'osthout bezorgt Voorhout alf miljoen gulden extra Bezwaarschrift tegen woonwagenplan De Krom Forescate gaat baanhuur flink verhogen fiiidacgowcwi Agrarische school breidt uit Tankslag in Katwijk [LANNEN VOOR NIEUWE SECRETARIE, OOSTHOUTLAAN EN TUNNEL Foorhout verlegt p veel ronten Pachtovereenkomsten in Duivenvoordse polder bepleit Reactie RPF op welzijnsplan „goedkoop" lIDEN DINSDAG 30 OKTOBER 1984 PAGINA 7 est erste paal Meubelhof 24416 november de grond in ïERDORP De eerste paal voor de zo besproken meubelboulevard in Leiderdorp k'dt vrijdag 16 november geslagen. Om half •r zullen de Leiderdorpse wethouders A.H. lerburg (ruimtelijke ordening) en J. Bezemer •onomie), die heel wat tijd en energie hebben ktoken in het meubelcentrum gezamenlijk de listelling bedienen in Elisabethhof Leider- jrp. De datum waarop de eerste paal geslagen ld moeten worden is een aantal malen ver- jioven. Het probleem was dat de bouwer, aan- igsbedrijf Duprie uit Leiden geen beton- alen van 16 meter lengte in voorraad had. i meter diepte bevindt zich in de grond jder het bouwterrein de zandplaat waarop de feubelboulevard wordt gefundeerd. De palen lesten eerst nog worden gefabriceerd. Kabeltelevisie niet in Stompwijk STOMPWIJK Stompwijk krijgt voorlopig geen kabelte levisie. Uit een enquête is ge bleken dat te weinig Stomp- wijkers belangstelling hebben om een behoorlijke exploitatie mogelijk te maken. De Centra le Antenne Inrichting zal evenmin worden doorgetrok ken naar de Westvlietweg en Park Leeuwenbergh in Leid- schendam. Voor aansluiting van de Westvlietweg en Park Leeuwenbergh zou, gezien de hoge kosten, minstens 70 pro cent van de bewoners een abonnement moeten nemen. Dat percentage werd echter bij lange na niet OEGSTGEEST De belangstelling voor de Lagere Agrarische School in Oegstgeest is der mate toegenomen dat men gaat uitbreiden. Het stichtingsbestuur en het Departement van Landbouw heeft laten weten dat genoemde school in Oegstgeest gevestigd zal blijven. Dit laatste was doorslaggevend voor de ge meente om medewerking aan de uitbreiding te geven in de vorm van toestemming een tijdelijk onderkomen te vestigen op het gedeelte Lange Voort (doodlopend) dat als parkeerterrein voor het openluchtzwembad Poelmeer wordt ge bruikt. De wethouder van openbare werken, de heer Th. van Hazel deelde dit gisteravond mee tijdens een vergadering van de raadscommissie openbare werken. Verkoop kwartet uitgesteld KATWIJK De verkoop van het Katwijk kwartet is opnieuw enkele weken uitgesteld. De jeugd- en sportraad Katwijk heeft hiertoe besloten omdat de druktechnische kwaliteit van de eerste zending kwartetten nogal te wen sen overlaat. De partij is geweigerd en de fabrikant heeft in middels te kennen gegeven ziin werk over te willen doen. Het is overigens al voor de tweede keer dat de verkoopdatum moet worden gewij zigd. Twee weken geleden gebeurde dat omdat de leverancier de eerste kwartetspellen te laat afleverde. Daardoor kon onder meer de over handiging van het eerste exemplaar aan burge meester C.A. Bos niet doorgaan. Wanneer de fabrikant er in slaagt om de nieuwe zending rond 7 november af te leveren kan de huis-aan- huis verkoop in de week van 19-24 november van start gaan. Prijzen omhoog van sport accommodaties OEGSTGEEST De huur- prijzen van de sportaccommo daties in Oegstgeest zullen, nu de raadscommissie openbare werken er welwillend tegen over staat, zo goed als zeker met drie procent worden ver hoogd. De socialist Haasnoot stelde voor de prijzen van de toegangskaartjes voor het zwembad niet te verhogen. Hij behield zich fractieberaad voor. Het gaat hier met name om de losse zwemkaartjes. een groot aantal plaatsen in het dorp zo'n vijf envijftig ondergrondse olietanks „onschadelijk" worden gemaakt. Dat gebeurt in het kader van de gemeentelijke anti-tank-actie die gistermor gen in de Bijdorpstraat van start ging. Door het leegzuigen en met zand volstorten van de tanks moet voorkomen worden dat de in houd in de toekomst mogelijk in de grond ver dwijnt. Vooral in de buurt van waterwingebie den kan dit ernstige gevolgen hebben. Het ge meentebestuur heeft de animo van ondergrond- se-tanksbezitters om aan deze actie mee te doen vergroot door een flinke subsidie in de kosten beschikbaar te stellen. Iedereen die nog niet ge reageerd heeft kan zich nog tot 1 januari 1985 ophet raadhuis melden. isens 9.-. wi| pORHOUT De reali- w bank ring van 296 woningen »e<is vf Oosthout levert de ge- ussens eente Voorhout het ko- 'aaie stc -nc* Jaar een half mil- ïrieverbÊn gulden op. Mede ce door ardoor zal het volgend Meubel ir njet nodig zijn de on- aaremi erend goedbelasting te iMËssrfrhogen, gaan de afval- it pim. ifcffenheffing en honden- ilasting slechts met drie iet SAL ocent omhoog en de rei- - per gingsrechten, secretarie- 0685S" >es en huur van de ressojr orthal met vier procent, en. T e leen de huur van het mnastieklokaal aan de resstï nnaeuslaan gaat com- neubeie erciële instanties twintig l53- ocent meer kosten en mt op 23 gulden per ir. Een en ander blijkt de begroting voor 1985 woningen en daarmee 740 in woners erbij krijgt. De uitke ring is gebaseerd op het aantal inwoners en het aantal wonin gen dat een gemeente heeft. Bovendien moeten die nieuwe inwoners ook onroerend goed belasting gaan betalen, iets dat de gemeentekas met nog eens ruim 100.000 gulden spekt. Overigens willen B en W daarvan 45 procent storten in een reservefonds voor Oost hout, omdat nog niet alle fi nanciële consequenties van het bouwen van de nieuwbouw wijk zijn te overzien. De gemeente gaat ervanuit dat Voorhout per 1 januari vol gend jaar 7850 inwoners telt en hoopt in de loop van het jaar de 8000ste inwoner te kunnen verwelkomen. Ook dat houdt verband met Oost hout. Vanwege die groeiende wijk is overleg gepleegd met Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en Rijkswater staat over een ontsluitingsweg. Voorhout wil de Oosthoutlaan graag aansluiten op de Rijks straatweg in Sassenheim ter hoogte van het zogenaamde „palenland" bij de Uiver, zodat het verkeer via de oprit motel Sassenheim snel naar de rijks weg 44 kan. Beide instanties hebben geen bezwaar tegen een dergelijke aansluiting, de exploitant van Oosthout heeft in principe overeenstemming bereikt met de betrokken grondeigenaren en het overleg met de gemeente Sassenheim heeft geleid tot het doen van een verkeersonderzoek. Pas als men weet hoe (druk) de verkeersbewegingen van en naar Voorhout/Sassenheim via de Oosthoutlaan zullen zijn, wordt het overleg met Sassenheim heropend. Plannen Voorhout speelt, evenals Noordwijk, met de gedachte de voetbalvelden te privatiseren. Dit om de gemeentelijke uitga ven zoveel mogelijk te beper ken. Met voetbalvereniging Foreholte wordt hierover ver- (3n Je de gemeente gisteren eeft gepresenteerd en die e gemeentelijke commtè- e financiën op 22 no- ^mber bespreekt. De ge- jpg leenteraad doet dat op 18 Poel,lecember- )71-l£ Volgens de berekeningen rijgt Voorhout dankzij de be- N th'gingen van de rijksover- fd 126.585 gulden minder. 2695,-.ps dat ruimschoots wordt van u g°ed ^oor meeva'ler Rotter?1 de a' 6enoemde bebou- ng van Oosthout. Dat levert gemeente vanuit de rijks- iets meer dan 400.000 gul- a op omdat de gemeente 296 Het verkeer vanuit het in de verte gelegen Oosthout kan mogelijk in de toekomst hier uitkomen. der overleg gepleegd. Verder duiden Ben W aan dat veel in Voorhout al geprivatiseerd is, zoals het schoonhouden van de rioleringen, bestraten/asfalte ren en straatvegen, langs de wegen het het knippen van heggen, maaien van bermen en onderhoud van sloten, aan leg en onderhoud van plant soenen in nieuwbouwwijken en onderhoud van gebouwen. Voor de voetgangers en fiet sers is het verder van belang dat een bouwplan voor een tunnel onder de spoorbaan ge reed is. De gemeente wil nog eind van dit jaar met de aan leg daarvan beginnen. De huisvesting van de ge meentesecretarie komt in de begroting ook dit jaar ter spra ke. De voorkeur voor totale nieuwbouw op de plaats van het voormalige postkantoor in plaats van interne verbouwin gen is al veel eerder bekend gemaakt. Voordeel van nieuw bouw is dat er minder kosten zijn aan energie, onderhoud en schoonhouden. De nieuwbouw kan in twee fasen worden uit gevoerd. Tot op heden was voor de nieuwbouw nog geen geld gereserveerd, maar door de meevaller als gevolg van Oosthout en enkele rekeningo verschotten kunnen de nieuw- bouwplannen worden ontwik keld zonder dat dat tot belas tingverhogingen voor de bur ger hoeft te leiden. De ge meenteraad zal nog dit jaar een voorbereidingskrediet worden gevraagd en B en W hopen dat de nieuwbouw be gin 1986 gerealiseerd kan wor den. klein ar^ EL sta Dames», 070-94S Jag mie 9-1410. jfspand v. jong ubsidie. ir. Tel. luro's. issierki Bktiekaife] - en td lachmwrl inerepai Industry Tel. 01 )ORHOUT De gemeente orhout is maar klein, maar ïstert grootse wensen en irvoor moet overleg op hoog 'eau worden gevoerd. Iets B en W dan ook doen, zo jkt uit de aanbiedingsbrief de begroting voor 1985. Met Nederlandse Spoorwegen de provincie is men druk in weer en het „nieuwste" on- •werp van bespreking is de 'Aiwlocatie Voorhout-Noord- >t die genoemd wordt als igelijke bouwplaats voor 'den in de toekomst. orhout-Noordoost wordt als lanig genoemd in het voor werp streekplan Zuid-Hol- d West waarin het beleid het jaar 2000 wordt uitge- >peld. Leiden heeft tot dat r 1500 woningen nodig en ift zelf nauwelijks meer jwgrond voorhanden. Als iditionele bouwlocatie" is arom Voorhout genoemd. B W van Voorhout willen nu i de provincie weten hoe ard" die bouwlokatie is. Af- ikelijk van het antwoord t de provincie zullen B en de gemeenteraad voorstel- doen voor het ruimtelijk eningsbeleid voor de perio- na 1990. onderhandelingen met de gaan, zoals bekend, over de aleg van een geluidscherm het plan Spoorlaan en de intuele (her)opening van NS-halte in Voorhout. Te- de plannen voor dit ierm langs de spoorbaan bij plan Spoorlaan loopt nog Kroonberoep waarover inenkort een uitspraak rdt verwacht. Met de NS is orhout nog in discussie over hoogte van het scherm. Een Ier onderhandelingspunt de NS vormt de opening een halte aan de spoorlijn iden-Haarlem, die door het neentebestuur van harte toegejuicht. Als voor stelt Voorhout dat de 'ning van een station niet 1 leiden tot een drastische aging van het aantal ritten streekbus. Overigens is in plan Oosthout met de ves- ng van een NS-halte reke- gehouden. VOORSCHOTEN /LE1D- SCHENDAM/WASSENAAR Het Centrum Landbouw en Milieu in Utrecht heeft zijn diensten aangeboden aan de provincie om tot pacht- of erf pachtovereenkomsten te ko men met veehouders in de Duivenvoordse/Veenzijdse polder. Dat is noodzakelijk ge worden omdat de zogenaamde „zetboerconstructie" door de Centrale Grondkamer van de hand is gewezen. De polder omvat gebied van de gemeenten Leidschendam, Wassenaar en Voorschoten. In 1982 besloot de provincie hier 160 hectare grond te verkopen aan Staatsbosbeheer, op voor waarde dat agrarische en re creatieve belangen geen ge vaar zouden lopen. Het gaat daarbij om 111 hectare gras land dat bij zeven veehouders in gebruik is en dat voor hen een zeer welkome aanvulling betekent op hun bedrijfsopper- vlakte. Omdat er slechts kort lopende pachtovereenkomsten worden afgesloten met deze boeren weten zij niet waar zij met het oog op de toekomst aan toe zijn, Het Centrum Landbouw en Milieu vreest nu dat door de afwijzing van de zetboerconstructie de agrari sche belangen, alsmede die van natuur, landschap en re creatie nu in het gedrang ko men. Daarom wordt aange drongen op spoedig overleg tussen alle betrokkenen om tot pachtovereenkomsten te ko men die deze belangen veilig kunnen stellen. NOORDWIJK Een be zwaarschrift is binnengeko men tegen het plan voor een woonwagencentrum met 15 standplaatsen bij De Krom. Dit weekeinde sloot de termijn dat men bezwaren tegen dit plan kon indienen bij de gemeente. De bezwaren van de bewoner van De Krom komen er op neer dat hij de situering van het kamp niet goed vindt, te ver van de bebouwde kom en gemeentelijke voorzieningen af, hij verwacht ook een waar dedaling van tussen de 50.000 en 100.000 gulden van zijn panden daar en ook bezwaar lijk vindt hij het dat de uitrit van het woonwagencentrum recht tegenover de uitrit van De gemeente zal de man ver moedelijk deze maand nog in een extra vergadering van de gemeentelijke commissie ruimtelijke ordening over zijn bezwaren horen. Daarna zal het plan snel naar Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land worden gestuurd om de zogeheten „verklaring van geen bezwaar" te krijgen. Als die binnen is, kan de aanleg van het centrum beginnen. Het plan is bestekklaar, zodat de gemeente bij een voorspoe dige gang van zaken al in het voorjaar van 1985 aan de slag kan. Over de resterende drie standplaatsen die Noordwijk moet aanleggen, omdat het oorspronkelijke plan van 25 plaatsen voor Katwijk en Noordwijk alsnog werd afge keurd, wordt nog druk be raadslaagd in het Noordwijks gemeentehuis. Daar komt nog bij dat de gemeente in het ka der van het Woonwagenplan 1985-1990 nog eens drie stand plaatsen moet realiseren. Waar de gemeente Katwijk haar res terende zes standplaatsen wil realiseren is ook nog niet be kend. Het is overigens moge lijk dat beide gemeente voor die overige standplaatsen weer om de tafel gaan zitten om te proberen een gezamenlijk plan te maken. KATWIJK „Heel goed koop". Zo omschreef wet houder N. Parlevliet gister avond de aanval die de RPF- fraktie heeft geopend op de samenstellers van het ge meentelijk welzijnsplan. „Het is absoluut beneden de maat wanneer de heer Ten Hove zegt dat de christelijke politiek heeft zitten slapen in de jaren dat dit plan zijn hui dige vorm kreeg". Het welzijnsplan '82/'85 is niet onder verantwoordelijk heid van de RPF-fractie op gesteld en bij monde van haar voorzitter J.H. ten Hove opende deze betrekkelijk nieuweling in de Katwijkse raad onlangs de aanval op CDA en SGP. In het plan, dat volgend jaar moet wor den vernieuwd, komen vol gens de RPF zaken voor die christelijke politici niet voor hun rekening kunnen ne men. Gedoeld werd dan met name op de passages over jongerenopvang en kinder dagverblijven. Parlevliet onderstreepte tij dens een ledenvergadering van het CDA dat ook een christelike overheid de ver antwoordelijkheid heeft om zich voor alle groeperingen in te zetten. „Het gaat niet op om alleen voor eigen paro chie te preken, zoals de RPF doet", aldus de wethouder. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. teletoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Inbraakpreven tie Het leven van een automobilist gaat tegenwoordig niet over rozenzelfs niet als je bij de Keu kenhof in Llsse geparkeerd staat, ledereen die een beetje geluidsinstallatie of andere interes sante artikelen in zijn auto heeft loopt een flinke kans die kwijt te raken aan razendsnelle inbre kers, die een afgesloten autoportier net zo makkelijk openen als een pas gesmeerd keukenkas tje. Ook als je van de geneugten die een radio kan bieden afziet en verder niets van waarde in je auto achterlaat loop je kans je vierwieler opengebroken terug te vinden. Als een dief door de ruiten met direct iets van waarde ziet wil hij soms toch nog de auto binnengaan om even goed te zoeken. Bij de Keukenhof, goed voor jaarlijks tegen de één miljoen bezoekers uit binnen- en buitenland speelt dan nog een extra probleem: daar staat een internationaal gezelschap van auto-inbrekers gereed om al die auto's van overtollige uitrusting te ontdoen. Deze autobezitter heeft er iets op gevonden: een bordje waarop in het Nederlands, Duits en Engels staat te lezen dat er in zijn vervoermiddel niets valt te halen. Nu is het alleen nog maar te hopen dat de „snelle grijpgrage jongens" uit Frankrijk, Japan en al die andere landen ook een beetje hun talen kennen. Auto in sloot HILLEGOM Een 33-jarige Hillegommer nam de waar schuwingen op het traject Beeklaan-Wilhelminlaan gis teravond niet serieus genoeg en moest dat bekopen met een duik in het water. De man reed 's avonds op de weg, die van een nieuw wegdek is voorzien. Wegens opspattend grint werd tot langzaam rijden gemaand. De Hillegommer haalde echter in, moest rem men voor een tegenligger en gleed door. Hij kwam er zon der noemenswaardige verwon dingen van af. Het unieke Surfgame is voor u wanneer u een nieuwe abonnee opgeeft. 1 speelmeer, 6 surfboards, 2 eilanden, 3 boeien, 1 windpijl, 1 start/finish, 15surfcards, 1 dobbelsteen en wedstrijdreglement. Alles waterproof en verpakt in een handige koker. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk door ons onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee per: NAAM: POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: f~l kwartaal f~l automatisch per maand O jaar Stuur het Surfgame naar: NAAM: ADRES: POST CODE: PL A ATS: l Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VDDen Haag (postzegel niet nodig). Code JNZ J Deelplannen Haaswijk doorgelicht OEGSTGEEST De bespre king van de deelplannen Haaswijk V en VII werd tij dens de vergadering van de raadscommissie openbare wer ken beschouwd als „inhaaloe- feningen". Het merkwaardige feit doet zich voor dat de bouw in genoemde plannen al gerui me tijd aan de gang is terwijl deze nog niet ter visie hebben gelegen. Men is achterop geraakt en wil de achterstand ten aanzien van de rest van Haaswijk zo snel mogelijk inlopen. Bestra ting moet echter nog plaats vinden en daar werd gister avond veel aandacht aan be steed. De beraadslagingen werden op de voet gevolgd door twee vertegenwoordigers van de werkgroep „Oegstgeest zonder obstakelsZij gaven de wethouder de nodige nutti ge wenken mee. In deelplan V van Haaswijk komt een fraai speelveld met waterpartij. „Het uitwerkings plan gaat er bijzonder aardig uitzien" aldus Van Hazel. VOORSCHOTEN In het kader van de privati sering heeft de gemeente Voorschoten het tennis- complex in het Burge meester Van der Hoeven- park overgedragen aan de tennisvereniging „Fores cate". Met die overdracht viel de honorering van de pachtster weg en door de grote zelfwerkzaamheid van de tennisvereniging zouden de huurprijzen en/of het lidmaatschap van de vereniging betaal baar blijven voor ieder een. Na de overdracht bleek dat het tennispark dringend aan een goede opknapbeurt toe was. De tennisvereniging leende geld en legde een gro te zelfwerkzaamheid aan de dag, waardoor het gebruik van het tennispark geopti maliseerd werd, zoals dat in vaktermen heet. In de prak tijk betekent het gewoon dat het park beter en langduri ger bruikbaar en bespeelbaar is. Tennisvereniging „Foresca te" heeft bij de overname van het sportpark ook de vele kleine particuliere club jes overgenomen. Veelal groepjes mensen, die met zes of zeven personen bepaalde uren de baan afhuren. Bij de overdracht werd door de ge meente bepaald dat deze par ticulieren steeds gelegenheid zouden moeten hebben om te tennissen. Ook die clubjes profiteren van de verbete ringen die aan het complex zijn verricht. Vorige maand werden die clubjes aangeschreven en de tennisvereniging deelde mee dat de clubjes een drastische huurverhoging konden ver wachten. Omdat in de over eenkomst tussen pachter (ge meente) en pachtster (tennis vereniging) via artikel 5 be paald is dat alle huurverho gingen de goedkeuring die nen te hebben van de ge meentelijke commissie voor sport en recreatie, kreeg de gemeente het verzoek de nieuwe huren, die een ver hoging van 30% voor dit jaar en een evengrote verhoging voor de komende drie jaren zullen bedragen, goed te keu ren. Tijdens de commissie vergadering hield voorzitter drs. C. Meershoek van de tennisvereniging een monde linge toelichting tot de over volle publieke tribune en hoorden vele particuliere huurders voor het eerst, dat indien zij zelfwerkzaamheid toegepast hadden de verho ging drastisch verminderd had kunnen worden. De voorzitter van de tennisvere niging adviseerde ieder om maar lid te worden van de tennisvereniging, maar daar voelde niemand voor. ook het motief van de tennisver eniging dat door de clubjes de tennisvereniging geen nieuwe leden kon aannemen, vond weinig goedkeuring. Voorlopig wijst de gemeente lijke commissie de huurver hogingen af, maar de com missie is wel bereid er nog nader of te discussiëren.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7