Pernix weer in de middenmoot LMHC diep in de zorgen Foreholte verslaat Slotervaart i 6 l Bacluvo en Merenwiektoernooien goed bezocht Oegstgeest dicht bij titel Noordwijkjï valt terug LEIDSE COURANT MAANDAG 5 NOVEMBER 1984 PAGINA 1 zoveelste nederlaag. Rol 1 Hasselbach (2) bepaalde d eindstand op 115, terwij eerder Barry van Duyn (2 en Wim Nijenhuis doel had den getroffen. Twee invallers hielpen Di Algemene aan de kostbar* 45 zege over Vlaardingen dat na rust uitstekend op di „nul" werd gehouden. Alfre^*— Lambooy en Wim van Vlie schoten de 43 tussenstap omver en hun ploeg naar dP (gedeelde) eerste plaats. Ookipt 1 Jory Sjardijn, Bert Molloy er Ruud Swaak waren succes%gM jj/ vol in deze laatste veldont'er yel< moeting. ii staau MICHEL VAN GENT "jn) gei ingsfilm "oor bijs min "nensen itkaai ijs tand; treken i lie dan i rolgens i telling tandstn len. He loor de ongerer LEIDEN - De hockeyderbjji in de dames eerste klasse tus-j sen Leiden en Noordwijk le-j verde een 2-1 zege voor d< kunstgrasbezitters op, waar mee Noordwijk terugvie naar de subtop. Bij de herer haalde Forescate een moeiza 'me 1-0 overwinning bi Groen Geel. Forescate versloeg Groer Geel in Wassenaar met 1-0 Drie minuten voor rust be zorgde Mark van 't Norden de uit een snelle vrije slaf van Dick Jan Wassink Fo rescate een verdiende voor sprong. Na de pauze was de thuisploeg echter duidelijk sterker dan de Voorschote naren, maar het centrale duo Rik Maas-Fred Brouwer speelde een sterke partij en verwerkte onder andere zes Groen Geel strafcorners. On danks de druk handhaafde de 0-1 score zich en nam Fo rescate de twee punten meej naar huis. Roomburg boekte een nipte 1-0 uitzege bij Car touche. Paul Lamping rond-' de een solo af tot de enigr treffer van een rommelige en slechte partij, waarin de Leidenaren blij met de tweej punten waren. Alecto deelde de punten met Badhoevedorp, 1-1. In een goede eerste helft nam Alec to verdiend via een strafcor- ner van Roland de Jong. Nj de pauze ging Alecto onder uit in het vechthockey vat de tegenstander, wat de ge lijkmaker opleverde nadat keeper Rogier Bos nog een strafbal gestopt had. Hisalis won door een goede eerste helft met 2-0 van Haarlem. De eerste aanval rondde Mark Kaptein af en broer Hendrik Jan benutte na een kwartier een strafbal. Al phen keerde met een 2-1 ne derlaag van Souburgh terug. Nieuwkoop overtroefde Woerden met 1-0 in eigen huis. Alkemade was kans loos tegen het bezoekende Bunschoten 0-8. Dames Leiden heeft op het eigen kunstgras de successenreeks van debutant Noordwijk kunnen stoppen. Noordwijk begon wel sterk en kreeg na 5 minuten al een strafbal te nemen, maar de Leidse goa lie Ineke Castelein stond op de goede plek. Langzaam pakte LMHC het initiatief en 10 minuten voor de pauze beloonde Henriette Holshuij- zen dit, 1-0. In de tweede helft was Leiden beter dan zijn tegenstander en volgens de verhoudingen tilde Hen riette Holshuijzen de stand naar 2-0. Jacqueline de Groot zorgde nog voor de aansluittreffer, maar Noord wijk bezat niet meer de kracht voor een slotoffensief, zodat de punten verdiend in Oegstgeest bleven. Forescate walste met 7-1 over het ho ger geklasseerde HDS heen, hoewel de stand bij het wis selen van de helften pas 1-0 was. Topscorers waren hier Carolien Blok met drie tref fers en Annemarie van Ge mund met twee doelpunten en twee assists. Ook Room burg behaalde een monster zege, Gouda werd met 7-0j verslagen. Hier voerde Inge Oudkerk Pol de lijst aan metj 4 treffers gevolgd door An- BI nette de Vries met twee. Al- phen deelde de punten met en Westland, 1-1. Nieuwkoop verloor met 3-1 bij Waddinx- veen. Alkemade liep een 6-0 nederlaag op bij Berkel Ro- D-.l denrijs. m drie voren kwam. Jaap Polak en het dubbel haalden het team DELF via 64 met de hakken overmeretj de sloot. teurgr Overige uitslagen: Vrienden- 'zich n schaar 2Avanti 3 64; Scyl- gebied la 3't Zang 4—6; De Tref- pg, fersGispen 2 55; Nieuwj kenj Vennep-Sjaardema 3 10Oi'ggu—.. Treffers 2FVT 2 64; f)e jur Quick '32 2Scylla 4 55;j (je tW( Sjaardema 4Papendrecht daten 28 De Treffers 3Sala- voor manders 2 5—5. jn <je DAMES: DocosAvanti 2 Hoges 46; Docos 2Red Star '58 houde 82; Scylla 2Treffers Arn-i Ujt jj hem 100; Gispen—Avanti 3 en 19; Smash *70-Avanti 4 4— en K LEIDEN Pernix heeft op de valreep nog een plaats in de middenmoot bemachtigd. Het Leidse twaalftal won na melijk met 85 van Vrien denschaar. De andere pro- motieklasser Fides Pacta sleepte tegen Het Zuiden ter nauwernood een punt (88) weg. TOP was de enige eer steklasser die een overwin ning behaalde, want Zuider kwartier en Ons Eiland ver loren. De laatstgenoemde korfbalclub lijkt hierdoor nu al verzekerd van degradatie naar de tweede klasse. Slechts in het halve uur na de pauze bezat Pernix het initiatief tegen Vriendensch- aard (H), dat een taaie tegen stander bleek. Het was dan ook in die spelperiode, dat de oranjekragen hun voor sprong van 43 (rust) naar 73 vergrootten. Daarna verslapte de concentratie zo danig, dat de bezoekers nog gevaarlijk terug konden ko men. Uit het rondspelen maakte Jenny van der La ken tenslotte de bevrijdende 85, nadat ervoor Kees Hor- tensius (2), Daan Vreeken (2), Carla Kuipers, Kees Bro- kaar en René Kooien de juis te richting hadden gevonden. Net voor het slotsignaal keek Fides Pacta welgevallig toe, hoe Het Zuiden dè kans op 98 vanaf de strafworpstip liet liggen. Het twaalftal van Baart was in de eerste vijf minuten op 02 gekomen en kon die voordelige marge lang intact houden. Later dreigden de forsere Leidena ren echter vast te lopen op het zware veld, maar de schade bleef beperkt tot één punt, mede door de laatste Rotterdamse misser. Daaren tegen schoten Ronald van der Velden (3), Hennie Piket (2), Hennie van der Top, Nico Pikaar en Robin Som- meling wel door de mand, zodat 88 de eindstand werd. Aanvankelijk was de aanval van Zuiderkwartier goed op dreef tegen OSCR (03), maar gaandeweg raakte de scherpte eruit, (rust 34). Tien minuten voor tijd werkte de thuisclub zich de finitief voorbij de blauw-ge- len, die de kracht en de rust misten om de 6—5 nog ver der aan te vechten. De goals waren van Simone van der Kaay (2), Els van Linteren, Rens Henzen en Dirk Jan de Kreek, terwijl invaller Si mon Boot nog tegen een waarschuwing opliep. Met tactisch sterk korfbal hield TOP een fanatiek spe lend Albatros steeds achter zich. De Sassenheimers ver traagden zo nodig het spel en liepen aldus van 24 (rust) uit naar 38. Alleen in de slotfase kwamen er moeilijk heden, maar de produktie van Stella van der Zaag (3), Sjoerd van der Klaauw (2), Egbert Dijkstra, Gerco Lan- gelaan en Hans Oudshoorn werd niet geëvenaard, waar mee 68 winst een feit werd. Pas in de tweede helft leek Ons Eiland te beseffen, dat het tegen Tjoba voor de laat ste kansen om lijfsbehoud vocht. De Leidenaren speel den nu beduidend feller en haalden ook wel van 6—1 tot 63 op, maar vijf Zeeuwse goals op rij beslisten over de LEIDEN Het door Me- renwiek georganiserde badminton toernooi in de sporthal Broekplein is door zowel publiek als deelnemers goed bezocht. Ook in de sporthal Gaas- bak in Voorhout werd in een een goede entourage van goed badminton ge noten. In de sporthal Broekplein kwamen twee overwinningen in de eigen (Merenwiek) gele deren terecht en werd door andere Leidse deelnemers nog eens twee keer winst geboekt. De winst in de heren enkelfi nale ging naar Danny Plug (Veglo) die Ulri Sterrenburgh versloeg. De damesenkel winst bleef eveneens in Leiden door de overwinning van Jannie de Groot (BC Leiden) over Janne Erichson. De Zoeterwoudse Armand Leidelmeyer had een uistekend weekend met een overwinning in de heren dub bel en een tweede plaats in de mixed. Samen met Jaco Lem merzaal versloeg hij het duo Geoffrey Brendur a Brandis- Max Meyer en met Inge Lem merzaal bleek hij niet opge wassen tegen het Merenwiek koppel Hellen Rodenhuis- Mattijs Beerlage. Het dames- dubbel was een Merenwiek aangelegenheid. Saskia de Mos en Sandra van der Hart kwa men uit de strijd tegen Patricia Barning en Yvonne van Veen als sterkste naar voren. Het Voorhoutse Bacluvo orga niseerde een invitatietoernooi ter gelegenheid van haar 5-ja- rige bestaan. In de vooral zon dag goed bezochte sporthal Gaasbak konden de eigen le den echter slechts een maal tot de finale doordringen, winst was er voor de Voorhouters niet bij. Die ging in de heren enkel naar Ronald Stockman (Apollo) die Ted van der Drift (Dynamo Sassem) de baas bleef. Stockman verloor later de zeer spannende mixed dub- belfinale met Carol van Oyen van het Dynamo Sassem duo Anja Kruyer-Jan Klein maar was wél een van de openba ringen van het toernooi. Het dames enkel werd een prooi voor Petra van Dam (Steeds Vooruit Warmond) die Anja Nieuwenhuizen (Lisse) ver sloeg. De dubbelspel finales waren een prooi voor Dynamo Sassem duo's. Mart Klein en Hans Vrensen wonnen van Ron Koeman en Noël Peeters (Bios Noordwijk) in de heren finale waarna Karin Elsgeest met Loes Kortekaas de dames- dubbel wonnen van Lia van Dam en Marian Langelaan van het organiserende Baclu vo. 1-2 VERLIES TEGEN HGC OEGSTGEEST— De situatie is er voor de hoc keyers van Leiden na de thuiswedstrijd tegen HGC niet beter op geworden. De ploeg van Nol Baar- schers kon alleen het laat ste kwartier indruk ma ken. De grootste kans op een gelijkmaker middels een strafbal werd niet be nut, zodat het gerenom meerde HGC de thuis ploeg via een 1-2 overwin ning nog dieper in de pro blemen heeft gebracht. Een zeer tam begin van Lei den liet de Wassenaarse mid denvelders al direct in hun spel komen. Onder aanvoering van de kersverse international Mare Delissen overspeelden zij hun directe tegenstanders. Baarschers besloot het nade rend onheil niet af te wachten en zette Onno te Rijdt in voor Bob-Jan Dietrich. „Dietrich beschikt over goede aanval lende kwaliteiten, alleen zijn verdedigende taak wordt nog te vaak verwaarloosd. Als coach in de hoofdklasse moet ik soms hard ingrijpen, hoe naar dat ook kan zijn", aldus Baarschers. De kansen waren de eerste helft voor de gasten. Drie strafcorners werden door goed uitlopen van Heiko Huls- ker en Hein Dungelmann on schadelijk gemaakt. De onzekerheden in de Leidse verdediging stapelden zich op, zodat niemand zijn wenkbrou- wen fronste, toen HGC de openingstreffer voor rekening nam. Bob Hofland schoof de in eerste instantie foutief gestop te strafcorner door naar Wou ter Leefers, die zijn boogballe- tje tot aan de doellijn kreeg. Van der Meer verkeek zich echter op de inzet, waardoor Robert Delissen kon scoren: 0- 1. Leiden probeerde nog wel wat, maar wist doelman Simon Zijp van HGC niet in proble men te brengen. De enige kans via Eikenhout op een verre scoop van Dungelmann werd door attent uitlopen van de zelfde Zijp om zeep geholpen. Na de hervatting was het al snel 0-2. Arbiter Van Mourik constateerde als enige van alle aanwezigen een opzettelijke overtreding van een Leiden- speler binnen de eigen circel. De daaruit volgende strafbal werd door doelman Zijp hard langs zijn collega in de rechter hoek geschoven: 0-2. Leiden was nu definitief wakker ge schud en de angst die HGC vooraf voor de thuisploeg koesterde, leek gestalte aan te gaan nemen, toen Harmen Jansen Schoonhoven uit een strafcorner de aansluittreffer produceerde: 1-2. Het agressie vere spel van de Leidenaren leverde wel een veldoverwicht op doch doelrijpe kansen wer den niet gecreeerd. De uitval len van HGC waren wel ge vaarlijk. De uitblinkende doel man Hulsker behoedde zijn ploeg voor een grotere achter stand door op inzetten van Gijs Weterings goed te reage ren. De hoge push als wapen tegen het liggend verdedigen van keepers bij strafcorners begint langzaam zijn vruchten af te werpen. Zo ook bij Jan- HGC in de aanval in het duel n sen Schoonhoven, die met zijn push de liggende Zijp passeer de De verboden handstop van Delissen op de lijn betekende natuurlijk een strafbal. Paul van der Meer mocht als twee de man (strafbalspecialist Die trich zat verbeten langs de kant) aantreden. Zijn inzet 5t Leiden. De Hagenaars wonnei was te zwak om Zijp te kun nen verontrusten, zodat de ge lijkmaker uitbleef. Baarschers probeerde de laatste tien mi nuten zijn pupillen nog op te zwepen tot een doelpunt. De ploeg was echter uitgespeeld en ook een strafcorner in de allerlaatste minuut kon niet met 2-1. verhinderen, dat de ploeg na acht speeldagen zijn zevende nederlaag moest incasseren. Coach Nol Baarschers na af loop:,, Ik hoop dat over een aantal weken de diverse bles sures weer zodanig hersteld zijn, dat ik de spelers eindelijk op de eigen plaats kan zetten. Feit blijft ook, dat de drie ko mende wedstrijden tegen Til burg, Laren en HDM veel punten moeten worden ge pakt, willen we niet al te diep in de degradatiezorgen belan den". WOUTER EIKENHOUT LEIDEN De in de eerste divisie uitkomende hand baldames van Foreholte boekten een goed resultaat door Slotervaart met 16-11 te kloppen. De heren van Saturnus en de dames van OASE kwamen (tegen GHV en Verburch) eveneens tot winst. HVS bleef net over eind tegen Actief (11-10), maar de dames van MMO en Olympia '72 werden met nederlagen geconfronteerd. In de afdelings eerste klasse blijven de Voorschotense pupillen van Benno Nieuwenhuizen winnen, al bood Schipluiden sterk tegenstand: 10-11. De HVS-heren boekten hun tweede zege tegen AHC '28: 16-21. Na een 4-4 ruststand leidde sterk cirkelspel van Foreholte uit eindelijk toch nog tot een ruime zege op Slotervaart. Onder aan voering van de zeven maal scorende Elly Hoek kwam de 16-11 eindstand op het bord. Het herenteam van Saturnus verdedigde tegen GHV heel wat beter dan in voorgaande wedstrijden. Het resultaat was er ook naar. Anton van Noort, Hans Blansjaar en Wim van Leeuwen waren de topscorers in de met 13-12 winnen de Leidse ploeg. Met Ank van der Bosch weer in de gelederen kregen de overige speelsters 'van HVS overtuigend meer mogelijkheden. De Stompwijksen namen dan ook duidelijk afstand van Actief (10- 7), maar verspeelden die marge bijna toch nog: 11-10. De OASE- aanval liep als een trein in het duel met Verburch. Omdat doel- vrouwe Coby Hassing in een moeilijke periode na rust steunend werk verrichtte door een strafworp te stoppen, werd een 9-5 overwinning een feit. Olympia '72 kwam er niet aan te pas te gen VELO. Na een 2-9 achterstand bij rust, werd uiteindelijk op 7-17 afgesloten. MMO leidde bij rust nog met 6-4 in het duel met Ancora. Na de hervatting bleef MMO echter het antwoord schuldig op het nu fellere tegenspel van Ancora, dat dan ook met 10-11 won. Uitslagen, dames: Northa - CWP 10-10, ONDO - Saturnus 7-16, OASE 3 - Fair Play 7-1. Heren: Olympia '72 - HVV '70 11-14, Saturnus 3 - OASE 17-19, Northa - HVV '70 19-8, Fair Play - Rijnsoever 16-16. HVS op weg naar de zesde treffer in het duel met Actief. LEIDEN Ook dit weekein de kwamen de eredivisieteams niet in aktie en was de aan- acht weer gericht op de min dere tafeltennisgoden. Sjaarde ma is nog één stap verwijderd van het kampioenschap na de 91 zege op Luto. In de ande re tweede divisie poule staat er ook weinig meer een eerste plaats van Avanti 2 in de weg nu de Scylla-reserves met 64 de boot ingingen tegen Tempo Team 2 en de Hazerswoudena- ren zelf remiseerden met De Blauwe Werelt 2. Ook Luto was niet bii machte Sjaardema een strobreed in de weg te leggen. Met grote overmacht stuurden Joop van der Borg, Friso Reitsma en Mark Sang Ajang de Braban ders terug na ze met 91 te hebben afgedroogd. Sang Ajang verloor z'n tweede kom- petitiewedstriid en wel van René van Dijk. Volgens week einde hoopt Oegstgeest weer de rentree in de eerste divivi- sie te kunnen vieren. Het lijkt erop dat het tweede van Avanti volgend jaar een te genstander wordt in die divi sie. Peter de Groot, Aljé Kamphuis (ieder 2x) en Ge rard Bakke jr. (lx) deelden de punten met De Blauwe We reld 2 en staan dank zij een misser van Scylla 2 op een rui me voorsprong van drie pun ten op nummer twee. Bij de Scylla reserves had Sjoerd Meyer zijn dag niet en wist al leen een invaller af te troeven, evenals overigens Peter Paul de Vrind. Marco Riethoven speelde goed en smaakte twee maal het zoet der overwin ning, maar kon toch niet ver hinderen dat de Leidenaars op 46 bleven steken en daar mee direkt in degradatiezor gen zijn gekomen. Eén divisie lager bleef ook Do cos met lege nanden. Verheu gend feit was echter de eerse overwinning van de jonge Marco van der Reyden. Maar omdat Sjaak den Elzen ook op één bleef steken en Watier Engelbert het maar eenmaal beter deed ging de volle buit met 46 naar Noad 2 In de- zelde poule behaalden de Sjaardema reserves tegen Onkyo eenzelfde resultaat maar bleven aan de goede zij de van de score. Een hoofdrol was weggelegd voor invaller Ron Schipaanboord, die even als Douglas Janssen tweemaal

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18