ong Oranje pas laat op dreef sportuitslagen Basketballers Den Bosch eruit Burgemeester van Deventer verwijt KNVB slecht plannen W5, KASSA! WIN NU HOGE PRIJS DOORJACKPOT. 3BEKP0RT Ccidócgotncmt. DONDERDAG 11 OKTOBER 1984 PAGINA 9 DAMMEN Wereldkampioenschap in Dakar Vijfde ronde: Kaplan (Vst) - Stokkel (Ned) 1-1, Clerc (Ned) - Jansen (Ned) 1-1, Meless Memel (ivo) - Koeperman (Vst) 2-0, Van der Wal (Ned) - Autar (Sur) 1-1, Ndiaye (Mali) - Scholma (Ned) 1-1, Guinard (Fra) - Wirni (Sov) 1-1, Baljakin (Sov) - Gantwarg (Sov) 0-2, Dubois (Fra) - Der (Sen) 2-0, Kornjevski (Sov) - Diallo (Sen) 1-1, Kane (Sen) - Wigman (Sov) 0-2. Stand: 1. Gantwarg, Kornjevski, Scholma en Wigman 7 punten, 5. Clerc en Diallo 6, 7. Jansen, Kaplan, Meless Memel, Stokkel, Van der Wal en Wirni 5, 13. Autar, Baljakin, Du bois, Guinard, Koeperman en Ndiaye 4, 19. Der en Kane 3. VOETBAL Bundesliga Bayer Leverkusen-Karlsruher SC 4-1, Hamburger SV-Arminia Bielefeld 4-0, VfB Stuttgart-Borussia Dortmund 2-0, Eintracht Frankfurt-Bayer ürdingen 3-2, Fortuna Düsseldorf-Bayern Mün- chen 0-2, Schalke 04-Werder Bremen 2-2. Stand aan kop: Bayern München SCHAKEN Toernooi In Tilburg Afgebroken partijen tweede ronde: Sosonko (Ned)-Van der Wiel (Ned) 1-Ö, zesde ronde: Ljubojevic (Joe)- Portisch (Hon) 1-0, Miles (EngbSmis- lov (Sov) 1-0. Stand: 1. Ribli 4,5 punt, 2. Ljubojevic en Miles 4, 4. Beljavski, Hübner, Tim man en Toekmakov 3,5, 8. Andersson en Portlsch 3, 10. Smislov en Soson ko 1,5, 12. Van der Wiel 0,5. VOLLEYBAL Competitie eredivisie dames: Orion-Sudosa 3-0 (15-10, 15-7, 15-13). Competitie eredivisie heren: Martlnus-Orion 3-0 (15-9, 15-9, 15-9). ZAALHANDBAL Competitie eredivisie heren: Blauw Wit-Sittardia 16-18. PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS, 1600 meter: 1. Za- majo Star (S. van Dooyeweerd) km- tijd 1.21,0; 2. Zeres Westfrisia; 3. Zeepljn du Bois. Niet gestart: Zirco- nia. Toto: winnend f. 10,20, plaats f. 1,60 f. 1,50 f. 1,20, koppel f. 18,00, trio f. 101.80. TWEEDE KOERS, 2040 meter: 1. Vo lume (F.J.A. van Rheenen) km-tijd 1.24,6; 2. Viking K, 3. Warrie Renka. Niet gestart: Wllstar, Yvo Hazelaar, Windster G. Toto: winnend f. 7,10, plaats f. 8,90 f. 10,20 f. 5,20, koppel f. 147,00, trio f. 6.770,00. DERDE KOERS, 2040 meter: 1. Yoko Buitenzorg (J.F. van Exter) km-tijd 1.23,4; 2. Yaffingale; 3. Yvira S. Niet gestart: Yento Rotary. Toto: winnend f. 25,80, plaats f. 5,40 f. 1,70 f. 3,90, koppel f. 168,60, trio niet uitbetaald. VIERDE KOERS, 2000 meter: 1. Tho mas (S.R. Carter) km-tijd 2.19,6; 2. Royal Prins; 3. Figaro Raaphorst. Toto: winnend f. 2,50, plaats f. 1,00 f. 1,20, koppel f. 10,80, trio f. 54,90. VIJFDE KOERS, 2040 meter: 1. Ylvi Hazekamp (T. Smeding) km-tijd 1.21,7; 2. Yshamo Lerona; 3. Ydelheid Fortuna. Toto: winnend f. 1,80, plaats f. 1,20 f. 1,40 1,90, koppel f. 11,80, trio f. 55,90. ZESDE KOERS, 1609 meter: 1. Wilma Notice (C.D. Imming) km-tijd 1.18,8; 2. War Glory; 3. Violent Action (A.W. Bossche Jr.) km-tijd. Niet gestart: Un der Door, Viola Oostland. Toto: win nend f. 3,20, plaats f. 2,20, f. 1,30; f. 10,60, koppel f. 8,80, trio f. 194,20. ZEVENDE KOERS, 1900 meter: 1. Chantes (mej. R. van de Kraats) km- tijd 2.13,9; 2. Woodfeets Cadoro; 3. Sacha. Niet gestart: Redress. Toto: winnend f. 2,40, plaats f. 2,10, f. 2,90, f. 1,50, koppel f. 12,70, trio f. 75,50. ACHTSTE KOERS, 2040 meter: 1. Worry Buitenzorg (H.W. Langeweg) km-tijd 1.20,7; 2. Wish of Thijssen; 3. Valco van Hulsel. Toto: winnend f. 2,20, plaats f. 2,20, f. 3,30, f. 4,60, koppel f. 12,00, trio f. 117,00. NEGENDE KOERS, 2520 meter: 1. Ruth van Assum (B. Dapper) km-tijd 1.22,4; 2. Vip D; 3. Trogan. Niet ge start: Trianka E. Toto: winnend f. 4,30, plaats f. 1,10, f. 1,40, koppel f. 5,20, trio f. 35,10. TIENDE KOERS, 2040 meter. 1. Spooky (F.T. Vogelensang) km-tijd 1.20,2; 2. Savero; 3. Sandor L. Toto: winnend f. 9,40, plaats f. 2,40, f. 1,60, koppel f. 6,50, trio f. 281,60. ELFDE KOERS, 2040 meter: 1. Upsa- la Thelma (C.D. Imming) km-tijd 1.20,0; 2. Woraz Fez; 3. Tamara Rita. Niet gestart: Us Rinton. Toto: win nend: 7,90, plaats f. 1,30, f. 2,20, f. 2,20, koppel f. 23,70, trio f. 168,30. Omzet totalisator: f. 257.359,00. SPORTPRIJSVRAGEN Winnende getallen Westduitse lotto 7 uit 38: 4-6-21-23-27-29-31, reserve getal 36. Spiel 77: 9-8-0-9-7-2-0. SJEF SWINKELS: „Misschien heb ik naam van Stalman wel genoemd" LEIDEN Sjef* Swinkels dis- tanciëert zich van de perspu blicatie in Het Parool van af gelopen maandag over een studiedag voor atletiektrai- ners, waar Ria Stalman door hem beschuldigd zou zijn van het gebruik van anabole ste- rotden. „Ik wilde niet anders dan het onderwerp bespreek baar maken. Na de studiedag is in informele sfeer verder gepraat over anabole steroi- den. Daarbij zijn namen ge noemd en misschien ook wel die van Stalman. Om daar ze ker van te kunnen zijn heb ik de bandopname van het ge sprek opgevraagd", aldus de ex-bondscoach. Ook de voor zitter van de KNAU, Wim de Beer, is zeer geïnteresseerd in die banden; „Wanneer Swin- kels die dingen inderdaad heeft gezegd, zullen strenge disciplinaire straffen volgen". Zaterdag organiseerde de KNAU op het nationaal sport centrum Papendal een thema dag over „Voeding en Kracht training". Inleiders waren de bondscoach voor de dames- sprint, Henk Kraayenhof, en het lid van de nationale com missie opleidingen, Sjef Swin- kels. Gedurende het ochtend programma verzorgde Kraay enhof het agendapunt „voe ding" en na de lunch spraken beiden de toehoorders (atle- tiektrainers en kader) toe. Het belangrijkste aspekt van het verhaal over anabolen was de begeleiding van de atleten, zo dra zij met deze middelen hun prestaties willen verbeteren. In hun angst dat veel atleten gaan „rommelen" met de ge vaarlijke anabolen probeerden zij hun gehoor duidelijk te ma ken dat met een juiste begelei ding het gevaar voor bijwer kingen kan verminderen. „Door een goede voorlichting te geven voorkom je gevaarlij ke experimenten door mensen die verder niets weten van het spul wat ze gebruiken". Stee vast gebruikten Swinkels en Kraayenhof het begrip „medi sche begeleiding" om aan te geven dat er meer is dan al leen het inspuiten van de ge wraakte stoffen. „Anabole ste- roïden en het op de juiste ma nier gebruiken daarvan zijn slechts kleine onderdelen van de medische begeleiding, ook zaken als hart- bloeddruk en stofwisselingscontrole, het ver helpen van een beenlengtever schil, het konstateren van ru gafwijkingen en het verhelpen daarvan horen tot de taak van de artsen en andere begelei ders", aldus Kraayenhof. Swinkels en Kraayenhof zijn overigens wel mede verant woordelijk voor de heisa rond Ria Stalman. Na afloop van de themadag werd door het twee tal volgens hen in „infor mele sfeer" nog gezellig na- gebabbeld. Het tweetal had er overigens geen bezwaar tegen, dat dit informele gesprek door een Amsterdamse journalist op band werd opgenomen. Deze journalist gebruikte de door het tweetal gedane uitspraken om het verslag van de thema dag op te fleuren. De uitspra ken die Swinkels gedaan zou hebben („Stalman zit van on der tot boven vol met anabo len") zijn bij de Olympische medaillewinnares Ria Stalman in het verkeerde keelgat ge schoten en hebben haar doen besluiten een kort geding te gen Swinkels aan te spannen. „Iedere keer als ik in Neder land ben schijn ik mijn hoofd te moeten stoten", aldus Stal man. „Ik ben het nu eigenlijk wel een beetje zat die ver dachtmakingen. Nu de toe standen om de Spelen zo onge veer zijn afgelopen, heb ik niet echt behoefte aan dit soort nieuwe publiciteit Ik probeer nu eerst flink tot rust te ko men. In januari ga ik weer te rug naar de universiteit in Walnut om me op het volgen de seizoen te werpen." Hoe de uitkomst van het kort geding ook zal zijn, binnen de KNAU is beraad gaande over eventuele disciplinaire maat regelen tegen Kraayenhof en Swinkels. „Over de mate waarin wij maatregelen zullen nemen bestaat nog onduide lijkheid, omdat wij niet weten wat er precies gezegd is en door wie. Mochten de uitspra ken die in de krant hebben ge staan, inderdaad door beide heren zijn gedaan, dan zullen forse maatregelen worden ge troffen. Mocht dit echter niet zo zijn, dan denken we stap pen te ondernemen tegen de schrijver van het verhaal. Hoe dan ook we laten dit niet op zijn beloop", aldus de voorzit ter van de KNAU Wim de Beer. GERT VELTHUIZEN IAMMER ROB CLERC BLUFT VOLGEN KAR De Sovjet-grootmeesters lijnen in het wereldkampioen- ipp dammen eindelijk hun ritme lebben gevonden. In de vijfde He liet zowel oud-wereldkampi- [fAnatoli Gantwarg als de jongste frnationale meester Wladimir pan winst aantekenen, waar- zij zich naast hun landgenoot Jiael Kornjevski en de Neder- |er Auke Scholma aan de kop j de ranglijst nestelden. Alleen Nederlander Rob Clerc en de tassend sterk acterende Senega- I Diallo volgen de leiders op één ft, terwijl de overige Nederlan- i ineens een achterstand van p punten hebben opgelopen. Jvijfde ronde bood dit keer een ffiief gesproken groot aantal overwinningen. En daar waren op vallende uitslagen bij. Want wie zou durven hebben voorspellen dat oud- -wereldkampioen Koeperman door de Ivoriaanse debutant Meless Me mel zou worden uitgeteld, zou niet voor vol zijn aangezien. Maar de on langs tot Amerikaan genaturaliseer de Sovjet-grootmeester maakte na een kleine drie uur spelen in een dertien-om-dertien-stand een zeer dure misrekening. Meless Memel combineerde direct ten koste van twee schijven na dam en kon enke le zetten later de felicitaties van zijn landgenoten in ontvangst nemen. Een spannend verloop had de ont moeting tussen de beide Nederlan ders Rob Clerc en Hans Jansen. In een klassieke partij had Clerc, die ruim twee jaar niet tegen zijn land genoot was uitgekomen, voor de openingsfase bijzonder veel tijd no dig. Clerc leek die tijd goed te heb ben besteed, maar moest in de derde speeluur wel een schijf offeren om dat voordeel enig reliëf te geven. Jansen trok bijna een kwartier uit voor het antwoord en dat betekende dat hij daarmee ook veel tijd inliep op Clerc die voor de laatste veertien zetten minder dan drie minuten be denktijd over had. Het gevolg was dat beiden in grote tijdnood het ver eiste aantal van vijftig zetten pro beerden te halen en in die fase ver zuimde Jansen de beste voortzet ting. Voor Clerc was dat de gelegen heid aan een nederlaag te ontko- Optreden „nieuwe" hockeyers slecht ANTWERPEN De Nederlandse hockeyheren hebben het eerste optreden na de Olympische Spelen besloten met een nederlaag. België won in Antwerpen met 3-1 van het ver nieuwde elftal van bondsoefenmeester Wim van Heumen, waarin verdediger Klaas Kossen en aanvaller Ric Volkers hun eerste landenwedstrijd speelden. Op het kunstgrasvejd van Hercules, dat werd geopend bij deze gelegenheid, begon Nederland energiek. Door de machteloosheid in aanvallend opzicht verflauwde het spel aan Nederlandse zijde al snel. De opstelling van Nederland: Lex Bos (Oranje Zwart); René Klaassen (Kampong), Hendrik-Jan Kooijman (Bloemen- daal), Arno den Hartog (Kampong), Klaas Kos^én (Klein Zwitserland); Ron Steens (Klein Zwitserland), Jan-Hidde Kruize (Klein Zwitserland), Cees-Jan Diepeveen (Bloemen- daal); Maarten van Grimbergen (Klein Zwitserland), Ric Volkers (Kampong) en Ronald-Jan Heijn (Bloemendaal). jackpot op Duindigt WASSENAAR In de Zettenprijs lieten de favo rieten het op Duindigt gistermiddag afweten. De grote outsider Yoko Buitenzorg boekte haar eerste overwinning in handen van Jaap van Exter. Voor Van Exter was het bovendien de eerste zege na een auto-ongeluk, dat hem vorig jaar was overkomen toen hij uit Frankrijk kwam waar hij een bezoek had gebracht aan zijn dravers in Franse training. Achter Yoko Buitenzorg werd Yaffingale met Jan Offenberg tweede. Een aardige bijkomstigheid is dat Jan Offenberg doorgaans als gastrijder de paar den van Jaap van Exter rijdt. Yvira S maakte het trio 16-9-13 compleet. Er was niemand die de volg orde op een trioformulier goed had, zodat de inzet overging naar de ren. Daar deden de favorieten wel hun plicht en won Thomas voor Royal Prins en Fi garo Raaphorst. Ondanks het mini-veldje van slechts zeven paarden toch een aardige uitbetaling uit de jackpot van bijna 55 gulden. SUWARDEN Renze Vries, voorzitter van Groningen en lid van sectiebestuur betaald --^tbal, glom gisteravond ËLVJtie perskamer van SC ^'libuur van trots. De f21.2!n 10.000 toeschouwers even eerder de oefen orwa; irl^ld ,Jo"g g Frankrijk (4-2) had- QM[ bekeken, waren op r naar huis toen de Afceb kenshandelaar even iRnni stilte verzocht en aan- v! n tend opmerkte: „Dit is tr een bewijs dat het import foal in het Noorden v.ll t. Daarom stel ik voor 1 ^'»fde A-interland Neder- ""■d-Cyprus straks óók in 3HUUR Noorden te spelen". ques Hogewoning, GERSevoorzitter van het- Ede sectiebestuur knik- etig. „Ik ben het daar edig mee eens". iat 104 lorp (waarde van de woorden is »rst betrekkelijk, want als wedstrijd tegen Cyprus voorronde) straks beslis- blijkt te zijn, komt ook de erdamse Kuip vol en daar jren 65.000 toeschouwers Maar de geestdrift bij de isbisstuurders was begrij- \jk. want 10.000 mensen bij oefen-iriterland van Jong ije is voor Nederlandse fippen inderdaad onge- Daar komt bij dat de Ég van debutant Jan Rab PR-2 won van een tamelijk ilnomeerd tegenstander. Al te veel enthousiasme daarover moet echter onmiddellijk de kop worden ingedrukt, want de wijze waarop Jong Oranje in het eerste uur voetbalde was allerminst overtuigend. Dat kwam niet in de laatste plaats door het nuchtere Frie se publiek, dat allerminst veel prijs stelde op vedette-neigin gen van Feyenoorder Mario Been. Been is een talent, dat in het eerste seizoen dat Johan Cruijff ontbreekt als opvolger van de grootmeester wil wor den herkend. Hij gebaarde, wees, stuurde en speelde veel te gejaagd om echt lijn in het spel van Oranje te kunnen brengen. Pas in de tweede helft vond hij enigszins zijn draai, maar op dat moment was de middenvelder rechts van hem, de 19-jarige spelbe paler van Heerenveen, Pieter Bijl uit Espel al onder de dou che geweest. Bijl, in Heeren veen wekelijks het centraal aanspeelpunt, moest van coach Rab als waterdrager van Been optreden en dat ging hem slecht af. „Pieter was te fleg matiek in het geheel", oordeel de Rab later. Bijl ging (in de pauze), om plaats te maken voor zijn leef tijdgenoot Peter Brouwer, vleugelspits van Go Ahead. Eagles. Brouwer startte op de rechterflank, waardoor zijn ploeggenoot Michel Boerebach zich terug moest laten zakken op het middenveld. De nieuw komer deed het voortreffelijk en bekroonde zijn sterke op treden met een voorzet, waar van een andere invaller, PSV'er Erik-Jan van den Boogaart, koppend profiteerde. Dat betekende het vierde en laatste Oranje doelpunt. Held van dé wedstrijd werd de an dere vleugelspits, Edwin Bak ker (Willem II). Hij scoorde driemaal uit een dood moment (voor de pauze koppend uit een hoekschop, in de tweede helft ineens uit een vrije schop en daarna met een kopbal na een vrije schop van Been) en onderstreept daarmee niet al leen zijn klasse, maar ook het gegeven dat Franse voetballers niet kunnen verdedigen. Aanvallen kunnen ze wel, ge tuige hun twee doelpunten, beide van invaller Ferrer. Voor de pauze en even er na profiteerde Ferrer van schitte rende passes van middenvel der Plancque. Been miste voor de pauze nog een strafschop, Feyenoorder Henk Duut (en kel) werd in de zestigste mi nuut vervangen door André Bentum van FC Twente en de onthutsend zwakke Belgische scheidsrechter Van Valcem gaf nog geel aan de Nederlan ders Van den Boogaart en Boessen en aan de Fransen Lucas en Plancque. BERT DIJKSTRA Jong Oranje - Jong Frankrijk 4-2 (1-1). 19. Bakker 1-0, 32. Ferrer 1-1, 68. Ferrer 1-2, 72. en 78. Bakker 2-2 en 3-2, 88. Van de Booga«fcd 4-2. Scheidsrechter: Van Volcem (België). Toeschouwers: 10.500. Gele kaart:' Boesen en Van de Boogaard (Jong Oranje), Lucas en Plancque (Jong Frankrijk). Opstelling Jong Oranje: Snelders (FC Twente); Boesen (Fortuna S.), Rutjes (Excelsior), Duut (Feyenoord - Van Bentum FC Twente), Roossien (FC Groningen); Bijl (Heerenveen - Brou wer Go Ahead Eagles), Been (Feye noord) en Godee (FC Utrecht); Boe rebach (Go Ahead Eagles), Bosman (Ajax - Van den Boogaard PSV) en Bakker (Willem II). huifde partij (^gebroken DSKOU De elfde partij in I schaaktweekamp om de Idtitel tussen de Sovjets "1 Karpov en Gari Kas- wordt vandaag ver- Uitdager Kasparov gaf f 41e zet met de zwarte onder couvert af. Vol- s de aanwezige experts in «kou eindigt de partij in re- e, waardoor de stand 4-0 Karpov blijft. IÜ verloop van de elfde partij rit: Karpov, zwart: Kaspa- 1 ;l-f3, Pg8-f6; 2. c2-c4, b7-b6; 3. ■1 I, c7-c5; 4. Lfl-g2, Lc8-b7; 5. 0-0, 6. b2-b3, Lf8-g7i 7. Lcl-b2, 0-0; -2-e3, e7-e6; 9. d2-d4, Dd8-e7; V )l-c3, Pb8-a6; 11. Ddl-e2, d7-d5; 'fl-dl. Tf8-d8; 13. Tal-cl, d5xc4; 3xc4, Ta8-c8; 15. Pc3-b5, Lb7-e4; i: 2-a3, Pa6-b8; 17. d4xc5, b6xc5; 18. e5, Pf6-e8; 19 Le5xg7, Kg8xg7; f3-e5, Le4xg2; 21. Kglxg2, f7-f6; i 'e5-d5, Pb8-c6; 23. Pb5-c3, Pe8- 24. Pc3-a4, Pc6-e5; 25. Pd3xe5, i, 26. Pa4-c3, De7-b7+; 27. De2- 1 >b7xf3; 28. Kg2xf3, Tc8-b8; 29. bl, e5-e4+; 30. Kf3-e2, Tb8xbl; 'dlxbl, Kg7-f6; 32. Tbl-dl, K£6- 3 Pc3-b5, Td8-d7; 34. g3-g4, h7- 35. a3-a4, a7-a6; 36. Pb5xd6, ld6; 37. Tdl-bl, Td6-d3; 38. f2- IKe5-f6; 39. Tbl-b6, Tb3-c3; 40. p6, Tc3-c2+; 41. Ke2-dl, afge- jebroken stelling is: Wit: Kd3, ïen op a4, c4, e3, f4, g4 en Kf6, Tc2, pionnen op c5, ier uitbetaling fE Een 62-jarige werk- Engelsman heeft ruim 3,3 Den gulden in de Engelse balpool gewonnen. Jack 'ert, die na twintig jaar als ricien te hebben gewerkt,. 2-jarige leeftijd werd ont- ;n, won de jackpot in de balpool en werd daardoor 186 pond rijker. „Met zes leren en negen kleinkin- i, heb ik weinig moeite jeld te verdelen", aldus 'ert, die niet weet wat hij het geld gaat kopen. Ik de laatste tijd veel in de nagedacht over wat ik mijn vrije tijd moet gaan i. Ik denk dat een nieuwe stoel bovenaan mijn ver lijstje staat." inst voor inkballers EVENGAT De Neder- honkbalploeg heeft het tooi op Curacao ter voor- ling op het wereldkampi- dat dit weekeinde begint, afgesloten met overwinning op gastland: De minimale zege op de die in Brievengat welis- onder de naam Curacao 1de, maar in feite de natio- ploeg van de Nederlandse Uen was, betekende voor ormatie van manager Har- piro een flinke opste- na vier achtereenvolgende --erlagen. BIJ VASTSTELLEN VAN DUEL FEYENOORD DEVENTER Burge meester Waal van Deven ter zal de eredivisiewed strijd Go Ahead Eagles - Feyenoord uit vrees voor openbare orde-problemen verbieden als de KNVB vasthoudt aan de speelda- tum van 31 oktober. .Eer der verbood de burge meester om dezelfde re den het duel voor aan staande zaterdag. Voor de KNVB was dit aanleiding de wedstrijd naar woens dag 31 oktober te verzet ten. Volgens de burgemeester zijn de problemen rond de openba re orde dan zeker zo groot als op zaterdag. Hij wijst er in een woensdag uitgegeven verkla ring op, dat de politie het ge drag van de Feyenoord-sup- porters in het donker moeilijk kan controleren met alle risi co's van dien. Ook vreest de burgemeester, dat Feyenoor- d-aanhangers woensdagmid dag al naar Deventer komen om rellen te schoppen. Burgemeester Waal baseert die verwachtingen op recente er varingen met Feyenoord-sup- porters elders in het land. Met nadruk stelt de burgemeester, dat hij niet in het algemeen voetbal op woensdag of zater dag wil verbieden maar voor wedstrijden tegen Feyenoord wil hij een uitzondering ma ken. Die behoren volgens Waal gezien de extra risico's op zondagmiddag te worden gespeeld. De burgemeester heeft de KNVB woensdag laten weten het te betreuren, dat de voet balbond bij het afwegen van de belangen zo weinig reke ning houdt met die van de openbare orde. Waal noemt het besluit van de bond Go Ahead Eagles - Feyenoord op woensdag te laten spelen zelfs „een nederlaag voor het be taalde voetbal in Nederland", omdat de bond weet dat deze planning kan leiden tot ernsti ge verstoringen van de open bare orde. Burgemeester Waal zal de pro blematiek rond de datum voor het voetbalduel nader bespre ken met voorzitter Van der Louw van de sectie betaald voetbal van de KNVB. De bond heeft reeds laten weten, dat er geen alternatief is voor de speeldatum 31 oktober en dat elders zal worden gespeeld als het duel niet in Deventer kan plaats vinden. (ADVERTENTIE) Elke dinsdagavond worden er 5 W5-koersen gelopen. U streept thuis op een wedkaart de 5 paarden aan, waar van u denkt: die winnen. Méér dan één paard per koers mag ook. Meer streepjes, meer kansen! Vraag om de weekinformatie plus wedkaart bij postkantoor, sigaren winkel of andere in leveradressen met de geelgroene W5- raamstrook. Doen! Spelen per post kan ook. Voor nadere info Stichting Totalisator Nederland, tel. 070-543600. W5 ELKE WEEK PRIJS! WEDDEN? Mario Been, die pas in de tweede helft zijn draai kon vinden, in duel met een Franse tegenstander. DEN HAAG Twee van de drie basketbalteams, die gisteren betrokken waren bij het Europa Cup- gebeuren, Haaksbergen en Noordkop, hebben zich geplaatst voor de volgen de ronde. Den Bosch werd uitge schakeld. Haaksbergen bereikte de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars door in eigen zaal de return tegen het Schot se Falkirk gelijk te spelen: 88-88 (49-47). Deze voor een basketbalwedstrijd hoogst on gebruikelijke uitslag was mo gelijk, omdat Haaksbergen de uitwedstrijd reeds met een Sportwereld Voetbal Het kort geding te gen de KNVB, aangespannen door de drie internationals van PSV, gaat niet door. Hans van Breukelen, Willy van de Kerkhoff en Michel Valke hebben de aanklacht, inge diend wegens de gelijksoortige belangen van de geldschieter (Philips) van hun club en die van de voetbalbond (Sony), te ruggenomen op aandrang van Philips, puntenverschil van negen had gewonnen: 82-71. Tegenstan der in de tweede ronde is Ha- poel Tel Aviv. Scores: Haaksbergen: Brown 18, Ridderhof 16, Richardson 14, Kuiper 12, Kruithof 12, Ar- don 8, De Vries 8 Noordkop uit Den Helder be reikte via Crystal Palace uit Londen de tweede ronde van het Europa Cup III-toernooi. De thuiswedstrijd werd giste ren met 80-77 gewonnen. De ruststand was 36-35. De Ne derlanders hadden vorige week de uitwedstrijd met ne gen punten verschil gewon nen: 89-80. Voor Noordkop waren De Waard (18), Downey (19), Om- anette (18) en Petaway (21) de voornaamste schutters Het Europese avontuur van Den Bosch heeft deze jaargang, slechts eén ronde geduurd. In het toernooi van de landskam pioenen ging de Nederlandse vertegenwoordiger ondanks winst in de thuiswedstrijd te gen het Finse Ymca Helsinki onderuit: 86-83 na verlenging. De extra speeltijd was noodza kelijk geworden, omdat het verschil na de normale wed- strijdduur even groot was als in de uitwedstrijd: zes punten (78-72, ruststand 46-38). De scores van Den Bosch: Fields 30, Akerboom 15, Gib son 13, Franken en Esveldt 12 en Pieterse 6 punten. Kees Akerboom was gisteravond goed voor vijttten punten.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9