Taktiek Vonk succesvol Racing Jet verrast Beveren SPORTTRIBUNE Topscorers Barry Hughes viert persoonlijke triomf 1 Eredivisie Eerste divisie foidóctSou/imit MAANDAG 1 OKTOBER 1984 PAGINAF"~~ PSV-NAC Go Ahead Eagles-Excelsior Fortuna S-AZ '67 Volendam-Haarlem Roda JC-PEC Zwolle Feyenoord-FC Twente FC Utrecht-MVV FC Groningen-Sparta 0-1 FC Den Bosch-Ajax afgelast PSV 7 5 2 0 12 24- 6 5 5 0 0 10 17- 5 Volendam 7 2 10 12-12 FC Utrecht 7 3 3 9 16- 7 FC Groningen 7 4 1 2 9 16- 9 Feyenoord 7 1 2 9 Sparta 7 4 1 2 9 Roda JC 7 4 0 3 8 12-13 FC Den Bosch 5 2 2 1 6 7- 2 FC Twente 6 3 0 3 6 Excelsior 7 1 4 2 6 8-11 Go Ahead Eagles 7 3 0 4 6 13-17 MW 7 2 1 4 5 7-16 AZ '67 7 1 2 4 4 9-10 Haarlem 7 1 2 4 4 8-13 Fortuna S 6 1 1 4 3 7-13 NAC 7 0 5 2 5-13 PEC Zwolle 7 1 0 6 2 3-20 FC VW-NEC SC Cambuur-RKC Willem ll-Helmond Sport Wageningen-DS 79 SC Heraclea-SC Heerenveen De Graatschap-SC Veendam SW-Vitesse RBC-FC Den Haag Telstar-Eindhoven SC Heerenveen FC WV De Graafschap Willem II Vitesse RKC SC Heracles FC Den Haag SC Veendam SC Cambuur DS '79 Telstar NEC SW Helmond Sport RBC Eindhoven Wageningen 0-0 0 13 14- 5 0 12 20- 4 1 10 16-11 0 10 13- 8 2 9 13-11 2 8 13- 8 7 2 2 3 6 7 13 3 5 6 12 3 4 7 2 0 5 4 Programma Dinsdag 2 oktober Eerste divisie SVV-FC VVV Zaterdag 6 oktober Eredivisie Haarlem-PSV PEC Zwolle-Volendam MVV-Feyenoord AZ '67-FC Den Bosch NAC-Fortuna S Eerste divisie SC Heerenveen-Wageningen Helmond Sport-SC Heracles Eindhoven-Willem II SC Veendam-Telstar NEC-De Graafschap Zondag 7 oktober Eredivisie FC Twente-Roda JC Sparta-FC Utrecht Excelslor-FC Groningen Ajax-Go Ahead Eagles Eerste divisie RKC-FC VVV Vitesse-SC Cambuur FC Den Haag-SVV DS '79-RBC Eredivisie: 1. Beukers (FC Utrecht) Brylle (PSV) 3. Koeman (FC Groningen) Van der Linden (FC Utrecht) Brouwer (Go Ahead Eagles) Thoresen (PSV) 6. Vanenburg (Ajax) Blanker (Volendam) Eerst® divisie: Van Gils (Willem II) Bouwens (FC Den Haag) Booy (De Graafschap) Lammers (RKC) Van Velzen (SVV) Grim (NEC) Lné Michel Beukers Lotto: 2-3-7-14-19-20. Reservegetal: 40. Inleg: 2.459.117,00. Prijzenbedrag: 1.253.114,00. Toto-gelijk: 1-6-13-15-16. Toegevoegde wedstrijd: 9. Inleg: 23.424,00. Prijzen bedrag: f 13.218,00. Cijferspel: 202086. Inleg: 300.082,00. Spel 77: 9498946. Panathinaikos speelt gelijk DEN HAAG Panathinaikos, komende woensdag tegenstan der van Feyenoord in de twee de wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampi oenen, speelde gisteren voor de Griekse competitie met 1-1 gelijk bij Panionios. Op de zesde speeldag van de Oostduitse voetbalcompetitie verloor Vorwarts Frankfur- t/Oder, woensdag te gast bij PSV in het kader van de strijd om de UEFA Cup, met 2-1 bij Stahl Riesa. Red Boys Differdange, tegen stander van Ajax in hetzelfde toernooi, zette gisteren de zes de competitiewedstrijd in Lu xemburg in winst om. Op ei gen veld won het met 2-0 van Aris Bonneweg. Door dat re sultaat gaat de club met elf punten aan de leiding, samen met Jeunesse d' Esch. KB Kopenhagen heeft een be tere „generale" achter de rug dan Fortuna Sittard. De Deen se tegenstander van de Lim burgers in het Europese beker toernooi voor bekerwinnaars won gisteren op eigen veld met 2-1 van Aarhus FG. Italiaanse grenzen gaan open voor vreemde trainers kunnen komst bij Italiaanse verenigin gen gaan werken. Dat besluit werd genomen door de techni sche commissie van de Ita liaanse voetbalbond. Tot nu toe is Italië verboden werkge bied voor buitenlandse coa ches. De beslissing van de t. moet bij de volgende zitting van het bondsbestuur nog worden bevestigd. AS Roma heeft op dit moment de Zweed Eriksson in dienst als technisch verantwoordelij ke man. Eriksson is officieel geen trainer, maar technisch directeur. De andere in Italië werkzame buitenlander is Niels Liedholm. De bij AC Mi lan werkzame Zweed verkeert echter al dertig jaar in Italië en wordt als genaturaliseerd beschouwd. Italiaan ontkent rol omkoopzaak BASTIA De Corsicaanse za kenman Orlando Moscatelli, die door het Italiaanse week blad Epoca wordt aangeduid als bemiddelaar in de veron derstelde omkoopaffaire bij de wereldbekerwedstrijd 1982 Italië - Kameroen, heeft offi cieel ontkend. Zijn naam werd genoemd door Philippe Koutou; de tweede man van de geheime politie van Kameroen, die als kok van de ploeg het wereldkam pioenschap in Spanje mee maakte. Moscatelli hield zich nogal nadrukkelijk op in de buurt van de ploeg uit Kame roen. Hij was bevriend met de speler Roger Milla en trad op als tolk tijdens een persconfe rentie met de Italianen. Alle beschuldigingen tegen mij zijn ongegrond", aldus de Italiaan se zakenman De waarheid is, dat iemand me de avond voor de wedstrijd opzocht. Het was een Italiaan, maar geen lid van de delegatie. Ik kende hem niet. Hij vroeg me „of ik iets aan de uitslag kon doen". Verder ging het niet, want ik vertelde hem direct dat ik daar niets in zag. Trouwens. Ik heb er met niemand over ge sproken. Niet met de trainer Jean Vincent, noch met de spelers, of welk lid ook van de federatie van Kameroen. De volgende dag belde dezelfde persoon me op", aldus Mosca telli. „Ik herhaalde dat ik niets kon en wilde doen. Sindsdien heb ik geen contact meer ge had". De reden dat hij werd bena derd, is volgens Moscatelli het feit, dat hij de enige Italiaan was, die contacten had met de ploeg van Kameroen. De spe lers Roger Milla en Gregoire M'Bida zijn later bij hem op bezoek geweest in Bastia. GRONINGEN „Die tweede helft leek wel twee dagen te duren". Zo begon Sparta's trainer Theo Vonk zijn commen taar na afloop van de met 1-0 gewonnen wedstrijd tegen FC Groningen. „Het was alsof er geen einde aan kwam. Maar op basis van een geweldige inzet en een flinke portie ge luk, dwing je zo'n zege toch maar af. Ik ben rea list genoeg om te erken nen dat we alles mee heb ben gehad en dat we deze wedstrijd even goed met grote cijfers hadden kun nen verliezen". Han Berger: „Ik weet echt niet wat het nu is. De bal gaat'er gewoon niet in. Het is als de duvel er mee speelt. Mijn spe lers hebben er echt alles aan gedaan. We hebben 22 hoek schoppen gehad, maar door die opeenhoping van spelers was er geen doorkomen aan. Ik heb dan ook in het geheel geen verwijten aan mijn spe lers. De inzet was prima, maar het wilde gewoon niet". Vonk - die niet de beschikking had over de drie basisspelers Van Gaal, Lengkeek en Olde Riekerink - had voor een tak tiek gekozen die tot succes leidde. De ruimte werd voor treffelijk afgeschermd. Met heel korte combinaties pro beerden de Rotterdammers steeds uit te verdedigen. Men gaf de Groningers gewoon niet de ruimte om de aanvallen af te werken. Op het middenveld speelde Van de Berg een kapi tale wedstrijd en hij nam de rol, die anders Van Gaal speelt, uitstekend over. Onafgebroken Vrijwel de gehele wedstrijd heeft FC Groningen een onaf gebroken stormloop op het doel van Sparta ondernomen. Het Rotterdamse doel werd echter uitstekend verdedigd door een melee van spelers. Vaak kwam het voor dat de gasten compleet in het eigen strafschopgebied verzameld waren om de Groningse aan vallen te smoren. In de 28e minuut verloor Van Tiggelen wat al te lakoniek een duel met de felle Schmidt die de bal langs de uitlopende Beu- zenberg tikte: 1-0. Het doel punt bracht in het geheel geen verontrusting bij de Gronin gers teweeg, want de ploeg was zo superieur in de aanval dat de doelpunten heus wel zouden komen. Dat dacht men althans. De gehele tweede helft liepen de Groningers storm op de veste van Van Noortwijk. Tien minuten na de pauze kopte McDonald tegen de paal en de terugketsende bal sprong via het been van de toestormende Broeken net naast. Even later trof een schot van topscorer Koeman de binnenkant van de paal. De bal rolde voorlangs het Rotterdamse doel, maar alle Groningse benen waren net te laat. Koeman schoot uit alle hoeken op het vijandelijke doel, maar Van Noortwijk stond iedere keer op de juiste plaats. FC Groningen-Sparta 0-1 (0-1): 28. Schmidt 0-1. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Van de Berg (Sparta) FC Groningen: Beuzenberg; Van Tiggelen, Hiddink, Waalderbos, Ma son; Van Dijk (Huistra), Koeman, Roossien; Broeken (Fandi), McDo nald, Bosman. Sparta: Van Noortwijk; Blind, Ste vens, Andriessen, De Wolf; Van Oos ten, Van der Weel, Van de Berg; Schmidt, Diliberto, Eijer. ML «NIH Bud Broeken van FC Groningen reageert pnthutst na het missen van een kans voor f in het duel met Sparta. Doelman Ehr mann redt stijlvol voor Kaiserslautern in het duel met Hamburger SV. BRUSSEL -v Op de ze vende speeldag in de hoogste afdeling van het Belgische voetbal is AA Gent op gelijke hoogte ge komen met Anderlecht. De Brusselse ploeg moest bij FC Antwerp met een puntendeling van 1-1 ge noegen nemen, terwijl Gent op eigen veld met 3- 1 zegevierde over Beer schot. Club Brugge, dat met 2-1 won bij nieuwkomer Sint Niklaas, staat derde op één punt van beide leiders. Landskampioen Beveren, dat verrassend ver loor bij hekkesluiter Racing Jet (1-0), en Lokeren, afgete kend de betere tegen Lierse (4-0), delen de vierde plaats. Zij hebben twee punten min der dan de koplopers. De verrassing van de dag werd in de schaduw van het, Heizel-stadion opgetekend, waar kampioen Beveren op bezoek was bij Racing Jet. Na een gelijkopgaand begin maakte rechtsachter Geebelen in de 23e minuut de enige tref fer. Terwijl de verdediging van Beveren zich instelde op een voorzet, schoot hij uit een onmogelijke hoek raak. Hoe sterk Beveren daarna ook ging drukken, Racing Jet hield stand en behaalde zijn eerste seizoenzege. Anderlecht was in de Bosuil van Deurne wel de betere ploeg, maar moest tegen FC Antwerp toch een punt prijs geven. De ploeg van trainer Arie Haan was vooral bij te genstoten erg gevaarlijk en uit één hiervan bracht Schmidts uit een voorzet van de Joego slaaf Petrovic de thuisclub in de 30e minuut aan de leiding: 1-0. In de tweede helft kwam Anderlecht na tal van vergeef se pogingen tot de gelijkmaker door toedoen van Scifo in de 66e minuut: 1-1. AA Gent legde in de eerste helft de basis voor de simpele zege op Beerschot. Door tref fers van Cordiez en De Kneef was de beslissing bij de rust al gevallen. Na de hervatting vergrootte Martens de voor sprong tot 3-0, voor Claudio te- genscoorde. Engeland Tottenham Hotspur voert wel iswaar nog steeds de ranglijst van de Engelse eerste divisie aan, maar de ploeg oogt niet als een topper. Zonder de ge blesseerden Glenn Hoddle en Osvaldo Ardiles speelden de Londenaren zaterdag zenuw achtig tegen Luton, dat twee maal de leiding nam. De eerste treffer viel al na drie minuten, toen Slack Marking een passje gaf, waaruit David Moss de thuisclub op 1-0 zette. Hoewel Mike Hazard, de uiterst waar devolle vervanger van Hoddle, halverwege de eerste helft ge lijk maakte, stond Luton even later toch weer voor door een doelpunt van Frankie Bunn. Het leek het begin van een ware afgang, maar toen Luton naliet gebruik te maken van de vele mogelijkheden, die de Londense defensie bood, her stelde Tottenham zich enigs zins. Het werd 2-2 door aan voerder Steve Perryman en in de slotfase zowaar nog 4-2 door treffers van Falco (zijn tiende dit seizoen) en Roberts. Tottenham behield met zestien punten dank zij betere doelcij- fers de leiding ten opzichte van Nottingham Forest en Ar senal. Nottingham passeerde Arsenal door thuis met 3-1 te winnen van Norwich, terwijl Arsenal met 2-1 won bij het laaggeklasseerde Coventry. Ook bij de Gunners waren de laatste minuten beslissend met doelpunten van Tony Wood cock en Paul Mariner. Shef field Wednesday werkte zich door een verdienstelijke zege van 2-0 bij Liverpool op tot het trio dat de koplopers op twee punten volgt. De andere twee zijn Manchester United (winst met 2-1 op West Brom- wich) en Everton (5-4 in de uitwedstrijd tegen Watford). West-Duitsland Zonder te spelen is Bayern München de grote winnaar ge worden van de zesde speeldag in de Westduitse Bundesliga. De voorsprong van de koplo per, die al op 5 september met 3-1 van titelverdediger VfB Stuttgart won, groeide uit tot vier punten. Terwijl de ploeg uit München deelnam aan het oktoberfeest, verloren de naas te belagers kostbare punten. Werder Bremen ging in Düs- seldorf met 3-2 ten onder te gen Fortuna, Borussia Mön- chengladbach liet zich half verrassen door het gepromo veerde Karlsruher SC: 3-3. Hamburger SV kwam zater dag tot de eerste thuiswinst en nestelde zich na de 3-2 tegen FC Kaiserslautern naast Bo russia Mönchengladbach op de tweede plaats. Klaus Allofs, de spits van FC Köln, was op schot tegen de gradatiekandidaat Borussia Dortmund. Het werd 6-1. Al lofs scoorde vier keer, nadat Littbarski de score had geo pend. Engels maakte het zesde Keulse doelpunt. Italië In de Italiaanse eerste divisie zijn de doelpunten schaars. Op de derde wedstrijddag werd in acht wedstrijden slechts elf keer gescoord. Twee daarvan nam de Engelsman Mark Ha- teley (AC Milan) voor zijn re kening in de met 2-1 gewon nen wedstrijd tegen Cremone- se. Verona bleef ongeslagen door de zege van 1-0 op Udi- nese. Landskampioen Juven- tus deelde voor de tweede keer de punten. Bij het laagge klasseerde Avellino bleef het 0-0. Napoli verloor kansloos met 3-0 van Torino. Spanje De overschakeling van Barce lona van Argentijnen op Brit ten - Menotti en Maradona vertrokken, Venables en Ar chibald kwamen - heeft een heilzame uitwerking op de prestaties. Na vier speeldagen gaat de Catalaanse club zonder puntverlies alleen aan de lei ding. Betis Sevilla werd op ei gen veld met 2-1 verslagen. Real Madrid behaalde de eer ste zege van dit seizoen: 3-0 te gen Santander, V UTRECHT De terugkeer van Barry Hughes in De Galgenwaard is een persoonlijke triomf geworden voor de clowneske oefenmeester. Met MVV won hij op zijn vroegere werkterrein met 1-0 van FC Utrecht. Het doelpunt van Van Staveren, gemaakt in de eerste helft, bezorgde de thuisclub zijn eerste nederlaag in deze competitie. Door zijn verdedigende strijdplan had Hug hes, als FC Utrecht-kenner, een aanzienlijk aandeel in het resultaat. Voor de gelegenheid werd Dick Nanninga teruggehaald naar het centrum van de verdediging waarin de boomlange aanvaller naar Engels voorbeeld een duo vormde met Johan Dijkstra. Die noodgreep bleek een succes, hoewel Dijkstra al snel met een blessure uitviel. MVV, smijtend met zijn krachten om de defen sieve opdrachten te vervullen, stond de tot gisteren produktieve voorhoede van FC Utrecht, met Beukers en Van der Linden als weinig beweeglijke spitsen, nauwelijks kansen toe. De wedstrijd tussen de nummers drie en vijftien van de eredivisie werd een botsing tussen slechte aanvallers (FC Utrecht) en goede verdedi gers (MVV). Het elftal uit Maastricht heeft, tot ongenoegen van tegenstan ders en publiek, een reputatie op het gebied van verdedigen en die taktiek wordt nog eens met meer hartstocht uitgevoerd zo dra MVV een voorsprong bezit. Dat punt was na dertig minuten bereikt. Arie van Staveren, ook al een verdediger van aanval lende orgine, benutte de eerste kans, die eigenlijk geen kans was. De thuisclub, voor het eerst na zeven wedstrijden op ach terstand, speelde van dat moment steeds meer tegen zichzelf en tegen Barry Hughes. Gegroepeerd Het gegroepeerd voetballende MVV, alleen in de beginfase even in moeilijkheden bij mogelijkheden voor Verkuyl, Beukers en Van der Linden, verloor de wedstrijd geen moment uit de greep en gaf na de rust slechts één kans (Kruys) weg. MVV kreeg er bij uitvallen zelfs drie, maar Vermeulen, Van Bommel en Van der Luer hielden als een onbedoelde geste aan het ontevreden publiek onnodig de spanning er iri. „Dit moest een keer gebeuren", schikte de Utrechtse trainer Nol de Ruiter zich naderhand in zijn lot. Barry Hughes, terug van een speurtocht naar spelers in het buitenland, jubelde slechts. Hij hoopt nog deze week een Deen, een Engelsman en een Ne derlander naar Maastricht te halen. Na de toezegging van het bestuur voor meer financiële armslag was de zege op FC Utrecht een tweede meevaller in korte tijd. FC Utrecht-MVV 0-1 (0-1): 30. Van Staveren 0-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 11.000. FC Utrecht: Van Ede; Van den Akker (De Kruijk), Rijsbergen, Verrips, Ver kuyl; Wouters, Kruys, Godee; Van der Linden (Rietveld), Beukers, Van der Hooft. MVV: Baetsen; Linders, Nanninga, Dijkstra (Maas), Van Staveren; Van der Luer, Van Marwijk, Delahaye, Merk; Van Bommel, Vermeulen. Eredivisie in het kort DEN HAAG De karakteri tieken van de afgelopen weej einde in de eredivisie gespeel^ voetbalwedstrijden zijn: Roda JC-PEC Zwolle 2-0 (1-0 32. Hofman 1-0, 70. Van Geel j 0. Scheidsrechter: Blankensteil Toeschouwers: 3500. Geel: Ho man (Roda JC); Willems, Va Moorst (PEC Zwolle), Roda JC: Smits; Trost, Caldej wood, Klein, Degens; Marjni sen, Hanssen, Van Geel, Gorte Jans, Hofman. PEC Zwolle: Schrijvers; Weggj laar, Van Moorst, Veldwijj Booy; Waslander, Willems, Wi kins (Wiggemansen), Mulde Drost (Van Kooten); Van difc. Ham. H Volendam-Haarlem 2-1 (1-0 39. Blanker (strafschop) 1-0, 5( Liesdek 1-1, 76. Blanker 2- Scheidsrechter; Bosman. Tot schouwers: 5500. Volendam; Klouwer; Schokkt; Molenaar, Guyt, Zwarthoei Kraay (Kemper), Holshuijsek Jonk, Plugboer; Meijer, Blanke! Haarlem: E. Metgod; Masefieli» Verschoor, Verkaik, Nijhol Van der Kuijl, Liesdek, Kleto (Leysner), Balm; Zwart, Coll< wijn (M. Metgod). PSV-NAC 4-1 (2-0): 11. Thor. sen (strafschop) 1-0, 37. Bryl L; 2-0, 46. Brylle (strafschop) 3-|fê 59. Thoresen 4-0, 76. Futch^f 4-1. Scheidsrechter: Muldejt" Toeschouwers: 16.500. Gee - Sweres (NAC). PSV: Van Breukelen; Van Ae| le, Stevens, Hysen, Brandt Lokhoff, Van de Kerkhof, Val ke, Van Rooy (Wildschut); Bry|'' le. Thoresen (Corbijn). NAC: Van Eenennaam; Van del Dungen, Krijnen, Schrijveim Flight; Sweres, Smits, De Schep' per, Van der Borgt (Meijer. Futcher, De Kort, Go Ahead Eagles-Excelsior 3j (1-0): 19. Small 1-0, 56. Veldma te 2-0, 72. Van Goozen 2-1, 8) Brouwer 3-1, 86. Van Goozei 3-2. Scheidsrechter: Van Swië ten. Toeschouwers: 4000. Gee Brouwer (Go Ahead Eagles Van Goozen (Excelsior). Go Ahead Eagles: Van Leeij wen; Oostrom, Back, Oude Wes selink, Witbaard; Woudsmj Veldmate (Kamstra), Voskamp Small, Ten Cate, Brouwer. i Excelsior: Kooiman; Leenhee Van der Padt (Snoei), Rutje| Ridderhof; Jalink, Van Tour, S Wasiman, Van Til; Van Goozerj Swinkels. Fortuna S-AZ '67 04 (0-3): Haar 0-1, 10. Tol 0-2, 38. Tol 0-| 46. Tol 0-4. Scheidsrechte! Hobé. Toeschouwers: 6500. Fortuna S: Van Gerven; Boes sen. Koevermans, Eleveld Maessen; Evers (Van Well) Reijners, Hoyer, Suvrijn; Hol verda, Ruys. AZ '67: Treytel; Van der Meei Haar, Patrick, Reijnders; Arnt (Filippo), Steinmann, Gaasbeelj Heus (Tiktak); Kist, Tol. i D, MOS leidt DEN comt van Jimn te g Davi: lie. dat I geral McEi vredi stellt mes, Petei de aan ratie duo van seurr Edm McN Heerenveen j handhaaft koppositie DEN HAAG SC Heerenvee, heeft zich door een overwinnii\, van 1-0 bij SC Heracles aan d! kop van de ranglijst van de ee*' ste divisie kunnen handhaven FC VVV, dat voor eigen publieL met 4-1 won van NEC, blijt goed volgen en wacht op ee misstap van de Friezen om d eerste plaats over te nemen. De karakteristieken van de al gelopen weekeinde in de eerst] divisie gespeelde voetbalwet strijden zijn: De Graafschap-SC Veendaij 2-2 (1-0): 45. Booy 1-0, 5} Schokker (eigen doel) 2-0, 5) Wiebing 2-1, 63. Klompstra 2-? Scheidsrechter: Van der Nief Toeschouwers: 4500. Gee McNulty (De Graafschap). SW-Vitesse 3-0 (2-0): 11. Va Velzen 1-0, 37. Giles 2-0, 81. Va) Velzen 3-0. Scheidsrechter: Vair der Leek. Toeschouwers: 1001). Geel: Van Kapel (SVV); Neijep huis (Vitesse). RBC-FC Den Haag 1-2 (1-1) 21. Austermann 1-0, 38. Bou wens (strafschop) 1-1, 59. Di Vroedt 1-2. Scheidsrechter: D| Vrieze. Toeschouwers: 3001] Rood: Nederburgh (FC Dei Haag). Geel: Kuyt (FC Del Haag). Wageningen-DS '79 1-1 (0-0) 56. Gozems 1-0, 58. De Bakker lj 1. Scheidsrechter: Verhoef. Toe schouwers: 1500. Geel: Stout, Steeve (DS '79). SC Heracles-SC Heerenvee» 0-1 (0-1): 38. De Jonge 0-j Scheidsrechter: De Munnik Toeschouwers: 3350. Geel: Poe) (SC Heracles); Elzinga, Schuun. mans (SC Heerenveen). Telstar-Eindhoven 0-(| Scheidsrechter: De Wit. Toe) schouwers; 1200. Geel: Van Toni geren. Van der Vleut (Eindhor FC1 VW-NEC 4-1 (2-0): 3. Jans sen 1-0, 44. Valckx 2-0, 57. Grirj 2-1, 72. Van Rosmalen 3-1, 79 Aerts 4-1. Scheidsrechter: Bank net. Toeschouwers 7500. Geel Aalbers (NEC). SC Cambuur-RKC 0-3 (0-1): 38 Van Gelder 0-1, 46. Lammers OP 2, 84. Lammers 0-3. Scheidsrecht ter: Luinge. Toeschouwers 6000. Geel: Groote (SC Cambuur). Willem II-Helmond Sport l-l (04)): 63. Feskens 1-0. Scheids rechter: Hartland. Toeschouwer 4900. Geel: Van Gils (Willem II) Bulgarije bedwingt Joegoslavië BELGRADO In de eerste wedstrijd voor groep 4 van de Europese zone in de voorron den van het wereldkampioen schap voetbal zijn Joegoslavië en Bulgarije niet verder geko men dan een gelijkspel van 0-0. Paal en lat stonden een Joegoslavisch succes in de weg. Voor slechts 10.000 toe schouwers troffen Gracan (46e minuut) en Vujoivic (56e) bui ten bereik van de Bulgaarse doelman het houtwerk. Bulga rije speelde met een zwaar ac cent op de verdediging. Favo riet in groep 4 is Europees kampioen Frankrijk. De overi ge tegenstanders zijn Oost- Duitsland en Luxemburg. Antillen Het voetbalelftal van de Ne derlandse Antillen heeft zater dag in Willemstad met gelijk gespeeld tegen de Vereni) Staten. Dat gebeurde in openingswedstrijd van groei van de voorronden van I wereldkampioenschap 1986.] die groep zijn ook Costa R en Trinidad Tobago onder] bracht. De tweede wedstï tussen de Nederlandse Anj len (getraind door Rob Gr] ner) en de Verenigde Stal vindt op 6 oktober plaats] Saint Louis. A ASSI Euro werd door Grar pioer ders buite moto 125c( De waar rope; moto geno De ra pioen Prix-, sinds voort Westi torspi binne koms de l'i rol v publii Van WAS; kon geluk twee rior, naars schap volbi< vorig .succe: middi met Luut Lemn Happ; onder van h hoort ten, i de en

Leidse Courant | 1984 | | pagina 14