naar Bij Euratex zijn alle items met elkaar te combineren. Bijpassende oorwarmers, haarbanden en mutsen maken deel uit van de outfit „naar maat". Pullovers tussen de 125 en 350 gulden; truien rond de 225 gulden. De skimode gaat wat betreft nieuwe belijningen en stoffen een heel eind mee met de trends, die in de „normale" mode aan de orde zijn. Het komende seizoen geeft heel brede, opgevulde schouders in de jacks te zien en taps toelopende broeken, die sa men zorgen voor een T-lijn, het ven be- Er is glans gebracht in de skimo de, soms gecombineerd met wat mat. Op de juiste wijze verwerkt, geeft deze combinatie een mo- disch silhouet. Peter Steinebronn (Het Huis met de Groene Lantaren) komt met een interessante stof, Tactel een geconstrueerde vezel op ny lonbasis, ontwikkeld door ICI. De stof heeft niets met katoen te ma ken, maar heeft wel dezelfde zachte greep, is wasbaar, oersterk en speciaal geschikt voor alpine skiërs door de lichtheid van het materiaal, dat bovendien zeer flexibel is. Er is parelmoerachtige glans in de zes basiskleuren: mauve, nachtblauw, toendra, azuur, krokus, smaragdgroen met ton-sur-ton-toetsen van stralend gletsjerblauw, pink en zonnegeel. De nieuwe lengtes van Parijs zijn bij Steinebronn gerealiseerd in de drie kwart en zeven achtste jas sen uit glanzende polyamidevezel (katoen-Nylsuisse) die gevoerd zijn met dons. Een nogal glamour- achtige verschijning voor après- ski, wat voor velen toch een be langrijk deel uitmaakt van de winterpret: kijken en bekeken worden. De brede schouders van de meeste nieuwe jacks zijn flink opgevuld, soms van de neklijn tot halverwege de mouwen. Dik oversized dus! Verder zullen we het komend seizoen op de piste veel horizontale stiksels op de bo venkant van jacks zien (en zelfs in voeringen) om des te breder voor de dag te komen op sluike broeken, die voorzien zijn van een lange naad van taille tot op de schoen Een superslanke lijn als contrast met de brede bo venbouw. Bij Steinebronn zijn blousonvoe- ringen voorzien van een midden- naad of horizontale naden tussen schouder en taille. Ook daardoor wordt het kledingstuk lekker groot, soms zelfs kolossaal. Van Parijs afgekeken is de cumber- band, die asymmetrisch sluitend rond het middel loopt. Icarus maakt in z'n bodywarmer ge bruik van smalle „spleetjes", die bij het lopen uitzicht bieden op het tweedelige pak in tegenkleur. Bijvoorbeeld geel met blauw, waarbij het geel van het jack bij Links: Zonder ruit kan de mode 1984- '85 niet. Een heerlijke moffeljas met bijpassende shawl. Rechts: Parka's, leren en damesjacks met een hoge kraag, balg- of ritszakken en soms met klitteband- sluiting. Voor ieders beurs. (C A). Winterwit is mode, ook voor de wintersport. Sc-S-ï-5 a-S S'B. W WH C/3 1984/1985 ZATERDAG 27 OKTOBER 1984 Pagina 7 XIXTXIXIX M984/19851 het lopen steeds even zichtbaar is. Euratex in Amsterdam heeft mooie streepmotieven in wit met lever voor salopettes en korte blousons, met een bijpassende trui in bloemetjesdessin. Grapje is een oversized jack met vleermuismouwen en een rug partij waarop in gigantische let ters het merk „Mistral" is aange bracht. Volgens een nieuw procé dé, opgevloktzodat het logo niet wordt aangetast door vocht. Eind september was dit promotie jack, dat goed ingekocht is, te zien op de Scheveningse Pier bij de „World Fun Club", een nieuwtjesshow „op zee". Voorts zijn er in de skimode veel combinaties van geel en grijs en alle nuances blauw; verder veel accessoires als enorme brillen, brede shawls, die om het hoofd geknoopt kunnen worden, en brede hoofdbanden. TINY FRANCIS De jeugd, in het pak gestoken door C A, doet ook dapper mee

Leidse Courant | 1984 | | pagina 32