rwijfels over proef met gescheiden ophalen afval De nieuwe Carina II. ^gmma*>!ri 22595, ALLERLEKDSl Es ne Jouw Marienburchschool ierloopt voorspoedig Tovermiddel? Comité 5 mei wil extra subsidie Universiteit herdenkt Bordewijk gelooft u uw ogen niet! Toyota, sterk maar waar. EIDEN QeidócQowuvnt DONDERDAG 11 OKTOBER 1984 PAGINA 3 Militie pakt 11 Tjgshandelaren in bes bedri tden. ucces frtarii unten ïgen i lang :DEN De Leidse politie heeft gisteren bij inval in een pand nabij de Herenstraat vier sonen aangehouden. Het viertal was in het ;jt van een geladen revolver, enkele tienta- scherpe patronen en voor enkele honder guldens aan marihuana, hash en zuivere 'foïne. politie hield het viertal al enkele dagen in oog. Een van hen had een kamer gehuurd iefeen zijstraat van de Herenstraat. Gistermid- om half vijf pleegde de politie met zes man inval. In de gehuurde kamer op de eerste dieping trof men twee illegaal in ons land kijvende Italianen aan (25 en 31 jaar) en Leidenaars (32 en 33 jaar. Zij worden be- ouwd als drugshandelaren. De twee buiten ders worden binnenkort uitgewezen, de Lei- iaars zijn in hechtenis genomen. i zaak stane eid wi rkeen n die ïenten ede V de vei ;open zou en m ie wai et de 'redes- lerderl s anged 3, van i e houi besluit Ruitentikker LEIDEN De Leidse politie is gisteravond en vannacht tot drie keer toe uitgerukt naar een woning aan de Klimroos in de Merenwijk. De bewoners hadden ge klaagd over een onbekende man die op de ruiten zou tik ken en rond de woning zou sluipen. De politie trof echter niemand aan. Men vermoedt, dat de onbe kende ruitentikker wel eens het ex-vriendje van de doch ter des huizes zou kunnen zijn. Kinderthea ter in Wachtgebouw LEIDEN In het Wachtgebouw naast de Morspoort treedt op de zaterdagen 13, 20 en 27 oktober het kindertheater Pluisje op met de'voorstelling 'Het hol- lebomenbos'. De voorstelling die begint om twee uur, is bedoeld voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. De toegangs prijs bedraagt een rijksdaalder. Het kindertheater Pluisje is opgericht in 1979 door Liesbeth Huiberts en Kees van Leeuwen. 'Het hollebomenbos' is de vijfde produktie van het gezelschap. Het verhaal gaat over de jongen Thijs die in het hollebomenbos een tovervisje vangt. In verband met de beperkte plaatsruimte in het Wachtgebouw is het aan te bevelen tijdig te reserveren (tel. 071-211897). Tweede „Olga'' in de maak LEIDEN Binnen de ge meente wordt overwogen een tweede Olga-complex in Lei den op poten te zetten. Ge dacht wordt aan het Mostert- complex als een goede lokatie. Het huidige Olga-complex de oude gebouwen van de 01- gafabrieken aan de Evertsen- straat waarin startende onder nemers allerlei faciliteiten wordt geboden loopt intus sen goed. Bijna alle bedrijfs ruimten zitten nu vol en van alle ondernemers die er zijn begonnen, is er tot dusver nog niemand afgevallen. Rijnsaterwoude wil overleven RIJNSATERWOUDE Rijnsaterwou de is en blijft tegen gemeentelijke her indeling. Tot deze conclusie kwam de gemeenteraad gisteravond. Discussie over dit onderwerp was niet nodig, het onderwerp is daarvoor al te vaak aan de orde geweest. In het uiterste geval wil men nog wel samengaan met Wou- brugge en Leimuiden. Alkemade erbij is uit den boze. Burgemeester en wet houders schrijven in hun voorstel aan de gemeenteraad dat de burgers van Rijnsaterwoude de dupe zullen worden van de grootse plannen van de provin cie. Na samenvoeging gaan de belastin gen namelijk flink omhoog. IDEN Ondanks een eboel twijfels heeft de Idscommissie economi- zaken gisteravond h ingestemd met het Drstel van het college B en W in Tuinstad- k begin volgend jaar proef te starten met inzamelen van ge leiden afval. Talloze, i-igen kregen de opstel van de proef gister- ind te beantwoorden de antwoorden maak- de twijfels over de albaarheid van het plan ns eerder groter dan kleiner. „We hebben alle maal onze twijfels over de proef", merkte de verant woordelijk wethouder J. Fase gisteravond op. Zij zou zich overigens binnen het college van B en W verzet hebben tegen de afvalproef, maar zich uit eindelijk bij de meerder heid hebben neergelegd. De proef houdt in dat bewo ners van Tuinstadwijk het af val zullen moeten scheiden in drie delen. Het eerste deel be staat uit glas, papier en metaal, het tweede deel uit groente en fruitafval en het derde deel is de rest. De bewoners dienen een en ander te deponeren in respectievelijk grote plastic zakken, minicontainers en normale plastic zakken. Vooral het PvdA-raadslid L. Geradts vroeg zich gister avond af in hoeverre de bevol king mee zal werken aan de proef. „In den beginne lukt het misschien, maar hoe zal het gaan als we één of twee jaar verder zijn", merkte hij op. In de proef wordt er van uit gegaan dat het aanbod van „gewoon" huishoudelijk afval met veertig procent zal ver minderen. Wanneer dit per centage wordt gehaald, wordt de proef geslaagd geacht. Ge radts zei daarover: „Jullie moeten niet de vlag uithangen over alleen een prognose". Vooral VVD'er M. van der Nat zette vraagtekens bij de finan ciële consequenties. De proef kost ruim 300.000 gulden en dat geld wordt door de ver schillende overheden opge bracht. Van der Nat bena drukte dat er door de proef minder afval zal worden aan geboden aan de Leidse vuil verbranding en dat de kosten daarvan dus toe zullen nemen. Volgens wethouder Fase be staat er geen mogelijkheid af val van elders te betrekken om de kosten van de vuilver branding weer te kunnen drukken. J. Brands (CPN) vroeg zich af in hoeverre personeel zal wor den gevonden om het afval te verwerken en nog verder te scheiden: „Jullie zoeken naar mensen die jonger dan 23 zijn en maar 20 uur per week mo gen werken en dan moeten ze ook nog vies en vuil werk doen. Mij krijg je er in elk ge val niet voor". De enige partijen die het voor stel een proef te houden „van harte" ondersteunden, waren PSP en PPR. R. van Lint (PPR) wees erop dat afval (glas, kleren, kranten) nu ook al gescheiden wordt aangebo den. een e onder veken heer Veenman plaatst de vlag op het dak van de nieuwe Marienburchschool. inig :?IDEN De bouw van interconfessionele ba- ichool Marienburch loopt voorspoedig. Na- in maart van dit jaar eerste paal de grond s ingeslagen, werd gis- en het hoogste punt n de nieuwbouw aan de iparlemmerstraat be- t. Om dit heuglijke te vieren, plaatste de er F. Veenman, voorzit- van de stichting Inter- ifessioneel Onderwijs liden, een vlag op het van het gebouw. hak i waa it kan aden 3n 08.00 Min ■k af i hardi school wordt gebouwd op wordt de plek waar vroeger de Har- tebrugschool stond. Het nieu we gebouw grenst overigens niet aan de Haarlemmerstraat, maar zal in de toekomst door huizen en winkels van deze straat worden afgescheiden. De nieuwbouw bestaat uit twee lagen en bevat twaalf lo kalen. Deze twaalf klaslokalen zijn overigens geen star gege ven, met scheidingswanden kunnen diverse ruimtes (va riërend van klein tot groot) worden gemaakt. Het bouwen van de school gaat 2,5 miljoen gulden kosten, de inrichting is bij dit bedrag niet inbegrepen. In het ontwerp heeft de archi tect rekening gehouden met de dichte bebouwing rondom de school. Heel bijzonder zijn de twee daktuinen die in het plan zijn opgenomen. In de nieuwe school kunnen maximaal 360 leerlingen te recht, maar dit aantal wordt (nog) niet gehaald. Wanneer het gebouw in februari 1985 wordt opgeleverd, zullen 250 leerlingen (kleuters en lagere schoolkinderen) van de school aan de Hooglandse Kerkgracht naar het nieuwe onderkomen verhuizen. Volgens de heren Veenman en W. Sanders (se cretaris van de stichting) gaat het echter goed met de aan meldingen, zodat het goed denkbaar is dat het aantal leerlingen zal stijgen. Actie voor blindenstok DEN HAAG De Neder landse Vereniging van Blinden en Slechtzienden (NVBS) en de voetgan gersvereniging VBV gaan 15 oktober de witte blin denstok onder de aan dacht van het publiek brengen. Leden van de organisatie maken tussen twaalf en twee uur in der tien Nederlandse gemeen ten met de witte stok een aantal oversteken. Vrijwilligers peilen de reac ties van andere weggebrui kers. De gegevens worden later op de dag aan de pers gepresenteerd. Tot de actie dag is opgeroepen door de Wereldraad voor het Bin den welzijn. In ons land ne men ruim zesduizend blin den en bijna tachtigduizend slechtzienden zelfstandig deel aan het verkeer. Vooral tijdens het oversteken onder vinden ze problemen. LEIDEN Het comité dat jaarlijks de viering van 5 mei in Leiden organiseert, heeft het college van Ben W voor de festiviteiten die voor het komend jaar op het program ma staan, een extra bijdrage in de kosten gevraagd. Het comité is tot dat verzoek gekomen, omdat het volgend jaar veertig jaar geleden is dat het westen van Nederland werd bevrijd. Dat wordt aan gegrepen om de festiviteiten en de herdenking volgend jaar een omvangrijker karakter te geven dan tot dusver gebrui kelijk. Volgens het comité is daar 18.000 gulden voor nodig. De bedoeling is onder meer dat een tentoonstelling wordt gehouden, waarbij de nadruk zal worden gelegd op degenen, die zich in de jaren '40-'45 hebben ingezet voor het verzet in Leiden. Verder wil het co mité via de scholen jongeren betrekken bij het gebeuren in de oorlogsjaren. Volgens de heer A. Abcouwer van het 5 mei comité worden pogingen in het werk gesteld een lid van het koninklijk huis naar Leiden te halen om de viering van 5 mei mee te maken. Het comité heeft inmiddels de fracties in de gemeenteraad benaderd om zoveel mogelijk, steun voor zijn subsidiever zoek te krijgen. Volgens Ab couwer hebben PvdA, VVD en D'66 inmiddels al laten we ten dat het comité de gevraag de 18.000 gulden zou moeten krijgen. Het CDA heeft het college van B en W een brief met dezelfde strekking ge stuurd. LEIDEN De bibliotheek van de Leid- se universiteit herdenkt dit jaar de 100ste geboortedag van de Nederlandse schrijver. F. Bordewijk. Bordewijk ver wierf grote bekendheid met onder meer de boeken „Bint" en „Karakter". Ter gelegenheid van die 100ste geboortedag werd gistermiddag een tentoonstelling in de bi bliotheek aan de Witte Singel geopend, die een beeld geeft van het werk en het leven van Bor dewijk. In een aantal vitrines zijn vertalingen, handschriften en eerste drukken van het werk van Bordewijk samengebracht. Foto's vullen de tentoonstelling aan. De tentoonstelling werd gistermiddag geopend door mevrouw N. Funke, een dochter van Bordewijk, en is tot en met 2 november te zien op maandag tot en met vrij dag van half negen en tot één uur en van twee tot vijf uur. De uitgeverijen Nijgh en Van Ditmar en Reflex hebben de 100ste geboortedag van Bordewijk aangegrepen voor twee speciale uitgaven van het werk van Bordewijk. Nijgh en Van Ditmar heeft een facsimile-uitgave van de eerste druk van „Bint" op de markt gebracht. Die eerste druk dateert van 1934. Reflex heeft „Het vegetarisme van mr. J.P. de Vries", een pas ontdekte fantastische vertelling van Bordewijk, opnieuw uitgegeven. Deze ver telling werd in 1927 gepubliceerd in het tijd schrift Favoriet („Geillustreerd tijdschrift voor Nederland en Koloniën"). Van beide uitgaven werden gistermiddag de eerste exemplaren aan mevrouw Funke aange boden. Mevrouw Funke, de dochter van Borde wijk, opent de tentoonstelling over het werk van haar vader door een deur te openen. Bekijk de nieuwe Carina II eerst van buiten, loop er nog eens om heen en ga er dan in zitten. U gelooft uw ogen niet, dat hij zo ruim zou zijn had u nooit verwacht. Méér ruimte voor uw benen, méér ruim te voor u en uw passagiers. U moet het me ten anders gelooft u uw ogen niet. Bovendien geeft Toyota 2 jaar garantie met een maxi mum van 100.000 km. v.a RAAMSDONKSVEER. TEL. 01621 - 85900. PRIJZEN INCL. E LEIDEN - GARAGE VLASVELD B V. - Haarlemmerweg 49A - Tel. 071-134689 RIJNSBURG - GARAGE DIJKSMAN B.V. - Oegstgeesterweg 17-23 - Tel. 01718-20500 SASSENHEIM-'GARAGEBEDRIJFA. BORST-Parklaan 60-Tel.02522-14625«TER AAR-GARAGEBEDRIJFJ.J. VAN DERGEEST-Westkanaalweg37-Tel. 01722-2132» ZOETERWOUDE - GARAGE HEEMSKERK - Schenkelweg 109 - Tel. 01715-1220. •Off. Agent 37 Expositie In galerie Denise Stephan aan de Bakkersteeg 18-20 gaat zondag 14 oktober een expositie van schilderijen en gouaches van Ton de Bruin en beelden van Elsa West land van start. Hans van der Blorn (drums) en Bert Schot (bas) spelen improvisaties tijdens de ope ning, die om half vijf is gepland. De expositie duurt tot en met zondag 18 november. De galerie is van vrij dag tot en met zondag van half twee tot half zes geo pend. Een schilderij van Ton de Bruin. Karei Boehlee De begaafde Leidse jazz-pianist Karei Boehlee verzorgt zondag 14 oktober de opening van het nieuwe seizoen van Jazz on Sunday. Hij treedt, zoals gebruikelijk, op in het bowling-restaurant Hans Menken aan de Boshuizerlaan 1. Het concert begint om drie uur. Het Trio Karei Boehlee bestaat behalve de pianist uit bassist James Long en slag werker Hans Eykenaar. Boehlee wordt vergezeld door per cussionist Neppie Noya en vocaliste José Konings. Hardrock In het Breehuys aan de Breestraat treedt zaterdag avond de hardrock-groep Together op. Deze Nederland se band speelt in de stijl van Black Sabbath. De entree prijs bedraagt 15 gulden voor niet-leden; het concert begint om acht uur. Pianoconcert De Nederlandse concertpianiste Toos Onderdenwijngaard treedt maandagavond 15 oktober op in de Kapelzaal K&O aan de Hazewindsteeg. Het betreft het tweede concert in de Internationale pianistenserie. Mevrouw Onderdenwijn gaard speelt composities van Lessel, Schumann, Liszt, Haydn en Janacek. Het concert begint om kwart over acht. Christine M K&O vertoont dinsdagavond 16 oktober in de Kapel zaal aan de Oude Vest 45 de film „De stilte rond Chris tine M" van Marleen Gorris. Vier vrouwen die elkaar nog nooit hebben ontmoet, spelen de hoofdrol. Drie van hen worden aangeklaagd voor de moord op een kledingverkoper, de vierde is hun advocaat De voor stelling begint om kwart over acht. Cursus broodbakken Bij K&O begint dinsdagmiddag 16 oktober een cursus broodbakken. De cursus wordt door Leo Lengton gegeven in de broodbakkerij van Wanninkhof aan de Rosmolen 36 in de Leidse Merenwijk. De cursus vindt plaats op vier middagen, die om half twee beginnen. Deelnemers aan de cursus zullen vooral praktisch bezig zijn. Nadere inlichtin gen 141141. FNV- vergaderingen De Industriebond FNV houdt dinsdag 16 oktober in Alphen aan den Rijn haar regionale vergadering over het middellang termijnbeleid. Leden en kaderleden zijn hierbij uitgenodigd. De vergadering over het ar beidsvoorwaardenbeleid vindt op 22 oktober in Leiden plaats en op 23 oktober in Alphen aan den Rijn. De vergaderingen in Leiden vinden plaats in restaurant „Eigen Zorg" aan de Stationsstraat 29a en de vergade ringen in Alphen aan den Rijn zijn in het gebouw „Contact" aan de Raadhuisstraat 118. Alle bijeenkom sten beginnen om acht uur. Vrou wengeschiedenis Het stedelijk Volwassenen werk organiseert een korte cur sus over het thema 'het gezin, vroeger en nu'. Bekeken wordt hoe het gezin er vroeger uitzag, wat de rol van de moeder toen was en hoe idealen van moederliefde en huis elijkheid ontstonden. De cursus heeft plaats op dinsdaga vonden van acht tot tien uur en bestaat uit vier bijeenkom sten op 16, 23 en 30 oktober en 6 november. De kosten be dragen 13,50. Inlichtingen via tel. 149180. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. (ADVERTENTIE) Nee, maar wel een héél bijzondere shampoo. Folay kalmeert bij regelmatig gebruik de hoofdhuid, daardoor wordt vet haar en roos m bestreden. Voor gezond en glanzend haar: t'oliW F°lay teershampoo met de frisse dennenaalden geur. te verkrijgen bij uw drogist en/ot parfumeriezaak

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3