ohn van der Linden in ren van zijn vader Toch sponsor voor Flyers 'Jl eer winstkansen loor Karpov HENDRIK SUNDSTRÖM KLOPT IVAN LENDL voetballerlei PAGlf5"0RT QeidóeGowiant ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1984 PAGINA 11 oit meer topsport zonder doping" f-BERLIJN Tijdens het internationale con- Jtroor sportartsen in Berlijn hebben verscheidene _*inente artsen zich kritisch uitgelaten over het figprobleem in de topsport. De voorzitter van de jartsenvereniging uit Keulen, professor Hollman, ■^^steren, dat er in de toekomst nooit meer topsport er dopingprobleem zou zijn. Hollman wees er op (iet dopingonderzoek in veel landen zulke vor- dheeft aangenomen, dat het normale medische beuni-zoek bij sporters erdoor wordt gehinderd. Hij 180irder dat de professionalisering van een typische 230,'jeursport als atletiek, de deelnemers van toernooi i5o'a^oerno°' zou ja£en en zo door overbelasting een 2573a blessures veroorzaken. De sportgeneeskunde 27.c| hierin een waarschuwende taak, aldus de arts. Reindell uit Freiburg zei in zijn toespraak 67jfcezonde sportbeoefening de eerste doelstelling sportgeneeskunde moet zijn. Aan de andere 20M moet sport totaal in dienst van de gezondheid aldus Reindell. Kazankina geschorst door eigen bond MOSKOU De Sovjet-atlete Tatiana Kazan kina, die een levenslange schorsing door de Internationale Atletiek Federatie (IAAF) bo ven het hoofd hangt, is door de nationale bond van de Sovjet-Unie voor één jaar uitge sloten van wedstrijden. De 33-jarige hardloop- ster won op 4 september in Parijs een race over 5.000 meter. Na afloop kreeg zij van haar begeleider Antipenock geen toestemming de verplichte dopingcontrole te ondergaan omdat de Sovjet-ploeg geen arts had meegenomen. Antipenock is volgens de woordvoerder in Moskou slecht op de hoogte van de reglemen ten van de IAAF. „Tatiana Kazankina kent die regels wel. Door niet op de controle te ver schijnen toonde ze een gebrek aan discipline. Vandaar de schorsing door de Russische atle- tiekbond", aldus de zegsman. Ducrot tweede in Ster der Beloften LECTOURE Maarten Ducrot ge bruikt de Ster de Beloften om zijn marktwaarde stevig te verhogen. De Nederlandse wieleramateur klom gis teren van de zevende naar de tweede plaats in de algemene rangschikking. Met alleen de vierde etappe nog in het verschiet behoeft Ducrot alleen de Franse professional Gilbert Du- clos-Lassalle voor zich te dulden. Du- clos-Lassalle toonde in de 208 kilo meter lange rit van Cap-Ferrat naar Lectoure aan in topvorm te verke ren. In de eindsprint wees hij zijn vier medevluchters, onder wie Du crot resoluut terug. Met een achter stand van 41 seconden bezet Ducrot de tweede plaats. Hockeyjeugd bijna in eindstrijd EK ROME De ruime overwinning (5-0) op België zette Jong Oranje op de twee de dag van de strijd om het Europees hockey-kampioenschap voor spelers tot 21 jaar al bijna in de finale van mor gen. De Nederlandse doelpunten tegen België werden gemaakt door Weterings (3), Kossen en Schlatmann. Dames Een finaleplaats kan de Nederlandse meisjeshockeyploeg in het toernooi om het Europese kampioenschap ook nau welijks meer ontgaan. Jong Oranje ze gevierde in Dundee met 7-2 (4-2) over Ierland. Uit strafcorners scoorde Helen van der Ben (Amsterdam) zes keer. Het zevende doelpunt kwam uit een straf- bal op naam van Marjolein de Leeuw. Sportwereld Voetbal Paul Giles (23) van Ex celsior heeft een contract getekend bij de Schiedamse eerste-divisieve- reniging SVV. De Engelsman zal tot eind van dit jaar voor SVV uit komen en speelt morgen met zijn nieuwe club tegen Vitesse. Voetbal De tuchtcommissie van UEFA heeft de trainer van FK Rij- eka, Josip Skoblar, voor drie duels voor de Europa Cup geschorst. Sko blar heeft vorige week na afloop van Real Valladolid-FK Rijeka de scheidsrechter beledigd. Boksen De Westduitser George Steinherr heeft het Europees kam pioenschap in het zwaarwelterge- wicht veroverd. In München ver sloeg hij de Britse titelverdediger Jimmy Cable op punten. 'jtECHT Barry Hughes een van de eersten, die van der Linden na af- van Volendam-FC ht (3-3) telefonisch felici- i2s!oÖe met zijn eerste competi- ^'ielpunt. De huidige trainer o 280,'? MVV wenste de op het 1°4.0fient succesvolle aanvaller 5JfC Utrecht een goed sei- oe 57,'71 toe. „Als je tegen ons 218Sp?n' recl maar a^s eén 324,'c#pie speelt", voegde de hu- istische Welshman Van 3 326,d 3 1050.Ö Jnden toe. 3 1040.« Hughes heeft de 23-jarige, JM 'es offers hoog op de corerslijst bivakkerende 118 9 ^er Linden toch het een 36o!o&nder te danken. De ex- 49 5?er van Utrecht gaf i 41;3 der Linden vorig seizoen 238.aéénjarig contract, nadat hij 'b 375-MH3islukt uitstapje naar de i 4i.4<ische profclub FC Ant- 350» 'n Januar' en februari «aispr de rug had. 5i.otwam Van der Linden op- S4.'o|w terecht bij de betaald 150,'otbalclub in zijn geboorte- i9i5f ^ant eerder al speelde 46 60wée seizoenen in de twee- moe de keus van FC Utrecht, nadat hij op zeventienjarige leeftijd zijn debuut had gemaakt in de hoofdmacht van DOS. Bij de amateurs van de Utrechtse tweedeklasser acteerde Van der Linden vervolgens de laat ste twee voetbalcompetities, waarin hij regelmatig het net vond, nadat hij uit eigen bewe ging het jeugdteam van FC Utrecht vaarwel zei. Over die tijd praat Van der Linden lie ver niet meer. Zijn uitspraken daarover gaan niet verder als: „Het ging niet zo best", „Ik kon het niet zo vinden met de trainer". Broodnuchter Hij blijft broodnuchter onder de huidige successen. Hoewel zijn brutaal ogende gezicht met de natte, wilde haardos na de ochtendtraining anders zou doen vermoeden, verleidt hij zich niet tot spectaculaire en hooghartige uitspraken. Type rend wat dat betreft is zijn volgende, haast afstandelijke uitspraak. „Succes doet mij niet veel. Als je twee, drie wedstrijden slecht speelt, zijn ze je vergeten, hoewel nu ie dereen aardig voor je is". „Vroeger kon ik mijn shirt zo in de kast leggen, als ik had gevoetbald. Ik verdedigde nooit mee, al kwamen ze een meter langs me. Bij de ama teurs was het altijd dollen op de training. Ik wist toch wel, dat ik bij DOS in de basis stond. Nu is de concurrentie groter. Ik heb ook niet het ge voel het hier al helemaal te hebben gemaakt. Al is de overgang van DOS naar FC Utrecht meegevallen". Wat Van der Linden echter niet negeert zijn de aan- en opmerkingen van zijn vader, de vermaarde Ton van der Linden, vroeger speler bij DOS en 24-voudige internatio nal. Van der Linden jr., die nog bij zijn ouders thuis woont en pa wel eens helpt in zijn café, vindt dat commentaar niet vervelend. „Pa zelf vindt het ook prachtig dat het nu zo goed met me gaat. Mensen zeggen steeds meer dat ik op m'n vader lijk. Hij kon echter niet koppen. Ja, als ik die 24 interlands eens zou kunnen overtreffen. Als je net zoals je vader voetbalt, kun je veel geld verdienen, hoor ik ook wel eens van mensen. Zij zeg gen eveneens, dat Van Basten net zoals mijn vader loopt te voetballen". Financiën Zeker voor een nog zo'n jonge profvoetballer houdt Van der Linden er over de financiën al een opvallende mening op na. Hij huldigt het principe, dat je het in het voetbal van een paar jaar moet hebben. Bijna zakelijk zegt hij: „Voetbal is voor mij een hobby, maar ook werk. Je moet dus zoveel pak ken als je kunt. Geld maakt toch veel goed. Als spelers bij voorbeeld bij een andere club meer kunnen verdienen, blij ven ze toch niet omdat het zo gezellig is. Rob de Wit is ook naar Ajax gegaan, hoewel hij het hier bij FC Utrecht prima naar zijn zin had". HANS ENGELBRECHT John van der Linden in actie tegen PSV: „De mensen zeggen, dat-mijn stijl steeds meer gaat lijken op die van mijn vader. En hij speelde zoals Van Basten dat nu doet". 140^40 259,00 138.00 ~W7~ 1475.00 M. 97.00fbKOU Anatoli Kar- heeft een riante kans 134,'aX roorsprong in de twee- ip om de wereldtitel in 44.00 fckou tegen Garri Kaspa- i7o,oo j te vergroten tot 3-0. De nde partij in de match na 41 zetten in een de wereldkampioen voordelige stelling afge- siot-jken. Met wit heeft Kar- 28-09' ZlJn uitdager in een bij- ider gedrongen positie op koningsvleugel gema- ]90 Juvreerd. i zevende 97.90 »ekamp om de wereldtitel laken voor dames, tussen 99.90 (lverdedigster Maja Tsji- 99 60 frdanidse en Irina Lewiti- 96.50 J is in remise geëindigd. |f;Jg I partij duurde 58 zetten. 96^50 stand in de WK-tweek- 95.30 P tussen de schaaksters 95i3o de Sovjet-Unie is 3,5-3,5. Verloop zevende partij Karpov (wit)- Kasparov (zwart): 1. d2-d4, d7-d5; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pg1-f3, c7-c5; 4. c4xd5, e6xd5; 5. g2-g3, Pg8-f6; 6. Lf1-g2. Lf8-e7; 7. 0-0, 0-0; 8. Pb1-c3, Pb8-c6; 9. Lc1-g5, c5xd4; 10. Pf3xd4, h7-h6; .11. Lg5-e3, Tf8-e8; 12. Dd1-d3, Pc6-a5; 13. Db3-c2, Lc8-g4; 14. Pd4-f5, Ta8-c8; 15- Pf5xe7, Te8xe7; 16. Ta1-d1, Dd8-e8; 17. h2-h3, L<j4-h5; 18. Lg2xd5, Lh5-g6; 19 Dc2-c1, Pf6xd5; 20. Td1xd5, Pa5-c4; 21. Le3-d4, Te7-c7; 22. b2-b3. Pc4-b6; 23. Td5-e5, Dd8-d7; 24. Dc1-e3, f7-f6; 25. Te5-c5, Tc7xc5; 26. Ld4xc5, Dd7xh3; 27. Tf1-d1, h6-h5; 28. Td1-d4, Pb6-d7; 29. Lc5-d6, Lg6-f7; 30. Pc3-d5, Lf7xd5; 31. Td4xd5, a7-a6; 32. Ld6-I4, Pd7-f8; 33. De3-d3, Dh3-g4; 34. f2-f3, Dg4-g6; 35. Kg1-»2, Tc8-c2; 36. Dd3-e3, Tc2-c8; 37. De3-e7, b7-b5; 38. Tc8-d8, Tcxd8; 39. De7xd8, Dg6-f7; 40. Lf3-d6, g7-g5; 41. Dd8-a8, KgB-g7; afgebroken; Karpov gaf zijn 42e zet onder couvert af. 95.60 f: 95.00 i. 95.80 95.50 t 95.60 Ivan Lendl: ten onder in vijfsetter. BAASTAD In de halve fi nale van de strijd om de Da- vis-beker heeft Zweden een voorsprong van 2-0 genomen op Tsjecho-Slowakije. De grote verrassing bij de ten- nisstrijd in Baastad was de overwinning in vijf sets van de Zweed Henrik Sundström op Ivan Lendl, de winnaar van de open Franse titelstrijd van dit jaar. Mats Wilander had de Zweedse ploeg, de verliezende finalist van vorig jaar, op voorsprong gezet. Wilander klopte in de ope ningspartij Tomas Smid met 7-5, 7-5, 6-2. Beele verlengt contract bij zwembond UTRECHT Zwemcoach Ruud Beele zal zijn verbinte nis bij de KNZB geruisloos met één jaar verlengen. De zwemcommissie van de bond is tevreden over de opvolger van de naar Spanje vertrok ken Bert Sitters. Intussen heeft in Amersfoort de eerste centrale training plaats gevon den. In oktober volgen nog drie centrale bijeenkomsten in hetzelfde bad. Beele mist in de selectie Hans Kroes en Petro Stalman (HPC), die beiden in Illinois in de Verenigde Staten trainen onder leiding van Bob Steele. Conny van Bentum studeert en zwemt in Berkeley .Californië en heeft als train- ster de olympisch vlinderslag kampioene van 1972, Karen Thornton-Moe. Wilma van Velsen en Desi Reijers hebben afgezegd om studieredenen. De laatste studeert aan de HEAO in Arnhem en heeft nog weinig dorst naar water. Bij de heren hebben Kees Ver- voorn, Albert Boonstra en Ed ward Maasdijk definitief een punt achter hun internationale carrière gezet. Toegevoegd aan de selectie zijn de talentvolle jeudigen Karin Brienesse (Neptunia), Peter de Rover (Dolfijn), Robin Makel (ZPA), Vincent Bekhuis (ZPA), Eg- bert Janssen (VZC) en Mark Weijtmans (Budel). lundesliga moet 'ermageren fe Westduitse bondscoach Tanz Beckenbauer heef een urig pleidooi gehouden voor f?/i kleinere Bundesliga. Hij Indt, dat de hoogste afdeling het Westduitse voetbal ze er van achttien tot veertien ubs moet worden ingekrom- ■n. Volgens Beckenbauer 'eft Zeker de helft van de ubs niets te zoeken in de undesliga. Op deze wijze oopt de nog kersverse bonds- lach de spanning en kwaliteit bevorderen. Maar tot een fgeslankte Bundesliga zal het 'el nooit komen. Daar zouden 'rst de meeste clubs voor loeten zijn. En dat is niet of ouwelijks te verwachten. kontact via tv astia heeft op unieke wijze en doelman gekocht. Het be- <f de Pool Mlynarczyk. De hrsicaanse club kende de 7 3/8 oelman slechts van tv-beel- en. Deze waren blijkbaar ge- oeg voor Bastia om overtuigd geraken van diens kwalitei- 'n. De voorzitter van de club evestigde dit vermoeden. Aan andere kant verklaarde oelman Mlynarczyk op zijn surt Bastia ook slechts te ennen van tv-beelden. „De heeft ons tot elkaar ge- racht. Dat is nu eens effectief i/4 ebruik maken van de moder- e communicatiemiddelen, die ns ten dienste staan. Boven den ging het snel en zakelijk. Ranglijst van relschoppers In Engeland zijn stemmen op gegaan een ranglijst op te stel len van de clubs met de mees te relschoppers. Tegen de „top pers" zouden dan sancties moeten worden getroffen. Psychologen hebben, toen zij van dit voornemen hoorden, mismoedig het hoofd geschud. Zij verwachten, dat de rel schoppers door die ranglijst worden aangespoord tot nog meer wandaden. Volgens hen, willen relschoppers in alle op zichten hun club op een zo hoog mogelijke plaats zien staan. Lasso in stadion Supporters worden steeds „vindingrijker". Uit Argenti nië is een zeer „origineel voor beeld" te melden. Bij de eerste de beste competitieronde maakte een toeschouwers zich zo boos, dat hij de grensrechter met een lasso ging vangen. Er werden vervolgens niet zo veel maatregelen tegen dit vergrijp genomen. Dit had tot gevolg, dat het voorbeeld gre tig navolging vond. Toen vond de politie de tijd rijp om in te grijpen. Bij de ingangen van de stadions wordt voortaan ook gefouilleerd op lasso's. Ook Duitse toorn om voetbalkampen Ook in West-Duitsland wer den er voetbalkampen gehou den in de afgelopen zomer maanden. Evenals in Neder land worden bekende (oud- )spelers ingezet om trainingen te leiden. Zo werd in West- Duitsland een beroep gedaan op (ex-)sterren als Uwe Seeler, Wolfgang Overrath, Bernd Cullmann, Franz „Bulle" Roth en Sigi Held. Ondanks zoveel door de praktijk gevormde do centen had.de Hessische voet balbond de jeugdleiders van de clubs in de deelstaat Hessen verboden toe te staan, dat voetballertjes naar die kampen zouden toe gaan. Er bestond namelijk vrees bij de clubs uit Hessen, dat Eintracht Frank furt de beste talenten van het voetbalkamp zou opslokken. De sponsor van het voetbal kamp is namelijk dezelfde als die van de Bundesligaclub. Vergeefs gewacht op gasten Een Hongaars restaurant in Zürich heeft yorige week te vergeefs gewacht op gasten. De eigenaar had de ploeg van Honved uitgenodigd voor een diner in zijn zaak. De Hon gaarse legerploeg zou zich melden na het duel voor de UEFA Cup tegen Grasshop pers. Er was zelfs vergunning gevraagd aan de politie om langer open te mogen blijven dan wettelijk officieel is toege staan. De eigenaar had alles in orde laten brengen, het eten was klaar en er was extra per soneel aangetrokken. De moei te bleek voor niets, want Hon ved kwam niet opdagen. Ken nelijk had de nederlaag van 3- 1 de legerploeg zo zeer aange grepen, dat de spelers geen hap meer door de keel konden krijgen. Harde aanval van Lienen Sinds Ewald Lienen enige ja ren geleden door grof optre den van Norbert Siegmann van Werder Bremen een af zichtelijke verwonding aan het dijbeen opliep, is het slachtof fer zich steeds meer gaan af zetten tegen het te harde, niets ontziende optreden van som mige spelers, begeleiders en clubs. Zo vond de inmiddels al lang van Arminia Bielefeld bij Borussia Mönchengladbach te rug gekeerde aanvaller het forse optreden van Bayer Uer- dingen. dat met 3-2 won, ook aanleiding zijn mond open te doen. Lienen „zag" het een en ander in een wel erg breed perspectief. Hij zei: „Het con- Wolfgang Overath: docent omstreden voetbalkamp. cern verpest de wereld, het elftal de voetbalsport". Hemel was hel Ex-voetbalscheidsrechter Jan Peeters uit België is van plan een hele reeks officials van de nationale voetbalbond aan de schandpaal te nagelen. Hij is momenteel met zijn advocaat bezig de laatste hand te leggen aan een omvangrijke reeks aanklachten, waarbij niemand zou worden ontzien. Naar ver luidt zou er zijn geknoeid met rapporten over scheidsrechters en zouden sommige bondsbon- zen zich hebben verrijkt aan bepaalde activiteiten van de bond. Peeters. die onlangs uit het Centraal Scheidsrechters Comité stapte, zei: „Toen ik nog scheidsrechter was, dacht ik altijd op weg naar de hemel te zijn. En dit 28 jaar lang. Toen ik stopte en in het scheidsrech terscomité zitting nam, dacht ik de hemel te hebben bereikt. Die hemel is voor mij twee jaar lang een ware hel geweest". HEERENVEEN Enkele dagen voor het begin van de ijshoc- keycompetitie is het bestuur van de Heerenveense Flyers er toch in geslaagd een sponsor aan zich te binden. Dinsdag werd een gesprek met het internationale Expeditiebedrijf Alfons Fre- riks positief afgerond. Op vrijwel hetzelfde niveau kan nu een team worden ingezet als in voorgaande jaren. Dat leverde zeven keer een nationale titel op. De naam van de vroegere sponsor Feenstra Verwarming blijft op de achtergrond meespelen in de ondersteuning van de jeugdafdeling. De Friese trainer-coach Larrie van Wieren was bijzonder tevre den over de gunstige afloop. Hij zat al enkele dagen in Canada in een hotelkamer, omdat zijn huis er inmiddels weer voor een half jaar was verhuurd. In de nacht van dinsdag op woensdag had voorzitter Van Wijngaarden van Flyers hem geïnformeerd. Behalve de talentvolle jeugd komen verdediger Eric Thurston en aanvaller Steve Palmiscino. Kort geding Het blijft de vraag of ook Johan Toren bij de Flyers terugkeert. Maandag dient voor de president van de rechtbank in Den Haag een kort geding, dat Toren tegen de Nederlandse IJshockeybond heeft aangespannen. De Haagse rechter werd al eerder deze week ingeschakeld door de vader van de gebroeders Troch, die in Eindhoven willen blijven spelen. HYS wil het talentvolle duo echter inlijven op grond van gemaakte afspraken. De advocaat van drie spelers, mr. A.H. Westendorp heeft inmiddels al be reikt dat de gezamenlijke uitspraak dinsdagmiddag volgt. Vrij dag komt dan nog een derde korte geding. Peter van Ooyen en Michel Geisterfer willen op deze wijze bereiken, dat zij toestem ming krijgen om in Tilburg te blijven. De NIJB eist dat ze terug keren naar Den Bosch. Uit selectie Opmerkelijk is trouwens, dat uitgerekend de gebroeders Arnold en Edwin Troch, Johan Toren en Peter van Ooyen sinds giste ren geen deel meer uitmaken van de selectie van het Neder landse ijshockeyteam, dat vrijdag in Zoetermeer speelt tegen Frankrijk. Het viertal is afgevallen. De NIJB was voor nader commentaar gisteravond niet bereikbaar. Belastingdienst wil meeprofiteren van schaatssponsor BAARN Als een delegatie van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijders Bond er op 8 oktober niet in slaagt de top van het Ministerie van Financiën op andere ge dachten te brengen, is de be lastingsdienst de lachende derde bij de sponsor-over eenkomst die de KNSB heeft gesloten met Aegon. Het ver zekeringsconcern steekt het komende seizoen 500.000 gul den in contanten in de KNSB en stelt bovendien veel faciliteiten beschikbaar. Bondspenningmeester Klaas IJff uit Arnhem, gepensio neerd register-accountant, heeft goede hoop dat de KNSB in het gesprek met vertegenwoordigers van Fi nanciën succes zal boeken. De Nederlandse Sportfedera tie en het Ministerie van WVC steunen de schaatsen- rijdersbond. Overigens is de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond niet de enige orga nisatie die onaangenaam ver rast is door de belasting dienst. De Koninklijke Ne derlandse Schaak Bond kreeg een aanslag nadat met een andere verzekeringscon cern (Ohra) een sponsor overeenkomst was afgeslo ten. Programma PSV—NAC FC Groningen—Sparta Go Ahead Eagles—Excelsior Fortuna S.AZ '67 Eerste divisie: FC WV—NEC SC CambuurRKC Willem IIHelmond Sport Eredivisie: VolendamHaarlem Roda JC— PEC Zwolle FeyenoordFC Twente FC Utrecht—MVV FC Den BoschAjax Eerste divisie: De GraafschapSC Veendam SVV—Vitesse RBCFC Den Haag SC WageningenDS '79 SC HeraclesSC Heerenveen Telstar—Eindhoven Britse coureur verongelukt in Assen ASSEN Tijdens de training voor de EK- Wegraces op het TT- circuit van Assen is gistermiddag de En gelse racebaanrijder Terry Haslam (42) op slag gedood. Door blokkering van de voorrem schoof de zijspan- combinatie in de Strubben rechtuit, waarbij de afzet tingen werden geraakt. Haslam brak daarbij zijn nek en was op slag dood. Er was in de Strubben weliswaar een arts aanwe zig, maar re-animatie had geen enkel succes meer. Terry Haslam was gehuwd en een broer van de meer bekende 500 cc-coureur Ron Haslam. Haslams passagier John Gainey liep met een ver stuikte knie en een nierk neuzing slechts lichte ver wondingen op. Tijdens de machinekeuring waren er geen technische manke menten ontdekt. Het onge luk werd veroorzaakt door een fout van de rijder zelf. De Brit (42) was een oude re broer van Ron Haslam, een van de toprijders van de wereld in de 500cc-klasse. Terry was de tweede zoon uit het gezin Haslam, die bij motor sport-competities om het leven kwam. Phil, ook een oudere broer van Ron, verongelukte in het begin van de jaren zeventig op het circuit van Scarbo rough. Tips voor Duindigt WASSENAAR Zowel van daag als morgen zijn er rennen en draverijen op de Wasse- naarse renbaan Duindigt. Van middag is de eerste start om 13.30 uur. Onze tips luiden. LIEFHEBBERSPRIJS: Worthy Gent, Ybo P en Watch me Marco EIGENARENPRIJS: Yvan S. Ymar Buitenzorg en Yline. FREHELPRIJS: Sunday Night, Cel tic Gem en Hesla ROMIJNPRIJS Wodan N. Willie Oostende en Warszaw FEESTPRIJS: Vino O. Waterman en Ymola Hanover PARTICLEPRIJS: Mebi, Sassy Belle BLOEMENPRIJS Worry Buiten zorg, Valerie Fibber en Volomes CHRANITAPRIJS Vonny Albo, Wervelwind en Wio van de Lente WOLVERSPRIJS: Volant Princess. Worthy Dillon en Wanderer KLEINE POLDERPRIJS Torpedo Fortuna, Umberto K en Tarzan H. VERZORGERSPRIJS Whinny Pro mise, Wick en Viola Buitenzorg. Yvan Flight en Windroos Fortuna. NODOUBLEPRIJS: Tribal Call, Ol den Timer en Habat Raaphorst. STOETERIJPRIJS: Uniek Fortuna, Vailiaht C en Valco van Hulsel. DRAFSPORTPRIJS: Wieneke K, Wilgen du Bois en Wankla Aled KAMPIOENSCHAP NEDERLAND SE VOLBLOEDS: Boxberger Romeo. Wouter Raaphorst en Happy War- GROTE PRIJS DER VADERPAAR- DEN: Yakka K. Yardley Cup en Yvento de Leguma. STALLIONPRIJS: Wellborn Dean. Vincent Fortuna en Victrix R. MR.PROSPECTORPRIJS Fanga- raan, Wortwell en Candid Rascal FOKKERPRIJS: Tempo Rara. Tony the Buüer en Remi Star HOCKEY EK jeugd (heren) in Rome Groep A: Italië-Frankrijk 1-3; West- -Duitsland - Ierland 2-0; groep B: Ne- derland-België 5-0; Engeland-Gibral- tar 2-0. Stand groep A: 1. West-Duitsland 2-4; 2. Frankrijk 2-4; 3. Ierland 2-0; 4. Italië 2-0. Groep B: 1. Nederland 2-4; 2. Enge land 2-2; 3. België 2-2; 4. Gibraltar 2-0. EK jeugd (dames) in Dundee: Enge- land-Oostenrijk 11-1; Spanje-Schot- land 2-0; West-Duitsland - België 5-0; Nederland-lerland 7-2. TENNIS Davis Cup Finale Aziatische zóne: Pakistan-Ja pan 0-2 (Shiraishi (JapHslamul Haq (Pak) 7-5, 6-1, 6-3; Fukui (Jap)-Ha- meedul Haq (Pak) 6-0, 6-2, 6-1. Finale Amerikaanse zóne: Chili-Bra- zilië 2-0; Gildemesiter (Chi>-Motta (Bra) 6-3, 6-4. 6-2; Rebolledo (Chi- >-Hocevar (Bra) 7-5. 7-5, 6-2. Finale Europese zóne: Hongarije-S- sportuitslagen panje 1-1; Taroczy (Hon>-Aguilera (Spa) 6-2, 3-6, 6-3, 10-8; Casal (Spa- >-Kiss (Hon) 6-3, 6-4, 6-2. Beslissingswedstrijden wereld- groep: West-Duitsland - Remenië 2-0; Schwaier (WDI)-Marcu (Roe) 6-2, 6-0, 6-1; Westphal (WDI>-Dirzu (Roe) 6-2, 7-5, 7-5. Groot-Brittannie - Joegoslavië 1-2; Ostoja (Joe>-Shaw (GBr) 5-7. 6-4, 9-7, 6-2; Zivojinovic (Joe)-Lloyd (GBr) 4-6. 7-5, 5-7. 6-3, 10-8; Lloyd/Dowdeswell (GBry-Ostoja/Zivojinovic (Joe) 6-3, 9-7, 6-1. VOETBAL Westduitse competitie: Eintracht Frankfurt-Arminia Bielefeld 3-0, Schalke'04-Eintracht Braunschweig 3-2. 0-0; Bordeaux-Tours 2-1; Bastia-Mar- seille 1-0; Monaco-Laval 0-0; Toulou se-Strasbourg 2-1; Nancy-Racing Club de Paris 4-0; Lille-Rouen 0-0; Toulon-Sochaux 1-0 Stand aan kop: 1 Bordeaux 10-18; 2. Nantes 10-15; 3. Auxerre 10-13 WIELRENNEN Ster der Beloften (derde etappe over 208 km): 1 Duclos-Lassalle (Fra) 4.53.41; 2. Sykora (Tsj); 3. Frebert (Fra), z.t.; 4. Ducrot (Ned), op 10 sec 5. Guyot (Fra) op 15 sec.; 6. Jourdan (Fra). op 2.59; 7 Andersen (Den) op 3.52; 8 Gomez (Fra); 9 Bossis (Fra); 10. Gayant (Fra); 17. Daams (Ned); 18. Talen (Ned). Algemeen klassement: 1 Duclos- -Lassalle (Fra) 11 44.11; 2 Ducrot (Ned) op 41 sec.; 3. Sykora (Tsj) op 1.09; 4 Guyot (Fra) op 1.29; 5 Fre bert (Fra) op 1 39; 6. Forest (Fra) op 4.00; 7 Jourdan (Fra) op 4 05; 8. Gar cia (Fra) op 4.08; 9 Bossis (Fra) op 4.14. 10 Lavainne (Fra) op 4.25; 13 Talen (Ned) op 4.32; 15. Daams (Ned) op 4.36.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11