Van de supporters hoeven we alleen maar van Quick Boys te winnen 99 Leiderdorp steunt op sterke „luchtmacht GEERT-JAN BAKKER OVER DE DERBY P Nieuwe behuizing Docos SPORT SteXdóaOowiard ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1984PAGllj ry i Hutspo(r)t voor weer een nearogen seizoen geprolongeerd. „Wie als selectiespeler ge dacht had afgelopen zondag de competitie te kunnen aan vangen, kwam bedrogen uit. Het weer was er de oorzaak van dat de wedstrijden van het eerste, tweede en derde elftal werden afgelast. Bij de afkeuring van de velden van vv Meerburg wil ik echter een kanttekening maken. Is er niet al te snel een beslissing genomen om de velden af te keuren?". Aldus begint Meerburgs oe- fenmeester H. de Klerk in het clubblad van die vereniging deze week een betoog, waarin hij zich hardop afvraagt of de gesteldheid van de Meerburg- velden die eerste zondagmid dag nu werkelijk geen compe titievoetbal toestond. Een door hemzelf beantwoorde vraag overigens, gezien het feit dat De Klerk om 13.00 uur bij een privé-herkeuring veld 2 in bespeelbare staat aantrof. Wie het in dit Zoeterwoudse geval bij het rechte eind had (zij die afkeurden, of hij die goedkeurde); Wij van Hut- spo(r)t weten het niet. We willen het ook niet weten, al zijn wij het in principe wel eens met de zeker niet alleen voor Meerburg bestemde mo raal van De Klerks verhaal: „Het gaat er toch niet om wie aan het einde van het seizoen de mooiste velden heeft; Meerburg is een voetbalver eniging". Eén ding is ons echter wel duidelijk, weten we nu zeker. Een gegeven dat ook u allen niet kan zijn ontgaan. Het voetbalseizoen is weer be gonnen. .Nietsdoen Het feit dat er de laatste (zo mermaanden geen „Hut- sporten in deze 75-jarige courant zijn verschenen, bete kent zeker niet dat verant woordelijken en de medewer kers aan deze rubriek zich de afgelopen zomer onledig heb ben gehouden met het absolu te nietsdoen. In tegendeel zelfs, er is nogal het nodige gebeurd en een kleine bloem lezing van al die activiteiten lijkt ons dan ook op z'n plaats. Arnold van der Capellen, bij voorbeeld, kende in de tradi tionele uitloop van het voet balseizoen reeds zijn absolute top. Met de heren van Uni cum bereikte hij het lands kampioenschap. Dat hij daar na nauwelijks meer aan de bak kwam is een tweede. Een reeks van externe factoren, en het gegeven dat zijn tegen standers met de jaren sterker worden, lag daaraan ten grondslag. Zoals externe fac toren ook een forse rol speel den in die gruwelijke neder laag die het LC-team tegen de cricketers van Ajax diende te incasseren. Hoewel we het toch niet onaanzienlijke totaal van 24 runs realiseerden, won Ajax. Met een totaal van 140... Nietsdoen "(2) Atletiekmedewerker Gert Velthuizen hield zich deze zo mer vanzelfsprekend bezig met atletieken. Volgde het door hem verslagen gebeuren derhalve op de voet, maar struikelde daarbij wel bijna over de hordes. Hetgeen weer niet wegneemt dat hij door zijn positie in de race (achter- Foto boven: Gert Vel thuizen (derde van links): over zicht... aan) wel zeer overtuigend het juiste overzicht behield. Beter in ieder geval dan wielerspe- cialist Pieter Evelein. Die koerste dit seizoen immers al te vaak bij de eerste tien. De nieuweling bemoeide zich zelfs steeds vaker met massas purts, een op zich al ongezon de bezigheid die daarbij dat door ons gememoreerde over zicht beslist niet ten goede kwam. Nee, dan die andere T O-;. O— Shirtje. sportieve medewerker. Be sloot de zomer op te offeren aan het streven nog een keer op topniveau te kunnen voet ballen. Maanden van conditie training later, wisselde zijn trainer onze rechtsachter ech ter in de rust van het eerste competitietreffen „waarna er op rechts helaas aanzienlijk meer aanvallende impulsen" konden worden bespeurd... En dan natuurlijk: Jelle Raap. Na een mislukt seizoen legde hij zich nu een zomer toe op tennis in D. Een redelijk ge slaagde poging, al bleèk de Leidse Districtskampioen tij dens het Masterstoernooi dan niet meer in de gewenste vorm te verkeren: hij werd derde. Overigens nog altijd wel veel beter dan z'n directe opperhoofd Onvlee. Die kon aan het eind van het seizoen opnieuw mismoedig constate ren dat zijn aanval op de leid se D-top wederom èn overtui gend was mislukt... Teamgeest Het gaat opmerkelijk goed met DIOK. De Leidse rugby club (die vandaag voor de jeugd van acht tot en met Teamgeest... veertien jaar een open dag or ganiseert, maar dit terzijde) won de eerste drie competitie duels op rij en voert nu mede de hoogste vaderlandse klasse aan. Een verrassende ontwik keling: immers, nadat DIOK. in 1981 het landskampioen schap veroverde, is het slechts bergafwaarts gegaan met de geelblauwen. Aan die ontwik keling lijkt nu evenwel een einde gekomen en dat doet ons van Hutspo(r)t oprecht deugd. Aan de andere kant: echt ver bazen doet het ons niet. Je merkt aan alles dat de ware teamgeest weer terug is, daar in de Morsch. Neem nu alleen al die penaltykicks van Ab Huisman. Als je als ploegmakker (zoals hier Rico van Teylingen) be reid bent het ovaal tot op het laatste moment voor meester- schutter Ab vast te houden, daarbij de meest verschrikke lijke verwondingen aan de vingers riskerend, dan moet de teamgeest wel optimaal zijn, kunnen goede resultaten gewoon niet uitblijven... Shirtje Het tennisseizoen zit er bijna op. Eén van de hoogtepunten van de toernooiencyclus was natuurlijk het Masters-toer- Dat het concurrerend Dag blad geen foto bij het verslag van die wedstrijden plaatste is u misschien opgevallen. Of misschien ook niet, want bent nu juist op deze krant geabonneerd. De reden zal u na het zien van de foto van Freek van der Capellen wel duidelijk zijn. Het shirtje. Fotogeniek Bij het doornemen van het fo toarchief bleek dat op onge veer de helft van het aantal „Noordwijk" foto's Geert-Jan Bakker voorkomt. Noordwijk verdediger Andries Wendt vezekert Ons dat dat zeker niet alleen voor de door onze fotograaf genomen foto's geldt: „Op vrijwel iedere ac tiefoto die er genomen wordt, staat Bakker". De blonde Noordwijker kaatst de bal triomfantelijk terug met „dat komt, omdat ik zo vaak bij de bal ben". LEIDEN De wedstrijd tus sen de Leidse selectie en het Nederlands team is misschien een kwartier oud, wanneer Geert-Jan Bakker voor de eer ste keer oog om oog komt met Oranje verdediger Edo Ophof. De Noordwijker tovert een schijnbeweging uit de hoge hoed en stuurt één van Neer- lands beste mandekkers gran dioos de verkeerde kant uit. Bakker: „Je merkt dan hoe snel die jongens zijn. Zodra je een beweging inzet, gaan ze er achter aan om te voorkomen, dat .je hen passeert. Als ze dus in een schijnbeweging trap pen, tuinen ze er ook goed in. Ik was meteen een paar meter vrij; ik weet het natuurlijk nog precies". Het zou te ver gaan om Geert- Jan Bakker een „momenten voetballer" te noemen. Daar voor is de Noordwijker te veel aan de bal, te vaak in beeld; toch valt de student lichamelij ke opvoeding vaker op door een sterke individuele actie, dan door een de verdediging opensplijtende pass. De blonde spits slaagde er dan ook niet in de na het vertrek van Jan Willem Bogers naar ARC o- pengevallen spelverdelersposi tie in te nemen. Bakker: „Ik heb ook nooit echt als middel ste middenvelder gespeeld. Ik denk dat je niet één, maar wat meer wedstrijden op die posi tie zou moeten staan". Geen van de Noodwijkers kon overigens die leidersrol clai men. Noordwijks laatste man Andries Wendt, toevallig bij HENK KRAUWEL NIEUWE COACH VAN BLITZl LEIDEN In de eerste klasse van de dit weekeinde van start gaande basketbalcompetitie (rayon) koesteren de coaches van het Alphense BVO en het Noordwijkse MSV geen over dreven hoge verwachtingen. Ook de leidsmannen van Blitz (Voorschoten), Leiderdorp en Trotters (Leiden) wensen niet zonder meer op de titel te mikken, maar denken voor hun flink gewijzigde formaties wel aan een plaats op één van de hoogste treden. Overigens treedt Henk Krauwel na one nigheid met het MS V-bestuur niet langer in Noordwijk als coach aan, maar zal hij ko mend seizoen bij Blitz op de bank zitten. Blitz Er heeft in Voorschoten een lichte storm gewoed. Zo wilde een aantal spelers aan het eind van het afgelopen seizoen niet langer onder coach Kallenberg spelen, terwijl Kallenberg het met dezelfde spelers ook voor gezien hield. Spelers èn coach verdwenen. Doch er kwam ruime aanvulling. De inmid dels bij MSV in onmin geraak te Henk Krauwel kwam als coach en nam als spelers Evert-Jan van der Plas en Will Moerer in zijn kielzog mee. Andere nieuwelingen zijn René Prins (Oegstgeest), Sjaak Westrate (Leiderdorp), Shane Kleyhorst (Lisse) en Wim van Niekerk (Trotters). Inclusief de blijvers Ton Kal lenberg, Rolf van Oort, John Raan, Reggy Lobry, Peter Verkerk en Ronald van der Geest kan Blitz nog flinke pot ten gaan breken. Met name het aantal erkende schutters en goede forwards is fors. BVO In Alphen is bij BVO weinig veranderd, al zal de inbreng van de talentrijke junioren on getwijfeld groeien. Oscar Taal is trouwens senior geworden, terwijl Steve Deul en Sjors Haverkamp als bankspelers paraat staan. Voorts heeft coach Ben Ponsioen de oude getrouwen onder zijn hoede en is René Hazelaar uit Gouda overgekomen. Met de inge speelde formatie wordt ge streefd naar een verbetering van het 50% resultaat van het laatste jaar. Leiderdorp Bij Leiderdorp vond een forse uittocht plaats van spelers, die met basketbal stopten of voor hun plaats in de selectie vrees den. Zo vertrokken de gebroe ders Paulides, Tony Lamping, Sjaak Westrate, Wim Creygh- ton en Boris Monkhorst. Aan vulling kwam van Piet van der Zaag en Dick Koornneef (beiden Blitz) en vanuit de sterke jeugd: Daan van Eg- mond en Mark Brussee. Ge noemd viertal zal met Marcel en Robert-Jan Rijsbergen en met Marcel Sommeling de kern van het nieuwe Leider dorp vormen. De grote kracht van de in het oefenprogramma nog wisselvallige ploeg moet komen van de forse gemiddel de lengte. Coach Ben van Cleef: „Deze luchtmacht heeft defensief èn offensief heel wat in de mars." In Noordwijk is menigeen te leurgesteld dat coach H*pk Krauwel na onenigheid met het bestuur bij MSV is ver dwenen. De nieuwe man. Haarlemmer Bert Samson, start evenwel met groot en thousiasme in een voor hem totaal nieuwe omgeving. Hij treft in de lichtelijk uitgedun de ploeg weinig lengte (Peter Goosen is de langste man), maar neemt leuk, goed ogend basketbal waar. Wat hij in de competitie van zijn formatie mag verwachten, is Samson, die de tegenstanders niet kent, vooralsnog onduidelijk. Trotters Het Leidse Trotters onderging een forse gedaanteverande ring. Men kon liefst zes nieu welingen begroeten: Boris Monkhorst, Ramses Braak man, Wim Creyghton (allen Leiderdorp), Léon Zaal (Dun- kinn), Randy van Dinter en de terugkerende Erik-Paul van Weeren (beiden Elmex). Met het kwartet bekenden (Erwin Douwes, Peter van de Wete ring, Luuk Klomp en Gerard van de Berg) denkt coach Frans Kales een uitgebalan ceerd team te kunnen vormen, dat goed in de lange mannen zit. Het oefenprogramma werd succesrijk afgewerkt, terwijl voor de beker reeds werd af gerekend met de halve finalist van '83/'84, het Heerhugo- waardse HBC. Tweede klasse Behalve Grasshoppers uit Kat wijk komt ook het gepromo veerde Leidse LUSV dit sei zoen uit in de tweede klasse. Beide ploegen hebben goede verwachtingen van de compe titie. Ondanks knappe resultaten te gen de ranglijsttoppers slaagde Grasshoppers afgelopen sei zoen, door onnodige nederla gen tegen laag geklasseerden, niet in het gestelde doel: pro- hl motie. De goeddeels |t ploeg wordt dit jaar mept malige jeugdspelers aanf1 en versterkt: Dries Geylo Ben de Jong en Elginjz Coach Ed Zaal acht zint matie een sterk collectij een goed verzorgde je aanval. Of de promotiei 1 jaar wèl inzit, daarovpc Zaal zich liever nog niet' LUSV 'a Over debutant LUSVIp coach Hans van Rooya»! al te bescheiden vervjr gen: „Zeker handhavend ik denk aan een 4\\ plaats." De collectief k ploeg heeft als aanwinsèj Maat (Voorburg) en k« sterke schutter Robel Drijver, die mogelijk vei de nieuwe 3-punts-scort aantekenen. Voorts besQ team uit Jeroen Mars)" Jan Wingelaar, Ben Snjo cien Haans, John KühnK ter van de Geer. Grasshoppers De bescheiden aanvoer j de sterke junioren van l| hoppers is ietwat tela lend. Dat neemt niet \M de dit seizoen in de klasse acterende Kat\fe een ploeg van formaat hi die twee maal achtereen: pioen werd en promoj èn die in dezelfde laatst! jaar de B-beker (voor p|i vanaf de nu bereikte i klasse) veroverde. Ed Z^ vens coach bij de hera Grasshoppers) acht h^ paald niet onmogelijk defensief sterke format^ Heieen en Jacqueline Beelen, Ada Hoek, "Gerf der Plas, Wilma Be| Anja Aandewiel, Kari|j Hollander, Marietje H$ en Petra van den Oevj nieuw promoveert. Will Moerer verruilde MSV voor het Voorschotense Blitzj Geert-Jan Bakker in een hem kenmerkende actie; passerend. dit gesprek aanwezig: „Ieder een heeft op de positie cen traal op het middenveld ge speeld. Ik heb er gespeeld, Timo Gerlof, John Marijt en René Hensbergen. Niemand kon de rol van Bogers overne men, het versnellen en ook het vertragen als dat nodig was. Zoiets komt misschien met de jaren". Met de komst van André Wet zel heeft Noordwijk in ieder geval wel een spelbepalende figuur in de gelederen. Zowel Wendt als Bakker zijn er dan ook van overtuigd dat de ploeg dit jaar sterker is geworden: „We hebben jongens die aar dig kunnen voetballen en ook aardig kunnen lopen. We spe len weer met twee spitsen en Timo Gerlof kan zijn positie daarachter weer innemen". Na een matig seizoen, dat des ondanks een tweede plaats op leverde, zou een sterker Noordwijk dus met niet min der dan een eerste plaats te vreden moeten zijn. Bakker: „We denken natuurlijk wel aan de titel, maar het is moei lijk te zeggen. We hebben nu twee punten, maar als we te gen Quick Boys verliezen staan de zaken er weer heel anders voor. Toch heb ik er ■wel vertrouwen in, we spelen die wedstrijd altijd sterk. Het is natuurlijk een speciale ge beurtenis voor de supporters. Van hen hoeven we alleen maar van Quick Bous te win nen en als het even kan ook van Rijnsburgse Boys". Tafeltennisvereniging Docos neemt vandaag de nieuwe be huizing aan de Hoge Morsweg in gebruik. Tussen 11.00 uur en 15.00 uur zijn belangstellen den welkom om de nieuwe ac comodate te bezichtigen. De Leidse club was door een toename van het ledental uit de krappe ruimte aan de Groe- nesteeg gebarsten. Met steun van de gemeenten en mede werking van een aantal leden is het overbodig geworden postkantoor aan de Gerestraat naar de Morsweg overge bracht. Het opgeknapte ge bouw bevat behalve de speel ruimte - die plaats biedt aan veertien tafeltennistafels - en kleedruimte ook een kantine en vergaderruimte. Een deel van de kosten^ honderduizend gulden G de gemeente voor zijn* ning genomen. Het g wordt dan ook eigende, de gemeente. Docos bej'i de uit de eigen middel)'] sanitair, de verwarming p binnenwerk.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10