BTTÏÏ71 TAFEL „Confectiesupers" in de slag om negen miljard kledinggeld Hoe open is de openbare school qua levensbeschouwing? ficidóc SouAcmt lezers kerk wereld Wij zijn wellicht de voorlaatste generatie christenen' Gereformeerde deputaten: kinderen aan avondmaal Contact hersteld weer brieven ACHTERGROND EetebeGoivtfwt MAANDAG 1 OKTOBER 1984 PAGINA 2 Zetel Litouwse bisschop wankelt De autoriteiten in de Sowjet Unie zouden van het Vaticaan het ontslag verlangen van bisschop Julijonas Steponavicius als apo stolisch administrator van de Litouwse hoofdstad Wilna. Stepo navicius zou zich tegenover de autoriteiten „te weinig tege moetkomend" hebben getoond. Dit bericht werd het afgelopen weekeinde in Rome geventileerd. Het houdt ongetwijfeld ver band met de audiëntie die paus Johannes Paulus II vrijdag heeft verleend aan de voorzitter van de bisschoppenconferen tie van Litouwen, bisschop Liudas Povilonis. Eind augustus maakte de paus bekend, dat hij van de Russische autoriteiten geen toestemming had gekregen om Litouwen te bezoeken. Van den Broek ontvangt Allan Boesak Minister Van den Broek van Buitenlandse Zaken zal volgende week dinsdag de Zuidafrikaanse predikant dr. Allan Boesak, een vooraanstaand bestrijder van de apartheid, ontvangen. Boesak gaf vorig jaar de aanzet tot de oprichting van het Vere nigd Democratisch Front (UDF), waarin honderden organisa ties zich hebben verenigd in hun strijd tegen de apartheid. Het UDF is in een jaar tijds uitgegroeid tot een krachtige oppositie beweging. Dit bleek deze zomer toen kleurlingen en Indiërs op grote schaal de verkiezingen voor aparte kamers van het parle ment boycotten. Boesak is president van de Wereldbond van Hervormde en Gereformeerde Kerken, waarbij 70 miljoen christenen zijn aangesloten. Er is maar één zonde: gebrek aan hart. K. DE JONG, VOORZITTER UNIE SCHOOL EN EVANGELIE: „Door de voortdurende terugloop van het aantal leerlingen, gepaard gaande met een toene mend aantal fusies en opheffingen, is er een strijd om de leerling zelf ontstaan. Mijns inziens houdt het openbaar on derwijs maar niet op om het bijzonder onderwijs met aanvallen te besto ken". Dit zei drs.K.de Jong Ozn, voorzitter van de Unie School en Evangelie, die za terdag in Amersfoort bijeen was voor een landelijke werkvergadering. „Nu zijn we in die aanvallen van het openbaar onderwijs best be reid ook de hand eens in ei gen boezem te steken. Wan neer ze ons ervan beschuldi gen dat in bepaalde situaties, ik denk aan het hoger be roepsonderwijs, de „c" van christelijk of de „r.k." van rooms katholiek nauwelijks iets voorstelt, dan heeft het confessioneel onderwijs zich dat zeker aan te trekken. Maar dan hebben wij ook het recht te vragen wat ik hierbij dan maar eens doe: maakt het openbaar onderwijs zelf eigenlijk wel zijn wettelijke opdrachten waar? Men moet bijvoorbeeld bijdragen aan de ontwikkeling van de leerlin gen en aandacht schenken aan de levensbeschouwelijke en maatschappelijke waar den, zoals die leven in de Ne derlandse samenleving. En met onderkenning van de verscheidenheid van die waarden. Gebeurt dat ook werkelijk of heeft de openba re school op vele plaatsen toch een bepaalde kleur ge kregen? Bijvoorbeeld de kleur die de ABOP <Algeme- ne Bond Onderwijzend Per soneel) getuige allerlei uit spraken vindt dat haar leden aan het openbaar onderwijs zouden moeten geven", zo hield de ex-staatssecretaris van onderwijs en ex-rector van het Farel-college in Amersfoort zijn gehoor voor. Het belangrijkste agendapunt van zaterdag was ongetwij feld de presentatie van het cahier Geestelije Stromingen. Met de start van de basis school in augustus 1985 wordt het kennisgebied Geestelijke Stromingen verplicht onder deel van het onderwijspro gramma. De invoering van dit kennisgebied wordt on dermeer beargumenteerd op grond van het pluriforme ka rakter van de Nederlandse samenleving. De toelichting bij de Wet op het Basisonder wijs noemt Geestelijke Stro mingen een objectief kennis gebied, te onderscheiden van godsdienst c.q. levensbe schouwelijk vormingsonder wijs. In het cahier onder redactie van drs. W.E. Westerman wordt een begin gemaakt met het doordenken van dit nieuwe element voor basis scholen. Drs. K. de Jong Ozn: ABOP-kleur. openbare scholen met HAAGS PREDIKANT DS. F. NUSSEN: 99 De toekomst van de kerk in de stedelijke situatie ziet er heel slecht uit. Dit signaleer de ds F.N.M. Nijssen, her vormd predikant in Den Haag, op de najaarsvergade ring van een aantal Lutherse organisaties zaterdag in Ede. Hij zei er rekening mee te houden dat de christenen van vandaag de voorlaatste generatie van christenen zijn. De marginale positie van de kerk in de steden houdt ver band met zaken als desinte gratie, werkloosheid en zelf doding, aldus Nijssen. Hij noemde het opmerkelijk, dat de verkondiging van het Evangelie doorgaat. „Soms moet men echter met een paar mensen opnieuw begin nen. Als je God op het spoor wilt komen, dan heb je de randfiguren nodig. Het gaat nu om het apostolaat van het luisteren", zo zei ds. Nijssen. Volgens Nijssen moet de kerk wel de boodschap van het Evangelie brengen. Zij moet echter niet alleen de hulpverlener zijn voor de nood, maar ook luisteren naar de mensen in de marge van de samenle ving, aldus Nijssen. Als voor beeld noemde hij de activiteit van het Aandachtscentrum in Den Haag, waarbij hijzelf betrokken is. Nijssen noemde het verras send, dat er steeds weer vol doende medewerkers voor het Aandachtscentrum In Den Haag beschikbaar blij ken te zijn. Er is geen gebrek aan enthousiasme. Dat is naar zijn mening te danken aan het nieuwe karakter van de activiteiten buiten de pa den van de traditionele kerk. Uit dit alles blijkt volgens Nijssen dat de kerk een hero riëntatie en een herstructure ring nodig heeft. Door de openbare geloofsbe lijdenis te faseren ten behoe ve van kinderen en jongeren ontstaat de mogelijkheid dat zij kunnen deelnemen aan het avondmaal. Dit voorstel doet de meerderheid van het gereformeerde deputaatschap voor de bestudering van de betekenis van de openbare belijdenis des geloofs. De ge reformeerde synode zal dit rapport op dinsdag 9 oktober behandelen. Eép lid, dr. B. van Oeveren te Leek, stelt in een minder heidsnota voor de regel te handhaven dat alleen toe gang tot het avondmaal wordt verkregen in de weg van de openbare belijdenis des geloofs. Hij wijst een fa sering van de openbare belij denis des geloofs af alsmede een zogenaamde kindercom munie. Van Oeveren is re dacteur van „Credo", dat uit gegeven wordt door de vere niging Confessioneel Gere formeerd Beraad. Het deputaatschap wil ook dat de Gereformeerde Ker ken en de Nederlandse Her vormde Kerk een studiecom missie over het avondmaal instellen. Deze zal vooral aandacht moeten schenken aan de gevolgen die de Lima- -teksten over doop, avond maal en ambt hebben voor de klassiek-refo'rmatorische avondmaalsopvatting. - Verse worst 'bloemkool met peterseliesaus en aardappelen tweekleurenvla De benodigdheden voor twee personen zijn: 150 g verse worst, 30 g margari ne, tijm, paprikapoeder, mespuntje bloem; bloemkool, zout, 10 g mar garine, 10 g bloem, 1 dl kooknat, peterselie, aroma, 1 lepel koffiemelk; 0,5 -1 kg aardappelen; 2,5 dl melk, 12 g custard, 15 g suiker - 2,5 dl melk, 10 g cacao, 12 g maizena, 12 g suiker. Zet de verse worst met een bodem koud water op in de braadpan. Breng het water 'aan de kook, draai het stuk worst om en haal het uit de pan als het rondom grijs ziet. Bewaar het kooknat. Bak de worst in niet te warme mar- *+garine bruin en gaar op een kleine pit. Leg halverwege .- de braad tijd wat tijm in het vet en strooi op het laatst v wat paprikapoeder over de v» worst. Maak de jus af als de worst uit de pan is, roer als eerste de bloem door het vet en voeg dan het kooknat toe. Laat de jus nog heel even koken. Kook de bloemkool gaar in weinig water met zout in cir ca tien minuten. Schep de groente met een schuim spaan in een schaal en houd haar warm. Laat (voor de saus) de margarine smelten, roer er de bloem door en in gedeelten het kooknat. Laat de saus steeds weer aan de kook komen, roer haar glad en doe er dan weer kooknat bij. Laat de saus nog een paar minuten op een kleine pit staan, voeg aroma of zout toe en van het vuur de klein geknipte peterselie en koffie- melk. Schenk de saus over de bloemkool. Meng in de pan custard, sui ker en melk, breng het mengsel al roerende aan de kook en laat de vla afkoelen. Kook op dezelfde manier een chocoladevla. Schenk de -■$% twee vlaas tegelijk in de schaal, er ontstaat dan van zelf een rechte afscheiding tussen de twee kleuren. JEANNE STEIN Er is een bikkelhar de concurrentieslag gaande in de wereld van de grote confec- tieverkopers. Sedert een aan tal toonaangevende zaken een iets duurdere (deels luxueuze re) collectie is gaan voeren verdringt zich een reeks nieu we verkooporganisaties rond de daardoor ontstane minieme opening in de onderzijde van de markt. Alle mikken zij op wat genoemd wordt „het bre de koperspubliek", dat in de categorie betaalbare kleding een groot aantal verlokkende aanbiedingen krijgt voorge schoteld. Tegenover dit prijzengeweld in de lagere prijsklassen staat de grotere interesse voor het zelf maken van kleding het geen tot uiting komt in een toenemende vraag naar o.m. breiwol en het zich afwen den door het publiek van het traditionele spijkergoed. Daar bij ontwikkelt de vrijetijdsmo dezaak in het midden- en kleinbedrijf zich in de richting van een winkelconcept, dat sportieve kleding met een mo- disch accent verkoopt. Al met al gaat er in de bovenkleding- markt jaarlijks een bedrag om van ruim 9,2 miljard gulden. Weliswaar wordt aangenomen dat dat bedrag als gevolg van de dalende koopkdracht en een kritischer uitgavenpatroon zal dalen; er blijft nog vol doende over om de „grote jon gens" een stevig robbertje met elkaar te laten vechten. De nieuwe confectieketens richten zich op het onderste d.w.z. goedkope marktseg ment, waarbij ze de kleding, gedessineerd en geconfectio neerd, uit o.m. het Verre Oos ten betrekken. Trots meldt drs. G.J. Beijer, voorzitter van de Raad van Bestuur van de handels- en produktieonderne- ming Macintosh in Stein, „dat wij een behoorlijke winst ge maakt hebben" in de (nog 21) winkels, die onder de naam Super Confex furore in ons land lijken te gaan maken. Op 25 maart van dit jaar startte Macintosh met tien Super Confex-winkels; maar inmid dels is dit aantal gegroeid en het is de bedoeling dat er in totaal zo'n vijftig zestig zul len komen. Het cat in de markt Ook ae Kleding Super van de Brabantse onderneming Nele mans noemt dit aantal, waar mee men vanuit Zundert de Nederlandse markt op wil. En Er is een ware prijzenslag gaande in de confectiekleding. In vrijwel elke wat grotere stad vestigen zich verkooporganisa ties, die vooral mikken op het onderste gedeelte van de markt, d.w.z. de goedkopere kleding. Doordat (Jeze zaken vaak aan de rand van de stad liggen, eenvoudig zijn ingericht en maar weinig personeel hebben, kunnen zij vaak concurrerend wer ken. vervolgens is daar nog Super Kien (Vroom en Dreesmann), die zich op dezelfde markt be weegt. Al deze confectieverko- pers zeggen in het „gat van de markt" te springen, dat is ont staan tussen enerzijds de kle- dingdiscounters en anderzijds de gevestigde grootwinkelbe drijven. Een nadere analyse leert evenwel dat de kleding- markt een veel fijnmaziger netwerk vertoont en dat het zogenoemde gat in de markt veel kleiner is, waardoor de gevolgen zich zowel naar bo ven als naar beneden kunnen manifesteren. Vooralsnog wordt aangenomen dat de grootwinkelbedrijven, waar van de collectie in de loop de jaren iets duurder is geworden een stuk(je) van de traditione le detailhandel zullen gaan overnemen en dat de echte discountbedrijven goeddeels buiten schot zullen blijven. Een dergelijke ontwikkeling past in het beeld, waarbij er vanuit gegaan wordt dat de traditionele detail- dan wel vakhandel stukje bij beetje wordt uitgehold en over een (lange) reeks van jaren op een enkele speciaalzaak na geheel en al zal zijn verdwenen. Niet voor niets zegt men bij het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf in Zoetermeer dat waar het marktaandeel van (nieuwe) confectieketens vergroot wordt, dit afgehaald wordt Omzetdaling Jaarlijks geeft elke man in Ne derland gemiddeld 650 gulden uit aan kleding. Een vrouw besteedt normaliter 200 gulden méér en elk kind vergt per jaar gemiddeld zo'n 525 gulden aan kleding. Dat betekent dat een doorsnee-gezin in ons land elk jaar goed is voor een kle- dingaankoop van zo'n 1.800 gulden. Terwijl enkele jaren geleden de indruk bestond dat er „maar raak gekocht werd", werd het afgelopen jaar in de sector dameskleding een om zetdaling van elf procent ge boekt. „Dat zal in deze bran che ongetwijfeld hard zijn aan gekomen", aldus de Rabobank in de brochure „Cijfers en Trends", die deze week ver scheen. Weliswaar merkte drs. H. Wijffels daarbij op dat het midden- en kleinbedrijf in zijn algemeenheid zeker profiteert van het in gang gezette econo misch herstel, maar dat aan de andere kant de detailhandel hierop een uitzondering vormt. Oorzaken van de moei lijkheden, waarin deze be drijfstak is terechtgekomen, zijn: de conjuncturele stagnatie in de bestedingen; een veranderend uitgaven patroon; de toenemende concurrentie van de supermarkten. Daarbij is het opvallend <dat het aantal ambulante verkoop plaatsen (marktkramen) toe neemt. Waaruit „Cijfers en Trends" concludeert: „Hieraan zal de toenemende vraag van de consument naar goedkope re textielprodukten als gevolg van het dalende besteedbare inkomen niet vreemd zijn". Koreaanse giganten Eén van de nieuwkomers op» de kledingmarkt is Super Con fex: een initiatief van Macin tosh, dat als handels- en pro- duktieonderneming 25 tot 30 procent van de verkoopcollec tie van de Super Confex-win kels voor zijn rekening neemt. Op die manier snijdt het mes aan twee kanten. Vorig jaar sloot Macintosh de boeken af met een voordelig saldo van 22 miljoen op een omzet van ruim 550 miljoen gulden. Wie zijn oor goed te luisteren legt in het wereldje van de confectieverkopers-op-grote- schaal ervaart dat negentig procent van alle confectie ge produceerd wordt door drie Koreaanse giganten. „Het pu bliek wil schijnbaar bedrogen worden", aldus een inkoopdi recteur. Deze zegt lak te heb ben aan merkjes, labeltjes en andere frutseltjes en fratsel- tjes, die er vooral voor zorgen dat de prijs van het desbetref fende kledingstuk hoog is. „Geef mij een kleine, flexibele breierij, die mij binnen vier of zes weken truien kan leveren volgens het modebeeld van dit ogenblik. Over de prijs wor den we het wel eens. Maar het gaat om actualiteit in de mode: truien van nü met een accent op nu. Daar hebben we be hoefte aan: actuele mode en dan verkocht tegen een rede lijke prijs. Actualiteit is bepa lend, niet de prijsDe Neder landse textiel (Twente) is ka pot gegaan doordat ze zich al leen richtte op de prijs. Dat is een fout beleid geweest". Het is een redenering-achter af, die bovendien niet lijkt te kloppen met gegevens uit de markt, waarbij gesignaleerd wordt dat de kledingaankopen dit en de navolgende jaren zul len dalen dan wel hooguit op peil zullen blijven. Trendy Bovendien is Super Confex zelf vooral actief in de onder ste d.w.z. goedkopere regionen van het marktgebeuren, waar vooral de prijs telt. Het koper spubliek is kritisch geworden wanneer het een gulden uit geeft. Impulsaankopen komen steeds minder voor en prijs- en kwaliteitsvergielijking vinden steeds veelvulitiiger en grondi ger plaats. Echter, de omstan digheid dat de kleding al dan niet appelleert aan op het mo ment in zwang zijnde mode tendensen speelt evenzeer een rol. Vandaar dat de collectie die Super Confex het afgelo pen weekeinde presenteerde min of meer gevangen kan worden in de karakteristiek: „trendy". Dus vleermuismou wen, kleuraccenten als rood, zwart en grijs, dessinering in visgraatmotief, galgenbroeken voor kinderen en vlotte broek rokken. Een karakteristiek, die op vele, zo niet alle collecties van toepassing is. Maar doordat na- tuur-echte materialen als ka toen en wol vaak mondjesmaat verwerkt zijn (Super Confex liet slechts één winterwitte wollen mantel zien in de pers show) zijn die: prijzen concurre rend. Geen wonder dat deze nieuwkomer dan ook met ar gusogen bekeken wordt door niet alleen kledingdetaillisten, maar ook door zaken als C A, Kreijmborg, Peek en Cloppenburg enz. Want ook C A, dat <:le afgelopen jaren geprobeerd heeft zijn collectie kwalitatief op te vijzelen, stelt volgens een marktonderzoeker van het Economisch Instituut voor het Mi dden- en Kleinbe drijf in Zoetermeer verwoede pogingen in het werk het on derste deel van de markt, waar het thans zo „dringen" is, weer in handen te krijgen. Weinig personeel Het is dan ook geen wonder dat de Raad van Bestuur en directie van Macintosh-Super Confex in koor zeggen dat „we moeten oppassen dat we ons niet teveel naar boven in de markt gaan bewegen". Een en ander zou zich trouwens moei lijk verdragen met de winkel inrichting, die vaak kil (louter neon) aandoet, rechte rekken met kleding, terwijl van een persoonlijke bediening geen sprake is. (Wél loopt op de he renafdeling één adviseur-ver koper rond, die de klant ach ter alleen te hulp schiet wan neer deze daar nadrukkelijk om vraagt). De hierdoor be spaarde kosten (personeels- en inrichtingskosten) komen vol gens Super Confex terug in de prijsstelling, v/aardoor deze winkels nu reeds op een posi tief resultaat konden rekenen. KLAAS GOïNGA Ontmoetingen tussen Amerikaanse presidenten en de Russische minister van buitenlandse zaken Gromyko waren vóór de komst van Reagan in het Witte Huis een routine aangelegenheid. Gromyko, die ongetwijfeld langer dan wie ook ter wereld minister van buitenlandse zaken is, heeft in zijn lange loopbaan kennis gemaakt met alle andere Ameri kaanse presidenten van na de oorlog. De ontmoeting van af gelopen vrijdag zou dan ook op zich niets bijzonders moeten zijn. Dat zij nu, vooral van Amerikaanse kant, toch als iets uiterst bijzonders is ervaren, geeft aan hoe gespannen de Amerikaans-Russische betrekkingen momenteel zijn. Voor Gromyko betrof het slechts een routinebezoek, gebracht op uitnodiging van de Amerikaanse president tijdens de jaarlijk se openingsplechtigheid van de Verenigde Naties in New York. UlT de redevoeringen, die beide heren vóór hun ontmoe ting hebben afgestoken in de Verenigde Naties, was al geble ken dat er geen wezenlijke concessies waren gedaan. Tijdens de ontmoeting op het Witte Huis hebben Reagan en Gromy ko elkaar hard de waarheid gezegd, zo valt af te leiden uit de Amerikaanse reacties en dat was het dan. Ander nieuws kon men na afloop niet vernemen. De enig mogelijke constatering op dit moment is, dat de Amerikaanse regering na de Russen drie jaar als de pest te hebben gemeden inmiddels heeft ingezien dat het ook in haar belang is, (al was het maar om electorale redenen), betrekkingen aan te houden met haar grootste tegenstander. Ook de door de wol geverfde diplomaat Gromyko ziet in, dat die banden voor zijn land van kardinaal belang zijn, omdat gebleken is dat in een tijd dat die relaties goed waren, hij daar grote voordelen mee heeft kunnen behalen. De vraag waar de Amerikanen momenteel voor staan is hoe zij vorm moeten geven aan een nieuwe buitenlandse po litiek jegens de Sovjet-Unie. De aanpak van de hard-liners blijkt niet te werken. Van duidelijke concessies aan Russi sche zijde is althans niets gebleken na de harde aanpak van de Amerikaanse regering. Voor de regering-Reagan is het echter ook ondenkbaar dat zij terugkeert naar de aanpak van het tijdperk der ontspanning. De teleurstellingen daarover zijn immers de voornaamste leidraad van de huidige Ameri kaanse regering. De regering Reagan is op dit moment slechts bereid de Rus sen niet langer als duivels te beschouwen, een standpunt waar zij al begin dit jaar op is teruggekomen. Amerikanen en Russen weten, zeker na de vele gesprekken van afgelopen week, wat zij aan elkaar hebben. Het is niet reëel te ver wachten dat partijen nu al concessies willen doen. Er zal eerst een periode van gewenning moeten volgen na deze contacten, voordat er zaken gedaan kunnen worden. Enkele buien DE BILT (KNMI) Het weer behoudt zijn herfstachtige ka rakter. Morgen ligt een diepe depressie boven het noorden van de Noordzee. Dit lage drukgebied houdt over onze omgeving een zuidwestelijke stroming in stand. De aange voerde lucht is zodanig van opbouw, dat gemakkelijk bui en tot ontwikkeling komen. Sommige van deze buien gaan gepaard met onweer. Van nacht daalt de temperatuur tot omstreeks 9 graden. Morgeno- verdag stijgt de temperatuur tot waarden rond de 15 gra den. De zuidwestenwind is vrij krachtig, aan de kust en boven het IJsselmeer af en toe hard. Ook na morgen blijven oce aandepressies het weerbeeld bepalen. De kans op een bui blijft groot. jxemburg regen Groenteveiling LEIDEN Noteringen groente- en fruitveiling, 1 oktober: aardappelen: 16-71; andijvie: 60-99; pronkbonen: 255-295; snijbonen: 615-695; stam- bonen: 320-670; kroten: 40-45; boe renkool: 75-80; rode kool: 24-26; wit te kool: 35; spitskool: 79-86; poste lein: 265-300; prei: 95-116; spinazie: 205-370; ijsbergsla: 100; venkel: 225- 230; spruiten al: 142-147, II: 137-140; spruiten bil: 139-144; spruiten c: 102- 103; spruiten d: 75-106; uien: 28-49; winterpeen: 18-20; meloenen: 120- 290; bloemkool 6 per bak: 230-270; bloemkool 8 per bak: 190-215; bloemkool 10 per bak: 75-115; knol selderij: 49-78; sla: 20-66; bleeksel derij: 20-60; bospeen: 95-153; peter selie: 63-88; selderij: 19-60; paprika St.: 23-62. duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Veeg uit de pan In een artikel over de kerk voor de Haagse Wencke- bachparochie kreeg onze „St.- Joseph" van de belendende parochie een flinke veeg uit de pan. De „St.-Joseph" heeft een eigen kerkgebouw en staat ge heel buiten het verzorgings huis „De Terp". De parochia nen zijn blij met dit Godshuis. St.-Joseph was een eenvoudige timmerman en die eenvoud sierde hem. Dit is ook het ge val met de Sint Josephkerk: eenvoudig van opzet en in tiem. De Joseph heeft geen ca rillon nodig. Onze overleden pastoor J.C. van Roode placht te zeggen, dat onze parochia nen niet op klokgelui af gaan, maar dankbaar naar de kerk gaan om Gods Woord te horen en om met elkaar de Eucharis tie te vieren. Wat de pastoor' van de Wenckebach onder een echte kerk verstaat, weet ik niet. Zeker, „de Wenckebach",; die ik gaarne een goede toem- komst wens, zal groter zijn en anders ingedeeld worden, maar dat dit een échte en de' St.-Joseph géén echte kerk is kan er bij mij niet in. H.W. van Zijl VOORBURG. Beurt m 1 1 5 Aegon ^0^3 27-9 beurs»-«) 126.00 126.00 190.50 190.00 Amev 176.80 176180 iFToca^ 16070 159.70 100.00 99.50 53.80 53.80 164,00 136.50 135.50 Hoogovens Nedlloyd Gr. 124,00 123.50 103.00 192180 192.80 180.20 179.10 147l00 147^00 150,00 149.50 257,00 257.00 JS 6A30 §KB1 GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER F1LMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2