U2 Iaat emoties spreken in overtuigend concert Edele procédés bij Grafiekwinkel Inkt ïïnst" Jubileumconcert Militaire JCapel „Kunst kopen, Kunst verkopen voor kunstenaar en liefhebber Incompleet UVS vanaf „stip" langs Katwijk 1984- CeidóaQowumt WOENSDAG 31 OKTOBER 1984PAGINA 17 Irummer Meat Loaf overleden -144311 LONDEN Wells Kelly, de drummer van fe succesvolle Amerikaanse rockgroep Meatloaf", is dood aangetroffen in de hal 'fan zijn appartement in Londen. De politie verklaarde dat een misdrijf wordt uitgeslo- Men. De 35-jarige Kelly is volgens een poli tiewoordvoerder gestikt is in zijn eigen ilbraaksel. Scotland Yard verklaarde dat de »orpulente drummer van Meatloaf zondag en, ketijacht na een feest per taxi naar het appar- teinwa|£rtient van de groep in de sjieke Londense dedmayyjjk St. Johns Wood was teruggekeerd, mei, Tfyaar hij in de hal overleed. De groep Meat- oaf, die beroemd werd met het album „Bat ut of Hell", was in Londen ter voorberèi- in een tournee door Gfoot-Brittannië at "zaterdag zou beginnen. De plaat „Mo- ■n girl" van de groep staat momenteel in top-20 van Groot-Brittannië. Goede prijs voor „Visverkopers" AMSTERDAM Het schilderij „Vis verkopers bij een olielamp" van Pe trus van Schendel heeft op een vei ling van Sotheby Mak van Waay in Amsterdam 139.200 gulden opge bracht. Ook andere schilderijen uit de romantische en Haagse school (negen-, tiende eeuw) brachten goede prijzen op. Zo ging „Het Grote Hoofd, Dor drecht" van J.B. Jongkind voor 102.880 gulden onder de hamer en „Figuren op een Plein" van Willem Koekkoek voor 90.480 gulden. Jan Weissenbruchs „Gezicht in een Hol landse Stad" veranderde voor 74.240 gulden van eigenaar. Er kwamen 224 schilderijen onder de hamer. Nieuw programma dansgroep Serein DEN HAAG De Haagse dansgroep Serein onder leiding van Corinna Chute heeft een nieuw program ma gereed. Het bestaat uit drie gedeelten en gaat op 29 november in première in het Theater aan de Ha ven in Scheveningen. Serein, in 1982 opgericht voor het Latijns-Amerika Festival in Londen, telt dansers en musici uit uiteen lopende opleidingen en gebruikt dans als expressie- en communicatiemiddel. Het eerste deel van het nieuwe programma omvat vijf onderdelen: The game, Crossed wires, The way out, Arrows en Where people meet, op muziek van Gershwin, Leo Brouwer, Allan Holdsworth en King Crimson. Het tweede deel heet Stuifzand en bestaat uit After the rain en High tide op muziek van Astor Piazzolla. Het laatste deel, Espritu Indomito, is geba seerd op liederen over het dagelijks leven in Zuid-A- merika. Het programma wordt gedanst door: Corinna Chute, Leila Kester, Maudy Apon, Riet van Eijnsber- gen en Charley Dumerniet. Stichting „Vrienden Nationale Ballet" opgericht AMSTERDAM Bewonde raars en vrienden hebben dit seizoen opgericht de Stichting „Vrienden Nationale Ballet Amsterdam". De stichting wil het gezelschap zowel morele als financiële steun bieden. In sa menwerking met het balletge zelschap zullen activiteiten wor den opgezet om de „Vrienden" nauwer bij het reilen en zeilen van Het Nationale Ballet te be trekken. Op korte termijn zul len er mogelijkheden zijn om repetities, film- en video verto ningen en lezingen bij te wo nen, aldus Het Nationale Ballet. Heruitgave blokboek St Servatius MAASTRICHT Voor vereerders van Sint Servatius, die 1600 jaar geleden overleed en de eerste bisschop van Maastricht was, verscheen rond 1460 een zogenaamd Blokboek, gedrukt met behulp van uitgesneden houtblokken. Het telt 24 pagina's voorzien van houtsneden, die met waterverf in felle tinten zijn ingekleurd en van handgeschreven teksten in middel eeuws Frans. Van dit Blokboek van Sint Ser vatius bestaat nog slechts één exemplaar, dat bewaard wordt in de Koninklijke Bibliotheek Albert de Eerste in Brussel. Hiervan is door de Walburgpers uit Zutphen een zogenaamd facsi milé op ware grootte en in vierkleurendruk uitgegeven. Deze nieuwe editie van het histori sche Blokboek bevat tekstverklaringen en toe lichtingen bij de illustraties van de Utrechtse boekhistoricus-neerlandicus drs. P. Pesch en van de kunsthistoricus en Servatius-kenner drs. A. Koldeweij. n[)ood van |)roduktiefste ■romanschrijfster ier wereld ONDEN In een verzor- jingshuis in de buurt van An- jover ten westen van Londen 8 maandagavond op 91-jarige ■eftijd 's werelds produktiefs- romanschrijfster, Ursula [oom, overleden. De directie an het Winton Nursing Home aar Miss Bloom sinds vier en >n half jaar verbleef, maakte et overlijden gisteren be- end. Ursula Bloom heeft 560 oeken op haar naam staan en j schreef op haar tachtigste )g dikwijls 16 uur per dag. nder haar populairste wer- i zijn „Secret Love", „The se of Norfolk", „Hunter's on", „Hitler's Eva", „The IC of Authorship" en „The 'uke of Windsor". Ursula loom was geboren in helmsford, dochter van een edienaar des Woords. Ze ver ende haar eerste literaire sti- mdium, een halve kroon of in pence of 15, op zesjarige eftijd, met een brief aan het inderuurtje. De schrijfster le- gemiddeld 8 boeken per HH ar af, waaronder biografieën, utobiografieën, boeken over oninklijke baby's en andere verdraaid goede verhalen", oals ze het zelf placht te for- ïuleren. Ursula Blooms laat- ;e roman verscheen in 1976. I[ 'oen had ze al het boek met llerhande wereldrecords van r Lezing Indische Nederlanders DEN HAAG Wim Wiliems i Annemarie Cottaar verzor- ;n op 14 november een voor dracht en lezing over Indische Nederlanders. Zij kozen dit nderwerp voor hun afstu deerscriptie aan de Leidse uni versiteit. Deze bijeenkomst is porganiseerd door de Cultu- ele Vereniging Nazaten Indi- fche Nederlanders en sympa- ftiisanten NINES. Belangstel lenden worden om 20.00 uur in de bovenzaal van de reisor ganisatie Stichting Overzeese lontacten aan de Stadhou- lerslaan 2 in Den Haag ver- Emill Hagens bedankt voor Nederlands team HAARLEM (ANP) - Emill Ha- jgens, spelverdeler van de bas ketbalvereniging Leiden en het Nederlands team, heeft fcich teruggetrokken uit de se lectie van het nationale team. Volgens Hagens is het spelen j/oor Oranje niet meer te com bineren met zijn werk en ge zin. „Volgend jaar wordt in april en mei het Europees kampioenschap gehouden. De voorbereidingen die daaraan verbonden zijn gaan mij teveel ijd kosten. Daarom heb ik nu, »n vroeg stadium, al beslo- te bedanken", aldus Ha- [ens. Bondscoach Vladimir leger weet nog niet wie de jlaats van Hagens in de selec tie zal Hoewel hij tijdens de eerste toegift liet weten inmiddels te oud te zijn om met meisjes te dansen, blijft Bono een jeugdig enthousiasme uitstralen. Die spontaneïteit en het professio nalisme van de drie andere kocht. Het kwam recht uit zijn U 2 met Bono (zang), The Edge (gi taar en piano), Adam Clayton (bas gitaar) en Larry (drums). Gister avond in sportpaleis Ahoy' te Rot terdam. Vanavond de herhaling. muzikanten maakt U 2 schijnlijk zo'n unieke groep, waar je nooit genoeg van krijgt. Toen de laatste tonen van het nummer 40 dan ook waren weggestorven, ver woordde de aanhoudende, massale samenzang wat ieder hart toen Bono gisteravond de fans bedankte voor de uren die zij voor de bespreekbu reaus hadden doorgebracht om voor zijn groep een kaartje te bemachtigen. De tegenpresta tie van het viertal loog er niet Het werd een indrukwek- zijn hart voelde: het concert kend gebeuren, dat nog snel voorbij l Vanavond staat U 2 opnieuw in het Ahoy' Sportpaleis in Rotterdam. Opnieuw zal de zaal tot de nok toe zijn gevuld. Al ruim van te voren waren alle kaarten over de toonbank gegaan. Het eerste concert was zelfs in anderhalf uur uitver- onderstreepte dat U 2 tot 's werelds beste groepen be hoort. Het optreden was muzikaal mooi van opbouw, had een prachtige lichtshow en illus tratieve projecties. Bono was bijzonder goed bij stem al kwam hij een aantal keren niet boven de samenzang uit, die de muren van het sportpa leis bol deden staan. Hij zong emotioneel (MLK), overtui gend (I Will Follow), rauw (Sunday Bloody Sunday) en haalde soms hoog uit. De posi tieve levensinstelling van de groep kreeg gestalte in de vorm van gezongen improvisa ties zoals „geen oorlog meer" en „er is een toekomst", die door de songs werden gewe ven. Bono is op het podium wat rustiger geworden (er is meer innerlijk dan uiterlijk vuur) en haalt, sinds hij zich in San Francisco realiseerde dat hij niet blindelings mag ver trouwen op de toewijding van fans, geen halsbrekende toe ren meer uit. Hij springt dus niet langer van balkons in de hoop dat hij in de zaal wordt fans in hun eigen taal toe te kunnen spreken, had hij een paar Nederlandse woorden ge leerd, die met veel gejuich werden ontvangen. Gitarist The Edge, bassist Adam Clayton en drummer Larry zorgden ondertussen voor een stevige muzikale be geleiding. Wat opviel was dat The Edge wat meer piano speelde. Helaas klonken de to nen soms te scherp om er echt van te kunnen genieten, maar dat had meer met de techni sche kant dan met de gitarist te maken. Op zijn gitaar speel de hij wat minder subtiel dan voorgaande keren, maar hij had er wel duidelijk meer ple zier in. Stond hij vroeger no- galeens weggedoken in de hoek, nu zocht hij meerdere malen het volle licht opgevangen. Om zijn trouwste schijnwerpers om zijn felle gi- U 2 in Ahoy'. taarspel af te leveren. Adam en Larry vormden de solide ritmebasis waarop The Edge en Bono hun gang konden gaan. Het merendeel van de nummers van de nieuwe elpee The Unforgettable Fire waren in de show verwerkt. Zij zaten tussen oude successen zoals Gloria en Seconds ingeklemd en zorgden voor een frisse wind. MLK en A Sort Of Ho mecoming bijvoorbeeld, dat gezongen werd terwijl op de achterwand witte figuren wer den geprojecteerd, werden hoogtepunten uit een show, die al na de eerste songs, niet meer stuk kon. Het enige dat ze niet echt lukten, was om in het grote sportpaleis Ahoy' de sfeer van een club te Het publiek heeft er echter niet minder hard om gezongen. Voor al die fans was het de avond van hun leven. HANS PIET Minister Brink man neemt het boek „Kunst kopen, Kunst verko pen" van J.M. ontvangst. ARTI HONDERD JAAR (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Brinkman (WVC) heeft giste ren het eerste exemplaar van het boek „Kunst kopen Kunst verkopen" ontvangen. Het boek is een jubileumuitga ve van de honderdjarige Haag se kunstenaarsvereniging „Arti et Industriae". Het boek, geschreven door J. Galjaard, is een bedoeld als practische wegwijzer over koop en verkoop van kunst werken. Het is geschreven voor makers van kunst en „consumenten" daarvan. Brinkman toonde zich blij met het initiatief van de kunste naarsvereniging om het boek uit te brengen. „Bewonderens waardig", aldus de bewinds man over het unieke boek dat ondermeer door subsidie van WVC tot stand is gekomen. Galjaard schreef het boek op basis van onderzoek, dat leden van „Arti et Industriae" heb ben gedaan onder vele Neder landse kunstenaars. Aanlei ding voor het schrijven van het boek vormde het feit dat jonge, beginnende, en ook ou dere kunstenaars niet altijd goed weten hoe zij hun werk onder de mensen moeten brengen. Anderzijds zijn er mensen die wel kunst kunnen of willen kopen, maar vaak geen inzicht hebben in het aanbod van kunstwerken. „Of ze durven bijvoorbeeld niet een galerie binnen te stappen", aldus Galj- Onderscheid In het boek is een onderscheid gemaakt tussen verkopen en kopen van kunst. Galjaard gaat ondermeer in op de prijs en presentatie van een kunst werk en op de vraag of er een markt is voor beeldende kunst. De schrijver geeft ook een beschouwing over „per soonlijke smaak" in relatie tot kunst en over kunst als beleg ging- „Arti et Industriae" heeft het boek vooral bedoeld voor stu denten aan academies voor beeldende kunst, die overwe gen of en hoe zij als zelfstan dig kunstenaar een bestaan zouden kunnen bevechten. Het boek kost f 19,50. d JfbiLurT'cor.cer! door d. 155-j.rige Koninklijke Militaire Kapel o.l.v. Jan van Ossenbruggen m.m.v. Wilma Driessen, sopraan, Berdien Sten- berg, fluitiste, Ann Burton, jazz-zan- Ssres, Gé Titulaer, bariton en Lei raamhorst, presentatie. Schön- bergzaal van het Kon. Conservatori um, Oen Haag. [n juli 'oninklijke Militaire Kapel iet een galaconcert in de Rid- erzaal het 155-jarig bestaan, isteravond werden in de ehönbergzaal van het Kon. -onservatorium de begunsti- van de Kapel bij dit jubi- t betrokken. De belang stelling voor dit muzikaal eve- jement was zo groot, dat een leel van het publiek 't zonder programmablad moest stellen. >ij deze gelegenheid een over- omelijk bezwaar omdat de AVRO van dit concert opna- nen maakte en Lex Braam- lorst alle onderdelen van het litvoerige concert royaal be- ichtte. flajoor-directeur tJan van Os- lenbruggen is al sinds 1958 be rokken bij het militair-muzi- caal gebeuren, sinds 1978' leeft^hij de leiding over de k.m.k. i militair orkest wijs in een programma, dat een muzikaal terrein bestreek van Wagner tot aan de verte genwoordigers van de jazz. Niet alle van de talrijke bezoe kers leken ingenomen met het klassieke gedeelte van het pro gramma, zij veerden op bij het aandeel dat jazz-zangeres Ann Burton en fluitiste Berdien Stenberg leverden. Maar in dit elk-wat-wils-programma was plaats voor een klankrijke weergave van de ouverture Rienzi van Wagner en in een bewerking van Van Yperen (wat telt zo'n programma toch larmoniebezetting bestaande; veel bewerkingen) jit 56 beroepsmusici en wie le ien van de Kapel spreekt, loort dat de K.M.K. duidelijk jo een opbloei periode ver eert. Muzikaal heeft de Kapel ,altijd in hoog aanzien gestaan, jVanaf Kapelmeester Dunkier ,via Volmer, Van der Linden,' JBouwman, dr. Walther Boer Ün ^0CHS van Yperen tot aan. 'Qe huidige leider. Van Ossen bruggen gaf daarvan het be- trastrijke weergave van delen uit de balletmuziek Gayaneh- suit van Kachaturian en sfeer volle Noorse dansen van .Grieg. En in dat alles valt een orkest te beluisteren, dat tech nisch en muzikaal van het hoogste niveau is. De glans van dit concert straalde af op de vocale en instrumentalisten van dit succesvolle concert. ADR. HAGER LEIDEN Na Alphense Boys en het organiserende LFC, heeft ook UVS zich (gister avond) geplaatst voor de halve finales van het 34ste Zilveren Molentoernooi. Bepaald zonder problemen ging dat overigens niet. Zaterdagderdeklasser Katwijk tiield het op zondag twee klassen hoger spelende UVS niet alleen de gehele speeltijd, maar ook in de daar op volgende verlenging van een kwartier volledig bij: 1-1. De derhalve noodzakelijk ge worden strafschoppen werden door UVS echter net iets beter genomen: 4-3. Datzelfde UVS had overigens niet de moeite genomen om op „normale" sterkte naar de Boshuizerkade te trekken. Weliswaar was vrijwel het complete keurkorps present voor het treffen met Katwijk alleen Sam Eradus en de met trainer Melbi Raboen in onmin levende Bert Jansen ontbraken maar de blauw- witten hadden het niet nodig gevonden met meer dan elf spelers naar het LFC-terrein te trekken. Toen invaller John Verhoeks dan ook in de der tigste minuut bij het realiseren van de gelijkmaker een spier blessure opliep, restte de Lei- denaars niets anders dan met tien man verder te doen. Een gang van zaken die door het organiserende LFC ongetwij feld niet als prettig zal zijn er- Voor Katwijk kwam het na tuurlijk wel allemaal goed uit. De formatie van trainer Peter Ciere kon, gezien het eigenlij ke krachtsverschil, dat man netje extra best gebruiken en ook al omdat Ciere er in de tweede helft nog eens een tweetal „verse" wisselspelers tegen aan gooide, hielden de Katwijkers redelijk stand. Dat zelfde Katwijk kwam overi gens alleen tot scoren in de pe riode dat er nog twee echte elftallen in het veld stonden. Cor Haasnoot doelpuntte al in. de vijfde Expositie werk Belle van Zuylen DEN HAAG In de vrou- wenboekwinkel Trix aan de Haagse Prinsestraat zijn de ko mende weken geschriften en prentwerk van Belle van Zuy len (1740-1805) te bezichtigen. Dit is een aanvulling op de tentoonstelling over het leven van deze vrouw in het Letter kundig Museum in Den Haag, tot i met 16 november. beeldend medium dat zijn ts nog moest veroveren onder de kunsten. Het waren vooral de kunstfotografen die hun streven daarop richtten en door in hun foto's schilder kunstige effekten na te boot sen hoopten zij sneller erken ning te krijgen. Zij legden zich op de zogenaamde edele procédés om picturale eigen schappen te evenaren en dit leidde in navolging van het Impressionisme tot sfeerplaat jes. Om de artistieke mogelijk heden van de fotografie te vergroten werd tussen 1890 en 1915 een arsenaal van edele procédés ontwikkeld, die later min of meer in onbruik raak ten. Pas de afgelopen vijftien jaar ontstond er een hernieuw de belangstelling voor deze specifieke kant van de foto grafie. Bij Grafiekwinkel Inkt tonen vijf fotografen hun re sultaten en geven daarbij een begeleidend boekje uit, waarin zij vooral de technische zijde behandelen. Edele procédés als gomdruk, broomverfdruk of heliogravu- hebben het voordeel dat ze langer houdbaar zijn door hun bestendige pigmenten of verf stoffen. Toch is dit voor geen de vijf fotografen door slaggevend geweest, want zo- in de inleiding staat, gaat het hen vooral om de extra ge- voelsdimensie, waarbij pictu rale eigenschappen van belang zijn. Gom- en broomoliedruk- ken staan bekend om het im pressionistisch effekt; fluwelen tonen, waarmee sfeer en stem ming opgeroepen worden. De zonnige laantjes van Idzerda en de portretten e.a. van Ber- ssenbrugge uit het begin van deze eeuw, krijgen een ver volg in de fotografie van L. J. A. D. Creyghton (1954) en Harm Botman (1952). Opnieuw schilderachtige effekten, afge drukt op groot formaat zodat de afmeting van een schilderij benaderd wordt, en traditione le onderwerpen als het land schap of het naakt. Hetzelfde geldt voor de cyanotypieën, met het naakt als onderwerp, van Gerretje de Haan (1952). De techniek is voor deze nieu we generatie kunstenaars een 'uitdaging en fascinatie en ie der van hen gaat op één tech niek in. Voor Johan de Zoete (1950) is dat de heliogravure. De afdrukken zien eruit als een ets, omdat er van een ko perplaat wordt gedrukt en bo vendien een etspers wordt ge bruikt. Zijn werk benadert het meest de grafiek. Motor van deze tentoonstelling is Jan van Dijk (1944), die het langste in het vak bezig is. Hij toont fotokeramiek (porselein) en kooldrukken, waaronder een aantal stereoscopische fo to's. Turend door een bijbeho rend brilletje moeten de twee afzonderlijke foto's samenval len en zo ontstaat de illusie van diepte. Harrie Gerritz Als kleurige tekens zet Harrie tief, hoewel zij door haar losse Seasons Galleries te zien. Hij maakt als schilder van land schappen - en dan vooral het land van Maas en Waal - van zijn composities een logisch ge heel; het water, de lucht of het weiland hebben elk hun eigen plaats in overeenstemming met onze waarneming. De ab stractie heeft zijn grenzen in het werk van Gerritz. Boom stammen verschijnen vaak als grillige gekleurde lijnen, maar door er bijvoorbeeld bladeren of een maan tussen te schilde ren worden zij nooit zelfstan dige beeldelementen. Er blijft contact met de zichtbare wer kelijkheid bestaan, zelfs in een werk als „Na de brand". Voor al in zijn kleinere doekjes uit 1978 keert de gekleurde om lijsting terug. Het is alsof Ger ritz een venster schildert om ons bewust te maken dat het om een schilderij gaat, een ge schilderd landschap. De lucht als blauw vlak, het veld als groene strook en de horizon als lijn. Zij staan er allemaal helder en eenvoudig. Op de tentoonstelling is een map met zijn nieuwste grafiek aanwe zig. Twintig kleuretsen, die in februari bij de Printshop in Amsterdam officieel geëxpo seerd worden. Intensiteit van kleur en eenvoud van vorm leveren soms een ontroerende prent op, zoals „Torens met zwarte wolk". Het is de kunst om met deze beeldmiddelen niet decoratief te worden en Gerritz moet zich hier zo nu en dan voor hoeden. Samen met acht andere kunstenaars, waaronder Ger van Elk, Karei Appel, Carel Visser en Jan Schoonhoven, is hij gekozen om op de grafiek-biennale in Baden-Baden vertegenwoor digd te zijn. Nora v.d. Flier Galerie Kleurkrijt brengt tot 21 november pastels van Nora van der Flier (1920). Ook bij haar neemt het landschap een voorname plaats iri, waarbij Zuid-Frankrijk de voorkeur heeft. Het zijn onmiskenbaar gestyleerde landschappen, maar de figuratie laat zij nooit los. Zij hanteert het perspek- Harrie Ger ritz: „Com posities met rode diago naal", 1984. van mensen versterkt in haar landschappen. Een vrouw, die achterover geleund in een overdekte strandtent zit, kijkt uit op zee, waarin witte men sen door de armen boven hun hoofden te steken, iets hulpe loos krijgen. Dit wordt geac centueerd door de dreiging van de schaduw van de vrouw. Van der Flier tekent haar mensen vaak uit het evenwicht, dat wil zeggen schuin in het beeldvlak. Haar pastels bezitten zowel de blij moedigheid van het zuidelijk Frankrijk als een dramatisch aspekt. INGRID VAN SANTEN Grafiekwinkel Inkt, Prinsegracht 16: „Vijf kunstenaars met edele procédés", tot 7 november, maan dag t/m vrijdag 13-17 uur, zaterdag en zondag 14-17 uur. Seasons Galleries, Javastraat 110: „Harrie Gerritz. Schilderijen en grafiek", tot 11 november, woens dag t/m zaterdag 11-17 uur. Galerie Kleurkrijt, Harstenhoek- plein 4: „Nora van der Flier", tot 21 november, dinsdag t/m vrijdag 11-17 uur. zaterdag 11-16 uur. Gerritz (1940) bomen, hekjes, torens of boerderijen, zonder duidelijke hiërarchie in het ter beeldvlak, waardoor ze naïef laat gaan. Haar pastels hebben of primitief over komen. Zijn ondanks de zuidelijke sfeer schilderijen en grafiek zijn bij iets, dramatisch. Het isolement tekenen, luchten bergen laat vallen en wa- elkaar op Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen 18.45). wo. ook 13.45. •EUROCI NEMA II: Gebroken spiegels (16); 18.30, 21.00 (di. alleen 21.00). «EUROCINEMA III: Poli ce Academy (al); 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. «EUROCINEMA IV: The natural (al); 18.30, 21.00. wo. ook 13.30. KINDERVOORSTELLING LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Greystoke, de legende van Tarzan, heer de apen (al); 14.30, 19.00, America (12); 19.45. LIDO ll: Gebroken spiegels (16); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Romancing the stone (12); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: Indiana Jones en the Temple of Doom (12); 14.30, 19.00, 21.15. STUDIO (071-133210): Buiterij op de Mounty (al); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): De versierders van St. Tropez (16); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlem merstraat 52. tel. 071-125414): Hete nachten van een maagd (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Alice in Wonderland (al); 14.30. NOORDWIJK LIDOTHEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719-12800): Geen opgave. Indiana Jones and the temple of doom (al); 14.45, 19.00, 21.15. (beh. ma. di. 14.45. CITY THEATER II: She (12); tijden zie City I. CITY THEATER III: My Tutor (12); tijden zie City I. CITY THEATER IV: Evil dead (16); ma. di. wo. 19.00, 21.15. Sjimmy en de toverring (al); 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354): Ciske de rat (al); Bastille (al); 20.00. .n, tel. 471656): Amadeus (al); Top secret! (al); 14.00, 18.45, NEAC 3: Streets of fire (12); (Carnegielaan, tel. (12); 14.00, 18.45, 21.30. ME- TROPOLE 5: Splash (al); 14.00, Greystoke (al); 13.45, 18.4 i ODEON 3: Police academy des fantasie (18); 12.00 tot 17.00. Jonge meisjes met een ruim inkomen (18); 17.00 tot 23.00. PASSAGE (Passage 63, tel. 460977): The karate kid (al); 14.00, 18.45, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Voor onbepaalde tijd gesloten. Bezwaren tegen bezuinigingen op onderwijs in Leidschendam LEIDSCHENDAM Ouders, vakleerkrachten, schoolhoof den en de afdeling Leidschen dam van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs hebben gisteren ernstig geprotesteerd tegen de voorgenomen bezui nigingen op onderwijs volgend jaar. Burgemeester en wethou ders van Leidschendam willen bijna 90.000 gulden (en in 1986 meer dan 215.000 gulden) be zuinigen door het aantal vak leerkrachten (voornamelijk gymnastiekonderwijs en hand vaardigheid) terug te brengen tot de rijksnorm. Namens de vakleerkrachten werd gesteld dat de groeps leerkrachten voor gymnastie konderwijs onvoldoende zijn opgeleid en dat de achterstand die de kinderen zullen oplopen bij het voortgezet onaerwijs niet meer zal zijn in te halen. Namens de ouders zei een in spreker, toevallig ook nog fy siotherapeut, dat lessen licha melijke opvoeding door daar voor opgeleide deskundigen moeten worden gegeven niet door (toekomstige) onder wijzers die slechts zestien sta gelessen hebben gehad. Hij sprak de vrees uit dat de be zuinigingen in de onderwijs sector straks zullen terugko men in de gezondheidszorg. Lichamelijke opvoeding, aldus spreker, oefent namelijk een preventieve invloed uit op dreigende houders- en bewe- Vethouder G. J. Hendriks zei over de bezuinigingen, die bij de verdere behandeling van de begroting ongetwijfeld uit gebreid ter sprake zullen ko men dat de gemeente moeite heeft met het instandhouden van boventallige vakleer krachten. Het college heeft een moeilijke beslissing moe ten nemen en toen een be leidskeuze gemaakt waarover uiteindelijk de gemeenteraad zal moeten beslissen, aldus wethouder Hendriks. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BI) UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17