lü£eid£e Qowuvnt PTT kraakt rapport bureau Berenschot Grimmig FNV zint op aktie 30 Katwi jks bedrijf failliet: 42 ontslagen Sportief BON: Slechts noodverband voor Europese financiële problemen Geuzen delen weer haring en brood uit Uitgave Westerpers, behorende lot Sijtholl Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel.071-122244. Giro 103003 Bank:Amro-bank N V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J.J.Halle' Chel-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,59 per mm, kleintjes f 0,41 per mm. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 21.02(uitsl.aut.betaling),kwartaal f 63,07, jaarf 240,46. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 1800 tot 19.00 uur,zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. Woensdag 3 oktober 1984, 76e jaargang no. 23006 In de ochtend opklaringen, in de middag van het zuidwesten uit toenemende bewolking ge volgd door regen. Minimum temperatuur rond 7 graden, middagtempratuur ongeveer 15 graden. Zon op: 06.47, onder 18.10; hoog water Schev.: 10.56 en 23.31; laag water: 054.36 en 18.28. joningin bekogeld •en bezoek van koningin Bea- rix aan Groningen is gisteren lepaard gegaan met enkele in- [identen. Uit een groep van lijftig demonstranten, die pro testeerden tegen het beleid ten ianzien van de sociale minima, i i/erd een ei gegooid dat de ko- lingin op een haar na miste. )ok gooide iemand een bran- lend en rokend projectiel on- ler de hofauto, die later bij het vegrijden met stenen, eieren »n tomaten werd gekogeld. De elletjes vonden plaats bij het ïieuwe gebouw van de acade- nie voor Beeldende Vorming dinerva. dat de koningin open- je. Negen arrestaties zijn ver- •icht wegens openlijke geweld pleging. Diefstal uit politiekluis ROTTERDAM De rijksrecherche heeft een onderzoek ingesteld naar de verdwijning van enkele tienduizenden guldens uit een politiekluisje in Rot terdam. Volgens een woordvoerder van de poli tie was het geld door de afdeling verdovende mid delen in bewaring geno men. In afwachting van een beslissing van het Openbaar Ministerie wat er met het geld moest ge beuren, was het zolang in kluisje op de afdeling Jongetje (10) verdrinkt in rioolput SPIJKENISSE De tienjarige scholier Richard Nijssen uit Spijkenisse is gister middag in zijn woonplaats in een open staande rioolput verdronken. Volgens de politie van Spijkenisse was de jongen met zijn klas op weg naar een voorstelling in het theater 'De Stoep' in Spijkenisse. De leerlingen passeerden daarbij een in aan bouw zijnd metrostation. In verband met deze werkzaamheden is een aannemer be zig oude putten van rioolleidingen vol te spuiten met schuimbeton. De putten lig gen bijna allemaal binnen een omheining, behalve één, waarin de jongen terecht kwam. Hoe dat kon is volgens de politie nog niet bekend. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Cen trale Directie van de PTT heeft een vernieti gend oordeel uitgespro ken over het rapport van het raadgevend bu- Berenschot over de verplaatsing van de PTT-top naar Gronin gen. Met tal van argu menten wijst de Centra le Directie de sprei dingsoperatie af en stelt tevens dat het absoluut onmogelijk is de ver huizing uit te voeren voor het door de Twee de Kamer vastgestelde bedrag van 250 mil joen. „Bureau Berenschot heeft bij de berekening van de spreidingskosten de Centra le Directie beschouwd als een zak suiker waaruit ge schept kan worden tot het gewenste gewicht van 250 miljoen gulden is bereikt", zo schrijft directeur-gene raal ir. C. Wit in een brief aan premier Lubbers. „Verplaatsing van het be drijf leidt tot een schadepost dens, waarvoor Berenschot geen enkele kostenpost op neemt", aldus ir. Wit. De PTT-topman houdt er aan vast dat de spreidingskosten in totaal 1500 miljoen gul den zullen bedragen, onder verdeel^ in nog te maken kosten van 820 miljoen, reeds gemaakte kosten a 230 miljoen, kosten nieuwbouw in Groningen a 300 miljoen en een bedrag van 150 miljoen gulden aan onvoorziene uitgaven. Zoals bekend kwam het bureau Berenschot uit op een kos- tenbedrag dat varieerde van 496 tot 599 miljoen gulden. Pag. 2: Spreiding c bedreiging voor PTT Scheeps- ongeluk in Hamburg: 26 doden HAMBURG In de Ham- burgse haven is vanochtend de zoekactie onderbroken naar overlevenden van het scheeps- ongeluk, dat zich gisteravond rond half acht heeft voorge daan. De politie houdt er reke ning mee dat het ongeluk aan 26 opvarenden van het passa giersschip „Martina" het leven heeft gekost. Nog 22 worden Onder andere met zoeklichten werd vannacht gezocht naar slachtoffers van de aanvaring, die zich gisteravond heeft voorgedaan in de van Hamburg. Talrijke toeschouwers volgden vanaf de kade de reddingsoperatie. Volgens de politie is het onge luk ontstaan, nadat de Martina tegen de sleepkabel is gevaren van de sleepboot „Therese", die een ander schip trok. Dit vaartuig is vervolgens losge raakt van de Therese en zou zijn gezonken. Bij de heepse reddingsactie van brandweer-, politie- en douaneboten zijn tot nu toe 24 ater gered. BH (Van onze sociaal-economische redactie) AMSTERDAM Op de eerste dag van het FNV- congres In Amsterdam heeft voorzitter Dick Vis ser van de op een na grootste bond, de Indus triebond FNV, opgeroe- LUXEMBURG Noodmaat regelen moeten verhullen dat de EG-ministers van buiten landse zaken er gisteren in Luxemburg opnieuw niet in geslaagd zijn de financiële pro blemen van de Europese Ge meenschap werkelijk dichter bij een oplossing te brengen. De noodmaatregelen, die na ruim tien uur vergaderen wer den goedgekeurd, moeten de EG voor een financiële onder gang behoeden. De gisteren getroffen maatre gelen bepalen, dat de tien EG- aas/ GRATIS ELKE WOENSDAG DE EN EEN COMPLETE AGENDA lidstaten 2,5 miljard gulden ex tra moeten bijdragen aan de EG-kas, die anders eind deze maand 'geheel leeg zou zijn. Voor de EG-begroting van 1985 is in grote lijnen overeen stemming bereikt. Deze zal bij na 66 miljard gulden bedragen. Vrijdag zullen de EG- minis ters hun compromis voorleg gen aan het Europees parle ment. Enkele belangrijke problemen werden echter niet opgelost tijdens de lange vergadering van de EG-ministers van bui tenlandse zaken. Zo altijd'geen oplossing 1 te verwachten tekort van 5,8 miljard gulden. Ook slaagden zij er niet in overeenstemming te bereiken over een voorstel voor een strengere controle op de begroting in de komende jaren. Dit voorstel was maan dag ingediend door de EG-mi nisters van financiën, maar de ministers van buitenlandse za ken hebben er nog geen defi nitieve versie aan kunnen ge- nog a, ADVERTENTIE HUIS TER DUIN Koningin Astridboulevard 5 betalen no s fe ratu presenteert donderdag 4 oktober THE STAR SISTERS Geopend vanaf 22.00 i 3 Oktober is vandaag rustig begonnen. Na het re veille zorgden vanmorgen zo'n dertig met kleurige vlaggetjes versierde zeilbootjes en nog veel meer zeeverkennertjes voor een kleurrijk schouwspel in de Rijn voor het Waaggebouw. Deze „watergeu zen" kwamen uiteraard de haring en wittebrood brengen waar hongerend Leiden weer op stond te wachten. In de Waag zijn zo'n 30.000 haringen en vele broden de deur uit gegaan. Rond half tien van morgen stond er nog steeds een dikke rij Leide- naars te wachten op dit traditionele ontbijt. De rij wachtenden nam het trottoir van de hele Aalmarkt en een deel van de Boommarkt in beslag. Pag 3: Rumoerige start van 3-Octoberfeest KATWIJK Het Kat- wijkse bedrijf De Roos is failliet verklaard. Volgens curator mr. Brink sr. uit Noordwijk heeft de bank het vertrouwen in de fir ma opgezegd en weigert verdere leningen te ver strekken. Daardoor zijn 42 mensen op straat komen te staan. Overigens maakt de B.V. Inge- nieursbedrijf De Roos deel uit van een complex met vijf fir ma's. De andere zijn de Arend schot Beheer b.v., de Nordraco b.v., De Roos International b.v. en B.V. Ingenieursbureau De Roos Industrial. De firma De Roos is enkele jaren gele den vanuit Den Haag naar het Katwijkse industrieterrein 't Heen verhuist. Daar hield het zich voornamelijk bezig met het ontwerpen van marine vaartuigen en ook zou het plannen hebben gehad voor de aanleg van een groot haven complex in Maleisië. Voetbal op tv VANDAAG Duitsland 3, 16.00 uur: Po- gon Stettin- FC Köln. Nederland 2, 23.00 uur: Studio Sport met samen vattingen Europa Cup. Duitsland 1, 22.30 uur: Sport extra. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. pen tot een gezamenlijke aktie van werkenden en niet-werkenden om een ander kabinetsbeleid af te dwingen. Geen enkel middel, ook de werksta king niet, zou daarbij moeten worden uitgeslo ten. Visser beschuldigde in zijn fel le aanval op het kabinetsbeleid Lubbers en de zijnen van „po litieke perversie". Hij doelde daarbij op het feit, dat de werknemers met een uitke ring volgend jaar in koop kracht terug gaan, terwijl loontrekkenden hun koop kracht juist zien toenemen. De voorzitter van de Indus triebond riep het FNV-congres op tot gezamenlijk verzet van werkenden en uitkeringsge rechtigden, om alle kortingen op de sociale uitkeringen on gedaan te maken. Visser be pleitte tenslotte een krachtig voortgaan op de weg van de arbeidstijdverkorting, die van af nu echter volledig door de werkgevers zou moeten wor den betaald. Eerder op de dag had de viee- voorzitter van de FNV, Her man Bode, al gedreigd. de las tenverlichting van 1,5 mil jard, die aan het bedrijfsleven is beloofd, te zullen gaan be trekken bij de komende cao onderhandelingen. Pag. 9: Lubbers vindt pijnlij ke ingrepen nu nodig. Bonden lopen weg AMSTERDAM Delegaties van de AbvaKabo, de Voe dingsbond, de onderwijzers bond ABOP en de Vrouwen bond, zijn gistermiddag de zaal uitgelopen toen minister-presi* dent Lubbers het FNV-con gres in Amsterdam toesprak. De bonden protesteerden hier mee tegen het bezuinigingsbe leid van de regering. Meisje trots op brief van ernstige Lubbers NIEUW SCHOONENBEEK De 9-jarige Marieke Gels uit Nieuw-Schoonenbeek vindt, dat premier Lubbers altijd zo ernstig kijkt als hij op het Jeugdjournaal komt en ze wilde wel eens weten waarom hij dat doet. Dus schreef ze hem een brief. En tot haar verbazing schreef Lubbers terug. „Ik ben veel al met ernstige zaken bezig", legt de premier haar uit. „Als ik bijvoorbeeld over de werkloosheid praat, kan ik daarbij geen lachend gezicht trekkenHij vertelt haar verder erg veel plezier te hebben in zijn werk en blij te zijn dat er veel waardering is voor de aanpak van zijn ka- binetsploeg. Marieke is zo blij met de brief van Lubbers, dat ze vastbesloten is hem opnieuw te schrijven. Daarin wil ze vragen of ze een keer bij hem in Den Haag mag komen. De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond is, sportbond van Nederland. Geen wonder, dat de Leidse Courant altijd veel voetbal in zijn kolommen doet. Maar de andere sporten mogen er ook zijn. Wie de Leidse Courant leest weet dat in die krant regelmatig alle soorten sport flink aan hun trekken komen. Het lezen van dat dagblad mag dan ook sportief en lees de Leidse Courant. i De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. aS*£cidóc(3ouxant

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1