Historisch overleg tussen Duarte en verzet B0MA6 occasion S"®™ Scotland Yard vreest herfstoffensief IRA ZUURKOOL EN ROOKWORST efficiency] beurs 84 PvdA wil schulden minima saneren Dubbele winst voor A jax Sport van overal BON: £eicLó€ (Soivumt •i Uitgave Westerpers. behorende lot Sijthoff Pers. Apothekersdijk 34.2312 DD Leiden. Postbus 11.2300 AA. tel.071-122244. Giro 103003 Bdnk:Amro-bank N.V. Leiden. Direcleur-hooldredacteir IJ Hallewas. Chef redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties:(excl.5% BTW) f 0.59per mm. kleintjesf 0.41 per mm. Abonnementen: (incl.5%BTW)per maand f 2l.02(uitsl.aut.betaling).kwartaal f 63,07. jaar f 240.46. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur.zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071 122248. Maandag 15 oktober 1984,76e jaargang no. 23016 HET WEER In de nacht en ochtend plaat selijk mist. Overigens droog en perioden met zon. Minima rond 6, middagtemp. rond 17 gr. Zwakke tot matige zuidelij ke wind. De komende dagen af en toe regen. Middagtemp dalend tot ongeveer 14 gr. Morgen zon op 07.06, onder 17.43 uur. rouw (33) springt na 'eekpartij uit raam 936054^ HAAG Een 33-jarige vrouw is zaterdagavond door 38-jarige echtgenoot in hun woning in de Anton de 1 1300 Sfistraat in Den Haag zes keer met een mes gestoken, anden, (wee kregen vlak voordat ze thuis kwamen in de auto l over de rijstijl van de vrouw. De vrouw stapte uit en Jhet laatsté stuk naar huis toe. Thuis liep de ruzie nog l0ÖcTTlr °P- vrouw voelde zich dusdanig bedreigd, dat ze nrull mcJolitie waarschuwde. Tijdens het telefoongesprek stak 070-98pan met een mes op zijn vrouw in. Toen de vrouw in iatloncie^ ^et raam opende, kwam de man op haar af en s^ak l 85 otf n06 maal- Zwaar gewond sprong de vrouw hierna 3500. af de eerste verdieping naar beneden. De man heeft '(volledige bekentenis afgelegd. De vrouw is naar het rM>se Westeinde Ziekenhuis vervoerd, waar zij met ir uOmDitwonden in de rug, bovenarm, zij, oor en long is opge- :l. radiomen op de intensive care-afdeling. ANWB roept op deel Hl nog niet te betalen DEN HAAG De ANWB heeft alle automobilisten en motorrijders opgeroepen om de 22,50 gulden voor het nieu we kenteken deel III nog niet te betalen. De bond vindt dat de Tweede Kamer zich eerst moet uitspreken over de wetswijziging die noodzakelijk is voor verhoging van de le ges met een gulden. Met de door de verhoging verkregen extra gulden wil de staatssectaris de kosten dekken voor de verplichte keuring per 1 januari voor alle wagens van tien jaar en ouder. Dat geldt volgens de ANWB voor slechts 10 procent van alle auto's. Voor de radio heeft staatssecretaris Scherpenhuizen (Verkeer en Waterstaat) inmiddels verklaard de oproep te betreuren. „Ik had dat van een organisatie als de ANWB niet verwacht", aldus de staatssecretaris.. Volgens hem staat het vast dat de Kamer akkoord gaat met de wetswijziging. Haagse oranjeklant klaagt Son ja Barend aan I DEN HAAG De Haagse kunst schilder Adrian Stahlecker wil een klacht indienen tegen Sonja Ba rend. Hij zegt, dat de presentatrice van het gelijknamige VARA-tele- visieprogramma na afloop een ka raf wijn over zijn hoofd heeft leeg gegooid en dat zes medewerkers hem daarna hebben weggesleurd. Volgens woordvoerster Maria Meijer van de VARA liep Stahlec ker na afloop woedend naar de ta fel van Sonja Barend, die toen het restje van een glas water langzaam over zijn hoofd heeft leeg gegooid. Daarop gaf de man een VARA- medewerker een klap voor zijn hoofd, waarna een andere mede werker de man in bedwang heeft moeten houden. Stahlecker verte genwoordigde zaterdagavond een delegatie van de Haagse Oranje vereniging, onder leiding van se cretaris De Jong. Stahlecker had daarin de plaats ingenomen van mevrouw Van Limburg Stirum, die voor de uitnodiging had be dankt. Er werd gepraat over de toelage van ruim 900.000 gulden voor prins Willem Alexander. De kunstschilder meende dat hem het spreken onmogelijk werd gemaakt en liet dat de gehele uitzending luidruchtig blijken. Pag.5: „Het was een walgelijke uitzending" DOODSESKADER BEDREIGT SALVADORAANSE PRESIDENT 3 de Lu I.. 64.00 1-992064 Dolomlti gerei 3250, bj. '8 00.-. Tel 1 LA PALMA De on- i derhandelaars van de gewapende oppositie in El Salvador hebben zich gisteravond verza- I meld in La Palma, 85 kilometer ten noorden [van de hoofdstad San alvador, voor het ge- Iprek over vrede van P maandag met de Salva doraanse president, Jose Napoleon Duarte, dat aan het eind van de middag, vijf uur Neder landse tijd, is begonnen. De vertegenwoordigers van het Nationale Bevrijdings front Farabundo Marti' (FMLN), Joaquin Villabolos en German Cienfuegos, de militaire tak van het verzet en van het Democrati- sch-Revolutionaire Front' (FDR), Guillermo Ungo en Ruben Zamora, de politieke tak van het verzet, werden van de luchthaven van de hoofdstad San Salvador door wagens van het Rode Kruis naar de plaats van sa menkomst overgebracht. Zij werden begeleid door de ambassadeurs van Frank rijk en Colombia in Pana ma, de Zwitserse ambassa deur voor Midden-Amerika alsmede de Panamese am bassadeur in El Salvador. De hulpbisschop van San Salvador, Gregorio Rosa Sanchez, verklaarde zon dagavond, dat de paus had aangeboden dat zijn verte genwoordiger in El Salva dor het gesprek bijwoont als getuige en dat de paus „bidt voor het welslagen ervan" opdat er een einde zou ko men aan „het lijden van dit volk". President Duarte gaf op dracht aan de militairen zich terug te trekken uit het gebied, nadat deze zich vrij dag in La Palma hadden ge nesteld. Een rechtsextre- mistische doodseskader, ge naamd het „anti-communis tisch leger" heeft Duarte za terdag van .hoogverraad' beschuldigd en acties tegen hem aangekondigd. Duarte en alle politieke partijen plegen hoogverraad en zul len doelwitten zijn van mi litaire acties. Pagina 7: Verzetsleiders nerveus voor aanvang ge sprek F2. t. 24.(X 1035/5 ianos like dinsdag en woensdag ebben we groente en vlees de aanbieding. NO of s, als gitaar euce 12 )70-67( RBOXEL leaal vc eek. Tel (ADVERTENTIES) ing io. r> Yï Zuurkool naturel, AQ zakje 500 gram *+^7 rookworst, 1 QQ er stuk 250g2£9 I.ZjO albert heijrn jénds grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. 1-21571 key >-66661 BBE-OTD&EN woe I. 0.' aangetfl reen plekken el deuken •GSTGEEST Om te voor- ïen dat het omgevallen je met sinaasappelsap ikken op de bekleding zou roorzaken, dook de Alphe- naar afgelopen zaterdagmor gen op de Warmonderweg even onder zijn dashboard. Eén ongecontroleerde bewe ging aan het stuur van de fon kelnieuwe auto en zijn glan zend blik van Duitse makelij veranderde in een schroot hoop. Hij ramde omstreeks vijf uur 's morgens maar liefst drie geparkeerde auto's. Alle vier de auto's werden zwaar be schadigd. Noordwijker steekt eigen flat in brand NOORDWIJK Een 29-jari- ge inwoner van Noordwijk wordt morgen voorgeleid voor de officier van justitie in ver band met brandstichting. De Noordwijker stak vrijdagmid dag zijn flat aan de Joseph Veerstraat in brand. De man terroriseerde de andere flatbe woners en uitte zijn ongenoe gen uiteindelijk door met een hoeveelheid .papier een bank in zijn woning, die zich op de bovenste verdieping bevindt, in brand te steken. Vervolgens liep hij met zijn parkiet in een kooitje naar buiten. Toen een andere bewoner hem opmerk zaam maakte op het feit dat zijn flat in brand stond, ver klaarde hij dat hij de brand zelf had aangestoken. (ADVERTENTIE) 8t|m17oktober 15df3?"'tevan 10-17 uur I »teJ6°Wvan 10-21 uur I taterden zond. gestoten f rail ARNHEM De PvdA wil dat er een landelijke regeling komt voor de sa nering van de schulden van mensen die al langer dan een jaar van een minimumuitkering moe ten leven. Een dergelijke regeling zou moeten voor komen dat de inkomsten van deze minima als ge volg van schulden, onder het bestaansminimum ko men. Dit zei PvdA-fractie- leider Den Uyl dit week einde op een landelijk congres van PvdA-om- budsteams in Arnhem. De oppositieleider verwees on der meer naar het rapport „Minima zonder marge" van de gezamenlijke sociale dien sten. Uit dat rapport blijkt dat 48 procent van dé meerjarige echte minima schulden heeft, van wie de helft een schuld heeft van meer dan 2.000 gul den. Volgens directeur J. de Boer van de sociale dienst in Leeu warden, kunnen de volkskre dietbanken 60 procent van de aanvragen tot schuldsanering niet meer behandelen omdat de schulden van de aanvragers te hoog zijn om nog voor sane ring in aanmerking te komen. „Dat wil zeggen dat die men sen redelijkerwijs niet meer in staat zijn om de aflossing over hun schulden binnen een ter mijn van drie jaar te voldoen", aldus De Boer. Vier jaar geleden was zo'n 20 procent van de aanvragen om schuldsanering bij de volks kredietbank afkomstig van uitkeringsgerechtigden. Nu bedraagt dat percentage 80. LONDEN Scotland Yard vreest dat de bom aanslag van afgelopen vrijdag in Brighton, waar bij premier Thatcher en haar kabinet op het nip pertje aan de dood ont snapten, het begin is van een herfstoffensief van de IRA in Groot-Brittannië. Alle Britse politici, hoge militairen en rechters zijn onder zware bewaking ge plaatst. Premier Thatcher, die afgelopen zaterdag haar 59e verjaardag vier de, kan zich nergens meer vertonen zonder dat vei ligheidsagenten in burger en uniform haar geheel omringen. Volgens de in Dublin verschij nende Sunday Press was de IRA staan de premier en een aantal van haar ministers sinds de dood van IRA-hon- gerstaker Bobby Sands (1981) bovenaan de dodenlijst van de IRA. Een complot haar te ver moorden tijdens het Conserva tieve partijcongres van afgelo pen jaar in Blackpool, viel op het laatste moment in het wa ter omdat de voorbereidingen niet grondig genoeg waren ge weest. De IRA wil met de dood van de premier een snel le oplossing van de Ierse kwestie (hereniging van Ier land) afdwingen. De bomaanslag van vrijdag zou gepleegd zijn door in En geland wonende sympathisan ten van de IRA. De eerste fo- aJm-tV - r iit*i f De zwaar beschadigde badkamer van de Thatchers in het Grand Hotel in Brighton. Twee minuten voor de ontploffing was de Brit se premier nog in de badkamer geweest. to's, genomen in de zwaar be- kringen echter als een succes schadigde suite van de That- beschouwd, omdat het Britse chers, toont dat zii op miracu- establishment nu de schrik te leuze wijze aan de dood zijn pakken heeft, ontsnapt. Ofschoon de aanslag Pagina 7: „Bom was al we- mislukte, wordt hij in IRA- Ken geleden geplaats." A DEN HAAG Ajax bleef afgelopen weekeinde onge slagen in de eredivisie be taald voetbal door met 4-3 van Haarlem, dat de Am sterdammers vorig jaar nog verraste (0-3) te winnen. Ajax behaalde in feite dub bele winst doordat PSV, dat twee wedstrijden meer heeft gespeeld, bij AZ 67 door een gelijkspel van 2-2 in Alk maar een punt liet liggen. Volendam heeft ook in Sit- tard de wind mee gehad. De verrassend acterende Noord hollanders zegevierden met maar liefst 3-0 bij Fortuna S.. De zeven ontmoetingen, twee duels werden verscho ven, werden bijgewoond door slechts 48.500 kijkers. De meesten van hen, 12.000, •zaten bij Ajax - Haarlem op de tribunes. Martin Jol gaat niet naar PEC Zwolle en is gister- V avond met de boot van uit Hoek van Holland naar En geland vertrokken, waar hij zich vandaag moet melden bij zijn club Coventry City. Het ziet er niet naar uit, dat hij voor deze club nog zal uitkomen. Hij wil zich van uit zijn huis in Engeland gaan oriënteren op een club in België. Johan Cruijff wordt vrijwel zeker commercieel ambassa deur van Nederland in het Midden Oosten. De oud-in ternationaal is al bijna een jaar in onderhandeling met Philips. Daarbij voegde zich nu Ballast Nedam. Het is de bedoeling dat Johan Cruijff zich sterk gaat maken bij de bouw van nieuwe voetbal stadions. Verder onder meer in Sporttribune: Voetbalclubs komen weer met liga-plan Ajax gaat weer eens in de fout Brugman betert leven, maar verspeelt titel „Liever gewoon elf tegen elf" SVLV met moeite langs Alkmania Quick Boys deklasseert koploper Barendrecht Leiden Lions viert rentree met zege op Enschede Ons Eiland dieper in de zorgen Man sticht brand terwijl taxi wacht EINDHOVEN Een 42-jarige Eindhovenaar heeft dit week einde een taxi genomen om brand te kunnen stichten in de woning van zijn ex-vrouw. Hij liet zich vrijdagnacht naar haar adres rijden en stak, ter wijl de taxi wachtte, door de brievenbus de gordijnen in brand. Daarna liet hij zich door de taxi naar zijn eigen woning rijden. Voordat hij daar aankwam kon de politie hem al aanhouden. De brand richtte weinig schade aan. Het vuur kon door de vrouw, die met haar drie kinderen in de woning verbleef, worden ge blust. De taxichauffeur ont kent overigens het misdrijf te hebben gezien. Dollar naar ƒ3,54 AMSTERDAM De dollar is vanmorgen op de Amsterdam se valutamarkt direct na de opening omhoog geschoten. Rond half tien noteerde de Amerikaanse münt ƒ3,54. Dat is bijna vier cent boven de slotkoers van vrijdag die 3,5025 bedroeg. Handelaren noemden de handel vrij rustig. Of het nu betaald voetbal is, wielrennen in de klassieker de Ronde van Lombardije, de military in Boekei, honkbal op Curacao, zaalhandbal om de Eurapa Cup 2, of het wereldkampioenschap dammen in Senegal, het staat vandaag allemaal weer in „Sporttribune". Een heel weekeinde sport, samengebald in flitsende reportages nit sportzalen en van sportvelden, overal vandaan. En dat krijgt u elke week weer. Bij de Leidse Courant! De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: urant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1