Leiden zoekt nog naar vorm Fides Pacta I klopt Stanfries ALECTO-DAMES TE STERK VOOR FORESCATE Scylla- reserves verrassen EERSTE „VICTORIE" BV LISSE Dames Foreholte verpletteren SPORTTRIBUME KeidóaVowuml MAANDAG 1 OKTOBER 1984 PAGINA 2 LEIDEN De tweede klasse streekderby tussen de dames hockeyteams van Alecto en Forescate leverde de Leider- dorpsen de eerste seizoenzege op. Hisalis dames herstelden zich van de grote nederlaag van vorige week en wonnen met 3-0. Alphen heren gingen met 1-0 in de blubber ten on der. Alecto, dat al enkele jaren hoog in de tweede klasse mee draait tweemaal op doelsal do niet gepromoveerd kwam dit seizoen slecht uit de startblokken. Twee nederla gen had de ploeg van de van HDM overgekomen trainer- coach Ruud Hartman Kok achter haar naam staan. Ook tegenstander Forescate begon moeizaam, na de degradatie uit de eerste klasse hingen een aantal speelsters de stick aan de wilgen. Bob Reidsma moest enkele jeugdspeelsters in pas sen. Op het nauwelijks be speelbare Alecto veld probeer den beide teams de ouderwetse tactiek van de lange halen. In de modderige cirkels bleken de beide verdedigingen slecht te functioneren onder de druk die er van die passes uit ging. te nemen, maar Forescate nam het initiatief over. Onder de Voorschotense druk tastte de Alectb verdediging vlak voor rust ernstig mis, wat Forescate een strafbal opleverde. Caro- lien Blok verzilverde hem feil loos. Na de pauze bracht Hart man Kok de herstelde Marjo lein van Aldewerelt in het veld, hetgeen nieuwe felheid in de ploeg bracht. Deze fel heid drong Forescate terug op de eigen helft. Over de rech terhelft volgde onder inspira tie van Marijke Brink nu een stroom van aanvallen en voor zetten. Correlien van Buuren stond in tien minuten drie maal op de goede plaats en bracht via een hattrick Alecto naar een 3-1 voorsprong. Voornamelijk dankzij goed (uit)verdedigen van Renee Dassen kwam Forescate er weer boven op. Annet Vasbin- der moest tien minuten voor tijd een strafcorner van de Leiderdorpse lijn halen, wat aangaf dat Alecto ook weer moeite had met een aandrin gende tegenstander. De doelen bleven echter verder schoon zodat Ruud Hartman Kok ge rustgesteld zijn eerste zege mocht begroeten. Hisalis, dat verreweg moeilijkste start'van alle teams moed dat in de regio had, een heel nieuw team, en vorige week een grote nederlaag leed, heeft laten zien dat de ploeg toch het nodige in huis heeft. Te genstander Purmerend bleek in de eerste helft, waarin niet gescoord werd, een gelijk waardige tegenstander. Na de pauze bleek Hisalis iets feller en opende de score via Silvia Geerts. Dit gaf de ploeg zoveel een schepje bo verners °n6eluJWl venop deden en via JolandiLEI] Martens en Wima RoodzartiDEIN liep Hisalis uit n diende 3-0 zege. Alphen speelde kige wedstrijd in Gouda. D|"~~* toestand van het veld zorgdi"0^ ervoor dat het duel bijna iiJagt zijn geheel tot het middenvehnieu beperkt werd. In de tweed<de helft trok Gouda toch aan he' langste eind door een strafba-." te benutten. Paul HAAKSBERGEN Tot aan de start van de com petitie was Elmex Leiden met neuslengte titelfavo- riet. Na de eerste twee competititieronden is de formatie van Ruud Harre- wijn evenwel op de voor laatste plaats beland. Als excuus geldt dat Leiden nog zoekt naar het hechte teamverband en dat de eerste twee tegenstanders ploegen van formaat wa ren. Na de nederlaag in Den Bosch moest de ploeg bij Permalens Haaksber gen op bezoek en was al na een kwartier niet meer in de race, ook al was het verschil uiteindelijk nog te overzien: 88-80. Aanvankelijk pakte Leiden, met razendsnelle breaks, steeds een kleine voorsprong. Bij de stand 12-17 werd de - in tegenstelling met vorige week - ijzersterk spelende en schie tende Bert Kragtwijk al erg vroeg vervangen door Toon van Helfteren. Omdat de rou tinier een matige dag had, was de wissel niet erg geslaagd. In feite was de complete Leiden- ploeg vanaf dit moment de mindere van het slim Spelende Haaksbergen. De nog enigszins van een blessure herstellende Leidse spelmaker Emill Ha- gens had het heel lastig tegen de hem beurtelings bewaken de Ardon en Ridderhof, maar zorgde toch voor liefs 13 as sists. Het grootste probleem le verden zijn vervangers, Jim van Dam en in de eindfase Tom Lockhart. Zij overtuigden geenszins. Leiden had voorts een verbazend grote moeite met wat langere aanvallen dan de flitsende breaks. Vooral bij de lange mensen werd dan erg veel balverlies geleden. De Haaksbergse coach Loonin had LEIDEN Met de grootst mogelijke moeite heeft Sjaardema Blue Star bedwongen. Na een 24 achter stand gingen de Oegstgeester tafeltennissers met 6-^4 met de hakken over de sloot. Ook de Scylla-reserves voegden twee punten aan hun totaal toe middels een 73 zege op Gispen. Avanti 2 deelde broederlijk met Tempo Team 2. Bij de dames had Docos weinig moeite met Salamanders: 82, en kwam het tweede van Avanti net als bij de heren niet verder dan een punten- deling. Toen Joop van der Borg na de pauze zijn tweede wedstrijd ver loor tegen de zwakke Hunnekens zag het er niet rooskleurig uit voor Sjaardema. Eerder had Friso Reitsma al het onderspit moe ten delven tegen Theo van Gasteren en was ook het dubbel niet succesvol verlopen voor Reitsma en Mark Sang Ajang. Sang Ajang hield echter het hoofd koel en bewees een goede aanwinst te zijn voor de Oegstgeestenaren; hij scoorde een hattrick. Reits ma won ook zijn laatste wedstrijd, terwijl Van der Borg tegen de sterke Van Gasteren een ander tactisch concept na een 217 verlies in de eerste game beloond zag met een 2113 en 21—14 overwinning. Hierdoor bleef Sjaardema met 64 net aan de goede zijde van de score en gaat het nog z.onder puntenverlies aan de leiding in de tweede divisie B. In Poule A van dezelfde divisie speelt Scylla, boven verwach ting. Peter Paul de Vrind en Marco Riethoven waren vorig jaar nog middelmatige junioren, maar vooral Riethoven ontpopt zich als een sterke senior. Natuurlijk is de steun van Sjoerd Meyer, die ondanks zijn schouderblessure elke week simpel driemaal scoort, niet te onderschatten. Tegen Gispen evenaarde Rietho ven zijn kopman terwijl De Vrind en het dubbel de ëindscore op 82 bepaalden. Ook het tweede team van Avanti doet het rede lijk. Tegen Tempo Team 2 manifesteerde vooral Gerard Bakker junior zich nadrukkelijk met een hattrick. Aljé Kamphuis en Peter de Groot steunden hem met ieder een zege, net voldoende om een puntendeling uit het vuur te slepen. Eén divisie lager kwam Docos tegen VVV tegen eenzelfde resul taat. Sjaak den Elzen en Walter Engelbert verzamelden weer alle punten. Ditmaal was het Den Elzen die ongeslagen bleef, en Engelbert die één vergissing maakte. De Sjaardema-reserves za gen hun kampioensaspiraties tegen Noad 2 in rook opgaan. Dou glas Janssen (2x), Jaap Pojak (lx) en het dubbel verzachtten het leed tot 46, maar konden het eerste verlies niet afwenden. Chiel Kuiper miste de „finishing touch". Zo vergat hij tegen Boedhran een 1915 voorsprong te verzilveren en zijn team als nog aan een remise te helpen. In de vierde divisie was Sjaardema 3 wél succesvol. Tegen het lastige Tybb maakten Thomas van Nes, Ron Schipaanboord (ie der 2x), Robert Thijssen en het dubbel geen onnodige fouten: 6 4. Eenzelfde score bereikte ook Avanti 3, mede dankzij de hat trick van Tim Steenbergen. Kobus en het dubbel maakten tegen Twenty One Up de zes vol. Een ongeslagen Sjaak van Veen zag zijn Inspanning voor Scylla 3 beloond tegen Middelburg Zuid 3 omdat Erik Lepelaar en Hein Chrispijn op nul bleven: 37 der halve. Overige uitslagen: VEV-De Treffers 5-5, Rapidity-De Treffers 2 5-5, SVE-Scylla 4 5-5, Avanti 4-TTVN 2 7-3, Sjaardema 4-De Treffers 3 5-5. Docos was weer goed op dreef. Dit weekeinde werd Salaman ders met 82 slachtoffer van de dadendrang van de Leidsen. Nijssen maakte als enige twee vergissingen, iets waar Bröcker en Marijn Olden niet voor te vinden waren. In dezelfde poule deelde Avanti 2 gezusterlijk met Hoonhorst 2. Marijke Olsthoorn en Paul de Jong smaakten ieder tweemaal het zoet der overwin ning. terwijl Van Klink het benodige vijfde punt toevoegde. Overige uitslagen: Docos 2-ATC 4-6, Scylla 3-Tios 3-7, Taverzo- Avanti 3 0-10, Tempo Team 2-Avanti 4 4-6. i wel een goede partij. Toch verloor Lei- de tegenslag dat Al Faber al voor rust geblesseerd het veld moest verlaten, doch wisselde hij ruim met alle overgebleven spelers. De nog geringe Haaks bergse voorsprong bij rust (51- 46) werd nooit meer kleiner, )r tijd was de marge zelfs 77-64. Dat Lei den nog wat naderde en ten slotte met 88-80 het schip in ging, was slechts van statis tisch belang. Topscores Haaksbergen: Richardson verlies 14 r Leiden: Hagen; Kragtwijk 17 (11 reboui Heijdeman 8, Lockharl teren 2, Beek 20 (7 ret percentage ploeg 54%. 16, Van Helf- >unds). Schot- Balverlies 19 LEIDEN Pernix heeft de aansluiting met de top in haar promotieklasse niet tot stand kunnen brengen. De oranjekragen verloren met 15-12 van koploper Drachten. Fides Pacta herstelde zich van de recente inzinking dankzij 11-7 winst op Stanfries. Bij de eerste klassers bleef Zuider kwartier als enige zonder puntenwinst, want De Da naïden speelde andermaal gelijk en TOP behaalde een overwinning. Geruime tijd kon Pernix gelij ke tred houden met Drachten in het rechtstreeks duel om de eerst plaats. De volgelingen van Engel, die Geerten Breed- veld ontbeerden, waren met één punt via 12-12 al tevreden en begonnen tien minuten voor tijd de bal rond te spelen. De dertiende Friese treffer dwong hen echter tot meer ris kanter spel, wat een averecht se uitwerking kreeg: 15-12. Voor die fatale slotfase hadden Carla'Kuipers, Kees Hortensi- us, Eelco Koolhaas (allen 2x) en Jenny van der Laken, Jan- neke Mulder, Kees Brokaar, Frits Kolff, Peter Kuipers en Daan Vreeken raak geschoten. Onder erbarmelijk weer bleef Fides Pacta beter op de been dan Stanfries, dat minder di rect kon korfballen. De fusie club moest deskondanks lang wachten op de beslissende doorbraak, die eerst in het vijfde kwartier volgde. Vier Leidse goals op rij na 6-6 bete kenden de genadeslag voor de Friezen, die de marge niet meer verkleinden. Het werd namelijk via Nico Pikaar (3), Patricia Gottmër, Henny van der Top, Dick Onderwater (al len 2x), Robin Sommeling en Henk van der Waals uiteinde lijk 11-7. Net in de confrontatie met koploper De Overkanters kwam Zuiderkwartier nim mer tot haar beste spel. De blauw-gelen leden teveel bal verlies in het middenvak en hun dames kwamen aanval lend niet voldoende naar vo ren. Alleen Carla Akse scoor de en met de goals van Dirk Jan de Kreek, Theo van Leeu wen, Erik van Lunteren en Charles Stijger was dat te wei nig om het 7-5 verlies te ver mijden. Halverwege de tweede helft stond De Danaïden 5-2 voor tegen De Bermen, wat het krachtsverschil nog zwak weergaf. Het twaalftal van Van Huis, dat in gewijzigde vak-opstelling speelde, beleef de echter de traditioneel ge worden terugval, zodat het op nieuw met één punt genoegen moest nemen. De Leidse in breng in de 5-5 eindstand kwam uit handen van Anne- marie van Dijk, Sandra Slin gerland, Frans Brand, Leon Brouwers en Erik Peters. Vlot en trefzeker spelend kon TOP lange tijd Animo achter zich houden, al werkten drie Zeeuwse missers vanaf de stip evenzeer in haar voordeel. De thuisclub gaf het heft bijna uit handen (8-8) om dan uit het rondspelen twee strafworpen te peuren. Sjoerd van der Klauw kon erdoor zijn hat trick vervolmaken en gevoegd •bij de goals van Egbert Dijk stra (3), Annemieke van der Kwast, Jacqueline Winter, Stella van der Zaag en Gerco Langelaan leverde dat 10-8 winst op. Kort na rust raakte Fiks te gen IJsselvogels van 3-4 op 3-j_ achter, wat beslissend bleek-LEII De Oegstgeestenaren kwameihet i via Robert van der Kraan (3'vind Theo Vreeken (3), Sandra va fyorif Gelderen, Tanja Reitsma eiv 5 Nico van Weizen tot 9-10 tewerc rug, maar toen weerklonk hën®^ laatste fluitsignaal. wilsl Vijfenvijftig minuten lan|druk hield Tempo GKV (G) uitste^ena kend bij, maar daarna besJis'Het 1 ten drie missers in de verdedilj^ees ging over het 10-7 verlies. Eitra p, werd nog gescoord door BolMaar Bergshoeff (2), Jaap Wielingjtoen (2), Janetta van Ürk, Erqs'wonn van Hooidonk en Rob Wiliteamj schut. werd Al in een vroeg stadium raakyjgjn, te Velocitas achterop biboud< KOAG, mede omdat er driieen strafworpen en legio ande£»ei m kansen gemist werden. E|conce kwam via Jan Scheffers (21wiik_: Ybo Schutte (2), Jeroen va«v0ets Driel en Aad van PoelgeeslLgJu; een late opleving, maar toeifstékei stond het verlies al vast: 8-6. 4 Binnen vijf minuten raaktfweke Crescendo bij ONDO (M) haaikwan 4-6 voorsprong geheel kwijt (7 Michi 6) en die tegenslag kwam heiconV{ team van Ruud Niesing niefHet meer te boven. Dat blijkt uilongej de 9-6 eindstand, bijeen geiVeert schoten door Anita Alberts (2]scher Carolien van Noort (2), Maijbiayu lies Brouwer en Hans Weste,rf-kicks heek. In Af Voor het eerst compleet spetegen lend, boekte Fluks meteei!na vj een afgetekende 9-3 zege oueze ELKV, dat na 2-2 niets mee|jen;0j in de melk te brokkelen hadvoors Het waren vooral de Passchieuet Q, ren, met Anne (3), Dorith (2ye en Koos, die zich als doelpun'jen n tenmakers bewezen, maar ooïonyei Kees Zwanenburg (2) en Brarfjj^j, Koppenael lieten zich tiiet on ^g betuigd. Michel van Gent LEIDEN Trotters en MSV boekten erg eenvoudige over winningen op Jumpers (79-63) en Voorne (117-79). Blitz her stelde zich behoorlijk ten op zichte van vorige week door Dunckers met 81-61 te klop pen. BVO had een langere adem dan Zoebas en sloot af op 77-68. BV Lisse kwam na drie nederlagen tot de eerste victorie bij Alkmaar Guardi ans: 73-81. De tweede klasse derby tussen LUSV en Grass hoppers viel uit in het voor deel van de Katwijkse bezoe kers, 52-70. De vrouwelijke Grasshoppers kenden geen ge nade met Gymnova, 84-39. De basis-vijf van BVO had een matige start tegen het met drie sterke Joegoslaven aan tredende Zoebas. Center Je roen van Leeuwen werd spoe dig met vier persoonlijke fou ten naar de kant gehaald en vervangen door Oscar Taal. Na rust (31-36) kwamen de Al- phenaren door conditie-voor deel ten opzichte van de smal le Zoebas-ploeg, die ook nog eens onder de foutenlast leed, snel langszij en bepaalden de winst op 77-68. Een rommelig aanvallend Trotters kon aan vankelijk nauwelijks afstand nemen van het zwakke Jum pers. Na rust slonk de marge nog eens tot vier punten. Daarna was het toch gebeurd met Jumpers. Het eind kwam bij 79-63. Topscores Trotters: Van Weeren 18, Van de Wete ring 14. MSV, op den duur goed verdedigend, had al bij rust een flinke voorsprong op het povere Voorne: 59-39. Met veel breaks, vooral van Willi am de Haas, werd een eindsco- re van 117-79 bereikt. Het Voorschotense Blitz herstelde zich tegen Dunckers van de afgang vorige week. De nu veel agressievere ploeg van Henk Krauwel had weer een behoorlijk schot in huis en nam geleidelijk afstand (rust 35-26). Heel wat eenvoudiger dan verwacht werd een 81-61 zege binnengesleept. Topscores Blitz: Kallenberg 24, Moerer 12, Raan 12. Zonder de gebles seerde topscorer Evert Luyk kwam Lisse onverwacht goed voor de dag bij Alkmaar Guar dians. Tot ver in de tweede helft bleef het verschil gering, mede door de sterke rol van de Lissese junior Dennis Klein. Na een time-out van coach Frans Broekhof werd, ook al door goede schoten van Theo Koomen, afstand geno men en afgesloten op een 73- 81 winst. Topscore Lisse: Si mon Kooiman 24. Het duel tussen de ongeslagen streekge noten LUSV en Grasshop pers kende een beroerde eer ste helft, die eindigde in een miniscore van 24-26. Vervol gens nam Grasshoppers, met een hoofdrol voor de sterk re- boundende Ben de Jong, af stand. LUSV liet teveel score^ kansen onbenut en werd in ds slotminuten helemaal wegge speeld. Resultaat: 70-52. Ooi de vrouwen van Grasshop pers hielden en dat als de! butanten hun ongeslagen status fier overeind. Het Leid- schendamse Gymnova wal:, met slechts zes speelsters gekoi men, die ook nog eens vee)., persoonlijke fouten aanteken' den. De hele wedstrijd speel 7 den de Katwijksen met eei): man-to-man press verdedii ging, die leidde tot de rianti eindscore van 84-39. LEIDEN De handballende dames van Plantenhoek Fore holte kenden een succesvolle „zaalstart". De eerstedivisio- nist versloeg Bornerbroek met 20-10. Op het veld kwam re gionaal alleen de ploeg van HVV uit. Het optreden tegen EDH leverde een 13-9 neder laag op. Het eerste duel van Foreholte was omlijst met een zwarte rand. Vooraf namen de speel sters een minuut stilte in acht voor de deze zomer overleden Marlies van Tuurenhout. De wedstrijd tegen het gepromo veerde Bornerbroek kende mede daardoor een rommelig begin. Weliswaar liepen de Voorhoutsen uit naar een 4-0 voorsprong maar echt draaide het pas na rust (8-5) toen Bor nerbroek een ploeg bleek die ondanks de steun van per sup portersbus aangevoerde aan hangers met dubbele cijfers te kloppen was. Hun midop- bouwspeelster werd door een van aanvang af uitgevoerde mandekking in de tang geno men waaardoor de angel uit de aanval verdween. Aan de overzijde van het veld werden de door Olga Almekinders perfect aangespeelde break outs door Ellen Warmerdam- van Dam koel afgemaakt. De definitieve beslissing viel toen de keepster van Bornerbroek voor 2 minuten naar de kant moest en Foreholte met drie doelpunten een 13-7 tussen stand aantekende. Nel Geer- lings voldeed daarna in de laatste minuut aan de roep van het publiek door met een vloeiende combinatie het twintigste doelpunt aan te la ten tekenen: 20-10. Op het veld veroverde OASE de eerste wedstrijdpunten. Hellas kwam niet opdagen en verloor reglementair met 5-0. De heren van HVV moesten in de tweede regionale klasse wel uitkomen, maar succesvol waren zij niet. Verdedigings- fouten in de eerste helft en het niet benutten van kansen in de tweede waren daar de oor zaak van. Hoewel EDH' over het geheel genomen de betere ploeg was liet de Voorschote naren bij een 9-7 stand de mo gelijkheid liggen om via twee break-outs en een strafworp voor te komen. EDH scoorde na 9-5 bij rust niet veel meer maar won wel met 13-9. In de eerste afdeling won het veldteam van Foreholte met 11-3 van HVS dat tot nu toe nog geen vuist heeft kunnen maken. Olympia - Schiplui den werd afgelast en Satur- nus tegen Quintus eindigde in een overwinning voor de Westlandsen, maar de Leidse ploeg lijkt het verdedigend concept van trainer Aad Vlag nu beter uit te voeren. Omdat HVV vanuit een zeer sterke defensie een overwinnig op koploper EDH bereikte (5-3) EDH en HVV. De heren var staan in deze klasse nu drie Foreholte verloren in eer ploeg met slechts twee verlies- rommelige wedstrijd van Ani punten bovenaan: Quintus, mo: 13-9. Overige uitslagen Dames: Northa - Hercules 5 - DIOS 2 - HVS 10 - 14, North! 5, Heren: DIOS - Olympia 11 - - DIOS 3 9-8, Fairplay - AH(j Hermes 2 - MSV 12 Rijnsoewver - HVV 2 12 - 11 AD VAN FESSEN

Leidse Courant | 1984 | | pagina 20