Wim Kieft blij met nieuwe kans i a in >r Honkbalteam verrast Taiwan EX-AJACIED IN VOORHOEDE CONTRA HONGARIJE .onder "•"loep Karpov behoudt ruime voorsprong =AQ TPORT beidde Sou/mni DINSDAG 16 OKTOBER 1984 PAGINA 13 Scheidsrechter met revolver bedreigd HAMBURG De scheidsrechter van de roetbalwedstnjd SC Bekos-Ail Yidiz uit le Hamburgse vrije-tijds competitie is met >en revolver bedreigd door de speler die C iij even tevoren naar de kleedkamer had erwezen. De aanvaller van Yidiz liep liet naar de douche, maar naar zijn wa- ien. Daar pakte de woedende spits het Den, dat hij vervolgens onder de neus .„ld van de stomverbaasde arbiter. Koel- iloedig optreden van toeschouwers en pelers van Bekos voorkwam dat uitgeslo- »n voetballer tot daden kwam. Het was iverigens geen wonder dat de spelers van e tegenpartij zo doeltreffend handelden. Jekos is immers het bedrijfselftal van de irdedienst van het Volksparkstadion, vaar Hamburger SV speelt. FIFA hoort Kameroen in kwestie omkoping ZURICH De internationale voetbalfe deratie (FIFA) wacht op een officeel standpunt van de bond van Kameroen over het vermeende omkopingsschan daal bij de wedstrijd tussen het Afri kaanse land en Italië tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in Spanje. Als het standpunt uitblijft, stelt de FIFA een onderzoek in naar de gang van za ken. Dat heeft woordvoerder Giorgi Tognoni van de FIFA gezegd in Zürich. Het Italiaanse weekblad Epoca schreef onlangs dat Italië spelers van Kameroen had omgekocht. De FIFA heeft afgelo pen vrijdag een brief gestuurd aan de bond van Kameroen, die een week de tijd heeft voor een antwoord. Protest KNVB naar burgemeester Deventer ZEIST De KNVB heeft bij burgemeester Waal van Devènter een bezwaarschrift in gediend tegen diens verbod de wedstrijd Go Ahead Eagles-Feyenoord op woensdag avond 31 oktober te laten spelen. De voet balbond wil dat het duel op die datum blijft gehandhaafd. Waal liet vorige week weten daar om veiligheidsredenen niets voor te voelen. Volgens de burgemeester kan de po litie het gedrag van de supporters van Feye- noord in het donker moeilijk controleren, hetgeen het gevaar op onlusten zijns inziens vergroot. Waal baseert zijn mening op re cente ervaringen met de Rotterdamse aan hang elders in het land. De KNVB heeft nu verklaard dat het duel elders zal worden ge houden als de partij niet op zaterdag 31 ok tober in Deventer kan plaats vinden. Detroit Tigers winnaar Amerikaanse honkbalstrijd DETROIT Detroit Tigers heeft de strijd om het Amerikaanse honkbalkampioen schap gewonnen. De Tigers wonnen de vijfde wedstrijd tegen de San Diego Pa dres met 8-4 en namen daardoor in de reeks van ten hoogste zeven wedstrijden een beslissende voorsprong van 4-1. De troit was drie keer eerder de sterkste ploeg uit het Amerikaanse professionele honkbal. De inwoners van Detroit raak ten na de titel buiten hun zinnen van vreugde. Eén persoon verloor in het feest gewoel het leven. Tenminste zestien men sen, onder wie vier politiemensen, raak ten gewond. De politie verrichte 34 arres taties. De materiële schade was groot Nader overleg tussen overheid en Amsterdam inzake kandidatuur Spelen AMSTERDAM Voor 1 juli 1985 moet duidelijk zijn wat de gevolgen voor de overheid zijn bij een eventuele kandidaatstelling van Amsterdam voor de Olym pische spelen 1992. Het kabinet beslist op basis hiervan uiterlijk augustus 1985 definitief over de Amsterdamse kandidatuur. Dat is gisteren nog eens bevestigd tijdens een gesprek tussen Amsterdam (burge meester Van Thijn en wethouder Walraven), de regering (premier Lubbers en staatssecretaris Van der Reijden) en het Nederlands Olympisch Comité (Mr J. van de Krol). Een woordvoerder van het ministerie van WVC deelde dit mee. Het ging volgens hem om een „voortgangsgesprek". Over de te volgen procedure ten aanzien van de kandidaatstelling in 1986 bestonden volgens deze woordvoer der geen verschillen van inzicht. Staatssecretaris Van der Reijden liet vorige maand weten zo zijn twijfels te heb ben over de Amsterdamse kandidatuur. Hij vindt wel dat de hoofdstad door moet gaan zich te presenteren als kandidaat, maar de bewindsman meent tege lijk dat nog een aantal zaken (onder andere de financiën) uitgezocht moet wor den. ontn Franl Albert 973 to Paul kantoer; Barzi iel Iss hem van ook! Barzel OTTERDAM Wim ieft is voor even terug in féderland. De ex-spits is Paufan Ajax, die tegenwoor- ig in Italiaanse dienst arzel Ier me >men elligstf Blessure plaagt Erwin Koeman ROTTERDAM Erwin Koeman vormt het enige probleem voor Kees Rij vers. De bankzitter, reser ve voor Michel Valke als linkermiddenvelder, heeft vorige week op de training FC Groningen een issure hoog in het dij- tn opgelopen en onder vindt daar nog steeds last ran. Koeman trainde gis- fermiddag niet mee met de f^kej.rest van de selectie. Hij jblieW haakte snel af. „Eigen toek) schuld", meldde de Gro- Flick ninger, „we gingen vrijwel direkt aan het spelen en deden geen goede war- ming-up. Daardoor schoot \\et er weer in. Ik ben wat concii sprintwerk gaan doen en heb wat lange ballen ge schoten. Daarna ging het ■beter". Het probleem zit er volgens Erwin Koeman in, dat hij als reserve dienst moet doen. „Als je speelt ';un je een goede war- iing-up doen en dan di kt spelen. Dan zou ik i last hebben. Maar meer je na bijv. tien luten in moet vallen en bent niet helemaal m meer, loop je de s dat je weer last a -ê1"* jjJVandaag wordt de beslis- 'ng genomen of Koeman f naast Rijvers plaatsneemt op de bank of niet. Rijvers heeft een goede tweede man achter Valke nodig (z omdat deze pas vorige i (Cer week operatief aan een gezeli onsteking in de voet heeft adie). geholpen. Mocht Koeman inderdaad afhaken, dan wordt Edo Ophof van Ajax als zijn vervanger op geroepen. voor Pisa speelt, komt morgen in actie met het Nederlands elftal in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Hongarije. Eigenlijk lette bijna niemand meer op de blonde schutter, tot dat bondscoach Kees Rij vers één van zijn merk waardige schijnbewegin gen uithaalde. Eerst haal de hij Kieft naar Amster dam voor de oefeninter land tegen Denemarken en morgen staat de nog jeugdige voetballer in de Kuip - die nog niet is uit verkocht - als basisspeler op het veld. Zijn manager, de beroemde en beruchte „Ploon" Konijnen- burg steekt vol trots de borst vooruit wanneer het Neder lands elftal onder grote be langstelling op het bijveld van het Feijenoord stadion een oe fenpartijtje afwerkt. „Wim doet het nu best in de tweede divisie. Zijn marktwaarde is behoorlijk gestegen", glundert hij Wat later, na de oefensessie, bevestigt Kieft dat het goed met hem gaat. Pisa leidt in de Serie B met 9 uit 5 en is daar mee ongeslagen. „We staan bo venaan, dus gaat het goed. Het is in ieder geval heel wat leu ker dan vorig seizoen, want toen was er weinig aan. Ik heb twee keer gescoord tot dusver. Twee uit vijf is niet slecht voor Italiaanse begrippen. Ach, voetbaltechnisch is het allemaal niet zo best in de tweede divisie. Maar de Ne- Wim Kieft maakt tijdens de training op het bijveld van de Kuip een babbeltje met zijn makker Frank Rijkaard. derlandse topclubs zouden^ret heel moeilijk hebben tegen die clubs met hun harde, stugge spel. Uitwedstrijden zijn ware veldslagen. Je krijgt heel wat aanslagen zelf te verwerken, vooral omdat je ook nog eens buitenlander bent. Iedereen let op je, ook het publiek en de pers". „Er is bij Pisa wel het een en ander veranderd. De „presi dente" heeft er miljoenen in gestoken, dus het zal resultaat moeten hebben ook, anders is het voor Pisa afgelopen. Van de 18 selectiespelers van vorig jaar zijn er elf weggedaan. Vier van het elftal van het vo rig seizoen staan er nog in. Si- moni, de nieuwe trainer, is erg goed. Hij is een liefhebber van aanvallend voetbal en dat heb ik gedurende fret vorige sei zoen wel gemist. We spelen nu tenminste elke wedstrijd op de aanval". Wim Kieft heeft het dus beter naar zijn zin onder de scheve toren. Hij weet niet of hij blijft. „Ik heb nog een contract voor één jaar, maar dat wil ik niet uitdienen als we in de Se rie B blijven. Wil ik echter in de eerste divisie voetballen, dan zal ik dit seizoen wel goed moeten spelen zodat ik in de kijker kom". Geen spijt „Ik heb geen spijt van de overstap naar Italië", spreekt Kieft beweringen tegen als zou hij zich niet gelukkig voelen in Pisa. „Ik heb het moeilijk gehad, zeker het vorige jaar, maar daar ben ik mentaal sterker door geworden. Bo vendien heb ik mij qua voet bal ontwikkeld. In Italië kan je als centrumspits niet wach ten tot je de bal krijgt aange speeld. Dan zijn je achillespe zen zo weg. Het is noodzake lijk dat je je laat zakken en daardoor wordt je automatisch sterker aan de bal. De balbe handeling zal desondanks nooit mijn sterkste punt wor den. Ik zal me nooit de stijl van Marco van Basten eigen kunnen maken, om maar een voorbeeld te noemen". Kieft noemt het voorbeeld. Is hij verbaasd dat hij naast zijn Ruud Gullit is voor Kees Rijvers een belangrijke pion in de basis. opvolger bij Ajax een plaats in de voorhoede van het Neder lands elftal heeft gekregen? „Ik heb er eigenlijk niet zo bij stilgestaan. Tja, ik speel een divisie lager en deed tegen De nemarken mee omdat Marco er niet was. Ik vond die wed strijd helemaal niet zo flitsend van mijzelf. Het is natuurlijk wel verrassend dat ik er bij ben. Ik weet niet of het te recht is dat ik er in sta, want ik heb er geen idee van hoe de Nederlandse jongens nu spe len. Het is voor mij een nieu we kans omdat ik er lang bui ten heb gestaan'. Ik sta weer in de picture. En dat voor zo'n belangrijke wedstrijd als tegen Hongarije". Het tandem Van Basten-Kieft draagt een bijzonder karakter. Kieft: „We hebben, geloof ik, bij Ajax één keer samen ge speeld. Tegen Haarlem als ik het goed heb. Marco heeft al met Peter Houtman in de spits in het Nederlands elftal ge speeld, dus die weet wat het is met een andere centrumaan valler naast zich. Voor mij is het nieuw. Van de precieze be doelingen van Rijvers heb ik nog niet veel gehoord, maar ik vermoed dat ik vanaf de lin kerkant zal moeten komen". Wanneer een Italiaanse club een buitenlander in de gelede ren heeft, is het onmiddellijk tumult wanneer deze het na tionale shirt van zijn land om de schouders kan hangen. Kieft: „Bij Pisa vinden ze het prachtig dat ik nu weer in het Nederlands elftal zit. Er is veel kritiek op me geweest, en in Italië wordt eerst de club er op aangekeken als een speler het niet goed doet en daarna pas die speler zelf. Ze zijn dus te vreden. De president en de trainer komen dan ook kij ken". Het Italiaanse voetbal is in een stroomversnelling geraakt door een massaal aantrekken van topspelers. Een wereldtop per is Kieft („Ik ben natuur lijk geen Maradona") niet Maar wat is zijn oordeel over het Italiaanse voetbal. Is dat nu de „superliga" waar ieder een van achterover valt? „Ik kan niet begrijpen dat er zo veel mensen op af komen. De gemiddelde Nederlandse com petitiewedstrijd is leuker dan die in Italië. Meer aardige mo menten in ieder geval. Boven dien moet je je afvragen hoe veel geld het niet kost in Italië voetballen te gaan kijken. Ik heb laatst gevraagd wat de mensen bij Pisa moeten geven, want ik wist dat niet. Wat denk je? Voor een tribune- kaart 65 gulden! HENK MULDER htgel »ek gedi iap Zf ■lengf ir. dat ieschi spe id vo pro i, wa won de iunt mil slee hoe* bi net de bijna gej te b legen instel It he spele n do e opl oga „Penningmeester Brandste- der van Ajax, in het dagelijks leven topman bij Sony Ne derland en in die hoedanig heid officieel sponsor van de KNVB, rekende op 28 augus tus 1979 tot de transferkosten ook de Deen Henning Jen sen. Voor hem zou Ajax 600.000 gulden hebben be taald, terwijl wij altijd had den begrepen dat Jensen transfervrij was toen hij van Real Madrid naar Ajax kwam". En: „Ajax zou bij het aflopen van diens con tract...) niets ontvangen voor Jensen. Blijft over de vraag aan wie Ajax 600.000 gulden heeft betaald. „Je was toch transfervrij", vragen we Henning Jensen als we hem bellen in Kopenhagen. „Ja, ik was transfervrij", zegt Jénsen. „Hoe kan Ajax dan voor jou een transfersom van 600.000 hebben betaald?" Jènsen: „Dat kan ik me niet herinneren. Ik weet echt niet hoe dat toen is gegaan". En: „Woordvoerder Lopez Serra no van Real Madrid: Ik weet heel zeker dat Ajax nooit een transfersom voor Jensen heeft betaald". (Henk van Dorp en Frits Barend in Vrij Nederland). „Hij moet zeker nog zo'n twintig centimeter langer worden en zo'n stuk hoger. Die maten zijn ook beter. Dan zwaait z'n staart over de kopjes op de tafel. Wat een beest hè. Toen de douanier bij de grens z'n hoofd door het raam stak, hapte hij met een. Hij kan de hele dag wel spelen. En eten... Alleen maakt-ie je 's ochtends om half tien wakker, omdat-ie uitgelaten wil worden. Toen we 'm net hadden moest hij nog zindelijk gemaakt wor den. Stond-ie 's nachts om vier uur naast m'n bed. Ik sjouwde hem in m'n nakie van de trap, omdat hij daar het eerste half iaar nog niet op en af mocht' (Voetballer René van der Gijp in het Algemeen Dag blad). „Het komt allemaal door de televisie, die videobandjes, al die kanalen tegenwoordig.- Wat kunnen we allemaal niet zien: Nederland, België, Frankrijk, de Sportschau, het Franse voetbal, de BBC. Als je te veel van hetzelfde eet, komt het op den duur je strot uit. Weet je, in mijn ogen wordt er door de jeugd ge woon niet meer gevoetbald alledag. Dat is het punt. Als vroeger de school uitging, had ik een bal bij me en gin gen we voetballen. Waarom hebben we in Nederland geen goede tennissers? Pre cies hetzelfde probleem. Wij leren tijdens twee trainingen per week voetballen. Maar ik heb geen voetballen geleerd. Ik heb het gedaan. Ik heb nooit anders gedaan dan trappen tegen een bal". „Voor de buitenwacht is het misschien een verrassing, Van der Gijp is trots op zijn grote hond. maar Jan Verhaard wist waar hij aan toe was. Hij had gewoon een contract voor één jaar en voor 1 november zouden wij laten weten of de verbintenis verlengd werd. Met hem hebben we de zaak ook doorgesproken. Door de prestaties van Annemiek Derckx wordt alles een beetje verdoezeld, maar dat is toch niet zijn werk geweest. Met alle respect voor zijn werk, blijft het een feit dat we al leen maar verder achterop zijn geraakt en in eigen land ontbreekt de know how om ons dichter bij Oost-Europa te brengen. Het stikt hier van de conditie-trainers, maar er is niemand die het stuk van af de wintertrainingen tot de grote wedstrijden wil over bruggen. Dat is bij voorbeeld ook in West-Duitsland het probleem. Daar hebben ze nu geprobeerd een Zweedse coach te strikken. Zelfs met met een salaris van 120 dui zend mark en een eigen huis was hij niet te vermurwen. En wat West-Duitsland kan aanbieden, kunnen wij bij lange na niet". (Voorzitter Henk Jacobs van de kanobond in De Volkskrant). „Er is een toezegging van de bond dat er volgend seizoen weer in de eerste divisie kan worden gespeeld, al eindigt Utrecht als laatste. Dat bete kent dat er rustig kan wor den opgebouwd. De vijftien spelers die we nu hebben, zijn eigenlijk te jong. Het mag duidelijk zijn dat er iets moet gebeuren. Er is een ge sprek geweest met bonds voorzitter Schweers en hij zal er, in overleg met de andere clubs, voor zorgen dat we versterking krijgen. Er wordt gedacht aan reservespelers van Amsterdam of Tilburg. Jongens die het daar net niet maken en bij ons alle kans krijgen". (Bestuurslid Vos van ijs- hockeyclub Utrecht in het Algemeen Dagblad). „Oenen, druiloren, nitwitten, waar halen jullie het recht vandaan om mensen bij wie jullie niet in de schaduw kunnen staan zo te kritise ren. Noem mij een Neder landse trainer, die gepres teerd heeft wat Selinger en Niemczyk hebben gepres teerd. Je mocht willen, dat je nog eens die fouten maakt, die zij hebben gemaakt. Mo gen we even terugblikken op de recente Nederlandse vol leybalgeschiedenis. Waren we niet dank zij jullie fantas tische trainingen weggezakt; tot ver onder de grauwe mid delmaat. De 15e, 16e plaats in Europa. Natuurlijk krabbelde het Nederlands herenteam iets op en mag zich nu tiende van Europa noemen. Maar Geen transferbedrag voor Henning Jensen. kan dat in de schaduw staan van een zilveren medaile op de Olympische Spelen. En wat is Europa nu nog? Zou het niet eens tijd worden, dat die Nederlandse trainers, die je zelden of nooit op interna tionale toptoernooien ziet - op de O.S. was er niet één - gewoon hun mond houden". (Frits Suèr in het maand blad Volleybal). „Hoewel ik volgend jaar nog een wegseizoen bij Kwantum en vooral in dienst van Raas moet afwerken, is het staye- ren me wel goed bevallen. Ik wil daarmee doorgaan, maar dan wel op mijn manier. Ik wil niets met gerotzooi en malafide gangmakers te ma ken hebben. Ik wil zelf de dienst uitmaken. Ook Gerrie Knetemann wil op die voor waarden gaan stayeren en misschien dat we dan het zooitje dat er nu van is ge maakt weer gezond boven water kunnen krijgen". (Wielrenner Cees Priem in .de Telegraaf). MOSKOU De dertiende partij uit de schaaktweekamp om de wereldtitel in Moskou tussen titelverdediger Anatoli Karpov en uitdager Gari Kas parov is gisteren bij de 33e zet in remise geëindigd. Hierdoor bleef de stand 4-0 voor Kar pov. De titelverdediger koos voor een Engelse opening, maar maakte een merkwaar dig vervolg. Kasparov stelde opnieuw geen prijs op de aan wezigheid van zijn moeder in de zaal. Zijn begeleiders oor deelden na vier nederlagen dat de uitdager te veel door haar werd afgeleid. Het zettenverloop van de dertiende partij tussen Karpov (wit) en Kaspa rov was als volgt: 1. Pgl-f3 Pg8-f6, 2. c2-c4 b7-b6, 3. g2-g3 c7-c5, 4. Ltl-g2 Lc8-b7, 5. 0-0 g7-g6, 6. Pbl-c3 Lf8-g7, 7. d2-d4 e5xd4, 8. P£3xd4 b7xg2. 9. Kglxg2 0-0, 10. e2-e4 Dd8-c7, 11. b2- b3 Pf6xe4. 12. Pc3xe4 Dc7-e5, 13. Ddl-f3 De5xd4, 14. Lcl-a3 Pb8-c6, 15. Tal-dl Dd4-e5, 16. Tdlxd7 De5-a5, 17. La3xe7 Pc6-e5. 18. DI3-dl Pe5xd7, 19. Ddlxd7 Da5xa2, 20. Le7xf8 Ta8xf8, 21. Tfl-el Da2xb3, 22. Pe4-d6 Db3-c3, 23. Tel-e7 Dc3-f6, 24. Pd6-e4 Df6-d4. 25. Dd7xd4 Lg7xd4. 26. Te7- d7 Ld4-g7, 27. Dd7xa7 h7-h6. 28. Ta7- b7 Lg7-d4, 29. Tb7-d7 Ld4-g7, 30. h2- h4 £7-f5, 31. Pe4-d2 Tf8-f6, 32. Td7-c7 Tf6-e6, 33. Kg2-f3 Lg7-f6, Remise. De strijd in het achtste inter nationale toernooi te Tilburg is geluwd. Twee ronden voor de afloop werd de eindoverwin ning van Miles niet meer in twijfel getrokken. Alleen Lju- bojevic ondernam gisteren in de tiende en voorlaatste ronde nog een aanval op de muur vaste leiderspositie van de Brit. Tegen Beljavski bleef hij de volle vijf uur in touw zon der een minimaal voordeel te bereiken. Integendeel, in de afgebroken stelling bleek de Sovjet licht voordeel te heb ben. Bij remise van Ljubojevic had Miles de felicitaties en de cheque van zesduizend gulden gisteren al in ontvangst kun nen nemen. Nu zal de Brit nog minstens een etmaal moeten wachten. Zelf consolideerde hij in de voorlaatste ronde zijn koploperschap. Hij nam met wit tegen concurrent Toekma- kov geen enkel risico en bood na 22 minuten en twaalf Zetten remise aan. Portisch zal toch als tegenstan der van Jan Timman fungeren in een tweekamp over zes par tijen. In Tilburg hebben beide Televisieploeg verrast door korte remise TILBURG De televisie ploeg van het NOS-jour- naal heeft het werkelijke einde van de partij tussen Miles en Toekmakov ge mist De NOS-ploeg wilde de slotzetten van leider Miles opnemen, maar werd verrast door de korte duur van de partij. Toen beide grootmeesters elkaar na 22 minuten de hand drukten ter bezegeling van de verdeling van het punt, zat de vier man ster ke delegatie uit Hilversum nog aan de koffie. In aller ijl werd in een aparte kan toorruimte de situatie in de speelzaal nagebootst waarna beide spelers zo vriendelijk waren voor het oog van de camera hun slotzetten te herhalen, Mi- les opnieuw remise aan bood en arbiter Gijssen de uitslag in beeld bracht schakers zich na een eerder conflict verzoend, waardoor het duel tussen de nummer drie en vier op de wereldrang lijst toch doorgang zal vinden. Het prijzengeld voor het weekje schaken bedraagt der tigduizend gulden. SANTIAGO DE CUBA Het Nederlandse honkbalteam heeft zichzelf overtroffen door op Cuba in zijn eerste wed strijd van het toernooi om de wereldtitel met 3-2 te winnen van Taiwan. Een verrassing van de eerste orde, ook al was het publiek in het Estadio Guillermo Moncada van Santi ago al iets gewend. In de ope ningswedstrijd werd namelijk wereldkampioen Zuid-Korea met 3-0 verslagen door de Verenigde Staten en de Azia ten kregen daarna nóg een ne derlaag (0-1 tegen de Domini caanse Republiek) aan hun broek. Nederland speelde tegen Tai wan een foutloze wedstrijd. Achter het werpen van Hijze- lendoorn, Giroldi en Volkerijk speelde het veld prima. De ploeg had bovendien net dat kleine beetje geluk, dat nodig is om voor een dergelijke ver rassing te kunnen zorgen. Het team van Harvey Shapiro kwam met 0-1 achter, maar nam een voorsprong, toen eerst Bill Groot en direct daar na Jacky Jacoba de bal tegen de muur van het midveld sloe gen. Het werd zelfs 3-1, door dat Bos en Urban us met knap pe honkslagen Vervaat over de thuisplaat hielpen. De ver dediging deed de rest Jan Hii- zelendoorn moest in de zesde innings worden vervangen, omdat hij zijn controle kwijt raakte maar Ron Giroldi nam zijn taak prima over. De Zaan- kanter begon met alle drie de honken bezet, maar behoefde slechts een punt toe te staan. Voor alle zekerheid liet Shapi ro Bart Volkerijk de laatste slagbeurt gooien. De speler van ADO deed het met veel zelfvertrouwen. Rico - Venezuela 3-2, Japan - Neder landse Antillen 7-1, Cuoa-Italie 6-5, Venezuela-Italie 6-0, Cuba-Porto Rico 4-5. B: Verenigde Staten - Zuid- Korea 3-0. Dominicaanse Republiek - Zuid-Korea 1-0 (12 innings). STAND Groep A: 1. Porto Rico 2-4, 2. Japan en Nicaragua 1-2, 4. Venezuela en Cuba 2-2, 6. Italië en Nederlandse Antillen 2-0. Groep B: 1. Verenigde Staten, Ne derland en Dominicaanse Republiek 1-2, 4. Taiwan 1-0, 5. Zuid-Korea 2-0, 6j Panama 0-0.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13