Parkeeronderzoek moet Lelpunten centrum aangeven" Noord wijk en Katwijk willen noodgedwongen klein woonwagenkamp CcidócSoutant Integratie Calvijnschool Stropers waren ook dieven ETHOUDER DE KORT OP ALGEMENE BESCHOUWINGEN LISSE: Burgemeesters en commissaris tekenen voor mensenrech ten boekenweek in bibliotheek «m p cadf orniflö* id. CekLcSouumt Middenstanders tegen grootschalig textielbedrijf Kaartspel van Lisse Katwijk verontrust over ontwikkeling industrieterreinen iPAGfDEN DONDERDAG 11 OKTOBER 1984 PAGINA 5 Vrrie om uitwerpsel lERDORP Twee inwoners van [rdorp hebben gistermiddag ruzie igen over een uitwerpsel van een De eigenaar van de hond liet zijn e viervoeter omstreeks één uur behoefte doen op het trottoir van armVs'aan- ^at gebeurde precies voor We€j S>ni'ng van de andere Leiderdorper, eugdiievjg protesterend zijn huis uit rennen. De hondebezitter ont- Aanv nbreni /P.'. laarop in woede en sloeg de Does- 'nr ewoner een blauw oog. De gealar- je Leiderdorpse rijkspolitie snelde cooten|ip om escalatie te voorkomen, toen de agenten ter plaatse kwa- bleken de twee kemphanen hun al te hebben bijgelegd. Het slacht- behandelde zelf zijn verwonding ende geen aanklacht in. Vrouw door brom fietser aangereden WARMOND Een 68-jarige inwoon ster van Warmond heeft gisteravond hoofdletsel opgelopen nadat zij door een bromfietser was aangereden. Het ongeluk gebeurde op de Herenweg na bij de inrit naar het Trefpunt. De vrouw stak onverwacht over op een punt niet ver verwijderd van de voet gangersoversteekplaats. De bromfiet ser, een 18-jarige inwoner van Lisse die in de richting Warmond reed trachtte te remmen haar te ontwijken maar slipte door op het natte wegdek. Bij de botsing sloeg de vrouw met haar hoofd tegen het wegdek. Zij is opgenomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden. De bromfietser bleef ongedeerd, zijn brom fiets bleef nagenoeg onbeschadigd. KATWIJK Met het hijsen van een gezamenlijke vlag door de hoofden van de lagere- en de kleuterschool is gister middag de integratie van „De Duinroos" en de Calvijnschool een feit geworden. De kleuterschool „De Duinroos" is, voor uitlopend op de nieuwe wet op het basisonderwijs, met twee werklokalen en één speellokaal in de lagere school op de Randweg ondergebracht. Met de verbouwingswerkzaamheden is een bedrag gemoeid van niet minder dan 432.000 gulden terwijl het schoolbestuur zelf ook nog eens 50.000 gulden heeft bijgedragen. Met deze hoge kosten zit de gemeente momenteel nogal in de maag omdat de rijksoverheid slechts een bedrag aan bouwkosten van 290.00 gulden heeft goedgekeurd. Gehoopt wordt dan ook dat het rijk alsnog over de brug komt. Wanneer dat niet het geval is kan wellicht nog wat worden terugverdiend doordat op de plaatsa van de oude kleuterschool een aantal bejaardenwoningen zullen worden gebouwd. NOORDWIJK Twee Noordwijkse stropers, die vorige week op heterdaad werden betrapt bleken ook hun volle dige uitrusting bij elkaar te hebben ge stolen. Het tweetal, een 28-jarige en een 31-jarige man haalde aan de Katwijkse Wetering vis op in fuiken en bleek daar bij controle geen vergunning voor te hebben. Bij nader onderzoek bleek de door hen gebruikte boot in Katwijk gestolen te zijn, de buitenboordmotor was in Noordwijkerhout weggenomen en de fuiken waren van een Leidenaar in Warmond gestolen. Er zijn processen verbaal opgemaakt tegen het tweetal. an aai made, ieuwkt 'n strijt iE Een parkeeron- lek zal aan het licht Igen welke knelpun- x in het centrum van zijn op dat gebied, parkeeronderzoek zal 'en gedaan in het ka an het bestemmings- Centrum 1985 in Lis- >at meldde loco-bur- :ester A. de Kort gis- rond in antwoord op ilgemene beschouwin- van de fracties op de toting voor 1985. Ove- is is het college het eens met D'66, dat itelde betaald parke- n te voeren, daarmee hoge controlekosten ard en Lisse heeft er naar gestreefd gratis en goede parkeervoorzie ningen te leveren. Het leeuwendeel van de be antwoording kwam van de loco-burgemeester die bij ge brek aan een burgemeester de meeste taken onder zich heeft. Hij stelde onder meer over openbaarheid van vergaderin gen van commissies de huidige situatie gehandhaafd blijft, maar wel zal binnenkort de openbaarheid van de commis sie economische zaken aan de orde worden gesteld. Ook zeg de hij op vragen van het CDA toe dat het de bedoeling is bin nen een jaar een politiebe- leidsplan voor Lisse te hebben ontwikkeld. Ook al naar aan leiding van het CDA stelde de loco-burgemeester dat bij de plannen voor herinrichting van de Heereweg overleg wordt gepleegd met de betrok ken bewoners en winkeliers. Ook zal worden bezien in hoe verre geluidwerende maatre gelen nodig zijn. Hij stelde dat is voorzien in fietsverkeer in beide richtingen. Het plan voor een omleidingsroute van het SGP voor de drukbereden Kanaalstraat vindt het college het bestuderen waard. Over het evnetuel op zondag open stellen van winkels, iets waar het SGP tegen is, zal de raad in november een voorstel krij gen. De uitgifte van het bedrijven terrein verloopt volgend De Kort voorspoedig. In drie we ken tijd hebben veertien gega digden contact met de ge meente gehad. Op het bedrij venterrein kan zeven hectare onmiddellijk worden uitgege ven, 3 hectare na verder bouwrijp maken eveneens en 5 hectare is in particuliere han den. Met betrekking tot de nieuw te bouwen wijk Poel- polder-zuid stelde de loco-bur gemeester dat het verzet tegen het doortrekken van de Ruis- hornlaan niets nieuws is en nu wordt bekeken op welke wijze men aan de geuitte bezwaren tegemoet kan komen. Met be trekking de woningbouw voegde hij nog toe dat alle mo gelijke wegen zullen worden bewandeld om voor de herste loperatie van 19 woningen in De Engel en 44 woningen in de Poelpolder gelden beschik baar te krijgen en dat men het voornemen heeft om wonin gen in de Poelpolder aan de woningbouwvereniging Het Gezinsbelang te verkopen. Op onder wijsgebeid stelde wethouder mevrouw Meule- mans, in weerwil van een op merking van mevrouw Zwets loot (CDA) dat de Schoolbege leidingsdienst duidelijk in een behoefte voorziet. De huisves ting van de softbalvereniging The Flags gaat niet van een leien dakje en de exploitatie van het zwembad evenmin, zo merkte mevrouw Meulemans, die ook de sport beheert, op. Er is een rapport Sportfondsen Nederland ontvangen en nu kan men actie ondernemen bij zwembad De Lis. Over de plannen van de Verkeers school Lisse om lessen op het wielercircuit te gaan geven, kon de wethouder kort zijn: Het is nimmer de bedoeling geweest dat het wielercircuit opengesteld zou worden voor de rekreanten. Alleen gebruik in verenigingsverband is toe gestaan. Gebruik door de Ver keersschool is dus onmogelijk. Haar collega Van den Berg ging in op het onderwerp werkgelegenheid. Hij stelde dat een tiental bedrijven in de regio bereid is gevonden werklozen met behoud van de uitkering, praktijkervaring op te laten doen. Het betreft hier 25 arbeidsplaatsen waarvan er reeds 9 zijn bezet. In Lisse hebben drie bedrijven zich be reid getoond voor het aantel len van zeven personen. De wethouder onderschreef ver der dat er bestuurlijke proble men zijn gerezen in de stich ting Werkprojekten Lisse/Hil- legom. De bij de projekten be trokken vrijwilligers kunnen zich niet verenigingen met de huidige gang van zaken bin nen het bestuur. Een aange trokken bemiddelaar tracht een en ander in goede banen te leiden en heeft medewer king gevraagd en gekregen van de wethouders van sociale zaken van Hillegom, Lisse en Sassenhheim. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland mr. Patijn temidden van links: burgemeester Scheenstra van Oegst- geest en rechts: burgemeester Bos van Katwijk. Achter de commissaris staat burgemeester Van 't Wout van Valken burg. OEGSTGEEST De heer S. Patijn, de nieuwe commissaris der koningin in Zuid-Holland en burgemeesters van de Kring Lei den en Duinstreek ondertekenden gistermiddag in het gemeen tehuis van Oegstgeest een petitie van Amnesty International ge richt tegen het martelen. De burgemeesters waren in Oegstgeest in het kader van hun maandelijkse bijeenkomsten. Gisteren was de gemeente Oegst geest, vertegenwoordigd door burgemeester mr. S.H. Scheenstra gastheer. De nieuwe commissaris van de koningin, de heer S. Patijn wilde van de gelegenheid gebruik maken om kennis te maken met burgemeesters van de kring. En Amnesty Interna tional greep deze vergadering van Zuidhollandse bestuurders weer aan om aandacht te schenken aan de actie tegen het mar telen, waar ook ter wereld, een zaak die momenteel bij Amnesty centraal staat. Eerder werden handtekeningen verzameld bij de burgemeester- kringen van Gouda en Rijnland. Ook de Kring Leiden en Duin streek bleek bereid medewerking te verlenen, evenals de heer Patijn. De petitie zal worden gestuurd aan de regeringen van de Sovjetunie, Zaïre, Syrië, India, El Salvador en Honduras. Voor de actie heeft Amnesty International een speciale coördinatie groep in de Leidse regio in het leven geroepen, die al vanaf april actief is. De groep vertegenwoordigt alle plaatselijke afdelingen van Amnesty International. I tot R komen\ r de ia fcrejde openbare bibliotheek te Oegstgeest werd gistermiddag ter gelegenheid van de Kinder- n is. ijekenweek '85 een feest gehouden onder het motto: Je bent nooit te jong om oud en nooit te ijs is jd om jong te zijn". De bijeenkomst werd door de 110 kinderen, verkleed als opa en oma, zocht. Verder was er een aantal ouderen aanwezig die de jeugd allerlei spelletjes van vroe- f jjitlegden, zoals „Schipper mag ik overvaren" en nog veel meer. Leuk was het hoepelen ouderwetse hoepels. Dank zij een manege in Oegstgeest en de Vereniging „Het aange- Hüpnnen Paard" uit Rijnsburg werd de feestmiddag besloten met een rondrit in ponytax en- y|jaftfkar. De belangstelling was beduidend groter dan vorig jaar. i luxe handdoek van i 100 cm wordt uw deel, de (kleine) moeite doet lieu we abonnee aan sngen voor deze fit: PTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. TOON: ie ontvangt de eerste twee weken de krant gratis, rna wordt het abonnement betaald per: iikwartaal automatisch per maand UUR EEN LUXE HANDDOEK NAAR: dat iri final rart d| Gezif larheid Iers en t is he| e extr de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, IVD Den Haag (postzegel niet nodig). OEGSTGEEST Zowel de bestuursleden van de Stichting Winkelcentrum „Lange Voort" als die van de winke liersvereniging „Oegstgeest Actief" lieten gisteravond in bijeenkomst van de commissie middenstandsaangelegenheden weten tegen de vestiging van een grootschalig textielbedrijf in het pand van de firma Kamsteeg aan de Geversstraat te zijn. „Als er op het garage bedrijf de bestemming „detail handel" komt te rusten kan er van alles in komen", conclu deerde de voorzitster van de Stichting Winkelcentrum Lan ge Voort mevrouw Münning- hoff. De heer Opdam, sprekende namens de winkeliersvereni ging „Oegstgeest Actief" me moreerde een rapport dat uit gebracht is door het Konink lijk Nederlands Ondernemers. Verbond (KNOV): „Als er aan de Geversstraat een Supercon- fex komt dan komen daar doelgerichte kopers die niet naar De Kempenaarstraat zul len gaan. In die straat is al sprake van leegstand en de komst van een Superconfex zal waarschijnlijk nóg meer leegstand tot gevolg hebben". De liberaal de heer Nijholt probeerde de gehele affaire zo objektief mogelijk te benade ren en stelde dat de gevolgen voor Oegstgeest wellicht ver velender zouden kunnen zijn als Mclntosch zich elders in de regio zou vestigen. CDA-woordvoerder Kakebeke haalde de rapporten van het Centraal instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) over Haaswijk, de Markthof en Mcintosh aan. „Ik vraag me af of het CIMK niet te optimis tisch is als ik zie dat er in die rapporten voor alles ruimte is, terwijl er in de De Kempe- naerstraat leegstand is en de verhuur van de Markthof slecht lijkt te verlopen". Mevrouw Bosman (PvdA) zet te de belangengroepen op een rijtje te weten de consument, de middenstanders, de firma Kamsteeg, Macintosh etc. Zij sprak zich uit tegen een wijzi ging van de bestemming in „detailhandel non-food" maar zij erkende dat deze maatregel het meest beroerde zou zijn voor de firma Kamsteeg en dat er daarom iets voor de fir ma gedaan moet worden. De CDA'er Kakebeeke voegde er aan toe dat er thans maar één mogelijkheid is: „En dat is Mcintosh. Ik had minstens verwacht dat het college meerdere mogelijkheden op tafel zou hebben gelegd. Het probleem is nu: Hoe gaan wij zo veilig mogelijk over naar een bestemming voor het pand van Kamsteeg". Wethouder Mevrouw Blom-de Koek van Leeuwen noemde het geheel een „grensgeval": „Vandaar dat het ook zo moeilijk is dat afwegen van de belangen van de consument, middenstand, Macintosh". De raadsleden in de commissie middenstand saangelegenheden behielden zich nog fractieberaad voor, maar de vertegenwoordigers van de winkeliers uitten zich dus negatief. De voorzitter van atletiekvereniging „De Spartaan", de heer D. Weyers, overhandigde gisteravond in het Lissese gemeentehuis het eerste kaarspel van Lisse aan loco-burgemeester De Kort. Het spel is op initiatief van de atletiekvereniging ontwerpen en vervaardigd en zal in het weekeinde van 22 en 23 oktober door leden van de vereniging huis-aan-huis aan de man worden ge bracht. De opbrengst is voor de verenigingskas. De heer Weyers betoogde bij de overhandiging dat het kaartspel eigenlijk in elk gezin in Lisse een plaatsje moet krijgen. Ook als men niet om kwartetten geeft. De diverse kwartetten bevatten heel fraaie fo to's van Lisse toen en nu. Van de dertien te vormen kwartetten noemen we onder meer die van de restaurants, Keukenhof, wo nen, oud Lisse, bezienswaardigheden, Westegeest, de banken, aktiviteiten, middenstand, bloembollenkultuur vroeger, scholen, winkelen en sportakkommodaties. Het gemeentehuis van Lisse speelt in het kwartetspel niet mee, maar als het op een spellejte kaarten aankomt is de rol weer erg belangrijk want dan zet men de afbeelding van dat huis in en wordt daarmee de joker ingezet. Het kwartetspel kost zeven gulden vijftig. DRIE NOODPLAATSEN IN NOORDWIJK NODIG NOORDWIJK „We kunnen niet blijven wachten. Het is van groot belang, dat Noord- wijk en Katwijk snel met de aanleg en inrichting van een woonwagenkampje kunnen starten". Dit heeft wethouder Bedijn van Noordwijk meege deeld op een verzoek van raadsleden om inzicht in de problematiek te geven. Nood gedwongen wordt gekozen voor de aanleg van een geza menlijk kamp van 15 stand plaatsen bij de Krom. Noord- wijk zal dan nog tenminste drie noodstandplaatsen in de gemeente moeten realiseren. Zoals bekend werd in het ka der van het provinciale woon wagenplan 1980-1985 destijds rekening gehouden met de vestiging van zestien woonwa genstandplaatsen in Katwijk en negen in Noordwijk. In het voorjaar van 1982 voerden de beide gemeentebesturen over leg, hetgeen resulteerde in een plan om nabij „De Krom" een woonwagenkampje van vijfen twintig standplaatsen op te zetten. De provincie reageerde niet afwijzend en het ministe rie stemde toe. Onlangs bleek plotseling dat het provincie echter voorstander van kleine re kampen is en de overbezet ting van het Leidse kamp leid de tot de eis dat de deelne mende gemeenten in het woonwagenschap keiharde ga ranties gaven voor het huis vesten van het overschot van het Leidse kamp. De zaak kreeg enige tijd gele den onverwacht een nieuwe wending. De staatssecretaris van volkshuisvesting bepaalde dat hij slechts een vergunning zou afgeven voor een kampje van vijftien standplaatsen bij de Krom, ondanks een drin gend beroep van de gemeente besturen van Noordwijk en Katwijk en vertegenwoordi gers van het woonwagenschap. Het ziet er volgens wethouder Bedijn nu naar uit, dat beide gemeenten van voren af aan moeten beginnen. Tegen de beschikking van het ministe rie in beroep gaan, kost name lijk te veel tijd en de toestand op het Leidse kamp onder meer wat de aansluitingen voor gas en elektriciteit betreft staat verder uitstel niet toe. Als enig alternatief blijft daar om over dat een plan wordt gemaakt voor een kleiner kamp van vijftien standplaat sen (negen voor Katwijk en zes voor Noordwijk). De colle ges van B en W van katwijk en Noordwijk hebben hiervoor het licht op groen gezet en het volledige plan wordt binnen kort besproken in de raads commissies. Na de realisering van het alternatieve plan zal Noordwijk nog moeten zorgen voor drie noodstandplaatsen elders. Overigens meldde wet houder Bedijn nog dat het fi nancieel niet veel zal uitma ken" of het grotere dan wel het kleinere plan wordt uitge voerd. De staatssecretaris geeft voor het kleine kamp even veel subsidie als voor een kamp met 25 standplaatsen. „Alle gemeenten worden on der druk gezet hun best te doen standplaatsen te realise ren. Het rijk gaat uit van de stelling: als er plaats is voor een woningwetwoning dan is er ook plaats voor een woon wagen", aldus de Noordwijkse wethouder. KATWIJK In een reac tie op het voorontwerp Streekplan Zuid-Holland West zal de gemeente nog eens aandacht vragen voor het eigen industrie terrein 't Heen. Dit ter rein is destijds opgezet met een regionale functie en deze dreigt verloren te gaan nu „elke zichzelf respecterende plaats in de Bollenstreek", zo zei wet houder J. Bergman giste ren, „een eigen locatie op poten zet". In 't Heen zijn nog steeds zo'n twintig hectare industriegrond beschikbaar. De gemeente is bezorgd over de nieuwe locatiemogelijkhe den voor bedrijfsterreinen die in het voorontwerp-streekplan worden genoemd. Het gaat hier om plaatsen als de Oost- vlietpolder, Groenendijk en Sassenheim, met een totale ca paciteit van tachtig a honderd hectare. Katwijk ziet hiermee de uitgifte van de eigen grond in gevaar lopen, zeker in een tijd waarin de ondernemers toch al niet in de rij staan met nieuwbouwplannen. Bij de provincie zal ook nog eens worden aangedrongen op een snelle realisering van een oost-west verbinding, waar door het industrieterrein 't Heen aantrekkelijker zal wor den. Katwijk wacht met smart op de realisering van de S-4 en zet zich dan ook af tegen het standpunt dat de gemeente Sportzaak geplunderd NOORDWIJK Dieven heb- ben gistermorgen een sport- winkel aan de Noordwijkse Hoofdstraat geplunderd. De voordeur werd. vermoedelijk opengeramd met een auto. Vervolgens werd wintersport- kleding weggenomen met een inkoopwaarde van 9000 gul den. De schade was aanzien lijk. Leiden onlangs heeft ingeno men. Hierin geeft men te ken nen niets te voelen voor de voor Katwijk, Valkenburg en een aantal andere randge meenten meest gunstige va riant die de nieuwe provincia le weg leidt over de Leidse Plesmanlaan. „Leiden moet niet zeuren", aldus wethouder Bergman, „en met onmogelij ke eisen komen". Over een ander heet hangijzer dat voorkomt in het ontwerp- streekplan, de bebouwing van Zanderij/Westerbaan, zal op korte termijn worden gespro ken. Dat gebeurt tijdens een gecombineerde vergadering op 1 november. De beslissing over Zanderij/Westerbaan is uitge steld omdat de gemeente voor het nemen van deze „ingrij pende politieke beslissing" eerst nog het nodige onder zoek willen verrichten. Zande rij/Westerbaan is de laatste grote woningbouwlokatie waarover Katwijk zou kunnen beschikken. Het aantal wonin gen dat hier gerealiseerd kan worden ligt rond de duizend.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 5