eiderdorpse tneubelstraat op osse schroeven Justitie blijft vaag over overleden arrestant Jan van Houtpenning voor Van Overmeire Belastingen N oordwi jkerhout niet omhoog Pater Claassen nu in Spanje Fietspaden in Zevenhoven officieel in gebruik gesteld Gemeenteraad accepteert Scum loonlasten bollenstreek )nnodig ïoog 125.000 ste op de )AMESBEURS Aanleg omleiding-west volgend jaar van start ^EDEN/REGIO fieidóc6owaiti ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1984 PAGINA 5 aad van State eft Koudekerker en gelijk j)UDEKERK De Raad van State niet ingaan op de eis van de Kou- kerker T. Schellingerhoud dat de jiwvergunning voor 21 huizen in de denhoek wordt ingetrokken. Op plaats bouwt woningbouwvereni- Goed Wonen, na eindeloze dis- es in de gemeenteraad, een aantal ingwetwoningen. Burgemeester _an sloeg hiervoor donderdag de ste paal. Behalve Naast het schor- jverzoek dat nu afgewezen is door jad van State, heeft Schellinger- nog bezwaren over hetzelfde Ln lopen bij de provincie en de ge- HAZERSWOUDE De Hazerswoudse Pater Godfried Claassen (48) heeft Zijn voettocht naar Spanje succesvol af gewerkt. Woensdagavond kwam hij aan in Santiago de Compostela in Spanje, het doel van zijn.tocht. Daar verblijft hij in het klooster van de Ongeschoeide Karmelieten, de orde waartoe hijzelf ook behoort. Pater Claassen vertrok op 31 mei te voet uit Breda. De tocht is zonder al te veel proble men verlopen, alleen had hij last van zijn rug en kapotte voeten. De KRO-televisie is bij pater Claassen geweest in Spanje en een kort verslag van zijn ervaringen wordt ko mende dinsdagavond uitgezonden in het programma „Tus sen Hemel en Aarde", op Nederland 1, aanvang 22.25 uur. Eind november keert pater Claassen comfortabel terug naar Nederland met het vliegtuig, dankzij de goede zorgen van mevrouw Nellie de Jong uit Hazerswoude. Geen Hooigracht, maar Hogewoerd LEIDEN In het verhaal over het koffie- en theewin keltje het Klaverblad, dat af gelopen woensdag werd gepu bliceerd. is een storende fout geslopen. In het stuk wordt steeds gesproken over het winkeltje aan de Hooigracht 15, terwijl het winkeltje zich aan de Hogewoerd 15 bevindt. Achter, de winkel aan de Ko- revaarstraat, bevindt zich de koffiebranderij Het Klaver blad, dat speciaal voor dit win keltje 14 verschillende soorten koffie zal gaan branden. ZEVENHOVEN Het fietspad Molen weg (Rooie Dijk) en het aansluitende fietspad met de Hogedijk (paadje Zuider- vliet) zijn gistermiddag door de gedepu teerde T. Jansen officieel voor gebruik opengesteld. Hij deed dit onder toeziend oog van burgemeester, wethouders en raadsleden door het bordje „Fietspad" in de goede richting te draaien. De kinderen van de zesde klas van de beide basisscho len waren met versierde fietsen aanwezig en zorgden voor een feestelijke omlijsting. De beide fietspaden werden door het hele gezelschap eerst beproef, waarbij burge meester Huigsloot en de gedeputeerde op één tandem reden. In de stal van de boe- derij van de heer A. van de Weyden aan de Hogedijk was de officiële overdracht van het fietspad langs de Molenweg. De heer D. Kemp, dijkgraaf van het water schap Aarlanden, droeg het pad over aan de gemeente. Het fietspad is in opdracht van Aarlanden door de Heidemij aange legd en heeft 320.000 gulden gekost De kosten voor het andere pad (betaald door Zevenhoven) bedragen 250.000 gulden. Werkgroep onderzoekt bemaling AARLANDERVEEN Gede- puteerde J. Noorland instal leerde deze week een ambtelij ke werkgroep die gaat onder zoeken of er een mechanische bemaling van de Droogge maakte polder te Aarlander- veen moet komen. De water molens van de 'Molenvier gang' moeten volgens het be stuur van Waterschap de Aar landen worden vervangen door een electrisch gemaal. Aanstaand voorjaar brengt de werkgroep rapport uit. SPRANKJE HOOP VOOR LEIDEN EN ZOETERWOUDE I J- Gedeouteerde J. Borgman: „...risico...." Duid CngelJ a®"e$:iDEN Met het nega- ruite£ve advies van de com- ijsen<|issie AROB van de pro- Duitsjncie Zuid-Holland is de n°g .tostandkoming van een •ubelboulevard in Lei- rdorp enigszins op losse roeven komen te staan. commissie, bestaande PvdA, VVD en CDA- jatenleden, adviseerde edeputeerde Staten (GS) Isteren de reeds ver bekte verklaring van jeen bezwaar maar weer i te trekken. i commissie stelde dat behal- een meubelboulevard in IJen Haag, GS medewerking gilden moeten meewerken .1 de uitbreiding van de Cas- Ja/Leski vestiging in Zoeter- Loude. Wanneer er dan nog taflte in de markt zou zijn, (ride een tweede meubelcon- jfitratie in de Leidse regio zo Bcht mogelijk bij het Leidse 1 idscentrum gebouwd te wor- zo stelde de commissie. >als bekend heeft het Leidse |emeentebestuur de lokatie ïsmanlaan voorgesteld als laats waar een meubelboule- ard gebouwd zou kunnen r orden. Ie commissie AROB kraakt in et advies het besluit van GS. let zou niet alleen tegenstrij- jg zijn met het streekplan. Wethouder J. Peters: „...ongebruikelijk..." maar GS zouden ook zonder enige motivatie voorbij zijn ge gaan aan de ingediende be zwaarschriften. „Wij zijn van mening dat ..uw besluit onvol doende is gemotiveerd", aldus de commissie. Steun Wat de politieke consequenties van het advies zullen zijn, laat zich moeilijk voorspellen. Zo als bekend wordt de commis sie gevormd uit leden van de drie grootste partijen in de provinciale staten. Onder meer de fractievoorzitter van het CDA maakte deel uit van de AROB-commissie. De gede puteerden van twee van deze partijen, CDA en VVD, heb ben de verklaring van geen bezwaar voor Leiderdorp des tijds door GS gedrukt, terwijl de PvdA-gedeputeerden tegen Verantwoordelijk gedeputeer de J. Borgman (PvdA) zegt dan ook in een reactie op het advies van de commissie, dat de commissie hem steunt in zijn opvattingen. „Maar de AROB-commissie zal het be sluit van GS op puur juridi sche rechtsgronden bekeken hebben, fn hoevere daar ook politieke overwegingen in mee gespeeld hebben, dat weet ik niet". Ook volgens het CDA-staten- lid L. van Atten hij maakt deel uit van de AROB-com missie moet deze commissie beschouwd worden als een „a- politieke commissie die zich slechts met juridische zaken bezighoudt". Van Atten geeft evenwel te kennen dat, moch ten GS het advies naast zich neerleggen, „wij daar via schriftelijke vragen of in de Staten op terug zullen ko- Hei-installatie De gemeente Leiderdorp is in tussen niet van plan zich van de wijs te laten brengen door het advies van de commissie aan GS. „Dit advies heeft juri disch gezien geen gevolg. Het werk gaat dan ook gewoon door. Er wordt een hei-instal latie neergezet en volgende week komen de zandauto's", aldus een woordvoerder van die gemeente. Maandag begin nen de werkzaamheden op het terrein waar de meubelboule vard moet komen, aldus de woordvoerder. Volgens gedeputeerde Borg man zou initiatiefnemer Stou- tenbeek „ontzettend dom" handelen wanneer hij zonder een defintieve beslissing van GS zou gaan bouwen. „Dan is elk risico voor hem", aldus Borgman „Maar hij moet zelf maar aan z'n eigen portemon nee denken". De gedeputeerde verwacht dat GS over ander halve week een beslissing zul len nemen over het advies van de commissie. Ook de Leidse aannemer Du Prie, het bedrijf dat de meu belboulevard zou moeten bou wen, zegt zeker te zijn van een goede afloop. „Gezien de ten dens van de gesprekken tij dens de de hoorzitting van de AROB-commissie had ik wel verwacht dat er een dergelijk advies uit zou rollen. Maar GS komen echt niet meer terug op het eerder genomen besluit, daar ben ik van overtuigd", al dus de heer Du Prie. Zoeterwoude heeft weer enige hoop gekregen op een voor deze gemeente gunstige afloop, vooral nu het Zoeterwoudse plan voor een meubelboule vard, uitbreiding van de be drijven Cashba en Leski aan de Hoge Rijndijk, door de com missie wordt aanbevolen. „Wij zijn natuurlijk erg blij met dit advies, dat GS niet zomaar naast zich neer kan leggen", stelt gemeente-secretaris L. Kruithof. Ook de Leidse wethouder J. Peters is uiteraard opgetogen over het advies aan GS: „De argumenten van de commissie onderschrijven wij. Een meu belboulevard in Leiderdorp is niet in overeenstemming met het streekplan". Volgens Pe ters is niet te verwachten dat GS het advies naast zich neer zullen leggen. „Het is een una niem advies. Dat zou zeer on gebruikelijke zijn". Peters stelt dat het zowel om een juridisch als een politiek advies gaat. „De commissie bekijkt de zaak op al zijn aspecten". LEIDEN/DEN HAAG De situatie rond de arres tant (een 48-jarige Leide- naar) die op donderdag avond 31 mei van dit jaar dood in een cel van het Leidse politiebureau werd aangetroffen, is er ook na het afronden van het on derzoek van de rijksre cherche niet veel duidelij ker op geworden. Gisteren maakte justitie welis waar bekend dat er geen be wijsbare strafbare feiten zijn gepleegd en dat niemand daar om zal worden vervolgd, maar over de doodsoorzaak werden geen nadere mededelingen ge daan. Waarnemend Leids poli- tie-commissaris H. Mostert zegt in een reactie dat hij te vreden is, dat justitie geen aanleiding ziet om tot vervol ging over te gaan. „Ik ben blij dat het zo is afgelopen", aldus Mostert. De 48-jarige Leidenaar werd op die donderdagavond kort na zeven uur aangehouden in een flat in Leiden Zuid-West. De man was betrokken bij een burenruzie, hij zou een vrouw hebben beledigd. Deze vrouw ging mee naar het bureau om aangifte te doen en omdat de 48-jarige Leidenaar behoorlijk onder invloed van drank ver keerde, besloten de twee agen ten hem ook mee te nemen. De man weigerde en maakte na enig aandringen van een agent om de lift te betreden een slaande beweging. De politieman ontweek de klap en gaf de Leidenaar een vuistslag in het gezicht. De man zakte ineen en bleef met een bloedende neus liggen. Voordat de eerste hulpdienst (EHD) arriveerde was de man weer bij kennis. Hij werd naar het bureau gebracht waar hij door de EHD medisch werd onderzocht. De Leidenaar had geen noemenswaardig letsel opgelopen en werd in een cel gezet. Men heeft verschillende malen in de cel gekeken en telkens lag de Leidenaar te slapen. Om kwart voor tien echter, bij een controle, bleek de man dood te zijn. Deze lezing van het voorval werd op vrijdagavond 1 juni door de Leidse politie ver- Nu. bijna vier maanden later, is het door de rijksrecherche gepleegde onderzoek afgeslo ten. „We zijn zeer zorgvuldig te werk gegaan. Er waren ge sprekken met de betrokken agenten, de korpsleiding en nabestaanden. Daarbij zat de vakantie er ook nog tussen", zegt officier van justitie me vrouw J.C.M. Couzijn op de vraag waarom het allemaal zo lang heeft geduurd. Zij ver klaarde gisteren dat er geen indicaties zijn om tot straf rechterlijke vervolging over te gaan. Justitie weigert nader in te gaan op de uitkomsten van het sectierapport, zodat de doodsoorzaak onduidelijk blijft. Volgens Couzijn gebeurt dit mede op nadrukkelijk ver zoek van de nabestaanden van het slachtoffer. Ook waarnemend commissaris H. Mostert is weinig mededeel zaam. „Er zullen inderdaad geen maatregelen tegen wie dan ook worden getroffen", bevestigt hij de verklaring van de officier van justitie. Mostert mag van justitie geen verdere mededelingen doen over slachtoffer en doodsoorzaak. KATWIJK Het randgroep- jongerencentrum Scum krijgt een definitieve plaats binnen de Katwijkse samenleving. Dat heeft de gemeenteraad be slist. Alleen de RPF-fraktie was fel tegen. Bij monde van voorman J. H. ten Hove zette deze partij zich keihard af te gen wat zich het afgelopen half jaar bij Scum heeft afge speeld en de volgens hem te grote „tolerantie" van B en W. Scum heeft zich de afgelopen zes maanden op experimentele basis kunnen bewijzen in het door de gemeente beschikbaar getelde onderkomen aan De Krom. Dit onderkomen, één van de kruithuisjes, was door de jongeren zelf opgeknapt en was steeds gedurende drie dagdelen per week geopend. f tlSSE De winsten voor van net electriciteitsbedrijf moeten ivorden gebruikt om de woon- lasten in de Bollenstreek te irukken. Dat vinden de linkse partijen in Lisse. Uit de begro- *%È$ng 1985 van de gemeente Lisse blijkt dat zowel het elec- iriciteitsbedrijf, als het gas- en waterbedrijf samen vier mil- •rjoen gulden winst maken. len belangrijk deel hiervan jtroomt naar de deelnemende gemeenten. Hierdoor vindt, folgens PvdA-PPR-PSP een Verkapte belastingheffing plaats, waardoor de woonlas ten ten onrechte opgeschroefd porden. PvdA-PPR-PSP zul- de algemene beschou wingen pleiten voor verlaging Van de electriciteitstarieven in i linkse partijen zijn verder [van mening dat de Ruishorn- tan niet moet worden doorge- okken voor de ontsluiting [van de nieuw te bouwen wijk. len zuiden van de Poelpolder. •ok het aanwijzen van de Is- raelstraat tot toegangsweg zo- [als B en W hebben gepland, [kan geen genade vinden in de |ógen van links. ADVERTENTIE (EDEN de Wethouder Van Dongen opent dependance Louise Coligny LEIDERDORP De Leidse wethouder van on derwijs mevrouw H. van Dongen heeft gistermid dag in de nieuwe wijk Buitenhof-Oost in Leider dorp de dependance van de Louise de Colignyscho- lengemeenschap officieel geopend. Zij deed dit op een eigentijdse manier na melijk via een computer. Dit nieuwe gebouw, dat 7 ton heeft gekost en is gebouwd door Panagro, heeft lang op zich laten wachten. Al vanaf 1974 is de school bezig geweest een goede dependance in Lei derdorp te realiseren. Het duurde in totaal twee rectoren en vier Leidse wethouders. De dependance van de Louise de Coligny is lange tijd gehuisvest geweest in een oud schoolge bouw aan de Van Geerstraat in Leiderdorp, maar deze acco- modatie voldeed niet. De rijks weg 4 die vrij dicht langs dit schoolgebouw loopt, zorgde voor veel overlast. Na veel on derhandelingen. waarmee de vroegere rector Steffers was begonnen en die werden voortgezet door de huidige rector De Zoete en conrector Kooreman, werd dan uiteinde lijk op 27 maart vorig jaar de eerste paal geslagen voor dit in systeembouw opgetrokken schoolgebouw in de Leider- dorpse wijk Buitenhof-Oost. Voor dit nieuwe schooljaar, dat direct in het nieuwe ge bouw kon starten, meldden zich 266 nieuwe leerlingen. Vorig jaar waren dit er nog 203. Wethouder H.van Dongen (rechts) had voor conrector Kooreman nog een verrassing in petto: een zilveren speld in verband met zijn 25 jarig jubileum in het onderwijs. LEIDEN De heer F. van Overmeire heeft gistermiddag ter gelegenheid van zijn af scheid als hoofd van de direc tie Reiniging, Havens en Wa renmarkten, de Jan van Hout penning ontvangen. Wethou der J. Fase reikte deze pen ning aan Van Overmeire uit. De heer M.A. Logtenberg volgt de heer Van Overmeire per 1 oktpber op. De uit Amsterdam afkomstige heer Van Overmeire is 16 jaar in dienst geweest van de ge meente Leiden. Daarvoor was hij werkzaam bij de luchtha ven van Rotterdam. De heer Van Overmeire kwam op 1 oktober 1968 als adjunct-direc teur in dienst bij de toen nog zo hetende Leidse Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Op 1 maart 1970 werd hij directeur. Door een reorganisatie veran derde toen ook de naam van deze instelling in Dienst Reini ging. Havens en Warenmark ten. In 1973 gaf hij de aanzet tot de V.V.I. (Vuilverbranding Installatie) een samenwer kingsverband tussen 9 ge meenten, waarbij de vuilver branding werd georganiseerd. In 1972 was hij betrokken bij de oprichting van de opleiding personeel openbare reinigings diensten. Van deze NVRD was Van Overmeire vice-voorzit- ter. In 1975 heeft Van Over meire behalve zijn functie als directeur Reiniging ook nog tijdelijk zitting gehad in de di rectie van de Sociale Dienst. Daar zorgde hij voor een reor ganisatie. In 1982 werd de nieuwe directie Milieu ge vormd en de heer Van Over meire gaf hieraan 1 jaar de lei ding. Verder was Van Over meire actief in het organiseren van tentoonstellingen over de reiniging en bedacht de Reina- to. Ook ijverde hij jarenlang voor een betere huisvesting voor de directie Reiniging, Ha vens en Warenmarkten. Dit jaar ging daarvoor in het in dustrieterrein De Waard de eerste paal de grond in. De nieuwe behuizing zal volgend jaar gereed zijn. NOORDWIJKERHOUT Wethouders P. Heemskerk van Noordwijkerhout hoopt dat de aanleg van de Omleiding- West begin volgend jaar van start kan gaan. Als die weg is gerealiseerd, wil hij een een oude wens van het college van B en W in vervulling laten gaan: de reconstructie van de Dorpstraat en het instellen van eenrichtingverkeer in een gedeelte daarvan. De Dorspstraat zou een gezellige winkelstraat moeten wor den en er net zo moeten gaan uitzien als de Havenstraat nu doet. Zoals bekend moet de omleiding-west gaan lopen van in het verlengde van de Vlctoriberg van de Zeestraat naar de ABN-bank. De kosten daarvan, inclusief de grondaankoop en aankoop van panden, bedragen een miljoen gulden. De benodigde grond is al in gemeentelijke handen. Het wachten is nog slechts op een bouwvergunning aan Meeuwenoord waarna de gemeente ook haar gang kan gaan. NOORDWIJKERHOUT „De woonlasten van de Noordwij- kerhoutse burgers hoeven niet te worden verhoogd. Daarom hebben we ook de afvalstoffenheffing, de reinigingsrechten en de onroerend goedbelasting niet verhoogd", aldus wethouder P. Heemskerk gisteren in een toelichting op de begroting. Voor één categorie inwoners gaan die lasten echter wel omhoog: voor de (tijdelijke) bewoners van de vakantiebungalows en caravans op Solassi en De Wijde Bliek. Zij gaan woonforensenbelasting beta len. Noordwijkerhout telt 444 van dat soort onderkomens en die moeten volgend jaar samen voor 40.000 gulden aan gemeentelij ke inkqmsten zorgen. Vorig jaar bij de algemene beschouwingen is de woonforensen belasting al aan de orde gesteld. Het doel is de bewoners van vakantiewoningen te laten betalen voor het feit dat de van Noordwijkerhoutse voorzieningen gebruik maken. Als de ge meenteraad nu deze begroting aanvaard gaat men voor een va kantie-bungalow ongeveer 110 gulden betalen en voor eens sta caravan ongeveer 80 gulden. Als rekennorm is gehanteerd de zeven maanden per jaar dat dergelijke stenen bouwsels bewoond mogen zijn. Sommige bungalows op Solassi worden permanent bewoond, nu gaat dat in totaal om ongeveer 150 volwassenen en kinderen, maar B en W van Noordwijkerhout voeren een „uit- stervingsbeleid". Iedere nieuwe bewoner van zo'n huisje moet een contract tekenen dat hij of zij het alleen gedurende de zo mermaanden en tijdens feestdagen zal bewonen. „Wij moeten voorkomen dat er een woonwijk ontstaat. Anders gaan die men sen voorzieningen eisen als een schooltje, winkels en dergelijke en moet de gemeente het onderhoud gaan opknappen terwijl net een particulier park is". Solassi is eigendom van Mijbupark, een dochterondernemeing van Noorlander Beheer. (ADVERTENTIE) Frans... met 'n vleugje romantiek. In de Wassenaarse duinen, richting strand. Doen! sfeervol a la carte restaurant representatieve zalen voor recepties, parties, vergaderingen, etc. (haal ot bel even voor mapie Menu-Suggesties) Hotel-Restaurant „DUINOORD"

Leidse Courant | 1984 | | pagina 5