Leiden: zege zonder waarde Ceidóe Sou/temt J BC LEIDEN WEER NAAR GELUKSPEL el Foreholte wijst ook Hermes terui C LUSVop conditie langs Jumpers y ip1 't ik LSRG verrast Ascona $V Ronald Ri jsdorp leidt Avanti naar nuttige overwinning MAANDAG 8 OKTOBER 1 LEIDEN Dit weekein de werkten de regionale basketbalploegen een be kerprogramma af. De strijd tussen Blitz en Trot ters is nog onbeslist, om dat de eerste wedstrijd wegens het ontbreken van scheidsrechters het predi kaat vriendschappelijk meekreeg. Blitz won de tweede partij. BVO, Lei derdorp en LUSV beke ren verder. Lisse werd uitgeschakeld door OSG. De heren van Blitz en Trot ters kwamen zaterdag ver geefs bijeen, omdat de bonds- scheidsrechters het lieten af weten. Er werd toen maar vriendschappelijk gespeeld. Gisteren ging het er wel offi cieel aan toe. De Voorschote naren grepen toen met 74-88 de overwinning, ondanks het ontbreken van Sjeng Kleij- horst, Rolf van Oort en Wim van Niekerk. De geblesseerde Will Moerer fungeerde als coach, terwijl de echte coach Henk Krouwel als speler op de bank zat. Daar mocht hij van wege een schorsing overigens niet als coach zitten. Ton Kal lenberg was met 24 punten uitblinker topschutter. BVO had donderdag al met 95-75 van het Barendrechtse Binnenland gewonnen en had ook zaterdagavond weinig moeite met de een klasse lager spelende tegenstander. Het werd een 64-78 overwinning voor de ploeg van Ben Ponsi- oen, die meedeelde twee "goe de oefenwedstrijden" te heb ben gezien. Leiderdorp verloor zaterdag nipt in Haarlem met 75-74 van TIJBB. De ploegen gingen steeds gelijk op. zoals blijkt uit de 38-37 ruststand. De Leider dorpers verloren in dit duel wel Marcel Rijsbergen, die een rugblessure opliep. Hij speelde ook zondag niet mee, maar toch zegevierden de Leider dorpers. Met in totaal zeven man werd er met 92-62 ge wonnen. In de negende mi nuut na rust stond het nog 50- 50, maar toen werd er een de finitief i MSV won met 77-81 van Bijl merboys. De Noordwijkers waren duidelijk beter, maar lieten het er in de slotfase nog al bij zitten. Zodoende kon de thuisploeg na een 42-34 rust stand op 77-81 eindigen. Op 17 oktober is de return. Lisse verloor zaterdag in ei gen hal met 65-89 van het Utrechtse OSG. De gasten na men meteen afstand en speel den de zwak verdedigende Lissenaren naar een 24-46 ach terstand bij rust. De tweede helft verliep voor Lisse wat beter, maar de nederlaag was onafwendbaar. Gisteren liep het in Utrecht beduidend be ter. De Lissenaren gingen er fanatiek tegenaan, maar moes ten uiteindelijk toch een 73-71 nederlaag incasseren. LUSV bekerde zich vrij pro bleemloos langs Jumpers. De studenten wonnen met 79-66, na een 42-38 achterstand bij rust. Vooral een betere condi tie hielp LUSV aan de zege. Zaterdag ontbrak de motivatie een beetje, waardoor Jumpers nog een 72-72 gelijkspel uit het vuur kon slepen. Bij rust stond LUSV nog met 36-32 voor. AMSTERDAM Onbereken baar als het weer blijkt het spel van het Leids Studenten Rugby Gezelschap te zijn. Werd er tot dusver veelal ver loren door het veroorzaken van kleine fouten en het onbe nut laten van vele scorings kansen, nu werd tegen het sterke Ascrum uit Amsterdam in een harde maar faire strijd een 0-6 zege behaald. Het Leidse voorwaartsenpack hield de gehele wedstrijd zijn Amsterdamse opponent sterk onder controle maar kon toch niet zelf tot het drukken van een try komen. Twee overtre dingen van de geblokte As crum verdediging stelden Ernst Delfos voor en Pieter Reint Fischer na de rust in de gelegenheid voor Leiden te scoren: 0-6. Het zelfvertrouwen van The Bassets schijnt niet kapot te krijgen te zijn. Voor de zesde maal achtereen werd er weer gewonnen. Ditmaal met 21-9 van KMD uit Wateringen. Klasse dus, hoewel de verlie zende Westlanders geen al te sterke maatstaf betekenen. De Sassenheimers zullen onge twijfeld in de naderende re turn wedstrijden op steviger tegenstand gaan stuiten. Niettemin blijven de bollen- jongens in de promotieklasse domineren tot dusver en zul len zij onder leiding van trai ner Jan Schaap de nog aanwe zige schoonheidsfoutjes zeker elimineren. Na een rustige start kwam KMD via een penalty kick nog even op voorsprong (0-3), maar in dezelfde minuut maakte Ruud Vos aan een eventuele onzekerheid duide lijk een einde door met machtsvertoon de try te sco ren: 4-3. Tinus Harskamp schopte het ovaal tussen de pa len en The Bassets leidden met 6-3. Met uistekend combinatiespel van de driekwart lijn wisten dezelfde spelers nog voor de pauze de stand op 18-3 te bren gen. Binnen tien sekonden na de aftrap in de tweede helft scoorden Leno van Nieuw koop duidelijk een gave tray. Maar na afloop van de match bleek de referee de daarbij be horende zes punten niet bij de stand te hebben geteld en dan protesteren helpt niet. KMD kwam na een onver wachte interceptie nog even terug tot 18-9, maar de rust van het Sassenheimse collec tief werd hierdoor niet ver stoord. De optimaal functione rende fly-half Tinus Hars kamp vergrootte het heerlijke sfeertje nog maar weer eens en bracht de eindstand op 21-9. LEIDEN Welgeteld vijf minuten zuivere speeltijd mocht Orca's zich zater dag in de Vijf Meihal de gelijke noemen van El- mex. Het was alleen wat triest voor de basketbal lers uit Urk dat dat nu net de laatste vijf minuten van het eredivisieduel be troffen. En dat niet het keurkorps van Leiden, maar het. met Tom Lock- hart „aangevulde" Leiden 2 in die fase als tegenstan der van de voormalige ei landbewoners fungeerde. Desondanks: in die laatste vijf minuten ging de strijd gelijk op (10-10), waardoor de eindstand een voor de Urkse formatie nog rede lijk draaglijk karakter had: 80-46. Orca's heeft, dat werd in de Vijf Meihal dramatisch duide lijk, inderdaad helemaal niets in de eredivisie basketbal te zoeken. Op Urk, in de eigen speel- annex gymzaal „Waai- ershoek", zal het team dan wellicht incidenteel nog voor een verrassende uitslag kun nen zorgen, de kan-., dat Orca's dit seizoen nog eens de volle winst zal pakken in een uit- duel mag uiterst miniem wor den geacht. Daarvoor worden Amerikanen Pipkin en Chap man en trainer/speler Geerten Rijks toch echt met te weinig kwaliteit omringd. Niet zo vreemd natuurlijk. Door het vertrek van de in de eredivi sie-basketbalwereld onont beerlijke geldschieter, en de daaraan gepaard gaande leeg loop aan spelers, diende men op Urk terug te vallen op vier „echte" leden, die tot vorig sei zoen nog met het tweede team in de rayonhoofdklasse acteer den. En, talentvol of niet: een dergelijk „gat" van drie klas sen valt in een jaar nog niet weg te poetsen, laat staan in een paar maanden. Voorgaande mag duidelijk ma ken dat de eerste seizoenzege van Leiden op datzelfde Orca's niet als een grootse prestatie in de boeken zal worden bijge schreven. Zeker niet als daar bij het spel van de Leidse for matie zelf in ogenschouw wordt genomen. De ploeg, die eerder in de uitbeurten tegen Den Bosch en Haaksbergen het nodige tekort kwam, draaide ook in haar eerste uit wedstrijd beslist stroef. Aan vallen werden maar zelden soepel combinerend uitge speeld, het schot was opnieuw matig: 47%. Nog voldoende werk dus voor coach Ruud Harrewijn, die op papier toch over een sterkere selectie lijkt te beschikken dan vorig jaar. Dat Harrewijn met name de slotminuten van het treffen met Orca's niet aangreep om de systemen er beter in te krij gen, mag hem overigens na tuurlijk niet worden kwalijk genomen. Het krachtsverschil was veel te groot om dat soort dingen serieus door te nemen. Een typerend beeld van de ongelijke krachtmeting tussen Lei den en Orca's. Urker spelverdeler Geerten Rijks wordt „vast gezet" door Emill Hagens. Daarbij kreeg de Urker forma- Rudolf Oudshoorn, Toon van En dat is meer dan Orca's dit tie van coach Jan Korf mede Helfteren en Jim van Dam seizoen na menige uitwedstrijd door het aan Leidse zijde tege- tenminste de kans toch nog zal kunnen zeggen... lijkertijd inzetten van debu- even „een beetje echt" mee te tant Richard van Poelgeest, doen. GERT-JAN ONVLEE Topscorers Orca's: Pipkin 20; Chap- Scores Elmex: Wiel 21; Kragtwijk 14; Heijdeman 13; Beek 8; Hagens, Van Dam en Lockhart 6; Van Poelgeest 4; Van Helfteren 2. Schotpercentage LEIDEN Badmintonb Club Leiden heeft voor de derde keer in vier wed strijden een gelijkspel be haald door tegen het Haagse Dropshot tot 4-4 te komen. Veglo verloor kansloos van het Haagse Morgenstond met 7-1 en het eerste team van Me- renwiek kwam tegen Sa- turnus tot een 5-3 zege, daarmee de leidende posi tie in de distrikts hoofd klasse verstevigend. In Den Haag zorgde Bram Se- gijn voor een goede prestatie door tegen Dropshot 5 tot drie maal toe winst te noteren. In de heren single en dubbel (sa men met Guus Vogel) en de mixed dubbel (met Joyce Her klots) was hij de Haagse con- curentie de baas. Aan deze drie punten voegde Dorien Koelemij winst in het dames enkelspel toe zodat de Leidse badminton club op vier punten kwam. Door verlies van Jan Slingerland in de herensingle, van Koelemij en Herklots in de damesdubbel, Herklots in de damessingle en het duo Slingerland-Koelemij in de mixed kwamen ook de Haagse gastheren en -dames op een score van vier zodat de punten gedeeld werden. Voor BC Lei den betekent dit nu het derde gelijke spel in vier wedstrij den. Veglo was volslagen kansloos bij Morgenstond (Den Haag). Voor het enige Leidse (licht munt zorgden Ben Steenber gen en Hans van Harteveld die het heren dubbel wonnen. De overige zeven wedstrijden gingen alle verloren. De door late vakanties geplaagde club staat nu onderaan de ranglijst. In de distriktshoofdklasse heeft Merenwiek in de eigen sporthal de wedstrijd tegen het Woerdense Saturnus met 5-3 gewonnen. Voor de Leidse punten zorgden Elly Tuithof (in de dames single en de mix met Jan Willem de Vreeze), Marieke Kersten (in de dames single en het dubbel met Mo nique Fleers) en het mix dub bel Ron Guerin en Monique Fleers. John van Eijk had een slechte dag door zowel in de single als in de dubbel (met Guerin) te verliezen. Jan Wil lem de Vreeze kwam in de single heren ook niet tot winst zodat de eindstand van 5-3 be reikt werd. Merenwiek heeft nog steeds onbedreigd de lei ding in de hoofdklasse met 8 uit 4. HeidóeQowiant 'O van PT1 iningi IMHOFF WINT OP KAAG DE KAAG De watersportvereniging De Kaag organisee|tej|^ de het afgelopen weekeinde de Na-Kaag wedstrijden ter a['van sluiting van het watersportseizoen. Er werd gestreden in i n klassen, waaronder ook na een afwezigheid van vele jarast de Drakenklasse. De prijs in deze klasse, een houten drjr kenmodel, ging naar Fred Imhoff in het schip van Bakke^r het De winnaars in de overige klassen zijn: Dart: Kok Pluiqt eer Valken: Kees Segaar; Regenbogen: Peter Frech; Pampussejeten Co Verhaar; Olympiajollen: Hans van der Kooy; 16m2: Sieren van der Zee; Lasers: Peter Bijlaard; 12-voetsjollen: Jan Wijrdt c lem van Weezenbeek; Jeugdboten: Joep Janssens; Cadettef Noc Pieter Jan Gaillaard; Optimisten: Floris Jan van Bredenxtè moe itoch LEIDEN Na de ver bluffende zaalstart van de handbalsters van Planten- hoek Foreholte vorige week tegen Bornerbroek hebben zij opnieuw toege slagen door Hermes met 10-15 terug te wijzen. Mercasol Saturnus sloot de eerste helft van de veld- competitie af met 12-21 winst op Hollandiaan. De heren van Rijnstreek, HVV en de dames van MMO verloren allen. De routine van Foreholte is van meer waarde gebleken dan de jeugdige overmoed van Hermes. In de eerste helft werd er druk gecombineerd voor het Haagse doel, wat re sulteerde in een aantal bijzon der fraaie doelpunten van Nel Geerlings en Hannie Boskamp. Heel even leek Hermes gedec lasseerd te worden, maar na een 1-5 tussenstand krabbelde de ploeg weer op om na 3-7 bij rust toch nog op 6-8 te komen. Daar waren chaotische mo menten aan vooraf gegaan toen een uitgesloten Haagse speelster te vroeg in het veld terugkeerde en direct een strafworp forceerde. Heftige Voorhoutse protesten hielpen niet, maar het tekent het ka rakter van de formatie van Wim Geerlings dat het zich hierdoor niet uit het spel liet halen en vrolijk doorscoorde tot 6-12. Evenals vorige week paste de defensie een direkte dekking toe, waardoor het Haagse team ontregeld werd en moeizaam scoorde. Hannie Boskamp, Ellen Warmerdam en Nel Geerlings droegen elk vier doelpunten bij aan de uit eindelijke 10-15 zege. Saturnus ontmoette Hollandi aan, een team dat gebrek aan technisch kunnen koppelt aan een grote dosis opportunisme. De Leidse formatie liet nogal wat kansen liggen. Weliswaar stond het constant op voor sprong, maar met schoten van de merendeels linkshandige opbouwspelers bleven de Vlaardingers loeren op succes. Bij rust bedroeg het verschil dan ook maar twee doelpunten (6-8). Dat bleef zo tot tien mi nuten voor tijd. Twee twee- minuten-straffen aan Leidse kant deden toen vreemd ge noeg Hollandiaan de das om. In die periodes scoorden de pupillen van Aad Vlag vier maal, waarna Hollandiaan ge klopt was. Saturnus keerde met een 12-21 naar Leiden te rug. Het staat nu achter de naamgenoten uit Ridderkerk op een tweede plaats. Rijnstreek moet het daaren tegen in diezelfde klasse nog kg.6: C steeds met maar twee strijdpunten doen. Rijnstreef beweert nog nooit een wer strijd met regen gewon nel heeft. Toen bij een 0-3 vool sprong tegen UVG de eersfl druppels uit de lucht vieleF zakten dus de Alphense hoo' den. De weinig imponerend, jonge Schiedamse ploeg «LC* teerde onder leiding van HIS veel doorkomende Berry Rei een 16-12 zege. HVV verloor onnodig va-»---- koploper Hermes. Het begitUL eentonig te worden maar d ploeg benut van de vele gé creëerde kansen er te wein#pl-| om een goeddraaiende plotjv"1 als Hermes te kloppen. Tot 1| .11 bleven de Voorschotenarei bij (8-8 bij rust), maar in dfa or laatste minuten vielen er e-, aantal gaten in de "kleine" 5-^ jj/ verdediging waardoor Herrra |erpte geflatteerd met 12-17 won. G je v rard de Jonge gebruikte op- wedstrijd van MMO teg<,ruffc ODIS om te experimenten eijng met een 4-2 verdediging. D en j werkte in de eerste helft goe ggjg maar om zo'n systeem een he wedstrijd vol te houden ma_v we, een ploeg wel over een ijzen^uu conditie beschikken. Daara: jjte w ontbrak het MMO, zodat de 2 voorsprong bij rust omgez^ 4 p werd in een 5-9 verlies. ^et Jj In de eerste afdelingsklassom wonnen alle drie de koplopei45 EDH was met 8-10 te stei,e voor Saturnus. Quintus 0 dervond geen enkele tege !raó^ stand van HVS en ging rnrcj een 3-26 overwinning na huis. HVV had het heel w moeilijker met Schipluiden, met name van de zware 1 bouwspeelster, die zich op i hoeken van het veld nadru kelijk met het spel bemoeid-j^L HVV was echter de gelukkiL. h*v ste en won met 9-10. De interessantste partij die tussen de runners-up F01 holte en Olympia, die aa - vankelijk door de laatstg noemde beheerst werd. Na e^ I 7-1 ruststand schakelde Voorhoutsen over op een 4 defensie, waarmee ze de noc ge onrust bij de Wassenaars! I teweeg brachten. Zij gaven partij echter niet meer 1 handen: 5-9. De heren van F reholte bereikten een zwa bestreden gelijkspel teg< j HEC. In de slotseconden li 1 de scheidsrechter een (al b nutte) strafworp overneme- omdat de Voorhoutse keepj te ver uitkwam. In tweede i stantie miste de Hagenaar jar merlijk. Overige uitslagen. Dames: AHC'28 Northa 5 - 10, Fairplay - MMO 2 1 10; Heren: Olympia'72 - Schipluid 20 - 7, ONDO - OASE 6 - 20, MSI HEC 2 8-11, DIOS - Rijnsoever 1 13, HVS - AHC'28 17 - 19. Duinoor Northa 8 - 17, Hermes - Fairplay 2 t, onj AD VAN FESS1 gra: ;v 1 LEIDEN Avanti haalde twee nuttige punten tegen 't Hooge Huys via een 6-3 zege. Ook Scylla verover de een belangrijk puijt, hoewel er tegen Tempo Team meer in had gezeten dan een gelijk spel. Sjaar- dema liet de naaste con current NMB/VDO met 7- 3 het nakijken. Bij de da mes redde Avanti het niet tegen Torenstad, 3-6. Scyl la Ifwam tegen Tempo Team wel aan een positief resultaat en ging met 6-4 met de hakken over de sloot. Met Ronald Rijsdorp op dreef is Avanti gevaarlijk voor zelfs de sterkste teams. Zo werd al eerder De Blaeuwe Werelt be dwongen. Afgelopen weekein de bor.d Rijsdorp het trio Hij- ne, Noor en Van Slobbe van 't Hooge Huys aan zijn zegekar. Omdat Bettine Vriesekoop en Robert Turk alleen Hijne moesten feliciteren én het dubbel afgaven eindigden de Hazerswoudenaren met een redelijk ruime marge van 6-3. Scylla verging het in de ui terst belangrijke wedstrijd te gen Tempo Team iets minder. Anne Vlieg speelde te weinig gemotiveerd en bleef slechts eenmaal aan de goede zijde van de score, evenals Frits Kantebeen die daarmee wél goed presteerde. Patrick Swier behoedde met zijn twee zeges en aandeel in het dubbel zijn team voor een afgang en trok de stand naar 5-5. In de tweede divisie schoot Joop van der Borg tegen NMB/VDO positief uit z'n slof. Net op een dag dat Friso Reits- ma ziek was en niet verder dan één zege kwam schitterde Van der Borg met een gave hattrick en een aandeel in het dubbel. Mark Sang Ajang ver loor zijn eerste wedstrijd dit seizoen tegen Paul Bakker, maar maakte voor de rest geen fouten zodat het 7-3 voor Sjaardema werd. Het tweede van Avanti had het geluk dat invaller Peter Groot net als Aljé Kamphuis tegen Pelgrim Odion 2 tweemaal het zoet der overwinning smaakte. Samen met het dubbel en een partij van Peter de Groot was dit na melijk net voldoende voor de overwinning: 6-4. Ook Scylla 2 kwam tot 6-4, maar behoor de tot de verliezende partij. Marco Riethoven kon zijn ze gereeks niet voortzetten en bleef op nul. Peter Paul de Vrind (2x), Sjoerd Meyer (lx) en het dubbel verzachtten het leed weliswaar, maar zagen toch beide punten naar tegen stander De Blaeuwe Werelt 2 gaan. Eén divisie lager haalde Do- cos de eerste overwinning. Walter Engelbert bleef onge slagen, Sjaak den Elzen deed het eenmaal minder en samen beslisten ze in het dubbel de strijd. De Sjaardema-reserves gingen bij Irene met 7-3 on deruit. Chiel Kuiper ver scheen voor het eerst getraind achter de tafel en mocht di- rekt tweemaal de felicitaties in ontvangst nemen. Omdat Dou glas Janssen dat maar eenmaal en Jaap Polak niet had bleven de Oegstgeesters met lege han den in Tilburg. Treffers-Onkyo 3 5-5; 't Hooge Huys 2-Sjaardema 3 4-6; De Treffers 2- Radio Molenaar 6-4; TTVN-Scylla 4 8-2; St. Hoger/TSB 2-Avanti 4 3-7; Alblasserdam-Sjaardema 4 2-8; De Treffers 3-Papendrecht 5-5. Dames Zelfs zonder Mirjam Kloppen burg is Torenstad ijzersterk. Hoewel niemand ongeslagen bleef was het team gewoon sterker dan Avanti. Ellen Bakker scoorde tweemaal en Claudia Verschoor eenmaal v 3-*nl gei ,2ini maar daarmee was de koek voor de Hazerswoudsen Scylla deed het tegen Tem Team beter, alhoewel het 1 6-4 wel net met de hak! over de sloot ging. Marian van der Vliet en Marjan Ka tebeen bleven namelijk alleiei Sandra Hop de baas. Patrit ei de Groot bleef andermaal geslagen en bewees haar waa de voor Scylla. Via het dubb beslisten de Leidsen de stri in hun voordeel. Overige uitslagen: Bergum-1 5; De Salamanders-Avanti 2 Scylla 2-Docos 2 8-2; Treffers venkarspel-Avanti 3 0-10. :w 1 dora« ief te het it D gen iiti war zijn ird, Tdei esider id zij :mei

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18