Gemeente moet chulden betalen A iever grote tuinen dan openbaar groen" ALLEGAT BU RAAD VAN STATE Eerste paal Gezinsbelang V erkeerssituatie Weteringkade blijft onveranderd 'tlDEN CiidaeSotiwnt WOENSDAG 3 OKTOBER 1984 PAGINA 7 chten-controle rijkspolitie DERDORP Alle auto jilisten van Leiderdorp len donderdag 11 en vrij- 12 oktober van zeven tot n uur terecht in de par- rgarage van de Winkelhof r een gratis controle op de .ichting. i moet daarvoor bij de in- g Heinsiuslaan, bij het kantoor, zijn. De Leider- ^se rijkspolitie controleert _n. Voor reparaties en bij- [ingen moet lijstje me de garage. i zelf, bevindingen, Jongen bekent aanrandingen OEGSTGEEST Een 19-jarige Katwijker heeft tegenover de politie tien gevallen van aanranding bekend. Dat gebeur de nadat hij maandag door de politie kon worden aangehou den na een uitgebreid onderzoek dat begin september gestart werd. Een meisje was toen op het Valkenburgerlaantje, rich ting het pontje, door een jonge man van haar fiets getrokken en in de struiken gesleept en aangerand. Het onderzoek leidde uiteindelijk naar de Katwijker. Deze heeft na verhoor toegegeven van begin tot 25 september vier aanrandingen in Oegstgeest, vijf in Katwijk een één in Lei den te hebben gepleegd. Van al die voorvallen is aangifte bij de politie gedaan. Het gebeurde allemaal op dezelfde wijze: een langsfietsend meisje werd tot stoppen gedwongen en mee de struiken in genomen. Het betrof allemaal jonge meisjes van onder de 20 jaar. De jongen wordt vrijdagmorgen voor geleid aan de officier van justitie in Den Haag. Gebroken been OEGSTGEEST Een 16- jarige jongen uit Oegst geest is gistermorgen met een open beenbreuk en een flinke hoofdwond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De jongen was op zijn bromfiets uit een brandppoort aan de Hof- brouckerlaan komen rij den en óp een langsrijden de auto gebotst. Hij droeg geen helm en kwam met zijn hoofd op de moterkap van de auto. De 36-jarige autobestuurder uit Rijns burg kwam met de schrik vrij. ZWAAR GEWONDE NA AANRIJDING HILLEGOM Een vrachtwagenchauffeur en een automobilist zijn gisteren op nogal hardhandige wijze met elkaar in contact gekomen. Beiden reden in een tegenover gestelde richting op de Veenenburgerlaan in Hillegom. De politie vermoedt dat beide chauffeurs iets teveel naar het midden van de weg hebben gereden en daardoor elkaar frontaal geraakt hebben. De 37-jarige auto bestuurder uit Lisse is, nadat de brandweer hem uit zijn auto bevrijd had, zwaar ge wond overgebracht naar het Diaconessen- huis in Heemstede. Hij liep onder meer een gebroken been, een verbrijzelde heup, een gebroken rib en een hersenschudding op. De 38-jarige vrachtwagenchauffeur uit Hil legom raakte niet gewond. Spectaculaire botsing LEIDSCHENDAM Twee personenauto's raakten gister avond onherstelbaar bescha digd op de kruising Graaf Wil lem de Rijkelaan en de Prinses Marie Louiselaan. Beide auto's sing gekomen nadat een van de bestuurders geen voorrang verleende. Na de botsing sloe gen beide voertuigen over de kop. De bestuurders, een 22-ja- rige en een 55-jarige inwoner van Leidschendam, konden na onderzoek in het ziekenhuis, huiswaarts gaan. Goed resultaat alcohol controle OEGSTGEEST De politie is zeer tevreden over de resultaten van een alcoholcontrole gisteravond tussen elf en drie uur. Tijdens deze rijdende controle werden 45 automobi listen gecontroleerd. Twee van hen moes ten de blaastest doen, maar mochten daarna verder rijden. O iï ITWIJK/DEN HAAG jVoor de inmiddels ont- gen beroepskracht van Stichting Open Jönge- iwerk Katwijk zal de Ineente nog een deel ii de salariskosten en wachtgeld moeten be en. Dat betoogde mr. A. rthout gistermorgen tnens de voormalige ex- jitant van het centrum Mallegat tijdens een zit- e van de afdeling fhtspraak van de Raad p. State. De gemeente eft tot nog toe steeds eigerd een dergelijke ouwregeling vast te len nadat eind '82 de sidie aan de Stichting ïrd beëindigd. draaide ('t Mallegat was vol gens de gemeenteraad aan wanbeleid ten onder gegaan) zag de Stichting Open Jonge renwerk zich geconfronteerd met een aantal schuldeisers. Naast bijvoorbeeld de belas tingdienst kwam ook de eigen beroepskracht, J.T. Lieverst, op dit lijstje voor. Lieverst was op het moment dat de subsidie werd stopgezet al enige tijd niet meer in staat zijn functie te vervullen. Hij liep al vanaf 12 oktober '82 in de ziektewet en zou pas een jaar later weer arbeidsgeschikt worden ver klaard. De langdurige ziekte van de beroepskracht hield voor de stichting in dat geen ontslag vergunning kon worden ver kregen, wat de nodige extra kosten met zich mee bracht. De stichting moest bijvoor beeld over een periode van twaalf maanden een aanvul ling op het ziektegeld ver strekken. Toen het ontslag eenmaal verleend was had Lieverst verder nog recht op een opzegtermijn van twee maanden, achterstallig vakan tiegeld en een wachtgeldrege ling volgens de welzijns CAO. Ook moet de Stichting nog een flink bedrag aan achterstallige pensioenpremie betalen. De Stichting Open Jongeren werk staat nu op het stand punt dat de gemeente deze schuldenlast voor haar reke ning moet nemen. „De perso neelskosten werden steeds voor 100 procent gesubsi dieerd", aldus mr. Korthout, „en er is ten onrechte geen af bouwregeling vastgesteld. Daartoe was de gemeente vol gens de eigen subsidievoor waardeverordening verplicht." Daarnaast wilde de raadsman dat de gemeente alsnog de vol ledige subsidie over '82 zou be- Wethouder W. der Plas stelde daartegenover dat de af bouwregeling niet is bedoeld voor gesubsidieerde instellin gen die door eigen wanbeleid ten gronde zijn gegaan. „Dat gaat mij te ver", zo zei hij. Hij meende verder dat aan de Stichting inmiddels toch al meer is betaald dan waarop men recht had. Hij doelde hiermee op het subsidiebedrag van 1.00.000 gulden waarvan de gemeente niets heeft terug gevorderd. „Als 't Mallegat over '82 een rekening van in komsten en uitgaven zou heb ben opgesteld zou men slechts recht hebben op een bedrag dat vele tienduizenden gul dens lager ligt dan de ton die is betaald. Immers het cen trum functioneerde niet, waar door organisatie, activiteits- en huisvestingskosten extreem laag zijn geweest." Op 20 no vember wordt in deze zaak uitspraak gedaan. De heer P. Meeuwissen, voorzitter van woningbouwvereniging ,,Het Gezinsbelang" sloeg gisteren de eerste paal voor een nieuwbouwplan. Hij legde daarmee de basis voor uitvoering van een plan in ,,twee gaten" in Lisse. Het betreft de bouw van negen woningen aan de Kanaalstraat tussen de Beatrixstraat en de Julianastraat en 8 wonin gen aan de Heereweg, nabij de Kanaalstraat. Opnieuw dus een mijlpaal voor de drif tig verder bouwende vereniging Gezinsbelang, die dan wel in Meerenburgh niet zo erg aan de bak kon komen, thans in de weer is met het invullen van de kleine projekten in het oude dorp en straks ongetwijfeld eveneens aan de bak zal kunnen als het plan de Blinkerd in ontwikkeling gaat komen en dat dit niet zo erg lang meer op zich zal laten wachten is aan de werkzaamheden nabij de Keukenhofdreef duidelijk te zien. FOONONDERZOEK VAC IN MIDDENGEBIED: loRDWIJK De ieste bewoners van de •uwbouwwijk Midden- bied-Noord in Noord- 'k willen een grotere n. Desnoods zou daar- >r openbaar groen moe- worden opgeofferd, t blijkt uit het woonge- fonderzoek dat de puwen Advies Commis- (VAC) voor de wo- igbouw in Noordwijk t medewerking van B W heeft verricht. De [C heeft het onderzoek laan met het oog op komstige bouw in prdwijk. Op basis van jnu gevonden gegevens ji de VAC dan een goe- gesprekspartner zijn ens de bewoners met rachtgevers, architec- en uitvoerders van kve woningbouwplan- De VAC heeft 212 êteformulieren uitge- t en 161 zijn er inge- ;le andere bijzondere uit- van het onderzoek 'ffen de indeling van de ngen, speelgelegenheid en ran een woonerf. Ze- 'g procent van de bewo- van eengezinswoningen sociale sector blijkt te- n te zijn met de indeling e woning. Bij de koopwo- n is dat percentage 81 en bij appartementen zelfs 84. In de tevredenheid over speelge legenheid voor kinderer\. ver schillen de meningen van de bewoners van koop- en wo ningwetwoningen nog al, 100 tegen 63 procent en respectie velijk 73 en 64 procent van die bewoners is tevreden met de speelgelegenheid voor kinde ren tot 12 jaar. Tot slot geeft 81 procent van de kopers van een woning de voorkeur aan de in richting van een woonerf in de straat, voor de woningwet bewoners is dat 78 procent en van de etagebewoners 65 pro- Wensen Uit het onderzoek zijn ook veel wensen van bewoners naar voren gekomen. De VAC zal daarom in de advisering over nieuwe bouwplannen veel van die wensen opnemen. Het gaat om bojvoorbeeld vei lige buitendeuren zonder breekbaar glas in het onderpa neel. de afmetingen van het traspgat die vooral het verhui zen van meubelen bemoeilij ken, een wandcontactdoors in de entree of hal met het oog op stofzuigen, vensterbanken van tenminste 18 tot 20 centi meter breedte, een lichtpunt boven de wastafel om te com bineren met een scheerwand- contactdoos en voldoende bergruimte. Over dat laatste blijkt meer dan de helft, 57 tot 58 procent, ontevreden te zijn. I Middengebied-bewoners willen grotere tuinen. NOORDWIJK De bewoners van de Weteringkade voelen zich niet happy in hun huizen, en zeker niet in hun voortuin tjes. Van Schie was hun woordvoerder in de gisteravond ge houden vergadering van de verkeerscommissie. Vooral na de verlegging van het kruispunt bij de Duinrand Apotheek en de asfaltering van de nieuw aangelegde baan was men op de Weteringkade harder gaan rijden, legde Van Schie uit. De gevolgen waren niet uitgebleven. In het begin van het jaar vloog op dit gedeelte van het noord-zuid-tracé tot tweemaal toe een auto uit de bocht, maar ook daarna was het verschillende malen kantje-boord geweest met voertuigen, die rakelings langs de gevels suisden. Namens de bewoners pleitte Van Schie voor de uitvoering van het oorspronkelijke plan voor de Weteringkade. Dit voorzag in de aanleg van een tweebaans-verbinding langs de bibliotheek en de bebouwing van het Middengebied-Noord. Het gedeelte van de oude Weteringkade zou in dit plan het karakter van ventweg krijgen. Een en ander zou volgens de ambtelijke deskundigen ongeveer 450.000,gaan kosten. De gemeente vond 'dit veel te duur en bovendien zouden de vele kosten, die reeds zijn gemaakt, weggegooid geld worden. Uit de discussie bleek dat ook de commissieleden de situatie niet ideaal vonden. Zij gaven de voorkeur aan de versoepe ling van de bocht in het wegtracé. ningen ontevreden is over het mechanische ventilatiesysteem en 37 procent over de regel baarheid van dit systeem. Bij de bewoners van koopwonin gen zijn die percentages res pectievelijk 19 en 19 en bij eta gebewoners 32 en 30. De VAC concludeert na het onderzoek dat de bewoners van het type B-woningen in het Middenge bied ontevreden is met de in: val van daglicht op de zolder en dat bewoners over het alge meen veel beter voorgelicht hadden moeten worden over de invloed op de huur van meer luxe, zoals meer tegel-, werk, kasten en dergelijke. De VAC merkt tot slot nog op dat de bewoners van koopwo ningen'over het algemeen niet zo geïnteresseerd leken in de enquête. De etagebewoners, veelal werkende alleenstaan den of tweepersoonshuishou dens, bleken vooral moeilijk bereikbaar. Tot slot nog wat algemene klachten van de be woners: de geluidisolatie is slecht (sommigen gaven op hun bovenburen te horen pl; sen), er zijn te weinig parkeer plaatsen, de spijlen van trappenhuizen zijn gevaarlijk (kinderen kunnen erdoor glip pen) en kinderen kunnen te makkelijk over de balkons heen klimmen. Vierde veld voor „Valken '68" VALKENBURG Voetbalvereniging „Valken '68" krijgt ér een vierde speelveld bij. Aanvankelijk was het de bedoeling dat er in overleg met het gemeentebestuur van Valkenburg een nieuw trainingsveld aangelegd zou worden. Mede door het be schikbaarstellen van grond voor de aanleg van tennisvelden en bouwmogelijkheden voor de soos „De Peuk", werd het mogelijk voor „Valken '68" om achter het hoofd-terrein een speelveld krijgt van 100 bij 64 meter. Doordat het huidige trainingsveld intact kan blijven bespaart dit de vereniging aanmerkelijk veel kosten en werkzaamheden. Valken '68 zal een lening van 20.000 gulden sluiten. De gemeente neemt de kosten van de drainering van het aan te leggen veld voor haar rekening. Afgelopen het Acade- !n Leiden op Ben van heer Van De heer Van Werkhoven. Ben van Werkhoven overleden VOORHOUT zondag overleed i misch Ziekenhuis 46-jarige leeftijd Werkhoven. De Werkhoven had drijf, dat is gespecialiseerd het vervoeren van zieken en gehandicapte kinderen, waar van de laatste categorie een heel warm plaatsje in zijn hart hadden. Voor hen was hij al tijd „Ome Ben" en de kindero gen straalden als hun „Ome Ben" hen weer eens zelf in de taxi vervoerde. Ruim 12 jaar was hij verbon den aan de carnavalsvereni ging „De Bokken" bij welke vereniging hij een onmisbare functie vervulde op het gebied van vervoer en het verzorgen van tal van fruitschalen voor het ziekenbezoek tijdens de dolle dagen in het vroege vooijaar. Ook schietvereniging St. Hu- bertus zal aan Ben van Werk hoven een trouw lid moeten missen. Negentien jaar lang was hij lid van deze vereni ging en had daar vele vrien den. Morgen om half elf is de uitvaartdienst in de St. Bar- tholomeuskerk waarna de ter aardebestelling zal plaatsvin den op het R.K. kerkhof. Verkeers commissie wil duidelijk parkeerbeleid NOORDWIJK In de ver keerscommissie werd gister avond uitgebreid van gedach ten gewisseld over het par keerbeleid in de badplaats. Aanleiding daartoe was een enquête onder de bewoners van de Witte de Withstraat en de Jan van Galenstraat om trent de parkeersituatie in hun woongebied. Vooral in de zo mermaanden wordt in deze straten, pal achter de Parallel boulevard vaak dubbel gepar keerd. En de vraag was nu of de bewoners maatregelen wensten om aan dit euvel een einde te maken. Wat de bewo ners in geen geval wilden heb ben, waren oer-lelijke wit om lijnde vakken, waar men au to's kon achterlaten, bleek uit de toelichting van wethouder Van Duyn. Burgemeester en wethouders vroegen zich echter af of het wel verstandig zou zijn de hui dige situatie te handhaven en het fout-parkeren in de zo mermaanden te gedogen. Wat wilt u eigenlijk handhaven?, vroeg Willms (CDA) aan de wethouder. Er is onvoldoende parkeergelegenheid in die om geving en het college moet toch weten, dat handhaving van het parkeerverbod niet kan. Smit (VVD) liet zich in dezelfde geest uit. Beide com missieleden voelden echter niets voor het gedogen van overtredingen. Het beleid dient duidelijk en geloofwaar dig te zijn. Van Rijnberk (D'66) wees nog op een ander aspect. Politieoptreden was naar zijn mening alleen ge rechtvaardigd wanneer de verkeersveiligheid in het ge drang komt. De politie is er niet voor om de leefbaarheid van een woongebied te realise ren, stelde de Noordwijkse de mocraat. Als men niet wil heb ben dat in zo.n gebied gepar keerd wordt, dient men het fout-parkeren onmogelijk te maken, bijvoorbeeld door het plaatsen van paaltjes. Het dub- belparkeren is een consequen tie van de badplaats, aldus Van Rijnberk. □onderdag 4, vrijdag 5 en zaterdag 6 oktober a.s. SUBARU-aktle show'met extra korting en HOGE inruilprijzen bij aanschaf van SUBARU Sedan of Stationwagen. Er is al een SUBARU Mini-Jumbo v.a. f 9995,- i voor personenwagen-. SUBARIJ dSalSrS AUTOBEDRIJF C. VINK HERENWEG 65 WARMOND 01711-11491 b.u. Sedan 1300 f18.495, Aktieprijs f16.995,' AUTOBEDRIJF VAN DER BOON B.V. BILOERDAM 16 LEIMUIDEN 01721-8142 GARAGE DE WIT HOGEWOERD 56-58 LEIDEN 071-12 02 06 mporteur: Subaru Nederland, Lakenblekerstraat 56, Postbus 277- 1430 AG Aalsmeer, Telefoon 02977 - 40906^

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7