«STEENS DOOR DETRM SNEEUWSPECIAL. VINDTUINDE PROGRAMMA? VAN DE GROOTSTE REISORGANISATIES. MEER INFORMATIE! /hokW Sneeuwkanonnen helpen natuur in de Ardennen DE BOER WEN DEL ADVERTEER MEER NET OVER DE GRENS 6 euiBsd t-861 aaaoiao lz f 324,-/f 632,-. Seefeld, hotel HP 10/17 da- gen trein* v.a. f 943,-/f1.564,-, 8/15 dagen auto f644,-/f 1.265,-. Reith im Alpbachtal HP 10/17 dagen trein* v.a. f 783,-/f 1.216,-, 8/15 dagen auto f 458,-/f 891,-. Scharnitz, pension HP 10/17 dagen trein* v.a. f 574,-/ f826,-, 8/15 dagen auto f 275,-/f 527,-. ^Inclusief couchette-toeslag en ontbijt op heen en terugreis. In zitrijtuig f 100,- korting p.p. (incl. 2 ontbijten!). Fügen, hotel HP 8/15 dagen auto v.a. f 405,-/f 795,-, bustoeslag f145,- p.p., treintoeslag f 334,- p.p. Pertisau, pension .LO 8/15 dagen auto v.a. f 217,-/f 417r bustoeslag f 145,- p.p., treintoeslag f 334,- p.p. Duitsland Inzeil,-hotel LO auto 8/15 dagen v.a. f 288,-/f 572,-, treintoeslag f 295,- p.p. Willingen, pension HP auto 8 dagen v.a. f 251,- p.p. Zwitserland Saas Fee, hotel HP, auto.8/15 dagen v.a. f 496,-/f 990,-, treintoeslag f 364,- p.p., bustoeslag f157,- p.p. Kandersteg, hotel HP, auto 8/15 dagen f 386,-/f 757,-, trein toeslag f 340,- p.p. Trans wintersportplezier kent welgeteld 19 hoogtepunten in de mooiste sneeuwoorden van Oosten rijk, Zwitserland en Duitsland. Skiën, langlaufen, wandelen? Per auto, trein of met de kom- fortabele en voordelige skibus? Trans bedient u op uw wenken. Kijkt u maar in de Trans Sneeuwspecial waaruit hier enkele voorbeelden: Per trein of eigen auto Oostenrijk Brixen i. Thale, hotel HP 10/17 dagen trein* v.a. f 638,-/f 946,-, 8/15 dagen auto De voordelige skibus vertrekt naar het Oostenrijkse Fügen, Kaltenbach, Pertisau of Maurach en naar Zwitserland: Saas Fee of Saas Grund. Alleen in combinatie met een Trans arrangement. De Trans Sneeuwspecial ligt klaar bij 40 grote NS-stations, de reisbureaus^ en de reizen verkopende banken. Of bel: YZk 033-63.46.50. m SRI LANKA Niet voor niets vindt Sri-Lanka, het vroegere Ceylon, een vooraanstaand plaatsje in de gid sen van de grootste reisorganisaties. Hagelwit te stranden, een prachtige natuur, de theepluk- sters in de koele heuvels, honderden jaren Ne derlandse geschiedenis en mensen die al eeuw enlang bekend staan om hun gastvrijheid. Dat Sri-Lanka, nodigt u nu uit voor een boeiende ontdekkingsreis en een vakantie om nooit meer te vergeten. Neem daarom snel eens een kijkje in de gidsen van de diverse reisorga nisaties of vraag meer informatie aan. Zei uva naam en adres op de achlerkanl van een lege envelop of kaart en stuur die aan: cylon (Sri-Lanka) lourist Board, Untcrmainanlage 5, D-6000 I rank fur t 1, S 09-4969239221 RONDREIZEN SRI LANKA Werkelijk alles inklusief rondreizen Ons programma 1985 verschijnt binnenkort. Vraag het nu al aan! Inbegrepen: - vliegreis - alle ekskursies - akkommodaties - Nederlandse - alle maaltijden reisleiding Raadhuisstr. 53 {aittT) TTK 2101 HD Heemstede u-u,, tel.:023-290174 rwVTTV»^ Aruba. Waar de zon altijd schijnt lonkt een stukje pa radijs op aarde Met krijtwitte stranden en zacht wui vende palmen Omgeven door een Caribische zee zo helder als kristal en zo blauw als de hemel erboven Aruba Op zo'n 8 uur vliegen van hier een andere we reld. Eén die nu mèèr dan ooit binnen handbereik ligt. Niet eerder was gastvrij Aruba zó voordelig Van 1984 gul den bent u met de KLM komfortabel uil en thuis en verblijft u een week lang in een van de 4 of 5 sterren hotels naar keuze, voorzien van alle komfort Natuur lijk zijn er vele uitbreidingsmogelijkheden 2. 3 of 4 weken, of zo u wilt nog langer, met of zonder ontbijt, lunch of diner, u zegt hel maar Exotisch Aruba heet u welkom! bonbinif En biedt u een retourtje paradijs vanaf 1984 gulden Inlichtingen: Vertegenwoordiging tlL* Aruba in Nederland Paleisstraat 6 - 2514 JA Den Haag Tel. 070-659824* ZATERDAG 27 OKTOBER 1984 Pagina 5 -"-gfrf ffrfflPif MijCitfOYgf SKIËN EN LANGLAUFEN X De Belgen kunnen er geen pint op verwedden, dat het nieuwe seizoen gunstig zal zijn voor hun winter sportgebieden in de Ardennen. Maar hoe onzeker ze ook naar de lucht kijken, wat zij in reserve houden aan outillages voor het sneeuwtoerisme is bepaald niet ge ring. Beginners, maar ook mensen die op ski's al aardig uit de voeten kunnen, hebben keus uit tal van voorzieningen in de provincies Luik (waar al in 1937 een begin is gemaakt met de bouw van liften) en Luxemburg. Zodra er een pak sneeuw ligt trek ken drommen wintersporters naar Francorchamps - La Gleize, waar op 530 meter hoogte gestart kan worden voor een afdaling. Bii gqn- stig weer duurt dit spektakel zelfs voort tot 's nachts twaalf uur, dank zij een overvloed aan kunst licht. Drie liften brengen de skiërs boven. Zoals op tal van andere bergflanken in de Ardennen staan hier sneeuwkanonnen opgesteld om de natuur een handje te hel pen. In de buurt van Trois Point beschikt men zelfs over een kabel baan om sleden naar boven te trekken. Spa, zo rijk aan bronnen, behoort tot de wintersportoorden met een springschans en het gehucht Ovi- fat in de buurt van Robertville be roemt zich op het hoogste punt in het skicircus van de buren (615 meter) en knap steile hellingen. •Een drukke concentratie voor dit vertier in de sneeuw is ook Viel- salm en met name Baraque de Fraiture, met twee liften en pistes van 350 en 700 meter. Hoe verras send het aanbod ook is, het blijft natuurlijk behelpen met doorgaans korte afdalingen. En wie in een paar minuten naar beneden is ge suisd moet op drukke dagen een Trefpunt voor de skiërs in Spa is dit chaletachtige clubgebouw bij de pistes van Thier des Rexhons. Hier en elders kunnen ook de langlaufers van start gaan. half uur tot drie kwartier wachten op een plaatsje in de sleepliftcolon- Langlaufers treffen in België situ aties aan, die meer vergelijkbaar zijn met de trajecten in andere wintersportgebieden. Er zijn tal van loipes uitgezet door de Arden nen, een vrij laag gebergte, maar ruig en weerbarstig soms als for maties op veel hoger niveau. Het kan dus best een indrukwek kende ervaring worden, dit skiën en langlaufen zo verrassend dicht bij huis. De speciale wintersport- brochure van het Belgisch Ver keersbureau is een ware openba ring, gelet op de vele plaatsen waar men terecht kan, het aanbod van voertuigen als sneeuwscooters en allerlei variaties op de slede, de mogelijkheden om les te nemen, materiaal te huren en interessante wedstrijden bij te wonen, zoals die om de grote prijs van Eupen (alpi ne-ski) en het langlaufkampioen- schap van België. Om op alles voorbereid te zijn kan men informatie aanvragen bij het Belgisch Verkeersbureau, Leidse- plein 5, 1017 PR Amsterdam, tele foon 020-251251. Men kan dit adres ook altijd bellen voor de sneeuw- berichten. Zelfs als de pistes er wat kaaltjes bij liggen is er in de Ar dennen veel te genieten. De streek is bekend om het lekkere eten, met name de regionale wildscho- tels. Een ander voordeel van dit nabuurtoerisme vormden de prij zen, verrassend laag sinds de deva luatie van de frank. Dank zij de geringe afstand behoren dagjes skiën tot de mogelijkheden. Men kan in dit gewest ook profiteren van weekendarrangementen, aan geboden door diverse hotels. De pendelbus wint nog steeds aan populariteit. Er is vrijwel geen reisorganisatie meer die geen gere gelde busdienst onderhoudt tussen ons land en de populaire winter sportgebieden in Midden-Europa. De grote en betrouwbare busver voerders bestrijden elkaar niet zo zeer op de prijs die schommelt zo rond de 150 gulden voor een re tourtje maar steeds meer op kwaliteit De laatste slag staat op naam van OAD uit Holten, die sinds kort bussen op de weg brengt, waarin de passagiers 's nachts gerieflijk horizontaal kunnen slapen. En dat voor een meerprijs van slechts vijfentwintig gulden OAD ver wacht veel belangstelling voor zijn slaapbussen. De afgelopen jaren klaagden namelijk veel passagiers over de zithouding, waarin zij on derweg de nacht moesten door brengen. Om aan deze klachten te gemoet te komen, hebben de mees te andere busondernemingen de beenruimten inmiddels aanzienlijk vergroot. Voor de wintersporter die niet op eigen houtje zijn hotel of apparte ment boekt, blijft het overigens zaak de aanbiedingen in de gidsen van de reisorganisaties goed te vergelijken. De prijzen kunnen soms aanmerkelijk schelen. Registreer ski's De diefstal van ski's heeft de afgelopen jaren een vrij grote vlucht genomen, zo melden de verzekeraars. Daarom kunnen de ski's beter niet paarsgewijs maar apart een flink eind uit elkaar worden weggezet als men op of bij de piste wat gaat eten of drinken. Ook doet men er verstandig aan de ge gevens van de eigen ski's te noteren om zo de opsporings kans na diefstal te vergroten. De Nederlandse Ski Vereni ging geeft daarvoor een spe ciaal formulier uit waarop merk, kleur, type, lengte en serienummer kunnen worden genoteerd. Dit formulier is gratis verkrijgbaar bij de NSV, tel 070-544000. Bij sneeuwval in Nederland langlaufen Zodra het in ons land een beetje stevig wil sneeuwen worden her en der voorge- spoorde loipes uitgezet voor langlaufers, onder meer in de duinen bij Noordwijk. Bijna steeds in de onmiddellijke om geving van een horecagelegen heid en met voldoende par keeraccommodatie. Het zijn doorgaans kringbesturen van de Nederlandse Ski Vereni ging die zich daarmee belas ten. Tegen die tijd kan men te lefoonnummer 070-540200 draaien om te vernemen op welke plaatsen het (gratis) ski lopen mogelijk is. Actuele sneeuwinformatie U bent uw wintersportvakan tie aan het plannen en~ wilt de sneeuwhoogte in bijvoorbeeld Les Arcs, Verbier of Hinter- glemm weten? Of u denkt over een langlaufweekendje in het Sauerland, maar u vraagt zich af of er wel voldoende sneeuw ligt? Op deze vragen geeft de Nederlandse Ski Ver eniging antwoord. Vanaf 16 december tot eind maart krijgt u 24 uur per dag alle informa tie over de sneeuwhoogte in de belangrijkse Europese winter sportgebieden. Wie 070-540200 draait krijgt het antwoord. Tarieven skipassen lopen sterk uiteen De kosten van een skipas ma ken doorgaans 10 tot 20 pro cent van het budget van de wintersportvakantie uit. Het is dus zaak extra op de tarieven van de liftpassen te letten. De Nederlandse Ski Vereniging heeft dit jaar voor het eerst het gemiddelde bedrag met ki lometer piste per dag uitgere kend. Daarbij bleek dat de ski liften van Zuid-Duitsland het voordeligst en die van Zwit serland het duurst zijn. Oos tenrijk zit daartussenin. Een totaaloverzicht van de liftpasprijzen is te verkrijgen bij de NSV, Postbus 82100, 2508 EC Den haag, tel 070- 544000.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 31