1-2-3-shows in teken volks gezondheid gekleurd gezien PAKKENDE PORTRETTEN OP KRO-TV VAN TER BESCHIKKING GESTELDEN fietdoegomant DINSDAG 16 OKTOBER 1984 PAGINA 15. 3,9 E B.9I)( 2,01 offel- Is ik later groot ben v $r gelegenheid van de Kin e Ir' erboekenweek zendt de KRO kindermusical „Als ik later ex_ root ben uit. De omroep pro- san uceerde de musical in samen- èxarv 'erking met de CPNB (de ge- imenlijke uitgevers van boe- en) voor de opening van de ordsfkinderboekenweek. De titel is vens het thema van deze leciale boekenweek. - )p teksten van Nico Hiltrop n- muziek van Tony Eyk jORc #elt, zingt en danst het Kin- erkoor De Boekenwurmen 9.5 et, verhaal van een school tas, die zich uitleeft in toe- omstfantasieën. Simone 2 0 leinsma en Marnix Kappers ertolken hierin de rollen van ?sp. de juf van de derde en de leester van de zesde klas, die erliefd op elkaar zijn. 9.00 uur Nederland 1. )e laatste dagen van mpeï Iet groepje Romeinse Christe- en in Pompei' krijgt steeds 3 01,eer aanhangers, onder wie \dia, de vroegere hoer Chloe haar minnaar Petrus. On- )LI_£er hiding van zeilmaker fin thus houden zij in het ge- eim gosdienstige bijeenkom en. Een spion in het huis van iomedes verraadt hen echter an de Magistraat, onder succes heeft Arabces, igepriester van de godin Isis, probeerd zijn stiefdochter ne over te halen priesteres worden. Haar romance met 79.00 Jaucus ziet hij met lede ogen an. Als Ione's broer Antonius, ie wel priester is geworden, Tdekt dat Arabces de hand teft gehad in de moord op vader, wordt ook deze Arabces vermoord. }8 uur Nederland 1. landpunt \daag op Wereldvoedseldag ïeedt Brandpunt een uit lading aan Eritrea, het noor- des van Ethiopië, dat sinds 'I -Mdoor een algehele droogte 'uvrdt geteisterd. Nu al bijna fin tig jaar in oorlog met Uiiopië strijdt het land ook 'g verbeten tegen de honger, ndat het volk weigert een blitieke kant te kiezen zijn de -iensen aangewezen op parti- jliere hulp, die onder meer 'oor de oecumenische kerken fcor<Jt verleend. 0 uur Nederland 1. HILVERSUM Welke gang maakt een tot ter beschikking van de regering gestelde (TBR) Nederlander? Waar is hij of zij aan toe en wat is de behandeling? Op die vragen geeft de 85 mi nuten durende documentaire „Terbeschikking- gesteld" onder regie van Olivier Koning een antwoord. KRO-tv, die deel had in de produktiê, zendt de film vanavond uit via Ned. I om 22.25 uur. Naast het volgen van het verblijf van gedeti neerden in het Utrechtse Pieter de Baan Cen trum is voor het eerst uitgebreid gefilmd in de Dr. van Mesdagkliniek in Groningen, de zwaarst beveiligde kliniek van ons land. We schreven eerder over deze film in verband met de vertoning ervan op de Utrechtse Film dagen. Situaties zoals het verblijf van een ter beschikking gestelde in een isoleercel worden afgewisseld met korte interviews met bewoners en behandelaars als psychologen, artsen en the rapeuten. Daarbij komen diverse problemen rond dwangverpleging en behandeling uitge breid aan bod. Door de combinatie van deze verschillende scènes en interviews geeft de film een helder beeld van het systeem van dwangverpleging, zoals dat in Nederland be staat en slechts bij weinigen bekend is. Bij grote uitzondering is de rechtbank bereid gebleken haar deuren te openen voor het ma ken van opnamen van een besloten TBR-verle- ningszitting. Dat gold ook voor de Mesdagkli niek en het Pieter de Baan-centrum. Uiteraard heeft ondanks alle adviezen van derden de rechter het laatste woord over de verdachten cq. gestraften. JOCHEM GREVEN Edison Gala Klassiek terug op televisie HILVERSUM De NCRV-televisie en radio verzorgen donder dag acht november een rechtstreekse uitzending van het Edison Gala Klassiek 1984 vanuit de Koninklijke Nederlandse Jaar beurs te Utrecht. Omdat tijdens de produktiê van het programma bleek dat de agenda's van bijna alle genomineerde klassieke artiesten overvol waren, werd besloten de 9 winnaars op diverse lokaties in Euro pa te filmen. Wat de kijker krijgt voorgeschoteld, is een portret van de winnaars, waarbij ze een aantal vragen beantwoorden over de bekroonde produktiê, hun werk en leven. Voorts zal in het programma een keur van Nederlandse en buitenlandse ar tiesten een breed scala van klassieke muziek ten gehore bren gen. Tijdens negen verschillende optredens komen bijna alle klassieke genres aan bod, begeleid door het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Hubert Soudant. De presentatie van het gala is in handen van Regine Clauwaert en Joop Koopman. HILVERSUM „Ik hou net zoveel van de NCRV als van de KRO en ik zou het leuk vinden als ze in de toekomst zouden samengaan. Dat ik bij de NCRV ben opgestapt, toen ik door de KRO werd ge vraagd, komt omdat ik de sleur waarin ik zat, wilde doorbreken. De „1-2-3-show" betekent een nieuwe start. Het is bovendien een grote uitda ging en die wil ik niet aan mij voorbij laten gaan", liet Ted de Braak gisteren weten tijdens de presentatie van de tweede serie Een-twee-drie-shows. De amusementsprogramma's wor den vanaf 13 november weke lijks op dinsdagavond (Ned. I om 20.30 uur) op het scherm .gebracht. Ted de Braak, die de plaats in nam van Rudi Carrell, presen teert elf shows. Hoewel de for mule van de serie spelpro- gramma's nauwelijks is veran derd, komen de opbrengsten die via de 1-2-3-loten binnen komen, deze keer niet ten goe de aan het Zonnebloem-schip (dat volgend jaar te water wordt gelaten) maar is het geld bestemd voor de financië- ring van diverse projecten van het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten en een elftal in stellingen die zich heeft vere nigd in de Stichting Fondsen wervingsacties Volksgezond heid. „Het gezamelijk doel is patiënt-gericht te werk gaan", aldus een van de woordvoer ders van de stichting. „Alle projecten hebben betrekking op de verbetering van de li chamelijke en geestelijke volksgezondheid". Zo wil het Nationaal Reuma fonds, die in de eerste show centraal staat, het geld onder meer gebruiken voor het ko pen van aangepaste gebruiks voorwerpen en apparaten voor reuma-patiënten en voor indi viduele hulpverlening. De an dere organisaties waarvoor de programma's worden gemaakt zijn: het Nederlands Astma Fonds, de Koninklijke Neder landse Centrale Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose, de Nederlandse Hartstichting, de Nier Stichting Nederland, het Prinses Beatrix Fonds, het Koningin Wilhelmina Fonds, de Nationale Kruisvereniging, het Nederlandse Rode Kruis, het Nationaal Fonds voor de Geestelijke Volksgezondheid en het Nationaal Revalidatie Fonds. De voorzitter van de Stichting Fondsenwervingsacties Volks gezondheid de heer A. van Emden zei de KRO dankbaar te zijn voor de een-twee-drie- aktie. „Nu de overheid steeds kariger wordt in hun bestedin gen en er van een algemene inkomstenvermindering spra ke is, kunnen we het geld De medewerkers van de 1-2-3-show: achterste rij v.l.n.r Berrie Stevens, Corrie van Gorp, Guus Verstraete jr., Tonny Eyk, Piet Bambergen, Ted de Braak en Hans Otjes. Voor Margriet Bruggeman en Irene Leewol (r). goed gebruiken. Een streefbe drag hebben we niet. We ho pen dat er zoveel mogelijk geld binnenkomt". De op brengst van de aktie vloeit via een verdeelsleutel naar de 12 organisaties, waarbij het Na tionaal Fonds Sport Gehandi capten een iets grotere geld som krijgt. Voor de „1-2-3-show" van start kon gaan, heeft de KRO eerst een lange discussie moe ten voeren met de VARA, die plannen had met de interna tionale spelformule van de „1- 2-3-show" een serie program ma's op het scherm te brengen ten behoeve van Humanitas. Na de onderhandelingen zag de VARA hier (gelukkig) van af. Voor de nieuwe shows, die elk weer een thema hebben zoals „Amerika in de 20-30er jaren", „Het Romeinse Rijk" en „Vo- lendam", meldden zich 30.000 kandidaten aan. Er bleven er uiteindelijk zeventig over. Het derde kandidatenpaar is, even als vorig jaar, de winnaar van een radiospel dat elke vrijdag middag in het programma „Tussen Twaalf en Twee" op Hilversum 1 wordt gespeeld. De drie paren staan centraal in de amusementsprogramma's waarin show- en kwiselemen- ten weer sterk met elkaar zijn verweven. Meer nog dan bij de vorige een-twee-drie-uitzen dingen heeft het produktie- team ervoor gezorgd de shows zo Nederlands mogelijk te houden, hoewel er ook een aantal buitenlandse artiesten voor de camera's verschijnt. De formule mag dan dezelfde zijn gebleven, volgens Ted de Braak zijn er wel wat veran deringen. Zo zijn er meer prij zen, kan de kijker hogere be dragen winnen en zijn er meer kansen een prijs te winnen. Bovendien bestaat de 1-2-3- show niet uit vier, maar uit vijf ronden, speelt de zaal soms voor jury en draaien de kandidaten tot het einde van de show mee. Om de gemid delde kijkdichtheid van zes miljoen mensen per uitzen ding, die vorig jaar werd ge haald, vast te houden, is extra veel aandacht besteed aan het show-element. Choreograaf Berrie Stevens krijgt met zijn ballet dat bestaat uit acht meisjes en vier jongens wat meer ruimte en het orkest on der leiding van Tonny Eyk is gegroeid tot 28 man. Boven dien werden Ruud Bos en Carl Schulze aangetrokken voor de arrangementen. De teksten voor de shows worden ge schreven door Jan Blaaser, René van Vooren en Ted zelf. Laatstgenoemde wordt op het podium terzijde gestaan door Corrie van Gorp, Piet Bam bergen („Ik leer de teksten pas op het laatste moment uit mijn hoofd. Die druk heb ik nodig") en Hans Otjes. Wie de presen tatie van het loterijgedeelten verzorgt, is nog niet duidelijk. Anne van Egmond heeft op het laatste moment afgehaakt omdat zij met de KRO van mening was dat voor een pre sentatrice van haar niveau haar aandeel te klein was. HANS PIËT Poptelevisie van de TROS: Goedkoop en gemakzuchtig De onderzoeken naar de kijkbelevenissen van het Neder landse publiek hebben (wie had anders kunnen denken....) andermaal als conclusie opgeleverd, dat ons volk voorna melijk waardering opbrengt voor die uitzendingen die je als amusement kunt omschrijven. Dat zijn dus vrolijke se ries, grappige (of grappig bedoelde) shows, programma 's met een flinke dosis lichte muziek, drama in de afdelingen Nederlandstalig en thrillers en sport natuurlijk. Deze laat ste categorie vooral als er favoriete sporthelden bij betrok ken zijn die in de prijzen vallen. Een programmapakket dat op de vrije markt wordt aange boden, door de satellietzender Sky Channel voldoet daar om vrijwel geheel aan het hierboven geschetste profiel. Geen wonder (tenminste in het licht van de huidige machtsverhoudingen in omroepland) dat de meeste zuilen lichtelijk nerveus hebben gereageerd op het fenomeen Sky Channel. In het zomerseizoen zag je Veronica bijv. al elke maandagmiddag een uur lang videoclips vertonen, als ant woord op Sky Channels Music Box, en nu het wintersei zoen op volle kracht van start is gegaan, blijkt de Neder landse televisie ineens vergeven te zijn van de nieuwe pop shows. Dat AVRO's Toppop er weer is, is op zichzelf geen nieuws; dat is al een vertrouwd gebeuren. TROS antwoordt met Pop Formule 1, dat wordt gepresenteerd door de bij Vero nica weggekochte Erik de Zwart. Met dat programma is toch wel wat raars aan de hand. Het lijkt als twee druppels water op de hitshow van de Duitse televisie, die elke week onder de titel Formel Eins bij de oosterburen over de schermen loopt. En dat is ook geen wonder: De Zwart vliegt elke week naar München, waar hij in het Formel Eins-decor de door de TROS geselecteerde clips aan elkaar mag praten. Met een koffertje vol videobanden vliegt hij dan spoorslags terug naar Hilversum, vanwaar wij dan een soort afgietsel van de Duitse show te zien krijgen. Niet alleen zien wij de overal al vertoonde videoclips, maar ook Duitse opnamen van playbackende popgroepen in het Münchense decor, en zelfs de hele foeilelijke grafische be geleiding van het popgebeuren wordt ongewijzigd op de Nederlandse zender gezet. Is hier sprake van bezuiniging (de TROS hoeft de NOS geen decor te laten bouwen, in Hilversum geen studio te reserveren en er komt geen gra fisch talent uit eigen land meer aan de pas.), of is hier spra ke van een schromelijk gebrek aan eigen visie en een overdosis aan gemakzucht? Waarschijnlijk is het een sa mengaan van al die factoren. Zelfs de NCRV is op de poptoer en heeft daartoe presenta tor Jaap de Groot overgeheveld van de radio naar de tele visie. En dat niet alleen: de christelijke omroep vertoont glamour en glitter, waar de zogenaamde production value (de hoeveelheid geld die in een programma is gaan zitten) van afdruipt. Het programma speelt zich af in een disco theek, waar het wemelt van de lichteffecten. Bovendien heeft de NCRV ook gekozen voor het laten optreden van artiesten in het eigen decor, dus niet via de videoclip. Dat levert, al met al, een popshow op die weinig met de identi teit van de NCRV heeft te maken, maar je kunt in elk ge val wel stellen dat deze omroep zich niet gemakzuchtig heeft opgesteld. Tot hiertoe hebben we het natuurlijk gehad over de min of meer gladde consumptiepop, zoals die voornamelijk te vin den is in het hit- en tipgebeuren. Daarnaast is er nog wel meer aan de hand in de popwereld, en daarvan geeft The Tube (het in Engeland aangekochte popprogramma van de VPRO) een beeld. Voor Sky Channel is dat geen concur rentie, maar het is goed dat die nieuwere en gedurfdere muziek ook aan bod komt. RENÉ DE COCQ iederiand erieimone Kleinsma (I) en Marnix Kappers (r) in gesprek met een erling in „Als ik later groter ben". Ned. I om 19.00 uur. efst IEDERLAND 1 KRO .IS Studio Vrij, programma over vrije-tijdsbesteding. .40 KRO's tekenfilmfestival. 1 Met: Precious Pupp, Tom en Jerry en Hillbilly Bears. KRO's Middageditie, met Aad van den Heuvel en Han van der Meer (17.30 Journaal). /ANp.25 Het verhaal, bijvelvertel- ling voor de jeugd. Afl.: Jo zef bij Potifar. TELEAC 3.45 Cursus-informatie: Cad- cam, ontwerpen en fabrice ren van computers. KRO TNÖ.OO Als ik later groot ben, musical t.g.v. de Kinderboe kenweek 1984 geschreven dpor Nico Hiltrop op muziek van Tonny Eyck. (Zie toe lichting). NOS l.OO Journaal. DufKRO atu-ï.28 De laatste dagen van Pompei (3), Amerikaanse tv- serie. Arabces, die op de erfenis van zijn stief dochter lone uit is, raadt Ehaar aan priesteres te wor den. (Zie toelichting). I.20 Brandpunt. (Zie toelich- I Ü?9>" W 1-55 Goodbye Mr. Kent (2), Engelse komische serie. Victoria ziet Travis het liefst i| zo spoedig mogelijk ver- 'I dwijnen 'flp5 Terbeschikkinggesteld, documentaire film van Oli- vier Koning over de behan- deling van geestesgestoor- de delinquenten in psychia trische inrichtingen. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 EO 16.00 De Waltons, tv-serie. Afl.: De leugen. 16.50 God is toch sterker (3), verhalen uit de Bijbel. Afl.: De Waterramp. NOS 17.45 Feduco: Open Universi teit. Oriëntatiecursus cul tuurwetenschappen: Het Paleis op de Dam. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 m Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.35 EO-Jongerendag '84. Verslag van de tiende EO- Jongerendag in Utrecht. 21.20 Dayan (1), documentaire serie over Moshe Dayan. 22.15 'n Ogenblik. Kort woord door ds. W.G.J. van der Sluis. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. EO 23.00 Tijdsein, actualiteiten. 23.30 Catastrofes (Acts of God), documentaire over de (on)wetendheid van de mensen. NOS 23.54 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heule. 18.25 Turf - fast unmögliche Ge- schichten. 19.00 Falcon Crest. 19.56 Heute im Ersten. 20.00 m Tagesschau. 20.15 Expeditionen ins Tierreich, se rie van Heinz Sielmann. Afl.:Schorpi- oenen. Mensen met tropenervaring, zoals Heinz Sielmann, plegen bij een bezoek aan warme landen eerst in hun schoenen te kijken, voordat zij ze aantrekken, want schoenen dienen vaak als toevluchtsoort voor schorpi oenen. Ze behoren tot de oudste die ren van deze aarde. Jaarlijks doden ze naar schatting een honderdtal slachtoffers met hun steekwapen. 21.00 Monitor, actualiteiten. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Einer von den Ver- missten, tv-film naar het gelijknamige verhaal van Ambrose Bierce. Met: Eisi Gulp. Nina Palmers, Siegfried B. Glokler e.a. Als jonge soldaat vocht de schrijver Ambrose Bierce In de Amerikaanse burgeroorlog en schreef er later dit verhaal over. Het vertelt van de scherpschutter Jerome Sea ring, soldaat in het leger van de unio nisten, die helemaal alleen in het nie mandsland tussen de twee fronten te rechtkomt. Zijn situatie is zo wanho pig. dat het misschien zijn einde bete kent. Hoe hij hierop reageert, wordt in deze film weergegeven. 00.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.20 Heisse Wicket kalte Gusse, serie verhalen van Georg Lohmeier. Afl.: De blozende. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Titanic, gedramatiseerde re constructie van een catastrofe. Met: Hans Korte, Volker Kraeft en Arthur Brauss. 21.15 WISO, economisch- en sociaal magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Wassa Schelesnowa, toneel stuk van Maxim Gorki. Met o.a. Inge Meysel, Karl Paryla en Robert Dietl. Wassa is de eigenaresse van een gro te rederij. Haar hele leven bestaat uit zaken doen, geld verdienen en macht verwerven. Ze heeft een moeilijk le ven achter de rug, hetgeen haar hard en verbitterd heeft gemaakt. Ook de verhouding met haar familie blijft strikt zakelijk. Haar man dreef ze de dood in. Haar enige zoon, die ziek in het buitenland verblijft, heeft ze on terfd. Ook haar beide dochters heeft ze geestelijk vervormd. 23.45 Heute. DUITSLAND 3 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandreporter: Pariser Ge- schichten. 20.45 Ruckblende. Einweihung vor 265 Jahren. 21.00 Formel Eins, Hitparade. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Monitor im Kreuzfeuer. 23.00 Deutschlandbilder: Der Bruder des Stars, Der kleine Rummenigge. 23.45 WK Schaken 1984. Karpov- -Kasparov. 00.15 Journaal. BRT 1 18.10 Sprookjestheater. 18.25 De Smurfen. Afl.: Gargamel, de barmhartige en De Smurfen en de geldboom (herh.). 18.50 Chapi Chapo: De schouwburg. 18.55 De andere Belgen (7), serie. Afl.: Van repressie tot autonomie. 19.35 Kijk uitl Voetgangers, een ver geten groep. 19.40 Lotto-uitslagen, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 IQ, kwis. 20.50 Kijk Mensen. Ik kom uit thera pie (3), serie over ervaringen van pa tiënten en psychotherapeuten vertel len over hun ervaringen, problemen en aanpak. 21.40 Programma van de Chr.-Dem. Omroep. 22.30 Totowinnaars, Journaal en Coda: Twee preludes van George Gerschwin. 19.00 Peppino (6), jeugdserie. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf: Balken inkleden. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Vizier, magazine voor video- en smalfilmamateurs. 21.05 E Woody Allen-serie: Stardust Memories, Amerikaanse speelfilm uit 1980. Cineast Sandy Bates (Woody Allen) heeft veel succes met het ma ken van komedies. Op een zeker mo ment wil hij daarmee stoppen om se rieuze films te gaan maken. Zowel zijn fans als de filmcritici keren zich fel te gen zijn plannen. Hierdoor komt San dy in een crisis terecht, die wordt ver ergerd door zijn problemen in de par ticuliere sector. Hij heeft net een ver houding achter de rug met Dorrie (Charlotte Rampling) en ook bij zijn huidige vriendin Isobel (Marie-Christi- ne Barrault) kan hij het geluk niet vln- 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein Jeu. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumentenrubriek. Aansl.: Lotto. 19.30 Journaal en toto. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Maria Chapdelaine (3), tv-se rie. Met: Carole Laure, Nick Mancuso, Claude Rich e.a. 21.00 Viva la science. 22.00 Ecritures, literair magazine. 23.00 Inleiding tot de opera Don Giovanni van Mozart. 23.10 Journaal. 23.25 Tribune economique et socia le: De middenstand. 19.00 Jardins divers. 20.15 Concours. Spelprogramma. 20.20 Albert Peronne, un homme a part. Filmportret. 21.40 New Ragtime Band'de Porren- trlye. Jazzprogramma. BBC 1 16.10 Wacky races, tekenfilm. 16.20 Beat the teacher, kinderpro gramma. 16.35 Rentaghost, kinderprogramma. 17.00 John Craven's newsround. 17.10 Star Trek, SF-serie (herh.). 17.58 Weerbericht. 18.00 Journaal. 16.30 London Plus. 18.55 District Nurse. 19.25 That's family life. 20.10 Cagney Lacey, politieserie. 21.00 Journaal. 22.25 SOE - a Secret Army, docu mentaire serie over de Special Ope rations Executive. 22.25 Swim or sink (4), tv-serie (herh.). 22.55 Claire Rayner's Casebook. 23.18 Nieuwsoverzicht. 23.20 Motor Show. 00.00 Weerbericht. BBC 2 17.25 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 17.30 Informatieve serie. 18.00 The Rockford Files, detective- 18.50 Rowan and Martins laugh in. 19.20 Sunbeam masters: Tennis Ve terans Semis. 20.10 Wildscreen '84. 21.25 The Lords of Flatbush, Ameri kaanse speelfilm van Stephen F. Ve rona (1974). Met: Martin Davidson, Perry King en Sylvester Stallone. 22.50 Newsnight, actualiteiten. ITV 16.00 Thomas, the tank engine. 16.15 Towser. 16.20 On safari. 16.45 CB-tv. 17.15 Emmerdale farm. 17.45 Nieuws 18.00 About Anglia 18.35 Crossroads. 19.00 Bygones. 19.30 Give us a clue. 20.00 Des O'Connor. 21.00 Storyboard. 22.00 News at ten. 22.20 Anglia late news. 22.30 The Threat. 23.30 Mannix. Politieserie met Mike Connors. 00.30 Tuesday topic. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. Videoclips 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Tony Blackburn Show. 19.00 Green Acres. Afl.: Oliver's ja ded past. Lisa en Oliver gaan twee weken op vakantie naar New York. 19.30 The Brady Bunch. Afl.: The dropout. Greg wil baseball prof wor den. Als Don Drysdale (een ex base ball pitcher) vertelt dat hij talent heeft, wil Greg niet meer naar school. 20.00 Pathfinders. Afl.: Fly there, walk back. Drie geallieerde vliegers, die zijn neergeschoten, komen met behulp van de Duitse en Franse on dergrondse weer in Engeland terecht. 20.55 Skyways, tv-serie. 21.50 Roving Report, aktuallteiten. 22.20 American Football. 23^5-00.35 Sky music box. Video- Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 14.00 Drie mafkezen(1), teken filmserie. 14.05 Bollo, Bries en Bondge noten (8), kinderserie. 14.30 Haantje de voorste (1), jeugdserie over de vakan tie- avonturen van vier kin deren en een opa. 15.00 Bokkesprongen (1). jeugdmagazine. TROS 15.30 De duvel is oud (2), pro gramma voor oudere men sen. 16.15 Jakob en Adele (3), Duitse serie. Vanmiddag moet de juwelier het ontgel den. Jakob en Adele bren gen de man volkomen van de wijs. 16.30 Rosco leest voor in Ca- limero's bioscoop (3). 16.50 Bassie en Adriaan en de huilende professor (3). Als Adriaan bij toeval de assistent van de professor gevangen neemt, krijgt hij ook de opdracht de ge heimzinnige professor op te sporen. 17.15 Voetballen met Wiel Coerver (3), voetballessen. 17.30 Journaal (NOS). 17.40 Pop Formule 1, met Erik de Zwart. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Tagesschau und Tages themen. 10.23 Sie - er - Es (herh 11.10 Manfred Krug: Krumme Touren (herh.). 12.10 Monitor. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletek- st-overzicht. 15.30 Zu Gast in tram den Kuchen. Recepten uit vreemde landen. 16.00 Tagesschau. 16.10 Herbal in Karlsbad, reportage. 16.55 Die Gronlandflieger (1), juegdserie. Met: Axel Bach, Heinrich Giskes e.a. 17.25 Der Papalagi auf Reisen (1), jeugdserie. Met: Kathrin Frolich, Cor ny Collins. Dieter Kursawe e.a. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Te letekst-overzicht. 15.57 Programma- •overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Mor gen schon (1), serie utopische verha len (herh.). Aansl.: Heute-Schlagzei- len. 16.35 Tao Tao, tekenfilmserie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Robin Hood, Engelse tv-serie. Afl.: De heks van Elsdon (1). Aansl.: Heu- te-Sqhlagzeilen. DUITSLAND 3 08.00 Tele-Gymnastik. 08.10-12.00 Schooltelevisie (09.25 Sesamstras se). 17.00-17.45 Schooltelevisie. BRT 1 17.00 De ontsnapte tijger (1), twee delige jeugdfilm uit „Disneyland". 17.45 Juke Box. 17.55 Journaal. 11.30 Teletekst magazine. 14.00 Schooltelevisie. 14.50 Teletekst. 16.30 Graffiti, jongerenprogramma. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd familie programma. BBC 1 06.00 Teletekst-overzicht. 06.30 Breakfast Time. 09.00 The Jugoslav Way. 10.30 Play echool. 10.50 Ghar- bar. Aziatisch magazine. 12.30 Jour naal. 12.55 Weerbericht landbouw. 12.57 Financieel- en nieuwsover zicht voor doven en slechthorenden. 13.00 Pebble Mill at One. 13.45 Gran, kinderprogramma. 13.50 Stop, go.... kinderprogramma. 14.00 Wri ter's Houses. 14.15 Marine Raiders, korte film. 14.30 The affairs of Anna- belle, Amerikaanse speelfilm met Lu cille Ball. 15.50 Play school. 16.10 Superted, kinderprogramma. 16.15 Small Harry and the tooth ache pills, jeugdprogramma. 16.30 Screen test series. 16.55 John's Craven's news- round. 17.05 Think of a number, jeugdprogramma. 17.25 The Good Life, comedy-serie met Richard Briers. 17.58 Weerbericht. BBC 2 15.00 Dallas, tv-serle. 15.45 Natural world. 17.25 Nieuwsoverzicht met ondertiteling. 17.30 Informatieve ee- 7.25 Ontbijt tv. 10.30 Sesam- straat.12.00 Rod Jane en Fred 12.00 Rod, Jane Freddy. 12.10 Our Bac kyard. 12.30 Look who is talking. 13.00 Nieuws. 13.30 Country practi ce. 14.00 Farmhouse Kitchen .15.00 Take the High Road. 15.25 Anglia News 15.30 Sons and daughters. 16.00 Rod, Jane A Freddy. 16.15 Rub a duck tub. 16.20 Sams' luck. 16.50 Hold Tight. 17.15 Blockbusters. 17.45 Nieuws SKYCHANNEL HILVERSUM 1 VPRO: 17.03 Borat. 17.55 Meded.(NOS) 18.06 Boeken. 20.03 De ketting. 21.02 Buiten beeld. 22.02 Pandemonium. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 De nacht klinkt anders. 2.02 Groot licht. 5.02 Werklicht. HILVERSUM 2 TROS: 17.30 Nws. 17.36 Aktua. 18.00 Nws. 18.10 Het journallstenforum. 19.00 TROS-klan- tenservice. 20.00 Nws. 20.03 De huls- werklijn. 21.00 Om het boek. 21.30 Finale. 22.30 Nws. 22.35 Promotheus XIII (2), hoorsp.serle. 23.00 Proeflo kaal: Nico van der Linden a gogo. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19.02 Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondoogs. 23.02 Morgen gebeurt het. HILVERSUM 4 NCRV: 16.00 In de schaduw van de meesters: Symfo nieën en fluitconcerten van Frederik de Grote (2). 17.00 Populair klass. muziek. NCRV: 18.02 Met hart, mond en tanden, liederen en meditatie. 18.15 Muz. in vrije tijd. Opnamen van de Britse Brassband Kampioenschap pen. 19.15 Van binnen uit. 19.30 Pia norecital. 20.00 Wiener Phllharmoni- ker: Symf. muziek van Bruckner. 21.30 Literama. Want gij verstoort daardoor de lieve rust en orde, klanb. 22.30 Oude orgelmuz. 23.10 Kamer- muz. door het Amati-Kwartet. OMROEP RIJNLAND (via 97.6 MHz op FM-band van de kabel.) 17.00- 18.00 Reportages en interviews over en met buitenlanders in Leiden. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Ook goeiemoren (7.30 en 8.30 Nieuwsradio. 7.40 Kees Schil- peroort. 8.45 De Bloemetjesactie). 9.03 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Klets kop. 12.03 Will wil wel. 13.03 Neder land Muziekland. NCRV: 14.03 Klets majoor 14.15 Douce France. 14.30 Middenin. 17.03 Hier en Nu- woens dagmagazine. 17.55 Meded. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.06 De wekkerradio (7.06 en 8.11 Dingen van de dag. 7.30, 8.00 en 8.30 Nws). 9.30 Nws 9.33 Hoor haar! 10.30 Nws. 10.33 Leef-tljd-genoeg. 11.30 Nws. 11.33 Radioweekblad. 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blij- dorp. 14.30 Nws. 14.33 Wel en wee. 15.00 Leef-tijd-genoeg. 15.30 Nws. 15.33 Het zout in de pap magazine. 16.00 Hartezeer (2), hoorsp. NOS: 16.30 Nws. 16.33 NOS-Ombudsman. 17.30 Nws. EO: 17.36 Tijdsein. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.03 Ronduit muslc-time. 9.03 Gospelsound. 10.03 Muziek Motief. 11.03 Country Trail. VPRO: 12.03 De wilde wereld. 15.03 Ron flon flon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De na tionale hitparade. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Het leven de woord. 7.10 Preludium. 8.00 Cul tureel nieuws. 8.02 Programma-overz. 8.05 Platennws. 8.45 Te Deum Lau- damus. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. Tien vierstemmige sonates van PurceH (1). 10.30 Orkestpalet: Symfonie Orkest van Boedapest. 11.40 De concertari a's van Mozart (11). 12.10 Promena de. Composities van Saint-Saens. 13.00 Klein Omroep Koor. 13.30 Kerkconcert: Orgels op Mallorca (2). AVRO: 14.00 Telefoonnummer 035-39211. 15.30 Puur cultuur. 15.40 Affiche 4. 15.45 Muziektheater: Ope rafragmenten. 16.30 Festival Oude Muziek. OMROEP RIJNLAND (vla 97.6 MHz op FM-band van de kabel.) 17.00- 16-00 De Leidse top-tien met aan dacht voor de Leidse uitgaanscul'uur.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15