Vier jaar keihard er tegenaan Samenstelling Holland Ski Team ADVERTENTIES WORDEN GELEZEN. ZIET U WEI Een vleugje Paradijs naar Colombo, MAASKANT REIZEN Vervoer per luxe touringcar door binnen- en buitenland. MAASKANT REIZEN Vlieg iedere woensdag en vri jt lag...met de mensen uit het Paradijs. 5 euiDPd ^861 aaaOJL^O LZ VVUddxv J&m ï/vmvmrmï 3ff?glri<a 4 'n Wintersprookje in de Ardennen! Wandelaar», «kier», langlopera, slM-riddsrs: zijn in 'n korte vakantie in da Ardennen? Vraag anel onze brochures over de parken en de skimogelijk heden in de omgeving. Telefoon: 040-116466. DOMAINE DE CHÖDES - Malmedy - midden in een schitterend wan- del-/ski-gebied comfortabel ingerichte bungalows en appartementen voor 2 tot 8 pers. te huur voor mldweken, weekends en weken. Al vanaf 107,- per weekend (3 pers.). Extra's: bar - restaurant - snack - openlucht zwembad (verwarmd)-ten- nlsbaan - speeldorp - winkel - wasserette etc. In de winter volop lang lauf- en skimogelijkheden. VILLAGE LES GOTTALES - trols-ponts - romantisch en sfeervol In middeleeuwse stijl gebouwd vakantieparkje op de Mont st Jacques. Vraag dus vlug de gratis brochures bij ons kantoor In Nederland, Bil- derdijklaan 15, 5611 NG Eindhoven of bel vlug even 040-116466 tijdens kantooruren. Wij werken uitsluitend met het modernste materiaal: luchtvering, luchtverversing, geluidsisolatie. De naam MAASKANT is een bekend begrip voor die lezers, die touringcarreizen maken met de Reisorganisatie van deze krant. Mr. van Coothstraat 16, 5397 ZG Lith, tel. 04128- 1370/1392. Wij nodigen U uit om van het comfort van onze Tristar te gemeten, die tweemaal per week naar Colombo vliegt. Uheeft keus uit uitstekende wijnen en verschillende menu's óók in de toeristenklasse opgediend met de warmte en vriendelijkheid die alleen afkomstig kunnen zijn van hen die ivonen in het Paradijs. Bel Uw reisbureau of Air Lanka. Pamassusweg $10-212,1076AV Amsterdam. Tel. 020-717733. 5 eui6ed p861 'dZQOl'AO LZ OVQH31VZ ZATERDAG 27 OKTOBER 1984 Pagina 9 M||#lMT 118^ 111984/19851 Skiwereld is eert groot woord als je het hebt over de Nederlandse ski wereld, maar toch, de Nederlandse skiwereld mocht de nationale kampioenschappen voor het eerst op de internationale FIS-kalender plaatsen. Verder heeft men het oog gericht op de Olympische Winterspelen van 1988 te Calgary in Canada. In Sarajevo was ons land afgelopen winter niet verte genwoordigd op de skipistes of langlaufloipes. Uithuilen derhalve en er opnieuw vier jaar keihard tegenaan. Enkele belangrijke na tionale helden hebben echter gas teruggenomen of zullen helemaal niet meer deelnemen aan de ko- mende internationale evenemen- Katusha Esser, Nederlands (combi- natie-)kampioene op de afdaling, de slalom en de reuzenslalom, stu deert momenteel in Amsterdam fysiotherapie en is wegens tijdge brek niet langer beschikbaar voor de A-selectie van het Holland Ski. Team. Daarin ontbreekt ook Caro- lien Drommel,, op alle fronten de nummer twee. Beide dames zullen mogelijk wel op eigen initiatief af en toe in een kampioenschap uit komen, en mogelijk nog winnen ook, maar voor de Nederlandse Ski Vereniging (NSV) zijn zij voorlopig verloren. De NSV kent daarom vanaf Pasen als vaste da mes in de A-selectie opnieuw Christa Kinshofer (West-Duits- land) en afkomstig van de Zwitserse B-ploeg de in Davos woonachtige Nederlandse Angeli- ka van der Kraats. Beiden zijn dit jaar overgestapt op het merk Ato mic. Kinshofer, die in haar hart best Nederlandse zou willen wor den om in 1988 in Canada mee te kunnen „Spelen", heeft afgelopen winter bij lange na niet het niveau kunnen bereiken waarmee zij ooit olympisch zilver wist te behalen. Toch werkt haar aanwezigheid nog altijd zeer stimulerend op haar teamgenoten, terwijl ook haar jeugdbegeleiding vruchten af werpt. Het grote talent momenteel is Tamara Lunacek uit Hilversum, lid van de jeugdselectie, maar wel derde op de afdaling bij de dames. Heren Bij de alpine-heren bestaat nog al tijd geen A-selectie. De nationale titels zijn nog steeds in handen van de dissidenten- Peter van der Swa- luw en Lody Pieters. In de B-se- lectie zijn de topheren Mark van der Swaluw uit Winterswijk en Hans van der Veldt uit Heiloo. Hoopgevend is het enorme talent van de jeugdige Wim Jaquet uit Amersfoort. Naast de genoemde selecties heeft de NSV ook nog zestien personen in een scholieren selectie. Alles bij elkaar een grote groep, waarvoor de skivereniging gelukkig wederom het Salzburger- land als hoofdsponsor heeft. Icarus is kledingsponsor en nog eens zes tien andere merken leveren het overige materiaal voor het Hol- Links: Het zeer luxe Alten- Boven: Leden van het Holland Ski Team. Staand van links markter Hof in de Salzbur- naar rechts: Willem Jaquet, Tamara Lunacek, Hans van der ger Pongau, vanaf volgend Veldt, Christa Kinshofer. Knielend van links naar rechts: An- seizoen het Nederlands dreas Dutzi, Harald de Man, Angelika van der Kraats. Skilyceum, dat alle natio nale jeugdtalenten a raison Onder: Angelika van der Kraats (links) en Christa Kinshofer van 35.000 gulden per stu- vormen met z'n tweeën de piepkleine A-selectie van de Ne- diejaar zal opleiden. derlandse alpine-commissie. land Ski Team. De alpine-commis sie verkeert dit seizoen in een be tere financiële positie dan ooit. Op het Haagse hoofdkantoor van de NSV zorgen de dames Alice Schaffer (wedstrijdcoördinator) en Yvonne Brandes (secretaresse) dat de gang van zaken rond de wed strijdskiërs elke dag tot in de pun tjes geregeld is. Sportief gezien zwaait opnieuw de Oostenrijker Andreas Dutzi als coach de scepter over het team. Dutzi's kennis en inzet zijn nog altijd niet op geen stukken na door een Nederlan der te overtreffen. Freestylers De alpine-selectie is al met Pasen samengesteld, de definitieve groep freestylers wordt pas in december gevormd wanpeer een trainings kamp wordt opgeslagen in Ka- prun. Voorlopig zitten er in het „kader" nog altijd vijftien perso nen. Topdame Martien Nouwen uit Poeldijk zal voortaan haar stu die in Groningen voorrang geven. Zij beoefent voornamelijk het on derdeel ballet. De laatste tien jaar is echter vooral de springdiscipline aerials, een soort luchtacrobatiek, razend po pulair geworden en Nederland be zit in de persoon van Gerard Wie- lenga een goede. De 23-jarige durf al laat het allang niet meer louter op ervaring in de sneeuw aanko men. Vanaf april heeft hij ook in Soesterberg geoefend op de kunst stof waterschans van Otto Zoete lief. Elke sprong eindigt daar par does in een waterpoel, zodat het dragen van een surfpak geen over bodige. luxe is. Nederlands beste freestyler trainde daar ook met Michiel de Ruiter (20), vijfvoudig trampolinekampioen, die met zijn turnachtergrond niet voor erg veel verrassingen kan komen te staan. De Ruiter uit Ermelo eindigde in september bij de Europa-Cup-wa- terschans zelfs vóór Wielenga, maar internationaal treedt de laat ste meer op de voorgrond. De Ne derlandse selectie telt ook een bui tenlander, Bruno Künzli. Deze in ternationaal gelauwerde springer traint onze selectie, maar komt daar ook als actieve freestyler voor uit. Langlaufen Minder sensationeel, maar veel conditie eisend is het langlaufen. Deze degelijke tak van de skisport heeft ook een zware aderlating moeten ondergaan. De op alle af standen (10, 15 en 50 km) heersen de kampioen Martin Aalbersberg uit Amersfoort, wiens aantal natio nale titels niet meer op een tel- raam valt onder te brengen, is met het langlaufen gestopt. Aalbers berg vertrekt in mei naar de West, maar de reden van zijn stoppen schuilde niet daarin. De financiën speelden een rol plus de teleurstel ling over het feit, dat de NSV het contract met bondstrainer Bob Bo- verman niet heeft verlengd. On der diens deskundige en kame raadschappelijke leiding heeft Martin Aalbersberg zijn indertijd al goede prestaties nog een extra dimensie kunnen geven, ook in in ternationale wedstrijden. De lang- laufsectie heeft echter gemeend, dat cr na het normaal afgelopen vierjarige contract met Boverman maar eens een ander moest ko- ALPINESKIËN Hoofdcoach: Andres Dutzi (Oos tenrijk) A-selectie: Christa Kinshofer (Rosenheim West-Duitsland), Angelika van der Kraats (Davos/ Zwitserland). B-selectie: Ronald Hoevenaars (Achel België), Ronald Molema (Borso de Leggiuno Italië), Mark van der Swaluw (Winterswijk), Hans van der Veldt (Heiloo). Jeugdselectie: Bastiaan en Je roen Huikeshoven (Bergen), Wil lem Jaquet (Amersfoort), Angeli- ne Lemmlnk (Leeuwarden), Ta mara Lunacek (Hilversum), Ha rald de Man (Uithoorn), Edwin Schenk (Hoofddorp), Nicole van Steenbeek (Cortina d'Ampez zo Italië), Benny Versterre (Hoofddorp), Imre Woltering (La- Scholierenselectie: o.a. Frits Avis (Leiden) en Martijn van Ger- wen (Aalsmeer). Wedstrijdkalender: 4 - 7/1: kampioenschappen der lage lan den in-Val d'lsère (Frankrijk). 30/1 - 10/2: wereldkampioenschappen in Val- tellina (Italië). 12 -16/2: Nederlandse kampioenschapen In Könlgsleiten (Oostenrijk). 16 - 23/2: jeugdkampioenschappen in Ut- tendorf (Oostenrijk). World Cup: 1/12: Courmayeur (Italië). 2/12: Sestrière (Italië). 5- 8/12: Val d'lsère (Frankrijk). 8-9/12: Elm (Zwitserland) 11 -12/12: Kransjska G. (Joego slavië). 13/12: Sta. Caterina (Italië). 15 -16/12: Pianeavello (Italië). 16/12: Val Gardena (Italië). 18 -19/12: Madonna di C. (Italië). 20 - 21/12: Altenmarkt (Oosten rijk). 22/12: Bormio (Italië). 4/1: Bad-Wiessee (West-Duits land). 4-5/1: Maribor (Joegoslavië). 6/1: La Mongie (Frankrijk). 7 - 8/1: Baqueira (Spanje). 10 -11/1: B Kleinkirchh. (Oos tenrijk), 12 -13/1: Kitzbühel (Oostenrijk). 13 -14/1: Pfronten (West-Duits- land). 15/1: Adelboden (Zwitserland) 19 - 20/1: Wengen (Zwitserland). 19 - 21/1: Megève (Frankrijk). 26-27/1: Garmisch (WesLDuits- land). 26-27/1: Arosa (Zwitserland). 14/2: B. Kleinkirchh. (Oosten rijk). Hierna steekt het wereldbeker- Verenigde Staten en Canada. LANGLAUFSELECTIE Ruben Krauwel, Allard Kappetein, Rijk Willemsen, Hendrik Jan Vis ser, Gita Kappetein, Bianca Tee ling. Coaches: Sydney Teeling en Hans Blesboer. Wedstrijdkalender: 17 - 27/1: wereldkampioenschappen ir feld (Oostenrijk). 27/1 - 3/2: jeugdkampioenschappen In erland (West-Duitsland). men. Dat zijn er nu zelfs twee ge worden, Sydney Teeling en Hans Biesboer. Gelukkig staat bij het langlaufen een talent van enig formaat aan de vooravond van een mogelijk in drukwekkende loopbaan, Ruben Krauwel. Krauwel, lid van een langlaufgezin uit Vianen, zit dit jaar zelfs op een speciaal ski-inter naat annex handelsschool in Schladming, het Landessportschu- leheim. Dit in navolging van de al pine-skiër Mark van der Swaluw. Bij de dames zijn alle ogen gericht op de Haagse Gita Kappetein. Zij is regerend kampioene op alle af standen (5, 10 en 20 km). Studente Kappetein meent nu het juiste in nerlijke evenwicht tussen het neu zen in boeken en het zwoegen op latten te hebben gevonden om op timaal te kunnen presteren. HERMAN JANSEN (ADVERTENTIE) 9 - 13/2: kampioenschappen der Lage Landen en van Nederland (5/15 en 10/30 km) in Conce dei Parpa- ri (Italië). 22/2: Nederlandse kampioenschappen (20 en 50 km) in Isny (West-Duits land). FREESTYLE-SELECTIE Ballet: Martien Nouwen, Patricia Croon, Alf Zwilling, Kees Albers, Rob Rijsenbrij. Aerials: Bruno Künzli (tevens coach), Gerard Wielenga, Kees Frijters, Roelof de Koning, Mi chiel de Ruiter, Maura Rerïërdel de Lavalette. Moguls: Annette Schokking, To- mas Palmelind, Eduard van der Kraats, Raymond Devrè. VEILIG EN VOORDELIG OP WINTERSPORT Als lid van de Nederlandse Ski Vereniging gaat u met een gerust hart op wintervakantie. U bent uitgebreid verzekerd. U krijgt kortingen op hotels, skiliften, enz. U heeft uw spieren voorbereid op een door de Nederlandse Ski Vereniging georganiseerde cursus skigymnastiek. U heeft een exclusieve en voordelige wintersportvakantie leboekt via de Nederlandse

Leidse Courant | 1984 | | pagina 30