald ideaalbeeld ontworpen en aan de hand daarvan worden de verschil lende honden beoordeeld. Naar opvoeding werd bij jonge honden van zes tot achttien maanden nog niet gekeken. Gertie Evenhuis «rij De kinderboekenschrijfster Gertie Evenhuis vertelt lijk! dinsdag vanaf zeven uur over en uit haar eigen werk schc in de Noordwijkse bibliotheek aan de Weteringkade. een In haar boeken komen twee thema's steeds terug: Zee- beh; land ('Verdreven Vloot' en 'De school van Schellebel- dooi le') en de oorlog ('Wij waren er ook bij', 'De vaders en ber de broers van Putten' en 'Verstekeling in de Sinaï'). te t Andere bekende boeken van haar zijn 'Stefan, Stefan', rijv; 'Hendrik Papiertje', 'Ach, ga weg' en 'Smokkelaar in ong« klas zes'. voic Limited Company De muziektheatergroep Limited Company treedt dinsdag- KI- avond op in de Lindehoeve in Voorschoten. De groep be- trekt het publiek bij de voorstelling en speelt in op onver wachte situaties. De groep bestaat uit Mark Kingsford, rri Herman Holsbergen en Lucas Jansen. Aanvang half ne- i.0D gen, entree 5. mid buit Tuinkeunng veri ken De heer C.L. Jansen heeft de eerste prijs van de tuin- stal keuringen in Sassenheim gewonnen. Uit handen van achl burgemeester Kret ontving hij deze week een wisselbe- de ker en een grote plant. De tweede prijs is gewonnen wee door W.J. Schütz en de derde prijs ging naar W.J. Tu- De renhout. De tuinkeuringen worden jaarlijks gehouden win door de Koninklijke Nederlandse maatschappij voor één Tuinbouw en Plantkunde afdeling Sassenheim. groi Bazar (1) De bazar en kienmiddag en -avond in de jeugdherberg in De Kaag zaterdag ten bate van de Hervormde kerk heeft 8455 gulden netto opgebracht, een paar honderd gulden meer dan vorig jaar. Het jeugdkienen trok 40 deelnemers en dat voor volwassenen 100 deelnemers. P. Hulsbos won een weekendreis naar Oosterbeek, de familie Arendza uit Hendrik Ido Ambacht een levensmiddelenmand, mevrouw Zadelhoff en J. Biemond wonnen de strengen karbonade. De hoofdprijs van de loterij, een reis voor 1000 gulden werd gewonnen door de familie Bouterse uit Abbenes. Bazar (2) De jaarlijkse bazar in het Zoeterwoudse „Ons Huis" heeft dit keer een netto bedrag opgeleverd van 11.370 gulden, 1500 gulden minder dan vorig jaar. Het netto bedrag komt voor de helft ten goede aan het onder- houdsfonds van de monumentale dorpskerk en voor de andere helft aan de exploitatie van verenigingsgebouw De Kerkduif Bij de Zoeterwoudse postduivenvereniging „de Kerkduif" zijn zaterdagavond de prijswinnaars van het afgelopen vluchtseizoen gehuldigd. De heer A. Labrijn uit Zoeter- meer werd kampioen met op de tweede plaats Pim Turk en derde Lowie Soonius. NOORDWIJKERHOUT Jaarlijks wordt het carnaval in Noordwijkerhout ingeleid door de tonneprossers, de „buutre- denaars" van het noorden. Vrijdagavond probeerden ze ven kandidaten elkaar met re des vol spitsvondigheden, grappen en commentaren op het Noordwijkerhoutse leven te overtreffen. Winnaar werd Piet Spreeuw. Het tonneprossen stond dit jaar op hoog niveau. Eerst brachten opperspreekmeester Frans Jansen en inleider Frans van der Geest de zaal in de vereiste stemming. Daarna klom ambtenaar Dirk Witte- man in de whiskeyton en ver telde dat hij met twee collega's een hele morgen had gezocht naar een plankje van 40 bij 60 centimeter om daar tijdens de middagpauze op te kunnen zit- maar genoegen met een omge keerde emmer. De winnares van vorig jaar, Babs Witteman, kwam als boerendochter Kaat vertellen over de eerste twin tig dagen van haar huwelijk: twintig dagen soep wat „aard appels" begon in haar kook boek pas op bladzijde 21. Mien Zwaan kwam moeilijk op gang maar in de tweede helft werd haar babbel vlotter toen ze zich herinnerde dat ze burge meester Winkel met zijn blote lijf in de krant had zien staan. „Dat werd tijd ook, want ik had hem al een paar weken gemist in de krant", vervolgde De beste prossers zateen dit jaar aan het eind. De opening van het nieuwe gemeentehuis door prins Bernhard had ver schillende prossers geïnspi reerd. Willem van Oranje was het opgevallen dat èr meer hekken waren dan toeschou wers om er achter te gaan staan. Hij werd afgelost door postbode Vic de Gleuvenpik OPBRENGST 22.000 GULDEN OEGSTGEEST Het wereld uurrecord klaverjassen is gis teravond in Oegstgeest verbe terd en gebracht op 85 uur en 39 minuten. Een team, be staande uit Johan Gieske, John Turenhout en Anneke Knaap uit Leiden en Paul Koppers uit Oegstgeest kaartte in café/restaurant De Roode Leeuw precies één uur langer door dan de vorige recordhou ders. De recordverbetering en alle activiteiten er om heen hebben in totaal 22.000 gulden de verpleeghuizen Wijckers- looth in Oegstgeest en het Eli sabeth Gastnuishof in Leideh rijdende te houden. Vier teams begonnen donder dagochtend aan de poging het record te verbeteren. Tot en met zondagavond moest er dag en nacht doorgekaart worden, met elk uur vijf minuten rust. De drie andere teams gaven zich respectievelijk na onge veer 42 uur, 50 uur en 68 uur gewonnen. De teams werden medisch begeleid door drie artsen en regelmatig gemas seerd. Vooral het langdurige zitten bleek een probleem. Ook het vele roken door som mige kaarters bleek niet be vorderlijk voor de lichamelij ke conditie. Er werd in vier dagen in totaal 172 meter siga- De laatst overgebleven twee teams in actie. ret gerookt en op een gegeven moment was de lucht zo ver vuild dat een grondige verver sing noodzakelijk was. Gister avond om tien over half tien konden de recordverbeteraars echter uitgeput hun kaarten die geen carrière maakt mai meer een „loop-baan" vols en Jan Braat die kwam aj toerist en ook hem was het or gevallen dat prins Bernhaij niet voor de koffie kwarj want die hadden ze toen mai weggezet voor het klootjesvoll de volgende dag. De laatste re denaar was de uiteindelijk winnaar, Piet Spreeuw en h feliciteerde de burgemeestfl en de gladde jongens, pardoi de gladiatoren van de Nooro wijkerhoutse politiek (de wel houder Heemskerk en Vaj der Klaauw) met het nieuui raadhuis. neerleggen en werden zij or' der veel belangstelling gehul digd in de speciale feestten! Het is de bedoeling dat h« record wordt opgern M Records. het Guiness Book n

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4