Actie tegen vrachtauto's op Haarlemmerstraat ALLERLEI(DS) Zilveren spaarlaarzen Dief reeg Zpijt Brokx komt geld tekort voor stadsvernieuwing Winnaars Jubileum Prijsvraag zagen veel van Leiden Ïna5 .eiden CcidAcSomxmt WOENSDAG 24 OKTOBER 1984 PAGINA 3 deelc i orgei .J !erste mobiele fand, ekenhuis- omputer an d d ja, rer di ront min en d lent litstel LEIDEN /WARMOND Am per drie weken oud en dan al in de krant. Dat overkwam gistermorgen Marije van der Vooren uit de Warmondse Warmundastraat. Nog wat sla perig ontving zij uit handen De eerste spaarlaars wordt uit gereikt door mevrouw F. Kra mer, lid van het LC-promotie- team aan Marije van der Voorn, in de armen van moe der Pia en links broertje Rob bert. van de LC-vertegenwoordig- ster mevrouw F. Kramer een zilveren spaarlaars. De LC had ter gelegenheid van het 75-ja- rig bestaan ieder kind dat op 1 oktober werd geborden de fraaie laars toegezegd. Het stu ren van een geboortekaartje naar de redactie was daarvoor voldoende. Een greep uit de gelukkigen: Jordy Sebastiaan Zwart uit Zevenhoven, op de jubileum datum 52 cm lang en 3950 gram zwaar. Ook Shalana Zwart uit Ter Aar. de dochter van John en Sisca, twee centi meter korter en ruim 7 ons lichter dan haar achternaam genoot (geen familiewerd gis teren bezocht en ontving haar eigen zilveren spaarpot. Fran- sisca Rodenburg uit Ter Aar en Maikel Charles van Keste- ren uit Lisse waren evneens gelukkige ontvangers en met hen nog een handvol andere babys, die straks hun spaar centjes in de fraaie zilveren oude schoen zullen stoppen totdat de bank zich over de te goeden gaat ontfermen. :iDEN De twintig zieken- izen in Nederland die sa- «nwerken op het gebied van reë< formatieverwerking krijgen htnnenkort de beschikking een mobiele computer. i; iarvan kunnen ze gebruik iken als hun eigen computer or een calamiteit, bijvoor- tieveieid blikseminslag of brand, iten werking is geraakt, i rol van de computer in de erkle dendaagse gezondheidszorg zo belangrijk geworden, dat val van een draaiend sy- t doi iem catastrofale gevolgen t geeu kunnen hebben, giicomputer in de truck irdt vrijdag aanstaande ge- ïn esenteerd tijdens een sympo- tntk< ,m over ziekenhuisinforma- vei systemen in Amsterdam. [DEN Een 21-jarige Ha- np" Jaar meldde zich gisteren latetv ^et politbureau en ver- deFe dat schoon schip wil- 'onf maken. De man bekende wjnJ hij op 27 december 1983 rjch]d ingebroken in het GAK dez/1 tie Lekstraat. Hij maakte e?a,"bij vijftien zakrekenma- (Aines, een telmachine een ra- een klokje weer' elektrische schrijfma- line buit. De Hagenaar ver aarde dat hij inbrak omdat sverslaafd was, maar nu was Jvan de drugs af. Om zijn lede wil te tonen, gaf hij de Iktrische schrijfmachine die destijds had buitgemaakt. Hagenaar zal waarschijn- i worden vervolgd. nval bij laagse ideotheken IN HAAG De Haagse po- e en opsporingsambtenaren n de auteursrechtenorgani- ie Buma/Stemra hebben termiddag een inval gedaan videotheken. Hierbij is voor 5 miljoen gulden aan mate- al in beslaggenomen. De vi- otheken zijn gevestigd aan Goeverneurlaan, de Van ggelenlaan, de Pippeling- aat en de De Sillestaat. politie denkt nog dagen no te hebben om een complete rentarisatie te maken van in beslag genomen materi- De politie zegt dat de in- llen slechts het begin vor- in van een verscherpte aan- cht voor de illegale video- ndel in Den Haag. „De eer- resultaten hebben ons er in iterkt om met dit soort ac- door te gaan", aldus de ord voerder. innengoed estolen IIDEN Uit een winkel i de Lange Mare is in de "it van maandag op dinsdag grote hoeveelheid linnen- I gestolen. De dieven for- 'J1 trden de voordeur en na- dekbedovertrekken, eslakens, badjassen, slopen kussens ter waarde van on- tiènduizend gulden NMI: Mensen 'rwachten te veel 'N HAAG Het publiek ?ft een te hoge verwachting i de nieuwe technologie die KNMI de laatste jaren in bruik heeft genomen. Dat it in het jaarverslag over 3. „De meteorologische we- 1 zelf houdt wel degelijk re ling met de grenzen van de J" orspelbaartieid van het weer net de soms beperkte voor gang die uit sommige ver ruwingen voorkomt", aldus jaarverslag. Toch hebben nieuwe technieken volgens i woordvoerder van het 'I zeker nut. LEIDEN Winkeliers vereniging 'Haarlemmer straat Promotion' wil dat er een einde gemaakt wordt aan het vrachtver keer op de Haarlemmer straat op uren dat dat ei genlijk niet mag. Men zal de politie vragen streng op te treden tegen over treders. De Haarlemmerstraat is offi cieel slechts tot 's ochtends elf uur open voor bedienend ver keer. Maar ook na dit tijdstip vormen zich regelmatig kleine files in de winkelstraat. Vol gens de winkeliersvereniging is dit mede het gevolg van de laksheid van de winkeliers die ook na elf uur met hun auto de Haarlemmerstraat in rijden. Volgens de vereniging wordt het ook tijd paal en perk te stellen aan het groeiende aan tal uitstallingen voor de win kels. 'Haarlemmerstraat Promotion' heeft voor het komende jaar een scala van activiteiten ont wikkeld om de klanten naar de winkel te lokken. Zaterdag wordt in het kader van het concours hippique dat in de Groenoordhallen wordt ge houden, een ruiteroptocht van twaalf tot één uur door de Haarlemmerstraat trekken. De optocht, waarin ook oude koet sen mee zullen rijden, wordt muzikaal ondersteund door 'Kunst en Genoegen'. In de tweede week van november gaat er een 1-2-3-kansspel van start, waarbij de consument via een loterij kans maakt op een diner met een bekende Nederlander en burgemeester C. Goekoop. De trekking staat onder leiding van Herman Emmink. Voor volgend jaar staat een computer-kansspel en een sportieve zomeractie in samen werking met de sportvereni gingen op het programma. De activiteiten van 'Haarlemmer straat Promotion' zullen wor den ondersteund door een pro motieteam, enkele in zwart- geel gehulde, ongetwijfeld fraai opgetuigde, dames die tij dens festiviteiten in de regio reclame zullen maken voor de Haarlemmerstraat. Waterleiding gesprongen Een hoofdbuis van het waterleidingssysteem, die bestaat uit 300 millimeter dik gietijzer, is gistermor gen om tien voor elf op de Witte Singel gespron gen. Hierdoor kwam de weg tussen Jan van Goy- enkade en de Hugo de Grootstraat geheel blank te staan. Door het sprin gen van de waterleiding werd het asfalt voor een deel geheel weggeblazen. Het verkeer moest tot vier uur gistermiddag worden omgeleid. De lek kage was ontstaan door dat het gietijzer van de buis was „gepotlood". Dit houdt in dat de ijzer- delen van de buis in de grond oplossen en dat de buis op die plaats vooral uit grafietdelen komt te bestaan. Daar deze ma terie niet sterk is, klapt zo'n deel van de buis soms en ontstaat er een lekkage. Experts van de Leidse Duinwater Maatschappij herstelden het deel van de hoofdbuis nadat het water via een nevenlei ding was omgeleid. Een nieuw stuk buis van kunststof werd inge bracht opdat het water weer zijn normale beloop kon krijgen. LEIDEN Geboren: Laurens zv. J. W. van der Veen en A. Pilorj. Mitchel zv. P. E. Hugenholtz en A. Tas. Gert zv. W. Korbijn en E. G. I. M. van der Wee. Mark Henricus Reinier zv. J, M. M. Snijers en M. J. H. Kallenberg, lara dv. C. de Witte. Amanda dv. J. A. Huschka en C. J. W. Nleuwenhuysen. Lin Ya dv. S. Chou en C. L. Ng. Mit chell zv. S. R. van der Kwaak en A. van Hal. Jeroen Wilhelmus Marie zv. R. A. M. van der Zalm en E. W. M. Verhoef. Daisy Elisabeth Maria dv. J. J. van Loef en E. M. van Es. Frits zv J. W. Voskamp en jonkvr. G. A. J. Al- berda van Ekenstein. Nicolette dv. E. W. Pavlovics en L. Morrisson. Fatima dv. H. Zerrou en K. Amari. Helena Joanna Christina dv. B. P. J. M. Paagman en C. J. T. M. van Lieshout. Maarten Michaël zv. J. Janson en R. van der Velde. Esra dv. M. M. Tasan en S. Kaplan. Dennis zv. D. van der Mee en A. T. M. Weijers. Lambertus Atzema zv. IJ. H. M. N. Folmer en E. L. M. Teppema. Dirk Reinier zv. J. van Dijk en C. M. F. van der Zande. Nick Wiard zv. E. van der Put en W. A. S. Fritz. Farid zv. A. Abdales en M. Bouazaoui. Arno zv. C. van Wolferen en I. van Egmond. Walter zv. E. J. G. M. van den Berg en G. J. M. de Hor de. Overleden: M. J. Siraa, geb. 30-7- 1908 vrl. echtg. van H. L. Meijers. M. J. van Oeveren, geb. 29-12-1938 vcrl. echtg. van L. C. de Feiter. P. R. de Waard. geb. 23-9-1984 man. E. Krui kemeier, geb. 17-7-1921 vrl. H. E. van den Boom. geb. 7-11-1905 vrl. J. Praamsma, geb. 27-6-1918 man. T. Huter, geb. 2-6-1893 vrl. geh. gew. met A. Nieuwenburg. H. Kruijshaar, geb. 27-3-1894 vrl. geh. gew. met W. H. Oudshoorn. A. C. van der Krogt, geb. 22-10-1897 vrl. geh. gew. met J. C. Mollers. R. M. Orth, geb. 7-8-1967 man. J. Kerkhoven, geb. 28-4-1909 man. A. J. G. Heinen, geb. 28-8-1967 vrl. C. Lugthart, geb. 19-3-1925 man. M. J. Flippo, geb. 23-6-1899 vrl. geh. gew. met L. A. P. Brugman. Gehuwd: H. Rida en M. de Niet. D. O. Marston en H. C. Roest. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Sportmarkt In Holiday Inn wordt zondag 28 oktober van half twaalf tot vier uur een sportmarkt gehouden. Er is on der meer een presentatie van sportkleding en -materi aal en burgemeester C. Goekoop slaat er een balletje met Piet Schrijvers. Tippelaar In het LAK-theater aan de Cleveringaplaats wordt zon dagmiddag 28 oktober de kindervoorstelling „Tom Tippe laar" gespeeld voor kinderen van 5 tot 12 jaar oud. Tom, een jongen met enorme oren, beleeft allerlei avonturen. De voorstelling begint om drie uur. Koffieconeert Het Hoorn Trio geeft zondag 28 oktober het eerste con- cért in de K&O serie koffieconcerten in de foyer van de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat. Op het program ma staan werken van Duvernoy, Dukas, Dvorak en Brahms. Het Hoorn Trio bestaat uit Vicente Zarzo (hoorn). Koos Verheul (fluit) en Jan van der Meer (piano). De uitvoering begint om half twaalf. Evangelische films De Baptisten gemeente vertoont zondag 28 oktober evange lische films in het pand aan de Oude Rijn 3-5. De filmvoor stelling. die wordt gegeven onder het motto ..Greater than gold", begint om kwart over acht 's avonds. De toegang is gratis. Winterinspectie B.V. Het Motorhuis houdt voor de achtste maal een winter inspectie campagne. Opelrijders kunnen hun auto dan laten nakijken op onderdelen, die in winterse omstandigheden zwaarder worden belast. Zo wordt het koelsysteem volledig nagezien. Als alles in orde is be vonden, krijgt de automobilist een certificaat uitge reikt. Dit geeft een garantie. Als voor 31 maart 1985 aan de gecontroleerde onderdelen iets kapot gaat, wor den de kosten door General Motors vergoed. Ook even tuele sleepkosten binnen Nederland worden vergoed. De kosten om aan deze campagne deel te nemen bedra gen 25 gulden. Een afspraak moet bij de werkplaats aan de Hoge Rijndijk worden gemaakt. DEN HAAG Staatssecreta ris Brokx (VROM) heeft dit jaar 342 miljoen gulden te wei nig voor de stadsvernieuwing. Dit heeft de bewindsman de Tweede Kamer schriftelijk meegedeeld. Het tekort is ont staan door de vele declaraties die gemeenten de laatste maanden bij het rijk hebben ingediend voor stadsvernieu wingsprojecten. De gemeenten zijn tot het ver sneld declareren overgegaan omdat op 1 januari 1985 de Wet op de stads- en dorpsver nieuwing ingaat. Volgens die wet krijgen negentig gemeen ten en de provincies de be schikking over eigen stadsver- nieuwingsgelden. Men zal dan niet meer bij de rijksoverheid kunnen aankloppen voor Brokx heeft gezien het tekort besloten alleen de declaraties van de gemeenten die voor 1 september waren ingediend, te honoreren. Ook dan resteert echter een tekort van 342 mil joen gulden. Brokx heeft de Tweede Ka mer ook informatie gegeven over de bedragen die de 90 ge meenten en de provincies in 1985 tegemoet kunnen zien. Leiden krijgt 11,1 miljoen gul den en Alphen aan den Rijn 928.000 gulden. Bejaarde aangereden LEIDEN Een 82-jarige Lei- denaar is gisteren met onbe kend letsel naar het Diacones- senhuis gebracht nadat hij op de Vijf Meilaan was aangere den door een auto. De man fietste over de Vijf Meilaan en ging plotseling naar links om de Gerrit Kasteinstraat in te rijden. Hij zag daarbij een op de linker rijbaan rijdende auto over het hoofd. De bestuurder, een 33-jarige Sassenheimer, kon de bejaarde niet meer ont- LEIDEN „Al vijfenzeven tig jaar brengt de Leidse Courant het laatste nieuw uit stad, streek en land". Deze waarheid als een koe" rolde als oplossing uit de jubileum- prijsvraag, van de Leidse Courant die was opgenomen in de in Leiden en omgeving huis aan huis verspreide jubi leum bijlage. Gisteren kregen de vijf winnaars hun prijzen in het gebouw van de Leidse Courant aan de Apothekers- dijk 34 uit handen van de heer J.H.M. Kloosterman, hoofd advertentie-exploitatie. Dat werd een vanzelfspre kend vrolijke bijeenkomst met koffie en gebak en na af loop moesten winnaars en aanhang nog even poseren voor fotograaf Tejo Ringers voor pand van de Leidse Courant. De jubileumpuzzel was feitelijk niet moeilijk, maar wel erg arbeidsinten sief. Bij 75 advertenties moes ten 75 letters worden ge zocht, letterlijk gezocht, want de letters hingen in de vorm van raambiljetten bij de ad verterende bedrijven. Het was dus een kwestie van deze bedrijven opzoeken, de letter noteren en in het rijtje van 75 zetten. De volgorde klopte al, dus er hoefde niet verder te worden gepuzzeld. Dat betekende derhalve met de plattegrond in de hand zoeken, vooral in Leiden, maar ook in bijvoorbeeld Leiderdorp, Sassenheim en Roelofarends veen Niettemin had een paar hon derd mensen de moeite geno men om een dag of meer uit te trekken voor de speur tocht. „We hebben in Leiden alles zo'n beetje afgefietst", vertelt het winnende echt paar A. Hoek uit Leiden. Dat was met name op intiatief van mevrouw Hoek, die een fervent puzzelaarster is. We zijn zelfs met de auto naar Roelofarendsveen geweest om een letter op te zoeken aldus een grondig te werk gaande mevrouw Hoek. Eni ge verwarring bestond er over de laatste letter, omdat de bijbehorende advertentie het vignet van de jubilerende Leidse Courant te zien gaf en het even niet duidelijk dat dié er ook bijhoorde. Een be zoek aan de Leidse Courant leverde dan via het raambil jet toch de letter „D" op. De heer W. Hoeks uit Lei den, die de vijfde prijs be haalde vertrouwde meer op zijn puzzeltalent. „Ik heb de helft van de letters opgezocht en toen kon ik de rest wel ra den", vertelt hij. Mevrouw E. de Jong-Van de Broek uit Sassenheim, goed voor een derde prijs vond de puzzel erg gezellig. „Ik heb nog nooit zoveel van Leiden ge zien als nu met die puzzel". Zij maakt verder nog mei- De prijswinnaars en aanhang, geheel rechts de heer Kloosterman. ding van een extra moeilijk heidgraad. door een listige Leidse winkelier ingebouwd. „Die man had zijn raambiljet ergens achterin in zijn win kel opgehangen, dus je moest helemaal naar binnen om de letter te gaan zoeken". Na nette de Lange uit Leider dorp, die een schoonheidsbe handeling bij een Beauty Farm gewonnen had moest gisteren verstek laten gaan: zij zit in Singapore en liet twee plaatsvervangsters op draven. Zij zal echter wel moeten terugkeren om de prijs te kunnen incasseren. De prijzen werden als volgt verdeeld: een reischeque ter waarde van 600 gulden voor de familie A. Hoek uit Lei den; een audio/videocheque ter waarde van 300 gulden voor Jannemarie Duizend uit Leiderdorp; een Beauty Farm Bon en zes flessen wijn ter waarde van 250 gulden voor mevrouw E. de Jong- van de Broek in Sassenheim; een Beauty Farm Bon ter waarde van 200 gulden voor Nanette de Lange uit Leider dorp; een juwelierscheque ter waarde van 150 gulden voor de heer W. Hoeks uit Leiden.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3