Vleugellam FNV koerst aan >p puur politieke acties ^Jankzij Piet Derksen kunnen jj-aOOO priesters en bisschoppen p retraite in Rome Topman RSV kan frauderen James Stacy niet bewijzen )eslag voor twee- ^rdieners met kind „Zonder conserveer middelen" misleidend Wm Bom aanslagen Al voor f395,- 'n kmon-ofbrugdeel! 395.- 4"SIJTHOFFJ|RS 34 PAGl iNNENLAND Ccidóc Scuta nt ZATERDAG 6 OKTOBER 1984 PAGINA 7 itinggroep 1 en die ten minste één kind hebben onger is dan twaalf jaar, kunnen dit jaar een toe- van tweehonderdvijftig gulden krijgen op de be- b««ngvrije som van één van de partners. Zij moeten voor gezamenlijk een verzoek doen bij de belas- aangifte. Dit staat in een wetsontwerp dat de ussecretaris van Financiën gisteren aan de Twee kamer heeft gestuurd. De regeling geldt alleen 21 1984. In de voorstellen voor de derde fase van 6<|vetsontwerp tweeverdieners is Voor 1985 en de ej daarop een structurele regeling opgenomen 135 de kosten van kinderopvang. Volgens het depar- 2®jnt van Financiën belopen de budgettaire gevol- 28van de maatregel voor dit jaar 25 miljoen gulden. Kordes voorzitter Algemene Rekenkamer DEN HAAG Het kabinet zal F.G. Kordes voordragen als pre sident van de Algemene Reken kamer. Hij volgt drs. H. Peschar op, die met pensioen is gegaan. Enige weken geleden plaatste de Tweede Kamer oud-staatssecreta ris van binnenlandse zaken me vrouw Stuiveling als eerste op de voordracht voor het lidmaat schap van de Algemene Reken kamer ter opvulling van de vaca ture. De Rekenkamer zal er in de nieuwe samenstelling als volgt uitzien: F. G. Kordes, president, H.H.G. Kooien en mevrouw S. Stuiveling, leden. DEN HAAG Misleidende aanduidingen op voorverpakte levensmiddelen worden verboden. De ministerraad ging gis teren akkoord met een voorstel tot wijziging van het Alge meen Aanduidingenbesluit Warenwet. Bij misleidende re clame kan gedacht worden aan de aanduiding „zonder con serveermiddelen" op sperciebonen in blik of in glas. Op grond van de Warenwet is de toevoeging van conserveer middel aan deze waar verboden. De aanduiding „zonder conserveermiddel" wekt dan ten onrfchte de indruk dat het betrokken produkt zich onderscheidt van soortgelijke pro- dukten. Voorts is de mogelijkheid geschapen om bijvoor beeld op het etiket van frisdranken de aanduiding van de datum van minimale houdbaarheid aan te geven door mid del van inkerving van het etiket. Nieuw middel tegen jeugdpuisten AMSTERDAM Ook de ernstige vormen van jeugdpuisten (acne) kun nen worden behandeld met een nieu we geneesmiddel: isotretinoine. Dat blijkt uit een onderzoek van dr H. van der Meeren (33) die hierop deze week in Amsterdam promoveetde. De on derzoeker testte het nieuwe genees middel (handelsnaam: Roaccutane) bij 58 mannelijke patiënten. De meesten reageerden er goed op, aldus Van der Meeren. Voor vrouwen is het middel minder geschikt, vooral in hun vruchtbare periode niet. Vrouwen hebben echter minder last van jeugd puisten en voor hen zijn andere, ook effectieve behandelingen mogelijk. 9>OOR DIT DOEL IS 3,5 MILJOEN NIET TE VEEL" jeiso 27.11 M. i Mm >5.00b 105.1 35.SO 169.0 30,00 10,00 1140,0 22.00 122.81 )3,50 106.0 36,50 197.5 re,00 278,0( 30,00 102,0 51.00 Tan onze correspondent 56 50 56 2_ Cees Manders) 1 uisTIC AANSTAD De i3.oo van Nederlandse 26 so 327,(f^hu^s Centrum-miljo- 55>o losoio Piet Derksen zal de 45.00 10400iende dagen in Rome 4i'°oe 43u dankbaarheid worden °°'50 ]°|-JesPr°ken. Want het is 5°!oo aöoeite zijn schenking die 4800 48.0 wereldretraite voor 41 50 243,^sters' die gisteren in zoioo i21 !o Vaticaan is begonnen «ooo* 3!o:Sduurt tot 9 oktober, 6480 Ü61'5ehjk heeft gemaakt. 26.20 w'jksen, ook in Neder- 77 20 77$* bekend om zijn 52!5o 53!Qgevigheid met betrek- tt'lo 24oig tot het katholieke 49oo 15o,'}*' heeft eerder dit jaar 59.00 i6oio somma van 1 miljoen Har naar Rome overge- iakt, ten gunste van het nité dat de priesterre- ite organiseert. 8.50 238.51 het organiserend comité 050 i4o!7 Derksen verklaard dat hij Jsen in zijn leven nog nooit zoiets dergelijks had gedaan. „Zo gauw ze mij vertelden dat de retraite ging over de heilig heid voor priesters en dat de paus en moeder Theresa van Calcutta zouden spreken, wist ik dat het een belangrijke ge beurtenis zou worden en dat ik de arme priesters moest hel pen aan de retraite mee te kunnen doen", aldus de heer Derksen tegen het retraite-co mité. Toen Derksen gevraagd werd of hij een gift van 1 miljoen dollar (3,5 miljoen gulden) niet wat veel vond voor een enkele retraite, ook al zouden daaraan duizenden personen deelne men, had Derksen geant- wcbrd: „Nee, niet als die dui zenden personen priesters zijn, en als ze straks thuiskomen met een nog grotere bereid heid om hun volk naar heilig heid te leiden." Zonder Derksen's subsidie zou de retraite, de eerste in haar soort in de geschiedenis van de katholieke kerk, nooit op zo'n wereldwijde schaal kunnen zijn georganiseerd. Ongeveer 5000 priesters en 100 bisschop pen uit 100 landen nemen er aan deel. Voor de helft van de priesters zou deelneming aan de retraite een wensdroom ge bleven zijn, als niet de schen king uit Nederland hun reis- en verblijfkosten had gedekt. Volgens de organisatie kunnen nu priesters naar Rome komen die normaal niet eens in staat "zijn hun eigen bisdom te verla ten, zo arm zijn ze. Heiligheid De retraite, die geheel plaats vindt in het Vaticaan, staat in het teken van de heiligheid, en heeft als spreuk „Een op roep tot heiligheid". Deze op roep is gericht aan de priesters in de hele wereld, „die natuur lijk niet allemaal in Rome aan de retraite kunnen deelnemen, maar die wel met belangstel ling zullen volgen". Volgens de organisatie, een internatio naal bureau voor katholieke charismatische vernieuwing, een lekenvereniging, zijn vele priesters tegenwoordig uit het lood geslagen, gedesoriënteerd. „Zelfs de zonde doet sommige priesters niets meer. Zij praten er niet eens meer over in hun preek, en in de biecht zeggen ze dat je je er niet druk over hoeft te maken. Over het alge meen hebben priesters hun priesterlijke image van heilig heid verloren. Wat we nu no dig hebben is een trend onder de priesters, terug naar die image van heiligheid", zegt de retraite-leider, de Amerikaan se priester Tom Forest. Forest is er vast van overtuigd dat de priesters in de wereld de nieuwe trend zullen over nemen. „Ik denk dat die trend al begonnen is. En als we het priesterambt kunnen vernieu wen, kunnen we ook de kerk vernieuwen." De paus staat vierkant achter deze gigantische retraite. Hij heeft zijn belangrijkste ont vangstzaal (de Paulus VI- zaal) ter beschikking gesteld en bo vendien zal hij de retraite- -deelnemers toespreken, sa men met Moeder Teresa, de Belgische kardinaal Suenens en het hoofd van Propaganda Fide, kardinaal Gantin. De deelnemers maken vijf da gen lang uren van 9.00 uur tot 19.30 uur, gevuld met missen, reflexies en gebed. Nederland is vertegenwoordigd door 33 priesters uit alle delen van het land. België heeft 51 priesters gezonden. Pater Forest: „Je zult het zien. Over vijf dagen zijn de deelnemers andere mensen geworden, dichter bij de image van God, dichter bij de heiligheid." HAAG „Volks leiders", „dieven ihters" en dicta nieuw rechts". Een lejo wjbp uit de kwalificaties eo geverschillende sprekers el70 w>het driejaarlijkse con- is',30 omS van de FNV deze !ilso 9s!e|k meegaven aan de le- jeloo 96ioi van het kabinet-Lub- S 95|ok- Zelden zal er in een üSo Sjp*fe bijeenkomst op 15 60 —iümveau zóveel van deze 16.00 96.0 i3.6o 93.enig parlementaire taal SS Ulo gebruikt om aan de [200 920reC*e 0Ver ^et kabi- '3.50 93!7;beleid lucht te geven. 13.40 93.5 )i[20 91.2 de FNV niet bepaald 1290 929P1 l00?1 voor bet beleid 1ü0 9i|2deze regering was al dui- '3,70 ^ock schoot de vocabu- )3;20 93^ van sommige bondsverte- i2|50 92.5voordigers nog te kort om «50 89$ week voldoende van hun >e|so 98|sn blijk te geven. Zij sloten in arren moede maar aan S Q6ld e kwalificatie die de voor- mjr van de grote en overi- verk. aari als zeer gematigd bekend 2'io Industriebond, Dick s|39 sier, aan het kabinetsbeleid 110.50 ii4.i„politieke perversie". 1,;!s 18'ï bloemlezing is illustratief 2|s3 2: de machteloze woede die mm van de grootste vakcen- 38.00 ai) van Nederland heeft 37.25 4olster gemaakt nu het kabi- i5$2 iii ..zelfgenoegzaam door zilt" op de ingeslagen weg. De staat zou dJarmee „gedeva lueerd worden van bescher- van de zwakken tot sup porter van de sterken". Het kabinet zou zijn pijlen „bij voorkeur richten op de groe pen in de samenleving die in feite weerloos zijn en zich niet tegen het hun aangedane on recht kunnen verweren". Giftig De FNV is niet alleen giftig over de niet aflatende reèks kortingen op de sociale uitke ringen, zij is ook „tot in het diepst van haar ziel getroffen" door de „stelselmatige weige ring van het kabinet de alter natieven die de vakbeweging hiervoor aandraagt serieus te nemen". Dat alles leidde tot de ongemeen harde woorden van deze week. Woorden waarvan premier Lubbers zich niet erg onder de indruk toonde, blij kens zijn verwijzing naar het fe.t dat de FNV hem tien jaar geleden, toen hij deel uitmaak te van het kabinet-Den Uyl, ook al zo onvriendelijk toe sprak. Toch is er wel een verschil- met de situatie van tien jaar geleden. De woede in de FNV heeft thans zulke vormen aan genomen dat de aangesloten bonden het niet meer bij ge spierde taal willen laten. „Geen woorden maar daden", was deze week het devies, en dat mondde uit in een besluit tot een veel actievere en dui delijker politieke stellingname met als doel „met alle midde len te voorkomen dat dit door de FNV verfoeide beleid na 1986 wordt voortgezet". Gefrustreerd Het FN V-kader is niet alleen woedend, maar ook uiterst ge frustreerd. Alle acties en pro testen van de laatste tijd heb ben namelijk nauwelijks effect gehad. Als dieptepunt kunnen zonder twijfel de ambtenaren- acties van vorig jaar herfst worden aangeduid. Gedekt door een ruime parlementaire meerderheid hield het kabinet het been stijf en moest de machtige en fanatieke ambte narenbond na weken van bit tere strijd het onderspit del ven. Bovendien is de kracht van de vakbeweging als gevolg van ledenverlies (door de economi sche crisis) danig uitgehold. In feite is de vakbeweging er vleugellam door geraakt. De van oudsher sterkste, meest radicale en strijdbare bond, de Industriebond, heeft sinds 1979 meer dan 100.000 leden zien bedanken. Met name in de in dustrie werden werknemers immers bij duizenden op straat gezet. Deze ontwikkeling deed de bond van Arie Groenevelt haar wilde haren snel verlie zen. Thans is zij een van de re delijkste vakbonden op het westelijk halfrond. Slechts één bond zag de laatste jaren haar aanhang flink toe nemen: de ambtenarenbond AbvaKabo. Zij is in ledental (247.000) nu de grootste binnen de FNV, maar kan geen echte vuist maken tegen de over heid. Dat heeft het fiasco van de acties van vorige jaar pijn lijk duidelijk gemaakt. Vleugellam of niet, de komen de herfst zal opnieuw, we kon digden het al eerder aan, een hete worden. Dit keer staan de ambtenaren er niet meer al leen voor, maar zal de hele FNV zich op de acties storten. Men gaat er op dit moment Vj»n uit dat volgende week in cfe Tweede Kamer bij de alge mene beschouwingen over de regeringsplannen voor 1985 geen wezenlijke wijzigingen in het aangekondigde beleid wor den aangebracht. Mocht dat wel zo zijn dan houdt de FNV nog een kleine opening voor nader overleg. Nu zullen de plannen van het kabinet natuurlijk niet volko men ongeschonden door de Kamer komen. Op hoofdpun ten zullen zij echter onaange tast blijven. Nu al staat vast, dat de pijn voor de FNV ore voldoende zal worden wegge nomen door een verlaging van het percentage huurverhoging, het toekennen van een ex traatje voor de minima, het af wijzen van hét schoolgeld en een enkele verzachting van de wao-korting. Politieke staking Opnieuw een heet najaar dus, met dit keer vooral politiek gerichte acties. Toen de amb tenaren er vorig jaar het bijltje bij neergooiden, lieten zij niet na erop te wijzen dat zij tegen de overheid als werkgever aan het staken waren. Dat verhaal gaat dit keer slechts zeer ten dele op. Natuurlijk kunnen protesten tegen de aangekon digde kortingen op het zieken geld worden uitgelegd als een actie tegen de werkgevers, die immers onder druk gezet moe ten worden om door te gaan met het 100 procent netto uit betalen van het loon aan zieke werknemers. Waar niet-amb- tenaren strijden tegen de kor tingen op andere uitkeringen (ww, wao, wwv) keert men zich echter rechtstreeks tegen de politiek. Aangekondigd is dat stakingen zeker niet zullen worden geschuwd. Dat wor den dan dus puur politieke stakingen. De machteloze woede en de gevoelens van frustratie heb ben in FNV-kringen zulke vormen aangenomen, dat het doel dat men zich thans ge steld heeft, de coalitie CDA- VVD voorgoed kwijt te raken, kennelijk alle middelen hei ligt. Zonder twijfel is dat symptomatisch voor de wijze waarop dit kabinet zich van brede lagen in de bevolking aan het vervreemden is. Het kabinet had er verstandig aan gedaan op z'n minst meer de indruk te wekken dat de vak beweging serieus wordt geno men. De zelfgenoegzaamheid die ministers als Ruding som tijds uitstralen nu het econo misch wat beter lijkt te gaan, werkt als een rooie lap op de stieren binnen de vakbewe ging. Het herhaaldelijk blun deren rond de positie van de echte minima en de forse koopkrachtverbetering voor de ministers maken het kli maat er zeker niet beter op. Dat mag dan allemaal zo zijn, toch moet de vraag worden ge steld of de FNV met de deze week ingeslagen koers wel op de goede weg is. De harde ac ties die men zich voorneemt hebben immers een puur poli tiek karakter. Zij zijn gericht tegen een democratisch geko zen regering die nog altijd be schikt over een parlementaire meerderheid. Zo dit al rele vant zou zijn, is er ook nu nog geen enkele opiniepeiling ge weest waarin zich een meer derheidsalternatief aftekent voor het huidige beleid. Hoe moeilijk dat ook voor de FNV mag zijn, toch zou zij er goed aan doen ook daar reke ning mee te houden. Als straks de kortingswetten door het parlement zijn aangenomen, is het voeren van harde actie daartegen niet alleen uiterst schadelijk voor de hele Neder landse samenleving en vooral voor de zwakken daarin, maar bovendien een aanslag op de democratie. ARJEN BROEKHUIZEN JAKARTA In de buurt van het terrein waar de strijd krachten hun 39e verjaardag zouden vieren, zijn gisteren in de Indonesische hoofstand Ja karta meer dan tien bommen gevonden. Enkele uren voor dat de festiviteiten begonnen, werden ze onschadelijk ge maakt. President Suharto, die de feestelijkheden leidde, ver klaarde dat de strijdkrachten de macht in het land nooit zul len overnemen. Een dag eer der kwamen drie bommen tot ontploffing bij twee banken en e^n winkelcentrum in de Chi nese wijk van de stad. „Kinder mishandeling plaag voor samenleving" DEN HAAG „Kindermis- handeling is een plaag voor de samenleving en heeft vergaan de consequenties voor het kind". Dat zei staatsecretaris J. van der Reijden van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur gisteren tijdens de uitreiking van het eerste exemplaar van het kinderboek „Brandnetels" van Hans Dorrestijn in het HOT-theater in Den Haag. Hij kreeg het boek uit handen van mevrouw mr. M. Loorbach- Van Driel, secretaris van de Vereniging tegen Kindermis handeling. Met het boek hoopt de vereniging via scholen en boekhandels naast volwasse nen nu ook kinderen zelf over kindermishandeling voor te lichten. De vereniging schat dat in Nederland jaarlijks on geveer twaalfduizend kinde ren lichamelijk, geestelijk of seksues worden mishandeld. DEN HAAG RSV heeft tot op vandaag geen bewij zen boven water gekregen dat James D. Stacy, de Amerikaanse uitvoerder van het kolengraafproject, heeft gefraudeerd of contractbreuk heeft gepleegd. De bewering dat Stacy RSV-geld voor de kolengraver op ongeoorloofde wijze heeft doorgesluisd naar zijn eigen maatschappijtjes, neemt de financiële topman van RSV, J. van Rijn, niet voor zijn rekening. Hij zei dat gisteren bij de voortzetting van zijn verhoor door de parlemen taire enquêtecommissie. Een tweede conclusie die Van Rijn trok, is dat er geen signalen zijn dat RSV-topmannen door Stacy zijn omgekocht. De naam van Robert E. Bales was Van Rijn tot gisteren onbekend. Bales is degene die beweert dat Stacy Nederlandse RSV-mensen in 1978 zou hebben omgekocht voor anderhalf miljoen gulden, toen zijn positie op het spel stond. Toch was het wantrouwen jegens Stacy was ook bij RSV ge wekt. Er waren drie barsten in de vertrouwensrelatie. De eerste onstond na de heronderhandelingen over de prijs van de kolen- f;raver. De kosten per machine bleken vijfhonderdduizend dol- ar hoger uit te vallen en met Stacy werd overeengekomen dat de prijs met 750.000 dollar per stuk zou worden verhoogd. Stacy en Friedeman, Stacy's partner, gingen daarmee akkoord nadat RSV hen beiden een „lening" had toegezegd. Dat geld was be stemd om buitenstaanders te interesseren in mede-financiering van het project. Lening Friedeman nam zijn lening ten minste gedeeltelijk op, zo bleek bij het verhoor. Stacy schoof zijn leningaandeel van 1,25 miljoen dollar door in een keten van eigen maatschappijtjes. Dat was voor RSV aanleiding om een Amerikaans accountantskantoor in te schakelen wegens aanwijzingen dat Stacy geld aan RSV's American Coal Miningbedrijf onttrok ten eigen bate. Het Amerikaanse accountantskantoor vond daarvan geen bewij zen. RSV is daarop afgegaan en besloot af te zien van vervolging van zijn partner. De tweede barst in het vertrouwen had te maken met Stacy's acties nadat RSV hem te verstaan had gegeven dat de kolengra- vers weer onder beheer van RSV moesten komen. Stacy haalde uitgeleende machines weer terug, maar sluisde één van die ma chines door naar zijn eigen maatschappijtje MMWOPS, oftewel „Making Money While Other People Sleep" (Geld maken terwijl andere mensen slapen). Stacy heeft de enquêtecommissie, toen die op bezoek was in Ok lahoma, volgens vice-voorzitter Van Dam vol trots verteld dat hij aan de opdracht van RSV juridisch heeft voldaan. RSV was het daarmee in „de geest" van de afspraak niet eens, maar zag af van een aanpak via de rechter. Op zijn poot Bij de derde vertrouwensbreuk over de „servicekosten" voor de kolengravers die Stacy declareerde, speelde RSV op zijn poot. Stacy kreeg niet meer voor het onderhoud van de kolengravers dan RSV nodig achtte voor instandhouding van het Amerikaan se kolengraversbedrijf. De commissie wil weten of RSV te timide is geweest nadat ge bleken was dat Stacy en eventueel ziin partner Friedeman het project ten eigen bate uitbuitten. RSV heeft geen juridisch steek houdende argumenten om dat te staven, zo betoogde financieel- -topman Van Rijn gisteren. De Amerikaanse justitie denkt daar anders over. RSV's huidige manager van het Amerikaanse ko- lengraversproject, Jasser, is benaderd door de officier van justi tie in Lexington (Kentucky) over indiening van een strafklacht jegens Stacy. Van Rijn, de laatste topman van RSV, die het rompje van het voormalige concern thans bestuurt, oordeelt daarover anders. Hij meent dat RSV geen been heeft om op te staan als de zaak voor de rechter komt. (ADVERTENTIE) fllw natuurlijk ocbrt behouden: Het wordt nu voor txjna iedereen mogelijk zijn eigen tanden en kiezen met kronen te behouden Rehadent 8V levert u In samenwerking met ervaren Nederlandse tandartsen een kroon- of brug deel voor slechts f. 969.-. Ook m uw omgeving kunt u zich kosteloos en geheel vnjbtij- vend door één van deze tandartsen laten adviseren over een eventuele behandeling aan of bel voor inlichtingen informal«f «n Administratief Centrum. Postbus 45. 266S ZG Bieuwi* Tel 016627200 (ADVERTENTIE) Met uw krant naar het Schaumburgertand 5-DAAGSE LUXE TOURINGCARREIS naar BAD RENNDORF op ba6is van volpension In het lieflijke landschap van het Schaumbur- gerland (ca. 25 km ten westen van Hannover) ligt de erkende kuurplaats BAD NENNDORF. Het Is bijzonder geliefd door z'n gunstige lig ging, gezonde lucht en als uitgangspunt voor interessante excursies. Het hotel KUR-RESI- DENZ aldaar, centraal gelegen op slechts 3 mi nuten wandelen van het prachtige kuurpark waarin regelmatig concerten worden gegeven, is het verblijfshotel van onze 5-daagse luxe touringcarrels. welke maandag 22 oktober ver trekt. Dit komfortabele hotel is vrij nieuw en beschikt over een specialiteiten-restaurant, Engelse pub, sauna en solarium. Er is een lift en alle kamers hebben douche, toilet, radio, kleuren- tv, telefoon en balkon. Ons reisprogramma ziet er In het kort als volgt uit: Maandag via een aantrekkelijke route naar Bad Nenndorf. Dinsdagmiddag tocht naar Por ta Westfalika en het rivierenkruispunt in Min den. een interessante stad met veel gebouwen, zoals de 1000-jarige Dom. die van een wisse lend verleden getuigen. Woensdagmorgen naar Steinhude aan het gelijknamige meer, met palingrokerijen, oude vakwerkhuizen en oude molen. Middagtocht naar Hannover met als be roemdste bezienswaardigheid de "Herrenhëu- ser"-tuinen. Ook kan men de Orangerie en de botanische tuinen met zijn grote verscheiden heid van orchideeën en cactussen bezichtigen. Donderdagmiddag tocht naar Bad Pyrmont de traditierijke vakantieplaats met o.a. exotische palmentuin en een fraaie wandelboulevard. Terugrit via Hameien met talrijke bezienswaar, digheden als het rattenvangershuls, Dempter- haus en Pulverturm. De terugreis op vrijdag wordt besloten met een welverzorgd afscheids diner op Hollandse bodem De prijs voor deze aantrekkelijke najaarsreis bedraagt slechts 395.- per persoon op basis van volpension en een 2-persoonskamer met douche, toilet, radio, kleuren-tv, telefoon en balkon. Er zijn 1-per- soonskamers beschikbaar waarvoor §en toe slag van 40 verschuldigd Is. De kosten van de excursies zijn Inbegrepen met uitzondering van eventuele entreegelden. Gecombineerde reisverzekering 12.50 per persoon f 5 kosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom f 6 kosten. Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag. (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur). fiirai/WT POSTBUS 160S0 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7