Jongeren overspoeld met omroepclubs iDIQ/TELEVISIE CcidócScHvumt EO BEGON JEUGDIGE KIJKERS AAN ZICH TE BINDEN gekleurd gezien a„noV Duitsland TV-Morgen DINSDAG 23 OKTOBER 1984PAGINA 15 'eker weten „Zeker weten" wordt aan- \cht besteed aan een onder- dat de laatste Jaren oortdurend de publiciteit aalt: de bedreigde diersoor ten. In dit programma zal spe- aal worden ingegaan op het \kken van deze dieren. Een iheel ander onderwerp be eft het project „De techni- che werkwinkel gezondheids- org". Op de Technische Ho- eschool in Delft houdt men ich bezig met allerlei ontwer en en ideeën voor aanpassin- en ten behoeve van gehandi- apten. Voorts krijgen de kij- ers in deze uitzending het erzoek om mee te werken aan en onderzoek, dat in samen- terking met de universiteit van imburg wordt verricht. ',50 uur Nederland 1. be laatste dagen van re Pompeï \dertijd heeft Arbaces, de ho- 'priester van de godin Isis, toning Nero ertoe aangezet de tuders van Antonius en lone er dood te laten brengen. De wee jonge mensen, die in zijn 3 fn |jjfis zijn opgevoed, trachtte hij Eurtprvolgens over te halen hun \en in dienst van Isis te stel- )n, zodat hun bezittingen aan >m zouden toevallen. Bij An- mius had hij succes, maar me daarentegen blijft aarze- >.n, omdat ze verliefd is op 'laucus. Arbaces had er ech- >r nooit op gerekend, dat An- nius nog eens zou ontdek ten, wie verantwoordelijk was i gedioor de moord op zijn vader. Ie in10.28 uur Nederland 1. Tij, rs Musica agen.te BBC-televisie verzorgt een ders jjerie, getiteld Music and \stles", waarin vanuit prach- re oude huizen en landgoe- tren in Groot-Brittannië con- rten worden verzorgd. Voor rze uitzending bezocht men 't uit de 15e eeuw daterende ris van de markies van Bath, 't Longleat House in Wiltshi- I. Hier gaf het beroemde or is t The Academy of St. Mar in the Fields onder leiding 'n Seville Marriner een con- !n*vaiert, waarvoor enkele vaste te Tttukken Ult hun repertoire wa- ïet \ren genomen, o.a. de Canon lat ^/an Pachelbel en „De dans en ÉPn de za,'9e geesten" van aeerËluck- 23.25 uur Nederland 2. NOS MOET HONDERDEN SLECHTE VIDEOBANDEN TERUGSTUREN HILVERSUM De NOS zoekt op het moment in haar centrale magazijn naar videobanden van het merk BASF met fabricagefouten. De fabrikant heeft de afgelopen maand al enkele honderden slechte banden van de NOS moeten terugnemen. Dat heeft een NOS-woordvoerder gezegd. Als op de videobanden programma's opgenomen zouden zijn, dan waren deze ongeschikt voor uitzending, maar het is nog niet gebleken dat de banden zijn gebruikt. De woordvoerder zei dat de kans erg klein is dat er alsnog bij de NOS opgenomen pro gramma's boven water komen die bedorven zijn, omdat zij op ondeugdelijke banden staan. „Het mankement, een loslatende lijmlaag waardoor de band splijt, is duidelijk zichtbaar. Als je zo'n band uit de doos haalt zie je meteen dat hij niet deugt", aldus de woordvoerder. De NOS sluit niet uit dat andere afnemers wel gedupeerd zijn door de fa- bricagefout. Spaanse radioprijs voor Wereldomroep HILVERSUM Radio Nederland Wereldomroep heeft de internationale ra dioprijs van Spanje voor 1984 gekregen voor het programma 'Un rey para el nuevo mundo' (een ko ning voor de nieuwe we reld). In dit programma van Wereldomroep-mede werker Jorge Valdes wor den de gedachten belicht van koning Juan Carlos van Spanje over vrijheid, democratie, vrede en men senrechten aan de hand van een aantal redevoe ringen. Ook IKON spant kort geding aan over Hilversum 5 HILVERSUM In navolging van het Humanistisch Verbond zal ook de In terkerkelijke Omroep Nederland- (IKON) een kort geding aanspannen tegen minister Brinkman van WVC om de verplaatsing van de IKON-radiopro- gramma's van Hilversum 2 naar Hil versum 5 ongedaan te maken. Het Hu manistisch Verbond won twee weken geleden zijn kort geding tegen de mi nister. De IKON vroeg Brinkman na de rech terlijke uitspraak om eenzelfde behan deling als het Humanistisch Verbond. Een verzoek om overleg over de nieu we situatie legde de minister naast zich neer. Reden voor IKON om te procede ren. Kritiek op niet verlengen contract emancipatievrouw HILVERSUM Het Nederlandse soci alistische lid van het Europees Parle ment Hedy d'Ancona heeft forse kritiek geleverd op de beslissing van de NOS het contract met de medewerkster voor vrouwenemancipatie Lies Jansen niet te verlengen nu na drie jaar overheidsub- sidie voor deze post afloopt. De Nederlandse socialistische Europar lementariër noemde de ervaringen van de NOS-emancipatiemedewerkster een goed voorbeeld van de praktijk waarbij waardevolle rapporten niet verder ko men dan de bureaulade, waarin zij „ho gerop worden opgeborgen". Lies Jansen heeft volgens haar acht rapporten ge produceerd waarmee verder niets is ge- HILVERSUM „Onder de achttien mag je al van alles in Nederland. Maar in Hilversum tel je voor de verdeling van de beschikbare zendtijd niet mee, want de omroepwet kent al leen volwaardige leden van achttien jaar en ouder. Daar om bestaat er sinds enkele maanden Club Veronica, spe ciaal voor mensen onder de achttien". Deze tekst is een gedeelte uit een Veronica-folder en is ook wekelijks op de radio te horen als wervingsspot. Club Veroni ca is één van de vele jongeren- clubs in omroepland. De laat ste twee jaar kwamen ze uit het niets te voorschijn: de Je ziet maar club (VARA), Paper clip (NCRV), Club Veronica en Het Weeshuis (KRO). En daar blijft het niet bij. Ook an dere omroepen hebben plan nen in voorbereiding. Van waar ineens die aandacht van uit Hilversum voor de Neder landse jeugd? Het begon allemaal in 1981. De Evangelische Omroep zette in dat jaar de plannen op papier voor een jeugdclub. In 1982 werden de ideeën geconcreti seerd en de EO-Ronduitclub was geboren. „De betrokken heid van jongeren bij onze om roep was altijd al groot", zegt Jan van de Bosch, de man die aan de basis staat van de club. „Dat merkten we op regionale dagen en op de jaarlijkse EO- jongerendag. Maar het blijft moeilijk om ip één jaar het hele land te bestrijken. Daar komt bij dat jongeren ergens bij willen horen. Onze achter ban bestaat uit jonge gelovi gen. Mensen die vaak in hun omgeving een aparte groep vormen. En die groepen heb ben meer behoefte om ande ren, die met hetzelfde te ma ken hebben, te ontmoeten. Daarom hebben we toen de EO-Ronduitclub opgericht". De club kende in het begin van 1983 zo'n 15.000 leden; dat was de glorietijd. Daarna zakte het aantal echter hard terug. Momenteel zijn er 3500 leden. Toch ziet men op de EO-jonge- rendag 20.000 jeugdigen naar Utrecht trekken. „Er kwamen op een gegeven moment signalen uit Den Haag dat het beginnen van een jongerenclub buiten de omroepwet viel", aldus Wim Grandia, die de activiteiten van de Ronduitclub organi seert. „Maar na veel overleg en het vinden van de juiste ju ridische formules mochten we doorgaan". Paperclip Staat de boodschap bij de EO centraal, bij Paperclip van de NCRV is dat zeker niet het ge val. „Bij ons is het gewoon een onderdeel van wat we doen. Tussen alle onderwerpen in bijvoorbeeld de radioprogram ma's „Koploper" en „Tusse nuur" zitten onderwerpen die specifiek met geloofsleven te maken hebben. Maar niet zo er bovenuit getild als je bij de EO aantreft", zegt Frots Striet- man, project coördinator jeugdbeleid. Het eerste nummer van Pa perclip, het jongerenblad van de NCRV, verscheen op 13 au gustus van dit jaar en wordt maandelijke uitgebracht. „Het oprichten van Paperclip is gebeurd omdat we een slechte naam hebben bij jonge- Jan Morriën: „Het is heel belangrijk naar jongeren te luisteren". ren. Dat komt omdat wij een totaalprogrammering willen maken. We proberen voor alle leeftijdscategorieën een plek te creëren binnen ons program mabestand. Dat betekent dat wat wij voor jongeren doen, niet zoals NCRV herkenbaar is. Ze komen echter hier en daar eens wat tegen", aldus Strietman. „Paperclip moet echter niet als een voortrekker worden ge zien. Het is meer een gevolg, zoals in december op de televi sie het programma „Perplex". Met andere woorden, we hech ten veel waarde aan het her kenbaar zijn voor jongeren en proberen onze programmering ook zo toeganeklijk mogelijk vocJr hen te maken. Paperclip is een soort parapluutje, waar we alles onder hangen wat we voor jongeren doen". Weeshuis De KRO kwam met de bena ming „Weeshuis" voor de ei gen club van jongeren, niet zo gek, omdat jongeren de nei ging vertonen zich nogal eens ondergeschoven te voelen. Zij reageerden met 25.000 tegelijk, toen Gerard Hulshof de markt op ging met wat de KRO de jongeren te bieden heeft, tot en met het eigenwijze jonge- renstemmetje tussen de hits door. Velen tooiden zich met Weeshuis-T-shirts voor een tientje en beroemen zich op het bezit van een eigen gids, de Weeshuisgids. Bovendien posters boven het bed en de zekerheid, dat de KRO ook voor de jongeren in de lucht is. De jongerenclub die het snelst is gegroeid is Club Veronica. De club werd in het begin van 1984 opgericht en heeft nu al bijna 30.000 leden. Net als bij de twee vorige clubs heeft de oprichting van Club Veronica een eigen achtergrond. Jan Morriën, chef van de Ve- ronica-persdienst: „Jongeren hebben in Hilversum niks te vertellen, dat gebeurt pas als ze achttien jaar zijn. Bij ons krijgen ze behalve via de pro gramma's, ook via de jongere nafdeling inspraak. Voor jon geren wordt een aparte advies raad opgericht, zodat ze niet door ouderen worden tegenge houden. Het is belangrijk naar jongeren te luisteren, dat ge beurt in Nederland eigenlijk niet zo erg veel". De meeste leden van de jonge- renclubs zijn te vinden in de leeftijdscategorie tussen de 14 en 18 jaar. Als ze achttien jaar zijn, vloeien ze automatisch door naar het normale leden bestand. Op deze manier zijn jongerenclubs commerciëel aantrekkelijk en lijken het ook kweekvijvers voor de omroe pen. SJOERD BOOTSMA Stopwatch regeert televisie debat van Reagan en Mondale Het verhaal rondom de verkiezing van John Kennedy tot president van Amerika is bekend: hij zou nooit gekozen zijn als hij niet zo dynamisch was overgekomen in de twee tele visiedebatten met zijn tegenstrever Richard Nixon. Vanaf die tijd wordt een dergelijke televisiedialoog in de Verenigde Sta ten beschouwd als hét cruciale punt in elke presidentsverkie zing (hoewel het er nadien zelden zo om gespannen heeft als die keer met Nixon en Kennedy). Ook dit jaar zien we het weer gebeuren. Ook Walter Mondale (die graag president wil worden - waarom weet niemand) en Ronald Reagan (die graag president wil blijven - waarom weet niemand) knokken hun belangrijkste gevechten uit via de televisie. Zondagnacht werd hun tweede ronde hier recht streeks getoond, nadat we hadden mogen vernemen dat in de eerste ronde Mondale royaal had gewonnen van de een stuk oudere president en in de dagen daarna ook zijn score in de publieke opinie wat had opgevijzeld. Best interessant misschien dus, om er een inbreukje voor te majcen in de gebruikelijke nachtrust. We zagen en hoorden de kandidaten, gestoken in keurige pakken, zich uitdrukkend in keurig Amerikaans, en beiden hadden het beste voor met de Amerikanen en met de vrije wereld" in het algemeen, en ze hadden allebei een grote hekel aan kernwapens. Wie had anders verwachtMondale viel zijn tegenstander aan op de tails, maar uit zijn opstelling in de meeste discussiepunten durf ik nu al te concluderen dat als hij gekozen wordt (wat alles bij elkaar niet erg waarschijnlijk is) er maar bitter wei nig zal veranderen in de Amerikaanse buitenlandse politiek. Men had de president voor deze tweede ontmoeting aardig opgekrikt. Hij zag er vitaal uit, had geen moeite met het ont houden van uit het hoofd geleerde babbels, wist het zelfs te laten voorkomen alsof hij geamuseerd was door de hele gang van zaken. Walter Mondale zag er veel ernstiger uit, en die enorme wallen onder zijn ogen doen ook het ergste vrezen. De Nederlandse televisie had gekozen voor een rechtstreekse, onvertaalde uitzending, met een NOS-redacteur aan het slot die even heel kort uitlegde waarover de heren het hadden gehad en wat naar zijn mening als gevolgtrekking mocht gel den. Later die maandag werd het debat herhaald met onderti tels. De Westduitse televisie zond het gesprek ook uit, maar daar gaat men er altijd van uit dat de Duitsers geen Engels verstaan. Een clubje van drie simultaan vertalers zorgde dan ook voor de Duitse tekst, waarbij degenen die Mondale en Reagan wel in persoon wilden horen zich vreselijk moesten inspannen om nog wat op te vangen door de Duitse volzinnen Het was een stereo uitzending, dus als je nou maar zo 'n duur nieuw toestel hebt met gescheiden geluidskanalen, dan kun je zelf kiezen voor Reagan of de tolk. Ik heb zo'n vermoeden dat dat maar voor een heel klein deeltje van het Duitse volk geldt op dit moment. Wat nu gebeurt is dat de gemiddelde kijker zich daar maar elke keer moet neerleggen bij dat be tuttelende vertalen over het originele geluid heen. In Nederland is zo'n televisiedebat overigens ook wel eens ge probeerd, met Wiegel en Den Uyl en Van Agt, maar er kwam nooit veel meer uit dan wat gekibbel en wat pogingen elkaar spreektijd afhandig te maken ondanks de vermaningen van Jaap van Meekren of een andere gespreksleider van dienst. In Amerika gaat het even anders: daar regeert de stopwatch, het publiek mag niet reageren, de kandidaten houden zich keurig aan de toegemeten minuten en leggen zich braaf neer bij de beslissing van de discussieleider. Wat nog het meest verwondert van die Amerikanen is dat ze zich in grote aantallen laten beïnvloeden door dit soort sterie le ontmoetingen, waar de kandidaten zich zo overduidelijk beter en mooier proberen voor te doen dan ze zijn. Elke keer zie je weer dat de populariteitscijfers in beweging komen als er weer zo'n televisiedebat is geweest. Hier kijken we met z'n allen naar de debatten en zeggen aan het eind: ze weten het mooi te zeggen, maar politiek is toch allemaal vuiligheid. En we stemmen op degenen op wie we toch al zouden stem men.... RENE DE COCQ KRO 6.15 Zeker weten, populair wetenschappelijk program- I ma. 'aak'6-40 KRO's tekenfilmfesti- ,aak val- Met: Precious Pupp, bi:vt Tom en Jerry en Hillbilly hetj Bears' et mi7.oo KRO's middag-editie, met Aad van den Heuvel en Han van der Meer. Om wde 17.30 Journaal (NOS). nism. schuJB.25 Het verhaal, bijvelver- telling voor de jeugd. Afl.: Jozef - onderkoning van Egypte - ontmoet zijn broe- ai ders. D.25 Speurtocht naar de verborgen schat (3), jeugd serie. Stefan krijgt van de priester belangrijke infor matie. Ie be tgerqO ifvraj daar bell KRO .28 De laatste dagen van Pompeï (4), Amerikaanse tv- serie. De slavin Xenia bespioneert in opdracht van haar meester Arbaces de christenen. |1.55 Goodbye Mr. Kent (3), Engelse comedy-serie. Als Victoria een uitnodiging voor een dineetje krijgt, wordt Travis Kent hevig ja loers. 2.25 De ver van mijn bed show, programma over Derde Wereldzaken. NOS j3.20 Journaal. ï.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 De Waltons. Afl.: Op vreemd gebied. 16.50 God is toch sterker, verhalen uit de bijbel. Afl.: God kiest zijn volk. NOS 17.45 Feduco: Open universi teit. Cursus Economie en geld. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italia nen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 m Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EÖ 19.12 Kinderkrant. 19.45 Spelregel, spelpro- gramma. 20.20 Tijdsein, actualiteiten. 20.50 Joni's song, programma rond de gehandicapte Ame rikaanse schrijfster-zange res-kunstenares Joni Ea- reckson. 21.15 De toren van Babel, se rie programma's over macht en onmacht en de grote spraakverwarring. Vanavond: de discriminatie van de Anti-discriminatie- wet. 22.15 'n Ogenblik, een kort woord door ds. H.H. Klomp, Nunspeet. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. EO 23.00 Westgeest brood en banket, programma over bijzondere Nederlanders. 23.25 Ars Musica. Kasteel concert door The Academy of St. Martin in the Fields o.l.v. Neville Marriner. Wer ken v. Handel, Mozart en Pachelbel. NOS 23.54 Nieuws voor doven en slechthorenden. de est! an van der Meer Praa^'n de ..v©r v©n m'jn t>ed show" o.a. met linister Eegje Schoo van Ontwikkelingssamenwerking. Ned. I m 22.25 uur. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Turf - (ast unmögliche Ge- schichten. 19.00 Falcon Crest. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 mTagesschau. 20.15 Alles oder Nichts, spel en show met Max Schautzer. 21.00 Report, actualiteiten. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Portret. Volgende week wordt een van de belangrijkste schilders van Groot-Brittannië 75 jaar: Francis Bacon. Naar aanleiding van zijn verjaardag wordt dit portret uitgezonden. Nadat Francis Bacon in 1928 een Picasso-tentoonstelling in Parijs had bezocht, besloot hij schil der te worden. Picasso bleef voor hem, evenals voor veel andere kuns tenaars van onze tijd, onder wie Hen ry Moore. Willem de Kooning en Joan Miro het grote voorbeeld. Maar In te genstelling tot Picasso is Bacon geen idool, eerder een excentrieke eenling, wiens werken dikwijls meer afschrik ken dan aantrekken. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.20 HeiBe Wickel kalte GuBe. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Suchtwoche lm ZDF: Kirsten und Bernd oder Der lange Weg zu- rück, documentaire film van Crissy Hemming en Jürgen Alberts. Deze film behandelt op de eerste plaats het alcoholprobleem, waarmee naar schatting anderhalf miljoen Duitsers kampen, onder wie minstens tien pro cent jongeren. Kirsten was negen jaar toen ze begon te drinken. Haar ou ders hadden twee cafe's en zij werd als goedkope arbeidskracht gebruikt, waardoor ze als het ware op een non chalante manier met alcohol In aanra king kwam. Toen ze zeventien was, startte ze met drugs. 21.00 Tierportriit, filmreportage. 21.15 WISO, economisch en sociaal programma. 21.45 Heute-joumal. 22.05 Gnadenlos, film van Wolfgang Panzer. In 1901 sterft op een van de talrijke emigrantenschepen naar Amerika de vader van de jonge Lore. Om niet onbeschermd een onzekere toekomst tegemoet te gaan wordt het meisje uitgehuwelijkt aan een passa gier, de veel oudere Jakob. Deze is met zijn broer Karl onderweg naar Alaska, waar David, de derde broer goudzoeker is. Niet alleen de sneeuw, de koude en de primitieve woonom standigheden. maar ook de ver vreemding tussen de broers onder ling maken het samenwonen dikwijls tot e hel. 23.50 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 (UTagesschau. 20.15 Auslandsreporter. Hans-Gerd Wiegand uit Canada. 20.45 Rückblende. 21.00 Formel Eins, ARD-Hitparade. 21.45 Landespiegel. 22.15 Thema des Monats. 23.15 WK Schaken 1984. Karpov- -Kasparov. 23.45 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak. tekenfilm (herh.). 18.05 Bassie en Adriaan (8), kleuter- 18.10 Sprookjestheater. Afl.: Roodb- 18.25 De Smurfen. Afl.: Een robots murf (herh.). 18.50 Chapi Chapo: Bloemen. 18.55 Juke Box. 19.05 Van leven en overleven (1), serie over het dagelijks leven in 1935-1945 met authentieke amateur- 19.35 Kijk uitl Rijden In de regen. 19.40 Programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunstzaken. 20.20 IQ, kwis. 20.50 Verover de aarde. Wie zal mij dan helpen? Programma over thuis verzorging i.p.v. ziekenhuisopname. 21.40 Programma van de SO. 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Peppino (7), Zwitserse jeugd- 19.25 Tijdrover: Doe-het-zelf. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 De postwissel (Mandabi), Se negalese speefllm van Ousmane Sembene (1968). Deze humoristische film is het relaas van Ibrahima Dieng. een brave gelovige, vader van zeven kinderen en man van twee vrouwen. Op een dag krijgt hij van zijn neef in Parijs een postwissel opgestuurd ter waarde van 25.000 francs, waarvan hij het grootste deel voor zijn neef op zij moeten leggen, terwijl er ook 2000 francs voor hemzelf bij is en 3000 voor zijn neefs moeder. Diengs buren en kennissen denken echter, dat hij rijk is geworden. 21.50 Senegal - Poort tot zwart Afri ka, documentaire van Frans Verhoe ven (herh.). 22.25 Handel en wandel. Midden stander worden, zijn en blijven (herh. 1)- RTBF 1 17.50 Plein Jeu. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal en toto. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Maria Chapdeiaine (4), tv-se- rie. 20.55 Viva la science. Vandaag: Pla- nete des hommes Les Touaregs. 21.55 Salut l'artiste, kunst- en cul tuurprogramma. 22.55 Journaal. 23.10 Tribune economique et socia le: La CSC. 23.20 Poeme a la nult. TV 5 19.00 Les aventures d'arturo. Kin derprogramma. 19.10 La grande chance. Amuse mentsprogramma met Roland Mag- dane, Alain Barrière. 20.40 Wedstrijd, kent u Zwitserland? 20.45 Temps present. Magazine. Een serie uitzendingen gewijd aan het thema werk. 21.40 Le valais chante et danse. Ontdekking van het folklore van deze prachtige bergstreek in Zwitserland. BBC 1 16.20 Beat the teacher, kinderpro gramma. 16.35 Rentagho8t, kinderprogram- 17.00 John Craven's newaround. 17.10 Star Trek, SF-serie (herh.). 17.58 Weerbericht. 18.00 Journaal. 18.30 London Plus. 18.55 District Nurse. 19.25 That's family life. 20.10 Cagney Lacey, serie. 21.00 Journaal. 21.25 The Story of SOE, documen taire serie. 22.25 Sink or swim (5), tv-serie (herh.). 22.55 Claire Rayner's Casebook. 23.18 Nieuwsoverzicht. 23.20 Late night in concert. 23.50 Weerbericht. 23.55 State Banquet for President Mitterand. BBC 2 17.25 Nieuwsoverzicht met onderti- 17.30 The Rockford Files, Ameri kaanse detectiveserie. 18.20 Snooker: Rothmans Grand Prix. 18.50 Documentaire. 19.20 Great sporting moments. 19.30 The old grey wistle tesL 20.30 Top gear '84. 21.00 Snooker Rothmans Grand 16.15 Rub A Dub Dub. 16.20 On safari. 16.45 CB-tv. 17.15 Emmerdale farm. 17.45 Nieuws 18.00 About Anglia 18.35 Crossroads. 19.00 Bygones. 19.30 Give us a clue. 20.00 Des O'Connor. 21.00 The Bill (1). Politieserie. 22.00 News at ten. 22.20 Anglia late news. 22.30 Afghanistan. Documentaire. 23.30 Mannix. Politierserie met Mike Connors. 00.30 Tuesday topic. SKY CHANNEL 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Tony Blackburn Show. 19.00 Green Acres. Afl.: A star na med Arnold Is born (2). 19.30 The Brady Bunch. Afl.: Con fessions, confessions. Peter breekt een vaas van zijn moeder. Zal door dit ongelukje zijn kampeerweekend niet doorgaan? 20.00 Pathfinders. Afl.: Sweets from a stranger. Een kleine jongen ontpopt zich als een als een ongebruikelijke bondgenoot. 20.55 Skyways, tv-serle. 21.50 Roving Report, aktualiteiten. 22.15 American Football. 23.30-00.35 Sky music box. Video- NEDERLAND 1 NOS 09.00 Schooltelevisie: Herfst herfst (3). 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.35 Schooltelevisie. Met om 9.35 Praatpret (1); 10.00 Tante Tingeling (5); 11.00 Aarde, water, lucht en zon (1); 11.30 In Holland staat een huis (1). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO 13.30 Themaprogramma: Een „mooie" toekomst (herh.). VARA 14.00 Gil et Julie, tekenfilmse rie. Afl.: Een hert in de tuin. 14.05 Knobbel en zijn vrien den (1), tekenfilmserie over de belevenissen van twee dinosaurussen. 14.16 Teddy Hangoor, Poolse poppenserie. 14.23 Arjan (1), tekenfilmserie. Afl.: Arjan en de kabouter uit Zweden. 14.33 Scruffy (1), tekenfilm naar het boek van Jack Stoneley. 14.55 Bumme, de beer van de rommelmarkt. Afl.: Griep. 15.00 De film van Ome Wil lem. Vandaag: Ome Willem krijgt post. TROS 15.30 Tijd voor Marijke, geva rieerd programma. 16.15 Jakob en Adele, Duitse serie. Afl.: Wat verwacht je van de toekomst? is de titel van een schoolopstel, waar van Marion, Adeles klein dochter, niets kan maken. 16.25 Bluf8how. Presentatie: Hans Kazan. 17.15 Voetballen met Wiel Coerver (4), serie voetbal lessen. NOS 17.30 Journaal. TROS 17.40 Pop Formule 1, met Erik de Zwart. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 SesamstraBe. 10.00 Heute. 10.03 WISO. 10.35 Kirsten und Bernd oder Der Lange Weg zurtick (herh.). 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 San Fran cisco, documentaire (herh.). 16.55 Unser Opa hat 'ne Mackel Aflevering uit „Denkstel?". 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek st-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 Morgen schon, serie utopische verhalen. Afl.: De rode zetel (herh.). 16.35 Tao Tao. Het lelijke eendje. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Robin Hood, Engelse tv-serie. Afl.: De kruisridder. DUITSLAND 3 WDF 08.00 Tele-Gymnaatik. 08.10-12.00 Schooltelevisie (09.25 SesamstraBe). 17.00-17.45 Schoolte levisie. 18.00 Tv-cursus Engels. BRT 1 17.00 De ontsnapte tijger (2), twee delige jeugdfilm uit „Disneyland". 17.45 Het boegbeeld, Amerikaans te kenfilmpje. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilm (herh.). RTBF 1 11.30 Teletekst. 16.30 Graffiti, jonge renprogramma. 17.15 Lollipop, kin derprogramma. 17.50 Plein Jeu, ge varieerd familieprogramma. BBC 1 06.00 Teletekst-overzicht. 06.30 Breakfast Time. 09.00 The Jugoslav Way. 10.30 Play School. 10.50 Ghar- bar, Aziatische magazine. 12.30 Jour naal. 12.55 Weerbericht landbouw. 12.57 Financieel- en nieuwsover zicht voor doven en slechthorenden. 13.00 Pebble Mill at One. 13.45 Gran, kinderprogramma. 13.50 Stop go, kinderprogramma. 14.00 Snoo ker: Rothmans Grand Prix. 15.50 Play school. 16.10 Superted, kinder programma. 16.15 Jackanory, kinder programma. 16.30 Screen test se ries. 16.55 John's Craven's news- round. 17.05 Think of a number, kin derprogramma. 17.25 The Good Life. BBC 2 SKY CHANNEL HILVERSUM 1 VPRO: 18 06 Boeken. 20.03 Het evenement. 21.02 Buiten beeld. 22.02 Pandemonium. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 De nacht klinkt anders. 2.02 Groot licht. 5.02 Werklicht. HILVERSUM 2 NOS: 18.00 Nws. 18.10 Het journalistenforum. 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 De hulswerklijn. 21.00 Om het boek. 21.30 Finale. 22.30 Nws. 22.35 Promotheus XIII (3), hoorsp.serie. 23.00 Proeflokaal: De mens in de HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19.02 Dubbellldjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Morgen gebeurt het. HILVERSUM 4 NCRV: 18.02 Met hart. mond en tanden, liederen en medita tie. 18.15 Muz. in vrije tijd. 19.15 Van binnen uit. 19.30 Aureliano In Palmi ra, opera v. Rossini. 21.30 Literama. Voetstappen in Ulrum, hoorspel. 22.30 Internationaal orgelfestival Haarlem 1984. 23.10 Ensemble Syn tagma Musicum, met solisten. 23.45 Het Raphael Kwartet: Hedendaagse kamermuziek. HILVERSUM 5 Hum. Verbond: 18.05 Het voordeel van de twijfel. PP: 18.20 Uitzending van de CP. 18.30 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19.00 Nws voor buitenlanders. Teleac: 19.40 Turkse vrouwen projekt (3). 20.10 Marokkaanse en Berbervrou- i projekt (3), herh. 20.40 Gute Rai se. Duits voor beginners (1). 21.10 Ei gen bedrijf, herh. les 2. OMROEP RIJNLAND (Via 97,6 MHz op FM-band van de Leidse kabel) 17.00-18.00 Programma voor en met buitenlanders. Morgen 09.10 Informatieve serie. 09.38 Schooltelevisie. 12.05 Informatieve series. 13.21 Schooltelevisie. 15.00 Dallas, tv-serie. 15.45 Snooker Roth mans Grand Prix. 17.25 Nieuwsover zicht met ondertiteling. 17.30 Onbe kend. 18.00 I can jump puddles, Au stralische tv-serie. 7.25 Ontbijt tv. 10.30 Sesamstraat. 11.25 Tekenfilm. 11.35 Tarzan. 12.25 British Achievement: Magnus. 12.50 Tekenfilm. 13.00 Rod, Jane A Fred dy. 13.10 Sounds like a story. 13.30 Movie memories. 14.00 Nieuws. 14.30 Glenroe (2). 15.00 Crown court. 15.30 Country practice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rod, Jane Freddy. 17.15 The Moomins. 17.20 The forgotten story. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Ook goeiemoren. 9.03 Muz. terwijl u werkt (10.30 Nieuwsra dio). 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 13.03 Nederland Muziekland. NCRV: 14,03 Kletsmajoor 14.15 Dou ce France. 14.30 Middenin. 17.03 Hier en Nu- woensdagmagazine. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.06 De Wekkerradio. 9.30 Nws. 9.33 Hoor haarl 10.30 Nws. 10.33 Leef-tijd-ge- noeg. 11.30 Nws 11.33 Radioweek blad. 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. 14.30 Nws. 14.33 Wel en wee. 15 00 Leef-tijd-genoeg. 15.30 Nws. 15.33 Het zout In de pap magazine. 16.00 Hartezeer (3), hoorsp. NOS. 16.30 Nws. 16 33 NOS- -ombudsman. 17.30 Nws. EO: 17.36 Tijdsein. NOS: 18.00 Nws. HILVERSUM 3 EO: 7.03 Ronduit mu- sic-tlme. 9 03 Gospelsound. 10.03 Muziek motief. 11.03 Country Trail. VPRO: 12.03 De wilde wereld. 15.03 Ron flon flon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De nationale hitparade. HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Het leven de woord. 7.10 Preludium. 8.02 Pro- gramma-overz. 8.05 Platennws. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet: Symfonie Orkest van Boedapest. 11.30 De con certaria's van Mozart (12). 12.10 Pro menade. Promenade Ork. met solis ten. 13.00 Vocaal. 13.30 Kerkconcert: Orgels op Mallorca (3). AVRO: 14.00 Telefoonnummer 035-39211. 15.30 Puur cultuur. 15.40 Affiche 4. 15.45 Muziektheater. Operafragmenten. 16.30 Festival Oude Muziek: The Me dieval Ensemble of London. HILVERSUM 5 NOS: 9 03 NOS-spor- tief. 9.25 Waterst. Teleac: 9.30 Follow me II (34). RVU: 10.00 Taairevue. AVRO-VARA: 10.30 Schoolradio. OMROEP RIJNLAND (Via 97,6 MHz op FM-band van de Leidse kabel) 17 00-18 00 De Leidse loptlen met aandacht voor cultuur in Leiden.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15