:c F evenoord moet öpeningsiase goed doorkomen 3 Spelbos is teleurgesteld PSV legt zich nog niet bij uitschakeling neer Europees parlement staat op bres voor dopingbestrijding .onder PAGINASPQRT CeidóaQowiant DINSDAG 2 OKTOBER 1984 PAGINA 13 )L0: 3ij rellen geen üunten in Schotland IDINBURGH De Schotse voet- albond heeft gisteren een idee ge- inceerd ter bestrijding van ongere- eldheden bij wedstrijden. De betref- pnde wedstrijden moeten worden vergespeeld. Een andere mogelijk- eid is de winstpunten van de clubs |it zo'n wedstrijd te laten vervallen, n de Schotse competitie hebben zich lelijk nivecent twee incidenten voorgedaan. Of die vM Hibernian-Hearts kwam het pun ige jaren]Uek massaal het veld op. Twee we- een sporen later werd McKee, verdediger zal wor(an Hibernian, door een toeschou- ag, nu gKer aangevallen tijdens de uitwed- 'zich hitriÓd tegen Glasgow Rangers. Op 18 iVim Jaifktober wordt de strafmaat bepaald. Supporter Cremonese in Milaan doodgestoken MILAAN Bij vechtpartijen tus sen voetbalsupporters in Milaan is een aanhanger van Cremonese doodgestoken. De 21-jarige Marco Fonghessi overleed gistermorgen in een ziekenhuis aan de verwondin gen die hem door een supporter van AC Milan waren toegebracht. Naar de dader wordt nog gezocht. De ruzies vonden plaats na de wed strijd, die met 2-1 door AC Milan werd gewonnen. Ook bij het duel Verona-Udinese werd een voetbal fan neergestoken. De 1,6-jarige jon gen verkeert niet in levensgevaar. Na Atalanta Bergamo-AS Roma moesten vijf mensen wegens ver wondingen worden behandeld. STRAATSBURG Het Europese parlement heeft zich gisteren uitge sproken voor een manifest over do pingcontrole in de sport. In het be sluit heeft het parlement bij de 21 lidstaten aangedrongen op gemeen schappelijke richtlijnen voor een ef fectieve dopingbestrijding tussen re geringen en sportorganisaties. Naar opvatting van de Europese raad be horen daartoe inrichting van labo ratoria, subsidie van de overheden voor systematische dopingcontrole, anti-dopingcampagnes alsmede zwa re sancties. In het debat sprak de vergadering haar zorg uit over de toenemende invloed van commercie en politiek in de sport, in het bijzon der bij de Olympische Spelen. Daar bij toonde het parlement zich voor stander van daadwerkelijke onder steuning voor verbreding van de re creatieve sport ten faveure van de topsport. Minister betrokken bij voetbalschandaal BRUSSEL Willy de Clerq, de Bel- gische minister van financiën, zal voor een speciale commissie van de Kamer van Afgevaardigden moeten verschijnen in verband met een mo gelijk voetbalschandaal. De Clerq is lid van het bestuur van AA Gent. Er wordt een gerechtelijk onderzoek in gesteld naar belastingontduiking door de club bij verschillende trans fers. Het onderzoek begon vorig jaar en leidde toen tot de arrestatie van de vroegere international Jef Jurion en Edward Wauters, de voorzitter van FC Antwerp. Ze zijn inmiddels weer op vrije voeten, maar nog niet vrijgesproken van beschuldigingen van belastingontduiking. b, j Thijs Libregts wacht in Athene een warm onthaal. ?-divisiei n de 23-/ Jansen i Plossing lTHENE Feyenoord lasteen331 morgen een heet ijk op te jv°ndje tegemoet. En dat ?aan weieldt uiteraard niet zo fat we sjeer de bijzonder aange- ien vinijame dagtemperatuur (26 huidiSejraden), waarin Athene oorgaajieh nu nog kan koeste- en, maar vooral de ma- flH l*er waaroP Panathinai- los zich zal opstellen in return van het treffen oor de eerste ronde van Goverstat Europa Cuptoernooi ts werd der landskampioenen. 1KC topfeyenoord kon zoals bekend »se, maareertien dagen geleden geen c niet gifstand nemen (0-0) in de eer voor ite confrontatie van de naar te divisiinternationale erkenning hun- sgoslavisnerende Grieken. Maar nog Skoblaantmoedigender dan die slech- >r drie w;e uitgangsscore was de ma- 'oor het iier waarop de Rotterdam- >oi. De tners in dat duel acteerden, d in de tonder een sprankje oorspron- al Valloielijkheid en creativiteit le van noest Feyenoord ondanks JEFA Qard werken ervaren dat een ïuit aan ferre van groots spelend Pa- Italiaaiathinaikos zonder al te veel problemen het hoofd boven water kon houden. En dat ge beurde, nadat Feyenoord in het voorafgaande weekeinde nog redelijk had gespeeld te gen Haarlem, dat immers met 4-1 was verslagen. Inmiddels bevindt Feyenoord, dat komend weekeinde de uit wedstrijd tegen MVV overi gens niet op zaterdagavond maar op zondagmiddag speelt, zich in een vergelijkbare situa tie. Ook ditmaal werd kort voor het internationale gebeu ren verdienstelijk geopereerd en FC Twente op maar liefst vijf treffers getracteerd. Er was echter ook sprake van verschillen tussen de optre dens tegen Haarlem en FC Twente. In het eerste duel be hoefde de Rotterdamse defen sie van de nauwelijks aandrin gende Noordholanders slechts één tegendoelpunt te accepte ren. Eergisteren stond de deur van de ooit als één van de sterkste verdedigingen van ons land gekenschetste laatste linie van Feyenoord regelma tig zo open, dat die best meer dan drie keer voor een vol dongen feit had kunnen wor den geplaatst. En dat laatste zal feyenoord enige zorgen baren, want ver wacht mag worden dat Pana- thinaikos voor de 80.000 harts tochtelijk meelevende toe schouwers in het nieuwe olympisch stadion in Athene óók offensief voor flink wat druk zal zorgen. En als er iets is dat Feyenoord zich bepaald niet kan veroorloven is het wel een vroege tegentreffer. Die zou de na de eerste ont moeting toch al danig gemini- seerde hoop op het bereiken van de tweede ronde tot dicht bij het nulpunt terugbrengen. Het spreekt dan ook vanzelf dat Feyenoord zich morgen zal presenteren als een ploeg, die de kat eerst even uit de boom wil kijken. En trainer Thijs Libregts zal daarbij zeker wor den gestimuleerd door zijn laatste Europa Cup-optreden, vorig jaar met Feyenoord te gen Tottenham Hotspur. Toen stelde Libregts zich nogal opti mistisch op door een ploeg te formeren met maar liefst drie spitsen, een opvallende taktiek tegenwoordig voor een uit wedstrijd in het internationale voetbalgebeuren. Vooraf werd die ambitieuze aanpak al ge kritiseerd en beschouwd als een zelfmoordpoging van het zuiverste water en het wed strijdverloop gaf de sceptici gelijk. Feyenoord werd in Londen door de Spurs vrijwel volkomen weggespeeld, maar kon het karwei desondanks nog met een niet onredelijke maar geflatteerde score van 4- 2 beëindigen. Maar die twee tegentreffers, die grotendeels tot stand kwamen dank zij de aanwezigheid van Cruijff ble ken geen enkele garantie voor zelfs maar een klein kansje op succes in de thuis-ontmoeting, want Feyenoord verloor in de Kuip kansloos met 2-0. Einde van de aspiraties voor de Rot terdamse ploeg, die nu voor het eerst in tien jaar in het be langrijkste Europese toernooi mag trachten een herhaling van de vorige voetbaljaargang te voorkomen. En da( moe, M_ als bekend zonder een dirigent van het kaliber-Cruijff gebeu- Nu heeft Feyenoord vooraf al één troost: Panathinaikos is geen Tottenham Hotspur, dat vorig seizoen zelfs de UEFA Cup uiteindelijk veroverde. De Griekse titelhouder, financieel ondersteund door de steenrijke magnaat Vardinoyannis, heeft een redelijk acterende ploeg, waarin de Joegoslaaf Zajec dit maal fitter aan de start zal staan dan veertien dagen gele den. Toen kon Zajec, nog spe ler van het Joegoslavische team dat deze zomer in Frank rijk uitkwam in het toernooi om de Europese landentitel, slechts spelen dank zij een pijnstillende injectie. Een an dere buitenlander is zoals be kend de Argentijn Rocha, die zoals in het duel in de Kuip al bleek evenwel in behen digheid niet uitsteekt boven ploegmaats als Saravakos en Mavridis. Verwacht mag worden dat de Poolse trainer Jacek Gmoch morgen wel een beroep zal doen op de lange centrumspits Charalambidis, die in Rotter dam om tactische redenen bui ten de ploeg werd gelaten. In dit verband ligt er een taak voor voorstopper Ivan Nielsen van Feyenoord. Zoals overi gens van al zijn teamgenoten een forse inspanning en vooral concentratie zal worden ge vraagd. „We zullen voorzichtig moeten beginnen", stelt trai ner Libregts. Om er de beken de „open deur" aan toe te voe gen. „Als we de openingsfase maar zonder kleerscheuren doorkomen. Dan raken zij misschien gehaast en ontstaan er mogelijkheden voor de counter voor ons". Dat zal wellicht betekenen, dat Libregts begint met Gullit (die met een speciaal kapje op de neus zou moeten spelen vanwege zijn gebroken neus) en Petursson in de spits. De licht aan de enkel geblesseerde Rep en Houtman zullen waar schijnlijk op de bank begin nen, waarbij het middenveld dan zal bestaan uit Hoekstra, Duut, Been en Stafleu. De ach terhoede is zoals gebruikelijk met Troost, Van de Korput, Nielsen en Wijnstekers. FRANK WERKMAN AMSTERDAM Twee maanden na zijn terug keer op de vaderlandse voetbalvelden, constateert Ronald Spelbos tot zijn leedwezen dat het spelle tje er hier niet leuker op is geworden. De voorstopper van Ajax: „Wat ik me herinner uit de tijd dat ik voor AZ '67 speel de... Ook toen werd ik gecon fronteerd met negatief inge stelde tegenstanders. Maar zó verdedigend als er nu tegen een topclub als Ajax wordt ge speeld, nee, dat had ik in Ne derland nog niet meegemaakt. We hebben tot nu toe alle wedstrijden gewonnen, maar de kritiek op ons spel is niet van de lucht. Toegegeven, het gaat niet geweldig. Toch zou den al die critici ook eens moeten beseffen dat één elftal geen spektakel kan maken, als het andere zich massaal in het eigen strafschopgebied ver stopt. Dan maar geen schoon heidsprijs, dan alleen maar de punten binnenhalen". Spelbos verder: „Ik weet niet hoe Michels zijn pleidooi voor aanvallend voetbal precies heeft bedoeld. Het enige dat ik kan zeggen is dat er in de praktijk weinig van terecht komt. Dat zie ik wekelijks. Kijk maar naar FC Utrecht- MVV. Utrecht valt aan, MVV wint. Wat is daarvan de logi ca? Ja, ik ben wel teleurge steld in het Nederlandse voet bal". Schandalig Morgenavond speelt Ajax voor de tweede keer tegen de ama teurs van Red Boys Differdan- ge in het kader van de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup. Spelbos zegt nu over de in Luxemburg bereik te 0-0: „Dat resultaat was na tuurlijk schandalig, maar het stoort mij dat kennelijk nie mand rekening houdt met de omstandigheden. Wat die gas ten lieten zien, had helemaal niets met voetballen te maken. Daar komt bij dat het gras minstens tien centimeter hoog stond, omdat de maaimachine kapot was. Ik weet het, we zijn profs, dus er is geen plaats Maar tegen dit soort ploegen kun je alleen maar verliezen. Win je met een nulletje of zes, dan roept iedereen: wat een kunst Speel je gelijk, dan word je uitgela chen". Spelbos is naar Amsterdam ge haald om voor een gedegen or ganisatie in de defensie van Ajax te zorgen. Koeman was gewogen en te licht bevonden en dus kwamen de routiniers Walter Meeuws (Standard Luik) en Ronald Spelbos (Club Brugge) naar de Meer. Libero Meeuws moet als gevolg van het Belgische omkoopschan daal nog even aan de kant blij ven. Zijn plaats wordt tijdelijk ingenomen door Frank Rijk aard. „Een prima jongen om mee samen te werken", vindt Spelbos. „Ook al is hij van huis uit geen libero. Ik praat in het veld veel met hem, dat heeft hij nodig. Zijn grootste fout is volgens mij, dat hij te vaak inschuift op het midden veld". Pressie Het grootste manco van het huidige Ajax is in de ogen van Spelbos een gebrek aan agres siviteit. „Er wordt onvoldoen de gejaagd. We spelen met drie spitsen, zijn dus in staat om voor pressie te zorgen, maar toch heb ik de indruk dat vooral Van Basten te vaak op een eiland staat. Ik geloof niet dat Marco zich in dit systeem erg prettig voelt. Het is in ie der geval niet de Van Basten die ik vorig seizoen aan het werk heb gezien". De kans, dat Spelbos zijn aan tal interlands (negen op dit moment) kan opvoeren, is door zijn verhuizing van Club Brugge naar Ajax groter ge worden. Het ligt zelfs voor de hand, dat hij op 17 oktober te gen Hongarije voor de tiende keer een Oranje-shirt kan aan trekken. „Ik wil dolgraag een EK of WK meemaken", on derstreept hij zijn ambities. „Maar als er gezegd wordt: Spelbos, we hebben je niet meer nodig, dan zal ik er niet wakker van liggen. Ik ben te oud om me nog ergens door van m'n stuk te laten bren gen". BERT DIJKSTRA ;er had reel kriti renstal, tall var Thoresen. "vatore 1 se dagbli pleit v| voetbalsi. akken. I reveling, EINDHOVEN Sinds 1978, toen de Eindhovena- ren op eigen veld de UEFA' Cup veroverden door mede-finalist Bastia met 3-0 te verslaan, heeft PSV zich nimmer weer in de derde ronde van een Europees bekertoernooi kunnen melden. En ook ditmaal is de dreiging groot dat de Brabanders al in een vroeg stadium zullen afhaken. De achterstand van 2-0 uit de eerste ontmoeting met Vor- warts Frankfurt/Oder lijkt immers weinig perspectief te bieden. Met trainer Jan Reker voorop wenst PSV zich echter nog niet bij een uitschakeling neer te leggen. Twee ervarin gen uit het verleden moeten de moed levendig houden dat de kansen op het bereiken van de tweede ronde nog wel dege lijk aanwezig zijn. In het seizoen 1975/1976 werd PSV in het toernooi der lands kampioenen ook geconfron teerd met een dergelijke mar ge. Bij Hajduk Split ging de toen nog door Kees Rijvers ge leide formatie eveneens met 2- 0 ten onder. In de return kre gen de Joegoslaven kansen te over om PSV definitief buiten gevecht te stellen, maar daar van werd er niet één benut. Via de verlenging sloop de Brabantse equipe alsnog naar de volgende ronde. Vier sei zoenen later legde PSV zelf de ogenschijnlijk solide basis voor een succes ten koste van Saint- Etienne, dat twee keer eerder* aan één thuis gescoord doel punt voldoende had gehad om de ploeg uit de lichtstad te eli mineren. Maar ook dit keer bleek Saint-Etienne de Neder landers te machtig. In record tijd lag de bal vier keer achter Jan van Beveren, die later nóg twee keer de gang naar het net moest maken. Jan Reker put moed uit die historische gegevens voor de tweede confrontatie met de Oostduitse tegenstander die volgens de Eindhovense trai ner „niet zo sterk is, dat PSV er door uitgeschakeld zou moeten worden". Al is Reker realist genoeg om te beseffen, dat de uitschakeling dichterbij is dan het verder bekeren. „In feite begin je met een achter stand van 3-0 en je mag dan ook rustig stellen dat de kans om door te kunnen gaan min der dan vijftig procent is. Maar dat wil nog niet zeggen, dat we er van uit gaan dat het al met ons gebeurd is. We zullen alles uit de kast moeten halen, heel agressief te werk moeten gaan. En als de vorm van de dag er is, kan het nog. Want laten we eerlijk zijn, in Oost-Duitsland hebben we natuurlijk niet het echte PSV aan het werk ge zien. En de veertien doelpun ten, die we de laatste drie thuiswedstrijden in de compe titie gescoord hebben, moeten ons het nodige zelfvertrouwen geven". Dit temeer omdat Reker mor gen weer een beroep kan doen op spelers als Huub Stevens, Berry van Aerle en Hallvar Thoresen, die er in Frankfurt niet bij waren en normaliter plegen voor te gaan in- de strijd. Om de felheid in zijn elftal nog meer te vergroten, geeft Reker voorts aan de Deen Jan Heintze de voorkeur boven Frans van Rooy. Voordelen Ook aanvoerder Thoresen, zelf veertien dagen geleden in zijn geboorteland Noorwegen om zich te laten behandelen aan een inmiddels genezen lies blessure, is allesbehalve over tuigd van uitschakeling. Ook al is Vorwörts voor hem dan een volledig onbeschreven blad. „Ik kan niet oordelen over de kracht van die ploeg, maar een probleem vind ik dat niet. Want de opzet is duide lijk. We zullen drie doelpunterf moeten maken en zelf geen treffer tegen mogen krijgen. Maar als je echt agressief speelt, laat je achter ook niet veel toe. En je hoeft natuurlijk niet meteen te scoren, daar voor heb je negentig minuten de tijd. Ergens heeft die 2-0 ook zijn voordelen, hoe gek dat misschien ook klinkt. Want nu weet je dat je geen keus hebt. We zullen domweg nog wat willen. moeten als i En dat Vorwörts zich echt nog niet honderd procent veilig voelt. Dat zouden wij ook niet zijn geweest als we met een voorsprong van 2-0 op reis hadden gemoeten". De duidelijke nederlaag op Oostduitse bodem is voor Tho resen wel het bewijs dat PSV nog altijd in de groei is. „Met een topploeg die goed op el kaar is ingesteld, mag dat niet gebeuren. Maar ik vind wel, dat we duidelijk vooruit gaan". Zo loopt de samenwerking met aanwinst Kenneth Brylle voortreffelijk. De Deen scoor de in de Nederlandse competi tie al zeven keer, Thoresen bleef maar één doelpunt op hem achter, maar speelde dan ook eenmaal minder. „We be grijpen elkaar goed en hebben dezelfde visie op het voetbal", vindt Thoresen. „Bovendien weten we van elkaar hoe we ons normaal in het veld bewe gen. Dat is vooral een kwestie van gevoel en daarnaast van het veel samen spelen". Binnenkort krijgt het Scandi navische duo vermoedelijk weer gezelschap van de enkele maanden geleden aan een me niscus geopereerde Jurrie Koolhof. De spits traint wel weer met de groep mee, maar zijn rentree wordt pas over pakweg een maand verwacht. Reker: „Jurrie is de enige op wie ik nog echt zit te wachten. Met hem hebben we aanval lend nog meer mogelijkhe den". Voor Thoresen zal de te rugkeer van Koolhof wellicht konsekwenties hebben. De 27- jarige Noor: „Ik zal dan mis schien iets moeten zakken, wat ik niet zo erg zou vinden. Maar vergeet niet, dat Jurrie lang is weggeweest, dus je moet maar afwachten hoe al les straks gaat lopen. Het zal nog wel even duren en wie weet wat er tegen die tijd alle maal weer veranderd is. Vaak lossen die dingen zichzelf trou wens wel op. In elk geval kan ik er nu nog niet wakker van liggen. Laten we maar eerst zorgen dat we die tweede ron de halen. Dat is voorlopig veel belangrijker". WILLEM PFEIFFER 2.80 m 5000 ter hordt» maat. een lich haar hi id hereri. and) 14 101 vitserlait 1 DJK unten ei 061 „Prachtig land, Johannes burg....tranen over Johann- nesburg (lange lach)... U bent er nooit geweest neem ik aan? Ik wel, een prachtig land, een fantastisch land. Als ik daar ben, krijg ik altijd een beetje trots gevoel dat een paar duizend Nederland se borenjongens dat toch maar opgezet hebben. Wat boycot? Bespottelijk, natuur lijk zal ik me daar nooit aan houden, zeker niet. Ik vind dat een belachelijke zaak. Wat? Die zwarte lijst, ha, ha, laat me niet lachen. Als ik jTerop kom te staan, hoop ik dat ik bovenaan kom. Mij ,houden ze daar niet weg, ik ,zal daar boksen blijven doen. Weet u, in Moskou zullen ze Xme nooit zien. Zo is het!" n(Bokspromotor Henk Rüh- n.ling in Sport Internatio nal) „Ik heb Frans Thijssen des tijds van FC Twente gekocht, omdat hij iets had wat andere spelers niet hadden. Wan neer hij aan de bal kwam, ging ik er eens even goed voor zitten. Frans Thijssen heeft me toen al verteld, dat hij zijn kapbewegingen van een trainer in Nederland had geleerd. Er is ooit contact ge weest, maar ik Wiel Coerver nooit meer gezien, maar ik kwam wel steeds zijn naam tegen. Toen hij onlangs een demonstratie gaf, gingen onze ogen open. Dit onder deel missen we in Engeland, zijn oefenstof is uitermate ge schikt voor onze 25 talenten. Daarom willen wij de ko mende jaren gebruik blijven maken van Wiel Coerver, hij voegt iets toe aan onze oplei ding, hij kan via zijn techni sche trainingen het Engelse voetbal redden". (Engelse bondscoach Bob by Robson in Voetbal In ternational) „Ik ben het altijd met mijn vader oneens geweest. Die vond beroepsvoetbal walge lijk. Prostitutie, je doet iets moois tegen geld, dat komt niet te pas. Ik beschouw be roepsvoetballers als artiesten, die aan de top uiteraard geld verdienen. Ik ben als chris ten-democraat altijd gechar meerd geweest met de „Mit- bestimmung" van de mede zeggenschap van werkne mers, maar ik ga wel uit van het harmoniemodel". (Mr. Jimmy Janssen van Raay in Voetbal Totaal) „De huidige voetballers heb ben als de weerstand groot is, problemen met de bal. Dan kunnen ze met dat ding niet meer goed overweg. De vori ge generatie, Cruijff, Van Hanegem, Mühren, noem ze maar op, dacht nooit na over de bal, die hoorde er gewoon bij, als het mes bij een chi rurg, het gaat er om wat de man ermee doet. Het over zicht ontbreekt bij de huidige generatie voetballers, men kan geen initiatieven ont plooien niet in een onderdeel van een seconde die alles- besslissende pass geven". (Rinus Michels in de Haag- sche Courant) „Ich heb alles, wat ik wil. Ik voel mij als een rentenier. Trouwens, ik bèn er ook een. Als ik geen gekke dingen doe, heb ik genoeg geld om er zonder werken van te kunnen leven. Niets en nie mand in de wereld krijgt mij weer in een racewagen. Ik heb ook nog genoeg andere dingen te doen". (Ex-autocoureur James Hunt in Sport Illustrierte) „Het is heel irritant, die mis moedigheid over het Neder landse basketbal. Ik word doodziek van de mensen, die aan de ene kant zeggen: het is weer niks, het word weer niks, en anderzijds niet na denken over de werkelijke oorzaken van de zogenaamde neergang. In mijn ogen is het ontzettend simpel: het bas ketbal is afhankelijk geowr- den van twee Amerikanen per ploeg. Dat vergt een mi nimum-bedrag van zeventig duizend gulden per jaar: een hang naar professionalisering dus, waaraan het basketbal als kleine sport niet toe is". (Basketbalcoach Charis Si- deris van Den Helder in De Volkskrant) „Als ik in de Formule I bezig ben, heb ik helemaal niet het gevoel dat het zo hard gaat. Voor mij is het net zoiets als rijden in een VW'tje met een vaart van tachtig mijl per uur. Pas als er ongelukken gebeuren, besef je dat het erg hard gaat". (Autocoureur Huub Ro- thengatter in het Algemeen Dagblad) „We hebben gemerkt, dat op dit moment weinig bedrijven warm lopen voor sportpro- moting. Wil je dat goed doen, dan gaat daar veel tijd in zit ten. Ik heb de indruk, dat de meeste reclamemensen van acht tot vijf werken en het verder voor gezien houden. Zij vinden het veel aantrek kelijker om een simpele ad vertentie in de Libelle te plaatsen, dan aan sponsorship te beginnen. Naar het feitelij ke rendement kijken ze niet". (Karei van der Wal van Friesland Flyers in Trouw) „Zoals ik nu moet werken, hoop ik nooit van mijn leven meer te hoeven werken. Maar ik had geen keus. Het was op deze manier hier doorgaan, of weer terug naar Tsjecho-Slowakije. Het sport comité had me al drie voor stellen gedaan: topsport-coör dinator,, heren-, of dames- bondscoach. Den Bosch is echter een uitdaging. Mijn huidige werk is nog niet eens te zwaar, maar vooral het vele reizen en organiseren dat erbij komt maakt het zwaar. Diemen-Den Bosch is een uur, maar met alle files vaak twee uur autorijden. En autorijden betekent niets doen, tijd verspillen. Het is in Nederland zo gevaarlijk druk op de weg dat je niet eens fatsoenlijk de tijd hebt om achter het stuur over basket balproblemen te denken". (Basketbalcoach Vladimir Heger in Het Parool) (ADVERTENTIE) Speciale najaars vakantieaanbieding van Uw krant: 8 DAGEN MALLORCA 575." Voor wie er dit najaar nog even tussenuit nlaar de zon wil heeft Uw krant een leuke aanbieding: Zondagmiddag 21 oktober a.s. vliegen we nl. van Schiphol rechtstreeks naar Palma Mallorca. Daar staat de bus klaar om U naar Uw hotel in het 8 km. van het vliegveld gelegen El Arenal, de grootste badplaats van het eiland te brengen. De 4 km. lange boulevard van deze plaats bestaat uit een breed trottoir met een groot aantal terassen, win kels en uitgaansmogelijkheden. In een rustige, boomrijke hotelwijk 700 m. van het strand en plm. 2000 m. van het drukke centrum kunt U in het driesterren hotel COSMOPOLITAN naar keuze ver blijven op basis van halfpenslon dan wel vol- pension. Het fijne hotel heeft een uitstekende ser vice en is slechts 5 etages hoog. Het beschikt over 2 liften, airconditioned restaurant/lounge en bar. roomservice, babysit, een mooie lounge, gezellige bar, groot zwembad met terras en ligstoelen en een rond kinderzwembad. De reissom bedraagt slechts 575.- per persoon op basis van een 2-persoonskamer met complete badkamer, telefoon en balkon en half pension logies, ontbijt en diner met keuze mogelijkheden). De toeslag voor volpenslon (dus alle lunches) 30.- per persoon. Kinderkorting op aanvraag. Toeslag 1-persoonskamer 50.-. In de reissom is mede begrepen de retourvlucht Palma-Amsterdam (waarbij tijdens de vliegreis een „lichte" maaltijd wordt geserveerd) - vrij vervoer van 20 kg. bagage per persoon - luchthavenbelas ting - vervoer vliegveld-hotel v.v. - gezamenlijk af scheidsdiner bij candlelight en begeleiding door een deskundige reisleiding. Het ligt in de bedoeling zowel de heen- als terug reis onder voorbehoud door de luchtvaartmij in middagvluchten uit te voeren. Gecombineerde reisverzekering 20.- per persoon 1 5.- kosten. Annuleringsverzekering 3 1/2 van de reissom 6.-kosten. Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur), POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13