PSY voelt zich nog niet uitgeschakeld rlandbalteam toont progressie 'antwarg ,7LzL"Riin Clerc iet lossen Dure reis voorniets EUROPACUP1 EUROPA CUP 2 UEFA CUP Sportwereld SEAPORT- SeidóaQowuvnt DONDERDAG 25 OKTOBER 1984 PAGINA 9 C Heracles haakt niet af LMELO De financiële positie van F Heracles geeft aanleiding tot zorge- t kijken, maar is allerminst reden om [veronderstellen dat in Almelo bin- Jikort een betaalde voetbalorganisatie yO) afhaakt. Dat was in het kort de t meer zo verrassende strekking van t betoog van voorzitter Hans Horne- i van de Almelo'ers meteen na af- p van een niet zonder emoties verlo- ji bestuursvergadering. Horneman be- imtoonde, toen hij opening van zaken nog eens dat aan de positie van ma ker Arie Stehouwer niet zal worden fornd. Volgens Horneman beperken [heersende geldzorgen zich tot de on- Igelijkheid om een gedeelte van de jlerssalarissen en de premies uit te jalen, maar is zelfs dat een kwestie ji een week geduld. GA Eagles niet akkoord met woensdagmiddag DEVENTER Go Ahead Eagles wil des noods met een kort geding bereiken, dat de KNVB terugkomt op het gisteren genomen besluit de wedstrijd tegen Feyenoord op woensdagmiddag 31 oktober te laten spelen. De burgemeester van Deventer had 's avonds spelen al verboden uit angst voor de supporters van Feyenoord. Om de voetbalbond onder druk te zetten, heeft Go Ahead inmiddels de FBO, de belan genorganisatie van betaalde voetbalclubs, in geschakeld. De Deventer voetbalvereniging vreest, dat door het spelen van de wedstrijd op woensdagmiddag minder toeschouwers zullen komen dan wanneer het duel zoals normaal op zaterdagavond of zondagmid dag zou worden gespeeld. Belgische minister niet betrokken bij zwart geld AA Gent (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische minister van Financiën Willy de Clercq heeft niets te maken gehad met het zwarte geld circuit van de voetbalclub AA Gent. Zijn parlementaire on schendbaarheid zal dus niet opgeheven worden, waarna een eventuele gerechtelijke vervolging zou kunnen plaatsvin den. Die conclusie zal een bijzondere kamercommissie, be staande uit negen parlementariërs uit alle politieke partijen, vandaag publiekelijk maken. Na een inval bij ex-international Jef Jurion, die onder meer voetbalmakelaar was, bleek dat bij enkele prominente voet balclubs, zoals FC Antwerp en AA Gent, de boekhouding niet klopte en dat er met enorme somme zwart geld ge werkt werd. Omdat één van de zoons van minister De Clercq bestuurslid is van AA Gent werd de naam van de liberale bewindsman in verband gebracht met de boek houdkundige manipulaties. Minister Braks wil betere verkoop W-5 DEN HAAG Minister Braks is het met een kamermeerderheid van VVD en PvdA eens dat het aantal verkooppunten voor het nieuwe wedspel W-5 buiten de renbaan aanzienlijk wordt uitgebreid. De minister van landbouw beloofde de Tweede Kamer vandaag een dergelijke uitbreiding te zul len stimuleren. Braks deed dit tijdens het debat over de stichting van een centraal fonds voor de draf- en rensport, dat de verantwoordelijk heid krijgt over bestemming en toewijzing van totalisatorgelden. De kamer bleek het unaniem met de oprichting van een derge lijk fonds eens te zijn. De fracties van CDA, VVD en PvdA vroegen de minister in een motie te voorkomen dat de kleinere banen op de fles gaan. i 378.- "erc- bi 26 of 49^ AR De Russische RPOOLbtmeesters hebben in het jeldkampioenschap dam- arf1 twee dagen voordat de 070-95|e f jnaie begint, geprobeerd 1 posities in het klassement r'sSel mogelijk te verbeteren, bijiral de onderlinge strijd om :rde startplaats in een vol- peier mij wereldtoernooi, speelde een belangrijke rol de niet tot de directe top. het Senegalese toernooi irende Russen. Maar voor itwarg en Korenewski gold indien dat hun posities in iar waren door de betrek- k snelle zege, die Rob c uit Scheveningen in de ip„ Jronde tegen de Senegalees 1_t? liet aantekenen. enige Nederlandse titelfa- iet kwam daardoor op 23 Tiiten en nam even de lei- *ïg in het wereldkampioen- lap over. Korenewski viel ruim vier en een half uur terug naar een derde door tegen de Surina- -Autar met remise genoe- -~zl *e moeten nemen. Maar "~*^twarg vocht verbeten en im vijf uur spelen f inspanningen beloond met zege op Memel uit de brkust, waardoor hij met 24 len de leiding behield vóór Korenewski, Baljakin, j en Koeperman die tel- met één punt verschil in. wist hij dat de Senega- Der een moeilijk te he lpen tegenstander was, r niet onverslaanbaar, |t ook Gantwarg en Korn- |ki waren eerder door zijn lediging heengebroken, fc nam dan ook direct het atief en deed dat door een 1 gebruik van zijn tijd te jen. Der gebruikte veel be- ktijd, hetgeen echter wei uithaalde en na 37 zetten hij de strijd op toen hij in 1 combinatie liep die niet r werd uitgevoerd. EINDHOVEN Met op geheven hoofd het veld afstappen, maar toch be seffen dat over veertien dagen de kans groot is, dat opnieuw de tweede ronde van een Europees bekertoernooi niet zal worden overleefd. De vrees dat PSV een maatje te klein zou zijn voor Manchester United bleek gisteren al voor een groot deel terecht. De Engelsen kwam voor een gelijkspel en mochten zich na afloop het meest tevreden tonen met de 0-0. PSV gaat straks op reis naar het fa- mueuze Old Trafford om voor een bijna kansloze zaak te strijden. Alleen het gegeven, dat er in Eindhoven geen tegen treffers vielen, biedt de ploeg van Jan Reker nog enig houvast. Wat dat be treft heeft PSV geleerd van het verleden. Britse clubs vormden op één uit zondering na Wolver hampton Wanderers steeds een te groot strui kelblok voor de Braban ders. Vandaar dat-gisteren voor al les de eigen defensie gesloten moest blijven. Dat lukte won derwel, hoewel achterin ris kant één op één werd ge speeld. Huub Stevens en voor al Erniè Brandts verdedigden zo consequent en goed, dat de aanvallers Mark Hughes en Alan Brazil vrijwel alle duels verloren. Vanaf het midden veld kwam Manchester United eigenlijk in het geheel niet door. Reker: „Wij zijn in de fy sieke duels overeind gebleven met een concept dat gevaren inhield, dat is het meest ver heugend. Manchester mocht niet scoren. Dat was de les van Nottingham in het vorige sei zoen". Manchester kwam inderdaad maar één keer (Jesper Olsen) in de buurt van een niet ver diende treffer. Maar PSV zelf EINDHOVEN De politie van Eindhoven heeft gister middag twee bussen met En gelse supporters onder begelei ding van de politie doorge stuurd naar België. Het was de bedoeling dat de supporters ondergebracht werden in een hotel te Antwerpen. De onge veer honderd Engelse suppor ters mochten niet uitstappen toen ze in Eindhoven aankwa men. Volgens hoofdinspecteur Vissers van de Eindhovense politie past dit in het „ontmoe digingsbeleid". Een Engelse touroperator had de Engelse supporters voor 45 pond een arrangement aangeboden, ter wijl al bekend was dat er geen voetbalkaartjes in Eindhoven zouden zijn. Met handen en voeten wint PSV'er Hallvar Thoresen dit gevecht om de bal. kwam evenmin zelf aan per spectief-rijke situaties toe. Het goede defensieve werk werd immers niet gecopieerd via een puike aanvallende presta tie. Op rechts werd de ge schorste Ton Lokhoff node ge mist. Er kwamen ditmaal geen bruikbare voorzetten vanaf de rechtervleugel waardoor met een een belangrijke aanspeel- mogelijkheid (Glenn Hysen) werd afgesloten. Bovendien kwam aanvoerder Hallvar Thoresen nooit echt los, en vocht ook Kenneth Brylle vrijwel steeds voor een verlo ren zaak. Reker: „Dat kwam ook omdat ze gruwelijk moes ten meeverdedigen". Reker had ook kunnen zeg gen, dat PSV domweg minder totale klasse bezit dan de En gelsen, die ogenschijnlijk moeiteloos de weg naar doel man Gary Bailey afscherm den. Maar het aardige van voetbal is, dat één doelpunt in Manchester de situatie voor PSV plotseling zeer aantrek kelijk kan maken. Reker: „Als we daar kunnen spelen zoals hier en fysiek even goed mee komen als vandaag, zijn er kansen". Storm Daarvoor zal PSV echter wel zijn beste uitwedstrijd van dit seizoen moeten spelen en eerst een ongetwijfeld losbarstende storm van aanvallen moeten pareren. Op vreemde bodem wil het deze jaargang niet echt vlotten met PSV. Ernie Brandts: „Het gevolg van een meningsverschil. De aanvallers wilden de tegen standers het liefst gelijk vast zetten, terwijl het merendeel er meer voor voelde dat later te doen, omdat je anders per linie overspeeld dreigde te worden. Voor vanavond is dat prima doorgesproken, we heb ben ook zelden eerder zo wei nig kansen weggegeven". De uitblinker verder: „Het was we Manchester daarginds van de goal weg kunnen houden, hoeven we zeker niet te wanhopen. Want je moet ze natuurlijk niet te veel in de buurt van je straf schopgebied toelaten. Daarom zullen we straks veel op bui tenspel moeten spelen, want dat zijn ze helemaal niet ge wend". Wanhopen doet ook Huub Ste vens niet, die andere centrale verdediger, die zich in het kei harde mannelijke gevecht pri ma op zijn gemak voelde. „We hebben ons de kaas niet van het brood laten eten", meldde de Bestenaar, „en dat wil te gen zo'n ploeg toch wel wat zeggen. De uitslag is een te leurstelling, maar uitgescha keld zijn we nog niet". Arbiter Ulf Erikson liet giste ren de gevechten op het scherpst van de snede toe, gaf Brazil. alleen geel voor een domme handsbal van Willy van de Kerkhof en verdiende met zijn grote tolerantie nog een com pliment van Jan Reker ook. Wisselspeler Arnold Mühren („Ik ben hier alleen als tolk") van Manchester zei: „PSV gaat in Engeland een betere wed strijd spelen dan thuis. Want het heeft een echte counter- ploeg. Dus zullen we moeten oppassen, al zijn we vanavond natuurlijk nooit echt in de pro blemen geweest". WILLEM PFEIFFER PSV (Ned) - Manchester United (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Erikson (Zwe). Toeschouwers: 27.500 (uitver kocht). Gele kaart: Van de Kerkhof (PSV). PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Stevens, Brandts, Heintze; Van de Kerkhof, Hysen, Valke, Van Rooy (Wildschut); Brylle. Thoresen. Manchester United: Bailey; Gid- man, Moran, Hogg, Albiston; Stra- chan, Moses, Robson, Olsen; Hughes, N HAAG Het natio- e herenhandbaiteam ift zich gisteren op de lede speeldag van het lland-toernooi aardig ehabiliteerd voor de ikke verrichting van sdag in de openings- 3strijd tegen Hongarije, de met circa 600 toe- puwers gevulde Duij- lein-sporthal te Den )g werd het sleutelduel t Frankrijk gewonnen: Ï0. Hierdoor heeft de natie van bondscoach Kecskemethy goede ruitzichten op het be en van de nagestreefde iede plaats. Het onaan- baar geachte Hongarije bvierde eerder op de ind met 24-18 over Ita- iral in de tweede helft ide Oranje een hoopgeven- progressie. In aanvallend icht waren vooral Jan-Wil- Hamers, Winny Schmeitz Paul Louwers met respec- elijk acht, zes en vijf tref- in stijgende vorm. Ook» Jman Jacques Josten, tegen "Hongaren slechts als schiet- üf fungerend en ook dit- il in de eerste helft geen hblik imponerend, herstel- ^ich na de hervatting naar pren en verrichtte enkele itaculaire reddingen, fcrbij ook de eigen verdedi- g een klein half uur nodig I om op toeren te komen te- de beweeglijke Fransen aanvankelijk een comfor- fele voorsprong (7-4) op bouwden en op weg leken naar een onbedreigde over winning. Toen de rijen in de Nederland se verdediging zich echter steeds beter begonnen te slui ten, werden de rollen snel om gedraaid. Bij de rust had Oran je dan ook een voorsprong van 11-10. Dit voornamelijk dank zij Fred Berendsen (de enige vertegenwoordiger van gast heer Hotelplan Hellas) die in de allerlaatste seconde op fraaie wijze die elfde treffer voor zijn rekening nam na een attent uitgevoerde combinatie met- Louwers. Berendsen, in de vaderlandse competitie maar matig in vorm, speelde ook achterin een sterke partij. Waar Lambert Schuurs als meest offensieve verdediger veel gaten liet vallen, gunde de agressieve Hagenaar de Franse gasten minder ruimte tot combineren. De tweede Haagse international, Patrick van Olphen (Hermes), kwam in de tweede helft slechts en kele minuten in actie. Vertrouwen De zo kort voor het rustsignaal verkregen voorsprong gaf het Nederlands team kennelijk zo veel vertrouwen, dat na de hervatting al snel een veilige marge werd bewerkstelligd. Nadat Josten een straf worp van Philippe Germain had ge stopt, liep Oranje met vloeien de aanvalscombinaties uit tot 18-11. In de slotfase wist het gastland die marge redelijk te consolideren, zodat de tweede plaats in dit Holland-toernooi thans zeker tot de mogelijkhe den behoort. De opgeluchte Kecskemethy na afloop: „We hebben gewon Jan Willem Hamers: >rer met acht treffers. nen van een ploeg die normaal gesproken honderd procent beter is dan Nederland. Maar de beste hoeft in handbal niet altijd te winnen. Frankrijk heeft betere spelers, wij de be tere ploeg. Het enige wat wij nog kunnen doen is de selectie wat breder maken, zodat we niet afhankelijk zijn van vier goede spelers. Tegen Hongarije kunnen we nooit winnen, maar met een goede instelling moeten we landen als Frank rijk en Italië toch definitief achter ons laten. Het is jam mer dat de basis zo smal is. Ik wacht op de terugkeer van Wil Jacobs, Nico Beekman en Kees Boomhquwer. Dan ook kunnen we wat meer wisselen. Het duel tegen Frankrijk heeft laten zien, dat het nu nog niet mogelijk is". DICK KIERS Doelpuntenmakers Nederland: Jan- Willem Hamers (8), Winny Schmeitz (6), Paul Louwers (5), Lambert Schuurs (2), Fred Berendsen (2), Henk Groener. Frankrijk: Bernard Gaffet (4), Eric Cailleaux (4), Philip pe Germain (4), Dominique De- schamps (3), Philippe Gardent (2), Gilles Derot, Alain Portes, Sylvain Dames De handbaldames van Hotel plan Hellas verloren in sport hal Vliethorst te Voorschoten met 24-16 van de Hongaarse topclub Vasas Boedapest, waar echter wel driftig werd geëx perimenteerd. Trainer/coach René van Muiken heeft naast de blessure van aanvoerster Christine Knigge nu ook zelf problemen: hij scheurde de en kelbanden van zijn rechter voet en moet zich voorlopig op krukken voortbewegen. Loting De loting voor de tweede ron de van de verschillende Euro pese bekertoernooien had voor de Nederlandse vertegenwoor digers het volgende resultaat. Heren. EC 1. V L Geleen- Marseille (Fra). Dames, EC 1: Niloc-Dimitrov Sofia (Bul). Dames, IHF Cup: SEW-Erbut- spor Mersin (Tur). Achtste remise in tweekamp MOSKOU Gisteren is in de schaaktweekamp om het we reldkampioenschap tussen ti telhouder Anatoli Karpov en Gari Kasparov de achtste ach tereenvolgende remise aange tekend. De partij telde 22 zet ten. Van de partijen, waarin Karpov wit had, duurde er slechts één korter. Na de wildwest-taferelen van de voorgaande ontmoeting, waarbij Kasparov op een cru ciaal moment de winst miste, hadden beide spelers kennelijk behoefte aan rustig klassiek spel. Voor de tweede maël in de tweekamp koos Kasparov voor het orthodox dame-gam biet, waarvan Karpov als een kenner bij uitstek geldt. Zettenverloop Wit: Anatoli Karpov Zwart: Gari Kasparov Damegambiet: 1. Pgl-f3, d7-d5; 2. d2- d4, Pg8-f6; 3. c2-c4, e7-e6; 4. Pbl-c3 Lf8-e7; 5. Lcl-g5, h7-h6; 6. Lg5-h4, 0- 0; 7. e2-e3, b7-b6; 8. Lfl-e2, Lc8-b7; 9. 0-0, Pb8-d7; 10. Tal-cl, c7-c5; 11. Lh4-g3, a7-a6, 12. c4 x d5, Pf6 x d5; 13. Pc3 x d5, Lb7 x d5; 14. d4 x c5, Pd7 x c5; 15. b2-b4, Pc5-e4; 16. Lg3- c7, Dd8-e8; 17. a2-a3. a6-a5; 18. Le2- d3, a5 x b4; 19. a3 x b4, Le7 x b4; 20. Ld3 x e4, Ld5 x e4; 21. Ddl-d4, Le4 x f3; 22. Dd4 x b4. Lf3-e2. remise Haarlem houdt Van Doorneveld HAARLEM Trainer Hans van Doornevèld en het be stuur van de eredivisieclub Haarlem zijn mondeling een verlenging van het dienstver band tot en met het seizoen 1986-1987 overeengekomen. Het huidige contract van Van Doorneveld loopt aan het eind van dit seizoen af. Van Door neveld is al aan zijn vijfde sei zoen bij Haarlem bezig. Dynamo Berlin (Odl)-Austria Wien (Oos) 3-3 (1-2): 7. Thom 1-0. 36. Steinkogler 1-1, 42. Polster 1-2, 52. Thom 2-2, 60. Nyilasi 2-3. 88. Pastor 3-3. Scheidsrechter: Soriano Aladren (Spa). Toeschouwers: 25.000. Sparta Praag (Tsj)-Lyngby BK (Den) 0-0. Scheidsrechter: Donnelly (Nir). Toeschouwers: 14.000. Levski Spartak Sofia (Bul)-Dnjepr Dnepropetrovsk (Sov) 3-1 (2-1): 23. Litovtsjenko 0-1, 31. Velev 1-1, 45. Valtsjev 2-1, 66. Sirakov 3-1. Scheids rechter: Salomir (Roe). Toeschouwers: 30.000. Panathinaikos (Gri)-Linfield (Nir) 2-1 (1-1): 19. Tutey 0-1, 42. Charalam- bidis 1-1 (strafschop), 88. Tarasis 2-1. Scheidsrechter: Nemeth (Hon). Toe schouwers: 50.000. IFK Göteborg (Zwe)-Beveren (Bel) 1-0 (0-0): 52. Nilsson 1-0. Scheids rechter: Ravander (Fin). Toeschouwers: 8000. Liverpool (Eng)-Benfica (Por) 3-1 (1-0): 44. Rush 1-0, 51. Diamantino 1-1, 71 Rush 2-1, 77. Rush 3-1. Scheidsrechter: Van Langenhove (Bel). Toeschouwers: 28.000. Juventus (Ita)-Grasshoppers (Zwi) 2-0 (2-0): 26. Vignola 1-0, 27. Rossi 2-0. Scheidsrechter: Valentine (Sch). Toeschouwers: 70.000. Bordeaux (Fra)-Dynamo Boekarest (Roe) 1-0 (1-0): 34. Müller 1-0. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos). Toeschouwers: 25.000. Inter Bratislava (Tsj)-Everton (Eng) 0-1 (0-1): 6. 8racewell 0-1. Scheids rechter: Baumann (Zwi). Toeschouwers: 15.000. Dynamo Moskou (Sov)-Hamrun Spartans (Mal) 5-0 (2-0): 6. Gasajev 1- 0, 43. Karatajev 2-0, 52. Khabtsalis 3-0, 56. Boulanov 4-0, 64. Gasajev 5- 0. Scheidsrechter: Karolak (Pol). Toeschouwers 18.000. Fortuna S (Ned)-Wisla Krakov (Pol) 2-0 (1-0): 21. Hoyer 1-0, 78. Van Well 2-0. Scheidsrechter: Daly. Toeschouwers: 15.000. Rapid Wien (Oos)-Celtic Glasgow (Scho) 3-1 (0-0): 53. Pacult 1-0, 57. McClair 1-1, 66. Lainer 2-1, 87. Kranki 3-1. Scheidsrechter: Zhezhov (Bul). Toeschouwers: 19.000. Bayern München (Wdl)-Trakia Plovdiv (Bul) 4-1 (2-1): 8. Mladenov (ei gen doel) 1-0, 20. Wohlfarth 2-0, 41. Georgiev 2-1, 71. Rummenigge 3-1, 76. Wohlfarth 4-1. Scheidsrechter: Lund Sörensen (Den). Toeschouwers 9500. Dynamo Dresden (Odl)-Metz (Fra) 3-1 (2-1): 2. Hafner 1-0, 8. Trautman (eigen doel) 1-1, 38. Stübner 2-1. 51. Gütschow 3-1. Scheidsrechter: Mid- gley (Eng). Toeschouwers: 36.000. Larissa (Gri)-Servette (Zwi) 1-2 (0-1): 13. Kok 0-1, 53. Patsiavouras 1-1, Kmieck 2-1. Scheidsrechter: Dotchev (Bul). Toeschouwers: 18.000. AS Roma (Ita)-Wrexham (Wal) 2-0 (1-0): 39. Pruzzo (strafschop) 1-0, 51. Cerezo 2-0. Scheidsrechter: Padar (Hon). Toeschouwers: 36.792. Lokomotive Leipzig (Odl)-Spartak Moskou (Sov) 1-1 (0-1): Gavrilov 0-1, Zötzsche 1-1. Scheidsrechter: Galler (Zwi). Toeschouwers: 14.500. Universitatea Craiova (Roe)-Olympiakos Piraeus (Gri) 1-0 (0-0): 16. Cir- tu 1-0. Scheidsrechter: Bergamo (Ita). Toeschouwers: 40.000. Zeljeznicar Sarajevo (Joe)-Sion (Zwi) 2-1 (1-0): 26. Bahtic 1-0. 75. Saba- nadzovic (eigen doel) 1-1, 85. Bahtic 2-1. Scheidsrechter: Namoglu. Toe schouwers: 28.000. Rijeka (Joe)-Real Madrid (Spa) 3-1 (2-0): 30. Fegic 1-0. 41. Matrljan 2-0, 58. Fegic 3-0, 81. Vazquez 3-1. Scheidsrechter: Hackett. Toeschouwers: 25.000. Linzer ASK (Oos)-Dundee United (Sch) 1-2 (1-1): 15 Kirkwood 0-1. 26. Hagmayr 1-1. 89. Bannon 1-2. Scheidsrechter: Igna (Roe). Toeschouwers: 18.500. PSV (Ned)-Manchester United (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Erikson (Zwe). Toeschouwers: 27.500. Queens Park Rangers (Eng)-Partizan Belgrado (Joe) 6-2 (3-2): 13. Gre gory 1-0, 14. Klincarski 1-1, 25. Mance 1-2, 26. Fereday 2-2, 45. Stainrod 3-2, 54. Neill 4-2, 56. Bannister 5-2, 83. Bannister 6-2. Scheidsrechter: Tritschler (Wdl). Toeschouwers: 12.000. Borussia Mönchengladbach (Wdl)-Widzew Lodz (Pol) 3-2 (2-0): 21. Rahn 1-0, 32. Criens 2-0, 57. Wraga 2-1, 62. Herbst 3-1. 68. Myslinki 3-2. Scheidsrechter: Savtsjenk (Sov). Toeschouwers: 16.000. Standard Luik (Bel)-FC Köln (Wdl) 0-2 (0-1): 39. Littbarski 0-1. 81. Bein 0-2. Scheidsrechter; Sostaric (Joe). Toeschouwers: 16.000. Hamburger SV (Wdl)-CSKA Sofia (Bul) 4-0 (2-0): 19. McGhee 1-0. 43. Von Heesen 2-0, 62. Magath 3-0, 90. Von Heesen 4-0. Scheidsrechter: Wurtz (Fra). Toeschouwers: 19.000. Ajax (Ned)-Bohemians Praag (Tsj) 1-0 (1-0): 26. Bosman 1-0. Scheids rechter: Prokop (Odl). Toeschouwers: 28.500. Club Brugge (Bel)-Tottenham Hotspur (Eng) 2-1 (1-0): 5. Ceulemans 1- 0, 80. Jensen (strafschop) 2-0, 82. Allen 2-1. Scheidsrechter: Daina (Zwi). Toeschouwers: 27.000. Paris Saint Germain (Fra)-Videoton (Hon) 2-4 (0-2): 2. Szabo 0-1, 28. Szabo 0-2, 53. Csongradi 0-3, 72. Csongradi 0-4, 75. Rocheteau 1-4, 85. Rocheteau 2-4. Scheidsrechter: Robinson (Eng). Toeschouwers: 25.000. Fiorentina (Ita)-Anderlecht (Bel) 1-1 (1-0): 21. Socrates 1-0, 49. Vanden- bergh 1-1. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 55.000. Inter Milan (Ita)-Glasgow Rangers (Sch) 3-0 (1-0): 17. Sabato I-O. 63. Causio 2-0, 88. Rummenigge 3-0. Scheidsrechter: Roth (Wdl). Toeschou wers: 70.000. Weer verlies honkballers HOLQUIN Het Nederland se honkbalteam is er in Hol- quin ook in zijn voorlaatste wedstrijd van het toernooi om het wereldkampioenschap in Cuba niet in geslaagd de reeks nederlagen te doorbreken. Het zevende achtereenvolgende verlies werd geleden tegen Venezuela: 1-3. Oranje neemt nu in het troosttoernooi een vijfde klassering in. Zuid-Korea heeft een protest ingediend omdat de Cubaanse werper Julio Romero in de tweede inning in strijd met de regels gebruik zou hebben ge maakt van een „verborgen" bal om een Zuidkoreaan op het eerste honk uit te gooien. Vanaf dat moment speelde Zuid-Korea onder protest. Het was overigens de enige maal, dat Romero een honkslag toe stond. Een speciale protest commissie zal zich over de zaak buigen. Prijsvragen De uitslag van de trekking in het Westduitse Spiel 77 was gisteren: 7758061. Midweeklotto: 1-4-10-17-26-28-37. Reserve: 7. Tennis Voor het derde ach tereenvolgende jaar gaat de tennisdemonstratie tussen Ivan Lendl en Yannick Noah zaterdagmiddag in Den Bosch niet door. De eerste tweemaal liet Noah het afweten. Ditmaal is het Lendl (snijwonden na ongeluk), die niet kan komen. De Zweed Henrik Sundström vervangt hem. /sportuitslagen DAMMEN WK in Dakar 17e ronde: Wigman (Sov)-Koeperman (Vst) 1-1; Diallo (Sen)-Jansen (Ned) 0-2; Wirni (Sov)-Kaplan (Vst) 1-1; Der (Sen)-Clerc (Ned) 0-2; Gantwarg (Sov)-Memel (IvK) 2-0; Guinard (Fra)- Van der Wal (Ned) 1-1; Baljakin (Sov)- Ndiaye (IvK) 2-0; Dubois (Fra)-Schol- ma (Ned) 1-1; Kornjevski (Sov)-Autar (Sur) 1-1; Kane (Sen}-Stokkel (Ned) 1-1. Stand: 1 Gantwarg 24 punten; 2 Clerc 23; 3. Kornjevski 22; 4. Baljakin 21; 5. Wirni 20; 6. Koeperman 19; 7 Diallo; Jansen. Ndiaye; Wigman 18; 11. Der, Scholma 17; 13. Van der Wal 15; 14 Autar, Stokkel 14; 16. Gui nard; Memel 13; 18. Dubois, Kane, Kaplan 12 HANDBAL Holland-toernooi (heren) in Den Haag Hongarije-ltalië 24-18; Nederland- Frankrijk 24-20. Stand: 1. Hongarije 2-4 (54-35); 2. Frankrijk 2-2 (45-40); 3. Nederland 2-2 (41-50): 4. Italië 2-0 (34-49). HONKBAL WK in Holquin Finalegroep: Nicaragua-Japan 4-2, Taiwan-Verenigde Staten 0-7, Cuba- Zuid-Korea 5-0, Panama-Puerto Rico 8-2. Stand: 1. Verenigde Staten, Cuba 2-4; 3. Japan, Zuid Korea, Pa nama. Nicaragua 2-2; 7. Taiwan. Puerto Rico 2-0. Troostronde: Dominicaanse Repu- bliek-Venezuela 1-2. Stand: 1. Antil len 2-4, 2. Italië, Venezuela 1-2, 4 Dominicaanse Republiek, Nederland 2-0. PAARDESPORT Koersen Duindigt EERSTE KOERS (1600 meter): 1. Ze- brano du Bois (N. Knoll) 1.22,1 2 Zieds Wielinga, 3. Zustara D. Toto: winnend f. 2,10 plaats f. 1,50 f. 1,80 f, 1.70 koppel f. 26,60 trio f. 285,40 Niet gestart: Zingana du Bois en Zsa Zsa Medoc. TWEEDE KOERS (2040 meter): 1. Ye men II (H. W. Langeweg) 1.21,8 2. Yonkers Fortuna. 3. Ycrack Beste- vaer. Toto: winnend f. 2,60 plaats f 1,90 f. 1,30 koppel f. 2,00 trio f. 10,90.. DERDE KOERS (2120 meter): 1. Yu kon River (P. Petersen) 1.25,3 2. Yelly Wielinga. 3. Yoko M. Toto: win nend f. 2,10 plaats f. 1,20 f. 1,60 f 1,30 koppel f. 5,30 trio f. 49.60. Niet gestart: Way Tulpenburg en Walter Spencer. VIERDE KOERS (1800 meter): 1 Bombay Bibi (T. Cain) 2. Thomas, 3. Clachan. Toto: winnend f. 6.50 plaats f. 2.30 f. 2,00 koppel f. 5,50. Tno 44.90. Niet gestart: Conny Vink. VIJFDE KOERS (2040 meter): 1. Var- tan (A. T. Knijnenburg) 1.22.1 2. Wanda du Bois. 3. Yvan S. Toto: win nend f. 3,40 plaats f. 1,20 f. 2,10 f 1,10 koppel f. 10,90 trio f. 54,00. Niet gestart: Youssef. ZESDE KOERS. 2100 meter: 1. Yerry Buitenzorg (L. Dooper) 1.22,5; 2. Ylva Teb; 3. Vasina Dartel. Toto: winnend f 1.70 plaats t. 1,60 1. 3,00 f. 5.20 koppel f 20,50 trio f. 436,90 ZEVENDE KOERS. 1800 meter 1. Capital City (H. J. van de Kraats) 2 Brevet; 3. Le Corridor. Toto: wmnend f. 3,30 plaats f 2,20 f. 6,10 koppel f. 28,60 trio f. 295,90. Niet gestart Cel tic Gem ACHTSTE KOERS. 2040 meter 1. Vi vat Oldeson (L. Dooper) 1.21,5; 2. Vi tesse Fortuna; 3. Vesuvius Fortuna. Toto: winnend f. 3,70 plaats f. 1.30 f. 1,50 f. 1,30 koppel f. 9,90 trio f. 43.20 NEGENDE KOERS, 2040 meter: 1 Whispering Usnis (J. de Leeuw Jr.) 1.20,3; 2. Ubiquit; 3 Wish of Thijssen Toto: winnend t. 15,30 plaats f. 2,80 f 4,70 f 1.50 koppel f 196,60 trio f 4649.00. Niet gestart Woerden TIENDE KOERS. 2040 meter 1 Var na Pluto (Mej I Lugtenburg) 1.22.2; 2. Vernon Forluna, 3 Udo Buiten zorg. Toto winnend f. 12,10 plaats f 1,40 f. 1,10 f. 1,30 koppel f. 13.90 trio f. 183,60 Totalisatoromzet f. 200.293.00

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9