!§h ZLC verrast Stompwijkse Boys jËerste zege LMHC Knap herstel NOVO Menkenteam verovert koppositie Kees van Klink sterk op 10 km Duivenvoorde en Kouiss winnen gSPORTTRIBUIME QeidóaQounant hmes Noordwijk bedwingen Zandvoort DEBUTANT DEN BOSCH MET 3-0 VERSLAGEN le mc. MAANDAG 8 OKTOBER 1984PAGINA 17 riDEN In de tweede klas- [greep Roomburg heren de L door thuis Zoetermeer ft 1-0 te verslaan. Noordwijk bes hielden lijstaanvoerder hdvoort op 1-1. scate kwam in Breda bij Ish tot een 2-2 gelijkspel. Al de 4e minuut bezorgde Ber- 1 Mulder de Voorschotena- i een voorsprong. Via een jrzilverde strafcorner vlak to rust en een dubieuze re told na de wisseling van jèlhelft kreeg Push weer meeste uitzicht op de zege, Forescate pakte echter de rest van de wedstrijd het initiatief. De vele kansen leidde echter pas vlak voor tijd tot de uiterst verdiende gelijk maker van Derk Jan Brand. Roomburg ontving koploper Zoetermeer aan de Kanaal- weg. Na een sterk begin van de gasten verkreeg Roomburg geleidelijk aan het overwicht. Op slag van rust betekende de derde Leidse strafcorner, ge forceerd door een goedspelen- de Oscar Snijders, een 1-0 voorsprong. Peter Verheggen verzilverde de eerste doodge- stopte bal. Na de pauze pro beerde de ranglijstaanvoerder wel te drukken, maar de kan sen bleven voor Roomburg dat makkelijk verder uit had kun nen lopen. De 1-0 zege bete kende echter wel dat Room burg aan kop komt in de 2e Alphen versloeg HDS met 3-2, hoewel zij de Hagenaars na een 3-0 voorsprong nog ge vaarlijk dichtbij liet komen. Nieuwkoop leed een 2-0 ne derlaag tegen Maarn. Dames Noordwijk kon de kwaliteit van zijn zegereeks toetsen aan koploper Zandvoort, dat op be zoek kwam. De thuisploeg startte sterk en verkreeg een duidelijke veldmeerderheid. De tweede strafcorner van Zandvoort echter, tien minu- iten voor rust, verstoorde het overwicht abrupt, 0-1. Na de pauze bleek Zandvoort de ster kere ploeg, maar een in een uitval geforceerde strafbal, die benut werd door Alexandra van Kan, trok de stand toch weer gelijk, 1-1. Ondanks vele kansen bij de beide doelen veranderde hier niets meer Leiden keerde met een 1-0 nederlaag van Breda terug. Een zenuwachtige Leidse start veroorzaakte na een kwartier een verdedigingsfout, waarna Breda de leiding nam. LMHC herstelde zich hierna en mede door goed spel van Ineke Kas telein, de keepster, en Kiki Tesselaar ontwikkelde er zich een gelijkopgaand duel. Het benutten van kansen wilde echter ook nu nog niet zo luk ken bij Leiden zodat het bij 1-0 bleef. Alecto remiseerde met Car touche, 2-2. Na door een from melgoal achter gekomen te zijn, scoorde Ninette Kokke op aangeven van Marjolein van Aldewerelt de gelijkmaker. In de tweede helft gaf Correlien van Buuren de Leiderdorpers uit een strafcorner een ver diende voorsprong. Door ze nuwachtig spel gaf Alecto aan Cartouche nog onnodig de kans om uit een strafbal langs zij te komen. Roomburg keer de met een punt terug uit Pijn- acker, 1-1. Alphen had geen kans tegen de Delftse Studen tes, 0-3. Nieuwkoop behaalde een makkelijk 3-0 zege op Ommoord. Het streekduel tus sen Catwijck en Alkemade leverde voor de eerste een 1-0 thuis overwinning op. ^■Bpf n v t ei p|ï ug §1 ,»*w - tetyno Schoonwater van ASC tegen Bernardus weer op lot. Hij scoorde twee van de ASC-treffers. <an LEIDEN ASC blijft het goed doen de in zondagaf deling. Nu werd Bernar dus naar een 4-2 neder laag gespeeld. ZLC kaapte bij Stompwijkse Boys de punten weg en MMO boekte bij VNL een 0-1 zege. Kickers won met 1-3 van VN A en Oranje Groen legde Warmunda in een doelpuntrijke strijd aan banden: 3-5. Stompwijkse Boys - ZLC 0-1 (0-0) De Leidse ploeg beschikte vooral over wat meer routine en bleek op sommige momen ten net wat meer in huis te hebben dan Stompwijkse Boys. ZLC kreeg voor rust enkele goede kansen, maar liet die voor wat ze waren. Na de pau ze probeerde de thuisploeg het heft in handen te nemen, maar het was toch ZLC dat halverwege een voorsprong nam. Henk Mink nam de tref fer voor z'n rekening. ZLC loodste de zege vervolgens in veilige haven. Warmunda - Oranje Groen 3- 5 (1-4) Een wedstrijd met een zeer wisselend spelbeeld. Oranje Groen liep Warmunda na een kwartier onder de voet. In kort tijdsbestek werd het 0-4. Bert-Jan de Ridder, Martin Serdijn en Johan de Ridder (twee maal) was succesvol. Nog voor rust deed Jan War merdam wat terug namens Warmunda. Na de pauze was het een en al Warmunda dat de klok sloeg. Gerard van Tongeren en Jan Warmerdam brachten de Warmonders te rug in de race. Juist op het moment dat 4-4 dichtbij leek, besliste Johan de Ridder met een snelle counter het duel. ASC - Bernardus 4-2 (3-0) De Oegstgeester koploper ken de een bliksemstart. Eric Spruijt, Benno Schoonwater en Evert Brouwer zetten ASC binnen 25 minuten op voor sprong, mede omdat doelman Jan Groen van Bernardus z'n dag niet had. Bernardus kwam daarna goed opzetten, maar kon pas na rust wat aan de achterstand doen. Antoon de Boer schoot raak, nadat Bram Schakenbos wegens natrappen van het veld was gezonden. Benno Schoonwater maakte er echter 4-1 van, voordat Ber nardus dichterbij kon komen. Wim de Roo zorgde voor de 4- 2 eindstand. VNL - MMO 0-1 (0-1) Een niet erg hoogstaand duel. MMO kwam voor rust op voorsprong door een treffer van Kees van Rijn, waarbij de Leidenaars buitenspel meen den te hebben geconstateerd. Na de hervatting drong VNL aan en MMO liet de thuisploeg rustig komen om in de counter de beslissende treffer te force ren. VNL noch MMO kwamen echter tot scoren, waardoor het bij 0-1 bleef. VNA - Kickers'69 1-3 (1-2) Lange tijd ging het gelijk op, maar in de 30ste minuut be zorgde Peter van der Hoek de gasten een voorsprong. Cor Zandvliet trok de stand echter weer gelijk, maar Ronald Wal let zorgde er voor dat Kickers bij rust aan de leiding stond. Na de hervatting stelde VNA pogingen in het werk langszij te komen, maar Antoon Broers deed de zege definitief in Lei- muidense handen belanden. lafeGSTGEEST— Na vier arefceenvolgende nederla- zo |en is de formatie van Nol z^aarschers er eindelijk in kepslaagd de volle buit bin- •odpn te halen. Debutant fen-Bosch was het slacht en rer van een zeer aggres- N|f Leiden, dat na een 1-0 ktstand, met een ver- ^s™£nde 3-0 de rode lan- "loe(jarn af kon geven aan ectoren dat gisteren met 2-0 Lijn Verloor van nieuwkomer waren de waarschu- ngen niet van de lucht, im- 'ts vorig seizoen verloor de idse ploeg nog op eigen ter met 14 van degradant gasten startten furieus zon- echter de defensie van iden in moeilijkheden te ■ngen. Daarvoor zat het bij thuisploeg achterin te goed elkaar. Met Hein Dungel- n op de rechtsachter positie zich gedurende de wed- ijd ontpopte tot uitblinker, vel in verdedigend als aan- lend opzicht. Ook de van tterdam afkomstige doel- n Heiko Hulsker, door arschers verkozen boven m van der Meer, eiste met fabuleuze reddingen een ofdrol voor zich op. Harmen -Schoonhoven mocht er eens op de laatste man iitie acteren, dit in plaats de geblesseerde Paul van Spits Martin Bennis scoort voor Leiden de derde treffer langs doelman Ronald Jansen. der Meer (4-voudige jukbeen breuk, opgelopen tijdens een oefenpartij). Het herstel van de thuisploeg liet niet lang op zich wachten. Na 5 minuten speeltijd mocht Hans-Willem Croll zijn eerste corner in slaan. De push werd door doel man Ronald Jansen simpel ge keerd. Het aandringen van Leiden duurde voort middels goed vlottende combinaties, waarbij spits Martin Bennis zich kon uitleven in solo's, die keer op keer voor gevaar zorgden. Eén zo'n actie van Bennis leverde een doelpunt op. Boudewijn Mol stond echter hinderlijk buitenspel, zodat het feest niet doorging. Een goede kans op de openingstreffer was voor dezelfde Mol. Zijn inzet ging rakelings langs het goal. Vlak voor rust kreeg Leiden op nieuw een strafcorner. Doel man Jansen kreeg het schot van Croll dit keer niet goed onder controle en het was de attente Boudewijn van Eyck, die in de rebound de bal op een Bossche voet plaatste, waardoor arbiter Wouters de enige juiste beslissing moest nemen. De strafbal werd door Bob-Jan Dietrich koel benut: 1—0. Na de hervatting nam Leiden direct weer het initiatief. Ge trainde spelpatronen konden zodoende uitgebreid worden geetaleerd aan het thuispu bliek. Uit een fraaie combina tie tussen Bennis en Dietrich ontstond een mogelijkheid voor Van Eyck. Deze treuzel de niet en bracht met zijn schuiver de score op een riante 20. Den-Bosch probeerde nog wat terug te doen en trachtte hierbij om Leiden door middel van hard spel uit het ritme te halen. Baarschers had zijn team al eerder ver zocht gediciplineerd te spelen en niet in te gaan op het pro voceren van Den-Bosch. De gasten kregen niet de kans om zelf tot goede aanvallen te ko men, daar Leiden bleef gaan. De schaarse uitvallen waren door meer geroutineerde te genstanders misschien beter benut, maar de spitsen van Den-Bosch konden die middag geen indruk maken. Het derde doelpunt van Leiden kwam op naam van de immer actieve Martin Bennis. Hij zag zijn eerste boogbal op de lat belan den, maar in tweede instantie wist hij de eindstand op een verdiende 30 te brengen. Met deze eerste overwinning in de zak, heeft een tevreden coach Baarschers de eerste stap gezet naar een hogere plaats op de ranglijst:" De wedstrijden tegen Den-Bosch en volgend weekeinde tegen S.C.H.C zijn vier-punten wed strijden. Bij dubbele winst zijn we goed op weg naar een posi tie in de middenmoot, een po sitie waar ik uiteindelijk naar streef". WOUTER EIKENHOUT Scoreverloop: 34 Dietrich 1-0; 45 Van Eyck 2-0; 63 Bennis 3-0; Opstelling: Van der Meer, Jansen Schoonhoven, Klop, Croll, Dungel- man, Dietrich (Eikenhout), De Kem- penaer, Wagener, Van Eyck, Bennis, Mol (Te Rijdt). LEIDERDORP De he ren van Leython hebben tegen Tornado de kansen op winst laten liggen. De Leiderdorpers pakten te gen de bepaald niet sterke Delftse tegenstander maar één punt. DAC kwam er niet aan te pas tegen Thor: 0-3. De dames van Gemini pakten een punt meer te gen KDS: 3-2. De heren haalden vernietigend uit bij Zovoc. NOVO boekte op twee fronten winst; de mannen haalden na een 2- 0 achterstand de winst weg bij SVC, de dames deden dat tegen Argus. In de promotieklasse speelde Donar sterk tegen Skania: 3-0. De herenploeg van Leython speelt vooralsnog te wisselval lig om in de tweede divisie in de top mee te draaien. Aanval lend steekt het bij de ploeg van John Groen vaak goed in elkaar, op de andere onderde len komt Leython tekort. Ook tegen Tornado liet vooral het blok de Leiderdorpers in de steek. Hans Broere en Rob Mudde, die een perfecte partij afleverden konden daar wei nig aan veranderen. Waldo Broeksma kreeg voor de eerste keer een kans zich te bewijzen en deed dat goed: 15-5, 13-15, 11-15, 15-8, 12-15. DAC moet het de komende weken stellen zonder midden- blokkeerder Rudolf Haitsma, die morgen aande knie wordt geopereerd. Zonder hem kwa men de Alphenaren er niet aan te pas tegen Thor uit Bergambacht: 9-15, 8-15, 5-15. De dames van Gemini speel den tegen KDS een matige partij, die nog redelijk goed af liep, omdat de Voorschotense ploeg twee keer een grote ach terstand ongedaan maakte en tot winst kwam. De derde set kwam de ploeg met 6-13, de vijfde met 7-13 achter. Mede door het sterke spel van Ga- briëlle Geleyns haalde Gemini toch de winst binnen: 15-11, 5- 15, 15-13, 10-15, 15-13. In de derde divisie heren ken de NOVO een zwakke start te gen SVC. Tweemaal ging de setwinst net naar de opponent. De derde set herstelde de Noordwijkse ploeg zich om als nog met 3-2 te winnen: 17-15, 15-13, 13-15, 6-15, 14-16. De he ren van Gemini speelden zich soepel langs degradatiekandi- aat Zovoc. Vooral de midde- naanval (Frans van Slie- drecht) liep goed bij de ploeg van Willem Jan van Ieperen: 1-15, 3-15, 14-16. Bij de dames kwam Leython er in de eerste set tegen Radi us niet aan te pas. Toen Alice van Dam op de spelverdeler spositie werd ingebracht keer de het tij aan Leython-kant. De derde set nam Radius een voorsprong. Het vierde deel waren de partijen aan elkaar gewaagd: 8-15, 15-10, 11-15, 14- 16. NOVO had twee sets de handen vol aan Argus. De eer ste en vierde set had de thuis ploeg geen problemen met de tegenstander: 15-4, 14-16, 15- 13, 15-9. Donar verraste met een sterke overwinning op Skania. Al leen de eerste set' nog enige problemen toen een 7-11 ach terstand moest worden wegge werkt. Loepzuivere passes van Adriaan Timmer en sterk aan- valsspel van Wout van 't Veer brachten de thuisploeg geen moment in gevaar: 15-11, 15-5, 15-3. De Leython-reserves boden de heren van Radius in de eerste twee sets goed tegenstand. Vooral Engelbert van Pelt (die de geblesseerde Hans Pardon verving) was aanvallend niet te stuiten. Toen de stand 1-1 was, stortte de ploeg van coach Chris Verwoert in en kwam er niet meer aan te pas: 15-13, 11- 15, 15-5, 15-2. Bij de dames haalde Leython 2 wederom de volle winst. Met een uitblinkende Alice van Dam en Ariene van Vliet in de gelederen gaf Leython het Wateringse Velo geen schijn van kans 15-11, 15-11, 9-15, 15- 11. Gemini 2 overtuigde we derom niet. Nu stond de ploeg een punt af aan Tornado: 15-6, 16-18, 15-12, 12-15, 15-6. DAC verloor de eerste set tegen WW. Toen de Wassenaarse ploeg na die eerste set een speelster met een blessure zag afhaken, kon DAC gemakke lijk drie sets winnen: 8-15, 15- 2, 15-7, 15-10. LUSV haalde een prima overwinning bij Zo voc. Wederom was Ko Pronk de uitblinkster in de ploeg van Hans van Balkom: 10-15, 15- 10,-8-15, 12-15. LEIDEN Oostdam Tra velers (in de eerste klasse) en het Hans Menken Team (in de tweede klasse van de nationale bowlin gleague) kwamen gisteren goed uit de verf. De Noordwijkerhouters scho ven door twee overwin ningen in Groningen op naar de vijfde positie. De Menkenbowlers acteerden in Leiden (Holiday Inn) en kwamen eveneens tot twee winstpartijen. Ge volg was een gedeelde lei derspositie. Eersteklasser Oostdam Trave lers speelde in Groningen te gen het thuisspelende Deckoil en vergaarde hierbij een 3-0 winst. Van Zoetermeer werd met 1-2 verloren, terwijl De Kegel uit Amstelveen weer met 3-0 werd verslagen. Met een totaal van 10 punten be zetten de Travelers een ge deelde vijfde stek. Bowling Haarlem leidt dit eerste klas- seveld. De Hans Menkenploeg vero verde de eerste plaats in de tweede klasse. Eerst werd van het Haagse Les Vieux verloren (1-2). Daarna verschalkten de Leidenaars Strike-ijzers uit Schiedam (2-1) en was ook Al- casar (Puttershoek) de pineut (3-0). Door het puntentotaal van 13 bezit Menken nu sa men met Van Houten uit Vlaardingen de leiding. De pinfall van de Leidse équipe is echter beter. In de derde klasse was Joop Visser ook al verdienstelijk bezig. Eerst werd Baanvegers verslagen. Hawkeye 2 (Rijs wijk) ging er wel met de 3-0 winst vandoor. Verder werd de Leidse derby tegen Tramps in het voordeel van Visser be slist (3-0). In de overige duels vergaarde Tramps slechts twee punten, zodat Tramps nu op de 8e plaats bivakkeert. Visser eiste de vierde stek voor zich op. Vierdeklasser Ladan bereikte in Delft vijf winstpunten, waardoor de derde plaats het tussenresultaat is. Only Fun heeft na twee wedstrijddagen nog altijd geen enkele punt en is dus de drager van de rode lantaarn. Ploink, dat in De Lier in de vijfde klasse uit kwam, staat na één dag eerste. Alle wedstrijden werden in een zege omgezet. Krautoxin bereikte in Leiderdorp een derde stek via twee overwin ningen. LEIDEN Kees van Klink van Bataven heeft voor een verrassing ge zorgd op de onderlinge 10.000 meter. Exact gelijk met trainer Bram Wasse naar kwam hij over de streep in de zeer goede tijd van 31.04.0 minuten. Han Kulker, tot vijf ron den voor het eind feilloos in het ritme meedravend, maar daarna door de tem pomachine Wassenaar- /Van Klink op lichte af stand gezet, kwam door een sterke laatste ronde nog dichtbij en finishte in 31.10.0 minuten. In de strijd om de vierde plaats waren veel atleten be trokken. Ben Kerkvliet open de door met de drie koplopres mee te gaan, moest lossen en kwam in een groep met Ton van den Berg, Koos Verhoe ven, Henk Ravensbergen, Jan Schijf en Jaap Duivenvoorde. Langzaam maar zeker viel dit groepje uit elkaar tot dat uit eindelijk Van Duivenvoorde de snelste bleek met '32.03.9 minuten. Ravensbergen volgde hem lang en kwam tot een tijd van 32.08.0 minuten ruim voor Kerkvliet die met 32.31.1 mi nuten genoegen moest nemen. Jan Schijf verraste in de laat ste ronde bijna nog Koos Ver hoeven. Verhoeven was echter net te ver weg en finishte twee seconden eerder in 33.08.1 minuten. Ook de con- stant draaiende Henk Verboon wist ruim onder de 34 minuten te eindigen (33.44.8 minuten). Willem Ravensbergen (Euro pees kampioen bij de vetera nen 2b) liet op „zijn" afstand niet verstek gaan en scoorde een tijd van 34.34.7 minuten. Op de 5000 meter won Henk van de Oever simpel. Zonder enige tegenstand kwam hij, na wel erg hard van start gegaan te zijn, tot een tijd van 15.34.7 minuten. Bij de dames won Marian van Klink met 17.56.5 minuten. Dick Lamboo won de 3000 meter door als jongen B een goede 9.51.4 minuten te laten noteren. De meerkampen van AAV'36 ter afsluiting van het baansei- zoen zijn dit weekeinde letter lijk in het water gevallen. De wedstrijden om de diverse clubtitels zijn nu verschoven naar het weekeinde van 20 en 21 oktober. GERT VELTHUIZEN LEIDEN Terwijl de meeste wegrenners dit weekeinde hun laatste koers reden, begon voor de veldrijders het seizoen. In beide disciplines was er één overwinning wegge legd voor een renner uit de Leidse regio: liefheb ber Klaas Duivenvoorde won de sluitingskoers in Geffen, junior Eddy Kouiss zegevierde in Deurne. Duivenvoorde won de slui tingskoers in Geffen - zijn twaalfde overwinning dit sei zoen - op zijn geliefde manier: in de massaspurt. Nationaal kampioen Wil van Vlaanderen werd tweede, Ko Zomer der de. Eddy Kouiss ontsnapte in Deurne meteen met drie colle ga's, van wie er één moest los sen. Ondanks het feit dat de renners met veel lekke ban den moesten afrekenen, kwa men zij met elkaar aan. In de spurt bleek de Katwijker dui delijk de snelste. Casper van der Meer was op de vijfde plaats de eerste achtervolger. Zaterdag hadden beide ren ners al goed gereden in Har derwijk. Achter twee ko^>lo- Ipers kwam Kouiss als derde over de streep, terwijl Van der Meer net de aansluiting voor aan miste door een lekke band. Wel wérd hij nog vijfde. In de amateurkoers kwam John Kuyvenhoven nog iets tekort op renners als Matthieu Hermans en Huub Kools. De Leidse renner van Concor de/Uni vers besloot een zware koers goed op de zevende plaats. Martin Schalkers finishte als derde in Geffen. De amateur uit Noordwijkerhout ontsnapte met drie andere renners, waaronder zijn rappe ploeg maat Harry Wolters, die zou winnen. Gisteren kwam Schalkers als negende over de streep in Assendelft, waar Adrie Kruger vierde werd bij de liefhebbers en veteranen, en Pieter Evelein negende. Ariejan Jagt zat zaterdag in de goede ontsnapping in Nieuw Amsterdam. De Woubrugse ju nior moest slechts de Amster dammer Cornelisse voorrang verlenen. Gisteren werd hij vierde in de massaspurt in Ge ffen. Ton van Duivenbode schreef het algeheel clubkampioen schap van De Bollenstreek op zijn naam. Na 75 kilometer was hij de snelste van een kopgroep van zes man. Lief hebber Gerrit Kleinveld werd tweede, de amateurs Ronald Warmerdam en Karei Teeu- Wen derde en vierde.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17