Wassenaarders verlichten zorgen van Nederlanders in den vreemde Miranda: lieve poes voor rustige mensen erket moge! f bezi e reg lersor ene 1 Ste Ccicbclie. fioiwcmt e weel ïters v i kom dit or afg< D ste< bereid' lerde jpen I jaire v 5 en c ONOPVALLEND: „Een Oostenrijk sche veld-geestelijke in de vooi zijn rang geldende kleeding". jroa ka wor ^rtaai fcmalis. VOEDSELTRANSPORT: „De approviandeering der Duitschers te Bruatel, of: hoe de Duitachera hun br vleeach voor net middagmaal halen, een instantanéetje van de Place Sainctelette te Bruaeel". hof gevonden: erg mager, ste kelvacht en onder de vlooien. Het verblijf in het asiel deed echter wonderen. Ze heeft nu weer een prachtige vacht en ze is klaar om naar een nieuw tehuis te verhuizen. Dino Dino, de hond van vorige week, kreeg wel de nodige belangstelling maar werd door niemand mee naar huis genomen. Voor vele mensen bleek het een probleem te zijn, dat Dino niet alleen gela ten kon worden. Er is echter nog hoop voor Dino want ver schillende mensen wilden hem zo graag meenemen dat ze alsnog een oplossing voor het probleem zullen proberen te vinden. S Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel ver blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... ten zij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek be schreven honden zijn óf gevonden óf door hondenbezit ters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopen de redenen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van circa 80 gulden (voor katten is dat 45 gulden) ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 411670. Geo pend di. t/m vr. 10-12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. ZATERDAG 6 OKTOBER 1984PAGIN/— LEIDEN foHdaeSomomt HOLLAND EXPATRIATE MANAGEMENT VULT GAT IN DE MARKT Miranda, de (lapjes)poes van deze week, is nog één van de weinige kostgan gers in het asiel, nadat enkele weken geleden het overgrote deel van de dieren op 'Beestenspul' een tehuis vond. Miranda behoorde niet tot de gelukkigen. Het dier dood zenuwachtig van al die aan dacht heeft zich de gehele dag achter in haar hok ver stopt. De bijtende sigaren- en sigarettenrook die bij tijd en wijlen haar hok in dreef, be zorgde Miranda een paar rode, tranende oogjes waar mee ze zich definitief tot een onaantrekkelijk object voor de. voorbijslenterende dieren liefhebbers maakte. Met en kele lotgenoten moest ze 's a- vonds worden teruggebracht naar het asiel, waar ze nu nog steeds verblijft. Toch is Miranda een bijzonder aantrekkelijke poes. Ze mag dan wat op leeftijd zijn ze is zeven jaar maar juist daardoor beschikt ze over een aantal bijzonder aantrekkelij ke karaktereigenschappen. Ze is lief, rustig en erg huiselijk. Bij uitstek een geschikt dier voor wat oudere mensen. WASSENAAR Op het bu reau van Peter en Anneke ten Arve staat een klokje dat tege lijkertijd vier tijden aangeeft. Een geschenk dat niet beter uitgekozen had kunnen wor den. Het herinnert het Wasse- naarse echtpaar er aan dat, als 's nachts om half vier de tele foon gaat, het in Amerika nog maar net begint te schemeren, in delen van Azië de tempera tuur zijn hoogtepunt nadert en nog verder weg de dag alweer ten einde loopt. En dat is, als je hulp op dat tijdstip wordt in geroepen, heel goed voor de gemoedsrust. Het echtpaar ten Arve is de stuwende kracht achter Hol land Expatriate Management in Wassenaar, een pas kort ge leden opgezet bedrijfje dat in opdracht de belangen behar tigt van in het buitenland wo nende Nederlanders. Geen probleem zo groot of Holland Expatriate Management lost het op, zo luidt zo ongeveer het motto van de Wassenaar ders. Wijs geworden door een rijke buitenlandse ervaring be sloten Peter en Anneke iets te doen aan de enorme kopzor gen die een woon-en werkver- blijf in het buitenland met zich meebrengen. En daarmee is dan opnieuw een gat in de markt gevuld. Versnipperd „We hebben tien jaar in het buitenland gewoond, dus we weten waarover we het heb ben", zegt Peter ten Arve. „In Nederland valt er vaak nog enorm veel te regelen, maar omdat je zo ver woont en er eigenlijk ook geen tijd voor hebt, komt het er nauwelijks van. Je schakelt je familie in, vrienden, collega's, advocaten, notarissen, noem maar op, om je belangen dan zo goed moge lijk te laten behartigen. Vaak zijn die mensen er ondanks hun goede wil helemaal niet voor toegerust, hebben ze geen behoefte aan die verantwoor delijkheid of proberen ze zich zo makkelijk mogelijk er van af te maken. Bovendien liggen al je belangen versnipperd, ie dereen doet wat, maar het overzicht ontbreekt. Wij von den dat daar eigenlijk iets voor moest komen. Vijf jaar hebben we met het idee rondgelopen daar een apart bureau voor op te richten en sinds een jaar zijn we nu met de uitvoering bezig. Het begint nu een beetje te lopen". Het echtpaar Ten Arve woon de zelf in het Afrikaanse Ma lawi en in Peru. Peter is nog steeds honorair consul van de Afrikaanse republiek. Boven dien studeerden Peter en An neke in de Verenigde Staten. Peter is momenteel hoofd ex terne betrekkingen van het gemeentelijk havenbedrijf van Rotterdam, een betrekking die hij per 1 januari zal opgeven om zich geheel aan Holland Expatriate Management te wij den. Alles meegemaakt „We menen dit bureau te kun nen opzetten, omdat we zelf alles al hebben meegemaakt", zegt Anneke ten Arve. „Ook ons huis hier in Wassenaar hielden we aan toen we naar het buitenland gingen, ook wij ondervonden soms problemen met de verhuur daarvan, merkten hoe moeilijk het is Anneke en Peter ten Arve de stuwende krachten achter Holland Expatriate Management in Wassenaar, een pas kort geleden opgezet bedrijfje dat in opdracht de belangen behartigt van in het buitenland wonende Nederlanders. vanuit het buitenland hier iets te regelen. Dan denk je dat dat toch veel makkelijker moet kunnen". Waarin biedt Holland Expatri ate Management hulp? Wat is zo dringend dat er een apart bureau voor opgericht kon worden? Anneke ten Arve: „Het gaat om alle zaken waarvoor onze klanten onze hulp vragen. Zij bepalen het hulppakket, niet wij. Dat varieert van het be heer van het achtergelaten huis, het verlengen van rijbe wijzen en het invullen van be lastingformulieren tot het aan vragen en opsturen van medi sche dossiers, als onze klant daaraan behoefte heeft. Som mige klanten geven ons carte blanche om al hun zakelijke transacties hier te verrichten, anderen laten het bij slechts wat kleine, praktische op drachten, zoals het zoeken van een verlofadres. Het zijn vaak zaken die ze zelf. ook kunnen regelen, maar waarin zoveel tijd en kopzorg gaat zitten dat ze het aan ons overlaten". De klanten van Holland Expa triate Management de En gelsen noemen hun in het bui tenland wonende landgenoten expatriates krijgen bij aan melding een lijst met 350 vra gen, waarin soms zeer vertrou welijke informatie wordt ge vraagd. De bedoeling is dat daarin alle gegevens komen die voor die belangenbeharti ging van belang kan zijn. De klant kan zelf aangeven wat hij wel en niet aan het bureau wil overlaten. „Het zijn vaak heel vertrouwelijke gegege- vens, maar als iemand die niet wil geven, hebben wij daar geen problemen mee. Mocht er echter iets gebeuren waarbij onmiddellijk ingrijpen vereist is, en wij hebben die gegevens niet. dan moeten ze later niet aankomen met „had je dat niet even kunnen regelen?". Dan zeg ik, nee, want van die za ken weet ik niets. Deze zaak is gebouwd op absoluut vertrou wen. Mensen die ons inscha kelen moeten ervan overtuigd zijn dat we zeer discreet zijn en in staat zijn hier hun zaken te behartigen. Om dat goed te kunnen doen moeten we van alles precies weten hoe het zit", aldus Peter ten Arve. Als voorbeeld van de belang rijkheid van die gegevens noemt hij de klant die nog geen week Nederland verlaten had, toen in zijn huis proble men ontstonden met de riool leidingen. Uit de vragenlijst kon Holland Expatriate Mana gement onmiddellijk opmaken wie de klant in dat soort ge vallen inschakelde, en met een bijgevoegde bouwtekening kon het euvel direct worden opge spoord. Het kan echter ook gaan om het beheer van effec ten, waarvan Peter, econoom, alles afweet. Deskundigen Het bureau doet daarbij zovqel mogelijk zelf. Pas als bepaalde vraagstukken ook het echt paar Ten Arve boven de pet gaan, wordt de hulp van exter ne deskundigen ingeroepen, zoals van belastingadviseurs, notarissen en advocaten, lood gieters en tuinlieden. Soms, hoewel dat zoveel mogelijk wordt voorkomen, wordt de mening gevraagd van de klant. Anneke: „We zullen de klant zo min mogelijk lastig vallen, want dat is nou juist de reden dat hij ons heeft inge-' schakeld. Hij wil van die kop zorgen af, en daar hebben wij juist dit bureau voor opgericht. We zijn een soort hulpverle- De klanten vindt Holland Ex patriate Management vooral onder de werknemers van in ternationale maatschappijen, mensen in diplomatieke dienst of in dienst van internationale organisaties. Dat zijn vaak mensen die óp stel en sprong worden overgeplaatst, en daar door in korte tijd enorm veel te regelen hebben. „Gisteren nog werden we gebeld door een vrouw die over twee da gen in het buitenland moet zit ten en wiens hoofd overliep. Ze was volledig in paniek. We hebben de gegevens gevraagd en gezegd: ga maar, wij rege len het verder wel. We hebben zelf al vaak met dat bijltje ge hakt en weten hoe we het moeten afhandelen. Ik word er niet warm of koud meer van", aldus Peter. Abonnement De klanten kunnen een abon nement nemen op de dienst verlening van het bureau, wat hen ondermeer recht geeft op twee uren kosteloze dienstver lening per jaar. Voordeel is dat alle gegevens dan al bij Hol land Expatriate Management liggen, zodat niet eerst allerlei informatie gevraagd moet worden als snelle bemiddeling vereist is. Bovendien wordt voor hen boven de twee uur tegen een gereduceerd tarief gewerkt. Mensen die geen re latie met het bureau hebben, betalen daarvoor 100 gulden per uur, exclusief BTW en kosten. De abonnees kunnen voor 75 gulden per uur klaar zijn. Zijn die kosten toch niet erg hoog? Anneke: „Dat valt wel mee. Sommige opdrachten kosten zoveel tijd, dat het ondoenlijk is om daarvoor het volledige uurtarief in rekening te bren gen. Dat zou die klant onmid dellijk wegjagen. Later, als de zelfde opdracht nog eens komt hebben we de oplossing al, en dan kost het minder tijd. Wat wij berekenen valt naar ver houding dus vaak nogal mee. Bovendien: wat rekent een tv- reparateur per uur, of een ga rage. of een belastingadviseur? Zo gek hoog zitten wij dus nog niet". Boterham De bedoeling is dat adverten ties in contactorganen van Ne derlanders overzee, het aan schrijven van bedrijven en mond-op-mond-reclame Hol land Expatriate Management genoeg klanten bezorgt om het echtpaar een goed belegde bo terham te bezorgen. Per 1 ja nuari is het gezin volledig af- hankeljk van de op deze wijze verkregen inkomsten, omdat Peter met ingang van die da tum zijn baan heeft opgezegd. „Je doet zoiets natuurlijk niet als je er geen vertrouwen in hebt. Wat de plaats van,, het bedrijf betreft kan je je niets beters wensen. Juist hier wo nen de mensen die mijn toe komstige klanten vormen. Nu maar hopen dat ze regelmatig op mijn stoep staan". KOOS VAN WEES Het is dan ook niet voor niets dat in het asiel zoveel mensen vol bewondering bij het hok van Miranda stil blijven staan. Het dier ziet er prachtig uit. Het is echter vaak de leeftijd van Miranda die kijkers doen besluiten een andere poes te nemen. Terwijl een poes van zeven jaar in de bloei van haar leven is. Miranda verblijft al lange tijd in het asiel. Ze werd op 6 juni van dit jaar in verwaarloosde toestand in de Leidse Stevens Miranda: In de bloei van haar leven. TOCH GOED GEMUTST: „De Engelsche geredden van de drie getorpe deerde kruisers werden in IJmuiden aan wal gebracht. En een nieuwe pet werd opgepast!" Onder redactie van Ton Pieters in zuid-Frankrijk roerende 9 ketterse Waldenzen. „Toen^^ met veel moeite de staatkun dige opstand gedempt was| bleef er nog over de ketters tot de ware Kerk terug te brengen". Dat vond paus In^prr nocentius III een klus voor Dominicus, die toen net irfaUS Toulouse verbleef. Den Ol H.Maagd moet toen aan Sthet Dominicus zijn verschenerrecjer en zij beval hem de rozen-u krans van harte aan: „Ver kondig dezen rozenkrans aanen de afvalligen en het zal hetfing begin hunner bekeeringnd 1 zijn!" Zo gezegd, zo gedaann te „Dominicus begon met groöjkath ten moed aan dit lastig werk. •n p« De klokken der kerken be-mjijc gonnen van zelf te luiden omjnni de menschen bijeen te roe- pen. Het gevolg van die pre-^S diking, onderbroken door ge-gist€ bed, overtrof alle verwach-ftden tingen en weldra werden deleter kerken te klein om al het volk te bevatten. De devotieTrr> van den H.Rozenkrans kreeg V zulk een wonderbare uitbrei- i. ding en werkte zoo zegenrijWClll dat in den loop van weinige jaren duizenden afgedwaal-g^D, den in den schoot der Kerk__ werden teruggebracht 0C duizenden zondaars boete de den". En pal daarop laat puz-uINQ zeiredacteur Johan de oplos-,:„ j sing van een raadsel volgen:b°is „Met onwillige honden is hetgPlaat: slecht hazen vangen". mogi Er maar weer moedig tegen aan, met het „Geïllustreerd Zondagsblad" van begin ok tober 1914. Het is hetzelfde liedje en dat blijft maar over de Groote Oorlog gaan. Het blad beschouwt de kerende krijgskansen aan beide zijden en waagt zich zelfs aan voor spellingen op korte termijn: „Ter zee een ramp voor En- geland's oorlogsmarine minder gelegen in het verlies der drie getorpedeerde krui sers Hogue, Aboukir en Cres- sie dan in de voortdurende bedreiging die de onderzeeër thans blijkt te gaan worden ook voor de grootste schepen. Te land de nog steeds voort woedende slag aan de Aisne die (vergissen wij ons niet) toch wel door de Duitschers gewonnen zal worden, ver der het beleg van de stelling van Antwerpen, welks voor naamste forten reeds bescha digd zijn en waar wellicht een verrassing als de inne ming van Namen den Belgen wacht. Het oostelijk oorlog sterrein een groot vraagtee- ken, ziedaar de toestand van het oogenblik. Indien binnen enkele dagen de slag aan de Aisne in het voordeel der Duitschers be slist wordt, dan zal alleen de vraag wat er wezenlijks is in de geruchten omtrent vele millioenèn soldaten die Rus land tegen einde October in het veld zal brengen, nog op den einduitslag van den oor log zijn invloed uitoefenen. Want al rukken op het oog enblik de Russen zegevie rend voort tot zelfs aan de andere zijde der Karpathen, in Noord-Polen schijnt er ook van het minste succes hun ner troepen tegenover den Duitschen maarschalk von Hindenburg, den man die „kwam, zag en overwon", geen sprake te zijn, en wan neer Duitschland dus zijn le gercorpsen uit het Westen naar Polen kan overbrengen, zullen de Russische legers op hun tegenwoordige sterkte wel niet in staat blijken, den Duitschen aanval te weer- Wat een gedoe hè?; ook dat manoeuvreren op papier. Maar het Zondagsblad ont trekt zich niet aan deze voor lichtende taak. Het kan nog slechts de verzuchting sla ken: „Moge het toch niet te lang meer duren!" Het zou den wel vier lange jaren gaan worden. Ook Johan de Raadselredac teur heeft de oktobermaand bereikt en hij vindt dat een góede aanleiding om zijn Bes te Vriendjes en Vriendinne tjes iets te vertellen over de rozenkrans als wapen tegen de eind twaalfde eeuw zich

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4