De snelle media-carrière van Apeldoorner CeesMijnten EDWIN RUTTEN GAAT STOFZUIGEN [ADIO/TELEVISIË CcidócSotwcmt WOENSDAG 24 OKTOBER 1984 PAGINA 17 sel nd hou tt het lJ scherm in het oog traimrj sli Abend in Wien hfdojLimburgse zangeres Mar- ede tl Lambriks, die doorgaans woont en werkt, Van ifde de vorige maand even tie op V Nederland terug voor ondvrj optreden in het jaarlijkse bij érette-evenement „Ein dat end in Wien", dat de lag pS in twee delen uitzendt: regen»avond en woensdag 28 iet we^ember. Haar partner in ;n kon poneert was de tenor Ru- dat df Schock, die ondanks zijn leling faar nog altijd op een gro- reeds Schare fans kan rekenen. afjyer leiding van de even- metjg njet meer zo jonge diri- Wi"y Boskowsky werden jeleid door het Utrechts \fonie Orkest, uur Nederland 1. Ierland C r uitsllf eerste deel van het NO- ,e loe\[rogrammapakket over vond <st en cultuur, „Beeld- fak", verzorgt een portret musicus, arrangeur en \goog Jerry van Rooyen. lent en van de Hilversum- Muziek- pedagogische iemie, waaraan Jerry van 'en als stafdocent lichte \iek is verbonden, werken aan een toelichting, ■in Van Rooyen's werk 't besproken, uur Nederland 2. Ifgergerucht rgengerucht", is een pro- ma van Roland Ker- ch, dat naar een idee van v rtin van Duynhoven is ont- Het is een collectieve 'lidscompositie met vrije rovisaties op bestaande ra's. Dit programma r£ dt uitgezonden in het ka- van oktober-jazzmaand. t Ned improviserende musici (de irengt ftners en twee gasten van 17de eeuws grachtenhuis de Prins Hendrikkade in Amststerdam) zijn Roel van der in ide (bas), Arjen Gorter Hk Martin van Duynhoven Wim Janssen Guus Janssen ïcci" '■no), Paul Termos (altsax) stuk o Baars (sopraan- en van jtonsax). Michiel de Ruy- riePPe spreekt hierbij het com- ntaar. enW uur Nederland 2. HILVERSUM De ar beidsinspectie in Utrecht heeft besloten de VARA en de TROS aan te pakken in verband met het optreden van het kindsterretje Danny de Munk in hun program ma's. Danny was in maart bij „Sonja op Dinsdag" geïn terviewd, toen hij 'toevallig tussen het publiek zat', ter wijl de rechter in kort ge ding zijn optreden in het programma juist had verbo den. De TROS moet op het matje verschijnen, omdat Aktua een dag uit het leven van Danny volgde. De ar beidsinspectie had voor bei de optredens geen toestem ming gegeven, aldus een woordvoerder van de in- Arbeidsinspectie pakt VARA en TROS aan over Danny de Munk spectie in Utrecht. De ar beidsinspectie vindt dat de jongeman door teveel tv-aandacht wordt blootge steld aan „ongewenste ster vorming", wat schadelijk voor zijn ontwikkeling wordt geacht. Op 22 novem ber moet VARA-producente Ellen Blazer zich daarom voor de Hilversumse kan tonrechter verantwoorden voor de beschuldiging, dat zij de arbeidswet heeft over treden, en een week later zijn TROS-tv-hoofd Cees den Daas en Aktua-mede- werkster Yvonne Habets aan de beurt. De straf op de overtreding is een boete. De arbeidsinspectie is nog bezig met een zaak tegen het AVRO-programma 'Stuif-es- -uit', waar Danny ook voor het voetlicht trad tijdens een optreden van de groep Drukwerk. De officier van justitie moet nog beslissen of de AVRO hiervoor ook ter verantwoording zal worden geroepen. PARTICULIERE TV IN ITALIË MAG LANDELIJK UITZENDEN ROME De particuliere televisiezenders in Italië mogen hun pro gramma's voor minstens een jaar landelijk uitzenden. Dit heeft het kabinet van premier Bettino Craxi besloten, nadat eerder al deze zen ders het zwijgen was opgelegd, omdat zij handelden in strijd met de zendvergunning slechts plaatselijk te mogen opereren. Tegelijkertijd werd besloten, dat intussen een wettelijke regeling voor de omstreden kwestie zal worden getroffen. Daartoe zal een ontwerp van wet in de komende weken in het Italiaanse parlement worden ingediend. De grootste Italiaanse televisiezenders in particulier bezit hadden sinds lang het voor particulieren geldende voorschrift ontdoken om alleen plaatselijk uit te zenden, door hetzelfde programma terzelfdertijd uit verschillende steden uit te zenden. Dit was hun enkele dagen geleden door rechtbanken verboden. Onder de populaire programma's die de drie populairste particuliere zenders uitzonden waren de Amerikaan se tv-series Dallas, Dynasty en Kojak, waar vóór de beperkingen ze ven miljoen Italianen naar keken. Groot was daarom de verontwaar diging toen van hogerhand de knop werd omgedraaid. In Rome werd zelfs heftig gedemonstreerd met spreekkoren die om Kojak riepen. HILVERSUM Als zijn do centen van het Christelijk Ly ceum hem nu op de televisie zien, zullen ze wel denken: is dat nou Mijnten, die jongeman met dat nette pak en die strop das voor? „Je had me namelijk vijftien jaar geleden moeten zien, met dat lange haar. Ik was op het Lyceum trouwens ook niet zo'n gemakkelijke jongen". Apeldoorner Cees Mijnten (32) is de vriendelijk en bescheiden gebleven snelle carrièremaker van AVRO's actualiteitenafde ling „Televizier". Sinds 1 sep tember is hij hoofd van de po litieke redaktie van de AVRO- radio en -televisie. In het kiel zog van Wibo v.d. Linde (sinds 1 mei directeur van de AVRO) deed hij de overstap van de TROS naar de „algemene". Vrijwel wekelijks is Cees met zijn hoofd te zien in het tegen woordig op maandagavond tussen zeven en acht uitgezon den Televizier Magazine. Daarnaast heeft hij sinds-afge lopen donderdag zijn eigen „politieke show", het nieuwe programma „Volgende Vraag". Cees Mijnten heeft het journa listieke vak van onderop ge leerd. Toen hij in 1972 van de Utrechtse School voor de Journalistiek afkwam, had-ie niet meteen de ambitie zoals vele afgestudeerden om nu eens even met opgestroopte mouwen het hoofdcommen taar van de krant te schrijven of een baan bij een opzienba rend weekblad te bemachti gen. „Nee, ik vond dat die snotjon gen van Mijnten die pas kwam kijken in het vak. maar ge woon met de politieberichtjes moest beginnen. Hoeveel van die jongens wilden in die tijd niet ogenblikkelijk grote stuk ken aan de oorlog in Vietnam wijden, terwijl ze nog niet eens wisten hoe ze een stukkie in elkaar moesten zetten over die mevrouw op de hoek die met haar fiets gevallen was". Chaos Daarom koos Cees Mijnten heel bewust voor een van de kleinste krantjes van ons land, bovendien verschijnend in een van de uithoeken van ons land: de driemaal in de week uitgegeven Winterswijkse Courant. „Met zijn tweeën maakte je de hele krant. Je deed de ge meenteraad, de opmaak, alles. Zo leerde je het vak wel. Werd heel wat eerder all-round dan als beginnend redakteur num mer 144 ergens in een kamer tje in dat hele grote kranten gebouw". Zijn „verslaving" aan het me dium radio heeft Mijnten op gelopen toen hij aan het eind van zijn journalistenstudie de drie maanden durende NOS- cursus radio-journafistiek volgde bij „good old" Herman Broekhuizen. Het werd voor Cees dan ook al vrij snel radio. Radio Oost om precies te zijn, toen (tot 1976) nog RONO ge heten. „Ik ben bewust regelmatig van baan veranderd, om met alle facetten van de journalistiek kennis te maken. Tot nu toe heb ik altijd veel geluk gehad met dat „overstappen". Mijn hobby „Over werkweken van 36 uur praat je in dit vak niet. Je^it eerder tegen de 60 uur aan. Maar ach, ik heb het geluk mijn grote hobby, de politiek, met mijn werk te kunnen combineren. Dan maakt het niet zoveel uit, dat je zoveel uren draait". Als parlementair redakteur heb je natuurlijk veelvuldige contacten met de van de buis bekende politici. „En juist om dat je ze dagelijks ziet en spreekt, moet je oppassen dat je geen vrienden wordt. Want dan verlies je je kritische hou ding die voor een journalist onontbeerlijk is. Je ziet wel eens dat journalisten en politi ci samen op vakantie gaan of samen op een tennisclub zit ten. Nou, dat zou ik nooit doen. Je moet wel enige af stand houden, vind ik". Cees wil er best een aardige anekdote tegenaan gooien. Vo rig jaar bevond hij zich samen met 20 andere journalisten in Washington waar de fraktie- leiders Den Uyl, De Vries en Nijpels op „kruisrakettenbe- zoek" waren. Het gezelschap ging op een zekere avond ge zamenlijk stappen. Den Uyl kende Washington, dus die liep voorop. Op een gegeven moment ging hij een boekwin kel binnen. „Nee Joop", zo protesteerde zijn gevolg dat de socialistische voorman kende als een doorgewinterde boe- Cees Mijnten: van de kleinste krant van Nederland naar de grootste omroep van Nederland. kenwurm, „dat is vanavond nou eens niet de bedoeling". Maar Den Uyl liep gewoon door alsof zijn neus bloedde, de rest sjokte er van arren moede achteraan, en... achter in die boekenzaak bleek zich een uitstekend café te bevin den, waar het „Hollanditische" gezelschap zich tot in de klei ne uurtjes prima vermaakte. Joop dus niet louter de boe kenwurm, maar heel soms ook de kroegloper. Je moet de weg maar weten. „Op de tv spelen ze vaak een rol, die politici", zo weet Cees Mijnten. „Privé zijn het meest al heel andere mensen. Heb ben ze waarachtig ook best een privé-leven, al zou je aan de buis aflezen dat ze alleen maar op het Binnenhof te vinden zijn". De tv-journalist dient zijn zaakjes prima te kennen, want in enkele minuten of soms in een nog kortere tijdspanne moet hij zijn krachten meten met de bekende en geslepen politici, die tegenwoordig da nig geschoold zijn in het ver schijnen op de buis. ARNOLD ZWEERS HILVERSUM Kinderen van acht tot tien jaar, een vergeten leeftijdsgroep zowel op radio als op televisie, krijgen elke woensdag wekelijks een „eigen" radiopro gramma: „De Stofzuiger", een nieuwsgierig en plezierig magazine, dat opzuigt wat kinderen „stom" vinden en uitblaast wat „wijs" is. Het nieuwe programma wordt gepresenteerd door Edwin Rut ten, bij kinderen vooral bekend als Ome Willem van de tv. Het radioprogramma „De Stofzuiger" is een initiatief van de Stich ting Nederlandse Schoolradio (SNS), waarin AVRO en VARA samenwerken. De show richt zich dan ook in de eerste plaats op kinderen die op school zitten, met name de derde en vierde klassen van het basisonderwijs. Wat niet betekent dat het voor niet-schoolgaande luisteraars niet interessant zou zijn. De uitzen dingen zijn, met uitzondering van de schoolvakanties, iedere woensdagmorgen tussen 10.50 en 11.10 uur op Hilversum 5 te beluisteren. De inhoud van het schoolradiomagazine „De Stofzuiger" bestaat iedere keer uit een strip, een thema en een aktualiteit. De strip bestaat uit een klein hoorspelletje rond een drietal ba sisfiguren en wordt in principe door de kinderen zelf gemaakt. Dat wil zeggen: scholen worden uitgedaagd ideeën voor het ver dere verloop van de strip in te sturen. De beste suggestie wordt verwerkt. De strip speelt als het enigszins kan in op het thema of op de aktualiteit van die week. De thema's liggen voor een heel trimester vast om de leerkracht die dat wil de gelegenheid te geven zich erop voor te bereiden. De onderwerpen zijn afkomstig uit of sluiten nauw aan bij de leef- en belevingswereld van kinderen in de gekozen leeftijds groep en zijn samen met hen vastgesteld en voorbereid. Aan de orde komen thema's als: „Waar gaan die volle vuilniswagens heen?" (31 oktober), „Mam, ik wil niet naar het ziekenhuis" (7 november), „Het ligt er voor het grijpen" (21 november). „Je ei gen verzameling is net een museum" (12 december). Ten behoe ve van de leerkrachten verschijnt er vier maal per jaar bij de Stichting Nederlandse Schoolradio een handleiding, waarin na dere informatie over de thema's is opgenomen. De aktualiteiten worden op de avond vóór of op de ochtend van de uitzending vastgesteld. Zowel nieuws uit de kinderwereld als nieuws uit de volwassenenwereld worden behandeld op een ma nier die kinderen van acht tot tien jaar anspreekt en de leer kracht aanknopingspunten geeft om er na de uitzending even tueel op door te gaan. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de Stichting Nederlandse Schoolradio, Postbus 115, 1200 AC Hilversum, tele foon 035-42700. Si 3S® i ::IM Edwin Rutten weet wat kinderen „stom" of juist „wijs" vinden. i|y •DERLAND 1 het 3 stival fROS t Ned5 Jakob en Adele, Duitse speelfierie. Afl.: Wat verwacht je dy Van de toekomst? is de titel de bean een schoolopstel, waar- Marion. Adeles klein- speochter. niets kan maken. \5 Blufshow. Presentatie: n. Cadans Kazan, 5 Voetballen met Wiel ;de Aioerver (4), serie voetbal- werd fssen. aui. PIOS s. 0 Journaal. ROS D Pop Formule 1, met rik de Zwart. D Teleac: 'n Eigen bedrijf eginnen (3). 3 Knight Rider, Ameri- aanse serie. Een anonieme lan dreigt de stad op te lazen als ene Peter IcCord niet uit de gevan- enis wordt vrijgelaten. IOS 0 Journaal. B Socutera: St. Sociaal edagogische Zorg voor wakzinnigen. ROS 3 Derrick, politieserie, fl.: Drie spannende dagen, de Staen man wordt vermoord ng" of 'n de r'vier gegooid. Een een £9 daarop ontdekt Helga, van zuster van het slachtof- d het If- zijn foto in de krant, zuimcr E'n Abend in Wien (1), Weens operetteconcert vanuit het Concertgebouw te Amsterdam. M.m.v. Mar- jon Lambriks, sopraan, Ru- dolf Schock, tenor en het Utrechts Symphonieorkest o.l.v. Willy Boskowsky. 22.25 TROS Aktua. 23.15 De Benny Hill Show. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 m Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending CPN. 19.22 Van gewest tot gewest. Met onderwerpen uit Gro ningse dorpjes, Winterswijk en de Langstraat. 20.10 Nederland C. Kunst- en cultuurprogramma gepre senteerd door Cox Habbe- ma en Cees van Ede. 20.15 Beeldspraak: portret van de musicus en peda goog Jerry van Rooyen. 21.20 Burengerucht, geïmpro viseerde jazz. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport. Met Euro pa Cup-voetbal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. eerde onde: rrend de mems S 'ners en 9asten van het pand Prins Hendrikkade 132 in Am- ep te gam' die centraal staan in ..Burengerucht". Ned. II om 21.20 Duitsland Roger Moore als lord Brett Sinclair en Tony Curtis als Danny Wilde in „De Versier ders". Duitsland 2 om 21.00 uur. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Der blinde Richter. 19.00 Marion. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 mTagesschau. 20.15 Heimat, Duitse kroniek van Edgar Reitz. 22.00 Tagesthemen. 23.00 ARD Sport-extra. Europacup Voetbal. 23.30 Quincy, misdaadserie. 00.15 Tageaachau. DUITSLAND 2 17.50 Robin Hood, Engelse tv-serie. 18.55 Midlotto - 7 uit 38. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Kino-Hitparade, (ilmrubriek. 20.15 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost en West. 21.00 Die 2 (De versierders), tv-serie. Afl.: Festival van moordenaars. 21.45 Heute-journal. 22.05 Suchtwoche im ZDF: Miin- chener StraBe 41. Reportage over een katholieke organisatie in Frank furt, het,,Verein Jugendberatung und Jugendhilfe", die zich niet beperkt tot een adviserende taak in geval van drugsverslaafden, maar zelf maat schappelijk werkers de straat op stuurt om contacten te leggen met junkies. 22.35 Und keiner weiB warum, tv-film van Frank Muhleis. Niet alleen in Bogota of Caracas, maar ook in Berlijn zijn er kinderen, die op straat leven. Zp gaan niet naar school en voorzien'in hun eigen levensonder houd. Een van hen is Oliver. Toen fil mer Martin Muhleis hem voor de eer ste keer ontmoette in Kreuzberg, was hij elf jaar oud. Al twee jaar ging hij niet meer naar school en hij was al meer dan een jaar het huis uit. Om in leven te blijven bedelde hij bij voor bijgangers om geld of bij restaurants om etensresten. 23.30 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuele Stunde. 20.00 CTTagesschau. 20.15 Mittwochs in... 21.45 Eff-eff, vrijetijd en fitness. 22.15 Spatvorstellung: Purple Haze, Amerikaanse speelfilm van Davld Burton Morris (1982). 23.45 Journaal. 17.00 De ontsnapte tijger (2), twee delige jeugdfilm uit „Disneyland". 17.45 Het boegbeeld, Amerikaans tekenfilmpje. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilm (herh.). 18.05 Zeppelin, programma voor kinderen. 18.30 Tim, jeugdserie. Afl.: Kraus ziet spoken. 18.55 Juke Box. 19.05 Gagomania. Een avondje uit. 19.10 Programma van de KTRO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.20 Videomatch, videospelletje. 20.30 Namen noemen, spelprogram- ma. 21.10 Allemaal beestjes: Het land van de Ortolaan, film van Martin Loenders. 21.40 Pluk de dag, komische serie. Afl.: De Butterfields. 22.05 IJsbreker, kunstprogramma. Vandaag: Computerkunst. 23.00 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Baas in eigen huis. Herfst (2). 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.20 D Key Largo, Amerikaanse speelfilm van John Huston (1948). Humphrey Bogart speelt de rol van oorlogsveteraan Frank McCloud, die naar het vervallen hptel Key Largo komt om de eigenaar James Temple (Lionel Barrymore) en zijn schoon dochter (Lauren Bacall) te vertellen, dat zijn zoon, resp. haar man is ge sneuveld. In het hotel houden zich een paar verdachte figuren op, die zich voordoen als sportvissers. In werkelijkheid behoren ze tot de ben de van Johnny Rocco (Edward G. Ro binson), die het hotel uitgekozen heeft voor een transactie. RTBF 1 16.30 Graffiti, jongerenprogramma. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd familie programma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse au tresors. Van daag: Gavarnie (Frankrijk). 21.00 Au nom de tous les miena (1), tv-serie van Robert Enrico. Met: Jac ques Penot, Michael York en Macha Meril. 22.05 ULB 150 (slot), programma's t.g.v. het 150-jarig bestaan van de ULB. 23.00 Nationale Loterij. 23.05 Journaal. 23.20 Informations, reflexions, inter rogations Laiques. 23.30 Poem a la nuit. TV 5 19.00 Formule 1 1. Show met Nana Mouskouri en France Gall. 19.59 Madame SOS (4). Serie met Annie Cordy. 21.00 Les mystères du monde va- getal (4) Natuurreeks. Afl: Magische planten. Engeland BBC 1 17.58 Weerbericht. 18.00 Journaal. 18.30 London Plus. 18.55 Points of view, programma van Barry Took. 19.10 Hotline, tv-telefoon-show. 20.00 No place like home, tv-serie. 20.30 Cold warrior, spionage-serie. 21.00 Journaal. 21.25 In at the deep end (1). docu mentaire serie. 22.15 Sportsnight, sportprogramma. 00.10 Nieuwsoverzicht. 00.12 Weerbericht. BBC 2 17.25 Nieuwsoverzicht met onderti- 17.30 18.00 18.50 19.15 19.45 20.10 21.00 Snooker: Rothmans Grand Prlx. 21.30 22.20 23.00 Documentaire. I can jump puddles, Australi- l Snooker: Rothmans Grand i Ebony '84, magazine, i My music, quizprogramma. I Bookmark. Afl.: D.H. Lawren- i Das Boot, Duitse tv-serie. i The sea of faith, i Newsnight. About Anglia. Crossroads. Name that tune. Coronation Street. This is your life. Mike Yarwood. Minder. Politieserie. News at Ten. International boxing. The Monte Carlo Show. The man from Arthamystreet. SKY CHANNEL 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Engelse top 50. 19.00 Green Acres. Afl.: Guess who's not going to the Luau. 19.30 The Brady Bunch. Afl.: The Tatle-tale. 20.00 The Magician. Afl.: Lightning on a dry day. Anthony Blake probeert uit te vinden waarom een jongen, die In het ziekenhuis, ligt zo bang Is. 20.50 Exploring the unknown, pro gramma over paranormale gaven. 22.10 International Motor Sports. 23.15-00.15 Sky music box. Burt Lancaster presenteert een programma over paranormale verschijnselen. Sky Channel om 20.50 uur. TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevisie. Met om 10.00 Tel- en taalver- haal (5); Feduco-ROF 10.30-10.50 Taalcursus voor niet-Friestaligen; 11.00 In Holland staat hun huis (1); 11.30-12.00 Hier en Nu voor de scholen (6). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Tineke, middagmagazi ne van Tineke de Nooij. 17.20 Superted, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VOO 17.40 Agenda, culturele infor matie. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 06.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Heute. 10.03 Europacup Voetbal. 11.05 Münchener Strssse 41 (herh.). 11.35 Sketchup (herh.). 12.10 Kenn zeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 en 15.40 Teletek- st-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Die unbegrenzten Moglichkei- ten, reportage over Amerikaanse pretparken. 16.55 Kernbeisser: Ada- bar kommt nich mehr klar. Film over ooievaars. 17.40 Tele-Lexikon: Cow- boy-lieder. jeugdprogramma. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 en 15.40 T eletekst-o verzicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Un-Ruheetand, verhalen over ouder worden. Afl. 1: Binder en Eckel (herh.). Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.35 Enid Blyton: Funf Freunde auf der Felseninsel (2), Engelse jeugdse rie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus der Lan- dern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. DUITSLAND 3 WDF: 08.00 Tele-Gymnastik. 08.10-12.15 Schooltelevisie (09.25 Die Sendung mit der Maus). 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus geschiedenis. BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). Het Engelse superbeertje „Su- perTed" beleeft nieuwe avon turen in „The Rocketship". Ned. I om 17.20 uur. 16.30 ONEM-vacatures. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kin derprogramma. 17.50 Plein Jeu, fa milieprogramma. BBC 1 06.00 Teletekst-overzicht. 06.30 Breakfast Time. 09.05 Rediovision. 10.30 Play school. 12.30 Journaal. 12.55 Weerbericht. 12.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 13.00 Pebble Mill at One. 13.45 Finger Bobs, kinderpro gramma. 14.00 The Afternoon Show. 14.45 Paarderaces Newbury. 15.50 Play school. 16.10 Bananaman, kin derprogramma. 16.15 Beat the tea cher, kinderprogramma. 16.30 Cod- zilla, kinderprogramma. 16.55 Johns Craven's newsround. 17.05 Blue Pe ter. 17.30 Hennr'* cat, tekenfilm. 17.35 Grange Hill, jeugdserie. 17.58 Weerbericht. 18.00 Journaal. BBC 2 09.20 Schooltelevisie. 11.55 Infor matieve series. 13.20-15.00 School televisie. 15.00 Dallas, tv-serie. 15.45 Paarderaces Newbury. Aansl.: Snoo ker: Rothmans Grand Prix. 17.25 Nieuwsoverzicht met ondertiteling. 17.30 Blue Fin, Australische familie film van Carl Schultz (1978). Met: Hardy Kruger, Greg Rowe, Elspelh Ballantyne e.a. ITV 06.25 Tv-am. 09.30 School-televisie. 12.00 Buttercup buskers. 12.10 Mooncat and Co. 12.30 The Sulli- vana. 13.00 Nieuws: 13.20 Anglia news. 13.30 The champions. 14.30 Daytime. Nieuwsmagazlne met Sarah Kennedy. 15.00 Take the high road. 15.30 Sons and daughters. Serie. 16.00 Buttercup buskers. Serie. 16.15 Rub A Dub Dub. 16.20 Pas sport to treasure. 16.45 Spooky. 17.15 Blockbusters. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. Videoclips. 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Blast from the past met Pat Sharp. HILVERSUM 1 NOS: 18 00 Nieuws NCRV: 18.06 Met Teddy aai tafel 19.02 In 't voorbijgaan. 19.07 Leger des Heilskwartier. 19.25 NCRV-woensdag- -sport. NOS: 20.03 Hobbyscoop. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 1.30 Romón- ce. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voor bijgaan. 6.07 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 NOS: "18.00 Nws. 18.10 Meer over minder. EO: 19.30 Het arendsnest. 20.00 Nws. 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De bijbel open. 21.05 De Koksianen. 21.30 EO-Metterdaad hulp verlening. 21.32 De open örkei. 22.00 EO in de regio. 22.30 Nws. 22.35 De schoolagenda. 22.50 Zicht op Israel 23.10 Theologische verkenningen. 22.30 Kaven Rasia. 23.45 lyi Haberter. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio. 20.03 The John Peel Show. 21.02 Frontfijn. 22.30 Live Concert 23.02 Hewtlmds. HILVERSUM 4 AVRO: 18.00 Affioe 4. 18.05 Plaatgraag. Klass. muz. 19.00 Puur cultuur. 19.15 Rauwkost 20.00 AVRO's Platen Publieks Prijs 1984, spelprogr.23.15 Jazz Spectrum. HILVERSUM 5 18.05 Kwartier. PP: 18.20 Uitzending CPN. KRO-RKK; 18.30 Uit de grond van mijn hart NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. 19.40 Bitte, mein Schrei (3). OMROEP RUNLAND (via 97.6 MHz op FM-band van de kabel) 17.00-18.00 Dance flash, de Leidse top 20. Met in- troduktie LP van de week. Voorts de krant vandaag, reportage en jeugda- Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Het levende woord. 7.10 Vandaag... donderdag, vervolg. 8.06 Hier en Nu. 8.54. Perspectief. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muz. bij de koffie. 11.03 NCRV-speci- aal. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middag- pauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. Gast: Cees Bantzinger. KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-magazine. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.06 A.M. 9.00 Menselijkerwijze gesproken. 9.30 Nws. 9.33 Uit de regio. 9.50 Snot neus a hoy! 10.03 Buiten (10.30 Nws) 11.03 Hollywood Boulevard. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.03 Buitenland spectrum. 12.16 Overh.voort 12.30 Nws. AVRO: 12.36 AVRO's radiojour naal. 13.00 Nws. 13.10 AVRO's sport- panorama. 13.30 Nws. 13.33 Hersen gymnastiek. 14.05 Hilversum 3 bestond nog niet (14.30 Nws). 15.03 De burge meester is jarig. 16.03 In de wandelgan gen. HILVERSUM 3 leder heel uur raeuws TROS: 7.03 De ha vermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderenshow 11.03 De potderpopparade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 TROS top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Opmaat. 9.00 Klassieke kamermuz. 10.20 Toron to Sym». Ork., met solist 11.30 Het Sjostakovitsj Kwartet speelt Sjostako- vitsj. 12.00 Concert door het Promena de Ork. VPRO: 13.00-22.00 De bewe ging. 13.00 Muziek-actualiteit 14.15 De wandelende tak. 16.00 Het PorVet 17.00 Het concert. HILVERSUM S NOS: 9 03 NOS-sporbef. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 ABeen op 5. KRO-RKK: 10.00 Uit de grond van mijn hart, herb 10 30 Straks boeken le zen. herh. 10.45 Hobbettje-3 (7). 10.57 Jeugdkatachese (5). 11.10 Switch on-5, herh. OMROEP RUNLAND (via 97.6 MHz op FM-band van de kabel) 17.00-18.00 De krant vandaag, reportages en Zo kan het ook.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17