Ik ben niet rliFAL es, Karatebond wenst loyaliteit WK-ploeg Boycot bedreigt Zomerspelen '88 dlikradona ider ZIEKE MUHAMMAD ALI BLIJFT PUBLIEK BESPELEN" 11 voetballerlei Kasparov in de aanval Tips voor Duindigt 395.- SIJTHOFEJpjRS r.rM)/cW figidae(Botmwl ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1984 PAGINA 9 aald CF jendam i-Roda JC olle-Feyenoord Groningen j Cambuur Willem II Sport-Telstar Eindhoven ieleijfschap-FC VW UTRECHT De karatebond heeft de 21 Nederland se deelnemers aan de wereldkampioenschappen voor volgende maand in Maastricht een „loyaliteitsverkla ring" gevraagd. De bond eist dat de geselecteerden onvoorwaardelijk deelnemen aan de titelstrijd, die van 18 tot ep met 21 oktober wordt afgewerkt. De ka- ratedobond wil dat de sportlieden de verklaring ui terlijk woensdag terugzenden. Dit merkwaardige ver zoek volgt op een even bizar ultimatum, dat de kara- teka's de bond hadden gesteld. Volgens dat ultimatum zouden de deelnemers geen vrijkaarten voor hun partners ontvangen. De stichting Wereldkampioen schappen 1984 is dat inderdaad niet van plan, het be stuur van de bond is volgens secretaris Kelfens, zeker voornemens de verzochte kaarten te verstrekken. TOKIO Vier jaar voor de openingsceremonie is er al dreiging van een boycot van de Olympi sche Spelen van 1988 in Seoel. Dit heeft Ho Dam, de secretaris van het centrale comité van de Noordkoreaanse arbeiderspartij, in Tokio ver klaard. Volgens Ho Dam zullen verschillende landen niet deelnemen uit protest tegen de aan wijzing van de Zuidkoreaanse hoofdstad. Hij wil de niet meedelen of Noord-Korea tot die landen zal behoren. Noord-Korea schaarde zich dit jaar achter Sovjet-Unie en de meeste andere Oostblok landen in de boycot-van de Olympische Spelen in Los Angeles. Ho Dam noemde de aanwijzing van Seoel als volgende Olympische stad een vergis sing van het Internationaal Olympisch Comité. Nederlandse jeu-de-boulers uitgeschakeld ROTTERDAM Geen van de drie Nederlandse teams heeft zich gisteren weten te kwalificeren voor de achtste finales van het wereldkam pioenschap petanque (jeu de boules). De zestien ploegen, die in het weekeinde in Rot terdam om de wereldtitel strijden zijn: Algerije 2, Tu nesië 3, Italië 2, Marokko 1, Tunesië 1, Senegal 1, Mada gaskar 2, Monaco 1, Spanje 2, Algerije 1, Frankrijk 2, Italië 1, Spanje 1, Frankrijk 1, Djiboeti 2 en Madagaskar leefj pannen iS Diego Armando %na is in Napels einde- juis. Na een intensieve ^^pcht is de Argentijnse rer er 'n Ses'aaêd een „,-Jcte woning te vinden, ma en zijn gevolg heb-, jenoegen genomen met j- dia van vijftien kamers, j de Posillipo heeft hij 'ooiste uitzicht van Na- voetballer, die voor 23 renif1 êu^en wei"d verhan- fan Barcelona naar Na- geen huur te be- i Zijn werkgever heeft vee6rplicht de maandelijkse zjjjgulden aan de huiseige- an liver te maken. Alleen Ie personeelkosten (7000 1) moet Maradona op- Destb- eerste maanden i m:ijn verblijf in Napels w^e Maradona in een ho- Lid I ve>'a ^ar^> Mazzola heeft na der- beg|r dienstverband met In- jggjonale Milan een „gou- ,uwpnddruk" van meer dan al Jiljoen gulden gekregen. contracf met Inter, 16 als manager, werd on- de Milanese club pmiddellijke ingang ont- en n. Protesten van Mazzo- Jden tot een gesprek met zTe Pellegrini, de voorzit- tinrjn Inter, dat de vroegere Rational een kapitale af- rutPm opleverde. ;imatum rtugese 'ïtbalclubs ABON Veertien van ktien clubs in de hoogste Xrig van het Portugese bal hebben aan de voora- j van de competitie de re- g een ultimatstemming je inkomsten van de toto ,sJïr de veiligheid in de sta- jerenigingen hebben de gese regering tot van- ïe tijd gegeven om op de in te gaan. Gebeurt dat lan zullen de clubs geen rnming krijgen om van jedstrijden radio-uitzen- te verzorgen. De clubs n dit in een telegram premier Mario Soares islar gemaakt. FC Porto en n hebben de eisen niet lichreven. Deze twee 3sinêen waren donder- tijdens de actiever- ïx:¥Jng in Lissabon niet aan- NEW YORK „Jullie zijn lelijk", zo deelde Mu hammad Ali enkele ver slaggevers mee, die zich verzameld hadden bij het medisch centrum in New York. De voormalige we reldkampioen boksen uit de zwaargewichtklasse was daar in verband met zijn opname voor een aan tal onderzoeken, die moe ten uitwijzen wat de oor zaak is van zijn steeds slechter wordende licha melijke conditie. Zelfs in het ziekenhuiswereld je, waar patiënten over het al gemeen weinig in te brengen hebben, weet Ali zoals altijd de aandacht te trekken. Hoewel hij tegenwoordig on duidelijk spreekt en moeilijk en traag beweegt, is zijn kwa jongensachtige humor nog al tijd dezelfde als in zijn kampi- oensdagen, toen hij schijnbok- send voor de camera's stond en genoot van zijn eigen dra matische optreden. „Ik ben niet bang. Ze mogen me morgen vertellen „Ali, je hebt kanker aan je hart, je hebt nog zes maanden te le ven", dan zeg ik dat ik blij ben. Ik heb een goed leven ge had, ben goed geweest voor mensen, en zal blij zijn Allah te ontmoeten", aldus Ali. Dit was duidelijk Ali in zijn functie als de grote bespeler van het publiek. Op een wat rustiger moment vertelde hij over zijn moeilijkheden bij het spreken en het trillen van zijn handen. Hij sprak van zijn vermoeden aan de ziekte van Parkinson te lijden, hoewel hij nog niets met zekerheid kon zeggen voordat de uitslag van het onderzoek er was. Dan is hij van plan om, op de onna volgbare en kenmerkende Ali- wijze, een grote persconferen tie te houden. Klappen „Ik neb geen pijn, maar voel me de hele tijd slaperig. Het zit me dwars dat de mensen niet verstaan wat ik zeg. Ze hebben de oorzaak nog niet gevonden, maar ze vertellen me dat ze moeten achterhalen waarom ik telkens zo moe ben". —v - .v X - -■ Bokser Ali. afwisselend lachend en ernstig pratend in het ziekenhuis, lijdt volgens zijn persoonlijke arts Martin Ecker niet aan de ziekte van Parkinson. Hij vertoont wel enkele van de symptomen. Dokter Martin Ecker, de per soonlijke arts van Ali, ontkent dat de bokser aan de ziekte van Parkinson lijdt. Ali ver toont volgens hem niet alle symptomen die bij deze ziekte horen en de voormalige kam pioen lijkt daarom eerder het slachtoffer te zijn van Parkin- sons-syndroom, een term die gebruikt wordt om patiënten aan te duiden die enkele klei ne symptomen van de ziekte van Parkinson vertonen, maar die ziekte niet hebben. Ook wordt gedacht aan een eerder opgelopen virusinfectie of metaal vergiftiging, maar men hoopt dat uit de recente serie onderzoekingen duidelijk zal blijken wat de oorzaak is van Ali's klachten. Volgens de dokter reageert Ali goed op de nieuwe medicijnen en kunnen de onderzoeken helpen in het precies vaststellen van de juis te dosering. De dokter wilde niet zeggen dat Ali's bokscarrière wel eens de oorzaak van zijn huidige conditie kon zijn. Ali zelf gaf echter toe dat hij „dertig jaar lang klappen had moeten in casseren, zodat het heel goed mogelijk is dat er ergens iets mis is gegaan". Iedereen die één van Ali's grootste gevechten heeft ge zien zoals tegen Joe Frazier, toen Ali in de vijftiende ronde na een geweldige stoot van Frazier toch weer overeind wist te springen, of zijn lange, slopende gevecht met Ernie Shavers kan zich indenken hoe zwaar zelfs een defensieve bokser als Ali het te verduren heeft gehad. Het lijkt erop dat hij nu met lichaam en geest moet betalen voor zijn trots op zijn defensieve bokskwalitei- ten en zijn plezier in het voor de gek houden van zijn tegen standers door bijvoorbeeld in de touwen te blijven han gen en net zolang te wachten totdat zijn opponent zichzelf moe had gebokst. Ali bleef ook altijd langer in de ring dan hij eigenlijk kon. Vooral de laatste wedstrijden tegen Larry Holmes en Trevor Berbick, toen hij al langzamer ren als Sugar Ray Leonard, in reageerde en niet hard kon uithalen, deden hem toentertijd al duidelijk geen goed en misschien wel met dit blijvende resultaat. Vlinder Ali zou met zijn leeftijd van 42 nog steeds een relatief actief leven moeten kunnen leiden. De langzame, traagsprekende Ali van vandaag is nog slechts een schaduw van de soepelbe- wegende en ratelende kam pioen, die zichzelf placht te vergelijken met een stekende vlinder. elk geval veel genoegen dat het nieuws van zijn ziekte weer voor een opleving van de publieke belangstelling heeft gezorgd. Zijn voormalige be wonderaars lijken plotseling te beseffen wat ze zouden verlie zen wanneer deze grote man voorgoed van het toneel zou verdwijnen. Muhammad Ali werd als een koninklijke gast ontvangen in het anders zo bezadigde zie kenhuis in New York. Hij ge noot dan ook van elke minuut en amuseerde zijn publiek zelfs met enkele goocheltrucs. Uiteindelijk werd de vraag Zijn gebrek aan energie en sla- steld waarop iedereen had zit- perige conditie bezorgen hem al een aantal jaren ten wachten: was Ali van me ning dat professioneel boksen nu pas heeft hij besloten dit verboden moest worden? Ali publiekelijk toe te geven en de antwoordde eenvoudig dat oorzaak voor zijn veranderde toestand te achterhalen, welke deze ook mag zijn. Het doet Ali, die zwaar teleur gesteld was over het feit dat zijn plaats zo snel werd inge nomen door nieuwe boksster- ritiek op rnst Happel I Hamburger SV niet naar >ns draait in de Westduitse npetitie is trainer Ernst ppel ineens niet meer de vierde vakman, maar op pijnlijke wijze moeten er varen. In die tijd immers liep het gemiddelde toeschou wersaantal terug van 46.406 in 1979 naar 31.974 in 1983. De grote werkloosheid wordt gezien als de voornaamste oorzaak van de forse terug- <rdt er voortdurend hevige, gang. Ruim twintig procent jtiek op hem geleverd. Hij van de arbeidsbevolking in >ft daar speler Manfred \ltz de schuld van. Kaltz Is trouwens na een slechte Hij uit de selectie verwij fd door Happel om zijn \vé-problemen op te lossen, i vervolgens weer opge ld. In die tijd sprak Kaltz gebreid met zijn belangen- hartiger, die ook een in- ledrijk persoon is in eeiT telligheidsclubje, dat aan iV is verbonden. Deze icht de vijfde colonne in rkingHappel daarover: zoiets gebeurt nota bene ,br het gemekker van ie- Vlnd, die met een straat- <§Mgte voorsprong de grootste jwammes is van mijn elf- j". Overigens - beweerde d-international en ere-aan- erder van het Westduitse Jtal Uwe Seeler, dat Happel ploeg verkeerd trainde. :\ppel vroeg een gesprek ■der vier ogen met Seeler, daarna haastig zijn woor- p introk. 'erkloosheid kost verpool fans landstitels, vier League :£Jps en twee Europa Cups in jaar garanderen nog geen neming van het aantal be- Z'jjkers. Dit heeft Liverpool Liverpool is werkloos. De verhalen die in de voetbal wereld vaak de ronde doen, dat de belangstelling voor het voetbal toeneemt als de ar moe groter wordt, gaan in dit geval blijkbaar niet op. Recordpremie voor Zwitsers In Zwitserland is er tamelijk veel opwinding ontstaan over de premie, die de internatio nals krijgen, als de nationale ploeg zich voor het eerst se dert twintig jaar weet te kwalificeren voor het WK 1986 in Mexico. De interna tionals kunnen dan ruim 55.000 gulden ontvangen ex clusief wedstrijdpremies, om dan nog maar te zwijgen over de premie voor de wedstrijd tijdens het eindtoernooi van de strijd om het WK. In Zwitserland is een sportman nog nooit zo'n hoog bedrag in het vooruitzicht gesteld. In clusief de wedstrijdpremies kan een international bij kwalificatie voor Mexico een kleine ton innen. De publie ke opinie is, dat men zijn be denkingen moet hebben te gen die exorbitante bedragen. In elk geval is Zwitserland de kwalificatiestrijd goed be gonnen door een zege van 1-0 op Noorwegen in Oslo. Trainers als marionetten In Italië lijken vele top trai ners (lees: trainers die bij een topclub werkzaam zijn) steeds meer te gaan fungeren als marionetten. Hun vedet ten waren in de afgelopen weken veelal ontevreden over de speelwijze en eisten, dat daarin snel verandering moest komen. De voorzitters steunden in vrijwel alle ge vallen de betrokken spelers. Bij Ju vent us wilde Michel Platini, dat trainer Trapatto- ni de ploeg zo zou laten spe len als hij dat wilde. Voorzit ter Agnelli, de grote baas van FIAT, gelastte de trainer te gehoorzamen aan Platini. Ju- ventus speelde 'er naar en won. Bij Udinese kwam Zico openlijk in verzet tegen de door dé trainer gedicteerde verdedigende speelwijze en prompt werd er aanvallend voetbal gespeeld. Diego Ma radona deed ook een duit in het zakje door trainer Mar- chesi van Napoli te verwij ten, dat de ploeg zelfs in oe fenpartijtjes tegen amateur- clubs het spel niet kon dicte ren. Marchesi pakte de ploeg, behalve Maradona, nadien harder aan. Het resultaat moet nog blijken. Omdat de grote sterren hun trainers meer hebben te vertellen dan andersom, wordt overwogen de grens voor buitenlandse toptrainers binnenkort open te stellen. Om die reden is de Zweed Eriksson bij AS Roma voorlopig nog slechts super visor. Menotti solliciteert in Italië Luis Cesar Menotti, in 1978 trainer van Argentinië dat toen wereldkampioen werd, en vorig jaar nog werkzaam bij Barcelona, „solliciteert" naar een functie bij een Ita liaanse club. Dit blijkt uit een aantal uitspraken, die hij doet in de Italiaanse media. Hij doet dit op een overigens weinig collegiale wijze. Zo verwijt hij zijn collega van Napoli (Marchesi), dat Mara dona verkeerd wordt benut. „Dit verdedigende voetbal zal Napoli niet meer dan de vierde plaats kunnen opleve ren", luidde zijn „oordeel". En om zijn perspectieven maar niet beperkt te laten blijven tot Napoli verklaarde hij voorts: „Ik heb in Italië de laatste jaren maar één trainer gezien, die zijn ploeg liet spelen naar de eisen van het moderne voetbal: de Zweed Niels Lied holm bij AS Roma (inmiddels AC Milan)". Luis Cesar Menotti: weinig collegiaal. Geen pfennig voor HSV De Deen Lars Bastrup, die tot medio 1982 veelvuldig scoorde voor Hamburger SV, viert momenteel triomfen in zijn vaderland. Hij komt uit voor de eerste-divisieclub Ikast, dat in „degradatienood zat. Sinds Bastrup er speelt (nu vijf wedstrijden) is er geen punt meer verloren ge gaan en kan Ikast opgelucht verder gaan. Bastrups broer Johannes vroeg hem Ikast uit de problemen te helpeit Met dit verzoek hielp Johan nes Lars ook uit de proble men. Immers, Lars was sinds zijn terugkeer uit Hamburg actief bij een derde-divisie- club en pr-man bij een tele foonmaatschappij. In beide functies was hij bepaald niet succesvol. Bij Ikast speelt Lars Bastrup overigens als een zeer goed betaalde ama teur, waardoor HSV geen pfennig voor hem aan trans- fergeld kan vragen. toracen eerder afgeschaft moest worden dan boksen. „Wanneer je sporten verbiedt omdat de spelers een ongeluk kunnen krijgen, dan moet je het merendeel van de sporten verbieden", voegde hij hieraan toe. Zijn heldere gedachtefor mulering gaf zijn toehoorders een klein glimpje van de oude Ali en deed de hoop herleven dat de voormalige kamppioen toch van een eerbiedwaardige oude dag zal kunnen genieten. (Copyright The Guardian) MOSKOU Garri Kasparov schijnt zijn inzinking uit de derde partij te boven te zijn. In het vierde duel van de tweekamp te gen wereldkampioen Karpov trok hij met wit fel van leer om zijn achterstand (0-1) weg te werken. Zwart verdedigde zich evenwel nauwkeurig en hield stand in de eerste zitting. Na de 41e zet van wit werd de partij afgebroken in een stelling, die aantrekkelijk oogt voor Kasparov, maar tal van complicaties in houdt. Het materiaal is in evenwicht, de uitdager heeft in posi tioneel opzicht licht de overhand, maar Karpov heeft compensa tie op de dame-vleugel. Nachtelijke analyses zullen moeten uit wijzen of wit kansen heeft voor de volle winst of zal moeten berusten in remise. WASSENAAR Zowel van middag als morgenmiddag staan rennen en draverijen op het programma van de Wasse- naarse renbaan Duindigt. Van middag is de eerste start om 13.30 uur. Onze tips voor deze meeting luidt NUBAR VAN ECHTENPRIJS: Zor- ro Hollyrood, Zilver Boy en Zeleste d'Almere. SPEEDY RODNEYPRIJS (eerste af-1 deling): Werenice Fortuna, Wende- rieka, Yento Rotary. ZODIACPRIJS: Tirbo, Just One More Time. SPEEDY RODNEYPRIJS(2): Ybo Top, Yarell Gallant en Yfke Uithui- SPEEDY CROWNPRIJS: Youssef, Yvette S en Wiert Oranje. ZILVEREN SCHILD: China Station, Mebi en Happy Warrior. DARK LEGENDPRIJS( 1Wanja O, Yromi W en Young Maxi. WORTHY DEANPRIJS: Wilma B. Whirlwind Laren en Wendy Cherie. SNEGEM FLIGTPRIJS: Vico Bui tenzorg, Vilcana P en Vesuvous For- ORLOWPRIJS: Tamara Rita, Upsala Thelma en Ulrica Wilkes. DARK LEGENDPRIJS(tweede afde ling): Vamp Hanover, Vigonia en Wladimir J. ZONDAG De eerste start is om 13.00 uur. BERLIJNPRIJs: Yra Alki, Yankee Flight en Yorly Vredebest. WEST DUITSLANDPRIJS: York Fortuna, Werna Frejo en Yakka K. BAYEUXPRIJS: Life Line, Double Payment en Sacha. NUNCHENPRIJS: Winston Jac, Wa terman en Waldo Zijpveld. NEDERLAND-WEST BERLIJN PRIJS: Vonny Albo, Wervelwind en Van Hans Alve. GALCADORPRIJS: Ninnes Mary, Ring Out en Tribal Call. PRODUKTENDRAVERIJ: Zeres Boszorg, Zadonis Boszorg en Zilver GELSENKRIRCHENPRIJS: Uno Hazelaar, Greatest Action en Royal Score. GOOD BONDPRIJS: Clara Delta. Geramon en Ilvico. DINSLAKENPRIJS: Vuno W, Ytranssbelwin R en Yamet Rotary. Sportwereld Voetbal Egbert Mulder zal op woensdag 17 oktober de WK-kwalificatiewedstrijd Schotland-IJsland leiden. Bij het duel, dat wordt gespeeld in Edinburgh voor groep 7 van de Europese voorronden, zul len Ignace van Swieten en Chris van der Laar als grens rechters optreden. Atletiek De eerste Wereld- indoorspelen atletiek zullen van 18 tot en met 20 januari 1985 in Parijs worden gehou den. Er staan nog geen echte -titels op het spel. De IA AF verwacht driehonderd deelne- Biljarten Van 10 tot 14 ok tober opent de Europese top van driebandenspelers in Uit geest het nationale biljartsei zoen. In zaal Tuih zijn de Bel gen Raymond Ceulemans en Ludo Dielis, de Fransman Ri chard Bitalis en de Nederlan ders Rini van Bracht en Christ van der Smissen de voornaam ste kandidaten voor de eerste en beste greep uit het prijzen geld. Het veld wordt gecom pleteerd door de Nederlandse ereklassers Eddie van der Looy, Joop de Wilde, Ad Ver louw en Piet de Jong. Voetbal Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur en de gemeente Nij megen hebben samen bijna een miljoen gulden uitgetrok ken voor verbetering en mo dernisering van het Goffert- stadion in Nijmegen. sportuitslagen ROLHOCKEY WK in Novaro West-Duitsland -Zwitserland 3-5, Por- tugal-Verenlgde Staten 7-4, Neder- land-Chili 3-4, Italië-Brazillë 2-2, Spanje-Argentinië 2-3. Stand: 1. Ar gentinië 7-14; 2. Italië 7-13; 3. Portu gal 7-10; 8. Nederland 7-4. SOFTBAL Europa Cup in Nuenen Laatste uitslagen groep A: Bagarmos- sen (Zwe) - Lazio Roma (Ita) 0-1; DSS (Ned)-Meyzieu (Fra) 25-1; Lazio Roma - Meyzieu 17-0; Bagarmossen-DSS 0-9. Groep B: RoyaJ GM (Bel) - Hors- holm (Den) 11-0. In de halve eindstrijd ontmoet Terrasvogels (Ned) Lazio en speelt DSS (Ned) tegen Royal. Hors- holm, Bagarmossen en Meyzieu spe len om de vijfde, zesde en zevende plaats. VOETBAL Bundesliga West-Duitsland 1.FC Kaiserslautern-Schalké '04 2-2, Eintracht Braunschweig-Eintracht Frankfurt 5-0, Bochum-Borussia Dort mund 0-3. Eerste divisie Frankrijk Brest-Tours 3-3, Laval-Strasbourg 2- 1, Toulouse-Rouen 1-1, Nancy-So- chaux 2-2, Lllle-Lens 2-0. (ADVERTENTIE) Met uw krant naar het Schaumburgertand 5-DAAGSE LUXE TOURINGCARREIS naar BAD NENNDORF op basis van volpension van maandag 22 oktober t/m vrijdag 26 oktober a.s. In het lieflijke landschap van het Schaumbur- gerland (ca. 25 km ten westen van Hannover) ligt de erkende kuurplaats BAD NENNDORF. Het is bijzonder geliefd door z'n gunstige lig ging, gezonde lucht en als uitgangspunt voor interessante excursies. Het hotel KUR-RESI- DENZ aldaar, centraal gelegen op slechts 3 mi nuten wandelen van het prachtige kuurpark waarin regelmatig concerten worden gegeven, is het verblijfshotel van onze 5-daagse luxe touringcarreis, welke maandag 22 oktober ver trekt. Dit komfortabele hotel is vrij nieuw en beschikt over een specialiteiten-restaurant. Engelse pub, sauna en solarium. Er is een lift en alle kamers hebben douche, toilet, radio, kleuren- tv, telefoon en balkon. Ons reisprogramma ziet er in het kort als volgt uit: Maandag via een aantrekkelijke route naar Bad Nenndorf. Dinsdagmiddag tocht naar Por ta Westfalika en het rivierenkruispunt in Min den, een interessante stad met veel gebouwen, zoals de 1000-jarige Dom, die van een wisse lend verleden getuigen. Woensdagmorgen naar Steinhude aan het gelijknamige meer, met palingrokerijen, oude vakwerkhuizen en oude molen. Middagtocht naar Hannover met als be roemdste bezienswaardigheid de "Herrenhau- ser"-tuinen. Ook kan men de Orangerie en de botanische tuinen met zijn grote verscheiden heid van orchideeën en cactussen bezichtigen. Donderdagmiddag tocht naar Bad Pyrmont de traditierijke vakantieplaats met o.a. exotische palmentuin en een fraaie wandelboulevard. Terugrit via Hameien met talrijke bezienswaar digheden als het rattenvangershuis, Dempter- haus en Pulverturm. De terugreis op vrijdag wordt besloten met een welverzorgd afscheids diner op Hollandse bodem. De prijs voor deze aantrekkelijke najaarsreis bedraagt slechts 395.- per persoon op basis van volpension en een 2-persoonskamer met douche, toilet, radio, kleuren-tv, telefoon en balkon. Er zijn 1-per- soonskamers beschikbaar waarvoor een toe slag van 40 verschuldigd is. De kosten van de excursies zijn inbegrepen met uitzondering van eventuele entreegelden. Gecombineerde reisverzekering 12.50 per persoon 5 kosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom 6 kosten. Inlichtingen en boekingen telefo- nisch onder nummer 070-190882 of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag. (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur), POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL. 070-190882

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9