gehoordgezien l Mr. E. Jurgens (NOS): „Brinkman mist juiste kijk op betaal-tv en Hilversum 5" Jonge Johnny in Midlotto Live Show leerde veel van de Oude Kraay BER19ADIQ/TELEVISIE CcidócSoiwcmt DONDERDAG 25 OKTOBER 1984 PAGINA 19 ronica 's auto- en motor- jrtmagazine beperkt zich in re aflevering bijna uitslui- d tot de motorsport. Vier jen geleden werd in Sche lingen de bekende stran- pce gehouden, waarvan in programma een verslag. 7 voorbeschouwing be dt aandacht aan het grote \or Motorsport Gala, dat \yolgende maand (op 11 no- pber) in de Ahoy te Rotter- wordt gehouden. Ook vol- l er een reportages uit Bei en Italië van een sporton- deel, dat erg populair aan worden is: het trialrijden. tder komen er nog beelden i een speedwaywedstrijd in lenburg en een motor- 5 in de Verenigde Staten. 7 uur Nederland 1. de begeleiding van gast- entator Derek de Lint wijdt ijk" een beschouwing aan Paris, Texas" van de se cineast Wim Wenders, dit jaar in Cannes de Gou- Palm veroverde. Derek de had daar in Cannes met egisseur en zijn Nederland- zameraman Robby Muller exclusief interview. De film 3tst de speurtocht van een zame man (Harry Dean nton), die op zoek is naar 'imilie in het zuiden van de nigde Staten. Verder in rubriek aandacht voor de ist overleden filmer Fran- Truffaut, de Nederlandse ,Een man in de war" van Ranzijn, Worn an in van Gene Wilder en ,,The it Stuff", een film naar de knamige roman van Tom te over de eerste Ameri- 7se astronaut. 0 uur Nederland 2. Carsons Carson's actie voor ge- rteregeling brengt haar in gevangenis wegens het ver fden van „obscene lec- Vader Godfrey, die be- wd is dat de politieke car- van Tommy hiervan scha- zal ondervinden, zorgt dat V op borgtocht vrijkomt. ieel tegen haar zin overi- ïs, want Amy wil zelf de ver- tfwoordelijkheid voor haar ven dragen. Ze vraagt Jen- )er om haar voor de recht- nk te verdedigen, ngen: 16.00 uur Ned. 1. W ereld wedstrijd radiozendamateurs HILVERSUM Na een onderbre king van enkele jaren zal opnieuw een Nederlandse ploeg radiozenda mateurs deelnemen aan een we reldomvattende wedstrijd in het maken van verbindingen per radio. De wedstrijd wordt zaterdag 27 en zondag 28 oktober gehouden en speelt zich voor wat Nederland be treft af in de Friese gemeente It Heidenskip. Circa 30 Nederlandse radiozendamateurs, die allen in het bezit zijn van het officiële PTT-zenddiploma, zullen in de boerderij van de familie Westra proberen in 48 uur zoveel mogelijk contacten te leggen met andere sta tions over de hele wereld. HILVERSUM „Minister BHnkman wil graag de indruk wegnemen, dat de omroep negatief staat tegenover de abonnee-televi sie. De betaal-tv wordt geen strobreed in de weg gelegd, ook niet door de NOS. De minister springt evenwel erg lichtvaardig om met de wet. We kunnen op dit moment niets doen in de sector betaal-televisie, om dat de problemen daarvoor te gecompli ceerd zijn. Zowel juridisch, financiëel als economisch", aldus NOS-voorzitter mr. E.Jurgens. Hij zegt dat de NOS niet voor 1986 iets voor derden kan doen. Als daar al om gevraagd zou worden. Minister Brink man van WVC ziet die beperkingen onvol doende in, aldus Jurgens, die deze zaak morgen in de bestuursvergadering be spreekt. Een belangrijk agendapunt op deze vergadering is ook de gedwongen ver huizing van Hilversum 2 naar Hilversum 5 van onder meer de IKON en het Humanis tisch Verbond. Beide zendgemachtigden hebben zich hiertegen juridisch verzet. Zegt radiohoofd Tom Nieuwenhuijsen: „De zenderkleuring kan niet zonder meer wor den terug gedraaid. Andere zendgemach tigden hebben inmiddels de open plaatsen op Hilversum 2 van de IKON en het Hu manistisch Verbond ingenomen. Alles weer in de oude situatie terug brengen zal onmmogelijk zijn, maar we zullen proberen een oplossing voor dit probleem te vin den". NOS doet pas in 1986 ATN-offerte HILVERSUM Het facilitair bedrijf van de NOS is niet eer der dan 1986 in staat een offer te uit te brengen aan het abon- nee-tv-bedrijf ATN over het gebruik van studioruimte en bijbehorende technische facili teiten. Dit heeft NOS-voorzit- ter Jurgens gezegd in reactie op de mededeling van minister Brinkman, dat de NOS alsnog met een offerte komt. Het is geen onwil van de NOS dat die offerte niet eerder kan worden uitgebracht, aldus Jurgens. De interne kostenberekening vraagt tijd wil men tot een ver antwoorde prijs komen. HILVERSUM - „Bij de VARA moeten ze gehoord hebben, dat ik soms leuk uit de hoek kan komen en daarom sta ik van avond de "Midlotto Live Show" te pre senteren op Ned. II om 20.25 uur als op volger van Willem Ruis". Deze nadere verklaring voor zijn optreden op de buis geeft Johnny Kraaykamp jr., de zoon van de Oude Kraay, zoals hij zijn vader nader omschrijft. Hij heeft laten weten niet als showmaster voor de camera te willen treden en de term pre sentator als een te vage func tie-omschrijving te zien. Hier bij moet in het oog gehouden worden, dat Johnny jr. de to neelschool achter de rug heeft en Shakespeare, Brecht, Von del en Molière tot zijn favorie ten rekent, zomede intussen al rollen speelde bij het Publieks- theater en de Haagse Comedie. Johnny: „Toen amusements- hoofd Han van Essen van de VARA mij voor dit werk vroeg, ben ik even heel lang stil geweest. En toen heb ik gedacht: Er moet iets van te maken zijn dat leuk is om naar te kijken. Er bestaan kijkers zonder smaak. Ook die moet je pakken. Niet door zelf leuk te zijn, maar door je eigen plezier het spel door de kandidaten te laten spelen. Dan ben je ook niet huichelachtig bezig als je een vrolijke noot aanslaat. Wat je doet moet eerlijk zijn". Geen presentator, geen show master, wat is dan zijn rol in die Lotto-show? Hij ziet voor zich een taak als „terzijdes taander", in die dubbele bete kenis ook, dat niet hij, maar de kandidaten groot in beeld ko men en dat hij die mensen helpt zichzelf te zijn. Op zijn hoede Johnny: „Van mijn vader, de Oude Kraay, leerde ik op mijn hoede zijn voor de middelma tigheid van de Hilversumse heren, die je in hun program ma's kijkdicht gebruiken. Goe de raad kreeg ik ook van Ron Brandsteder. Die vertelde mij, dat je in zo'n programma een gastheer bent, een dienende functie hebt. Dat je niet zelf steeds op de voorgrond moet willen staan. Voor de deelne mers aan de show gaat het om de dag van hun leven. Die kans moet je ze bieden als een soort aangever. In elk geval moet ik er geen Kraaykamp- show van maken. Noem het liever reisleider, een trip dwars door de hoogtepunten heen, waarbij computers wor den gebruikt, maar ook gewo ne raad- en woordspelletjes, aangereikt door een panel van mensen als Boudewijn Büch, Leonoor Wagenaar en de im port-Belg Bart Peeters". Het woord „komiek" zal de Jonge Kraay niet in de mond nemen. Dat hoort veeleer bij zijn vader, ofschoon die daar ook afstand van heeft geno men, sinds hij in Rotterdam en ook met Lutz de ene fraaie to neelrol na de andere neerzet. Na de toneelschool kwam John jr. terecht in de Kaukasi- sche Krijtkring van Brecht, gespeeld door het Publieksthe- ater, bij de Haagse Comedie in de Franse regie van het blij spel „Kind van de rekening" van Feydeau, maar ook zong en speelde hij bij Nooy's Volkstheater. Hij had toen al de klucht en vrije produktie „De verlegen versierders" achter de rug, waarin een va der zijn zoon leert hoe met vrouwen op te trekken. Het was dat John sr. in de hoofdrol er zo nadrukkelijk om vroeg, anders had John jr. er liever voor bedankt. Toch ook bij die gelegenheid een boel geleerd van zijn vader. John jr. hecht oorspronkelijk aan het brede gebaar en de lange adem van het drama, heeft intussen ook van zijn va der geleerd, dat de komedie veel groter vaardigheid vergt, uitdagender toneel biedt. Door de brede stroom van het dra ma kun je je mee laten voeren, in de ccmedie tintel je van de ene situatie in de andere en als je tekst daar niet ritmisch en raak inpast, komt er van het hele spel niets terecht. John jr. heeft zelf de proef op de som genomen door de Gijsbrecht van Amstel te herschrijven, dit drama te doorspekken met komische situaties. Hij heeft er ook zelf in gespeeld en haalde er zelfs het NOS-journaal mee. Daarnaast was hij druk met invultoneel voor scholieren sa men met Peter Romer, waar voor hij zelf teksten schreef, net als voor het door hem be dachte theaterfeuilleton „Bob en Willie", dat in het Shaffy- theater liep. In het vooijaar komt TROS-tv met het blijspel „Bertrand in onroerend goed", John jr. samen met Joop Do- derer in een rol, waarin eerder Louis de Funès en Belmondo glommen. Vader/zoon John jr.: „Natuurlijk zijn er mensen, die denken en zeg gen, dat je zo'n Lotto-show op tv voor het grote geld doet. Maar geld maakt niet geluk kig, wel effe blij. Het levert meer op dan toneel, dat is dui delijk. Maar ik ben al drie maanden kwijt aan voorberei dend werk en heb al het ande re toneelwerk er voor laten liggen. Gederfde inkomsten dus. Daar mag je best iets voor terug hebben. En dan je vader. Je leert er een hoop van, ook hoe het niet moet. Was er een receptie voor de Oude Kraay, toen hij de Louis d'Or had gekregen voor zijn voortreffelijke toneelspel. Ik heb die man uitgebreid ge complimenteerd met die prijs. Daarna liep de zaal vol met juichende collega's, allemaal om Johnny in de bloemen en de huidewoorden te zetten. Ik dacht: Daar heb ik geen woord meer aan toe te voegen, Ik zat wat stil terzijde dit alles aan te zien. De Oude Kraay was het feestvarken en niet de Jonge Kraay. Komt na het feest mijn vader naar me toe: Waarom heb jij je mond niet openge daan? Jij had voor mij dit feest moeten maken". TON OLIEMULLER WILLEM Niet zodra werd bekend, dat Willem Ruis voor VARA-tv niet langer meer de Midlotto Show zou doen en hierin wordt opgevolgd door Johnny Kraaykamp jr., of de geruchtenstroom kwam op gang. Willem zou. zo luiden de verhalen, zijn verschijning op het scherm uitbuiten om reclame te maken voor eigen figuur en persoon om aldus in het commerciële circuit hoge ogen te gaan gooien, dik geld te vangen voor het openen van winkels en het opluisteren van miss-ver- kiezingen van plaatselijke schoonheden. Dan zou Wil lem alleen hoeven opdra ven voor de kus op de ko nen van Miss Koon. Ver dient lekker en lekker ver diend. Bij de VARA zouden ze daarom de neiging verto nen Willem aan de kant te willen zetten, op dood spoor te rangeren. Veel boosheid bij de VARA om die rod dels, om over Willem zelf maar te zwijgen. Willem ontkent die aantijging in alle toonaarden. Zegt de VARA, dat Willem na drie jaar Lotto-show gevraagd heeft zijn beurt nu eens voorbij te laten gaan. Hij heeft ziel en zaligheid er aan gegeven en vreest vast te lopen in de formule van dit programma. De VARA wil Willem graag houden en zocht er een ander voor, zodat Willem nu volop de kans krijgt zich fris voor te bereiden op de Sterren- show, die hij eind dit jaar in een reeks gaat maken ten bate van Humanitas. Wat de Lotto-show betreft, daarin heeft Willem zich volop kunnen uitleven. Hij heeft er toneel in leren spelen, de ene opgelegde rol na de an dere. Zijn ideaal nog eens „Singing in the rain" te kunnen doen werd bijge volg een groot succes. Dit nummer droop vrijwel van het scherm af. Nadien heeft hij zijn opvolger, Johnny Kraaykamp jr., enige wijze lessen gegeven, niet op het gebied van het toneel, want daarin is Johnny zelf rede lijk onderlegd. Wat gaat Johnny doen als de zaak in de studio technisch vast zou lopen, gaat hij dan net als Willem stukjes toneel spe len? Dat is niet de bedoe ling, zegt Johnny. Als de boel stil zou komen te val len, ga ik aan samenzang doen. Ik ben de Internatio nale al uit mijn hoofd aan het leren. Ontwaakt, ver worpenen der aarde. Valt altijd goed bij de VARA. En zeventien coupletten. Daar kunnen we heel wat storin gen mee overbruggen. CHRIS De Ierse zanger-componist Chris de Burgh zit tien jaar in het vak en komt dat ook in ons land vieren. Een uit gebreide tournee op het vasteland voert hem op 1 november a.s naar het mu ziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Hij wordt be schouwd als een moderne minstreel met tal van noten en poëtische teksten in zijn zang. Hij gooide het daarbij over de boeg van de pop en kreeg zodoende nogal wat volk achter zich aan. Met zijn eerste lied „Getaway" (wegloper) liet hij nog naar zijn instelling raden, maar nu blijkt hij een blijverdje met liedwerk als „Een man aan de lijn" en „Hoofd en hart". Nederland YOO 50 Tineke, middagmagazi- fie van Tineke de Nooij. 20 Superted, tekenfilm. MOS 10 Journaal. IfOO 10 Agenda, culturele infor matie. 0 Teleac: Duits voor be ginners (1), herh. )0 Het Veronica-avontuur 4), serie films t.g.v. het >5-jarig bestaan van Vero- lica. HOS K) Journaal. roo 18 Master of the Game (4), iv-serie naar de bestseller fan Sydney Sheldon. De peine Kate groeit op tot ^en sterke persoonlijkheid in ziet kans van het Brent- ■Kruger Concern een van ïe machtigste bedrijven in je wereld te maken. 15 Hollanders. Met: Will Luikinga, Alexander Curly, Monique Emmen en Paul l/asseur. 10 De Heilige Koe, auto- en motorsportmagazine. PO RUR, Jan Lenferink t>raat met gasten. t5 Today's FBI, Amerikaan- Be politieserie. Door het langdurig werken onder moeilijke omstandigheden raakt een FBI-collega zijn ~)reep op de werkelijkheid 45 Journaal. 50 Nieuws voor doven en ilechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 EGat in de grens (4), jeugdserie. Door de niet af latende speurneuzerij van journalist Holleman en zijn tendentieuze artikelen wordt steeds duidelijker waar de drie kindern zich verborgen houden. 19.38 Kenmerk, actualiteiten. VARA 20.00 Coronation Street, En gelse tv-serie. Annie Walker zit met haar handen in het haar: Betty heeft er de brui aan gegeven en de Rover's Return verlaten. 20.27 Mid-Lottoshow. Johnny Kraaykamp jr. presenteert het spelprogramma rond de trekking van de Mid-Lotto. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. VARA 23.00 Haagse Bluf. Vanuit het HOT Theater in Den Haag. Met als gasten: M. Engwir- da, fractievoorzitter van D'66 over het tweedaags congres van zijn partij. Ver der staatssecretaris H. Ko ning van Financiën, Joop den Uyl, Ed Nijpels en Bert de Vries. De drie laatstge noemden voeren een poli tieke discussie in „Haagse Ronde". NOS 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.40 Tele-Lexikon: Cowboy-lieder, jeugdprogramma. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Jokebook - Witzbuch. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), tv-serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 CDTagesschau. 20.15 Vom Care-Paket zur Pershing. Reportage over het Duits-Amerikaans misverstand. 21.00 Bei Bio, met Alfred Biolek en gasten. 22.00 Titel, Thesen, Temperaments, cultureel magazine. 23.00 Schwarz Rot Gold „Alles in Butter", tv-spel van Dieter Meichsner. 00.40 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus der Lan- 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 Ein himmlisches Vergnugen, tv-serie. Afl.: Voorbereidingen voor de bruiloft. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dalli, Dalli, spelprogramma. 21.00 Tag der Suchthilfe im ZDF: Wer is betroffen? Testen, vragen en voorbeelden. Programma in de serie „Gesundheitsmagazin Praxis". Na een themaweek rond de verslavings problematiek. besteedt het ZDF een dag aan de hulpverlening aan ver slaafden onder de titel „Der Tag der Suchthilfe". In een aflevering van „Gesundheitsmagazin Praxis" wor den een aantal vragen behandeld, die van belang zijn bij de onderkenning van een verslaving. Loop ik gevaar? Hoe kun je een verslaving herken nen? Welk gedrag hoort daarbij?, zijn slechts enkele vragen, die besproken worden. De kijker krijgt daardoor de mogelijkhied zelf te onderzoeken hoe het met zijn of haar verslaving staat. 21.45 Heute-journal. 22.05 Tag der Suchthilfe in ZDF: Wer kann helfen? DUITSLAND 3 WDF 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus geschiedenis. 18.30 Die Sendung mit dar Maus. 19.00 Aktuelle Stunda. 20.00 m Tagesschau. 20.15 Der Strohmann (The front), Amerikaanse speelfilm van Martin Ritt (1975). Howard Prince (Woody Allenj, die voortdurend door geld nood wordt geplaagd, krijgt op een dag het verzoek van zijn vriend Alfred Miller (Michael Murphy) hem te hel pen. Miller staat als scenarioschrijver op de zwarte lijst van de communis tenjager McCarthy en kan sindsdien geen manuscript meer kwijt. Daarom biedt hij Howard tien procent van zijn honorarium, als deze als zijn stroman wil fungeren. Howard accepteert zijn aanbod en spoedig is er zoveel vraag naar zijn manuscripten, dat Howard begint op te vallen. 21.45 Landesspiegel. Das Internet: Ansichten von einem Lebensraum, reportage. 22.15 Nachtstudio: Oie V-Watfen. 23.00 Nachtstudio Spatausgabe: Kino 84,-filmmagazine. 23.45 Journaal. 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Rondomons: De vreemde taal van Stina. Na een auto-ongeval wordt de Deense Stina opgevangen in een Duits gezin. 18.30 De nieuwe avonturen van Pe- t«y. tekenfilmserie. 18.55 Eldorado, korte film over Vene- 19.10 Tijdrover: Kwizien. Vandaag: Konijnbereiding. 19.25 Programma van de Agrarische Tv- en Radio-Omroep. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Hoger - Lager, spelprogramma. 20.55 m Panorama, actualiteiten. 21.45 Hotel (17), tv-serie naar het boek van Arthur Hailey. Met James Brolln, Anne Baxter, Shea Farrell. 22.35 Journaal en Coda: De Prosper- wals, van en door Fred van Hove. BRT 2 19.00 Rondomons: Album. Portret van zes kinderen met hun angst6n, hobby's en toekomstvisies. 19.25 Gagomania: De achtervolger achtervolgd. 19.30 Juke Box. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 De vrolijke vrouwtjes van Windsor (The merry wives of Wind sor). toneelstuk van Shakespeare. Regie: David Jones. Dit populaire to neelstuk, onderwerp van diverse ope ra's. is het verhaal van Falstaff (Ri chard Griffiths), die verliefd is op de gehuwde dames Page (Prunella Sca les) en Ford (Judy Davis). Maar de dames drijven de spot met de arme Falstaff en brengen bovendien hun echtgenoten op de hoogte, die zich in hun spotternijen ook niet onbetuigd laten. In de rol van Frank Ford is Ben Kingsley te herkennen, die vorig jaar een Oscar kreeg voor zijn vertolking van Ghandi. RTBF 1 16.30 ONEM-vacatures. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, familieprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal programma. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal. 20.15 Minute Papillon. 20.40 Pile ou face, Franse politiefilm van Robert Enrico (1980). Met: Philip pe Noiret, Michel Serrault en Doro- thee. 22.20 Carrousel aux images, film- nieuws. 23.10 Journaal. 23.35 Uitzending Politieke Partijen. 23.45 Poeme a la nuit. TV 5 19.00 Discopucó. Kinderprogramma. 19.15 L'ecole des fans. 19.57 Les cinq derniëres minutea. Politie-reeks. 21.26 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. Engeland BBC 1 Bananaman. Beat the teacher. Codzilla, kinderprogramma. Johns Craven's newsround. Blue Peter. Henry's cat, tekenfilm. Grange Hill, jeugdserie. Weerbericht. Journaal. London Plus. Tomorrow's world. Top of the Pops. Don't wait up, komische serie. Checkpoint. Journaal. Morgan's boy, tv-serie. Heart of the matter, program- n David Jessel. Question time. Nieuwsoverzicht. Out of the undertow, informa- Weerbericht. BBC 2 17.25 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 17.30 Blue Fin, Australische familie film van Carl Schultz (1978). 19.00 Snooker. 19.30 Open space. 20.00 Commercial breaks. 20.30 Food Drink. 21.00 Snooker. 21.30 Das Boot, Duitse tv-serie. 22.20 Snooker. 22.50 Newsnight. 23.35 Snooker. ITV 16.20 Passport to treasure. 16.45 Spooky. 17.15 Blockbusters. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 18.35 Crossroads. 19.00 Knight rider. Mouth of the sna ke. 20.00 Up the elephant and round the castle. 20.30 Hotel: Prisma. Amerikaanse se- 21.30 Tv Eye. Met Alastair Burnett. 22.00 News at ten. 22.30 Folio. 23.00 Darts 00.00 The Chapparal Prince. Tv-spel. 00.30 My name is Michelle. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. Videoclips. 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Blast from the past met Pat Sharp. 19.00 Green Acres. Afl.: The rumma ge sale. De jaarlijkse rommelmarkt roept bij Oliver en Lisa nostalgische herinneringen op wanneer beiden in de klerenkast op zoek gaan naar oude kledingstukken. 19.30 The Brady Bunch. Afl.: Call me irresponsible. 20.00 Charlie's Angels. 20.50 Skyways, tv-serie. 21.45 The Untouchables. Afl.: Under ground railway. Eliot Ness verliest een ontsnapte misdadiger uit het oog wanneer deze door middel van plasti sche chirurgie zijn uiterlijk laat veran deren. 22.35 Davls Cup tennis. 23.35-00.40 Sky music box. TV-llorg«n NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevisie: De VS vandaag (1); 11.00 Schooltv weekjournaal (6); 11.30 Aar de, water, lucht en zon (1). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 15.30 Karel's kat, Engelse ani matieserie. 15.35 Pluizerd, tekenfilmserie over een eekhoorn. 16.00 De Carsons, Australi sche tv-serie. Amy Carson is bij haar akties voor ge boorteregeling gearres teerd. 16.45 Wissels, NCRV-matinee. Presentatie: Legien Krom kamp en Dick Passchier. NOS 17.30 Journaal. 17.40 Wissels. Vervolg. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.45 Feduco: Taal, tekens en regels (1), herh.. 18.00 Feduco: Na LBO-MAVO, kansen voor 15, 16 en 17 jarigen (1), herh. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.05 Politik aktuell. 10.00 Heute. 10.03 Tag der Suchthilfe im ZDF (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 en 14.40 Teletekst-overzicht. 15.00 Der Graf von Monte Christo (4). tv-serie naar de roman van Alexandre Dumas. Met: Jacques Weber, Carlos Cesar, Jean-Francois Poron e.a. (herh.L 16.00 Tagesschau. 16.10 Vorhang auf, Film ab: Karussellbolero. 16.15 Das Geheimnis der Amaryllis, Ame rikaanse speelfilm naar het boek van Natalie Babbitt. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.55 Program- ma-overzicht. 15.00 E Menschen vom Variété, Duitse speelfilm van Jo sef v. Baky (1939). Met: La Jana, Atti- la Horbiger en Hans Moser. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann. 17.00 Heute. Aansl.: Aus der Lan- dern 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 E Pat und Patachon, tv-serie. Afl.: Het verdwenen testament. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. DUITSLAND 3 WDF: 08.00 Tele-Gymnastik. 08.10-12.00 Schooltelevisie. 17.00-17,40 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus bedrijfseconomie. 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.0G Tik Tak, kleuterpro gramma (herh.). 11.30 Teletekst, nationaal magazine. 14.00 Schooltelevisie. 15.30 Tele tekst. 16.30 ONEM-vacatures. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kin derprogramma. 17.50 Plein Jeu weekend, familieprogramma. BBC 1 06.00 Teletekst-overzicht. 06.30 Breakfast Time. 09.00 Mastermind. 10.30 Play school. 12.30 Journaal. 12.55 Weerbericht. 12.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 13.00 Pebble Mill at One. 13.45 Little Misses Mr. Men, kinderprogramma. 14.00 Snooker: Rothmans Grand Prix. Aansl.: Paar- deraces Newbury. 15.35 The Lambe- on Worm. 15.50 Play school. 16.10 The family Ness, kinderprogramma. 16.15 Beat the teacher, kinderpro gramma. 16.30 Benji, Zax and the Alien Prince, kinderprogramma. 16.55 Hartbeat, kinderprogramma. 17.15 Crackerjack, gevarieerd programma. 17.58 Weerbericht. 18.00 Journaal. BBC 2 09.30 Schooltelevisie. 12.05 Infor matieve series. 13.38 Schooltelevi sie. 15.00 Sport. Tennis, snooker en paarderaces. 17.25 Nieuwsoverzicht met ondertiteling. 17.30 The Four Great Seasons. 18.00 The Invaders. ITV 13.20 Anglia news. 13.30 C OK for sound. Film (1937). Twee broers krij gen per ongeluk de leiding over een filmstudio. 15.00 That's my dog. 15.30 Sons and daughters. 16.00 Rainbow. 16.20 Rub A Dub Dub. 16.25 Inspecteur Gadget. 16.50 Illu sions. 17.15 Blockbusters. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. Videoclips. 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Europese hitpa rade. HILVERSUM 1 KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-magazine. 18.20 Kruispunt-interview. 18.30 DiSf cussie. 19.02 KRO's Country-time. 19.55 Ter overweging. 20.03 Tombo la. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VPRO: 2.02 Save thé last dance for me. VPRO-dansnacht. HILVERSUM 2 AVRO: 16.00 AVRO'? radiojournaal. 16.03 In de wandelgan gen 17.00 P.M. 17.36 Nieuwsradio (18.00 Nws). 19.00 Veronica sport. NCRV: 20.00 Nws. 20.03 De wereld zingt Gods lof. 21.00 In beweging. 21.30 Bij de tijd. 22.00 Literama-don- derdag. 22.15 Onder de kop. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22 45 Noctur ne. 23.00 Waken en dromen 23.15 Lied van de week. 23.30 Rondom het woord. 23.55 Randregels. HILVERSUM 3 NOS. 18.04 Oe avond- spits. TROS: 19.02 De Nederlandstali ge top tien. 20.02 Ferry Maat. 22.02 De LP- en Computershow. HILVERSUM 4 VPRO: 16.00 Het Por tret. 17.00 Het concert. 18.00 Tafët van IV. 19.30-22.00 De laatste bewe ging. 22.30 Akkoord. 23.00 Musica Nova: Nederlandse muz. HILVERSUM 5 IKON: 18.05 Kwartier. PP: 18.20 Uitzending van de VVÖs IKON: 18.30 Liturgie en kerkmuziek. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlan ders. Teleac. 19.40 Turkse vrouwe^ projekt. 20.10 Gute Reise 20 40 Voorbeelden van psychosomatiek (3)J herh. 21.10 Follow me II (34). herh. OMROEP RIJNLAND (via 97 6 MHz op FM-band van de kabel) 17,00- 18.00 De krant vandaag, reportages en Zo kan het ook. Morgen HILVERSUM 1 KRO 7 03 Het levende woord. 7.10 KRO's Ontbijtshow 8.05 Pastoor A.C. Raadschelders 9.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.50 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Van twaalf tot twee 14.03 Ratel. TROS: 15.03 Raad een lied... of niet. 15.30 Cafe de praatstoel. 16.03 Op weg naar het weekend. 17.55 Medede. (NOS). HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.06 Het gebouw. 7.23 Dorrestijn's Pers Agentschap (DPA), 8.33 De media. 9.00 Het beeld. 9.30 Nws. 9.33 Het onderzoek. 10 00 Het Euroburo 10.30 Nws 10.33 Nieuws uit eigen land. 11.00 Kwesties. 1130 Nws. 11.33 Nieuws uit eigen land. 12.00 Ondervragingen. NOS: 12.26 Mede delingen voor land- en tuinbouw VPRO: 12.30 Nws. 12.36 Nieuws uit eigen land. 13.00 Nws. 13.10 NL- Bui- tenlandbericht 14.30 Nws. 14.33 Ak- tie en verzet. 15.00 De opdrachl. 15.33 Het symposium. 16.00 De af loop. 16.30 Nws. 16.33 Welingelichte kringen. VARA: 17 30 Nws. 17.36 Din- 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruit mand. NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO 7 00 Ochtend stemming. 9.00 Veronica's meester werken. 10.30 Muz. voor miljoenen. EO: 12.00 Lunchconcert. 13.00 Songs of praise. 13.30 Metronomium 15.00 Zeggen en schri|ven. 15.30 Klein be stek. 16.30 Uit de schat der eeuwen. 17.00 Creme du Baroque. HILVERSUM 5 NOS: 9 03 NOS-spor- tief. 9.25 Waterst. Teleac: 9.30 Eigen bedrijf (3). RVU: 10.00 Omgaan met dementie. 10.20 Leergeld. AVRO-VA RA: 10.40 Schoolradio OMROEP RIJNLAND (via 97 6 MHZ op FM-band van de kabel) 17.00- 18.00 Cultureel Lokaal met interview Norbert Veel. Taffeh-schilderijen in Oudheden, de krant vandaag, Film-' blik, reportage.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19