eyenoord profiteert Qowuvnt Van Basten Hoof drol bij Ajax voor Libregts legt lot in handen bestuur Metz vraagt arbitragezaak Mike Small naar Standard Luik Van der Louw wil blijven LOKEREN WIL REP IN RUIL (Van onze verslaggever) ROTTERDAM Thijs Libregts heeft zijn lot als trai ner van Feyenoord in handen gelegd van het bestuur van die club. Die wat merkwaardige situatie werd na afloop van de wedstrijd tegen Sparta duidelijk. Li bregts, die zoals bekend een aanbieding heeft gekregen van het Griekse Aris Saloniki om daar met onmiddel lijke ingang aan de slag te gaan, vertelde dat hij zelf de knoop nog niet definitief had doorgehakt. Libregts, van wie werd aangenomen dat hij de Griekse kans om bij Feyenoord de eer aan zichzelf te houden met beide handen zou aanpakken, sprak zich zo omzichtig uit dat de indruk werd gewekt dat hij zelf het liefst bij Feye noord blijft. „Vorig seizoen heb ik hier de dubbel meegemaakt", sprak een naar de juiste woorden zoekende Libregts. „Nu het wat minder gaat met de ploeg moet je eigenlijk samen trachten uit het dal te komen. En dan zou het wel de gemakkelijkste weg zijn om dan nu gewoon te vertrekken. Maar zo'n belissing ligt me niet". Libregts gaf toe, dat hij door de publiciteit rond zijn reisje van vorige week naar Saloniki enigszins in een dwangpositie is ge bracht. Zeker na de problemen, die er enige weken geleden rond zijn persoon waren gerezen. Zoals de beslissing van het be stuur om Van Hanegem meer bevoegdheden te geven en de slechte prestaties van zijn team. Waarbij als laatste ontwikkeling kwam de poging van het bestuur van Feyenoord om René van der Gijp naar de Kuip te halen, een versterking waarom Li bregts nimmer heeft gevraagd. Net zo min overigens als de gis teren door hem op de bank gehouden John Rep. Probleem Probleem voor Thijs Libregts is mede het feit dat zijn kinderen nog in Brabant op school gaan, waardoor die hem niet kunnen vergezellen naar Griekenland. Libregts, wie een contract is aan geboden door Aris tot aan het einde van het volgende seizoen, is door de Grieken een fors salaris aangeboden, zodat er in elk ge val sprake is van een aanzienlijke positieverbetering. De oefen- meester liet desondanks gistermiddag doorschemeren dat hij lie ver zijn werk bij Feyenoord afmaakt. Om, zoals hij altijd al van plan was, pas op een later tijdstip naar het buitenland te ver trekken. „Ik heb het bestuur van Feyenoord op de hoogte ge bracht van het aanbod van Aris. Als ik daarop wil ingaan moet het bestuur zich bereid verklaren mijn contract te ontbinden. Als men zegt: dat gebeurt niet, dan ga ik dus niet naar Grieken land". Waarmee Libregts de beslissing over zijn directe toekomst in handen legt van de bestuurders, die zich de voorbije periode nogal eens minder vleiend hebben uitgelaten over hem. Het ligt daarom voor de hand, dat vandaag bij Feyenoord bekend wordt gemaakt dat de wegen van de club en de trainer zich scheiden. Hetgeen het pad effent voor de constructie met de in het bezit van een A-diploma zijnde Ab Fafié en Wim van Hanegem. Waartegen weliswaar de trainersvakbond weer heftig protest zal aantekenen, omdat de „stromanconstructie" dan weer van stal wordt gehaald. Maar dat zal het no-nonsense bestuur van Feye noord niet deren Het wegvallen van de salarispost van Libregts kan dan bovendien keurig worden benut om Van der Gijp te betalen. Overigens werden gisteren in de Kuip spandoeken verwijderd, waarop voor Libregts weinig vleiende teksten als „Aris be dankt" stonden gekalkt. Vandaag valt bij Feyenoord de beslis sing inzake zowel Libregts als Van der Gijp. Lokeren heeft al laten weten, dat men Van der Gijp wel wil ruilen voor John Rep. Thijs Libregts legt uit hoe het er voor staat inzake zijn eventuele overgang van Feyenoord naar Aris Saloniki. VEENDAM Francisco Metz, de voormalige vleugelverdediger van SC Veendam, heeft de club voor de arbitragecommissie van de KNVB gedaagd. De aktie van Metz is het gevolg van een juri disch steekspel tussen de spelersvakbonds VVCS en de club over het al dan niet weigeren van het contract door de voetballer. Metz staat nu op non-aktief, omdat SC Veendam beweert hem niet langer onder contract te hebben. Wel eist de club een trans fersom voor de speler, zodat Metz moeilijk aan een andere werkgever kan komen. De speler heeft pogingen ondernomen om SC Veendam tot een schikking te bewegen, maar deze pogingen zijn op niets uitgelo pen. MAANDAG 29 OKTOBER 1984 PAGINA 11 )NKBALLERS CUBA ÏRELDKAMPIOEN |VANNA Cuba is gisteravond in Ha- na wereldkampioen honkbal geworden, r een overwinning van 10-1 op de Vere- [de Staten verzekerde Cuba zich van de in de 28e editie van het toernooi. In de Ör^ngschikking neemt Taiwan de tweede fets in, de Verenigde Staten de derde. Ne- Band eindigde als dertiende en laatste. De wedstrijd in Havanna werd bijgewoond r 55.000 kijkers, onder wie president Fi- I Castro en de Sovjet-premier Nikolai Ti- and: 1. Cuba; 2. Taiwan; 3. Verenigde 4. Japan; 5. Zuid-Korea; 6. Panama; iragua; 8. Porto Rico; 9. Venezuela; 10. •rlandse Antillen; 11. Italië; 12; Domini- Republiek; 13. Nederland. HYS ontslaat zijn coach DEN HAAG HYS heeft zijn trainer-speler-coach Luc Bonneville ontslagen. Het bestuur van de ijshoc- keyvereniging was niet te vreden over de werkwijze van de Canadees. Inmid dels heeft men voor hem een vervanger aangetrok ken. De eveneens uit Ca nada afkomstige Doug Barnes wordt woensdag in Den Haag verwacht. Waarschijnlijk speelt de nieuwe coach komende vrijdag al mee in de thuis wedstrijden tegen Nijme gen. DEVENTER Go Ahead Eagles raakt zijn schotvaardige spits Mike Small kwijt aan Standard Luik. Small, die afgelopen week einde driemaal scoorde in de thuiswedstrijd tegen AZ '67, zal naar verwachting definitief van daag het ja-woord te horen krij gen. MVV, dat het in de eredivi sie ook weinig overtuigend doet, denkt aan versterking met de spelers Loggie (AZ '67), Meijer (NAC) en Van der Poppe (AZ). W erelddamtitel voor Gantwarg DAKAR Anatoli Gantwarg uit de Sovjet Unie is gisteren in Dakar wereldkampioen dammen geworden. In de ne gentiende en laatste ronde versloeg hij de Amerikaan Ka- plan en werd daardoor onbe reikbaar voor Rob Clerc, die genoegen moest nemen met een gelijkspel tegen de Frans man Guinard. Gantwarg be reikte een puntentotaal van 27. Clerc eindigde met 25 pun ten op de tweede plaats. Zie verder elders sportbijlage. DEN HAAG André van der Louw zal zich opnieuw kandidaat stellen voor de voorzittersfunctie van de sectie betaald voetbal. Van der Louw die persoonlijk niet afwijzend stond tegenover een twee de termijn van drie jaar, heeft zijn besluit afhankelijk gesteld van de instemming van de Rijnmondraad, die hij ook voorzit en van zijn politieke partij. Zowel de Rijn mondraad als de Partij van de Arbeid had geen bezwaar tegen een nieuwe kandida tuur van Van der Louw. De voorzitters- keuze van de sectie betaald voetbal komt aan de orde tijdens de najaarsvergadering op maandag 26 november te Zeist. had last van een oude blessure en was bovendien ziek geweest. Trai ner Aad de Mos: „Ik pas er voor om roofbouw op Marco te plegen en daarom is hij gespaard. Het hangt allemaal samen met het overladen programma dat we voor de boeg hebben. Met de Eu ropa Cupwedstrijd tegen Bohemi ans, de normale competitiewed strijden en de inhaalpartijen gaat Ajax een moeilijke tijd tegemoet. Daar komt voor sommige Ajacie- den ook de wedstrijd van het Ne derlands elftal tegen Oostenrijk ook nog bij". Het verblijf op de reservebank deerde Van Basten allerminst. Na de rust deed De Mos - door de achterstand van 1-0 gedwongen - alsnog een beroep op de slagvaar dige aanvaller, die binnen een mi nuut blijk gaf een goed gevoel voor de situatie te hebben. Uit een voorzet van Silooy kwam de bal via Schoenaker voor de voeten van Van Basten, die Schellekens van dichtbij passeerde. Kort daar op liet Bosman een uitstekende kans liggen om Ajax op voor sprong te zetten en vervolgens was in het povere, maar wel span nende treffen lange tijd niet veel te beleven. Pas twintig minuten later ont stond een opleving. Terwijl FC Groningen appelleerde voor bui tenspel trok Vanenburg er tussen uit en stelde Van Basten in staat zijn zesde competitietreffer te pro duceren. Protesten van Groningse zijde bij scheidsrechter Van Swie ten haalden niets uit. FC Gronin gen opende na de achterstand een offensief, maar had de assistentie van Van Basten nodig om het ge lijke spel te bewerkstelligen. De aanvalsleider speelde de bal van grote afstand te zacht terug op doelman Galjé, die McDonald wel van succes kon afhouden, maar vervolgens kansloos was op het schot van Broeken. Wel geslaagd In de eerste nelft was McDonald er wel in geslaagd Galjé het nakij ken te geven. Zes minuten voor de pauze plaatste de sterk spelen de Mason de bal voor het doel. In eerste instantie trof McDonald de paal, maar in de herkansing maakte de Brit onmiddellijk zijn misser goed. Ook voor de rust was er sprake van een matige verto ning. Ajax had een half uur lang een overwicht, maar de Amster dammers schiepen zich geen en kele kans. In het laatste kwartier waren de tegenstoten van de Gro ningers een stuk gevaarlijker het geen terecht resulteerde in een remise. De Mos: „Als ik de eerste en tweede helft naast elkaar leg ben ik toch wel tevreden". FC Groningen - Ajax 2-2 (Ml): 39. McDo nald 1-0, 46. Van Basten 1-1, 67. Van Bas ten 1-2, 80. Broeken 2-2, Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 14.800 Gele kaarten Fandi (FC Groningen), Koeman (Aiax). FC Groningen: Scheilekens, Mason, Van Tiggelen, Hiddink, Mulder; Van Dijk, Bosman, Roossien; Broeken, McDonald, Huistra (Fandi) Ajax: Galjé; Ophof, Spelbos, Rijkaard, Boeve; Silooy, Koeman. Schoenaker; Va nenburg, Bosman, De Wit (Van Basten). itva O' i za TTERDAM In wat wel eens afscheidsduel van Thijs Libregts kunnen zijn geweest heeft Fey- >ord op gepaste wijze geprofi- rd van een wel erg zwakke beurt stadgenoot Sparta. In een ont- eting, die slechts in de tweede tl zo af en toe herinneringen op- aan derbies van voorgaande ja- werd het 5-0 voor de Kuip- eg. Een score, die bij de buiten- cht de indruk zou kunnen doen tvatten dat Feyenoord moeite- over zijn opponent is heenge- Dat nu is niet geheel in over- mming met de feitelijke gang zaken. nt Sparta, vóór het duel één plaats ho op de ranglijst genoteerd, had tijdens wedstrijd en vooral in het begin veelal heft in handen. Maar de ploeg van ner Theo Vonk organiseerde in zijn >te lijn zo vaak een schiettent, dat enoord ook op het dubbele aantal tref- had kunnen uitkomen. En doordat de [houder de zaken achterin evenmin r honderd procent onder controle had, den de ruim 24.000 kijkers best een dstand van 10-4 kunnen begroeten, r waar Feyenoord zijn mogelijkheden pakweg vijftig procent benutte, liet loeg van Spangen alle kansen achte- aan zich voorbijgaan. nderd procent yenoord sloeg in de eerste helft, afge- ~ten met een voorsprong van 3-0, zelfs -r .bijna honderd procent toe. De equipe t Rotterdam-Zuid, die opereerde zonder geblesseerde libero Van de Korput (op qs positie Stafleu speelde), scoorde maal uit vier doelpuntrijke situaties ad daarmee halverwege al een beslis- gat geslagen. Aan het trio treffers Sparta overigens zelf ook de nodige uld. De eerste viel, doordat Gullit op 1 passje van Hoekstra ongehinderd kon "lopen. Bij de tweede verslikte An- n zich op het middenveld in Duut, a Gullit Petursson kon lanceren, "ten wegens vermeend buitenspel en door scheidsrechter Thomas weg- uifd. Het derde doelpunt kon Hoek- op zijn naam schrijven, doordat het Ihtrale verdedigingsblok van Sparta niet luis gaf bij een dieptepass van Gullit. 'einig dominerend lar had Sparta, in welke team Van Gaal neen absentie van enige weken een wei- I j dominerende rentree maakte, kansrij- j situaties van Lengkeek (2x), Stevens jDiliberto tegenover gesteld, maar doel- |n Hiele van Feyenoord pareerde een iet, Stafleu haalde een tweede van de k en de twee resterende kopballen mis- ■a het doel rakelings. Uit deze opsom- ng zou wellicht de indruk kunnen wor- n gewekt, dat Feyenoord-Sparta een jerverende gebeurtenis was. Dat was, zo- I gezegd, geenszins het geval. Beide jiegen acteerden in een tempo, dat nog jt best kan worden vergeleken met lapwandelen. En ondanks de riante sco- i van Feyenoord bij de pauze konden ig de sporen worden geconstateerd van GRONINGEN Het is FC Groningen gelukt Ajax het eerste verliespunt te bezor gen. Na de midweekse over winning op FC Utrecht en de remise met de Amsterdamse club, is de lucht in Gronin gen nu volledig opgeklaard. Het bestuur van FC Gronin gen is intussen zo tevreden over de verrichtingen van de spelers, dat de na het smade lijke bekerverlies tegen de amateurclub Heerjansdam aangekondigde geldboete is komen te vervallen. FC Groningen ging de confronta tie met gemengde gevoelens aan, omdat spelmaker Erwin Koeman met hardnekkige liesklachten langs de kant moest blijven. Trai ner Han Berger liet de pas 17-jari- ge Huistra zijn debuut in de basis- -opstelling maken als linksbuiten, waardoor de Groningers voor het eerst met drie echte aanvallers aantraden. De UEFA-internatio- nal kwam tegen Ophof lange tijd niet in beeld, maar toonde enkele malen wel aan over kwaliteiten te beschikken. Een kwartier voor het slot maakte Huistra wegens krampverschijnselen plaats voor de speler uit Singapore, Fandi. Nodige zorgen Ook Ajax kende de nodige zorgen. Topschutter Van Basten nam voor de pauze in de dug-out plaats. Hij het povere optreden van de Rotterdam mers een week eerder tegen de amateurs van Drachten voor het bekertoernooi. Het pleitte dus niet voor Sparta, dat deze formatie al na 45 minuten in een kansloze positie was gemanoeuvreerd. Hetgeen deels op naam kon worden geschreven van de slecht organiserende libero Van Oosten, die na de pauze dan ook werd vervangen door Stevens. Welke rolver wisseling een onderdeel vormde van de nodige omzettingen door trainer Vonk. Deze had aanvaller Van der Weel inge bracht voor Van Oosten, hetgeen aan het rendement van het spel van Sparta eigen lijk nauwelijks iets veranderde. Wat offensiever De Spangen-formatie ging weliswaar wat offensiever te werk, maar daarmee werd tevens de poort voor Feyenoord wagen wijd opengezet en tevens de derbysfeer wat verhoogd. Want waar de eerste helft bloedeloos was verlopen ontstond er nu ineens enige stemming in de Kuip, die vooral voor het doel van Sparta het nodi ge spektakel te zien kreeg. Het begon met een wegens buitenspel afgekeurde treffer van Hoekstra, een door Thomas niet gege ven strafschop voor een charge van doel man Van Noortwijk contra Gullit en een inzet op de paal even daarna van Gullit. Het was dan ook geen wonder dat de vier de treffer van Feyenoord van de voet kwam van Gullit, die van twintig meter uithaalde en tot zijn genoegen zag dat Van Noortwijk ditmaal het antwoord wel schuldig moest blijven. Inmiddels hadden Feyenoorder Troost (vervangen door Brard) en Spartaan Van den Berg (Veld hoen) het veld reeds wegens blessures moeten ruimen. Een foute pass van Van Gaal leide tot de 5-0, van de actieve Been die een passje van Houtman correct af rondde. Houtman zelf verzuimde even la ter de zesde treffer te scoren, waardoor Sparta een verdere afgang bespaard bleef. „Er waren te veel spelers vandaag afwe zig", meende trainer Theo Vonk van Sparta na afloop. En zijn collega Libregts: „Als dit mijn laatste wedstrijd bij Feye noord is geweest had ik mij geen beter af scheidscadeau kunnen wensen. Ik ben blij dat zo'n op papier moeilijke wedstrijd zo voor ons is afgelopen". FRANK WERKMAN Feyenoord-Sparta 5-0 (3-0): 18. Gullit 1-0, 25. Pe tursson 2-0, 36. Hoekstra 3-0, 57. Gullit 4-0, 70. Been 5-0. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 24.500 Feyenoord: Hiele: Troost (Brard), Stafleu, Nielsen, Wijnstekers; Hoekstra, Been, Duut; Gullit, Hout man. Petursson. Sparta: Van Noortwijk; Stevens, Van Oosten (Van der Weel). Andriessen. De Wolf, Blind, Van Gaal, Van den Berg (Veldhoen); Lengkeek, Diliberto, Eijer. André Hoekstra ontwijkt doelman Bas van Noortwijk van Sparta, nadat de laatste met een lobje is gepasseerd en Feyenoord op 5- 0 is gezet. van Basten (in duel met Adri van Tiggelen) speelde slechts één helft. Hij scoorde eemaal en stond aan de basis van de gelijkmaker van FC Groningen. Op de Amster damse Dam vond het afgelo pen weekeinde de finale van een groots straat voetbaltoernooi plaats. Johan Cruijff - zelf leer de hij het voet bal ook op straat - bracht een bezoek aan het evenement. Het knaapje rechts kijkt een beetje beduusd op het moment dat de ex-voet baller hem de hand schudt.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11