Eindelijk goed andbalheren flyers legt zwakke plekken HYS bloot et Brons voor dartsteam Van der Reijden wil Paralympics ?ips voor Duindigt Libregts weg, Van der Gijp naar Feyenoord uoetballerlei 3ORT EatdoeSotvumt ZATERDAG 27 OKTOBER 19S4 PAGINA 11 )re[vrogramma m-FC Twente jnoord-Sparta ,Utrecht-Excels|or. ningen-Ajax i£raafschap-RKC niet zeker indstrijfo,ra£ies-Eindhoven FC Den Haag igen-Hetmond Sport Jara terug in selectie Oostenrijk WENEN De Oostenrijkse bondscoach Erich Hof zal in zijn selectie voor de kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal tegen het Nederlands elftal op 14 november in We nen een plaats inruimen voor Kurt Jara. De 34-jarige middenvelder, die bij de Zwitserse landskampioen Grasshoppers onder contract staat, speelde zijn laat ste interlandwedstrijd tijdens de eindronde van het toernooi om de wereldtitel van 1982 in Spanje. De keuze van routinier Hintermaier is nog onzeker. Hof, die in een oefenwedstrijd tegen Darmstadt drie voor malige internationals (Oberacher, Steinkogler en Hintermaier) testte, wil de bij Eintracht Braun schweig spelende linker- middenvelder nog een keer in competitieverband aan het werk zien, voordat hij een definitieve beslissing neemt. Damtweekamp in Nederland DAKAR De winnaar van het morgen in Dakar eindigende wereldkampioenschap dammen, zal volgend jaar in Nederland een tweekamp spelen en daarin zijn titel verdedi gen. Harm Wiersma moet binnen twee maan den bekend maken of hij wel of niet speelt. Daarna krijgt de nummer twee van dit we reldkampioenschap het recht de nieuwe we reldkampioen voor een tweekamp uit te da gen. Auke Scholma werd gisteren benoemd tot internationaal meester. Drie Nederlandse speelsters (Mieke Heitmeier, Barbara Graas en Petra Polma) kregen de dames-meestertitel. Martin Dol en Cor de Gooyer werden be noemd tot internationaal correspondentiedam- meester. Kritiek op Neuberger HAMBURG De ingrij pende saneringsvoorstel len van Hermann Neuber ger, voorzitter van de Westduitse voetbalbond, hebben in hoofdzaak on begrip en kritiek opgeroe pen bij de clubs, ook al omdat deze voor zijn beurt heeft gepraat. Neuberger heeft plannen ingediend de zaterdag als Bundesliga-speeldag af te schaffen, de hoogste liga terug te brengen tot zes tien clubs en jaarlijks een tien weken durende win terstop in te lassen. Sportprijsvragen DEN HAAG Zowel mid- -lotto 42a als het cijferspel kende deze week geen win naar van de eerste prijs. Mid-lotto 42 a le prijs: geen winnaar 2e prijs: 1 x f. 300.000,00 3e prijs: 36 x f. 3.926,30 4e prijs: 2.257 x f. 62,60 5e prijs: 38.359 x f. 5,00 Cijferspel 42 6 goed: geen 5 goed: 4 4 goed: 13 3 goed: 159 2 goed: 1.584 komt, ident mvan onze verslaggever) „Veel nmeïlTERWIJK „Ik zeg kun) niet graag, maar ein- uitkoijk hebben we goed ge- Bondscoach Jan ikemethy was tevre- na het tweede hand- "ik (luel tegen Italië in het ttiand-toernooi. In di. r ik jaar i Kon dat ook zijn, omdat de Nederlandse herenploeg de Azzurri door middel van at tractief handbal met 29-19 van het veld speelde? Een dag eer der was de score nog op 21-18 blijven steken, maar gister avond zette Oranje de interna tionale verhoudingen weer recht. Schmeitz bracht zijn toernooi-totaal met 10 treffers op 25. Kecskemethy kon zich zelfs permitteren in de tweede helft zijn reserves in te zetten, zodat de vedetten, die voor rust al voor een respectabele voorsprong van 16-10 hadden gezorgd, rust kregen. Belang rijk, omdat er voor vandaag duels tegen Frankrijk en Hon garije op het programma staan. Met in het achterhoofd de we tenschap dat er gisteren bij tijd en wijle prima handbal werd gespeeld, moet dat uitgangspunt voor het behalen van de tweede plaats zijn. Eerste wordt natuurlijk Hon garije, dat gisteren opnieuw van Franrkijk won, dit keer met 23-18. Van u (3). Handballer Winy Schmeitz: tien keer raak te gen Italië. i, klop PIERDR HAAG HYS heeft »land Flyers gister- id op De Uithof bijna i moment serieus kun- i bedreigen. Even, toen iold Troch de achter- d van 2-0 halveerde, het er op. De verde- ing van de Haagse ijs- keyformatie bleek iter te broos van sa- istelling, waardoor het jr de ex-landskampioen betrekkelijk koud istje was uiteindelijk 7-1 (0-1, 1-2 en 0-4) te vieren. Illustratief r het relatief grote krachtsverschil was de snelheid waarmee het toch niet onaardige duel werd afgewerkt. Twee uur na de face-off was het al gepiept. HYS mag door de afwezigheid van echte sterren het publiek (gisteren 500 man) weliswaar niet verleiden in groten getale naar De Uithof te trekken, echt rouwig zou men om het laatste niet moeten zijn. Jaren was er sprake van een door handenvol geld opgeklopte zaak en nu het niet anders meer kan wordt er zuinig met geld omgesprongen en krijgt zelf opgeleide jeugd volop ge legenheid zich op het hoogste niveau te manifesteren. Het is alleen te hopen, dat die jeugd ook de tijd krijgt zich te ont wikkelen tot kwalitatief eer- ste-divisiewaardige krachten. Nijmegen is. al zo ver. Flyers doet het met een mengeling van een aantal routiniers uit de glorieperiode en uit eigen gelederen voortgekomen krachten. HYS heeft een one venwichtig team, omdat er zo veel jeugd vertegenwoordigd is, dat de ervaring van de ou deren wel te kort moet schie ten. HYS zoekt een verdedi ger, heeft er een uit Utrecht op het oog. Flyers hoopt in de loop van de komende week een Canadese aanvaller te ver welkomen. Manco De overschakeling van aan vallen naar verdedigen is hèt grote manco van de Haagse formatie. Zoals gemeld is de verdediging niet het sterkste deel van de ploeg. Daar maak te Flyers dan ook regelmatig doeltreffend via breaks en vij andelijk puckverlies gebruik Bij de eerste schermutselingen was duidelijk, dat Tony Col- lard extra aandacht van de Hagenaars moest hebben om van scoren af te worden ge houden. Toch zou de Heeren- veense aanvaller de score op aangeven van Van Wieren en Bol openen. Nadat Jan Jansen de stand op 0-2 had gebracht door de puck door de benen van Ed Nienhuis te mikken, begon HYS, waar Meijer en Steenwinkel ontbraken we gens commentaar op trainer- /speler/coach Luc Bonneville, even fel van zich af te bijten. Luc Bonneville zag een schot op de paal eindigen en Arnold Troch bracht de stand na goed doorzetten op 1-2. Een door braak van Jansen betekende 1-3 en toen de Haagse doelman Nienhuis vlak na de tweede pauze zijn enige fout maakte door de puck bij een schot niet te omklemmen en Collard de (Amsterdam) 2. kans kreeg 1-4 te laten aante kenen, was de wedstrijd be slist. Dat De Bruijn, Van Ga len Last en Jansen de stand opvoerden tot 1-7 was slechts van statistisch belang. FRANS LEERMAKERS Bruijn 1-5, 14. Van Galen Last 1-6, 17. Jansen 1-7. Straffen HYS: 2x2 min.. Friesland Flyers: 6x2 min. Overige duels: Tilburg-Geleen 10-5 (4-2, 5-2, 1-1). Grenier (beiden Tilburg) 3. Nijmegen-Amsterdam 0-5 (0-1, 0-2, 0-2). Scheidsrechter Toemen, 1600 toeschouwers. Topscorer Berteling DEN HAAG Het Nederlands dartsteam heeft giste ren op de eerste dag van de strijd om de Nodor Europa Cup brons gewonnen dank zij een gedeelde derde plaats. Het „Haagse" heren-viertal Ricky Daniëls, Pie- ter Kessels, Ellis Elsevijf en Graeme Stoddart had de halve finales in sporthal Ockenburgh te Den Haag be reikt dank zij een zege van 9-5 op West-Duitsland. Maar daarin sneuvelde Oranje met 9-3 tegen de meer professionele darters van Noord-Ierland, die heden morgen het prof team van Engeland (9-8 tegen Schot land) treffen. Geen enkele Nederlandse deelnemer haalde de slotdag. Van de heren deed Pieter Kessels 't het beste door pas in de derde ronde met 4-3 te verliezen van de Belg Willy Logie. Eerder ging Ricky Daniëls ten onder tegen de Noor Nilsen. Elsevijf klopte de ster ke' Belg Marreel alvorens met 4-3 (en double bull) net het loodje te leggen tegen de Schot Patterson. Bij de dames ging Johanna Schipper onderuit tegen de Noordierse Lynch (0-3). Valery May- tum, die ons land na dit seizoen weer gaat verlaten, miste de halve eindstrijd op het nippertje. Bij de pairs (kwartfinales) faal- i de slotfase en verloor met In de singles viel de vlotte uitschakeling op van oud-wereldster Jocky Wilson. De Schotse dartsmiljonair verloor reeds in zijn eerste partij tegen de Westduitse politiueman Michael Reek (20). Wereldkampioen Eric Bristow haalde de halve finale (vandaag om 12.30 uur) niet, doordat hij met 4-1 zijn meerdere had moe ten erkennen in de Welshman Malcolm Davies. In de andere helft strijden de Noordier Brennan en de Welshman Rees om een finaleplaats met als inzet de Europa Cup 1984. Sportwereld Weer remise Tennis Tom Nijssen "is de enige Nederlander die bij het derde Satelliettoernooi in Deurne tot de halve finales in doorgedrongen. De Limburger versloeg gisteren Menno Oost- ing met tweemaal 6-4, 6-4. Nijssen ontmoet vandaag de Amerikaan Bud Cox, die de Australiër Mare Woodforde versloeg met 3-6, 7-5, 6-1. Motorsport Het komende motorwegraceseizoen bestaat uit twaalf races. De TT van Assen wordt gehouden op 29 juni 1985 en is één van de drie, waarop alle klassen aan de start komen. Voetbal De Rotterdamse eredivisievereniging Excelsior kan vanaf vandaag de IJslan der Karlsson opstellen. Giste ren kreeg de spits van het mi nisterie van Sociale Zaken en van de Nederlandse Voetbal bond toestemming in de Ne derlandse competitie uit te ko- MOSKOU De achttiende partij van de tweekamp om de wereldtitel schaken tussen ti telhouder Anatoli Karpov en uitdager Gari Kasparov is gis teren na 22 zetten in remise geëindigd. De met wit spelen de Kasparov dacht veertig mi nuten na alvorens schaak te geven en bood vervolgens re mise aan, hetgeen ogenblikke lijk door Karpov werd geac cepteerd. De stand is nog steeds 4-0 in het voordeel van Karpov. Zettenverloop Wit: Kasparov Zwart: Karpov 1. d2-d4, pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6, 3. pgl-f3, b7-b6; 4. g2-g3. Ic8-a6; 5. b2- b3, If8-b4 6. Icl-d2, Ib4-e7; 7 lfl-g2, c7 -c6; 8. Ld2-c3, d7-d5; 9. Pbl-d2, Pb8-d7; 10. 0-0, 0-0; 11. Tfl-el, c6-c5; 19. Ddl x d4, Ta8-d8; 20. Tal-dl. Db7-a8; 21. Dd4-c3, Pd7-b8; 22. Pe4- SENAAR Zowel van dag als morgenmiddag zijn en draverijen op de >e baan Duindigt. keren is de eerste start lur. Onze tips voor biddag luiden: NDELPRIJS: Ybo P, Ysa Z en inda Z. TIPS VOOR ZONDAG. ARIEPBIJS: William Darnley, Yeg- gy Girl en Yelfir du Bois. HERFSTPRIJS DER TWEEJARI GEN: Danielle, Native Ruler en Woodfeets Jesaja. NUTTERT NORTONPRIJS: Yobbo, Vrijenc Wil- kstende ,-ALSDORPPRIJS: Ygor Peter- rz.'chf^ydelheid portuna en Winner B. en veWABATIMPRIJS: Family Raap- 14. Summerbreeze en Phlox Yakka K. Youri SLAGPRIJS: RAINIER GALLANTPRIJS: Ve3 Valerie Fibber en Uli UDIT SPRIJS: Wicky del Sol. Wil Woodfeets Cadoro. Mei t die ci?RDZEEPRIJS: Vriend, Sir Us Rudo OVATIOPRIJS: W; OVATIOPRIJS: Wyjan Prins trix R en Sylvia de Leur. duidC duister rkwaal van c :dens c Rijswijker Wim van Deventer is in het NK 47/1 met twee ne derlagen van start gegaan. Vultink in finalepoule MIDDELBURG De biljar tende recordkampioen Hans Vultink heeft op de eerste dag van de Nederlandse titelstrijd kader 47/1 laten zien nog lang niet moe en versleten te zijn. Hoewel zijn overwinningen op Willy Steures en Jos Bongers niet zonder moeite tot stand kwamen, kon Vultink, wiens loopbaan inmiddels bezaaid is met een veertigtal nationale kampioenschappen, gisteren tevreden constateren dat hij de finalepoule alweer heeft ge haald. De start van zijn rivaal en regerend kampioen Jan Ar- nouts was overweldigend, 250 caramboles in twee beurten te gen Raymond Burgman. Daar na klopte hij Piet Vet in der tien beurten. Rijswijker Wim van Deventer verloor twee maal. Tegen Bongers behaalde hij in vijf beurten 28 punten. En tegen Steures kwam Van Deventer in 15 beurten tot 179 caramboles. ROTTERDAM Thijs Libregts heeft vanuit Griekenland een aanbod gekregen om trainer te worden van Aris Saloniki. De coach van Feyenoord, rond wiens positie de laatste weken weer enige rust is ontstaan na dat er daarvoor sprake was van een mogelijk voortijdig uiteen gaan vanwege de slech te prestaties van zijn ploeg, zou bij Aris de ontslagen Andonis Georgdanus moeten opvolgen. Deze werd op staande voet ontslagen. De contacten tussen Libregts en het Griekse voetbal dateren uit de week dat Feyenoord in Athene vertoefde en werd uit geschakeld voor het Europa Cuptoernooi door Panathinai- kos. René van de Kerkhof, die Trainer Thijs Libregts: aanbieding van Aris Saloniki uit Griekenland. speelde bij het Griekse Apol- lon en nu uitkomt voor een ploeg in Hongkong, zou de lei ding van Aris op Libregts at tent hebben gemaakt. Overigens is de kans groot dat Feyenoord René van der Gijp overneemt van Lokeren, waar de Rotterdammer in ongenade is gevallen na onheuse bejege ningen in een interview tegen het bestuur van die club. Fey enoord, dat over Van der Gijps persoonlijke voorwaarden tot een akkoord is gekomen, tracht de oud-speler van Spar ta van Lokeren te huren. Geld om de aanvaller te kopen, wat Lokeren het liefste wil om met de opbrengst van de transfer een andere speler te kunnen aantrekken, heeft Feyenoord niet. Van der Gijp had ge hoopt, dat de transactie voor dit weekeinde zou rondkomen, zodat hij met Feyenoord tegen zijn oude club Sparta zou kun nen spelen. Maar Lokeren gaf daarvoor nog njet zijn fiat. 'nSmafaCt'ek van tijtje tArie Haan ei Arie Haan heeft nu aan ons niSen kjve ondervonden, dat coachen niet zo eenvoudig is ils het lijkt. De trainer van Antwerp FC heeft moeten frvaren, dat het geven van tactische aanwijzingen tijdens ie wedstrijden in de praktijk die sufiutermate moeilijk is te doen. hfa België behoeft een trainer iort heich maar even buiten de iug-out te begeven, of hij ze fotóveet een scheidsrechter of suppofirensrech ter in de buurt, die de haflem terugzendt of achter de ■tbalsu^rn^ein,në stuurt. Daarom e regei nese na hebben alle clubs de hoogste afdeling het de tacti- >ft Haan tal slajc^e *'PS d°or verbotfen* Georges Carl eer. Zodra op speler van Antwerp al dan niet geblesseerd op grond ligt en verzorging 'hoeft, neemt Carleer de 'aterzak en de spons 1 op 'ijandij aicl^an CII uc oywilo •slagenVan ge verzorger en snelt het veld in. Tijdens de verzor ging fluistert hij het „slacht offer" Haans aanwijzingen in. iu evef ■h in hiWK in Italië nog niêDe Italiaanse kranten bewe en manren, dat het wereldkampi oenschap voetbal tegen woor- naar aP'g jaarlijks plaats heeft. En het 'n Italië. Hiermee doelen zij op de aanwezigheid van bekijkPe^e Zuidamerikaanse en Eu- iHik wf0^^ sterren bij de Italiaan se clubs. Op debutant Cremo- Italiaanse voetbal (Serie A) twee buitenlanders in dienst. Cremonese vertrouwt alleen op de krachten uit eigen land. Hoewel in Serie B. de tweede divisie, geen buiten landers zijn toegestaan, spe len daar zeven vreemdelin gen, onder wie Jan Peters (Genua) en Wim Kieft (Pisa). Dit is een gevolg van het feit, dat zij al bij hun club speel den, toen deze nog in Serie A Vorm bijhouden via grafieken Manfred Muller onderscheidt zich in zijn eerste jaar als ma nager op bijzondere wijze. De manager van FC Nürnberg, die vorig seizoen nog tweede doelman was bij Bayern München achter Jean Marie Pfaff, houdt de vorm van de spelers bij met grafieken. Deze hangen in zijn kantoor, waardoor iedereen kan zien wat er wordt gepresteerd. Müller zegt dan argumenten genoeg te hebben als spelers al dan niet terecht om sala risverhoging komen vragen en over hun contractverlen ging praten. Hij zegt de gra fieken ook als een stimulans te zien voor de spelers. Wan neer spelers op zijn kantoor iets komen bespreken kijken zij tegenwoordig nauwelijks meer de manager aan, maar hebben dan meer aandacht voor de grafieken met de ge kleurde vakjes en lijnen aan Duurste competitie ter wereld Ook menen de Italiaanse kranten dat de nationale competitie de mooiste is. Het blad „Sport Zürich heeft af gelopen zondag becijferd, dat de Italiaanse competitie ook de duurste kan worden ge noemd. De acht wedstrijden trokken 320.000 bezoekers, die een recette bijeenbrach ten van in totaal 5,6 miljoen gulden. Daar in de acht duels slechts acht keer werd ge scoord, meent Sport Zürich dat één doelpunt in het Ita liaanse topvoetbal zondag liefst zeven ton kostte. „Dus", luidde het commentaar van Sport Zürich, „de Italiaanse competitie mag dan wel de mooiste zijn, zij is ontegen zeglijk ook veruit de duur- Meer fans dan begroot Alle clubs in de Westduitse Bundesliga trokken tot dus ver meer toeschouwers dan begroot. De meeste clubs za gen gemiddeld tussen de dui zend en vijfduizend bezoe kers extra de toegangspoor ten passeren. Zelfs sportief slecht draaiende clubs als Eintracht Braunschweig en Borussia Dortmund trokken meer klanten dan waarop was gehoopt. Koploper Bay ern München trok gemiddeld zelfs ruim 6000 toeschouwers meer bij thuiswedstrijden. Er was begroot op 27.000, in werkelijkheid was dit 33.600. De enige club die minder toe schouwers lokte, is FC Köln. Er was 19.000 begroot, er kwamen tot dusver gemid deld slechts 11.600 in het Müngerdorfstadion. Reus geveld door supporter Als een gebroken man is Larry Lloyd opgestapt als coach van Notts County, dat afgelopen zomer degradeerde van de eerste naar de tweede divisie. Lloyd, oud-interna tional van Engeland, die vooral bekendheid genoot als een grote zware en vooral meedogenloos ingrijpende verdediger van Nottingham Forest, nam dit besluit na het verlies van Notts, dat afgelo pen zomer degradeerde van de eerste naar de tweede di visie in Engeland, tegen Bir mingham City. De nederlaag was de negende in elf duels. Tijdens de wedstrijd maakte een supporter een zeer laat dunkende opmerking over Lloyds vrouw en kinderen. Lloyd kwam uit de dug-out en wilde over het hek klim men. De „supporter" maakte zich uit de voeten, voordat Lloyd zich over hem kon ontfermenHoewel Lloyd geestelijk gebroken was, be zat hij nog zoveel moreel om te verklaren, dat hij niet twijfelde aan zijn capaciteiten en dat hij eventueel ook wel uit het vak wilde stappen om in de gewone maatschappij een goede betrekking te zoe ken (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Van der Reijden (WVC) wil, als ons land in 1992 de Olympische Spelen mag organiseren, ook de spelen voor gehandicapten, de Paralympics, hier houden. De bewindsman wil de beide spelen dan met elkaar integreren. De kosten van de Paralympics, naar schatting vijftien miljoen gulden, zouden ook opgenomen moeten worden in de begroting voor de Olympische Spelen. Daarmee kunnen ook speciale inza melingsacties voor de Paralympics voorkomen worden. Van der Reijden heeft zijn standpunt bekend gemaakt in een brief aan de Gahandicaptenraad. Werkgroep Het kabinet heeft besloten een werkgroep in te stellen die moet nagaan wat de financiële consequenties voor de overheid zijn als Amsterdam zich definitief kandidaat zou stellen voor de Olym pische Spelen in 1992. Naast rijksambtenaren zullen vertegen woordigers van de gemeente Amsterdam en het bedrijfsleven bij de werkgroep worden betrokken. Uitgangspunt voor de werkgroep is dat geprobeerd moet worden de Spelen met een positief saldo af te sluiten. De conclusies moe ten het kabinet in staat stellen uiterlijk augustus volgend jaar een beslissing te nemen over de kandidatuur van Amsterdam. De voorbereidingskosten voor de Spelen worden tot 1986 ge raamd op 6,5 miljoen gulden. Het kabinet wil daarvan twee mil joen voor zijn rekening nemen, als de overige betrokkenen de rest betalen. BILJARTEN NK 47/1 in Middelburg Poule A, 1e ronde: Arnouts-Burgman 250-60 (2 beurten); Vet-Van de Ven man 2-310-11-28.18-129; 3. Vet 2- 486-32-15,18- 74; 4. Van de Ven 0- Deventer (Rijswijk) 250-28 (5 brt); ik-Steures 250-174 (17 brt). 2* 3. Steures 2-424-32-13,25- 52; 4. Van Deventer 0-207-20-10.35- 62. HANDBAL Holland-toernooi (heren) in Bever- 4-0 71-99) PAARDESPORT Indoor Concoura in Leiden Jachtapringconcoure: 1. Bert Romp Opstallans Renville: 2. Ab van de We tering Patoonist; 3. Jan Tops Little Madam; 4. Piet Raaymakers Salvador S II; 5. Ton Klumpers Copain N. TENNIS Satelliet-toernooi in Deurne Cox (Vst)-Wood»orde VOETBAL West-Duitaland VIL Bochum-Armina Bielefeld 1-1; Karlsruher SC-1. FC Kaïserslautern 0-0 Frankrijk Nantes-Strasbourg 2-2; Bastia-Lens Auxerre-Marseille 4-2; Nancy-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11