Leiderdorp wil Buitenhof 'Isnel volbouwen Pleidooi voor wegsleepregeling in Noordwijk HE IN. Zorgen om ontwikkeling van industrieterrein 70 jaar trouw in Haeswijk ALLE REGEN KOMT VAN BOVEN LEIDEN EeidóeSotncwt WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 PAGINA 7 Twee gegadigden voor standplaatsen in Warmond WARMOND Twee gegadigden hebben zich al gemeld voor de twee standplaatsen op het mini-woonwagencentrum in War mond. Deze twee plaatsen worden gerealiseerd aan de Burge-^ meester Ketelaerstraat en onmiddellijk daarna zoals bekend' besloot de gemeenteraad daartoe donderdag zal Warmond uit de gemeenschappelijke regeling Woonwagenschap stappen. B en W zijn van mening dat nu na tien iaar voorbereiding de standplaatsen toch echt snel gerealiseerd dienen te worden. Een deel van de kosten, 34.674 gulden, komt voor rekening van de gemeente omdat de rijksoverheid vindt dat de standplaatsen goedkoper kunnen worden aangelegd door ze elders te situeren. De gemeenteraad wil echter niet opnieuw de ruimtelijke orde ning procedure starten en vindt situering van de standplaatsen direkt langs de weg (wat goedkoper is) onaanvaardbaar. Men verwacht dat op den duur de exploitatie van de twee eigen standplaatsen goedkoper zal zijn dan voortzetting van de ge- meenschappelijke regeling. [yj BEGROTING 1985 Auto te water LISSE Een inwo ner van Lisse zag gis teren tot zijn stomme verbazing zijn auto in de sloot liggen. De man was juist thuisge komen en had zijn wa gen in de carport bij zijn huis geparkeerd, kennelijk zonder deze op de handrem te zet ten. Toen hij toevallig naar buiten keek, zag hij de gevolgen van zijn nalatigheid. Een takelbedrijf moest in geschakeld worden om de auto weer op het droge te krijgen. Regionale brandweeroefening LISSE Op het terrein van Huis ter Beek in De Engel wordt morgen een regionele brandweeroefening gehouden. Korpsen uit de meeste plaat sen uit de Bollenstreek zullen hier in actie komen. Voor de omwonenden houdt een en ander in dat men zo rond de klok van acht uur veel brandweerwagens het terrein op zal zien riiden en dat men .allerlei brandhaarden ter plaatse zal ontwaren, waar over men zich echter geen zor gen hoeft te maken. Jongen geraakt door kogeltje LEIDERDORP Een middelbare scholier is gistermiddag op de speelplaats van de dépendence van de Louise de Coligny scholengemeenschap aan de Buitenhoflaan in Leiderdorp in de arm geraakt door een luchtdrukkogeltje. Hij moest zich onder behandeling van een arts stellen. De kogel werd afgevuurd door een 17-jarige Leiderdorper, geen leerling van de school die met twee vrienden het schoolterrein onveilig maakte met een luchtdrukpistool. Getuigen zagen hem op de scholier schieten. De schoolleiding waarschuwde de politie, waarna het wapen haastig verborgen werd onder een bouwkeet. Later werd hij aangehouden en moest hij het onder begeleiding van de politie weer tevoorschijn halen. Tegenover de politie verklaarde hij dat het pistool per on geluk was afgegaan omdat hij vergeten had de vergrendeling te controleren. Tegen de dader wordt proces verbaal opgemaakt wegens het op de openbare weg gebruiken van een luchtdrukwapen. Het pistool is in beslag genomen. Meer kon hem niet ten laste wor den gelegd, aangezien het slachtoffer nog geen aangifte heeft ge daan. Fietser gewond LISSE Een 42-jari- ge fietser uit Noord- wijkerhout liep een ernstige hoofdwond op toen hij gistermorgen in Lisse door een auto werd aangereden. Het slachtoffer reed op de kruising van de Loos- terweg Noord en de Stationsweg. In eerste instantie wilde men elkaar voorrang verle nen. Toen geen van beide reageerde, sta ken ze allebei de krui sing over. De fietser kwam door de botsing ten val. LEIDERDORP Wo ningbouw neemt een be langrijke plaats in in de begroting van de gemeen te Leiderdorp voor 1985. De gemeente wil Buiten hof snel volbouwen, maar wordt gedwarsboomd door het achterblijven van de contingenten voor de goedkope woningbouw in Leiderdorp. In 1984 wer den slechts negen wo ningwetwoningen door het rijk toegewezen. Als deze ontwikkeling zich doorzet, zullen in Buiten hof-Midden/West voor een belangrijk deel (goed kope) vrije sectorwonin gen moeten verrijzen. Een behoorlijke jaarlijkse bouwproduktie is noodza kelijk om de bouwplan nen economisch haalbaar te maken, aldus het Lei- derdorpse college van burgemeester en wethou ders in de beleidsvoorne mens voor 1985. Ondanks dit vooruitzicht re kent Leiderdorp voor 1985 toch op contingenten voor 58 woningen aan de Gaarmees- terstraat (woningwet of pre- miehuur), 33 bejaarden wonin gen (premiehuur) aan de Voorhoflaan naast Huis ter Does en voor 12 gestapelde woningen (premiekoop) in Buitenhof-Oost. Een deel van Buitenhof-Mid- ;den/West zal door middel van zandopspuitingen bouwrijp worden gemaakt, teneinde wo ningbouw begin 1986 mogelijk te maken. De gemeente hoopt het benodigde zand te kunnen j winnen in het gebied De Does. De provincie is niet bereid daar zomaar een vergunning voor te verlenen, maar is ken nelijk wel bereid tot ruilhan del: als er een stortplaats voor puin en grof vuil in De Does komt, is de provincie bereid een ontgrondingsvergunning te verlenen. Daarmee is Lei derdorp er nog niet, want het Recreatie Centrum Rijnland, een Leidschendams zandwin- bedrijf heeft de zandwinrech- ten tot 1989 voor De Does. Mo menteel zijn onderhandelin gen met dit bedrijf nog gaan de. Mogelijk wordt een rege ling getroffen waarbij het zand uit het Doesgebied na 1989 geëxploiteerd kan worden. Belasting De Leiderdorpse begroting voor 1985 kon sluitend worden gemaakt zonder belastingen te verhogen. Wel gaan de leges en de marktgelden omhoog. Ondanks dit positieve aspect verwacht het college dat in 1986 niet aan verdere bezuini gingen valt te ontkomen, ge zien de kortingen van het rijk. De verkoop van de grond in Elisabethhof (Ibis-hotel, meu belboulevard) heeft de finan ciële positie van de gemeente weer wat verbeterd. Sportpark De Bloemerd werd feitelijk in gericht van de te verwachten opbrengst van de grondver- koop in Elisabethhof, waarop een voorschot werd genomen. Aangezien de verkopen tot dit jaar uitbleven drukten de in vesteringen al die tijd zwaar op de gemeentelijke begroting. Binnen het grondbedrijf moet niettemin alweer nieuwe ruimte worden geschapen voor de verwerving van gronden in de Bloemerd II. Bij het ambtenarenapparaat zijn door arbeidstijdverkorting ongeveer vier arbeidsplaatsen verloren gegaan. De druk op het ambtelijk apparaat is daar door toegenomen. Het rijk zal echter in de komende jaren geld beschikbaar stellen voor een herbezetting van arbeids plaatsen, te beginnen met 125.000 gulden in 1985. Daar door kunnen er weer meer mensen aan het werk, al dan__ niet in deeltijd. De gemeente gaat meer doen aan de bestrijding van de werkloosheid, met name bij jongeren. De Stichting De Werkwijzer Leiderdorp, die vrijwilligerswerk voor werklo zen organiseert krijgt in 1985 daartoe 20.000 gulden. De werkloosheidsuitkeringen drukken steeds zwaarder op de gemeente. De gemeente moet daar in 1984 zelf al meer dan 700.000 gulden aan bijdra gen. Het aantal mensen dat in Leiderdorp van een uitkering afhankelijk is ligt momenteel rond de 600. Welzijn De bibliotheek in Muzenhof Leiderdorp kan met het huidi ge personeelsbestand blijven draaien in 1985 ondanks een tekort op de begroting, zonder dat dat daarvoor een extra be roep wordt gedaan op de ge meente. De afgelopen ander half jaar heeft het bibliotheek- bestuur gepoogd vrijwilligers in te schakelen om daarmee de openingstijden uit te breiden, maar het resultaat was mini maal. De pogingen worden voortgezet. Aan buitenschoolse opvang voor kinderen van vier tot twaalf jaar bestaat geen be hoefte in Leiderdorp. De ge meente en De Sjelter waren bereid dat te organiseren, maar er was geen respons. De Sjelter zal nu bekijken of er behoefte bestaat aan de op vang van sleutelkinderen in vakanties. Het college is bereid mee te werken aan een kinderdag verblijf voor kinderen van zes weken tot vier jaar, maar stelt als voorwaarden dat de kosten niet boven de 100.000 gulden uitkomen en dat het kinder dagverblijf niet los mag wor den gezien van de Stichting Peuterspeelzaken. Onderhan delingen met de stichting en de werkgroep kinderdagver blijf zijn gaande. Het college wil een gedeelte van het overschot van 500.000 gulden van 1983 beschikbaar stellen voor kunst en cultuur. Het geld zou dan moeten wor den gestort in het Cultuur fonds, en kan worden gebruikt voor de kunstzinnige vorming op scholen, de Leiderdorpse oudheidkamer en de aanschaf van een geluidsinstallatie voor Muzenhof. Het Milieu Educatief Centrum kan er komen. Het Wereld Natuurfonds en een particulie re stichting hebben gezamen lijk 20.000 gulden beschikbaar gesteld, er is inrichtingssubsi die beschikbaar en de gemeen te betaalt de rest. De gemeente zal proberen in 1985 geld vrij te maken voor de aanleg van een fietspad langs de Hoogmadeseweg tus sen Essenlaan en de Acacia laan. Onveilige verkeerssitua ties in met name de oostelijke woonwijken zullen worden aangepakt. De Leiderdorpse brandweer krijgt meer persluchtappara ten en gaspakken. Dit naar aanleiding van de verkeers- ramp op de rijksweg A4 op 11 april 1984. i (H.A. van den Bout) en de komende man (E.F. Wegman) bijeen tijdens RIDDERORDE VOOR SCHEIDENDE KORPSCHEF NOORDWIJK Ridder in de orde van Oranje Nassau, zo mag de vertrekkende korps chef van de Noordwijkse poli tie, H.A. van den Bout, zich sinds gistermiddag noemen. De koninklijke onderscheiding werd hem opgespeld door bur gemeester mr. J.M. Bonnike tijdens een unieke bijeen komst. In het Hof van Holland werd namelijk niet alleen af scheid genomen van de korps chef, maar tevens werd zijn opvolger, E.F. Wegman, als nieuwe korpschef geïnstal leerd. Ook werd, zij het min der officieel, de nieuwe twee de man van het korps, G. Schilperoord, gepresenteerd. Wegman (36) opperde overi- gens in zijn installatie-toe spraak direct wat van de (ver nieuwende) plannen die hij het afgelopen jaar tijdens zijn inwerkperiode heeft ontwik keld. Dat ontlokte burgemees ter Bonnike die het in zijn hoedanigheid als hoofd van de politie niet altijd met die idee ën eens is de opmerking „zo hoor je nog eens wat". De burgmeester prees „de gaande man" om zijn sterke eigenschappen als zelfdiscipli ne, beheerstheid, integriteit, plichtsbetrachting en open oor voor andermans overtuiging en stelde over de „komende Parkeren man" dat zijn jeugdige enthou siasme een modern politie-ap- Earaat erg goed zal doen. „Wij ebben nog nooit zo'n jonge korpschef hier gehad en de verwachtingen zijn dan ook hoog gespannen". Overigens ontdekte de burgervader ook nog een overeenkomst tussen de drie feestelingen: zowel Van den Bout, als Wegman en Schilperoord hebben in hun vrije tijd naast hun werk de studie voor het inspecteursdi ploma met succes gevolgd. De nieuwe korpschef ont vouwde aan het eind van de bijeenkomst zijn plannen voor de toekomst. In zijn inwerkpe riode heeft hij overigens al de nodige veranderingen meege maakt, zoals de totstandko ming van een jaarverslag, het opstellen van een nota over de doelstellingen en basisactivi teiten van het Noordwijkse korps en de start van het in terne project „Voorkoming Misdrijven In dat kader zal de hoogste prioriteit worden gegeven aan de aanpak van de Nu dient volgens Wegman aandacht te worden besteed aan bijvoorbeeld de parkeer- problematiek. Zo stelt hij voor op plaatsen waar parkeren verboden is, dat parkeren ook daadwerkelijk onmogelijk te maken door bijvoorbeeld het plaatsen van palen of verhoog de stoepranden. De politie kan zich daardoor beperken tot op treden waar het echt nodig is. Ook wil de nieuwe korpschef het aantal verbodsborden op parkeergebied binnen de ge meente drastisch verminde ren, bijvoorbeeld door parke ren toe te staan op plaatsen waar men ook daadwerkelijk zijn „blik" kan stallen. De oren van burgemeester Bonni ke spitsten zich echter pas goed toen Wegman pleitte voor de instelling van een wegsleepregeling waardoor de politie hinderlijk fout gepar keerde auto's die bijvoor beeld een doorgang blokkeren kan laten verwijderen. Nieuwe plannen heeft de „ko mende man" ook al volop in voorraad. Zo wil hij komen tot een meer wijkgericht werken van de politie, waardoor er een beter contact met de be volking optreedt. Meer te voet en minder „als flits in het blik" langs de mensen dus. Het mes snijdt volgens. Wegman daarbij aan twee kanten, want problemen in de wijk krijgen meer aandacht en de politie kan rekenen op meer mede werking van de bevolking bij het bestrijden van de crimina liteit. Daarnaast is Wegman van plan het komende jaar het hele Noordwijkse korps door te lichten om te kijken of de beschikbare werkkracht wel efficiënt wordt gebruikt. Eén van de belangrijkste zaken be waarde de nieuwe korpschef echter voor het laatst: „Het is noodzaak voor het Noordwijk se politiekorps om te beschik ken over een goede huisves ting, hetgeen thans zeker niet het geval is. De villa aan de Oude Zeeweg is beslist als po litiebureau ongeschikt. Het functioneren van het korps wordt daardoor negatief beïn vloed. Realisatie van de geac cepteerde verbouwingsplan nen op korte termijn is derhal ve geboden". SASSENHEIM De ontwkkeling van het in dustrieterrein Jachtlustkade baart de gemeen teraadsfracties zorgen. De VVD signaleerde gis teravond tijden de algemene beschouwingen dat deze zelfs geheel stil ligt. Ook het CDA en PS vonden dit een belangrijk punt. Zij herin nerden aan de acties om Sassenneim in samen werking met Schiphol en nog een aantal ande re gemeenten in de Bollenstreek meer bekend heid in het buitenland te geven. Het CDA vroeg zich daarbij af of deze Schiphol-promotie de realisatie van Jagtlust tot gevolg zal hebben. Ook PS had enkele bedenkingen. De industrieterreinen in de Bol lenstreek zouden niet in aan merking komen voor bedrij ven gericht op Schiphol: dat zou te veel concurrentie zijn voor de provincie Noord-Hol land, had PS begrepen uit eer der gedane uitlatingen van ge deputeerde Borgman. Gemeentewerken De VVD plaatste een aantal zwaarwegende kanttekenin gen bij de bezuinigingsbijdrage door de dienst gemeentewer ken. „Hij die ogen heeft, ziet, dat het bezuinigingsbeleid tot he den hoofdzakelijk, zo niet uit sluitend, heeft plaatsgevonden in het sociaal cultureel werk". In de aanbiedingsnota bij de begroting van 1985 werd ge steld dat de dienst gemeente werken in de afgelopen jaren een fors aandeel heeft moeten bijdragen in de bezuinigingen. De VVD vond deze stelling onjuist. Immers de 42.000 gul den die voor 1985 moeten wor den opgebracht door deze dienst worden afgewenteld op het onderhoud van sportvel den en komt als zodanig te recht bij, jawel, het sociaal cul tureel werk. De dienst ge meentewerken levert hele maal niets in stelde de VVD. In zijn antwoord stelde wet houder Westerbeek dat het hem op is gevallen dat PS en CDA veel meer begrip hebben getoond voor het ambtenaren korps dan de liberalen. „Met een minimale bezetting wordt een maximale prestatie gele verd". Bij de afdeling gemeentewer ken zijn de afgelopen jaren o.a. twee vacatures niet opgevuld. Bij de bezuinigingen op de sportvelden kwamen mensen terug in de plantsoenendienst, dus voor rekening van ge meentewerken. Daarnaast moest er bij de eigen dienst nogal geschoven worden van de een naar de andere postHet is dan ook niet zo verwonder lijk dat deze cijfers er anders zijn gasan uitzien", aldus de wethouder. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf- i OEGSTGEEST Het echtpaar L. Waasdorp- Stoeken vierde gisteren het 70-jarig huwelijks feest. Burgemeester mr. S.H. Scheenstra bezocht het platina echtpaar in verband met het bereiken van deze bijzondere mijl paal in de woning, een ge rieflijke flat in verzor gingstehuis Haeswijk aan de President Kennedy- laan. Hij kwam niet met lege handen, want na mens het koninklijk huis overhandigde hij een fraaie taart. Het echtpaar heeft een bijzon dere band met het voormalige Nederlands Oost-Indië. De bruidegom werd in 1892 in Zoeterwoude geboren. In zijn jonge jaren verkeerde de heer .Waasdorp al als marine-offi cier (luitenant ter zee tweede klas van de technische dienst) langere tijd in „De Oost". In Burgemeester Scheenstra overhandigt de koninklijke taart aan de bruidegom. 1922 ging Waasdorp in Band oeng studeren voor zwak stroomingenieur. Zijn in 1894 geboren echtgenote reisde haar man achterna met de drie kinderen. Ir. L. Waasdorp ver bond zich aan het Malabarbe- drijf en stond aan de wieg van de draadloze telegrafie. In 1932 werd hij directeur van het telegraaf- en telefoondis trict Soerabaya. In de Tweede Wereldoorlog kwam Waasdorp, toen ook lid van gedeputeerde staten van West-Java vier jaar in de ge vangenis terecht. Zij vrouw en dochter moesten deze tijd in een Jappenkamp doorbrengen. De bevrijding bracht de here niging van man, vrouw en kinderen. Repatriëring naar Nederland volgde, waar ir. Waasdorp in 1946 conservator van het Postmuseum in Den Haag werd. Nog later werd hij hoofd van het Planbureau van de PTT. In 1957 werd de heer Waasdorp gepensioneerd. Het echtpaar kreeg vijf kinderen, vier zonen en één dochter, waarvan één zoon inmiddels overleden is. Er zijn dertien kleinkinderen en negen ach terkleinkinderen Problemen rond aanleg weg voor Botenpadbewoners VALKENBURG De aannemersbedrijven Hanab/Smit en Oosterlee/v.d. Plas voelen er vooralsnog weinig voor een weg aan te leggen tussen het Botenpad en de Hoofdstraat voor hun bedrijven en de bewoners van het Botenpad. Technisch zijn er geen problemen, maar de bedrijven zijn het niet eens met de door de gemeente voorgestelde financiële afwikkeling van de zaak. Tijdens vergadering van de raadscommissie ruimtelijke orde ning gisteravond bevolkte een aantal Botenpadbewoners de pu blieke tribune. Het zijn vooral de bewoners van het Botenpad, die op de aanleg van een weg hebben aangedrongen. Wethouder Van der Nagel deelde mee dat het college van B en W volgende- week met de bewoners om de tafel gaat zitten, om de zaak te bespreken. Het college van B en W heeft voorlopig de bouwver gunning ingetrokken voor het aanleggen van een verlaagde brug aan de Oosterleestraat. Vorige week heeft de Commissie Bezwaarschriften vier bezwaren behandeld tegen de voorgeno men verlaging van de brug. Het college van B en W gaat nog eens nader bekijken of het mogelijk is om de huidige brug te verlagen. Tijdens de renovatiewerkzaamheden van de Hoofd straat is er een onderzoek gedaan naar eventele milieuvervui ling in de grond ter hoogte van het autogaragebedrijf De Jong. Het gedane onderzoek was van dien aard aldus wethouder Van der Nagel, dat er nog verder aandacht moeten worden besteed naar eventuele verontreiniging welke door dit bedrijf zou kun nen zijn veroorzaakt. De werkzaamheden aan de Hoofdstraat hebben door allerlei omstandigheden enige vertraging opgelo pen. Op een vraag van het CDA-raadslid J. van Laarnoven of het milieu-onderzoek nog grotere vertraging zou bewerkstelli gen antwoordde wethouder Van der Nagel dat dit wel mogelijk is. Het college wil in ieder geval in deze zaak geen enkel risico lopen zo zei hij onderstrepende dat het meeste oponthoud te wij ten is aan de werkzaamheden van de Nutsbedrijven met de PTT als grootste boosdoener. Nu de veel besproken muziektent aan de Broekweg gesloopt is, wil het college van B en W op deze plek een plantsoen aanleg- fen hetgeen 15.650 gulden gaat kosten. De raadscommissie vond et een leuk plan maar wel erg duur. A. P. Bremer (PvdA) had veel moeite met dit plan. Het raadslid hield de wethouder v.d. Nagel voor, dat er bepaalde afspraken zijn gemaakt over de kos ten. J. van Laarhoven voelde wel voor uitvoering van het plan mits het niet uitbesteed zal worden. Als de gemeente dit plan zelf uitvoert, kan men wat geld besparen, meende hij. Van der Nagel zegde toe, zo nodig te bekijken waar er bezuinigd kan worden zonder het plan geweld aan te doen. Alphenaar steekt plaatsgenoot neer ALPHEN AAN DEN RIJN Een inwoner van Alphen is gisteren naar het ziekenhuis Rijnoord gegaan nadat hij door een 19-jarige plaatsgenoot met een mes in zijn zij was gesto ken. De politie kon de dader in de kraag vatten op de plaats van de handeling, het par keerterrein van het zwembad De Thermen. Dat kon omdat zijn moeder de politie veront rust opbelde dat haar zoon met een mes in zijn auto daarnaar toe was gereden om iemand neer te steken. Het slachtoffer is met een steekwond in de zij en vermoedelijk een ingeklap te long opgenomen in het zie kenhuis. De 19-jarige Alphe naar zit nog vast voor nader onderzoek. Daarom is deze prachtige paraplu met krantedessin voor u wanneer u een nieuwe abonnee aanbrengt. Die nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V I NAAM; POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: I kwartaal □automatisch per maand laar r STUUR ALS DANK DE KRANTEPARAPLU AAN: j POSTCODE/PLAATS: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, I 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). CodeJNZ w fieidae Qowvamt

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7